Oranje-elftal had tweemaal de leiding tegen het Engels amateurteam ORANJE KREEG MEER DAN HAAR TOEKWAM Van Roesel gaf Oranje de leiding de krachtsverhouding in tegen MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Landman voorkwam een debacle, door Terlouw werd de stand gelijk Het moment, waarop de Nederlandse midvoor van Roessel vijf minuten na de aanvang van de wedstrijd het eerste doelpunt maakt. We zien hem (in het midden) de armen triomfantelijk omhoog geheven, te rug lopen. Rechts op de foto Louer. De Engelse rechtsachter Alexander (rugnummer 2) kan aan de situatie niets meer veranderen. HULL, Zaterdagavond. (Van een speciale A. N. P -verslaggever). Na een wedstrijd, waarin het Engelse amateurelftal vrijwel voortdurend de toon aangaf, maar door voortreffelijk werk van Landman in hot doel, door slordige afwerking van de aanvallen, gemengd met te veel individualistisch spel en door gebrek aan veine, niet voldoende doelpunten heeft kunnen scoren om een overwicht te behalen, verdwenen in het halfduistere licht van het Huil City-stadion de beide teams met gedeelde winstpunten het terrein. Met grote moeite had het Nederlands elftal een gelijk spel uit het vuur kunnen slepen, na een troosteloze eerste helft en een partij voetbal, welke die van de laatste België-Nederlandwedstrijd te Antwerpen nog in armoede overtrof. De Nederlandse voetballiefhebbers onderschatten de kracht van het En gelse amateurspel, indien wij, naar kwade tongen in Engegland zelf be weren, althans nog van amateurs kunnen spreken. Dat komt, omdat in Engeland het professional voetbal in het middenpunt der belangstelling staat en de uitblirikers onder de amateurs, die er ongetwijfeld zijn, in de meeste gevallen een aanlokkelijk aanbod van een profclub krijgen, waardoor voortdurend nieuwe ge zichten in de amateurploegen opdui ken. Zoals de Engelse voorhoede, nog niet eens op zijn sterkst door het uitvallen van Slater en Kobb, in de eerste drie kwartier speelde, kon het de vergelijking met een sterke aan- valslinie van een profclub glansrijk doorstaan. Het plaatsen geschiedde langs de grond, fijntjes en goed ge timed, het switchen werd afgewis seld met de throughpass en de dross- passes naar de buitenspelers. De mid voor was snel, handig, opportunis tisch en gebruikmakend var. elke opening, welke hij zelf had gescha pen of de tegenstanders hem als re sultaat van zwakke afweer ten ge schenke boden. De binnenspelers combineerden geraffineerd, zigzag den langs onze kanthalfs, lieten de bal op het zware veld het werk doen en de neutrale toeschouwer kreeg het gevoel, dat het Engelse team met onze ploeg zou kunnen doen, wat het wilde. Zeven hoekschoppen te gen één werden op het doel van Landman genomen in de eerste helft, wel een bewijs, hoe groot het overwicht van het team der gasthe ren was. Een strafschop werd door hen gemist, twee maal redde Alberts op de lijn, een keer ging de bal tegen de paal. En de verhouding van het aantal kansen, dat Engeland kreeg ten opzichte van Nederland, mag in de eerste helft rustig op 101 wor den geschat. Ondanks geestdrift en energie: „Armoede!" Wat hebben onze jongens tegen over deze overmacht gesteld? Hard hebben de Oranjehemden gewerkt. Zij hebben geploeterd, gezwoegd, van begin tot einde. Zij hebben zich met nimmer minderende ener gie in de strijd geworpen, zij heb ben geestdrift gesteld tegenover technisch kunnen en beter ploeg- verband. Zij beschikten, dank zij de resultaten van de conditietrai ning. welke wekelijks in het olym pisch stadion word'i