Vita Nova" opende nieuw gebouw aan de Rijndijk in Hazerswoude STAL HEEFT TIEN STIEREN au HUIBERS Twee ton van reserve nodig om begroting sluitend te krijgen Moeilijkheden bij woningbouw DINSDAG 28 OCTOBER 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De Coöp. Vereniging voor Kunst matige Inseminatie „Vita Nova" heeft in de ruim vier jaren van haar bestaan een geweldige activiteit ont plooid en een van de belangrijkste resultaten daarvan is de prachtige stal stieren en het nieuwe gebouw aan de Rijndijk te Hazerswoude, dat gisterenmiddag door burgemeester L. J. den Hollander officieel in ge bruik werd gesteld. Om ongeveer half drie"hadden zich vele genodigden verzameld voor het nieuwe gebouw. "De voorz. van „Vi ta Nova", de heer C. v. Zijverden, sprak een woord van welkom en overhandigde daarna de sleutel van het gebouw aan de burgemeester. Alvorens de heer Den Hollander de deur opende, hield hij een korte toe spraak, waarin hij er de nadruk op legde, dat hij als burgemeester ver heugd was deze inrichting in zijn gemeente te hebben. De boerenstand is een belangrijke bevolkingsgroep in Hazerswoude en deze acht het ge bouw van „Vita Nova" van groot be lang. Persoonlijk betreurde de bur gemeester het, dat de wetenschap op dit terrein een vlucht had genomen, die wel zeer sterk ingrijpt in het voortplantingsleven zoals dit in de schepping door God is vastgelegd. Spr. besloot met de wens, dat de vee houderij van deze inrichting de re sultaten mocht ontvangen, welke zij er van verwacht. PRACHTIGE STIEREN. Na dit openingswoord betraden de genodigden het gebouw om het in terieur te bekijken. Direct na het binnentreden heeft men links een zeer geriefelijke kantoorruimte voor de secretaris. Op dezelfde hoogte aan de andere zijde van de gang bevin den zich twee ruimten, waarin de laboratoria voor de inseminatoren en dr. Commandeur zijn ingericht. Ach ter deze laboratoria ligt de spring- stal, waar het sperma wordt gewon nen, dat via een luikje doorgegeven kan worden aan dr. Commandeur, die de functie van technisch leider vervuld. In thermosflessen met ijs kan het sperma 3 a 4 dagen zijn le> venskracht behouden. Het wordt verdund met eierdooier en buffer- vloeistof en daarna in flesjes gedaan, waarop de naam van de betreffende stier voorkomt. Zó wordt het ver voerd naar de diverse boerderijen, waar de kunstmatige inseminatie wordt toegepast. De rest van het grote gebouw be staat uit een flinke stal, waar 10 prachtige stieren verblijven. Voor deze afdeling bestond uiteraard de grootste belangstelling en het duurde ruim een uur rjer de genodigden wa ren uitgekeken en zich naar Leiden begaven om de receptie in Het Gul den Vlies bij te wonen. SNELLE GROEI. Tijdens de receptie werd allereerst het woord gevoerd door de heer van Zijverden, die de korte geschiedenis van „Vita Nova" releveerde. Spr. herdacht de grote pionier, wijlen de heer A. C. Paardekooper, die als eer ste voorzitter van de vereniging een geweldige activiteit had ontplooid. In November 1948 werden de sta tuten goedgekeurd en direct werd tot actie overgegaan. Binnen een jaar ressorteerden er 1800 koeien on der het station. Gedurende 1950 steeg dit aantal tot 4000 en nog een jaar later werden het in totaal 9800 Reinder, een van de mooiste stieren, sloeg met belangstelling de plechtige opening gade. foto Nic. v. d. Horst Burgemeester L. J. den Hollander stelde het gebouw in gebruik. Naast hem de voorzitter van „Vita Nova'" de heer C. van Zijverden. foto Nic. v. d. Horst koeien. Hoe de cijfers momenteel precies zijn, kon de heer v. Zijverden nog niet mededelen, maar zeker is, dat de 12.000 bereikt is. Wat de totstandkoming van het nieuwe gebouw betrof, was spr. van mening, dat de bouw volgens het ge wone recept verlopen was. Voor de opdrachtgevers duurde het lang, maar buitenstaanders vroegen zich af, of het gebouw plotseling uit de grond