RIJNSTREEK MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN OEN RIJN Uitvoering van J.G. en K.A.J De J.G. en de K.A.J. hebben Zon dagavond, met enkele gastspelers, in de Sint Josephzaal vertolkt het blijspel in drie bedrijven „De Fami lie Dicator" van Pieter van der Valk,- Zo angstaanjagend als de titel luidt, zo lachwekkend was de inhoud. Ze hebben ermee de boel dan ook aar dig op stelten gezet. Het daverde er van het lachen, bijna zo onophoude lijk, dat hier en daar wel eens wat in het rumoer verloren ging. Ook in het rumoer, dat enkele jongelui zon der enige aanleiding plegen te ver oorzaken en daarmede alleen maar de belangstellende toeschouwer hin deren. Het blijspel werd goed ver tolkt, De heer Verwegen, die de re gie had is erin geslaagd de juiste per sonen voor de rollen te „requireren". Het succes komt hem dan ook vol komen verdiend toe. Een employé van het „Centraal Economisch bureau" Harry van Wes- sem (J. Koumans) die succes boekt in de fabriek van de industrieel Van Voorst (H. v. Deuren) wordt tijdens de afwezigheid van de directeur door hem aangesteld tot zijn plaatsver vanger in zijn moederloos gezin, waar door de kinderen nogal ruim met de geldmiddelen wordt omge sprongen. De dochters Gerda (mej. M. Slingerland) en Elly (mej. L. v. Leeuwen) en de zoon Paul (de heer H. Werneke) zien hun vrije leven bedreigd en komen in opstand. Zij werken de econoom tegen, maar verder dan dit komen ze niet, want de econoom houdt de hand op het geld, dat eerst verdiend moet wor den. Langzqam begint hij echter door de nood gedreven kleine successen te boeken en laat bij tijden de teugels iets zwieren. Hy weet ook Peter de huisknecht (de heer J? Peterse en Maria de huishoudster (mej. R. Straathof) voor zich te winnen als hij in het moeilijkste ogenblik van Peters's leven om de hand van Ma rie te vragen, bemiddelend optreedt. Tenslotte doorbreekt de genegen heid van de econoom voor Gerda de barrikade en tracht Paul zijn zak geld te verdienen in de zaak van zijn vader. Zo vindt alles zijn bekende einde. De vader komt thuis, geeft zijn toestemming en leent gehoor aan het verzoek van zijn zoon om de arbeiders die in de fabriek waren ontslagen door de econoom, die soms sterk economisch dacht en handel de en wat weinig liefdevol, weei in dienst te nemen. Een aardig stuk waarin het moraal voor het grijpen ligt. Na afloop bood de heer P. v. Ber- kum de dames bloemen aan en dank te alle medewerkenden van toneel-1 knecht tot souffleur, alsmede de ve le aanwezigen. Feest op „De Leerboeve". Het was in de gelederen van de Coöp. Graanmaalderij, Veekoekenfabriek en Kunstmesthandel „De Leerhoeve" Zaterdagmorgen feest. Aanleiding hiertoe was het gereedkomen van de algehele vernieuwing en moder nisering van het machinepark, waar over wij in ons vorig artikel breed voerig hebben bericht. Er heerste een dankbare en tevreden stemming zowel bij bestuui directie, bedrijfs leiding, kantoor en fabrieksperso- neel, als in de kring van de uitvoer ders. Al deze instanties waren om streeks half twaalf in de fabriek verenigd, waar de voorz., de heer J. D. den Hertog uit Bodegraven, de officiële ingebruikstelling verrichtte door op diverse knoppen te drukken van de electrische installaties. Alles kwam weldra in vol bedrijf, begroet door een hartelijk applaus van de betrokkenen. Tevoren had de heer Den Hertog de aanwezigen toegesproken. Hij uit te zijn dankbaarheid over de vervul ling van een jarenlang gekoesterde wens en sprak het vertrouwen uit, dat deze modernisering, mede door aller toewijding, zal mogen strekken tot groei en bloei van het bedrijf. Spr. dankte