OVERDREVEN LORRIE Geen grote wedstrijden meer op Zondag Prinses Wilhelmina krijgt f 25♦- schadeloosstelling Kreymborg Man ontstak in woede en sloeg zijn echtgenote bewusteloos Zijn slachtoffers zoekt hij onder de „kleine luiden'' DONDERDAG 23 OCTOBER 1952 DE LEiDSE COURANT tweede BLad raunsA 1 IDEAAL VAN DE REGERING: De regering ziet als een ideaal, dat niet aanstonds kan worden verwezen lijkt, maar waarop zij het oog geves tigd houdt, de verplaatsing van grote sportwedstrijden en demonstraties van soortgelijk karakter van de Zon dag naar een dag in de week. Dit verklaart min. prof. dr. L. J. M. Beel Ir zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de aanhangi ge nieuwe Zondagswet. Deze zal vol gens de bewindsman in belangrijke mate bijdragen tot een ongestoorde Zondagsviering en tot verzekering van de Zondagsrust. Aan de Memorie van Antwoord op wijziging van de Zondagsrust is nog het volgende ontleend: Het wetsontwerp bevat verschil lende waarborgen ter handhaving van de Zondagsviering, als het ver bod van het hinderen op Zondag van godsdienstoefeningen, het verbod om gerucht te verwekken, het verbod om vóór 13 uur openbare vermake lijkheden en politieke optochten en openluchtby eenkomsten te houden en het verbod om door arbeid in be roep en bedrijf de openbare rust te verstoren. Reeds aanstonds moge worden opgemerkt, dat het in de be doeling van de regering ligt nauw gezette handhaving van de nieuwe Zondagswet te bevorderen. Intussen ontveinst de minister zich niet, dat door sommige bevolkings groepen een verder gaande bescher ming van de Zondagsrust en van de mogelijkheid van Zondagsviering wordt gewenst. Een meer stringente regeling zou evenwel door andere bevolkingsgroepen onaanvaardbaar worden geacht. Ook met de laatstge noemde zienswijze moet de overheid rekening houden. De minister sluit zich in dit opzicht aan bij de leden, die een waarschuwend woord lieten horen van deze strekking, dat de wetgever zich er voor hoede te trach ten af te dwingen hetgeen niet in de publieke consciëntie leeft. Terecht wordt ook in het voorlopig verslag nog eens beklemtoond, dat in een land als het onze, met een zeer ge mengde bevolking, velen verschillend denken, over het karakter van de Zondag. Een en ander noopt tot zelf beperking bij de regeling van de on derhavige materie, hoezeer ook de re gering doordrongen is van het be lang van de viering van de Zondag als Dag des Heren. De leden, in het begin van het voorlopig verslag aan het woord, wa ren van oordeel, at aan de gemeen teraad in het ontwerp te weinig be voegdheden zijn toegekend. De wet gever dient naar het oordeel der re gering bij de regeling van de onder havige materie de grote lijnen zelf te trekken en de gemeentelijke wet gever slechts bevoegdheden toe te kennen ten aanzien van die onderde len, waar plaatselijke omstandighe den een overheersende rol spelen, Politieke optochten en bijeenkomsten. De vraag, wat verstaan moet wor den onder „politieke optochten" en „politieke bijeenkomsten" zal uitein delijk door de rechter moeten worden beantwoord. Voor het begrip is naar de mening van de minister in elk ge val het min of meer georganiseerde karakter een vereiste. Onder de wer kingssfeer vani het artikel vallen niet alleen die optochten en bijeenkom sten, welke georganiseerd worden door of onder auspiciën van politie ke partijen, doch ook optochten en bijeenkomsten, die geacht kunnen worden een politiek doel te dienen. Sport. Voor wat artikel 7 betreft, zij er op gewezen, dat de bemoeienissen der gemeentebesturen op het stuk van het houden op Zondag van openbare vermakelijkheden haar grenzen» vin den in artikel 4 van het ontwerp. De bedoeling van artikel 7 is buiten