RIJNSTREEK DUINSTREEK Bieten-koningin De nieuwe brug vordert goed K.V.P. neemt motie aan ZATERDAG 15 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 BODEGRAVEN I Landjuweel. Vol was de 1 van Oudejans toen in het kader van het landjuweel het Haags toneelge zelschap „De Spelewaghe" met Mo- lière's „De Vrek" voor het voetlicht kwam. Vol was een ieder na afloop van deze zeldzaam sublieme opvoe ring. Het zal voor de komende ge zelschappen een zware opgave zijn deze vertoning te evenaren of te overtreffen. Het is zeker geen ge meenplaats te zeggen, dat de meeste rollen door een beroepsgezelschap niet beter konden vertolkt worden. Vooral Leo v. d. Oever als Harpagon, i de door geld bezeten vrek was weer- galoos. Het geheel was zo indruk- I wekkend, dat na het laatste bedrijf het publiek als een man oprees om de spelers een welverdiende ovatie te brengen. Vlekkeloos waren grime en kledij, die hoge eisen stelde aan toneelruimte en -schikking. Op een ruimte van nauwelijks 4 bij 6 meter kon een en ander toch niet voldoen de tot z'n recht komen. Opvallend vlot was het tempo, waarin gespeeld werd. Dit bleek niet alleen uit de vaak snelle Franse dialogen, maar ook aan de opeen volging der bedrijven. Verschillen de rollen zullen ongetwijfeld de jury moeite geven, of zij voor een per soonlijke prijs in aanmerking ko men. Boven alles rees de figuur van Harpagon, die in een bovenmatig zware rol de zaal in boeien sloeg. Vooral zijn alleenspel bij het slot van het vierde en vijfde bedrijf was meeslepend en indrukwekkend. Daar was verder de zoon, Jan Jorritsma, en diens knecht La Flèche, die in een gaaf samenspel menige scène brachten. En last not least Frosine de koppelaarster, die met flair in een pittige uitbeelding vaak voor de hu moristische noot zorgde. De regie van Henk Zoutendijk is een weldaad geweest voor spelers èn publiek, dat na afloop zijn waardering ondubbel zinnig liet blijken. Nog een drietal uren bleven de meeste aanwezigen in de zaal om onder de tonen van dansmuziek door het duo van Mild een dansje te maken. HAZERSWOUDE Door de Middenstandsverenigin gen is besloten, weer een winkel week te houden. Deze winkelweek zal in het teken staan van de bieten campagne. Er zal een grote optocht gehouden worden, waaraan vele be drijven deelnemen, met in het cen trum als hoogtepunt, een bieten koningin. Hazerswoude zal dan de primeur hebben van de eerste bieten-konin gin. LEIDERDORP Feestavond voor de ouden van da gen. Het organisatie-comité voor autotochten en ontspanning voor ouden van dagen te Leiderdorp heeft gisteravond in het Dorpshuis een feestavond georganiseerd met het doel de bejaarden een gezellige avond te bezorgen als verlengstuk op de autotocht en mede voor de genen die er voor zorgen, dat de autotocht altijd doorgang kan vin den, aldus de heer Reyerse, die als voorz. van het comité, hen verwel komde en waarin hij tevens betrok B. en W. en verschillende raadsle den die van hun belangstelling blijk gaven. Onmiddellijk daarna was het woord aan Theo Wisse en zijn band, die er al dadelijk de stemming in brachten. Hun optreden was 'n groot succes en heeft er in niet geringe mate toe bijgedragen, dat deze avond ten volle isgeslaagd. Verder werkten niet minder dan drie toneelver enigingen mede, nl. „Thalia" o.l.v. de heer Baaima, „Liefde voor To neel" o.l.v. de heer Fianen en „Ons Genoegen" o.l.v. de heer v. d. Broek. In één-acters en schetsen hebben zij bij de aanwezigen danig de lachspie ren in beweging gebracht. Een dub- belmannenkwartet van de buurtver eniging „Limeika" bracht op zeer geestige wijze