S)e &2icbe(3oti/Yci/nt Terugroeping van generaal Van Fleet? Klopjacht in de bergen van Kenya Directeur: C. M. v. HAMERS VELD. Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN VRIJDAG 31 OCTOBER 1952 44ste JAARGANG No. 12729 Papengracht 32, Tel. 20015, Adm. en Adv. 20826, Abonn. 20935, Giro 103003. Abonnementsprijs f 0.47 p. w„ f 2.p. mnd., f 6.p. kwart. Franco p. p. f 6.80. - Advert.: 15 ct. p. mm. Telefoontjes f 1.50 HET PARADIJS IS WEL EEN LEVEN WAARD V 'OOR EEN GEZOND EN LEVENS LUSTIG MENS, die van het ogenblik dat hij uit zijn bed stapt tot het ogenblik, dat hij er weer in stapt, wordt bezig gehouden door zijn da gelijkse plichten! en plichtplegingen, voor zulk een gezond en levenslustig mens is het soms, vaak of altijd moei lijk aan te nemen, dat er een hemel is, een hemel van engelen en heili gen. Wij geloven wel, dat de meeste Katholieken eerlijk en oprecht gelo ven, dat er ergens een hemel is, maar uit onze levenswijs kan ieder opmaken, dat wij met heel wat krachtiger overtuiging en bereidwil ligheid aanvaarden, dat er een aarde is, een aarde waarop mem het zich zo prettig mogelijk tracht te maken. Het geloof, dat er een aarde be staat, wordt practisch door niemand betwijfeld. En toch berust dat ge loof alleen maar op het getuigenis van onze zinnen, het gehoor, het ge voel, de smaak, het gezicht en de reuk. Het is theoretisch denkbaar, dat een lichaam-loze geest even hardnekkig ontkent dat er een aarde bestaat als sommige lieden dat er een hemel bestaat, want zo'n geest mist de gebruikelijke zintuigen om de stof te onderscheiden. Zulk een geest of ziel zou het maar moeilijk kunnen verwerken, dat er op aarde met rede begaafde wezens huizen, die trouw zweren aan de aarde met dezelfde felheid waarmede zij de hemel af zweren. Want al zou hij de aarde niet waarnemen als een stoffelijke bol, hij zou wel degelijk ergens in de ruimte de twee milliard redelijke wezens bespeuren, welke er op een voor hem onzichtbaar kluitje grond ronddrijven, een aantal rede lijke wezens, dat telkens weer ver vangen wordt door andere. Zij ver dwijnen successievelijk van het kluitje om plaats te maken voor an deren en de angst en nood, waar mede dat verdwijnen gepaard gaat, zou hem niet onbekend blijven en zou hem, als het een edele geest is, ont roer ep. Hij zou zich echter ook verbazen, dat laten we de kinderen bij hun naam noemen de mensen er zo tegen op zien over te gaan van iets, wat hij niet kan waarnemen, naar een toestand, welke hij wel en wij niet kunnen waarnemen. De dood, welke de geest kennen zou uit de zielige verzuchtingen van de men senziel, zou hij alleen maar zien als een bevrijding uit een onbekende staat van kluistering tot een staat van vrije heerlijkheid, waarin het de mens, niet meer geblinddoekt door zijn lichamelijk oog, vergund zou worden het Licht in al zijn ondoor grondelijke pracht en eeuwigheid te ervaren en daarover ontzaglijk ver heugd en verrukt te zijn. MAAR nog meer verbaasd zou zulk een geest zijn, en hij zou met zijn helder verstand als dwaas beschou wen, dat er vele mensen-zielen zijn, die omdat zij het Eeuwige Licht met hun beperkte instrumenten, de zintuigen, niet kunnen waarnemen ontkennen, dat er een Eeuwig Licht bestaat, en, zo zij het al niet aan durven dat plomp te negeren, het heel wat verkieslijker vinden in het duistere licht van de zintuigen rond te tasten, zonder er zich druk over te maken, dat op een gegeven ogen blik de zintuigen zullen verrotten en het Eeuwig. Licht zich toch aan .hen zal openbaren, hetzij tot hun eeuwi ge vreugde, hetzij tot hun eeuwige schande. Een tussenweg is er namelijk niet: men wordt heilig en viert vooraf zijn eigen feest op 1 November, of men wordt verworpen; men stijgt naar het Licht of men valt in de duisternis; men ontslaapt tot btwuste Liefde of men ontslaapt tot bewuste Haat. Hoe of men het ook keert of wendt, of