gehouden, over een groot uithoudingsvermo gen, dat volkomen opgewassen was tegen dat van de Engelsen, een plus in het voordeel van de Oran jehemden, waardoor het gelijke spel voor een deel verklaard is. Het hoge tempo, dat de Engelsen onze ploeg aanvankelijk dicteerden, op een zeer zwaar veld bovendien on met een bal, welke verraderlijk slipte, hebben onze landgenoten kun nen volhouden, zij het dat in de eer ste helft in sommige phasen paniek voetbal werd gespeeld. Snel werd de bal door de onzen afgespeeld, het geen ook wei diende te geschieden, want de tegenstanders lieten hen oiet met rust en zaten fel op de bal. Maar toch bespaarde dit snelle .afge ven geen energie, want het plaatsen geséhiedde zo onnauwkeurig, de dek king van de Engelsen wa^. voorts zo consequent, dat constructief voetbal bijna onmogelijk werd. En slechts zelden hebben wij ogenblikken kun nen waarnemen, waarin bij defensief en aanvallend optreden de medespe ler (s) op de meest voordelige wijze in het spel kon(den) worden betrokken. Zo kon het spel van het oranje-elftal te Huil slechts de kwalificatie „ar moedig" worden gegeven. Het gebrek aan goede voetballers deed zich pijn lijk gelden en dat niettemin de Ne derlandse voorhoede nog twee doel punten heeft kunnen scoren, goals van goed gehalte overigens, beter dan die van de tegenstanders, was te danken aan een aantal flitsen van goed spel, te zeldzaam echter om het beeld van het met veel geluk verkre gen gelijke spel aanvaardbaar te kunnen maken. Schotvaardig was de voorhoede wel, maar veel kansen heeft men niet gehad, want de En gelse defensie met de Jamaica-man Alexander aan- het hoofd, liet niets aan het toeval over. Dat in de twee de helft de ploegen inderdaad, in het veld althans, meer tegen elkaar op wogen dan voor de rust, bleek uit de cornerverhouding, 3 tegen 3, waar mede het totaal op 104 kwam ten gunste van de gastheren. Defensief heeft onze ploeg, met uit zondering van Landman, niet vol daan. Door het falen van Terlouw in de eerste helft kwamen er grote ga ten in onze verdediging, onvoldoen de opgevangen'* door Alberts, Bies brouck en Wiertz.. Het. overnemen van de dekking geschiedde vaak niét snel genoeg, indien onze achterhoede uit elkaar was gerukt en zo volgde de ene gevaarlijke situatie voor het Nederlandse doel op de andere. De beste voetballer was thuis gebleven. En dan was er nóg een oorzaak voor het teleurstellende spel onzer landgenoten. Abe Lenstra had be dankt voor zijn linksbuitenplaats, omdat hij meende hier niet geschikt voor te zijn. Indien wij de reacties van de andere spelers goed hebben aangevoeld, menen wij te moger, con- sttaeren, dat zij het volkomen met Lenstra eens zijn geweest. Hier I wreekt zich dus een verschil vanbleven! DE „BRIEF" uit Frankrijk Vorige week circuleerde er in de pers een bericht, dat de Zwolse Boys-speler Th Heiden rijk een aanbod zou hebben ge kregen om in Frankrijk te gaan spelen. Thans is evenwel gebleken, dat het Hele geval op een grap berust. Heidenrijk had uit de brief de gevolgtrekking gemaakt, dat hier sprake was van een eerste po- ?ing van Metz om hem een con- ract als professional te laten te kenen. In werkelijkheid was het schrijven, dat de Zwolse links buiten in zijn brievenbus vond, niet door de bestuurderen van Metz geschreven, doch door en kele Zwollenaren, die hem als slachtoffer hadden uitgekozen voor een nogal flauwe Novem- berse Aprilmop. De brief was in keurig Frans opgesteld en voor zien van een Franse postzegel, waarvan het stempel nauwkeu rig was bijgewerkt. In