een parodie op de aria van de Figaro uit „De barbier van Sevilla" van Rossini. De zingende Figaro's verwekten een enorme hila riteit toen zij met een enorme kwast en niet minder groot scheermes hun klanten aan de lopende band van hun baard ontlastten. Het liep al dicht naar middernacht toen de be jaarden, die in de pauze op-koek en koffie waarvoor gratis room was beschikbaar gesteld door een Leider- dorpse melkhandelaar waren ge- tracteerd, weer naar huis togen, na dat de voorz. van het comité de wens had uitgesproken dat deze avond aan de verwachting had voldaan, hetgeen ongetwijfeld het geval was gezien het feit dat een der gasten zich gedron gen gevoelde een woord van dank te spreken tot het comité dat hun deze avond geboden had. LEIMUIDEN VAL MET DE BROMFIETS. Gisteravond omstreeks 10 uur had in Vriesekoop een ongeval plaats. Het echtpaar Klok, woonachtig op de Bilderdam, reed vanaf de bus van Maarse en Kroon huiswaarts. De man met een rijwiel en zijn echtgenote per bromfiets. In Vriesekoop kwam de vrouw te vallen met haar hoofd op het harde wegdek. Gesteund door enige voor bijgangers kon zij de boerderij van A. v. Egmond nog bereiken, waar bleek dat zij verschillende diepe hoofdwonden had opgelopen. Dr. Brinkhorst die de eerste hulp ver leende achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. De oorzaak van het ongeval is ons nog niet bekend. NIEUWVEEN „Eigen Hulp" vierde haar gouden jubileum. Gisteravond vierden bestuur en leden- van de werklieden vereniging „Eigen hulp" hun 50-ja- rig bestaan in de zaal van de heer Leliveld. De voorzitter, de heer Spreij, verzocht alle aanwezigen 't eerste couplet van het Wilhelmus mee te zingen, en sprak hierna een woord van welkom tot de burgemeester en echtgenote, dr. W. Nout en echtgeno. te en wethouder van der Hoorn en de leden. Vervolgens ging spreker de jaren 19021952 nog eens in 't kort na en sprak een woord van dank aan de toenmalige oprichters en fe liciteerde de heren Kreijling en Van Leeuwen, die vanaf de oprichting deel uitmaken van 't bestuur. Beide heren zijn reeds in Februari van dit jaar onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde vara Oranje-Nassau. Volgens spreker deze onderscheiding tevens de "ge hele vereniging.. Hierna sprak de burgemeester een kort woord, waar in hij o.a. zei, dat de vereniging „Eigen hulp" een zeer belangrijke vereniging is, een vereniging die rèeds 50 jaren geleden had ingezien, dat hulp geboden moest worden bij ziekten e.d., en zodoende de sociale wetgeving al jaren vooruit was. Na dat de burgemeester oók een kort woordje tot de beide jubilarissen had gesproken, ging men tot een gezellig kopje koffie plus gebak over, het welk door de vereniging werd aan geboden, alsmede een rokertje voor de heren. Hierna werd de avond ge vuld met het optreden van het „Haarlems Radio Cabaret" onder lei ding van Harry Meijer, Deze artis- ten gaven zowel zang als schetsen en Harry Boumara bracht de zaal in vervoering met z'n ongeëvenaarde goochelkunst. Genoemd gezelschap viel zeer in de smaak, wat 't vele en langdurige applaus wel bewees. Reeds ver na middernacht kwam men aan de verloting toe, en terstond hierna sloot de voorzitter deze ge- avond, na eerst nog z'n dank te hebben gebracht aan 't Haarlems Radio Cabaret. Biljarten. Uitslagen van de ge houden wedstrijden voor de wissel beker van de biljartvereniging Dito alhier: H. Leliveld wint van A. J. v. Trigt; G. v. d. Berg wint van J. Bader; A. Straathof wint van N.N.; P. Lenting wint van J. Pie- tersen; J. v. Eijk wint vara A. Straat hof; J. Pietersen wint van