men in hoogmoed niet wil geloven of in nederigheid wel wil geloven, voor ieder mens is de aanwezigheid van de mens op aarde een ontzaglijk raadsel. Nóch de voorhene en de mo derne wijsgerige stelsels (en over sommige van de moderne philoso- phieën zullen hemelingeni schater lachen!), nóch de tegenwoordige na tuurwetenschappen en techniek met haar naar onze opgeblazen dunk nog al vernuftige meccano-doosjes ver spreiden enige licht over het raadsel achtige feit, dat in een stoffelijke schepping, welke ergens" in het „nergens" zwemt wezens ontstonden, die kennelijk zichzelf kennen, en van geslacht op geslacht, gulzig voortgaan te eten van de boom der kennis van goed en kwaad. En nu kan' men vertellen, dwars tegen alle weten schap in, dat de mens langzamer hand uit de boerenkool is ontstaan, meer voor volwassenen is het inzicht, dat het flakkerend lichtje wat in ons schijnt een vonk is van het Eeuwige Licht, door het Zichzelven Kennend Zijn in ons geschapen „naar Zijn beeld en gelijkenis", en als zodanig voorbestemd uit te stralen tot „kind van God". Voor hen, die het licht in hun le venslamp voeden met de olie der deugden, die het goede meer bege ren dan het kwade, voor hen opent zich als de levenslamp wordt ver- gruizeld de heerlijkheid der opper ste zaligheid, welke hemel wordt ge noemd. Dat niemand wanhope. De dag van morgen herdenkt de schare, die „niemand tellen kan", die BIDT BROEDERS held're vuren, fakkels in donk're nachten Waar moede zoekers aarz'lend zich aan warmen Zó staan Gods heiligen, bolwerken van erbarmen Voor alle kleinen, die hun hulp verwachten. O heiligen, gij die straalt in eeuw'ge luister, Die nimmer zat wordt 't zaligend aanschouwen, Bidt voor de zielen, die op U vertrouwen, Voor d'arme zondaars hier en ginds in 't duister. Soms horen w' in de nacht de stemmen smeken Van de beminden, die eens met ons waren, Wanneer de wind ritselt door dorre blaeren En regentranen altijd dieper leken. Zijn wij gelieven, delend elkanders leven, Elkanders last, elkanders heiligst weten, Bidt dan, o broeders, wij mogen niet vergeten De hong'renden ons hartebrood te geven. Eén Lichaam zijn we en boven strijd en sterven Boven het graf, boven de wiss'ling der tijden Richten w' ons hart naar 't eeuwige verblijden, Naar 't Aanschijn Gods, de pure Liefde Zelve Nu neme ons aller liefde heil'ge wende, Blanke gebeden mogen Gods Troon bevrachten. Eén witte kudde, die blatend door de nachten De Schaapstal zoekt, waar alle wegen enden. Brief wekte deining BERICHT Het New Yorkse blad „Daily News" heeft gemeld dat generaal James Van Fleet, de commandant van het Ame rikaanse achtste leger in Korea, zou worden teruggeroepen. Dit bericht is echter onmiddellijk tegengesproken door het Witte Huis en de departementen van defensie en het leger. Over de achtergrond van dit geval schrijft de Washingtonse correspon dent vani de-;,Daily News": „De pu blicatie van een brief van Van Fleet ten behoeve van de verkiezingscam pagne van Eisenhower heeft een even hevige reactie bij president Truman teweeggebracht als in het geval van MacArthur. Het officiële bevel wordt nog geheim gehouden tot na de ver kiezingen van a.s. Dinsdag, maar uw verslaggever kan verklaren, dat ge neraal Van Fleet varu zijn commando is ontheven en naar Washington is ontboden". Enkele weken geleden meldde de „New York Times" reeds, dat de te rugroeping van Van Fleet op han- Duizenden Afrikanen in arrest In de Aberdare-bergen in Kenya, waarheen duizenden jonge Kikoejoe's zijn uitgeweken, is gisteren een „klopjacht" georganiseerd. Meer dan 500 Kikoe joe's, die ervan worden verdacht lid te zijn van de opstandige Mau Mau- beweging werden daarbij gearresteerd. In totaal hebben de Engelse autori teiten in Nairobi sinds het begin van de noodtoestand, die tien dagen gele- t'en werd afgekondigd, meer dan 3600 Afrikanen in hechtenis laten nemen. Ruim 