tenslotte alle instanties die hieraan hebben medegewerkt. De heer A. M. v. Staveren, een var de oudste personeelsleden feliciteer de het bestuur en de directie en bood een mand bloemen aan. De bedrijfsleider, de heer N. de Jong, uitte, mede namens het perso neel waardering voor het destijds ge nomen besluit, dat thans tot zulk een ingrijpende modernisering van het bedrijf heeft geleid. Ook de heer G. de Jong, schepper van de coöperatie, voegde zijn geluk wensen hieraan toe en nam de gele genheid waar het bestuur dank te zeggen voor het fraaie schaftlokaal. Nadat de genodigden een kijkje hadden genomen van de nieuwe ap- paraturen, verzamelden de genodig den zich in de bestuurskamer waar de directeur, de heer W. Plomp zijn visie liet horen over hetgeen sedert zijn benoeming 13 jaren geleden is verbeterd. Hij schetste uitvoerig de laatste verbeteringen en besloot met de wens dat het steeds moge blijken, dat dit besluit een wijs besluit is ge- j weest. Uiteraard sprak ook de heer Plomp woorden van dank tot alle medewerkers maar heel in 't bijzon der was hij dankbaar jegens de be drijfsleider, de heer N de Jong, wiens deskundige adviezen hij op hoge prijs stelt. De heer L. J. v. d. Vliet, dir. van de gemeentelijke bedrijven, wees erop, dat door deze modernisering „De Leerhoeve" een van de groot ste afnemers is geworden van de lichtbedrijven. De heer H. Beekman van de fa Klein Bussink, die de supervisie had van de veranderingen, sprak nog en kele woorden, waarin hij speciaal naar voren bracht de zeer prettige wijze waarop met alle instanties in het bedrijf kon worden samenge werkt. Hij bood ter herinnering van dit prettig zakelijk-contact, een zil veren molentje aan voor de be- stuurs- of directie kamer. De fa. Wenting, Alphen a. d. Rijn, bood een electrische klok aan voor fabriek. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen tijdens welk samenzijn verversingen wer den ibndgediend, nadat tevoren al reeds op voorstel van de directie, een heildronk was gewijd op de goede gang van zaken in het bedrijf. Geb.: Hillegonda, d. v. F. Blom en N. Pols; Leontine Ada, d. v. C. A. Helmus en A. van Egmond; Gerar- dus Petrus, z. v. A. v. Gils en J. J. Zevenhoven; Margrietha Elizabeth, v. D. G. de Jong en M. Stougie; Anna Hendrika, d. v. G. Sampiemon en P. C. van Vliet; Hendrik, z. v. A. P. Verweij en B. M. v. d. Tol; Mar- garetha Hermina Maria, d. v. P. J. Smorenburg en H. G. van der Hurk; Gerrit, z. v. H. Spruijt en W. Snel. Ondertr.: Hendrik Zwijnenburg, 27 j.; en Neeltje G. C. van den Ak ker, 23 j.; Nicolaas C. Kapteijn, 25 j., en Alida Chr. Spaan, 22 j.; Klaas Stapper, 44 j., en Fokje R. Willems- ma, 32 j. Getr.: Bernardus A. Ouwerkerk, i j., en Geertruida Th. van den Berg, 23 j.; Johannes C. C. Boekhorst, 29 j., en Maria P. den Hollander, 23 j.; Antonius L. H. Emmerik, 28 j., en Theresia G. M. J. Verleun, 25 j.: Gijsbert H. Kortland, 30 j., en Jo hanna Verhoeff, 24 j.; Doede J. Rein- hart 34 j., en Johanna Noorlander 34 j.; Willem J. de Zeeuw, 56 j., en Johanna Taselaar, 47 j.; Dirk van Laar, 25 j., en Kunera J. Quik, 26 j, ten begeven, sommeerde de jongelui zich te verwijderen. Enkelen gaVen hieraan gevolg, doch een viertal vond het nodig de agent wat te sar ren, terwijl er twee handtastelijk werden, zodat de agent genoodzaakt v/as zijn gummistok te trekken en hiermede meerdere rake klappen uit te delen. De politierechter had het laatste woord in deze geschiedenis, dat was niet mals. Hij laakte op hevige wijze het optreden van deze Boskopers en kon het zeer goed be grijpen, dat de agent van zijn gum mistok gebruik had gemaakt. Hij