Zwolle is de kwestie dit weekeinde het ge sprek van de dag geweest, maar Heidenrijk zelf zal zich er weinig van hebben aangetrokken, want hij had reeds besloten een even tueel definitief aanbod af te slaan. principieel inzicht tussen de spelers en de Keuzecommissie, tussen dege nen, die in het veld staan en zij, die verantwoordelijk zijn op papier. Het gold hier een vertrouwenscrisis, wel ke nog scherpere vormen aannam, toen de Keuzecommissie, blijkbaar na lang beraad, tot de conclusie kwam, dat niet Clavan, die als reserve was aangewezen, maar Louer, op het laat ste ogenblik opgeroepen, als invaller was opgesteld. Geen redelijk argu ment voor deze beslissing hebben wij te Huil kunnen vernemen. Men kreeg de indruk, dat het een greep was ge worden op goed geluk, daarbij blijk baar volkomen uitschakelend de minder gunstige reacties, welke bij de spelers door dit besluit werden teweeg gebracht. Liever met Abe Lenstra, die door zijn technische ca paciteiten, zijn inzicht, zijn ervaring, zijn tactische gaven, zijn schot als hij zijn dag heeft het systeem een beetje minder goed uitgevoerd, zo wordt aan de kant van de spelers gedacht, dan de man, die. althans de mogelijkheid heeft om de ploeg op een hoger niveau te brengen, op een plaats te zetten, waar zijn spel niet voldoende tot ontwikkeling kan ko men. Want meer dan de voldoening over het gelijke spel, te Huil tegen een sterkere tegenstander behaald, blijft de wrange werkelijkheid han gen, dat deze Oranjehemden, beoor deeld op zuiver technische en tacti sche capaciteiten, een .armoedige" indruk hebben achtergelaten. De beste „voetballer" was thuis ge- Lewis miste strafschop, buitenspeldoelpunt van Noble, Van der Kuil maakt 1-2 en door schuld van Ter louw werd het 2-2 Toen de Finse scheidsrechter Kami, i uitermate, al moest men erkennen, dat e in zijn taak werd bijgestaan door het doelpunt op bijzonder fraaie wijze zijn landgenoten Alho en Nyberg aan tot stand was gekomen. Een offensief de zijlijnen, de belde aanvoerders Saun ders en Biesbrouck bij zich riep voor de toss, hadden zich ruim 11.000 toeschou wers op de tribunes van het Boothferry parkterrein, waar dé tweede divisie club Huil City zijn wedstrijden speelt, volgde, zo fel, zo langdurig en zo door tastend, dat de weinige Nederlandse sup porters naar schatting bevonden zich behalve de Nederlandse officials en journalisten ongeveer 20 landgenoten op de tribunes een volkomen ineenstor- verzameld. Het was fris winterweer, J ting van ons elftal vreesden. Terlouw een beetje mistig, maar de regen, die kon moeilijk op gang komen op het de gehele nacht en een deel van de Za- j glibberige veld en gaf een hoekschop terdag was gevallen, had opgehouden. ten geschenke. Even later kopte Lewis Het veld zag er op het oog verre van j aan wie Terlouw de handen vol had, fraai uit. In de beide strafschopgebie- uit een voorzet van de 19-jarige Groves den lag een voortreffelijke grasmat, maar keurig in, maar Landman, die van de het middenterrein vertoonde grote open 1 eerste minuut reeds in actie plekken. Een goed drainagesysteem had de vele duizenden liters water, welke de laatste weken gevallen waren, weg gewerkt. Niettemin bleek het veld mod derig en zwaar bespeelbaar te zijn en e jongens", zoals Terlouw en Saunders bleken in de eerste helft grote moeite te hebben zich op de been te houden. Biesbrouck had de toss verlo- maar enig voordeel voor de Engel sen bood dit niet. Goed begin de Oranjehemden. Lewis wist in de eerste aanval i er- louw reeds te verschalken. De handige