Zevenhoven nam op hartelijke wijze de geziene burgervader afscheid van Woningbouw is vastgelopen Jonge paartjes zien voortaan een ambtenaar in toga VRIJDAG 31 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Burgemeester M. P. v. d. Weyden gaat heen alle gezindten Waardering van Met gemengde gevoelens heeft Zevenhoven gisteren officiëel afscheid genomen van burgemeester M. P. v. d. Wetfden. Enerzijds was er weemoed, omdat de zeer geziene burgervader heenging; anderzijds was Ir een spontane vreugde, om de promotie, welke de benoeming tot burge meester van Nieuwkoop inhoudt. Het was een mooie dag voor de heer v. d. Veilden want ondubbelzinnig is hem getoond, dat zijn beleid als hoofd van de gemeente en zijn persoonlijk optreden bij geloofsgenoten, maar zeker riet minder bij andersdenkenden, het grootste respect hebben afgedwongen. Om half vier gistermiddag was de kleine raadzaal gevuld met de wet houders van de gemeente, de raads leden, de geestelijkheid, afgevaardig den uit de organisaties en het on derwijs, doktoren en vele anderen o.w. ook de vertegenwoordiger van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Sillevis. Wethou der A. J. de Groot opende de verga dering en las daarna het K.B. voor, waarbij burgemeester v. d. Weijden tot eerste burger van Nieuwkoop werd benoemd. Na deze korte plech tigheid gaf de wethouder het woord aan de burgemeester, die een uit voerige afscheidstoespraak tot de aanwezigen richtte. Toespraak van de burgemeester. Een bijzonder woord van welkom sprak de burgemeester tot de verte genwoordiger van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Spr stelde het zeer op prijs dit blijk van belangstelling bij zijn af scheid wan Zevenhoven te mogen ondervinden. Zoals U intussen bekend is, vervolgde de burgemeester, heeft H. m. de Koningin mij willen benoe men tot burgemeester van de ge meente Nieuwkoop. De collega's burgemeesters hebben geen uitnodiging ontvangen, omdat de ruimte geen groot gezelschap toe laat, maar ook omdat mijn vertrek hier eigenlijk een verplaatsing is naar Nieuwkoop. Daarom zal ik lid van dezelfde ring van burgemeesters blijven en is dit als zodanig geen afscheid voor de collega's in mijn kring van burgemeesters. Gaarne ver trouw ik dat zij bij mijn installatie in Nieuwkoop aanwezig kunnen zijn. Bij mijn benoeming tot burgemees ter van deze gemeente had ik mij niet voorgesteld nog naar het burgemees tersambt van andere gemeenten te solliciteren. Doch de mens wikt maar God beschikt. Dankbaar voor de be noeming tot burgemeester van de ge meente Nieuwkoop, moet ik toch er kennen, dat het mijn echtgenote en mij zwaar valt de gemeente Zeven hoven te gaan verlaten, de gemeente waar we resp. 52 en 30 jaar van ons leven hebben doorgebracht. Dank aan raad en wethouders. Eij dit afscheid heb ik behoefte woorden van dankbaarheid te rich ten allereerst tot de beide wethou ders en de raad dezer gemeente. Gij. heren wethouders, staat alom bekend als gave persoonlijkheden met veel practisch inzicht en een gezond oor deel, wat stamt uit de rijke leerschool van het practische leven. Ik heb met u op prettige eendrachtige wijze en naar ik hoop met vruchtbaar resul taat mogen samenwerken. Gaarne hoop ik, dat God U nog ■menig jaar de kracht, de gezondheid en de opgewektheid zal schenken om u als wethouders voor de gemeente Zevenhoven te geven. Ik dank u voor de vriendschap en steun welke ik deze jaren van u heb mogen ondervinden. Gij, mijne heren, van de gemeen teraad, die u deze jaren hebt beijverd om de gemeentebelangen te dienen, betuig ik eveneens mijn hartgrondige dank voor de wijze, waarop