A. J. v. Dam. Voetbal. Het eerste elftal gaat Zondag naar Boskoop. Gezien de stand van beide elftallen zal er een Zware strijd gestreden worden, waaruit we toch Nic. Boys zegevie rend te voorschijn zien treden. Het tweede zal 't thuis om half drie wel klaren tegen Nieuwkoop 3. Handbal. De dames ontvangen om half één WMO en zullen wel zor- gera om in de running te blijven. TER AAR „Nooit-Gedacht". Uitslagen van de op Woensdagavond gespeelde Dam- en Schaakwedstrijden om het kampioenschap van Ter Aar, die te vens gelden voor de onderlinge bor den-competitie. Dammen: Jan v. d. StarrenJ. Cos- terus 20; Ant. HartveldL. Koele- man 20; H. C. A. BroerJac. v. d. Starren 20; W. SnaterseN. Kals- hoven 20; W. v. d. StarrenN. Groera in 't Woud afgebr.; Jac. v. d. StarrenW. Esveldt, Az. 02; N. Kalshoven-^-W. Snaterse 02. Schaken: A. KoelemanJac. Riet veld 01; B. RietveldJ. de Groot 10; A. W. v. d. Jagt—-H. Bos 0—1; Jac. RietveldNic. van Eyk 10; H. AaftinkA. Koelman 01; Jo de BruynB. Rietveld 0—1; Nic. van Eyk—J. A. Esveldt 10; Jo de Bruyn rJ. A. Esveldt 10. WOUBRUGGE De verkeersproblemen in de centra van gemeenten zijn overal legio en aan de orde van de dag en de pro blemen van dien aard waarbij si tuaties rondom bruggen een niet on belangrijke rol spelen zijn niet min der talrijk. Om maar bij huis te blij ven. In de Rijnstreek kent men de narigheden van dit soort te Alphen aan den Rijn maar al te zeer. In Bodegraven kampt men met hetzelf de euvel. In Woubrugge, waar het verkeer weliswaar minder intensief is, liggen de zaken al niet anders. In Alphen a. d. Rijn snijdt men deze, door een chronische ziekte aangetas te „plek" het volgend jaar radicaal uit. Bodegraven zal op genezing wel licht langer moeten wachten. Ir Woubrugge is men beide andere ge meenten een stap voor. In October van het vorig jaar werd de bouw van een nieuwe brug over de Woud-Wetex-ing aanbesteed. Kori daarna is men met de bouw begon nen. De betonnen kelders voor de basculebrug zijn enkele weken gele den gestort. De bovenbouw wordt de volgende maand gemonteerd. Ver moedelijk half Mei van het volg-md jaar zal de brug klaar zijn. He' be weegbare gedeelte zal 14.6 mtr lang zijn, de vaste ovex-spanning 7.06 mtr. De doorvaarthoogte zal pl.m. 2.5 mtr bedragen. De breedte van de rijweg zal 6.5 mtr zijn en aan weerszijden krijgt de brug trottoirs, elk van 2.5 mtr breed. Het is nu reeds te zien, dat dit nieuwe kunstwerk, dat ejectrisch zal functioneren een schrilie tegen stelling schept tot de oude twee-klaps brug, die, evenals de brug der zuch ten te Alphen aan den Rijn een „ho ge rug" heeft en met de hand moet worden bediend. In tegenstelling tot de Alphense brug welke vervangen zal worden door een nieuwe op dezelfde plaats, zodat dus het oude centrum in de gemeente behouden blijft, wordt de brug in Woubrugge een kleine 200 meter zuidwaarts verplaast, hetgeen voor de zich in de Raadhuisstraat en de Kerkstraat bevindende zaken, niet bepaald een verbetering wordt gezien voor wat de economische uit komsten betreft. Gisteren is men ook begonnen met het maken van de twee opritten en (Advertentie). de omleidingsweg naar en van de brug. De grondoprit aan de weste lijke kant wordt 250 mtr lang, de betonnen oprit, die aansluit op de brug, 87 mtr lang. De oostelijke be tonnen oprit zal 70 mtr lang zijn en de zand-oprit 240 mtr. De bestra ting 6 mtr breed, bij de kruisingen het dubbele. Aan beide zijden van de Woud-wetering krijgt de noord kant trappen voor, voetgangers om eeh lange omweg te vermijden. Voor een groot deel wordt de sloot aan de zuidkant van de Kerkweg, voor de aldaar staande woningen gedempt. De waterstand wordt door middel van riolering op peil gehouden. Deze wegomlegging vormt een onderdeel van de verbetering van de verbin dingsweg Leiden, via Hoogmade en Woubrugge naar de nieuwe provin ciale verkeersweg RotterdamAm sterdam. Met het gedeelte ten be hoeve van de nieuwe electrische bas culebrug in Woubrugge, zal een be drag van ruim 117.000 gemoeid zijn. De kosten van de brug bedra- gen bijna 450.000.