snelle en technisch voortreffelijk spe lende Engelse midvoor strandde op Al berts, maar de wit-gehemde Engelsen kwamen terug en pas na vijf minuten noteerden wij de eerste aanval van de oranje-voorhoede, waarbij Van der man slechts met grote Kuil zich onderscheidde. Iedereen nieuwsgierig naar het debuut van T -r. Tebak speelde de Tilburgenaar een vrije bal toe, maar het schot van Louer ging naast. De oranje-voorhoede zette een nieuwe aanval in, waarbij Lugt- hart plotseling op de vleugel opdook. Een scherpe voorzet volgde, keurig ving weest en onmiddellijk een betrouwbare indruk had gewekt, kon het leder nog tot hoekschop verwerken. Gröves zette de corner goed voor doel. Lewis kwam vrij, te staan en schoot in. Tebak deed op drie meter voor Landman staande, de bal van richting veranderen, maar als een kat sprong de Rotterdammer naar de andere hoek. waar hij het vette bruine ding rjog van de lijn kon weg- grabbelen. Een derde hoekschop voor Engeland leverde evenmin resultaat op. Dat de gastheren verreweg het beste van het spel hadden bleek duidelijk uit het grote aantal kansen om te scoren. Lewis wist zich van Terlouw te ont doen, zijn kogel scheerde over de lat. Walton, de enigszins zelfzuchtig spelen de linksbinnen, die ongetwijfeld de beste spelopbouwer uit de voorhoede was, zond een loeihard schot in, dat Land- moeite onder controle kon krijgen. Gaten In de Nederlandse verdediging. En toen na ongeveer een kwartier spelen dezelfde speler wederom Land man op de proef stelde, was er nog maar één ploeg, die voetbal speelde. De Van Roessel het leder in volle vaart op, I gaten in de Nederlandse verdediging hij zette de voet er onder en onhoud- j werden steeds groter, men kon geen baar vloog de bal in de linkerhoek. Na vat krijgen op de geraffineerd opgezette vijf minuten had Nederland de leiding Engelse aanvallen, die via de vleugels genomen (01). J of door het midden werden geleid. Be- Deze tegenslag prikkelde de Engelsen halve de aanval, welke op zo'n fraaie wijze een doelpunt voor het Nederlands elftal had opgeleverd, hadden onze land genoten nog weinig goeds laten zien, met uitzondering van Landman, die als een leeuw zijn doel verdedigde, maar tegen een overmacht vocht. In die periode be hoefde het geen verwondering te wek ken, dat voor het Nederlandse doel de ene precaire situatie na de andere ont stond. Lewis mist een strafschop. In dit licht bezien was de toewijzing van een strafschop wegens hands van Alberts, die op de lijn staande met het lichaam de bal aanraakte, waarbij het moeilijk onder controle te krijgen bruine ding tegen zijn arm opsprong, volkomen begrijpelijk. Lewis, de gevaar lijke schutter van de Engelsen, zou het vonnis voltrekken, maar zijn schot vloog een meter langs de paal.... uit. De En gelsen kwamen terug en overspeelden Terlouw en de beide halfbacks zo vol komen, dat Noble een prachtige kans voor de gelijkmaker kreeg. Met alleen Landman voor zich, doch de Sparta- doelverdediger liep op tijd uit, waardoor het schot van de Engelse rechtsbinnen tegen zijn voeten ketste. Een indirecte vrije schop, tegen Terlouw, leverde een vierde hoekschop voor de Engelsen op en even later hield Landman een goed gericht schot van Walton op zekere wijze. Steeds duidelijker werd het, dat de 10 voorsprong van de oranjehem den na 20 minuten spelen, volkomen on verdiend mocht worden genoemd, want er werd in onze ploeg een soort paniek voetbal gedemonstreerd, waarbij de spelers met groot enthousiasme en enorme wilskracht probeerden een tech nisch en tactisch