1600 van hen hebben zich reeds voor een rechtbank moeten verant woorden. De grootste zuiveringsactie sinds het begin van de onlusten te Kenya, die gistermorgen begon wordt door ruim 500 Britse militairen uit gevoerd. In groepen van 50 man trokken zij het oerwoud op de hellingen van de Aberdarebergen in. Bekend is, dat de meesten van de negers, die zich daar bevinden, de Mau Mau-eed hebben afgelegd, die onder meer in houdt dat de blanken uit Kenya moeten worden verdreven. Toen de militai ren gistermorgen onverwacht verschenen ontstond er onder de gevluchte Kikoejoe's grote opwinding. Velen slaagden er echter nog in zich tijdig in de bamboebossen uit de voeten te maken. SPANNING IN NAIROBI. j voor de hele streek een avondklok I wordt ingesteld. Britse militairen Het was vandaag voor de eerste zu^en in pantserwagens door de keer, dat Britse soldaten bij de dorpen patrouilleren. Aberdare-bergen op jacht waren naar Mau Mau-terroristen. Tot dus-1 INCIDENTEN, ver traden alleen inheemse politie- eenheden in dil gebied op. De Afri- jn het district van Emboe werd kanen die geen solide verklaring een Afrikaanse marktmeester ver voor hun aanwezigheid konden ge- moord. Bij Karatina heeft vandaag ven of weigerden te zeggen wat zij een neger getracht het plaatselijk in de afgelopen dagen hebben ge- j Kikoejoehoofd Eiioed te vermoorden, daan, werden overgedragen aan de j De aanslag mislukte, omdat de aan'- politietroepen, die hen in eerste in- gevallene onmiddellijk zijn pistool stantie verder zullen ondervragen. trok en terugvuurde. De aanvaller In het Naivasja-gebied, waar twee ontsnapte, maar is bekend. Eiioed is dagen geleden de Brit Erie Bowyer nu a] twee keer ontsnapt aan een met twee van zyn bedienden werd aanslag vermoord, duurt de speurtocht naar j In NairoW k, de Europcanen de daders onverminderd voort. Van- er toenemende mate over, dat des nachts hun waakhonden met messen worden gedood. De spanning is in de stad bijna voelbaar. Tussen Nairobi en Kiamboe zijn op enkele plaatsen de telefoonverbindingen doorgesne den. In Meroe op de Noordelijke hel lingen van de berg Kenya vormen negeropperhoofden patrouilles ter bescherming tegen de Mau Mau. De Engelse minister van koloniën, Lyttleton, blijft tot Zaterdag in Nai robi. Hij zal daarna een inspectie tocht van drie dagen door de kolonie maken. Van niet-officiële Europese zijde wordt gezegd dat de huidige „poli tionele actie" het begin is van een draconische politieke oplossing van het Kikoejoe-probleem. Men veron derstelt dat de Kikoejoe-reservaten voor onbepaalde tijd zullen worden beschouwd als „sociaal rehabilitatie- gebied". Dit betekent dat de gehele streek strikt zal worden afgezet, als een soort staat in de kolonie, waar bij onder meer speciale paspoorten nodig zullen zijn om het reservaat binnen te komen of te verlaten. Voor dit aparte gebied zal dan een pro vinciale commissaris worden be noemd, die de bevoegdheden zal krijgen van een militaire gouver neur. Deze zal onder meer de richt lijnen geven voor de opvoeding dei- kinderen, in feite dus het sociale le ven in paden leiden, die lijnrecht staan tegenover de wat de Britten noemen maatschappelijke kronkel wegen, die de Kikoejoe's nu volgen. Mossadeq aast op Gavams millioenen Minister-president Mossadeq is van plan de bezittingen van ex-premier en multi-millionnair Gavam es Sul- taneh, de rijkste man van Perzië, verbeurd te laten verklaren. Gavam zelf, die zich sinds 21 Juli ergens in Perzië schuil houdt, zal zich wegens het veroorzaken van opstanden moe ten verantwoorden. Het is Mossadeq reeds lang eer doorn in het oog geweest dat hij dank zij de tegenwerking van de se naat geen beslag op Gavam's bezit tingen heeft kunnen, leggen. Nu de senaat dezer dagen om deze reden ontbonden werd heeft Mossadeq de handen vrij gekregen. Gisteren heeft hij bij de Majlis een wetsontwerp in