u mij het leiden van de vergaderingen ge makkelijk hebt gemaakt, waardoor wij steeds in goede verstandhouding de aan de orde komende problemen hebben kunnen behandelen en oplos sen. Het in goede verstandhouding op lossen der problemen schept een band. welke het v/erk van het ge meentebestuur ten goede komt. Gaar ne hcop ik, dat u nog jaren lust en voldoening zult gevoelen om deze arbeid ten behoeve van de gemeen te welke u lief is voort te zetten. Voorts wens ik ook woorden van dank te richten tot beide heren amb tenaren ter secretarie, de heren Lem- kes en v. d. Eisen, alsmede tot de gemeente-opzichter ,de gemeente-ge neesheer dr. Vissei', de hoofden der resp. scholen met het onderwijzend personeel, de wachtmeester der Rijks politie, de heer Zoethout, mevrouw Bergshoef, in zoverre ik steun heb mogen ontvangen bij de uitoefening van mijn ambt als burgemeester. In het bizonder verheugt mij ge wag te mogen maken van de goede verstandhouding met de geestelijke gezagsdragers te dezer plaatse, waar burgerlijk en geestelijk gezag aanra kingspunten hadden, evenals dit het geval was met het R. K Armbestuur en Diaconie, waar problemen aan de orde waren. Aan hen allen mijn dank hiervoor. Woningvraagstuk. Het verheugt mij te mogen zeggen, dat met de steun van de raad, het is j mogen gelukken het woningvraag stuk nader tot zijn oplossing te heb- ben kunnen brengen. Zodat we mo- gen aannemen dat, na de bouw van de 8 nieuwe woningen in het Zuideinde, de woningnood voor de eigen inwo ners van Zevenhoven min of meer tot het verleden gaat behoren. De moeilijkheden en teleurstellingen j ook met bouwvolume en de nodige financiën waren vele; de duur /an de bouw is ook al weer tegenge- I vallen, maar met gezamelijke inspan ning is het toch mogen gelukken in deze gemeente in de laatste 5 jaar een boeveelheid nieuwe woongele genheid te scheppen, welke als men het inwonertal beziet geen slecht figuur maakt. B. en W. torsen de zware verant woordelijkheid van het huisvestings probleem in de gemeente. Zij zijn het die de bijna onvervulbare taak is op gelegd te zorgen voor een redelijke verdeling van beschikbare en vrij komende woonruimte. Als het het college van B. en W. mocht gelukt zijn (alle fouten daar aan verbonden ten spijt) dit op re delijke wijze ten uitvoer te hebben gebracht, dan danken we dit dan ook voor een niet gering deel aan de voorlichting, het advies en het over leg waarmede de woonruimte-com missie ons van dienst is willen zijn. Van deze plaats en op dit moment mag ik hen hiervoor hartelijk dan ken en de wens uitspreken, dat de leden hiervan op dezelfde wijze hun taak zullen willen blijven vervullen. Denk ik dan aan wijdere gemeen schapskring als de gemeente Zeven hoven, waarmede ik contact heb ge had, dan denk ik hier aan de groep van de Rijkspolitie met haar opper wachtmeester de heer Hilders, het electriciteitsbedrijf, de waterleiding, de pl. bureauhouder, de heer Markman, het roode en het wit-gele kruis, de schoolartsendienst en wie zal zeggen met hoeveel anderen, wel ke mij nu niet direct voor de geest staan. Ik behoef wel niet te zeggen, dat ik de aangename samenwerking met aeze instanties en deszelfs bestuurders op hoge prijs heb gesteld en hen allen in mijn dankwoorden betrek. Ik kan niet beter wensen dan dat dezelfde goede harmonie zal blijven bestaan als burgemeester van Nieuw koop. Afscheid van burgerij. Ten slotte mag ik nog een enkel woord zeggen, over uw hoofden heen ten afscheid aan de ingezetenen van Zevenhoven. Bij het heengaan van hier zullen mijn echtgenote en ik met de kinde ren steeds een gevoelige plek in het