veel beter spelende tegenstander in bedwang te houden. Pas na 20 minuten noteerden wij een tweede goed opgezette aanval van onze voorhoede. Nadat Landman een gloeiend hard schot van Noble schitterend had gestopt, zo schitterend, dat de handen van de toeschouwers spontaan op elkaar gingen, nam Van der Kuil het initiatief tot de aanval over. De kleine, zeer ac tieve rechtsbuiten, die tot op dat ogen blik weinig steun had ondervonden, zocht zelf een opening, maar de Velzenaar miste. Opluchting had dit niet voor de Nederlandse defensie gebracht, want de Engelse voorhoede, nog geenszins ont moedigd door het phenomenale doel- verdedigen van Landman, forceerde een vijfde en zesde hoekschop. KRAAK LUISTERDE DEZE KEER. Een die wel zeer veel belangstelling had voor de prestaties van het Neder lands elftal in de voetbalwedstrijd tegen de Engelse amateurs te Hull was ongetwijfeld de onlangs geblesseerde Piet Kraak. Hij volgde met spanning het ooggetuigeverslag voor de radio. Hier zien we zijn reactie bij het tweede Nederlandse doelpnnt, dat door van der Kuil werd gemaakt. Rechts me vrouw Kraak. De gelijkmaker. Van de vele duels, welke Terlouw en Lewis met elkaar uitvochten, won de Engelse midvoor er vele. Met een handige schijnbeweging zag Lewis bij een van die gevechten kans het leder keurig vrij te maken. In een onderdeel van een seconde ontdekte hij, dat Noble een gunstiger positie innam dan hij zelf. Maar de Engelse rechtsbinnen stond ons inziens in buitenspelpositie, hetgeen scheidsrechter Karni was ontgaan en Noble profiteerde snel van de hem ge boden kans, pikte de pass van Lewis handig op. lokte Landman uit zijn doel en de gelijkmaker was er (11). De Engelsen kregen nu pas de smaak te pakken. In geen velden of wegen was van een herstel in de Oranjeploeg sprake. Toen Terlouw weer eens was gepasseerd door zijn veel snellere tegen standers, redde Alberts, die brillante momenten met minder goede afwissel de. op de lijn. De Arnhemmer moest, toen er 32 minuten waren gespeeld, op nieuw als „reddende engel" fungeren, want toen was Groves zijn tegenstan ders te snel af, Landman inbegrepen, doch de lange blonde Vitesseman dook op het beslissende ogenblik met een sliding op de doellijn op. En weer was er een Drachtige scoringskans voor En geland verkeken. Een zevende hoeksdhop voor Engeland wierp geen vruchten af. Landman kreeg een open doekje zij liet voor een geheel ander staaltje, dat hij het Engelse publiek voor de neus zette. Toen hjj zag, dat spil Yenson aan de andere kant van het terrein op de grond lag, krimpende van de pijn door een voetblessure, trapte hij met opzet het leder over de zijlijn, tot verbazing van de scheidsrechter, wlen het geval was ontgaan Yenson was na enkele minu ten weer op de been, maar het lopen ging hem moeilijk af. En zeven minu ten voor de rust nam aanvoerder Saun ders een wijs besluit. De afspraak was, dat de doelverdedigers de gehele wed strijd zouden mogen worden vervangen, een veldspel er evenwel tot 1 minuut voor de rust. Yenson strompelde zo'n beetje mee. Saunders assisteerde hem in het midden, maar toen de laatste zag, dat het niet goed ging met zijn teamgenoot, liet hij hem vervangen door Adams (Hendon). Bij onderzoek bleek, dat Yenson een voetbeentje had gebroken en dat hij zekei 2 maanden niet zal kunnen spelen. Inmiddels had Landman al weer een gevaarlijk schot uit zijn doel gehouden en aan de andere kant miste Louer, die maaT niet op dreef kon komen, na een kopbal van Van Roessel, voor open deel. Opvallend was het gebrek aan