gediend dat slechts één artikel be vat: de veroordeling desnoods bij afwezigheid van de ex-premier. Gavam wordt verantwoordelijk ge steld voor de onlusten van 21 Juli, toen duizenden aanhangers van Mos sadeq, opgehitst door communisti sche oproerkraaiers en Kasjani, de huidige voorzitter van de Majlis, die toen een „heilige oorlog tegen de verraders van Mossadeq" predikte, in hevige gevechten met de politie en het leger waren gewikkeld. Hier bij werden ruim 30 personen gedood en meer dan 100 ernstig gewond. Ga- i, die vier dagen tevoren tot op- voger van Mossadeq was benoemd, legde zijn functie toen neer op ver zoek van de Sjah die een burger oorlog wilde voorkomen. Dezelfde avond nog werd Mossadeq tot minis ter-president uitgeroepen. Het gevangenisoproer van Chester daag waren hier honderden zwaar bewapende inheemse politiemannen met honden in actie. Zij werden bij gestaan door verkenningsvliegtuig jes, die aangaven waar zich inheem sen verscholen hielden. Aangekon digd is, dat met ingang van vannacht wakend en met hun lamp brandend werden bevonden toen plotseling de Eruidegom werd aangekondigd en misschien soms tot hun eigen ver wondering vernamen: „Heden zult ge met Me zijn in het paradijs". In de trant van Hendrik van Na- ïrre zouden we kunnen zeggen: Het paradijs is het leven wel waard. Ook als het leven zou moeten gaan door een krocht van ellende. Het paradijs is het leven wel waard. Zonder die klare wetenschap der kinderen Gods en dit bemoedi gend vooruitzicht, wordt het mense lijk leven tot waanzin in een dood heelal, tot een krankzinnigheid, die met de wilde logica van een krank zinnige, ziphzelf tracht te vernieti gen in een ontploffing van atomen. Bewaren we dus, bij wat er ook ge beuren mocht en wat ons wordt voor gepraat, ons gezond verstand. Bewa ren we te midden van de moedwillige duisternis dezer aarde, ons gezond verstand, gesterkt door de klare we tenschap, door God zelf erin ontsto ken, dat zijn Eeuwig Licht ons zal verlichten en zal blijven verlichten op een nieuwe aarde, wanneer onze rampzalige aarde van het verbolgen Aanschijn zal verwijderd zijn. Bewaren we ons gezond, zichzelf in nederigheid kennend verstand. Be waren we de richting naar het para dijs. Dat paradijs is werkelijk wel het leven waard. Alleen voor onwaardi- gen is het waardeloos. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 4 en Woensdag 5 November a.s. geen audiëntie verle nen. De ruim 300 muitende gevangenen de staatsgevangenis bij Chester in Illinois hebben Donderdag geweigerd de zeven gijzelaars, die zij vasthou den, vrij te laten, totdat de waarne mende gouverneur van Illinois al hun eisen voor verbeteringen zal hebben ingewilligd en deze eisen in de dag bladen van St. Louis en Chicago zul- zijn gepubliceerd. De muiters n o.m. verzachting van de voor waarden voor voorwaardelijke invrij heidstelling, beter voedsel, betere be- handeling door de bewakers en be tere geneeskundige diensten. Sedert Maandag houden zij een luitenant en zes bewakers gevangen. Twee gevan genispredikanten treden op als ver bindingsmannen tussen de muiters de waarnemende gouverneur Dixon. (Gouverneur Stevenson, de democratische presidentscandidaat, voert een verkiezingscampagne bui ten de staat). De gevangenen, die zichzelf hebben opgesloten in een cellenblok met vijf verdiepingen, hebben geen voedsel meer Water tappen zij uit de leidin gen van de centrale verwarmingsin stallatie. Opstand in een Z. Koreaanse gevangenis Volgens berichten in de pers te To kio hebben Donderdagavond 200 ge vangen genomen Zuid-Koreaanse guerillastrijders een poging gedaan uit te breken uit de gevangenis van Kwangdjoe, dal ongeveer 200 km. ten Westen van Poesan ligt. Volgens be richten begonnen de gevangenen hun poging bij het gebruikelijke avond appèl. Toen enige gevangenen hun bewakers aanvielen om wapens in handen te krijgen werd