vond het verregaand om eerst het verkeer te hinderen en dan nog handtastelijk op te treden tegen de politie, die zonder meer ogenblik kelijk gehoorzaamd had moeten wor den. De verdachten van T. en B. die hun handen niet thuis hadden kun nen houden kregen elk 15.boe te en 14 dagen voorwaardelijk. De twee anderen, v. d. B. en S. werden veroordeeld tot 15. Boskoper schreef „Moderne Lucht strijdkrachten". Van onze plaats genoot, de heer Hugo Hooftman, is verschenen, het boekje „Moderne Luchtstrijdkrachten". Majoor Waal wijk, hoofd van de luchtmacht-voor lichtingsdienst, schreef het voor woord. Het boekje werd uitgegeven door Uitgeverij „De Kern" te Am sterdam en is geïllustreerd met 19 fraaie foto's en 2 tekeningen. De eerste paal voor de „Biezen kruising". In tegenwoordigheid van de leidende figuren van de dienst der Prov. Waterstaat is de i:„ co - i eerste paal geslagen voor de ,bak- Overl.. Cornelia Bol, 59 j.,echtge- constructieweg" kruispunt Biezen. "ito van A van Dio-uolo- AliHa A -i i Dit werk vormt een onderdeel van de aanleg van de weg Boskoop note van A. van Diggele; Alida A. van Nes, 54 j., echtgenote vèn A. H. Smits. BOSKOOP Politierechter laakte optreden van Boskopers. Een prille zomer avond, een aantal personen die het voetgangersverkeer belemmerden, sommatie van een politie-agent, ra ke klappen en vonnissen van de po litierechter, een geschiedenis in bet kort samengevat. Het aantal eprsonen stond op die- bewuste avond, leunend en hangend op hun rijwielen, op en langs het voetpad nabij de hefbrug, Een agent die constateerde dat dit voor voet gangers hinderlijk en gevaarlijk was, omdat dezen zich op de rijweg moes- Geboren: Johannes zn van A. van der Heiden en P. van Gijzel; Petrus Jacobus Gerardus Laurentius zn van C. G. J. Kerkvliet; Floris zn van H. A Oskam en A. P. Bier; Cornelia Jacoba dr van T. de Groot en J. E. Koster; Anja Catharina Emma dr van A. C. van Wilgen en Aa Abbe- ma. Huwelijken: Hendricus Andreas Martinus Binken 26 jr en Wilhelmi- na Cornelia Maria van Lint 27 jr; Dirk Adrianus Koster 29 jr en Lij- da Jacoba Zwartendijk 29 jr; Adria nus Mlanken 25 jr en Trijntje Koster 30 jaar. LEIDERDORP Ruststoel en reuze-bloemenmand (en nog veel meer) voor scheidende Zr. De Geus Met gTotc hartelijkheid en belang stelling heeft de Leiderdorpse be volking Zaterdagmiddag in het Dorpshuis afscheid genomen van Zus- De Geus, •'ie ruim 25 jaar als wijkzuster van Het Groene Kruis in Leiderdorp is werkzaam geweest. Bij dit afscheid werd tevens herdacht haar 25-jarig jubileum als wijkzus ter dat men in October stil voor bij heeft laten gaan en dat men had bewaard als omlijsting voor deze middag. Hoewel wijkzuster van het Groene Kruis, kwam zr. De Geus, door de aard van haar beroep en bij waar neming voor de zuster van het Wit- Gele Kruis, ook in aanraking met leden van laatstgenoemde vereniging en hebben dezen eveneens de uit stekende eigenschappen van zr. De Geus leren kennen en waarderen, hetgeen ongetwijfeld tot uiting is gekomen in het geschenk haar aangeboden ter gelegenheid van haar afscheid en jubheum. gaven als vrouw en wijkzuster. Als erkentelijkheid en blijk van ver dienste bood hij haar de grote zil veren medaille aan van de Alg. Ned. Ver. Het Groene Kruis. Ook de kleuters kwamen In een geestige speech bracht de heer Brinksma. sprekende namens familie, patiënten vrienden en ken nissen, hulde voor wat de zuster gedaan heeft als mens en wijkzus ter. „Gelukkig neemt gij alleen maar afscheid als zustei en blijft u in ons midden wonen". Na deze woorden bood hij, namens al degenen wiens woordvoerder bij was, een