DUINSTREEK Haags Matrozenkoor bracht Roelofarendsveen in verrukking Braassemermecr verzwolg gisteren een bark met oud ijzer Zal de gemeente Wassenaar geen medewerking verlenen? Slagerij VONK MAANDAG 10 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE MAP PAGINA 3 Het is een goede gedachte geweest van het bestuur der K.A.B., om de viering van het Patroonsfeest eens anders te doen verlopen en in plaats van een toneelavond de leden een prachtige, door het Haags Matrozen- koor verzorgde zangavond aan te bieden. De eerste avond werd Zaterdag geopend door de 2e voorz. der K.A.B., de heer J. Hoogenboom. Dat het matrozenkoor weet te boeien bewees de stilte en aandacht, waarmede van het begin tot het ein de deze hoogstaande uitvoering ge volgd werd. Het koor onder leiding van Theo van Elferen heeft prachtig gezongen. Het eerste gedeelte ge heel in religieuse stijl, begon met een Ave Maria van P. Piël, waarna in het tweede nummer Zum Namenstag een prachtgie sopraan-solo weerklonk Het applaus was aanleiding tot een toegift nl. een Franciscuslied voor sopraansolo. Dit bracht de zaal in verrukking en tegen de Veense ge woonte in moest drie keer „ge haald" worden aleer het enthausias- me luwde. Het 2e en 3e gedeelte was van an der gehalte. Meer gevarieerd, waarin ook de humor niet ontbrak. Zeer ze ker bracht de applausmeter het bij „Hymne a la nuit" van Rameau evenals in het vlot 2e gedeelte het „Abenchor" van C. Kreutzer, het tot een tien. Uit het 3e gedeelte noemen wij Schuberts „Abendrot", alsmede het onvergetelijke „Wiegenlied" van Brahms. Alhoewel het voor de zan gertjes reeds bedtijd, althans de hoogste tijd om naar huis terug te keren was, kon directeur Van Elfe ren het slot-applauc niet onbeant woord laten en bracht ook hier weer een toegift. Het- was een avond, die op hoog peil stond. De pauzen werden aan gevuld met declamatie en o.a. een verteling de 12e koning ge schreven door Godfried Bomans en verhaald door Harry Hoogenboom. Vermelden wij tenslotte het op deze avond namens pastoor gedane verzoek van 2430 November geen vergade ringen of andere bijeenkomsten vast te stellen in verband met de te hou den Parochieweek. zoeterwoude— leiderdorp Patroonsfeest K.A.B. Gisteren vierde de afd. Zoeterwoude-Leider- dorp het feest van St. Willibrord. Begonnen werd met een H. Mis en algemene H. Communie. Daarna ver enigden de leden zich met hun da mes in het parochiehuis aan een feestelijk ontbijt, waarbij naast het vriendelijke woord van de voorz. de heer Goddijn, namens de KAB een bijzonder dankwoord werd gericht tot de heer Van Vianen, die wegens huiselijke omstandigheden, voor de laatste maal bij dit patroonsfeest als regisseur van de toneelveren. „Liefde voor Toneel" zou optreden. Gisteravond was er grote belang stelling voor de feestavond. Tot in de uiterste hoeken was het parochie huis gevuld met de leden en hun dames. Opgevoerd werd het blijspel in 4 bedrijven „De Haan kraait vic torie" van Toon v. Vuuren. De veel vuldige verwikkelingen in dit goed gespeelde blijspel, veroorzaakt door de driftige en nogal eigenwijze „Do- rus", de eigenaar van een schoenen magazijn, die als middenstander niet met zijn tijd kon meegaan, kwamen tenslotte tot een goed einde. Het dankbare publiek zorgde voor een wel verdiend applaus voor het leuke spel, waaraan allen hadden medege- gewerkt. Na afloop volgde het af scheid van de heer Van Vianen als regisseur van de toneelvereniging L. v. T. De voorzitter hiervan, de heer Van Rijn dankte de heer en