was gerezen. Spr. bracht dank aan de architecten Dekker en v. d. Sterre uit Hazerswoude en alle an deren, die hun medewerking hadden verleend. De vereniging beschikt thans over een van de mooiste in richtingen in Nederland en wat het werk aangaat kan men vooruit. Het landelijk gemiddelde voor kunstma tige inseminatie bedraagt 25% en in Zuid Holland is men nauwelijks aan de 17% toe. OVERIGE SPREKERS. Hierna stortte een rij van sprekers gelukwensen uit over het bestuur van „Vita Nova". Ir. Verhoeven, rijksveeteeltconsu- lent hoopte, dat er een prettige we derzijdse verstandhouding zou zijn en was van mening, dat het nieuwe station een verbetering van de vee stapel inhield. Wethouder v. Dam uit Hazerswou de vertolkte de trots van de gemeen te om het nieuwe gebouw binnen haar grenzen te mogen hebben. De heer Paul, sprekende namens de gezondheidsdienst, hoopte op een goede samenwerking. Bij het bestrij den van ziekten onder het vee kan de K.I. een steunpilaar zijn. De heer Eikelboom, assistent rijks- veeteeltconsulent in Noord Holland, sprak ook een woord van gelukwens en vroeg om uitwisseling van gege vens. Namens de Vebo sprak de heer Bonda, die getroffen was door het geen de vereniging in zo korte tijd had gepresteerd, Ook deze spreker wijdde enkele woorden aan de nage dachtenis van de heer A. C. Paarde kooper. Prof. de Jong van de Landbouw Hogeschool te Wageningen was als voorz. van het Nederlands Rundvee stamboek verheugd over de totstand koming van het nieuwe station, maar sprak tevens een woord van dank voor de medewerking, die de hoge school meermalen van „Vita Nova" mocht ondervinden. De heer Bink van de Leidse Boe renleenbank wees erop, dat de bank en de vereniging de doelstelling geen grote winst, maar het dienen van de agrarische belangen gemeen hebben. Hij was daarom verheugd, dat de bank het werk had kunnen financie ren en zegde ook voor de toekomst alle medewerking toe. De laatste sprekers waren de he ren Gij zen van de zustervereniging in Ouderkerk a. d. Amstel en v. d. Merle van de zuivelfabriek Hollan- dia, die eveneens woorden van waardering en gelukwens uitten. Installatie burgemeester M. P. v. d. Weyden te Nieuwkoop Nu de heer Kammenga, referen daris bij de Provincie Zuid Holland, benoemd is tot tijdelijk burgemees ter van Zevenhoven, is het afscheid van burgemeester M. P. v. d. Weij- den aan Zevenhoven, en zijn inhul diging te Nieuwkoop, vastgesteld. In een bijeenkomst in het ge meentehuis te Zevenhoven zal bur gemeester v. d. Weijden op 30 Octo ber te half vier afscheid nemen van officiële personen. Van half zeven tot acht uur kan de burgerij de scheidende burgemees ter de hand komen drukken en tot besluit zal er vervolgens nog een zitting zijn van de gemeenteraad. Op Dinsdag 4 November zal de in huldiging en installatie van burge meester v. d. Weijden te Nieuwkoop plaats vinden. Om 1.25 uur zal de heer v. d. Weijden met zijn echtge note, familie en leden van de ge meenteraad aan de grens van de ge meente in Noorden worden ontvan gen. Voorafgegaan door de ruiterij en de muziekkorpsen „Excelsior" en „Eensgezindheid" zal de nieuwe bur gervader een rondrit door de ge meente maken, waarvoor de volgen de route is vastgesteld. Dorpsweg, Voorweg, Simon van Capelweg, Noordenseweg, Nieuwveenseweg, Ze- venhovenseweg, Achttienkavels, Zuideindseweg. Zuideinde en Dorps straat tot aan de Hoogt en weer te rug naar het gemeentehuis voor de officiële installatie. Deze rondrit zal worden onder broken bij de Schippersbrug, waar de burgemeester van 1.45 uur tot 2.05 een zanghulde in ontvangst zal ne men van de Noordense schoolkinde ren. De tweede onderbreking heeft te 3.10 uur plaats bij de Kerkstraat, waar de Nieuwkoopse kinderen de burgemeester zullen toezingen. De deputaties van plaatselijke ver enigingen dienen zich voor een goe de gang van zaken op te stellen daar, waar de zanghuiden