geschenk onder couvert aan dat vergezeld ging van een reusachtige bloemenmand en een warm applaus van de aanwe zigen, hetgeen trouwens het geval was na elke spreker die hei woord gevoerd acJ. Een treffend moment volgde toen twee kleuters van hei" zes jaar in een geestig en keurig opgezegd Omstreeks drie uur wordt zr. De j gedichtje lieten uitkomen hoeveel Geus de stampvolle zaal binnenge- j zr. de Geus ook voor de kleuters leid en neemt plaats op het met pal- heeft gedaan. Ook dit ging vergezeld men en bloemen ersierde podum, met bloemen en een zilveren bonbon waarop ook het bestuur en huldi gingscomité had plaats genomen, Burg. van Diepeningen opent als voorzitter van het Groene Kruis, de rij van spreken, en zegt dai dit een zeer bijzondere dag is in twee op zichten, n.l. het herdenken van het 25-jarig jubileum en het afscheid als wijkzuster van het Groene Kruis, waaraan gij meer dan 25 jaren uw beste krachten voor uw naaste hebt gegeven. Als bestuui kunnen wij niet anders getuigen dan da,. gij dit met de grootste plichtsbetrachting en liefde voor het werk hebt verricht. Het jubileum hebben wij stil voorbij schaaltje. De voorz. deelt dan mede, dat van de inspecteur voor Volksgezondheid bericht was ontvang m dat deze tot zijn spijt verhinderd was, doch ver zocht had zijn grote erkentelijkheid te willen betuigen aan zr. De Geus. Als voorz..van de E.H.B.O. dankte standigheden. de heer Brinksma zr. De Geus voor haar werk in deze vereniging en noemde haar de grote stuwende kracht hiervan. De volgende spreker, dr. Sweers, verbonden aan het consultatie-bu reau tot bestrijding van de t.b.c., roemde de zuster als een der beste AARLANDERVEEN BRAND GEBLUST MET WATER EN MELK. Zaterdagmorgen kwam het doch tertje van de heer Jac. Roozenstraten de werkplaats inrennen en riep dat er brand was ontstaan in het kan toor. Nu was er inderdaad een brand je begonnen en dat was gekomen door de petroleumkachel. Het ging er nu maar om het vuur te blussen. De knecht van R. nam een deurmat en sloeg daarmede de vlammen uit. Maar het smeulde natuurlijk nog na. De melkboer Roos was juist in de buur en die zette zijn melkemmer even in de werkplaats neer om daar na ook naar het kantoor te snellen, om zo nodig hulp te verlenen. Roo zenstraten, die inmiddels op zoek was naar nog meer blusmiddelen, zag de melkemmer staan en dacht: die is mijnSnel ging hij er meer naar de kraan en liet er wat water bijlo pen, en gooide de hele inhoud over het vuurtje, waarmede het gevaar tot uitbreiding van de brand was bezworen. Waar water en melk al niet goed voor zijn! „Verzegelde Lippen". Zondag avond gaf de R.K. Toneelclub „DITO" een uitvoering in de zaal van de heer van de Berg alhier. De op brengst van deze uitvoering was voor het Wit-Gele Kruis te Aarlander- veen. De avond werd geopend door de voorzitter van het Wit-Gele Kruis, heer M. Hijman, die welkomst woorden sprak tot de g.a., pastoor Omtzigt, en de wijkverpleegster, Hierna werd door „DITO" ten to nele gebracht het toneelspel van Maarten van Vught „Verzegelde Lip pen", onder regie van de heer Joh Poel wijk. Met vaak grote ontroering leefde de zaal mee met het mooie spel, waarin werd vertolkt hoe een priester een geheim uit de biecht be waarde, ondanks het feit dat een naast familielid voor een misdaad werd beschuldigd, terwijl hij het wiet had gedaan. Aan het einde van het spel kwam alles tc*h nog weer te recht. Dat deze toneeluitvoering zo zeer is geslaagd is wel voornamelijk te danken aan de -buitengewoon goede vertolking door de spelers. Met na me kan hier worden genoemd Johan Poelwijk, die op een uitmuntende wijze de rol speelde van pastoor. Ook al de anderen speelden goed. Goed verzorgd was ook de grime door de heer Herr alhier. De decors zagen er fijn uit en de heren Ant. Verhage en L. Aartman hebben dan ook wel eer van hun werk gehad. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert Vrijdag a.s. te 7.30 u. Agenda: 6. Verzoek om subsidie van het R.K. Centrum voor Kraam hulp „Leiden en Omstreken" alsme de van de Stichting Kraamcentrum Alphen aan den Rijn en Omstreken; 7. Voorstel tot 't vaststellen van een drietctl verordeningen tot afwijking van de bepalingen van de Winkel sluitingswet 1951; 8 Voorstel tot her ziening der vergoeding ex. artikel 13 L.O.-wet 1920 van N. Cok: 10. Ver zoek van de Ch*. Muziekver. Harmonie van Hazerswoude" om subsidie; 12. Vaststelling begroting 1953. Toelichting op de agendapunten: Punt 6. Voorgesteld wordt aan bei de kraamcentra een subsidie te ver lenen van ƒ1.— per verpleegdag. Punt 7. Voorgesteld wordt de vol-' gende verordeningen yast te stellen: A. Een verordening tot regeling van de z.g. halve-dagsluiting t.w. voor de textielwinkels op Maandag morgen en voor de kappers op Dins dagmiddag. B. Een verordening waarbij wordt verboden het te koop aanbieden van geringe eetwaren op Zondag in de uitoefening van de straathandel en de handel te water De vaststelling van deze verordening wordt voor gesteld teneinde de Zondagsrust in de gemeente te handhaven. C. Een verordening, tot verlenging van het sluitingsuur voor de kap perszaken en winkels, waarin uit sluitend of in hoofdzaak tabaks-arti kelen worden verkocht, van 18 tot i.v.m. de plaatselijke om- Punt 10. Voorgesteld wordt voor éénmaal een subsidie te verlenen van 250.om instrumenten te "kopen. Punt 12. De gemeentebegroting 1953 vermeldt de volgende cijfers: Gew. dienst: inkomsten 521.066,24 uitgaven 521.066,24 Saldo Kapitaald. inkomsten 1.450.842,89 uitgaven 1.881.933.93 Nadelig saldo 431.091,04 Receptie toneelvereniging. Zon dagmorgen hield de toneelvereni ging haar receptie in het parochie huis „St. Joris". Door verschillende verenigingen werden bloemen aan geboden. De heer Th. Hoppenbrouwer sprak een woord van huldiging namens de parochie tot de toneelvereniging en speciaal tot de drie leden, die reeds vijf en twintig' jaren aan de ver eniging verbonden zijn. Namens de dames van het toneel gezelschap reikte mej. A. Meyer een enveloppe met inhoud over. a heer Jac. S traver sprak als voorzitter van de K.A.J. een kort woordje en bood hierbij de nieuwe toneelgordijnen aan. De heer H. v. Egmond dankte als voorzitter allen die medegewerkt hadden aan het toneel en in het bij zonder de pastoor en de parochie huiscommissie. weer (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG'WEER. Overdrijvende wolkenvelden met in het Zuid-oosten van het land kans op wat lichte sneeuw, maar elders droog weer. Over het algemeen weinig wind. Van nacht lichte tot matige vorst met hier en daar mist. Morgen over dag temperaturen om het vries punt. 18 Nov. zon op 8.05 en onder 16.45; maan op 9.42 en onder 16.42 uur. Uet w-tfi in £wio-fxa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: LANGERAAR Revue „Tracht eens te lachen". Voor een goed gevulde zaal bracht de Amusementsgroep „Van Leer" uit Amsterdam, onder leiding van onze oud-plaatsgenoot, de heer C. G. Ver laan de Revue „Tracht eens te lachen". De leider begon met een kort welkomstwoord en gaf voor de ze avond de goede raad: tracht eens te lachen. Een raad overigens, die wel werd opgevolgd. Het programma was veelzijdig. Afwisselend werden muziek, zang. sketches en dans ge boden. Muziek ook weer van zeer