mevr. Vianen voor de goede leiding en voor de vele opofferingen, welke beide zich voor het toneel hadden getroost. Als blijk van waardering werden aan de heer v. Vianen enige boeken en aan mevr. v. Vianen bloe men aangeboden. De heer v. Vianen dankte voor de prettige samenwer king en was zeer dankbaar voor het afscheidswoord van de voorzitter. Hij hoopte, dat zijn opvolger, de heer Eijgen, er in zou moge slagen met nog meer succes in de toekomst te kunnen optreden. Aan de dames, zowel van het to neel als aan mevr. Wand, werden bloemen aangeboden, waarna door pastoor v. Leeuwen deze welgeslaag de uitvoering met aansporing om .toch a.s. Zaterdag weer te zorgen "voor een volle zaal en met dank voor het leuke en mooie spel werd be sloten. Zoals uit diverse radio- en persberichten viel op te maken heeft de zee met medewerking van een orkaantje weer verschillende schepen in moei lijkheden gebracht en zelfs enkele scheepjes doer ondergaan. Het Braassemermeer heeft echter ook een slachtoffer gemaakt en wel toen de storm reeds geluwd was. Te ruim 10 uur kwam gisteren de sleep boot Lekstroom" uit Lekkerkerk, onder commando van schipper Eksland, met een 137 ton metende bark, inhoudende oud ijzer, op het Braassemer meer in de vaargeul tussen Noorder- en Zuiderhem in moeilijkheden. Zeer waarschijnlijk doordat de bark lek sloeg, kapseisde het zwaargeladen schuitje, kwam weer recht te liggen, maar maakte zo snel water dat het onmiddellijk naar de b idem zonk. Enkele angstige ogenblikken voor beide schippers. Maar gelukkig zag de schipper van de sleper kans de tros los te gooien en nog tijdig bij te draaien om de schipper van de zinkende bark B de Bruin en zfjn maat D. Twigt ongedeerd aan boord te nemen. Verzeke ring dekt de schade. Bezinningsmorgen ARKA De afd. Bollenstreek van de Algem. afd. Bollenstreek van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenver- eniging hield Zondag j.l. te Sassen- heim een z.g. „bezinningsmorgen". Begonnen werd met een H. Mis welke door de geestelijk adviseur van de A.R.K.A., kapelaan Lands man uit Sassenheim, werd opgedra gen in de Kapel van de Sint Bernar- dus-stichting. Een flink aantal Arka-leden was hierbij tegenwoordig. Do H. Mis werd opgedragen voor de levende en overleden leden der afdeling. Alle leden naderden tot de H. Tafel. Tij dens de H. Mis hield kapelaan Lands man een predicatie over de beteke nis van de H. Mis. Na de H. Mis volgde een gezamen lijk en feestelijk ontbijt in „Het Bruine Paard". De voorz. van de af deling, de heer J. P. de Jong, uit Noordwijkerhout, installeerde met een toepasselijk woord een nieuw lid van de afdeling. Na het ontbijt sprak de geest, ad viseur de leden toe in verband met Willibrord-Zondag. Hij spoorde de Arka-leden aan veel te bidden voor onze niet-katholieke medebroeders en zusters. Na afloop van de morgen dankte de voorz. de g. a. voor zijn v/oorden en hiermede was deze be zinningsmorgen ten einde. egom Herwonnen Levenskracht. Er waren gisteravond meer dan duizend bezoekers in Treslong, waar de film van „Herwonnen Levenskracht" en „Berg en Bosch", var. Kees Stroband werd gedraaid. In z'n openingswoord heette de voorz. bijzonder welkom de burge meester en de wethouders met hun echtgenoten. Wethoudei Van Dam huldigde het plaatselijk comité, dat zoveel werk verzet ter bestrijding van de T.B.C. Hij sprak de wens uit dat als volgend jaar de afd. 40 jaar bes taai, ook zij, di- nog geen lid zijn, tot de organisatie zullen zijn toe getreden. Nadat de film