worden gebracht. Na de officiële installatie zullen burgemeester v. d. Weijden en zijn echtgenote een receptie houden van 7 tot 8 uur ten gemeentehuize. NIEUWVEEN Haarlemmerstraat 123 - Leiden vindt U een grote keuze in alle RELIGIEUSE ARTIKELEN (Advertentie» ALPHEN AAN DEN RIJN Onder leiding van de heer H. van Deuren kwam de pl. afd. van de Kath. Middenstandsver. Maandag avond in Hotel „Centraal" bijeen voor de tweede winterprogramma- avond. Hierop heeft de heer C. J. Wininnghoff een inleiding gehouden over het zeer actueel vraagstuk van de samenwerking tussen de diverse standen. Spr. volgde hierbij in grote lijnen de resultaten van de onder zoekingen, die door enkele profes soren werden ingesteld ën gaf als drie grote groepen aan de arbeiders stand, de middenstand en de intel lectuele stand. Hieromheen zijn uiter aard verschillende kleinere groepe ringen geschaard en elk der drie grote groepen zag spr. voorts onder verdeeld in drie belangrijke rang orden. Niet alleen de maatschappe lijke functie, die meri vervult, of de verkregen beschaving, die men be zit, bepalen de standen, maar ook de afkomst, de familie waaruit men is voortgekomen. Het vermogen is hier bij ondergeschikt, maar vormt wel een bron, om zich tot een hoger ni veau in de maatschappij te kunnen opwerken, door studies etc. De heer Winninghoff concludeerde dat er door alle eeuwen heen standen zijn geweest en dat ze ook altijd zullen blijven. Hierna bracht spr. het kath. standpunt omtrent de standen naai? voren, zoals Rerum Novarum dit leert. De verschillende standen moes ten worden aanvaard, doch er moet een vruchtbare samenwerking ko> men tussen de groeperingen. Sociale hervorming moet als uitgangspunt dragen de instandhouding van de diverse standen. Algemene nivelle ring is af te wijzen. Als enige op lossing, die kan leiden tot goede vruchtbare samenwerking tussen de div. standen mag spr. de noodzaak om elkanders noden en behoeften beter te leren kennen door meer onderling contact, herstel van ver trouwen en waardering voor elkan ders sociale verbondenheid in chris telijke geest. Naar aanleiding van het behandel de ontwikkelde zich een geanimeerd vraaggesprek tussen de leden en de inleider, waarbij uiteraard meerdere plaatselijke verhoudingen en toe standen nader werden belicht. Na de pauze sprak pater Rember- tus over het kernwerk, dat een on derdeel is van de standsorganisatie. Na een oproep gaven zich staande de vergadering een twaalftal leden voor de kerngroep op, die zich ver binden eens in de zes weken een cursus te volgen. Het eerst komt men Maandag 24 Nov. bijeen. De heer H. v. Deuren deed bij de aanvang van de vergadering nog een. oproep tot de leden om bij te dragen in de kosten van het altaar der Kath. Middenstandsvereniging in de kathedraal te Haarlem. Winterprogramma van Historische Vereniging. De Historische Ver eniging voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken biedt haar ruim 130 le den een welverzorgd winterpro gramma aan. Vrijdag 21 Nov. te 20 uur wordt in de Trouwzaal van het raadhuis een voordracht gehouden door jhr. dr. E. v. Nispen tot Seve- naer, dir. van de Rijksdienst voor Monumentenzorg over: „Monumen ten in Nederland met enige bijzon derheden over de Rijnstreek". Om 19.30 uur vangt een korte huishou delijke vergadering aan. Vrijdag 12 December te 20 uur houdt de heer J. H. Kruizinga te Amsterdam een lezing met lichtbeel den over „Kerst- en Oudejaarsge- bruiken". Vrijdag 27 Febr. 1953 houdt de heer W. H. Schukking, luit. kol. der Genie b.d. en secr. van de Stichting Menno van Coehoorn een lezing met lichtbeelden over „De geschiedenis van de vestingbouw met enige bij zonderheden voor wat de Rijnstreek betreft". Op een nader vast te stellen avond in Maart 1953 volgt een lezing met lichtbeelden door mej. H. Bottema, wetenschappelijk medewerkster, ver bonden aan het Rijksmuseum