een honderd tal Zuid-Koreaanse bewakers bevo len het vuur op de opstandelingen te openen. Naar verluidt ls er geen enkele ge vangene ontsnapt. Het aantal sLachto- offers onder de gevangenen is in af wachting van instructies van het mi nisterie van binnenlandse zaken nog niet gepubliceerd. den zou zijn. De generaal sprak toen zijn verbazing over dat bericht uit. Hij zei dat hij zich bij terugroeping uit het leger zou terugtrekken en in Afrika zou gaan jagen. De brief die Eisenhower publiceer de, gebruikte hij om kracht bij te zetten aan zijn verzekering, dat de Zuid-Koreanen een groter aandeel in strijd moeten hebben. Generaal Van Fleet zei, dat zij daar uitermate geschikt voor zijn. EDEN NIET BANG VOOR RAMCKE De Britse regering is niet van oor deel, dat de rede van de Duitse ex- generaal Ramcke, waarin deze over .geallieerde oorlogsmisdadigers" heeft gesproken een werkelijke bedreiging vormt voor de veiligheid van de be zettende macht in Duitsland en daarom is zij niet van zins de Britse Hoge commissie speciale stappen te doen ondernemen. Dat antwoordde minister Eden op vragen, die over het incident-Ramc- ke in het Lagerhuis werden gesteld. Hij wees er op, dat Ramcke's woor den door de Duitse pers algemeen waren veroordeeld. NU BUITEN HET PARLEMENT Bevan en zijn aanhangers, die eni ge dagen geleden besloten hebben gehoor te geven aan het bevel van de meerderheid van de Britse la- bourpartij, om niet als parlements- fractie op te treden, hebben Donder dag nieuwe activiteit buiten het par lement aangekondigd. De Tunesische kwestie De secretaris-generaal van de Tu nesische nationalistische „Neo-Des- toer" heeft Donderdag op een pers conferentie verklaard, dat de groep van Arabische en Aziatische landen van de Verenigde Naties een resolu tie voorbereidt, die onmiddellijke en onvoorwaardelijke onafhankelijkheid voor Tunesië eist. Heit Tunesische Nationale Front was, met toestem ming van de Bey, slechts bereid ver der met Frankrijk te onderhandelen onder auspiciën van de Verenigde Naties, aldus de secretaris-generaal. Hij zei voorts, dat als Frankrijk eenmaal de onafhankelijkheid en vol ledige souvereiniteit ^an Tunesië zou hebben erkend, Tunesië bereid zou zijn te onderhandelen over een bond genootschapsverdrag met Frankrijk binnen het kader van het Handvest der Verenigde Naties. Tunesië was volgens hem niet bereid lid van de Franse Unie te blijven. Tien Franse conservatieve afge vaardigden hebben in een schriftelij ke verklaring de eis gesteld, dat Frankrijk uit de Verenigde Naties zal treden, indien de klachten over de Franse politiek t.a.v. Marokko en Tunis niet van de agenda der Alge mene Vergadering worden afgevoerd. Morgen, 1 November, Feestdag van Allerheiligen zal „De Leidsc Courant" niet verschijnen. DE DIRECTIE. Vechtende immigranten te Sydney Tweehonderd werkloze Italiaanse immigranten zijn gisteren in Sydney in Australië slaags geraakt met de politie. Eerst had een gevecht plaats in dc buurt van het Italiaanse con sulaat-generaal, waarvoor de immi granten wilden betogen. Binnen twee minuten, nadat de eerste klap pen gevallen waren kreeg de politie die verre in dc minderheid was ver sterking en moesten dc betogers met bebloede koppen op de aftocht gaan. Korte tijd na het eerste incident kwam het tot een tweede botsing, toen de betogers opnieuws de rangen hadden gesloten en trachtten in op tocht te trekken naar het Italiaanse gezantschapsgebouw in een buiten wijk van de stad. Ook hier moesten de emigranten afdruipen, toen poli- tieversterkingen gearriveerd waren Vijf Italianen werden gearresteerd wegens verzet tegen het openbaar gezag. De minister van arbeid en immi gratie legde later in het Australische Huis een verklaring af over commu nistische pogingen om van de tijde lijke werkloosheid der immigranten gebruik te maken om onrust te zaaien. Intussen had. de Australische