gedraaid was werd nog het woord gevoerd door een lid van het Centraal Comité over „Berg en Bosch". laast grote tevredenheid Ier schopte vanuit het middenveld de bal naar eigen doel waar een kop pende VVSB-back de bal in doel werkte (01). WSB bleef nog een kwartier in de aanval maar het on samenhangende spel bood geen pers pectief. Tien minuten voor het einde verwaarloosde de WSB rechtsback schromelijk zijn dekking waardoor de linksbuiten alleen op de WSB- keeper afkwam en geen fout maak te (02), waarmee WSB tevens een geslagen ploeg was. sassenheim De K. A. B in Sassenheim heeft gisteren weer eens bewezen, dat zij niet alleen op de bres staat voor de sociale verbeteringen, doch ook om de godsdienstige en geestelijke be langen van haar leden zo goed moge lijk te behartigen. Op deze Willibrordus Zondag, werd R.K. Lagere Montessorischool Met ingang van 1 September j.l. is aan de St. Jan Baptistschool, dc R. K. Lagere school in de St. Josephpaïochie, een afdeling voor Montessori-onder- wijs verbonden. Kort voor de opening van deze nieuwe afdeling, heeft het R K. Kerkbestuur van deze parochie aan het gemeentebestuur verzocht, medewerking te verlenen aan het uitbreiden van de St. Jan Baptistschool met een Montssorie-afdeling. In de Raadsvergadering van a.s. Woensdag morgen zal dit verzoek In behandeling komen. Het prae-advies van B. en W. is afwijzend; aan de raad wordt voorgesteld, de gevraagde medewerking te weigeren. over het bereikte, gaf hij de nog te vervullen wensen aan. -i- De collecte tct steun van het reclasseringswer" heeft hier opge bracht /283.01. De heer J. H. de Jong alhier slaagde voor de akte Wiskunde M.O. (K. I). katwttk Schietproeven. Morgen, 11 No vember, zullen op het strand tussen Wassenaarse Slag en Katwijk schiet proeven worden genomen. Het on veilige terrein zal worden aangege ven door rode vlaggen. leïdschendam 12 jaar priester. Kapelaan M. W. Meiman, van de parochie H.H. Pe trus en Paulus viert Vrijdag a.s. zijn koperen priesterfeest Des morgens zal de jubilaris een plechtige H. Mis opdragen. noordwiikerhout V.V.S.B.WARMUNDA 0—2 Warmunda is het gelukt een ver diende zege op de Bavomensen te behalen. Verdiend, niet omdat hun spel zo groots was, maar wel door hun groter doorzettingsvermogen en het beter open houden van hun spel. Van het begin af aan was het bij WSB het peuterige spel. Technisch waren de VVSB-spelers stuk voor stuk beter doch het spel werd. even als vorige week, te kort gehouden Ook de fout van de bal niet direct wegwerken en nog eventjes een te genspeler passeren, werkte nu even eens funest, want bij een ploeg als Warmunda. die fel op de bal zit, is zoiets niet mogelijk. Voor de rust kon het spelpeil aan beide zijden nau-i welijks het praedicaat 4e klasse ha len. Geen enkele gevaar zat er in de resp. voorhoeden en de verdedigin gen kregen daardoor niet veel werk. Eenmaal zagen we Warmunda voor een leeg doel naast schieten en bij een vrjje trap door WSB een back de bal uit het Warmunda doel kop pen. Na deze eerste helft, die zoals ge zegd tegenviel, kregen we hoop, dat het na de rust ander-s zou worden. WSB kreeg toen het heft in handen doch alle aanvallen waren als los zand. De aanvallen van Warmunda bleven vooralsnog tot uitvallen be perkt maar juist na een kwartier spelen, kwam het doelpunt waar het niet verwacht werd. Een WSB-spe- rijnsburg BROUWERSTRAAT 64 TELEFOON 2530 - RIJNSBURG Van IO tot (5 November: 1V2 Kg. Lappin 4.