voor Volkskunde „Het Nederlands Open luchtmuseum" te Arnhem over „Volkskunst in Nederland". BODEGRAVEN Aanbesteding St. Willibrordus- school. Na jaren van wachten en werken is eindelijk de urgentie-ver klaring afgekomen van het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen voor de aanbouw van twee leslokalen en de interne ver bouwing van de bestaande school. De toiletten in de lokalen zullen ver dwijnen. Tevens zal de school voor zien worden van electrisch licht! En zo zullen verschillende veranderin gen en verbeteringen plaats vinden. Naar alle waarschijnlijkheid zal op 12 Nov. a.s. de aanbesteding plaats Morgen hoopt Zuster Paula in „Huize St. Ursula" te Nieuwveen haar gouden professiefeest te vieren. De jubilaresse deed haar intrede in 't Moederhuis van de Zusters Ur- sulinen te Monnikendam. Ze werd is Zuster Paula overgegaan naar het Buitengewoon onderwijs 15 Aug. '28 werd ze benoemd als onderwijzeres aan de Jean Baptist de la Salle-school voor B.L.O. te Den Haag. 21 Mei '29 werd huize Angela geopend en hier werd de jubilarese als overste ge plaatst. In Maart 1941 kreeg de Zus ter pensioen en als gepensioneerde in Den Haag en later te Nieuwveen heeft zij steeds zeer ijverig gewerkt voor het achterlijke kind door het samenstellen van speicale leermetho des, Bij excursies, die uit alle pro vincies naar hier komen, is de Zus ter nog steeds de graag gehoorde leidster bij het bezichtigen van de verschillende klasjes waar met eigen methodes en vaak met eigengemaak te leermiddelen wordt gewerkt. Het kloosterjubilé van Zuster Pau- 21-10-'02 geprofest. In April 1904 la is reeds in intieme kring gevierd slaagde zij als onderwijzeres en was 1 en Woensdag 29 Oct. zullen de kin- tijdelijk werkzaam te deren in Huize St. Ursula hun geluk wensen aanbieden. In de namiddag van 4 tot 6 uur is er gelegenheid de jubilaresse geluk te wensen. ZOETER WOUDE Kath. E.H.B.O. De nieuwe cur sus wordt Donderdagavond te acht uur in het Jeugdhuis Miening begon nen. Niéuwe leden en deelnemers aan deze cursus kunnen zich die avond alsnog aanmelden. Monnikendam, totdat ze. in Oct. van dat zelfde jaar als onderwijzeres be noemd werd aan het juist geopende pensionaat te Bergen N.H. Daarna was zuster Paula in verschillende plaatsen werkzaam aan de parochië le scholen o.a. te Hazerswoude (Groenendijk) Oudorp, Maassluis en Boskoop. Meestal had zij ook de functie van overste in die huizen. Van de lagere school te Boskoop WASSENAAR hebben. De leiding is in handen het architectenbureau v. Oerle Schrama te Leiden. HAZERSWOUDE Winkelweek. De pl. midden standsverenigingen organiseren we derom een winkelweek van Donder dag 27 November tot en met Zate- dag 6 December e.k. Deze winkel week zal een bijzondere zijn, daar dit jaar het eerste lustrum gevierd wordt. BOSKOOP TWEE PAARDEN OP HOL Toen de heer V. uit Hazerswoude gistermorgen met een wagen, gela den met bieten, en bespannen met twee paarden bij de overweg aan de Zijde kwam, schrokken de dieren van het geluid van een locomotief en sloegen op hol. Nadat een aanrij ding met een luxe auto van de gara gehouder S. had plaats gevonden, kwamen de paarden te vallen waar na een lid van het personeel van de heer S. door kordaat optreden kans zag het span te grijpen en de die ren te kalmeren. De schade aan de auto was niet groot en werd onder ling geregeld, zodat alles nog goed afliep. De dezer dagen aan de Wassenaarse gemeenteraad aangeboden gemeente begroting '53 kon alleen sluitend worden gemaakt door een bedrag van ƒ200.000van de aanwezige reser ves aan te spreken aldus B. en W. ii'. een schrijven aan de Raad. Ook verleden jaar moest de reserve worden aangesproken, toen evenwel voor een bedrag van 106.000 Ten opzichte van verleden jaar is dus een achteruitgang te constateren in de financiële positie van de gemeente van ongeveer 100.000. Een van de voornaamste oorzaken daarvan