—. Ook aan de lostelijke kant van de Woud-wete- ring komt de verbinding naar de Vierambachtsweg met een boog tot stand, waarbij de Woubrugseweg ge kruist wordt. Gemeenteraad. De raad vergadert Dinsdag, 25 Nov., om 19.30 uur. Agenda o.a.: Huisnummering Kerk weg; Onttrekking aan het openbaar verkeer van de brug over de Woud wetering. R OET OF A R ENDS VEEN Kernclub L.T.B. Ter afwerking van het winterprogramma organi seerde de kernclub van veiling en L.T.B. Vrijdagavond in de Pancra- tiuszaal een bijeenkomst met als spreker het voor enkele jaren in Roe- lofarendsveen gestationneerde hoofd der tuinbouwschool de heêr A. J. Verkley, thans inspecteur van het tuinbouwonderv/ijs en woonachtig te Amsterdam. Na een inl-idend. woord door voorzitter A. II. Verdel, waarin deze zijn voldoening uitsprak over de zeer grote belangstelling en dit vooral toeschreef aan het grote getal oud-leerlingen der tuinbouwschool, die nog weer eens gaarne naar hun Oud-onderwijzer kwamen luisteren, verkreeg de heer Verkleij het woord. Deze had zich tot taak gesteld te spreken over .Roeping van een jon ge tuinder". Het is niet geheel juist aldus spr., bij zen tuinder te spreken van roeping, want het, duidt meer op beroep. Toch heeft deze agrarische sector zoveel grote 'dealen in zich, dat spr. het gewaagd had ook te spre ken van roeping. De tuinder is be voorrecht in zijn arbeid, omdat hij hierin in alles van God afhankelijk is. Daarom is een boer en tuinder godsdienstig van x.ard, dit bewijst wel de statistiek die slechts 4 pet. als onkerkelijk aanmerkt. Een jonge tuinder moet zijn roeping waardig zijn en een vakkundig en hoogstaand mens. Vaktechnisch, godsdienstig, so- cieal, cultureel. Vaktechhnisch weet men nooit genoeg, studie blijft nodig om bij te blijven met zijn tijd. Niet alleen werken maar tevens vooruit zien, inzicht in bedrijfsvoering en in financieel beleid. Door beroepsliefde verkrijgt men liefde voor de arbeid. Voorz. A. Verdel sprak namens al len een dankwoord. "*TWTTK AAN DEN RlfN Militair tehuis. Aan de Wasse- naarse weg, van Katwijk a. d. Rijn af gerekend juist over de brug der Zanderij vaart, links van de weg. ligt nog een terreintje open grond. Hier op is door de afd. Katwijk a. d. Rijn van ,Pro Rege" beslag gelegd om daarop een militair tehuis te bouwen. Een gebouwtje, bevattendeeen re creatiezaal voor 50 personen, een, studeerkamer, verdere nog dienst vertrekken. Binnen een jaar hoopt men het gereed te hebben en te be wonen. L.T.B. De afdeling Katwijk aan den Rijn van de Kath. L.T.B. verga derde in het Parochiehuis ol.v. voor zitter F. C. Meijer die na de gewo- agendapunten aan de orde stelde de bespreking van de voorstellen voor de vakgroep tuinders, te houden a.s. Maandag te Haarlem. Daar waren een reeks van voorstellen, meer dan 30, die handelden over de vestigings eisen voor tuinders, over teeltver gunning en controle, over een nodi ge wijziging van de nog bestaande teeltregeling 1933, over teeltvergun ning die niet benut wordt en waar naar andere, jonge tuinders zitten te snakken, over onteigening van goede tuinbouwgronden waarvoor degelijke compensatie