— 500 gr. Gehakt 1.35 500 gr. Lappen 1.35 11 Kg. Gehakt 2.50 RECLAME: GEKOOKTE LEVER 45 ct. per 100 gram (Advertentie). een H. Mis opgedragen tot intentie van alle leden der K. A. B. Onder de ze H Mis gingen alle leden ter H. Tafel Tegen tien uur hadden zich ruim 200 leden in het K. S. A. ge bouw verzameld voor het nuttigen van een voortreffelijk ontbijt. Na dit ontbijt, dat een zeer geanimeerd verloop had, hield de geest, adviseur der K. A. B. in Sassenheim een inlei ding. Kap. Stroband nam als begin van zijn inleiding het pas verschenen boek „Heiligen gaan naar de hel", een boek over de priesterarbeiders in Frankrijk. Wat is het werk van deze priesters? Om dat juist weer te geven vertelt de g. a. dat 't communisme in Frank rijk welig tiert. Niet dat de mensen daar allemaal overtuigd communist zijn. Alleen om de betere sociale toe standen wordt men communist. Zoals bekend gaan de priester-arbeiders, die een zeer harde scholing achter de rug hebben, onder de arbeiders wer ken om zodoende het geloof weer te doen opleven. Een dergelijk experi ment in ons land is niet geschikt om dat de Nederlander nu eenmaal an ders ingestelt. Wel heeft men hier aalmoezeniers van de arbeid. Pries ters die in hun priesterlijke kle ding apostolaat onder de arbeiders verrichten. Spr. wekte de aanwezi gen op, om in hun werkkring de zelfde taak te verrichten als de priesters van de arbeid in Frankrijk. De voorzitter van de K. A. B., de heer J. Kortekaas dankte de g. adv. voor deze schittende inleiding, waar na de bijeenkomst werd gesloten. Afwijzend prae- advies van B en W In de aanvrage van het kerkbestuur werd medegedeeld, dat de besturen van alle katholieke lagere scholen van Wassenaar zich hadden beraden over de vraag, op welke wijze in de behoefte aan lager Montessori-onder- wijs op katholieke grondslag zou kunnen worden voorzien. Na ampele bespreking en rijp beraad aldus het verzoekschrift werd besloten een Montessorie-afdeling te verbin den aan de St. Jan Baptistschool in Deyleroord. In verband met deze aanvrage heeft het gemeentebestuur aan de bei de andere R.K. Kerkbesturen in Wassenaar gevraagd, of zij accoord gingen met de ingediende aanvrage en met de plaats, waar het R.K. Montessorie-onderwijs gegeven zou worden. Uit de antwoorden, die van de kerkbesturen (van de St. Willi- brordparochie en van de parochie van de Goede Herder) werden ont vangen blijkt, dat deze besturen zich het recht blijven voorbehouden, t.z.t. zelf een aanvrage voor de oprich ting van een Mcntessori-afdeling in te dienen. Wat de aanvrage betreft merken B. en W. in hun prae-advies het vol gende op: Bij de destijds ingediende aanvrage voor de stichting van de St. Jan Baptistschool werd een ver klaring overgelegd, waaruit bleek, dat de school ruimte zou moeten bieden voor 211 leerlingen. De school bevat een 6-tal lokalen met een maximum-capaciteit van 48 leer lingen. Op 16 September jl telde de school met inbegrip van de nieu we Montessorie-afdeling 201 leer lingen. B. en W. menen, dat gelet op dit aantal geen motief aanwezig kan worden geacht voor uitbreiding van de school. Een tweecie argument van B. en W. is het volgende: Aan de school zijn verbonden 5 z g. „verplichte" leer krachten. Volgens de bestaande ju- risprundentie hebben schoolbesturen recht op een ever groot aantal loka len als er „verplichte" leerkrachten zijn. De school bevat dus reeds 1 lo kaal- meer. Nieuwe startbaan op het vliegveld Op het ogenblik wordt op het vlieg veld Valkenburg gewerkt aan de aan leg van een nieuwe startbaan; die men tegen het einde van dit jaar in gebruik hoopt te kunnen nemen. Dit is door de Commandant van Vliegveld Valkenburg medegedeeld in antwoord op een schrijven van de VVV Wassenaar. Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer had diverse klachten ontvan gen van ingezetenen van Wassenaar over het hinderlijke lawaai van laag- vliegende vliegtuigen boven de ge meente. De Commandant heeft in zijn antwoord o.m. gezegd, dat de klachten het gevolg zijn van het feit, dat door de aanleg van een nieuwe startbaan op het ogenblik slechts een baan gebruikt kan worden, die precies in de richting van het Dorp Wassenaar ligt. De ligging van de nieuwe baan zal gunstiger zijn t<?n opzichte van Wassenaar, waardoor, naar verwacht wordt, het ongerief sterk zal verminderen. Oneerlijke huisknecht. De re cherche heeft dezer dagen de huis knecht M. van de fam. B. alhier ge arresteerd Hij had zich schuldig ge maakt aan diefstal van toiletzeep en blikjes ham ten nadere van de fa milie B. B. en W. mener op grond van deze beide argumenten, dat door het inwilligen van het verzoek de nor male eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zullen worden overschreden. Bovendien merken B. en W. op, dat op 1 September de nieuwe af deling geopend is, en dat daarvoor reeds schoolmeubelen en' leermidde len werden aangeschaft. Blijkens constante jurisprudentie aldus B. en W. mag een schoolbestuur niet eigenmachtig tot aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen over gan en aaarna achteraf medewer king van de gemeente inroepen, be houdens in spoedeisende gevallen, waarvan naar de mening van B. en W. in dit geval geen sprake is. Op grond van een en ander stel len B. en V. de raad voor de ge vraagde medewerking te weigeren. Zwembadplannen op nieuw in de raad De gemeenteraad van Wassenaar zal in de vergadering van a.s. Woens dagmorgen wederom te beslissen krijgen over de bouw van een zwem bad in de gemeente. Reeds eerder werd het hiervoor benodigde bedrag beschikbaar gesteld, maar Ged. Sta ten en later de Kroon weigei'den hun goedkeuring aan deze kapitaalsuit gave, op grond van de vlottende schuld, die de gemeente Wassenaar toen had. Omdat B. en W. de oprichting van een zwembad voor Wassenaar van zeer groot belang blijven achten, en bovendien de vlottende schuld in tussen is omgezet in een saldo van 1.733.000,aan vlottende middelen, brengt het college de plannen thans wederom ter tafel. Bovendien menen B. en W. dat door het bouwen van een zwembad de bestrijding van de werkloosheid gediend wordt. Aan de raad wordt dan ook voor gesteld, het benodigde crediet van rond 700.000,beschikbaar te stel len en voor de financiering van de stichtingskosten een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Sportfond sen en de N.V. De Verenigde Sport fondsen. Naar verwacht wordt, zal de ex ploitatie van het bad dat uit een overdekt en een onoverdekt gedeelte zal bestaan een jaarlijks tekort op leveren van ongeveer f 35.000, Gezien de precaire begrotingspositie stellen B. en W. in het vooruitzicht, dat tèr dekking van dit tekort een verhoging van de inkomsten der ge meente onvermijdelijk zal zijn. Ge dacht wordt aan een verhoging van de gastarieven met 1 cent per ku bieke meter. Daarover zullen t.z.t. voorstellen aan de raad worden ge daan. Over deze verhoging van de gas tarieven zijn de meningen in de com missie van bijstand in het beheer van de Gemeentebedrijven verdeeld. Nieuwe verbindingsweg; tussen Prin- senweg en Backershagcnlaan. Anderhalf jaar geleden is in de