hart voor Zevenhoven overhouden. Wij zijn de inwoners van Zeven hoven van alle rang en stand zeer veel dank verschuldigd voor de wijze waarop zij mij als burgemeester heb ben aanvaard en erkend en gewaar deerd, voor de blijken van vriend schap en aanhankelijkheid welke wij steeds hebben mogen ondervinden; voor het medeleven der inwoners als mijn gezin door tegenspoed (wat niemand ontgaat) werd getroffen; op allerlei gebied, bij woningtoe wij zingen, bouw-volume, militaire dienstplicht en zovele andere niet pleizierige, aangelegenheden met vertrouwen hebben aanvaard. Waar ik werkelijk te kort mocht zijn ge schoten in de behandeling van wie ook, vraag ik om verschoning Op deze gedenkwaardige dag nu ik het burgemeesters-ambt in Zevenho ven neerleg, ben ik er trots op, jaar dit ambt in deze weliswaar klei ne, maar goede gemeente Zevenho ven te hebben mogen vervullen. Wij nemen afscheid van Zevenhoven met een gevoel van diepe dankbaarheid in ons hart en met de bede tot God, dat zijn rijkste zegen op de gemeente en haar ingezetenen in lengte van jaren moge blijven rusten. Ik geloof dat het goed is n aad officieel mededeling te doen van het feit, dat dcor de heer Commissa ris tot waarnemend burgemeester is benoemd geworden de heer Kammen- referendaris ter Provinciale Griffie. Ik verzoek nu het desbetreffende besluit voor te lezen. Wanneer de heer Kammenga hier precies zal aan komen is nog niet bekend, maar hij heeft mij medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt om Woensdag avond 7.30 uur 's avonds onder zijn leiding een raadsvergadering te be leggen. Ware de heer Kammenga hier thans aanwezig geweest, dan zou ik hem feliciteren met het in hem gestelde vertrouwen door de heer Commissaris der Koningin. De gemeente Zevenhoven zou ik met deze benoeming hebben geluk gewenst want ieder die de heer Kam menga kent, weet, dat hij een man is met een zeer hoogstaand karakter. Ik vertrouw dan ook, dat het hem gegeven zal zijn een vertrouwvolle en aangename samenwerking met de wethouders, de raad en ambtenaren te hebben. Woensdagavond wordt dus de ge meenteraad onder diens leiding ge houden, en ik spreek graag de over tuiging uit, dat de beraadslagingen zullen strekken tot het welbegrepen belang van Zevenhoven en zijn in woners. Stroom van waardering. Nadat het hartelijk applaus, dat op de rede van de burgemeester volgde, was verstomd, voerde als eerste in een lange rij van s-prekers wethou der A. J. de Groot 'het woord, mede namens de R.K. raadsfractie. Vijf jaar is niet zo erg lang, zeide spr., maar in de vijf jaar, dat de heer v. d. Weijden burgemeester vi venhoven was, heeft hij zich voor veel problemen gesteld gezien. Ieder een vond bij hem een willig oor en hij heeft steeds naar eer en geweten gehandeld. Als katholiek was hij een voorbeeld voor allen. Ook tot mevr. v. d. Weijden zeide spr., dat zij een plaats in de harten van de burgers heeft veroverd. Wij vinden het jam mer, dat U de gemeente gaat verla ten, maar gelukkig is Nieuwkoop niet zo ver weg. Ik hoop, dat wij ook als buren prettig mogen samenwerken. Wethouder L. Kool (C.H.) vond, dat Nieuwkoop het goed getroffen U hebt steeds de vrede weten te be waren en zonder aanziens des per soon rechtvaardig gehandeld. Bij de moeilijkheden van huisvesting hebt ge steeds ook met de belangen van andersdenkenden rekening gehouden. Wij zijn U daar oprecht dankbaar voor. Als eerste ambtenaar sprak de heer Essen namens het secreUrieperso- neel woorden van dank voor de prettige sfeer, welke de burgemees ter door zijn eenvoud en gemoede lijkheid heeft weten te scheppen. Nooit hebben wij