dient te wor den gegeven, over ouderdomsvoor ziening, over vrijstelling van premie voor de wachtgeld- en werkloos heidsverzekering, over vereenvou diging van de administratie der so ciale lasten, over onrechtvaardige Grondbelasting en afschaffing van de vereveningsbelasting, over de noodzaak om de inkomstenbelasting te betekenen over drie jaren inplaats van over 1 jaar. Met bijna alle wen sen in deze vragen vervat kon de vergadering instemmen. De afge vaardigden (hiervoor werden geko zen de heren F. C. Meijer en Hub, van Paridon) zullen hiermede reke ning houden. De voorzitter deelde nog mede, dat er kans is dat te Noordwijk een R.K. Land- en tuin bouwschool gesticht zal worden waaraan de afd. Katwijk adhaesie zal betuigen. De eerste culturele avond uitbande van de Raad van Overleg van de L.T.B., K.A.B. en Middenst.Ver. zal gehouden worden als Dinsdagavond in het Parochie huis. De wenselijkheid werd nog naar voren gebracht om terug te ko men op het besluit om niet toe te treden tot K.O.V B. Het bestuu zal hiervoor de nodige inlichtingen in winnen en rapport uitbrengen Hier na sluiting met gebed. nssE ONDERSCHEIDING Mevr. C. PijnackerKirch, presi dente van de St. Elizabethvere- niging, afdeling Lisse, heeft ter ge legenheid van het gouden jubileum der vereniging:, van Z. H. de Paus 't gouden kruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice ontvangen. Speeltuinvereniging De groei van de jonge speeltuinvereniging „Marijke" is uitstekend en ze gedijd goed. Momenteel heeft het bestuur reeds 400 leden ingeschreven en nog steeds melden zich leden aan. Begrijpelijk is het, dat de speel tuinvereniging „Marijke" dit ledental niet kan omvatten zodat raen er sterk aan denkt, om tot de oprich ting van een tweede speeltuin over te gaan in de buurtschap „De Engel". Tijdens de gevoerde propaganda is gebleken, dat vele inwoners van Lis- se dit streven willen steunen, zodat het bestuur de donaties apax't finan- cieert, omdat deze donaties meer in algemene zin zijn'bedoeld. Naar wij vernemen zal zeer spoe dig een vergadering worden belegd om te geraken tot benoeming van 'n definitief bestuur. SASSENHEÏM KOPEREN PRIESTERFEEST KAPELAAN A. STROOBAND. Hedenavond zal kap. Strooband met zijn ouders en fam. even over half zeven aan de „Bernardus" wor den afgehaald door onze R.K. Har monie „Adest Musica". Om 7 u. volgt een plechtig Lof met inhaling door bruidjes. Om 8 uur - wordt er een huldigingsavond aangeboden in het K.S.A. Hier zal ook het parochiege schenk overhandigd worden. Alle besturen van vereniging waarvan zijn eerw. adviseur is zullen deze avond aanwezig zijn. De avond wordt opgeluisterd door muziek, zang, de clamatie, dans, toneel. Zondagmiddag van 34.30 k'-ijgen de parochianen gelgenheid dt jubi laris te feliciteren in het K.S.A.- gebouw. Wachtgeld- en werkloosheidsver- Zondcufmo\gen EEN BOEK DAT ALTIJD IN DE MODE IS lUIEN kan ons veilig met een volle geldbeurs de winkel van Sin- kei insturen wij komen er met een volle geldbeurs weer uit, op één voorwaarde, en die is deze: dat er be halve potjes pommade, stukjes su- cade en drop om te snoepen, géén boeken verkocht worden. De reclas sering heeft ons ontzegd, ooit nog een winkel, waar boeken verkocht worden, te betreden, omdat wij te gen de bekoring niet bestand zijn ge bleken. Een enkele keer wagen we het er eens op door de ruiten van een boekwinkel te kijken, maar dan gevoelen we zelf er te zwak voor te zijn zulk een zwak voor boeken te hebben, en lopen door. Onze jongste collega publiceert in ditzelfde blad een beschouwing over boeken. Wij hadden