verschillende aard. We hoorden The Blue Birds, een band met een pro gramma vol rhythme, accordeon-soli, een Hawaiian-orkest „Soeara Ma- loehoe"en „Di Eldortis", drie zingen de méisjes met guitaar-begeleiding. Naar onze mening is vooral het tweede gedeelte van de avond het beste geslaagd. Van een tweetal nummertjes voor de pauze zouden- we met een variant op het bekende Quod licet Jovi. non licet bovi, kun nen- zeggen: Wat Amsterdam past past Langeraar nog niet. Veel was er echter ook voor de pauze te genieten, waarvan we vooral het met Spaans vuur gezongen „Espagnola" willen noemen. Voorts de zeer verdienste lijke accordeon-solist, JJoop Ris, en het optreden van- Professor Ellepijp in „Antwoorden op belangrijke vra gen". Zowel voor als na de pai traden met veel succes op „Di Li- dortis"; mooi en beschaafd werd er gezongen door de drie dames, die dit ensemble vormden. Ook de leuke liedjes door „The Sunshines" deden het best. Voor de pauze zongen zij: „Boer Krelis" en „Stotterliedje", in het tweede gedeelte „Dronken Joe" en het Zuid-Afrikaanse lied „Die Os- sewa". Het glanspunt van de avond was echter toch wel het Ambonnese Ha waiian-orkest Soeara Maloehoe. Een prachtig orkestje met een Ambon- nees meisje als zangeres. Zij brach ten een echt Oosterse sfeer; alleen de wuivende palmen en een tropisch klimaat ontbraken, tiet publiek waardeerde dit optreden ten zeerste en gaf hieraan uiting door een gul applaus. Ook de sketches „De Robot" .Bedrogen" gingen er goed in. Het slotnummer van de avond oogst te veel succes. Een operette-achtig nummer „Een Dramatische Liefde". We werden verplaatst in de middel eeuwen en ook toen reeds vocht men (althans in dit nummer) de liefdes drama's uit. Hier duelleerden een Troubadour en een Baron op de sa bel. Gelukkig zagen we geen bloed, maar een happy-end voor troubadour en baron,, want de een houdt van de moeder en de andere van de doch ter. Geheel» het programma was een optreden van amateurs en als we dit bedenken mag deze uitvoering met ere een goede prestatie genoemd worden. OSLO sneeuw —2 STOCKHOLM geheel bew. 1 KOPENHAGEN licht bew. 1 LONDEN zwaar bew. 2 AMSTERDAM sneeuw —1 BRUSSEL onbewolkt —3 PARIJS geheel bew. —2 BORDEAUX geheel bew. 1 NICE licht bew. 4 BERLIJN licht bew. —3 FRANKFORT geheel bew. —2 MüNCHEN zwaar bew. —8 ZüRICH sneeuw —3 WENEN geheel bew. 1 HAZERSWOUDE (Gr.) laten gaan om dit leest in gro.e dank- roemae ae zusier ais een «er uesie baarheid te he denken Wij kun- brachten voor het bureau als hulp nen dit niet bij woorde laten, aldus - het opsporen en vaststellen van de spreker en biedt dan zr. De Geus I vermoedelijke een prachtige fauteuil aan, daarbij I de wens uitsprekende dat, nu het werk als wijkzuster is afgelopen, dat „een leven van dienen is geweesi.", er nu een periode van rust moge zijn aangebroken en het haar gege ven moge zijn nog vele jaren van deze fauteuil gebruik te kunnen* ma ken. Een hartelijk applaus onderstreep te de woorden van de voorz., die ver volgens het woord verleent aan dr. Persant Snoep, die namens de Lei derdorpse doktoren woorden van waardering spraU voor wat betreft de samenwerking met de dok. oren. haarden van t.b.c., hoewel dit in de laatste 10 jaren aanzienlijke wijzigingen h.eft onder gaan waardoor dit er niet gemakke lijker op werd. Als laatste spreker sloot ds. Hon- nef de rij. Deze dankte de schei dende zuster vooi dc hulp en geeste lijke steun -aan de gezinnen. U deed dit als dienaresse van Hem die u daartoe geroepen had en u deze taak oplegde, aldus de spreker. Zr. De Geus zichtbaar onder de in druk, hierna het woord nemende, zegt dat het