tevergeefs een be roep op U gedaan en wij zullen de prettige jaren onder Uw leiding niet gemakkelijk vergeten. Dank van de geestelijkheid. Pastoor Taibink vond het gemak kelijk, om enkele sprekers voor zich te hebben gehad, want hij kon zich bij alle wensen voor de toekomst en de vele woorden van waardering aansluiten. In het jaar, dat de pas toor nu in Zevenhoven is, had hij de grootste achting gekregen voor de heer v. d. Weijden, die wel hoog op de maatschappelijke ladder was ge klommen, maar steeds eenvoudig was gebleven. Dat is verre van ge makkelijk. Zeer erkentelijk was spr. er voor, dat de eerste -burger van Zevenhoven met zijn gezin steeds een voorbeeld waren geweest voor hun geloofsgenoten. Met de beste wensen voor de nieuwe functie en een woord van dank tot mevr. v. d. Weijden besloot de pastoor zijn toe spraak. Dominee Corbijn, Ned. Hervormd, achtte het algemeen bekend, dat de taak van de overheid is dienares te zijn. Hij was verheugd, dat de heer v. d. Weijden deze theorie steeds in practijk heeft gebracht. U en Uw ge zin zijn wij dankbaar voor de har telijkheid en wij stellen het zeer op prijs, dat U ook de manifestaties van onze verenigingen steeds met Uw persoonlijke belangstelling hebt wil len opluisteren. _e predikant van de Geref. Ge meente, ds. Wyning, sprak over de talenten, welke God aan de heer v. d. Weijden heeft gegeven. Zonder God zijn wij niets en daarom heb ben wij in onze kerk steeds voor U gebeden. Wanneer U naar Nieuw koop bent vertrokken zullen wij voor U blijven bidden, opdat God ook daar Zijn kracht in Uw zwakheid tot uitdrukking moge brengen. woord met humor gekruid, bedankte burgemeester v. d. Weijden de spre kers en de schenkers van het cadeau. Voor ieder had hij een persoonlijk woord en toen na een gezellig sa menzijn het ogenblik van handen drukken gekomen was, werd het al spoedig duidelijk, dat de burgemees ter in zyn nieuwe standplaats nog dikwijls bezoek uit Zevenhoven zal ontvangen. Ook de burgerij van Zevenhoven heeft haar gevoelens van waardering voor burgemeester v. d. Weyden ge toond door in groten getale de af scheidsreceptie te bezoeken, welke van half 7 tot acht uur werd gehou den. Er werden veel handen gedrukt en vele hartelijke afscheidswoorden gewisseld. Om acht uur kwam de raad van Zevenhoven voor de laatste maal on der voorzitterschap van burgemees ter v. d. Weyden bijeen om nog en kele zaken af te handelen. Nadat men de korte agenda had be sproken, bleven de heren nog enige sluit was van het officiële afscheid. voor de wijze, waarop zij beslissingen heeft met zijn nieuwe burgemeester. Blijvend aandenken. Nadat de heer C. v. Veen, die voorz. van de woonruimtecommissie is, de burgemeester had .bedankt voor de prettige samenwerking, sprak de voorz. van de Chr. Zangver eniging woorden van waardering voor de belangstelling, welke de ver eniging steeds van de burgemeester had mogen ondervinden. De heer G. v. Trigt, PTT-kantoorhouder, dankte de burgemeester voor de persoon lijke belangstelling, welke hij zo vaak had mogen ondervinden. Als laatste spr. voerde de heer Kerkho ven, hoofd van de R.K. school het woord, die herinnerde aan de steun, welke het onderwijs van de heer v. tijd gezellig bijeen, hetgeen het be- d. Weijden heeft ondervonden. De meeste moeilijkheden waren op het gemeentehuis gauw opgelost. Toen alle sprekers hun beurt hadden ge had, deelde wethouder De Groot mede, dat gemeentebestuur en amb tenaren besloten hadden de burge meester een blijvend aandenken te geven. Spr. overhandigde een prach tige bureaulamp, waarna mevrouw v. d. Weijden bloemen kreeg. Op zijn eigen