consul-generaal een verklaring af gelegd, die hiermee gedeeltelijk in strijd was. Hij zei, dat de demon stranten er helemaal geen politieke overtuiging op na hielden en niets anders wilden dan werk. Zij waren naar Australië gekomen krachtens een overeenkomst, waarin hun werk verzekerd werd voor tenminste twee jaar. Zij verwachtten, dat de Austra lische regering deze garantie zou na komen. De Falklands voor een biefstuk Duizenden Argentijnse jongens en meisjes hebben in Buenos Aires een luidruchtige parade gehouden. Met tromgeroffel trokken zij door de stad, schreeuwend „geen vlees voor de Britten, tenzij zij de Falkland Eilanden afstaan!" De scholen in Buenos Aires waren gesloten om de kinderen in de gele genheid te stellen te betogen voor de Argentijnse aanspraken op de Falkland Eilanden, die sedert 1832 onder Brits beheer staan. Voorts werd er gedemonstreerd te gen het feit, dat onlangs Uruguay een consulaire vertegenwoordiger heeft benoemd in Port Stanley op de Falkland Eilanden. De betogers joel den bij het passeren van het gezant schap van Uruguay in Buenos Aires. Donderdag is er een tweede Ar gentijnse protestnota aan Urugay ge zonden. De handel tussen Argenti nië en Uruguay is onderbroken. KAZAKHEN-EXODUS. Te Bombay hebben zich 102 Ka zakhen, Mohammedaanse nomaden uit Chinees Toerkistan, ingescheept op het Britse schip „Daresse". Zij zullen zich in een bergachtig gebied in Turkije vestigen, waar een bevol king woont, die op het gebied van taal en cultuur aan hen verwant is. Verleden jaar bereikten deze Ka zakhen Kasjmir, tezamen met 216 andere stamgenoten, onder leiding van hun stamhoofd Hoessain Tadji. Sedert de communistische revolutie in China in de jaren dertig hebben de Kazakhen gezworven in de woestij nen, bergen en wildernis van Mid-den- Azië. De 216 stamgenoten, die niet naar Turkije zijn vertrokken, zullen zich in Kasjmir vestigen. NED. RUNDVEE NAAR DE PO-VLAKTE- Maandag 3 November verlaat een grote zending rundvee ons land met bestemming Italië. Het is een ge schenkzending ten behoeve van door de watersnood in de Po-vlakte ge troffen boeren. Het verwezenlijken van deze toezegging moest worden uitgesteld tot de mond- en klauw, zeer-epidemie was bedwongen. De Nederlandse regering schenkt 100 koeien, waarvan 20 stamboek koeien, terwijl het bedrijfsleven 75 vaarzen, 5 geregistreerde pinken als mede twee stamboekstieren! beschik baar stelt. Sthip gezonken in Ned. wateren Alphenaar verdronken Het 130 ton metende binnenvaar tuig „De Waalstroom" werd gister middag door een opgezweepte water massa op dc hoek Dordtsche Kil Hollandsch Diep overspoeld, waarna het vrijwel onmiddellijk in de diep te verdween. Aan boord bevonden zich twee op varenden, de kapitein A. Stenssen uit Dreumel en zijn schoonzoon, de heer W. A. v. Dinteren, uit Alphen aan den Rijn, die deze reis als knecht fungeerde. Beiden verdwenen met het schip in de golven. Tot nu toe heeft men de stoffelijke resten niet kunnen bergen. Het schip, dat zich momenteel op de bodem van de ri vier bevindt zal geborgen worden. De politie heeft het onderzoek in handen. De heer v. Dinteren is dc zoon van de brugwachter van 's Molenaars- brug. Het slachtoffer was gehuwd. Ledenvergadering besloot: Oneervol ontslag voor directeur Wegens het constateren van onre gelmatigheden in de administratie is gisteren tijdens een spoedeisende ledenvergadering de directeur van de zuivelfabriek „St. Joseph" te Sehaik bij Grave op staande voet ontslagen. Het voorstel tot dit oneervolle ontslag ging uit van het bestuur en werd met algemene stemmen aange nomen. Naast onregelmatigheden in de administratie waren •ook overtre dingen van het botercontrólobesluit geconstateerd. De coöperatie overweegt nu een fusie met andere zuivelfabrieken in Jlemettje Blazen en slikken kan men niet gelijk door.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 1