is de lagere winst, die men uit de gemeentebedrijven denkt te ontvangen. Voor het electriciteitsbe- drijf bijvoorbeeld, wordt dit winstcij fer geraamd op 58.000.dat is /42.000.lager dan verleden jaar en 87.000.lager dan op de begroting '51. Wat het gasbedrijf betreft, valt achteruitgang te constateren met ƒ25.000.Terwijl verleden jaar een winst kon worden geraamd van 60.000.moest dit bedrag thans worden vastgesteld op 35.000.Van de 17.000winst uit het waterbe drijf, die voor '52 op de begroting kwam, is op de nieuwe begroting nog slechts ƒ4000.overgebleven. Een van de oorzaken van dezé la gere bedrijfswinsten is de stijging van de kolenprijzen, terwijl ook de inves teringen in deze bedrijven met hun rente- en afschrijvingslast op de re sultaten drukken. Voor uit te voeren werken werd in verleden jaar. De reinigingsdienst zal kosten ƒ223.000.—, dat is 18.000.— meer dan in '52. Het subsidie voor Maatschappelijk Hulpbetoon moest met 12.000.worden verhoogd tot 144.780.62. Weliswaar staan tegenover deze verlagingen van de inkomsten en verhoging van de uitgaven enkele hogere inkomstenposten, maar die 'vallen nagenoeg weer weg tegen meerdere uitgaven voor politie, bur gerlijke verdediging, subsidiëring wijkverpleging etc. Wat de hogere in komstenposten betreft, de uitkering uit het gemeentefonds werd met 10 pet. ofwel 27.500.- verhoogd en de opbrengst van de belastingen kon 60.000.hoger worden geraamd dan voqr '52. De begroting sluit nu met een be drag voor onvoorzien van 85.000. Vorig jaar bedroeg deze post 80.000.wat evenwel veel te wei nig was. Ook voor '53 moet gerekend worden op lésten, voortvloeiende uit nieuwe kapitaalsuitgaven, aldus B. en W. Offerbusje gestolen. Uit de win kel van slager H. aan de Oostdorper- weg werd vorige week een rood col lectebus je gestolen van de Stichting Blindegeleidehonden te Amsterdam. De inhoud van het busje bedroeg naar schatting 2.De recherche stelt een onderzoek in. KATWIJK Aanbesteding L.O. School. De totaal een bedrag opgenomen van I aa^besteding had plaats voor een L.O. ƒ394.487.18, dat is ƒ24.000 meer dan K. V.P.-W assenaar Uitbreiding vliegveld groot probleem Gisteravond werd in de foyer van het R.K. Verenigingsgebouw een goedbezochte ledenvergadering ge houden van de pl. afd. der K.V.P. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat herkozen werden de he ren B. P. de Kousemaeker, A. J. M. v. d. Klaauw, drs. W. S. Lubsen, J. Obbens, mr. dr. J. J. M. Veraart en J. C. A. Wisse, en dat in plaats van de heer C. J. Schoorl en Th. J. Vo gels werden benoemd de heer J. Lausberg en Th. Theunissen Jr. De negende plaats in het bestuur werd vervolgens toebedeeld aan mevr. M. L. A. Dijchoffvan Rijn, die door de ter vergadering aanwezige dames candidaat werd gesteld. Woningbouw. Na de pauze was het woord aan de loco-burgemeester, weth. mr. A. J. M. van Moorsel, die enkele zeer interessante beschouwingen hield over de vorige week bij de Raad in- 1 gediende begrotingen voor 't dienst I jaar 1953. Mr. van Moorsel stond ge ruime tijd stil bij de kwestie van de I bouw van arbeiderswoningen in Wassenaar. Hij herinnerde er aan, dat plannen voor het bouwen van 87 van deze woningen in het Kerkehout stagneerden omdat er door de cen trale overheid i.e. Gedeputeerde Staten bezwaren werden geopperd tegen de uitbreiding van Wassenaar aan de Oostelijke zijde van de Rijks straatweg. Op het ogenblik is de situatie zo, dat verwacht mag worden, dat in November de aanbesteding van de woningen zal kunnen plaats hebben en dat in December met de bouw be gonnen zal kunnen worden. In Mei 1953 hoopt men de helft van de wo ningen gereed te hebben. In verband met de kv/estie van de woningbouw wees spr. op de beperkte hoeveelheid bouwgrond, die in het toch overigens zo uitgestrekte Was senaar voorhanden is. In het Oosten maakt het drukke verkeer op de Rijksstraatweg uitbreiding