haai erg zwaar gevallen is om afscheid van haar werk te nemen. Zij brengt dank aan het be- „Nimmer hebben wij, hoe moèilijk j stuur voor, de wijze waarop zij af- het soms ook was en op wat voor uur, tevergeefs een beroep op u ge daan. Daarbij is de verstandhouding altijd uitstekend geweest. Onze hartelijke dank daarvoor en nog vele goede jaren" aldus dr. Per sant. In alle eenvoud antwoordde zr. De Geus hierop dat zij zeer erkentelijk was voor deze woorden, doch dat wat zij gedaan had, steeds be schouwd had als haar plicht. Hierop sprak de heer Droog, hoofd bestuurder van de Z.-Hollandse ver. Het Groene Kruis, die har eigen schappen memoreerde en zei dat zr. De Geus gewoekerd had met haar scheid mocht nemen en waardoor deze middag voor haar onvergetelijk is gemaakt. Nadat de voorz. dank had ge bracht aan zr. De HaanPereboom, die tijdens de ziekte van zr De Geus diens werk waargenomen had, en haar daarvoor een geschenk aan bood, introduceerde hij zr. A. Hoog vliet als opvolgster van de vertrek kende. Hierna volgde het persoonlijk afscheid waarbij nog menig ge schenk vvero ,-jngeboden Als afwisseling tussen de spre kers werden de aanwezigen ont haald op zeer verdienstelijk piano spel van mej. Vermeulen. Gouden Jubileum van organist H. de Jong Al waren de weersomstandigheden verre van feestelijk, de viering van dit jubileum mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Het hoogtepunt van de dgg was ongetwijfeld de plechtige Hoogmis, die tot'intentie van de gouden jubi laris en zijn familie in de kerk van St. Bernardus werd opgedragen door de zeereerw. heer pastoor P. H. N Hennekens. Het parochieel zangkoor zong de Mis „Sancta Maria Magda- lena" voor 4-stemmig mannenkoor en orgel van Ph. Loots. Vóór de predicatie richtte de cele brant zich met een kort woord tot de jubilaris, waarin hij er de aan dacht op vestigde, dat het toch wel een prestatie genoemd mag worden om zich bijna een mensenleven lang, geheel belangeloos te wijden aan de eredienst in het Godshuis tot stich ting van de gelovigen, maar op de eerste plaats tot eer van God, Die hem hiervoor dan ook zonder twij fel zal belonen in overvloedige mate. Na de H. Mis klonk het prachtige motet „Christi Virgo Dilectissima" voor 3-stemmig jongens- en 2-stem- mig mannenkoor van Albert de Klerk. Het koor heeft hiermee weer een prachtig stuk moderne kerkmu ziek op haar repertoire gebracht. Na de Hoogmis volgde in het Pa rochiehuis receptie voor de paro chianen; waarna een gezellig samen- izijn van de leden van het zangkoor en genodigden. Als voorzitter van de Korenbond „De Rijnstreek" reikte deken Bont de jubilaris het diploma uit van de St. Gr^gorius-vereniging, en wees er in 't kort op dat de pres tatie van de jubilaris getuigt van een diep geloofsleven, daar er im mers heel wat moed voor nodig is om steeds maar weer present te zijn, ook op de repetities. Vervolgens bood pastoor uit naam van het Kerkbestuur en Zangkoor het cadeau, een radiotoestel, aan als blijk van waardering van zijn arbeid en sprak de wens uit, dat de jubila ris hier maar lang plezier van mocht hebben. De directeur van 't zangkoor, de heer J. Th. Wesselingh, sprak hier na zijn gelukwensen uit en dankte de jubilaris voor de prettige samen werking gedurende zoveel jaren, hierbij vooral denkend aan de Ves pers, waarbij de jubilaris nooit ont brak. Tenslotte stond de jubilaris zelf op, en betuigde allereerst zijn innige dank tot Hem, Die hem zoveel jaren vergund had het orgel tot Zijn Eer te bespelen. Overigens was hij van mening, dat minstens de helft van de verdiensten toekwam aan zijn vrouw, die, zoals hij