stootkracht van de Oranjevoorhoede, welke geen ogenblik de stug en weinig bewegelijke Engelse defensie kon ver ontrusten. Nederland leidt opnieuw. De Engelse aanvallen bleven gevaar lijk. Lewis kreeg weer een kans, maar zijn schot vloog naast en hetzelfde over kwam Van der Kuil aan de andere zijde. Dat gebeurde drie minuten voor de rust. En in die 180 seconden kwam. gezien de krachtsverdeling in de eersto helft, opnieuw een grote verrassing. Van der Kuil mocht bij de volgende aanval een hoekschop nemen, de eerste, welke aan ons land werd toegewezen. De En gelse verdediging werkte de bal in het doelgebied maar half weg, Bennaars plaatste het leder weer in de doelmond en langs vele Oranjehemden en Engel sen t'kte Van der Kuil met een droog hard schot in de linkerhoek het tweede Nederlands doelpunt in het net. Nau welijks was er weer afgetrapt, of de rust werd aangekondigd (12). TWEEDE HELFT. I.achend waren de Engelsen, die een volkomen onverdiende achterstand had den opgelopen, in de kleedkamer ver dwenen. Maar met ernstige gezichten kwamen zij na tien minuten weer op het vqld, want al wisten zij, dat hun team beter voetbal demonstreerde, al waren zij doordrongen van het feit, dat het Nederlands elftal met kunst en vliegwerk een doelpuntenregen had voorkomen zonder het lofwaardige keeper van Landman maar een ogenblik te willen kleineren al waren zij over tuigd dat het geluk in de eerste hellt niet aan hun zijde was geweest, een andere factor zou in de tweede helft misschien wel eens de doorslag kunnen geven en dat was het uithoudingsver mogen En weldra bleek, dat de phy- sieke conditie van de Oranjehemden zeker niet minder was dan die van de Engelsen. De aanvallen van de Engel sen werden al spoedig minder gevaar lijk, omdat zij het zeer hoge tempo van voor de rust door het zware veld niet konden handhaven. De grote allure ging uit de ploeg, de onnauwkeurigheden, welke voor de pauze slechts een geringe nadelige, invloed op het geheel hadden, groeiden uit tot fouten. Door dit ver schijnsel slaagden, het sprak welhaast vanzelf, de Nederlandse spelers er wel dra in meer evenwicht in het veld tot stand te brengen, al bleven de aanval len der withemden gevaarlijker en was de ploeg onzer tegenstanders superieur aan die van ons. Maar de eenzijdige OM DE GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. Rotterdams elftalBondsploeg 43. De te Rotterdam gespeelde voetbal wedstrijd om de Gouden Onafhanke- lijkheidsbeker tussen het Rotterdams elftal en een Bondsploeg is door de Rotterdammers met 43 gewonnen. Bij de rust had de Bondsploeg met 10 de leiding. voetbalvertoning van voor de rust, werd ons althans in de tweede helft bespaard. Een schot van Lugthart werd door Ben net goed gestopt en een hoekschop, door Van der Kuil genomen, bracht enige benauwenis voor de veste van de gast heren. Maar Lewis c.s. lieten zich even min onbetuigd. Hij zelf schoot weer eens naast en Stroud, de kundige rechtsbui ten, kreeg twee kansen. De eerste keer schoot hij tegen Terlouw op en de te rugspringende bal zond hij langs de buitenzijde van de paal naast. Een vrije trap, toegekend aan Neder land omdat Bennet te veel passen maakte met de bal in zijn klemvaste handen, leverde een hoekschop op, de derde voor ons land. Het spel golfde van doel tot doel. met gevaarlijke situa ties in het gebied van Landman, die weer eens reddend optrad op een ogen blik, dat elkeen meende een Engels doelpunt te zien geboren worden. Een 8e hoekschop op het Nederlandse doel bracht Lewis c.s. ook geen succes en