die beschouwing gaarne gelezen, want wat zijn vaar dige vingeren schrijven is altijd de moeite van het lezen waard. We heb ben het niet gedaan, de overredings kracht van die vaardige collegiale vingeren kennend. Wat wij pexsoon- lijk nodig hebben is een bezinning op de boeken, die we niet nodig hebben. We hebben boeken genoeg, meer dan genoeg. De planken kraken ervan; op kasten en tafels slingeren ze rond. We durven in onze werkkamer geen al te rumoerige grapjes uit te halen, vrezend, dat de boekenwand voor- overtuimelt en ons onder de paple ren lawine bedelft. Met het klimmen van de jaren zijn de boeken langs de muren opgeklommen. Ze staan daar in dichte gelederen, de bezielde pa pieren, want Van ieder van die boe ken heeft een schrijver althans iets van zijn ziel erin gelegd. Wo staan er zelf ook bij. Een bibliotheek is ge noemd „het museum van degenen, die niet stei-ven willen". Zij leven voort, en wie hun boeken openslaat en doorleest, px-oeft nog na eeuwen dc ziel, die ze schreef. Maar, op en kele uitzonderingera na (die, die we zelf geschreven hebben) kijken we ze raooit meer in. Ze staan daar in dich te gelederen de papieren zielen, waar niemand zich meer over bekommert en niemand meer om maalt. Ze zijn uit de mode. Ze zijn in de kast ge duwd, niet door betere, maar door andere. Iedere dag levert de pers nieuwe boeken af, die in glanzende, kleurige kaften in de winkels liggen uitgestald. Het zijn boekera, die ge allemaal „beslist gelezen" moet heb ben, maar komend jaar worden ze verdrongen door weer andere. Dan is hun lot beslist; ze worden niet meer gelezen en achteloos bijgeschoven in de laatste rustplaats van hen, die niet sterven willen, maar tegenwoordig nauwelijks tijd krijgen te leven. Naar die volle rijen van onze boeken kij kend, vroegen we ons af: Wanneer je, net als Robinson Crusoë naar een onbewoond eiland spoelde, welke van de honderdduizenden, millioenen boeken, welke er op aarde geschre ven zijn, zou je dan bij je willen hebben? We zouden er, zonder een ogenblik aarzelen, alles voor voelen het verhaal van Robinson Crusoë ook in de keus van zijn lectuur op de voet te volgen en verre de voorkeur geven aan de Bijbel. Behalve de prachtige, interessante, zeer lezens waardige, maar onverkoopbare of raooit uitgegeven boeken, welke we zelf geschreven hebben, is de Bijbel een van die boeken, waar we vaak in lezen. Het is behalve een troos tend en bemoedigend, ook een letter kundig zeer verzorgd en historisch uiterst merkwaardig boek. Maar wat het voornaamste is: de ziel van de Schrijver leert men proeven uit de ingeving van dit boek. Wanneer het was toegestaan op ons onbewoond eiland nog wat andere boeken te reefden, dan zou onze keus minder zeker uitvallen maar zeker zou daarop prijken: „Uli de Knecht" van Jeremias Gotthelf, „Koning Hen drik IV" van Shakespeare, dc „Brie ven uit mijn molera" van Alphonse Daudet, de „Belevenissen van een niksraut" van Joseph von Eichendorff, de „Belijdenissen" van Augustinus en nu beginnen we de kluts kwijt te raken. Want we zouden ook nog zo bizonder graag een hele serie „Wode- house"-n in de wacht slepen, de Pickwick, Guido Gezelle, Börries van Münchhausen( de dichter, niet de leugenaar!) en Vara Scheffel met „De trompetter van Sackingen", We kun. nen ze eigenlijk niet missen. Ze staan alle in onze verzameling, maar we kijken ze zo zelden in, ten bewijze dat we zo heel goed missen kunnen, be halve dat ene boek, dat bij het licht der sterren is geschreven voor alle eeuwen. MARIUS. zekering. De Unie van Landarbei- waarschuwde brandweer behoefde dex*sbonden alhier deelt mede dat de uren voor uitvoering van de Wacht geld- en Werkloosheidverz. bij de volgende adressen' zijn vastgesteld als volgt: F. Krook, Tyloolstr. 