zei, tijdens de gezongen dienst de werkzaamheden moest opknappen. Verder dankte hij hartelijk voor de predicatie van die morgen, het diploma en het cadeau en ook de diverse sprekers voor hun w,elgemeende woorden. Het feest werd verder in de huiselijke kring voortgezet. LEIMUIüEN „St. Genesius". De R.K. Toneel vereniging opende gisterenavond haar seizoen met 'n uitvoering in de ^aal van mevr. Sneeboer, waarvoor vooral bij de jongelui veel belang stelling bestond. De zaal was bijna gevuld toen regisseur A. J. v. Velzen aller medewerking vroeg en 'n pret tige avond toewenste. Het scherm ging open en men ontdekte 'n geheel vernieuwd toneel, wat 'n keurig ver zorgd zaaltje 'n fris kosteeltje voor stelde. Het vrolijk mysterie in 3 be drijven „Als de klok waarschuwt" van de gebr. Feenstra, viel vanaf het begin reeds in de smaak bij het pu bliek, misschien wel door de talrijke komische opmerkingen, die in het 2e en 3e bedrijf voorkwam. Maar niet alleen humor werd vertoond, ook griezelige scènes en vaak spannen de momenten vielen in dit goed ge schreven spel op. Het 3e bedrijf was natuurlijk bestemd voor 'n ontkno ping wat voor velen een opluchting betekende. De rollen zowel bij de dames als bij de heren, waren goed verdeeld en werden evenzo vertolkt. De verzorger van het geluid en de verlichting en bovendien van de spookgeluiden verdiende deze avond wel 'n bijzonder compliment. „St. Genesius" deed het deze avond zon der muziekgezelschap, maar de om lijsting werd toch goed uitgevoerd door lichte muziek op gramofoon- platen. OUDE WETERING Propaganda-filmavond „Herwon nen Levenskracht". In café v. d. Werf organiseerde het plaatselijk co. mité van „Herwonnen Levenskracht" ten bate van de T.B.C.-bestrijding een goed bezochte propaganda-film- avond. Het geheel stond onder lei ding van de heer Kollenberg ,lid van het hoofdbestuur, die tevens een welkomstwoord sprak en in een pro pagandistisch woord het doel en stre ven voor dit mooie werk vroeg door donateur te worden en met. een gel delijke bijdrage ook in de toekomst dit onmisbare werk tot heil van de lijdende mensheid mogelijk te maken. Het filmprogramma bracht als hoofd film „De strijd tegen de tuberculose" met na de pauze nog enkele aan trekkelijke bij-filmpjes. De hoofdfilm welke voornamelijk in een sanato rium is opgenomen, laat de aanwe zigen kennis maken met het onder zoek, verpleging en bestrijdings- methode der T.B.C., alsmede in welke moeilijke omstandigheden een gezin hierdoor kan komen te verkeren, maar waardoor de vreugde des te groter is als b.v. een vader weer ge nezen in het gezin terugkeert. In de pauze sprak dr. v .d. Bijl nog een propagandistisch woord, onder streepte het belangrijke werk van „Herwonnen Levenskracht" waarvan men deze avond enigszins een inzicht in diens werkzaamheden had verkre gen en de wetenschappelijke vorde ringen had kunnen aanschouwen. Aangezien deze avond geheel koste loos was, werd een collecte gehou den- welke ƒ43.35 opbracht, terwijl voorts 21 nieuwe donateurs zich op gaven. De heer Kollenberg besloot deze avond met een dankwoord en de wens dat geheel Oude-Wetering in de' toekomst achter „Herwonnen Le venskracht" zal staan. ZOETER WOUDE Geboren: Abraham Albertus, zn van W. Jansen en M. Segaar; Hen- riette Johanna Maria dr van F. W. N. Hugenholtz, en A. Sleijser; Alida Henderina Johanna dr van J. van der Meij en A. A. P. Glasbergen. Ondertrouwd: J. Th. van Rijn 25 jr en M. E. Engeringh 22 jr Getrouwd: O. Makstenieks en V. Pogulis; W. J. F. Bakker en C. G. Voermans; H. G. Jung en G. Konijn- burg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2