wijze, een ernstig Is Uw Radio defect? BEL 24244 De Radio-Technische Dienst I.K.M.C.O. N.V., Nieuwe RHn 32 Repareert vlug, betrouv/bear en Vak kundig. BODEGRAVEN Uitvoering Landjuweel. Gister avond had de eerste uitvoering plaats in het kader van het landjuweel. Uit Heerhugowaard was de Rederijkers kamer „Harmonie" overgekomen om „De Vreemdeling" van Antoon Coo- len te spelen. De zaal was vol, toen dc voorz. van het „Nut" zijn openings woord sprak, waarin hij o.a. de jury verwelkomde. Laten we direct zeggen, dat we gezien het programma deze avond als de zwakste kenmerken. Het moei lijke stuk was voor het gezelschap te hoog gegrepen. Het brok Brabants gezinsleven werd ondanks de moei lijke dialogen dragelijk vertoond. Maar als geheel was het vertoonde spel vóór de pauze beneden de maat en ontbrak alle vlotheid. Na de pauze waren het 3e en 4e bedrijf het aan kijken wel waard. Letterlijk en fi guurlijk stak de smid met kop en schouder boven de rest uit. De ver dere details laten we maar aan de jury over. Na afloop hield een ge zellig dansje de talrijke aanwezigen nog lang bijeen. Jubileum. De heer A. Wolswijk vierde zijn zilveren jubileum. Een kwarteeuw geleden trad hij in dienst van de fa. Op 't Landt, graanmaalde- rij aan de Noord-zijde. In de latere jaren was de jubilaris werkzaam als chauffeur. Het feestje werd gevierd in intieme kring. Van zijn werkgever ontving de heer Wolswijk een arm bandhorloge met inscriptie. Aanrijding. Gisternacht had ter hoogte van Lange Ruigeweide een vrij ernstige aanrijding plaats. Een stilstaande vrachtauto met aardap pelen werd aangereden door een 4- persoons Mercedes. Deze werd zwaar beschadigd en wonder boven won der hadden geen ernstige persoonlijke ongelukken plaats. De bestuurder liep enkele hoofdwonden op, die door het Bodegraafse Roode Kruis werden verbonden. NIEUWVEEN Biljarten. De uitslagen van de biljartwedstrijden voor de wisselbe ker zijn als volgt: H. Leliveld winit' van j. Bader, A. Stoaathof wint van a. j. v. Dam, L. Kesting wint van j. van Eijk, L. v. Paassen wint van T. Oosterman. GEMEENTERAAD ALPHEN AAN DE RIJN Door vergeetachtigheid in Den Haag ALPHEN AAN DEN RIJN De huwelijken, die voortaan in het raadhuis te Alphen aan den Rijn zul len worden gesloten, krijgen meer luister dan voorheen, dank zij het feit, dat de ambtenaar van de bur gerlijke stand in toga voor de jonge paartjes verschijnt. Hiermede is Alphen de eerste ge meente in ons land, die bij een hu welijksvoltrekking een toga gebruikt in de kleurencombinatie van ko ningsblauw met donkerblauw fluwe len stola. De baret is zespuntig, en eveneens van donkerblauw fluweel. Het in zilver vervaardigde wapen van de genteente hangt aan een zil verwit met zwart lint op de borst. Op de foto ziet u wethouder Dek ker, die Donderdagmorgen voor het eerst in toga voor de trouwlustigen verscheen. (Foto Lux, Alphen aan den Rijn). „St. Odilia". Gisteravond werd in de Sint Josephzaal een zeer ge slaagde avond gegeven ten bate van de R.K. Blindenbond „St. Odilia". De heer H. v. Schaaik, de blinde secretaris van de bond hield een pleidooi voor „St. Odilia". Nederland telt ruim 5000 blinden, waarvan er 800 werken in een blinden-inrich- ting. Het streven van de bond is er op gericht de blinden zelfstandig te maken. De heer Van Schaik betreur de, dat er mensen zijn, die fabrieks werk trachten aan de man te bren gen als zijnde praducten van de blinden. Spr. deelde mee, dat in Al phen a. d. Rijn de heer J. Ponsioen, Prins Hendrikstraat 60 de belangen van de bond zal behartigen. Men kan zich als donateur van „St. Odi lia" by hem opgeven, gen als zijnde