23, Maandag en Woensdag van 78 uur, Vrijdag 77.30, Zaterdag van 23 uur. H. v. d. Voet, Charbonlaan 28, Maandag, Dinsdag en Woensdag van 7.308.30 uur en Zaterdag 23 uur. Th. Witteman, H. Baderstr. 4 op Maandag 7.308.30, Woensdag van 12.45—1.15 en 7—7.30, Donderdag 77.30 uur en Zaterdag van 12 u. NOORDWIJK Medische dienst De praktijken van de doktoren Coenraads, Neder- veen, Goudriaan en De Graaf, zullen deze Zondag worden waargeixomen door dr. Kruyt, De apotheek Duin rand is geopend van 11.301 uur en van 4.30—5.30 uur. Vernielzuchtige jeugd Speciaal in de omgeving van de Boerenbur- gerweg heeft de jeugd wederom de beruchte en soms gevaarlijke kata pult tr hand genomen, waarvan een tiental straatlantaarns het slachtoffer werden. De politie stelde een onder zoek in, waarbij bleek, dat een 8-tal jongens hun schutterskwaliteiten op de straatverlichting hadden botge vierd. VOORSCHOTEN BEGIN VAN BRAND Hedenmorgen om half acht stond in een bijgebouwtje van de Eska, aan de Veurseweg, een pot met teer te koken. Het vuurtje was blijkbaar een beetje te krachtdadig, want de teer kookte over. Hierdoor ontstond er een begin van brand, dat door een van de arbeiders uit de fabriek met een brandblusapparaat in de kiem gesmoord werd. De inmiddels ge geen dienst te doen. WARMOND In zijn op 13 November gehouden bestuursvergadering heeft het nieuw gekozen bestuur de bestuursfuncties als volgt verdeeld: voorz.: A. A. Wil- lemsen, secretaris en vice-voorzitter A. G. van Leeuwen penningm.: J. Hartveld, 2e -ecretaris J. van Stijn Czn., propagand..leider: E. Slinger land. Besproken werd het jaarprogram van de afdeling, de pi'opaganda en de ledenwexwing. Tenslotte werd naar aanleiding van het gebeurde in de laatste twee raadsvergaderingen een motie aangenomen van de volgende inhoud: „Het bestuur van de Kath. Volkspartij afd. Warmond in zijn bestuursvergadering van 13 No vember heeft overw gen de beledigende uitlatingen, die in de laatste 2 raadsvergaderingen gericht zijn aan een persoon en aan een groep van personen; spreekt de verwachting uit; al vorens tot een meer openbare be kendmaking van de kerkelijke gang van zaken over te gaan, dat deze beledigingen ingetrokken worden in le eerstvolgende open bare Raadsvergadering; besluit dat deze motie gezonden dient te worden aan burgemeester en wehouders, aan de gemeente raad van Warmond, alsmede aan de pers en gaat ox er tot de orde van de dag." PERSdNEEL S? Gevraagd net meisje voor halve dagen. Mevrouw Creyghton, Tomatenstraat 3, Leiden. 5742 R. K. Chauffeur-mon teur biedt zich aan, gedi plomeerd, goed vakman v.. g g. v. leeftijd 26 jaar. Liefst in particulier bedrijf Br. onder no. 5760 bureau van dit blad. S* Gevraagd zo spoedig mogelijk een R K. huis houdster of Boerendienst- bode. waar vrouw ont breekt Bi', onder no. 5774 bureau van dit blad.- 2T Gevraagd te Oegstgeest iemand, die een gedeelte van de verzorging van een hulpbehoevende heer op zich wil nemen. Br. onder no. 5773 bureau van dit bl. *2* Biedt zich aan flinke en beschaafde hulp in de huishouding, zelfstandig kunnende werken, voor hele of halve dagen. Br. onder no. 5778 bureau van dit blad. Dagmeisje. Gevraagd een meisje voor de huis houding van 8 tot 1 uur. Aanmelden Ohr. Dieben, Verl. Bloemistenlaan 50 bij de Lammenschansweg. 2T Aangeboden: nieuwe Singer hand- en trapnaai- machines (in salonkast). Ook in maandelijkse ter mijnen te betalen. Eigen firianc. systeem. Herenstr. 