twij fel te stellen, dat buiten het kader van artikel 4 ten aanzien van sport beoefening of andere vorm van ont spanning op Zondag voor de gemeen tebesturen geen regelgevende be voegdheid zal bestaan». De in het voor lopig verslag gestelde vraag inzake sportwedstrijden, volks- en kinder spelen is niet in het algemeen te be antwoorden. Of bepaalde wedstrij den en spelen het karakter van open bare vermakelijkheid hebben, zal van geval tot geval moeten worden be oordeeld. De heffing van een entree geld voor het publiek kan inderdaad een aanwijzing zijn. Overigens moge ook in dit verband nog worden ge wezen op het vierde lid van artikel 4. De feestdagen. De tweede Paas-, Pinkster- en Kerstdag zijn in de wet niet onder Zondag begrepen. Bedoelde dagen hebben in toene mende mate het karakter van uit gaansdagen gekregen. Tegen een be voegdheid van de gemeenteraden, als in het voorlopig verslag bepleit, om de Goede Vrijdag en andere daarvoor in aanmerking komende dagen met de Zondag gelijk te stellen, bestaan bij een groot deel van ons volk over wegende principiële bezwaren. Men acht het niet aanvaardbaar, dat de locale overheid ook voor die dagen het bijzondere regime van de wet zou opleggen. Het eisen van een ge- qualificeerde meerderheid voor be sluiten als hier bedoeld en het voor schrijven van hogere goedkeuring kan deze principiële bezwaren niet wegnemen. De minister heeft onder deze omstandigheden overwegend be zwaar deze richting in te slaan. De Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag en Eerste Kerstdag hebben voor een aanzienlijk deel van onze bevolking zozeer het karakter van kerkelijke feestdag, dat naar het oordeel van de minister goede grond aanwezig is deze dagen over de gehele linie met de Zondag gelijk te stellen. Bij nota van wijzigingen wordt voorgesteld ook het geven van gele genheid tot of het deelnemen aan politieke optochten en bijeenkomsten in de open lucht te verbieden. Een hert verongelukte en boeren ontvoerden het Het was voor de Zutfense politie niet zo'n heel eenvoudige zaak ge weest, want de enige aanwijzing, waarover zij beschikte, bleek waar deloos te zijn. De politie had „lucht" gekregen van stropersactiviteiten in het Kroondomein te Gortel, dat toe behoort aan Prinses Wilhelmina en bij deze strooppartij speelde een rood autootje een grote rol. Nu leek het zaakje heel eenvou dig, want een zeer bekend stroper was in het bezit van een rood wa gentje. Toen de politie echter by hem een praatje ging maken, was er van het gestroopte wild niet veel te bekennen en de man ontkende pertinent, dat hy iets met het geval te maken had. Na een intensieve speurtocht is men dan toch achter de waarheid gekomen. Op een warme Juli-dag liep een landbouwer te genieten van de prach tige natuur en de verboden vrucht van het kroondomein, want het ge bied is omgeven door bordjes „ver boden toegang". Plotseling zag hij een kudde her ten wegvluchten. Een van de die ren kon het tempo niet bijhouden, berekende een sprong verkeerd, viel en brak zijn nek. De landbouwer liep diep in gepeinzen verzonken verder, denkend aan de betrekkelijk heid van het leven en de wreedheid van het lot. Toen hij echter 's avonds thuis zat, waren zijn overdenkingen al een heel eind practischer gewor den en zag hij steeds het prachtige Waar is de notaris? Zijn huizen in Ned. worden verkocht In op opdracht van de eerste hy potheekhoudster „De W es t lands e Hypotheekbank" zijn, nadat door' de rijksbelastingen daarop beslag was gelegd, twee huizen van notaris Q. in Maastricht verkocht. De verkoop som bedroeg in totaal ƒ69.700. De huidige verblijfplaats van notaris Q„ die zoals men weet, geruime tijd aan boord heeft vertoefd van de „President