van de school met 12 leslokalen en bijbeho rende ruimten aan de Parklaan. Er waren 26 inschrijvers. Hoogste in schrijver was de fa. Geest te Mij drecht voor 249.704.laagste de fa. Mulder te Oegstgeest voor 195.665. De begroting was 205.000. DE ZILK Spelen op de weg. Het 4-jarig zoontje van R. speelde op de weg en lette niet op het verkeer. Het stak de weg over toen een auto passeer de, bestuurd door 'barones van V. tot H. uit Winterswijk. Deze wist door krachtig remmen een ernstige aanrijding te voorkomen, zodat het ventje slechts wat schrammen aan de handjes opliep. Tegen de kerkmuur. Enige jongelui hielden gisteren een soort zesdaagse rond de kerk. De 17-jar. H. B. botste tegen de kerkmuur, gemeente onmogelijk, zolang niet op verschillende plaatsen onder- of bo vengrondse verbindingen bestaan, zo als er thans een bij het Kerkehout wordt gemaakt. In het Zuiden kampt de gemeente met de omstandigheid, dat grote gebieden nodig zullen zijn voor de Haagse waterwinning. In het Westen wordt de gemeente begrensd door de duinen en de zee - j- v en in het Noorden is er de kwestie waardoor hij verwondingen opliep or» f'n tietc tntnal wprn vprniplri. van het vliegvelu Valkenburg. Een ernstig probleem voor de ge meente Wassenaar is de voortdurende uitbreiding van de hoofdstartbaan op dit vliegveld in de richting van het dorp Wassenaar. Er zijn plannen om deze baan uit te breiden tot bij de Ruigelaan, waar door grote gebieden van de gemeente tot de z.ga. gevaarlijke zóne zouden gaan behoren. De kwestie van het zwembad kwam ter sprake. Reeds eerder werd door de Raad besloten een bedrag van 700.000 voor de bouw van een onoverdekt en een overdekt zwem bad beschikbaar te stellen. De z.g. investeringscommissie maakte be zwaren tegen de plannen, die toen van de baan geschoven werden. In de eerstvolgende raadsvergadering op 12 November a.s. zal eenzelfde voorstel wederom aan de raad ter goedkeuring worden voorgelegd. Het nadelig exploitatie-saldo van een der gelijk zwembad wordt op ƒ35.000 per jaar geschat. De wethouder kon digde aan, dat ter dekking van dit tekort andere inkomstenbronnen zul len moeten worden aangeboord. Aan het slot van de vergadering werd besloten, een adres te sturen aan het college van B. en W., waarin dank en waardering wordt uitgespro ken voor wat door dit college is ge daan op het gebied van de woning bouw en waarin de oplossing van de druk onder de aandacht van het col woningnood door het bouwen van nieuwe woningen nog eens met na- lege wordt gebracht. fiets totaal werd vernield. VOORSCHOTEN Motorrijder werd in heg geslingerd Gisteravond om kwart voor zes werd op de Leidseweg ter hoogte van „Adegeest", de heer S. Mens, komen de op zijn motorrijwiel uit de rich ting Leiden aangereden door een vrachtauto komende uit de richting 's Gravenhage. De heer Mens kwam daarbij met zijn motor te vallen en werd in de langs de weg staande heg geslingerd. Het slaohtoffer bekwam hierbij een hersenschudding en een linkersleutelbeenfractuur en verder enige schaafwonden. Dr. Thiess ver leende de eerste hulp, waarna het slaohtoffer met de ziekenauto van het M.O.C. naar zijn woonhuis werd vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto, die de aanrijding met de achterzijde van de auto veroorzaakte, is na het gebeurde doorgereden. Het staat niet vast of hij dit opzettelijk deed. Het motorrijwiel is door de politie in beslag genomen. Aanbesteding verbouwing open bare school. In het gemeentehuis vond Maandagochtend de aanbeste ding plaats voor de verbouwing van de O.L. School, waar een zevende leslokaal en een handenarfeeidlokaal bijgebouwd moeten worden. Er wa ren 11 inschrijvers, te weten: hoogste inschrijvers was: Stikvoort's bouw bureau, Voorschoten, f 30.360, laagste Fa. Vissers en Kuitems, Voor burg, 17.768,De gunning is nog aangehouden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2