23, 1 x bellen. Agent Sin ger Mij. N.V. 6754 Biedt zich aan een half was bakkersknecht, 2 jaaï in het vak geweest, oua 19 jaar. Liefst intern. R. K. C. G. van Dijk, Middelweg 5. Woubrugge. 5786 'S' Gevraagd een net R. K. meisje voor huishoudelijk werk. Antonius Ziekenhuis IJmuiden-Oost. 5794 AANGEBODEN Muziekschool Zwaag. Nu in laten schrijven voor de nieuwe cursussen op alle instrumenten Studie gel. a. d. school. Instrumen ten descewenst in bruik leen of gitaren enz, in eigendom voor 5.— p.m. Accordeons en blaasinstru menten in eigendom voor 10p. m. Alles zonder vooruitbetaling Korevaar- straat 5. Tel. 24358 2T Aangeboden een d. bl. vlour ch'ffion trouwjapon m. sleepje, bijpassend kap je en onderjurk (kleine maat). Te bevr Haarlem merstraat 72. 5762 *2* Schrijfmachine. ..Smith Corona" (koffermachine) f 150.„Hermes Babp" (Koffermachine) 150. „Remington" (standard) 150.—, „Hermes Baby" machine zonder koffer) 90.Allen geheel gere videerd en zonder gebreken Resedastraat 2. Leiderdorp Telef. 24191. 2? Te koop een best mak werk en wegpaard, leeftijd 8 jaar, te bevragen D. de Winter, Dr. van Noortstr. 3, Stompwijk, tel. K 1761 no. 1564. 664 Aangeboden gem. zit- en slaapkamer, zonzijde, str. water 85.— p. maand De Jongh, Rijnsburgerwog 189, Leiden, tel. 26532. 658 3? Inboedel aangekocht: Complete eiken slaapkamer diverse kasten, ameuble menten, uitschuif tafels, op- klapbedden, divanbedden, spiralen, matrassen, eiken ledikanten, vuurstenen, pij pen, ellebogen, enz. Koopt inboedels en zolderoprui mingen. Pluym, Hogewoerd Leiden. Tel 21266. 594 Te koop angeboden: kinderwagen, kinderbox, kinderledikantje, kinder wiegje. Te bevragen: Kam. Onneslaan 30, Leiden. 5777 3? Kinderwagen te koop aangeboden in prima staat. Te bevragen Bronkhoi-st- straat 33a. 5752 3T Aangeboden door om standigheden: Radiotoestel met U. K. G. goed spelend slechts 65, Stofzuiger (Sledemodel) prima wer kend (compleet) 35, elec trische Kachel, Reizigerstas Parker Vulpen, Koffergra- mophone 15, Herenfiets met verlichting 19. Stille Rijn 12 (boven). Te koop: 4 mooie fau teuils zonder gebreken f35 i. g a. n. kinderlcdikantjes 12.50 per stuk 6 stoelen f 20, 2 sehipperskacheltjes van 4 tot en met f 10 per stuk, 1 pers. eiken ledikant met 'Auping spiraal 25, 2 nachtkastjes eiken f 5. per stuk. F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51. 5792 2? Aangeboden diverse U en T. en L. ijzer, lengte tot 2.75 m., slaven strippen en platen, div. dikte pijpen enz. Bevr. Hoefstraat 11 te Leiden. Tel. 24650. Te koop: Moderne com mode 25, steps 5, baby tafelstoel 12.50, wandel wagen 7.503.—, wieier- fietsje f 6.50 twee pers bedstel 25, opklapbed 15, ledikanten f 7.50, rij wielen f 15 en f 25. nacht kastje 2.50, wringers ƒ15 Nieuwenburg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 5782 <2? Te koon aangeboden een zeug, halfdrachtig, en een prim? dresseerkar. Ka naalstraat 32, Lisse. 669 P'£lno, merk Schmitz, geheel gereviseerd en ge politoerd te koop aangebo den tegen elk aannemelijk bod. Br. onder no. 5795 bu reau van dit blad. 3? Aangeboden: Handnaai machine. Prima werkend. Prijs f 45.Herenstraat 23, 1 x bellen. 5790 Aangeboden: Sierteelt vergunningen c.v. N Bak ker Hzn Roelofarendsveen Tel 487 -K 1713 7? Speculaasmachine, elec trische wasmachine, rook- stoelen, 2-pers. Aupings en ledikanten, keukentafels en stoelen bushaard. bank stel (2-zits bank), naaima chine trap, radiator, geijser spiegels, dienstbodenkastje coots, buks. Jan Pluym. Hooigracht 51, Tel. 25955.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3