ge meenteraad ter sprake gekomen het maken van een verbindingsweg tus sen de Prinsenweg en de Backers- hagenlaan. Besloten werd, met de HTM een overeenkomst aan te gaan voor de verlegging van de trambaan tussen deze beide wegen. En er werd een bedrag van 81.050,beschik baar gesteld, voor het aanleggen van de weg. Gedeputeerde Staten maak ten evenwel bezwaren tegen deze uitgave, die toen niet uit een vaste lening kon worden gefinancierd. Nu deze belemmering niet meer bestaat, achten B. en W. het dienstig weder om met dit voorstel ter tafel te ko men. Het benodigde bedrag wordt thans begroot op ƒ85.050,— en aan de raad wordt gevraagd, dit bedrag beschikbaar te stellen. BOTSING DOOR ONVOORZICH TIGHEID Op de Rijksstraatweg heeft zich Zaterdag een botsing voorgedaan tussen een Belgische personenauto, bestuurd door L. uit Schaerbeek en een truc met oplegger, bestuurd door K. uit Amsterdam. L. kwam uit dc richting Den Haag en reed achter 'n file auto's. Blijkbaar wilde hij deze auto's passeren, want plotseling week hij uit naar de linkerweghelft, juist op het ogenblik, dat vanuit de tegenovergestelde richting een truck met oplegger naderde. De chauffeur van de truck zwenkte snel naar rechts en kon daardoor voorkomen, dat de gevolgen van de botsing ern stiger waren, dan nu het geval was. De linkervoorzijde van de Belgi sche auto botste tegen de linker ach terzijde van de truck en werd ern stig beschadigd. Ook de truck liep schade op. De echtgenote van L. verloor door persoonlijke ongelukken deden zich de botsing enkele tanden. Verdere niet voor. Tegen L. werd proces-ver baal opgemaakt. De auto werd naar het politiebureau gebracht. St. Litlwina-Naaiclub hield Fancy Fair Zaterdag en Zondag heeft de St. Lidwina-naaiclub, een onderafde ling van de R. K. Vrouwenbeweging in "Wassenaar, in het R. K Vereni gingsgebouw de jaarlijkse tentoon stelling met fancy fair gehouden. Teder jaar om deze tijd vraagt de St. Lidwina-naaiclub de aandacht van Katholiek Wassenaar voor haar wer ken en streven, om daarna weer voor een heel jaar lang zich te hullen in de beslotenheid van een kamertje in het verenigingsg»bouw waar eens per week de naaimachines snorren en waar vlijtige vrouwenhanden een geweldige hoeveelheid werk verzet ten ten dienste van die mede-paro chianen. die in moeilijke financiële omstandigheden verkeren. Inderdaad was het wederom een geweldige hoeveeïheid kledingstuk ken. die netjes tot pakjes gebundeld, lange tafels in de foyer van het Verenigingsgebouw lag uitgestald. Dezer dagen zullen die pakjes ver huizen naar gezinnen, die er de groot ste behoefte aan hebben, Deze tentoonstelling had tot doel, de bezoekers te tonen, wat er met het geld gebeurt, dat in de grote zaal naast de foyer op zoveel verschil lende manieren geofferd kon worden. In die zaal was de traditionele fancy fair ingericht, die de naaiclub de mid delen moet verschaffen om het vol gend jaar haar werk van naastenlief de voort te zetten. Zaterdagmiddag werd de fancy fair met tentoonstelling geopend door mevr. J. Baronesse van Wijnbergen Michiels van Kessenich nadat kape laan van Vliet, geest adv van de R. K Vrouwenbeweging in Wasse naar een kort woord gesproken had. Voorschoten VERLAGING VFRMAKELIJKS- BELASTING VOOR GREENWAY. Door de exploitant van het Green- way-theater is een verzoek inge diend om de vermakelijkheidsbelas ting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van 35% naar 20%, daar de exploitatie van de bioscoop niet meer rendabel is. Door de bioscoop bond is aan dit verzoek kracht bij gezet. Naar de overtuiging van B. en W. is het absoluut noodzakelijk, om het belastingpercentage tc verla gen, wil men het ter plaatse geves tigde bioscoopbedrijf niet ten gronde richten. B. en W. stellen dan ook voor de verordening te wijzigen in dier voege, dat het percentage wordt gebracht op 20% en de vertoning van de zgn. cultuurfilms onder de vrijstellingen te laten vallen. Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op Vrijdag 14 Novem ber 1952. Aanvang 8 uur. De agen da vermeldt o.a.: Aanschaffing van dienstkleding. Een nieuwe overeen- koms1 met de gemeente Leiden inza ke de levering van gas. Een electri- sche luidinstallatie voor de klok van de gemeentetoren. Wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van een belasting op toneel voorstellingen en andere vermake lijkheden in de gemeente. Aanbie ding van de bedrijfs- en gemeente begrotingen voor het dienstjaar 1953. Wijziging van de Winkelsluitings verordening 1952 Een crediet van van 800.voor aanschaffing van een radio-alarm-installatie. Aankoop van een perceel grond in de Oranje polder groot 4.02.80 H.A. voor bouw terrein voor een totaalprijs van 56.392.—. Wijziging winkelsluitingsvcrorde- ning. De te behandelen wijziging houdt in verandering van het slui tingsuur van bakkerswinkels op Za terdagavond. Dit sluitingsuur wordt nu bepaald op 18.30 uur (eerst 18.00 uur) doch in dit toegevoegde half uur mag dan alleen brood en banket worden verkocht, geen chocolade of suikerwerken in verband met oneer lijke concurrentie Tevens werd ver zocht te willen bevorderen, dat de halve dag sluiting voor de schoen winkels en schoenreparatiewinkels wordt verzet naar de Maandagmor gen. Waar de Kamer van Koophan del de opvatting huldigt, dat het ge wenst is zoveel mogelijk gelijke re gelingen voor Leiden en de omlig gende dorpen in het leven te roe pen, geven B. en W. de Raad in overweging bovenstaand verzoek in te willigen. Radio-alarminstallatie. Op de verschillende grote verkeerswegen in het dorp is het aantal verkeers ongelukken vrij aanzienlijk. Uit een ingesteld onderzoek over de jaren 195019511952 bleek, dat de mees te ongelukken plaats vinden nabij het Haagsche Schouw, alwaar zich vorig jaar 40 ongevallen voordeden. Dan volgen de Leidseweg en de Veurseweg met in 1951 resp. 29 en 11 aanrijdingen. In 1951 moest 52 maal dokters-as- sistentie worden verleend. Het is dus van de grootste betekenis, dat spoedig weer; (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt tc 10 uur). NU EN DAN BUIEN Wisselend bewolkt met nu cn dan regen- of hagelbuien. Vrij krachtige tot harde, langs dc kust tijdelijk stormachtige wind tussen West en Noord. Iets kou der. 11 Nov. zon op 7.53 en onder 16.55,- maan op 0.52 en onder 14.31 uur. Nieuw K.V.P.-bestuur in Leidse Kamer kieskring Zaterdagmiddag vergaderde dc Kieskring Leiden van do K.V.P. on der leiding van de heer A. C. A, Dce- renberg uit Schoonhoven. In zijn openingswoord wees deze er op, dat het aanbeveling verdient het te kiezen nieuwe bestuur een zo getrouw mogelijke afspiegeling van het kiezerscorps te doen zijn. Spr. dankte de heer Bolsius, die zich op doktersadvies, niet meer her kiesbaar stelde, voor zijn werkzaam heden in het belang der K.V.P. en deelde mede, dat hem een souventer zou worden aangeboden. Na een korte schermutseling over de agenda, werd tot voorzitter her kozen de heer A, C. A. Deerenberg met 54 van de 97 uitgebrachte stem men. Als leden van het Kringbestuur