producten van de avond zorgde het Boskoops gezel schap de Maluku Hawaiians met me dewerking van mej. Willy Valk uit Boskoop als Jodelzangeres. Tot slot werden woorden van dank gespro ken, ook aan de K.A.J., die de zaal had afgestaan. De collecte voor de Hulpverle ning aan Vluchtelingen heeft ruim 900.opgebracht. HDC verloor van DCL. HDC I j uit Alphen a. d. Rijn speelde voor de Hoofdklasse van de K.N.D.B., district Leiden, een uitwedstrijd tegen DCL I in Leiden. Zoals verwacht werd, moesten de Alphenaren een neder laag incasseren. Eén partij werd af gebroken. De voorlopige uitslag was Donderdagavond vergaderde dc gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn. Afwezig was de heer Brokaar. De heer Rogaar informeerde of de verdeling van het subsidie aan jeugd verenigingen niet beter kon worden overgedragen aan de pl. jeugdge meenschap. De voorz. zegde toe te laten beoordelen door de betreffende raadscommissie. Bij het beschikbaarstellen van een crediet van 600 x ƒ0,50 ten behoeve van het onderzoek op t.b.c. voor in gezetenen in het aan Boskoop gren zende Reijneveld en Nesse, wilde de heer Roogaar een dergelijke stap ook spoedig ondernomen zien voor het centrum der gemeente. De voorz. zegt, dat een hiertoe strekkend be sluit wacht op de betreffende Rijks instantie. De heren H. J. Lemkes en ds. P. A. Lefeber werden benoemd tot le den van de Comm. van toez. op het middelto. onderwijs. De heer Brouwer informeerde, waarom de 70 ééngezinswoningen nog niet in aanbouw zijn. De voorz. verklaarde dit op grond van het feit, dat er geen contingent bouwvolume is. De heer Brouwer vroeg, of nu ook de indertijd gegeven opdracht aan de fa. IJsselstein vervalt. Straks kun nen materialen en rentevoet nade lige gevolgen veroorzaken voor de gemeente. De voorz. stelde hem gerust. Bij het besluit tot aankoop van personenauto voor de directie van gemeentewerken en van de water en liohtbedrijven vroeg de heer v. d, Lee plaatselijke autoleveranciers in te schakelen. Dit werd toegezegd. De laatste. Toen de raad het voorstel tot aan koop van het pand Pieter Doelman- straat nr. 9 van de erven Tuinen- burg, café „De Blauwe Vloer" te (be handelen kreeg, verheugden de raads leden zich over de overeenstemming, zodat de gemeente niet tot onteige ning behoeft overgaan. De heer Ro gaar vroeg, of met deze aankoop (nu de gemeente over alle panden aan de noordkant beschikt), tot betering kan worden overgegaan. De heer Slootjes vroeg of de gemeente al een plan klaar heeft. Een en ander n.a.v. van het afkeurend schrijven van het college aan de aannemer Oudenes, die onlangs een eigen bouw plan liet publiceren. De voorz. ant woordde, dat dit pand inderdaad het laatste is in de P. D.-str. Het college heeft zich wel degelijk beraden over de herbouw van de noordwand. Een opdracht tot maken van een plan is uitgegaan naar het architectenbureau Hendrix c.s. te Rotterdam, maar het plan is nog niet klaar. B. en W. wil len het plan Oudenes zeker niet ter zijde schuiven, omdat het niet van het college is, maar hadden er gaar ne kennis van genomen voor het ge- bliceerd werd. Breedvoerig bespraken de raads leden het voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van een 14-tal woningen. Vele bezwaren werden naar voren gebracht, gebaseerd op het grote tekort aan woningen. Anderzijds wa ren leden van mening, dat onbe woonbare woningen zo snel mogelijk moeten verdwijnen. De voorz. zeide begrip te hebben voor de aangevoer- 126 voor DCL. De uitslagen waren: DCL I—HDC I: J. Mertens—C. Verboom 20; Franken Jr.C. Looiensteyn 20; P. OlivierM. de Groot 11; I. LaterveerHk. de