Noble probeerde hot weer eens een keer alleen, maar toen vormde zich een Oranjemuur voor Landman, waar geen doorkomen aan was. Toch had de En gelse voorhoede niet meer dat verbluf fende samenspel van voor de rust, met het gevolg, dat Terlouw c.s., Alberts en Tebak en ook de beide kanthalfs veel meer vat op de geraffineerde passes van de gastheren kregen. Een vierde hoek schop voor Nederland had even goed niet genomen kunnen worden, in tegen stelling met de keurige kopbal van Van Roessel, die de Tilburgenaar even later met een elegante hoofdbeweging kon geven uit een voorzet van Lugthart. Maar Bennett was geinspireerd door het keurig verdedigen van zijn collega aan de andere kant en in Landman's stijl redde hij de moeilijke situatie. Er was precies een half uur gespeeld, toen Lewis, die zeer actief bleef en voort durend switchte met zijn binnenspelers, een nieuwe kans niet gebruikte, want zijn schot belandde in het zijnet. De druk op het Nederlandse doel nam ech ter weer stevig toe en kort na elkaar forceerden de Engelsen weer twee hoekschoppen, de nummers 9 en 10. Terlouw: strafschop. Nog een kwartier moest er worden gespeeld en de Engelse ploeg begreep dat slechts door het tempo te verhogen tot het niveau .van voor de rust, de kans op de gelijkmaker kon worden ge schapen. Lewis, de motor in de voor hoede was weer eens naar rechts uit geweken. In het duel met de hem scha duwende Terlouw werd de laatste ge passeerd. Slechts door een sliding en ongeoorloofde tackle kon hij verhinde ren, dat de Engelse midvoor doorbrak. Scheidsrechter Kami floot onmiddellijk, maar alvorens zijn beslissing te geven liet hij zich eerst voorlichten door de grensrechter, of de fout binnen of bui ten het strafschopgebied was gemaakt. Toen Kami het antwoord had vernomen wees de Finse scheidsrechter onverbid- dellijk naar de witte stip: strafschop. Lewis plaatste zich voor de tweede maal in deze wedstrijd achter het leder Ditmaal maakte hij geen fout: 22. Profiterend van de psychologisch on gunstige reactie, welke dit doelpunt bij de Oranjehemden had, trachtten de En gelsen de beslissing te forceren. Een kogel van Lewis belandde in de veilige handen van Landman en de kans, die Noble kreeg, werd niet benut, want de rechtsbinnen, die evenals Walton nog al eens zelfzuchtig speelde, faalde met zijn schot. De bruine bal werd op luid verzoek van het publiek .de scheme ring viel reeds door een witte ver vangen. De Oranjehemden slaagden er in het spel in het veld in evenwicht te houden, maar de gastheren bleven ge vaarlijk. En in de laatste minuut dacht iedereen, dat het winnende doelpunt door de Engelsen gescoord zou worden, toen een schitterende kopbal van Gro ves uit een voorzet van rechts, in het uiterste rechtefhoekje zou belanden, als niet Landman, die zich bijzonder popu lair had gemaakt bij het Engelse publiek door zijn rustig zelfvertrouwen, niet katachtig naar rechts was gesprongen en met een krampachtige duik de bal nog juist in zijn handen had kunnen grijpen. Een open doekje Groves zelf applaudiseerdc krachtig voor dit fraaie staaltje beloonde Landman voor zijn kranige werk. De tijd was verstreken, het eindsignaal klonk en de punten wa ren verdeeld. De Oranjehemden verlie ten tevreden het veld, zij hadden meer gekregen, dan zij verdiend hadden. Zo dachten de Engelsen er niet over en de meeste spelers verklaarden ronduit: wij hadden deze wedstrijd moeten en kunnen winnen, alsen daarna werd heel veel de naam „Landman" gehoord,

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5