werden, na eindeloze stemmingen gekozen mevr. E. J. J. M. Duijnstee— Verheyen en de heren W. T, v, Dam, W. Hoonhout, B. P. de Kousenmac- ker, H. J. van Mil, J. C. Schrama, W. J. C. Versteege, G. A. M. Weck en A. J. Witteman. Tot afgevaardigden naar de Partij raad werden aangewezen de heren W. Hoonhout, P. S. van Leeuwen, S. Menken, H. J. van Mil en A. J. H. van Hom an. Na een propagandistisch woord van de heer Hoonhout en enige me dedelingen werd de vergadering ge sloten, die trouwens, wegens het late uur, al aardig begon te verlopen. LEIDEN OP 8 MAART NAAR DE STILLE OMGANG. In 1953 zal de Stille Omgang ge houden worden in de nachten van de Zondagen 8, 15 en 22 Maart. Het Mi- rakelfeest wordt gevierd op Woens dag 18 Maart. De afdeling Leiden en aangesloten dorpen maakt de Stille Omgang op 8 Maart, vermoedelijk met 22 a 23 honderd deelnemers. geneeskundige hulp ter plaatse arri veert. Het vrageni van dokters-as- sistentie wordt meestal gevraagd via het politiebureau, zodat B. en W. het van groot belang achten, dat dc poli tie over een middel beschikt om één der artsen te waarschuwen. De tele foon is niet het geëigende middel, daar de doktoren meestal in dc wijk zijn en geen der geneesheren te be reiken valt. Door dc doktoren is thans bij het College van B. en W. de sug gestie naar voren gebracht te willen bevorderen, dat voor gemeentelijke rekening een radio-alarm-installatie wordt aangeschaft. Bovendien kan een dergelijke installatie belangrijke diensten bewijzen in het kader van de burgelijke verdediging. Op het po litiebureau dient dan een zend-in- stallatie te worden gestationeerd, terwijl de auto's der doktoren van ontvangapparaten moeten worden voorzien. Bij melding van ongeluk op het politiebureau kan dam door middel van deze installatie een op roep worden gedaan tot de in do ge meente verspreid zijnde doktoren. In verband met de burgerbescherming komt het B. en W. gewenst voor te vens over te gaan tot het uitrusten van de gemeentelijke dienstauto met een dergelijk ontvangapparaat. De in stallatie vordert een bedrag van 800.De raad wordt voorgesteld dit crediet beschikbaar tc stellen. marktberichten ROTTERDAM, 10 Nov. Vee. Aanvoer 1734 stuks totaal, waarvan 1260 vette koeien, 474 varkens. Prij zen: vette koeien 2.65—2 80, 2.45 2.60, 2.00—2.15, varkens 2.05, 2 en f 1.90 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen minder dan vorige week Dinsdag, enkele prima's boven note ring; varkens aanvoer iets groter, handel kalm, dalende prijs, lichte varkens beneden notering TER AAR, 7 November. Groente. Kassnijbonen f 9.5011 50, idem stek f 5.908.20, andijvie 78 cent, spruiten 2229 cent, idem los 1619 cent, kroten 7—8 cent, idem B 4 cent, prei 812 cent, witlof I 40—46 cent, Idem II 2528 cent, groene kool 69 cent, sava kool 6 cent, rode kool 810 cent, witte kool 45 cent, spinazie 14 cent, uien 1217 cent, winterpeen 7 cent alles per kg., Tomaten export A 3754 cent, idem B 3457 cent, idem C 2835 cent, idem CC 17 cent, Tomaten binnenland 1629 cent, idem B 1617 cent, idem C 1619 cent bonken 17 cent per kg. bloem kool IA 30 cent, idem I 2026 cent, idem II 12—15 cent, idem UI 8—11 cènt, sla 25 cent. knolselderij 412 cent alles per stuk, bospeen 911 cent. selderij 5 cent pesr bos, boeren kool 2545 cent per kist, Peren: Beurré Alex Lucas 10 cent, idem 4—7 cent Emile d'Heijst 7 cent, Appelen: Groninger Kroon 11 cent, sterappc- len 9 cent, druiven 45 cent per half kilogram.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3