Vos 20; D. LaterveerA. v. d. End 20; Franken Sr.W. Verboom 02; W. v. d. BlomJ. Dissel 20; W. Later veerHb. de Vos afgebr.; A. v. d. PuttenR. v. Klaveren 11; W. v. d. ReijdenG. van Winkel 0—2. de bezwaren. Terecht vraagt men moet dit nu zo. Maar ten deze is het voorbeeld en het advies van de rege ring gevolgd. De betreffende bewo ners zullen als de tijd van ontrui ming daar is van een betere woning worden voorzien. Het gemeentebe stuur zal trachten hiervoor aanvul lende contingenten te krijgen. Nadat de leden nog meerdere keren het woord hadden gevoerd bleek het college bereid om de woningen Ot- weg 7, 8 en 9 uit het voorstel te lichten en deze gevallen nader te toe zien. De raad machtigde het college met klem bij de regering aan te drin gen op hogere bouwcontingenten. Hierna aangenomen. Weekmarkt. De heer Rogaar noemde de week markt een algemeen arbeidersbelang. Het oordeel van de K. v. K. achtte spr. hier niet van doorslaggevende (betekenis. Proeftijd van 1 jaar is aanvaardbaar, tevens als vriendelijke geste tegenover de minderheid. Wel licht worden ze het volgend jaar voorstander. Spr. wees op het request van de winkeliers uit de Raadhuis straat, die daarin verzoeken de week markt in hun straat te doen houden. Zij koesteren blijkbaar andere ge dachten hierover. De heer Kroon vond een markt in de zomer beter en vroeg het volgend voorjaar er mee te beginnen. De heer Slootjes wil de markt zelfs uitbreiden tot pluimvee, big gen, schrammen, eieren enz. Hij is echter van mening, dat men er niet zulke koopjes zal halen als men ver wacht. Dit werd ook door de heer v. d. Meent onderstreept. De heer Verdonk wilde geacht te worden te hebben tegengestemd als vertegenwoordiger van de commissie van onderzoek. De heer Dekker, weth. en voorz. van bedoelde com missie wees nog op het diepgaand onderzoek, dat onder zijn leiding in de marktkwestie werd ingesteld. Het resultaat daarvan vormt de grond slag van het aan B. en W. gedaan voorstel tot instelling van de markt. De besprekingen haddon een zeer prettig karakter. Wanneer straks na een jaar blijkt, dat de middenstand inderdaad steekhoudende argumen ten tegen de markt kan aanvoeren dan zal de commissie zich ernstig moeten beraden alvorens op de in geslagen weg wordt voortgegaan. Vele leden hadden vragen gesteld over de stand van zaken in de wo ningbouw. Dit was voor de voorz. aanleiding om een breedvoerige uit eenzetting te geven, vooral op ver zoek van de heer v. d. Meent, hoe het hier staat met het contingent. Dit beeld is zeer bedroevend, zeide de voorz. Het college is dilligent, maar het is betreurenswaardig, dat men zijn belangen moet behartigen door bij de hogere instanties steeds maar voor de deur op de loer tc liggen. Doet men dit niet, dan wordt men vergeten. Dit is gebleken bij dc ver deling van de contingenten. Alphen a. d. Rijn was eenvoudigweg ver geten. De zaak was niet meer te redden, alles was al verdeeld. Nu moeten wij wachten tot 1953. Van de over de jaren 1950, '51 en '52 be- schikbanrgestelde contingenten kon een deel wegens gebrek aan kapitaal niet worden benut. Nu is er geld en er ontbreekt de toewijzing. Er zijn nog ongeveer 50 woningen te bou wen. Een deel van het voormeld aantal contingenten is gebruikt door de particuliere sector, terwijl ook de 66 etage-woningen hiervan zijn afge trokken. Met kracht zal worden ge protesteerd en aangedrongen op meer contingenten. De overige agendapunten werden z.h.st. aangenomen. Betreffende een de raad toegezon den request vroeg de heer Ruijsse- naars behandeling in besloten kring.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5