Robert" die thans in Southampton te koop ligt, is niet met zekerheid bekend. Het gerucht gaat dat hij voornemens zou zijn zich in Brussel te vestigen. Het schijnt dat er nog een groot bedrag moet worden gevorderd uit de tijd dat de notaris bemoeienis had met de vereniging „Particulier Initiatief", welke in staat van fail lissement veakeert. Ook de erfgenamen van de heer S. te Maastricht hebben een vorde ring op notaris Q. Een gerechtelijke uitspraak zal over deze vorderingen dienen te wor den afgewacht. gewij voor zijn ogen. Het eind van het liedje was, dat hij tezamen met een kennis naar het bos terugging en het gestorven beest onthoofde. In de loop van dezelfde avond spra ken zij nog een koopman, die niet zo artistiek aangelegd was en weer meer in het vleevvan het hert zag. Dies werd nogmaals een tocht naar het bos gemaakt en nadat men van takken een slee gemaakt had, werd het onthoofde hert naar de hoofd weg gesleept, waar een rood wa gentje voor verder transport zou zorgen. De strooptocht heeft echter alleen maar narigheid gebracht: Het vlees bleek bedorven, de politie kwam al les te weten en gisteren, stonden de drie mannen voor de Zutft nse rechtbank. De koopman kreeg een week gevangenisstraf, de landbouwer 25,boete en zijn assistent 'n tientje. Voorts zal prinses Wilhel mina dezer dagen verblijd worden met een postchèque van ƒ25, want het vonnis luidt, dat de land bouwer de eigenaresse van het do mein schaeloos zal moeten stellen. 'KreymborgV - y.'V- c yWuarborgj WAARBORG* JAS Wijziging pachtbesluit gevraagd De stichting voor de landbouw heeft een schrijven gericht tot de mi nister van Justitie met het verzoek een wijziging aan te brengen in het Pachtbesluit ten beihoeve van pach ters, wier bedrijf tegen het einde van de pachttermijn verkocht wordt en die daardoor zich de mogelijkheid tot verlenging van de pacht zien ont gaan. Het Pachtbesluit vertoont n.l. een leemte, welke voor vele pachters rampzalige gevolgen heeft en boven dien toclh reeds ernstige ontduiking van de prijsbeheersing van land bouwgronden in sterke mate in de hand werkt. De stichting doelt hier op het verschijnsel, dat grote animo bestaat om boerderijen te kopen, welke op korte term'ljn pachtvrij ko men. Tussentijdse opzeggingen van pachtovereenkomsten om het gepach te in gebruik te nemen is na de in werkingtreding van het Pachtbesluit niet meer mogelijk. Hiertoe kan on der bepaalde voorwaarden alleen aan het einde van de pachtovereenkomst worden overgegaan. Juist in deze ja ren verstrijkt de pachttermijn van vele boerderijen, welke omstreeks 1940 verpacht zijn geworden. Vooral van de zijde van agrariërs, die door stadsuitbreiding e.d. van hun grond verdreven zijn en over de middelen beschikken om een hoeve te kopen, bestaat voor dergelijke, spoedig te aanvaarden objecten, grote belang stelling. De zittende pachter die op gerecht vaardigde gronden in de mening verkeerde pachtverlening te krijgen, kan zich deze mogelijkheid nog in het laatste stadium geheel onver wachts ontnomen zien, indien de boerderij alsdan nog verkocht wordt aan een landbouwer voor eigen inge bruikneming en deze aannemelijk kan maken en hij daarbij overwe gend belang heeft. BABY DOOD GEVONDEN. In Oudewater \rerd Maandag het negen maanden oudu zoontje van de fam. B.R. in de Kapellenstraat dood aangetroffen in zijn wiegje. De klei ne lag onder de dekens met het ge zicht op de matras. De vader, die al zeer vroeg naar zijn werk gaat, werd telefonisch naar huis geroepen. PROF. BAST EN DE HEER NEHER MAKEN HET GOED. Naar wij vernemen is de toestand van prof. ir. G. H. Bast, buitenge woon hoogleraar in de electrotech- niek te Delft en van de heer L. Neher, directeur-generaal van de PTT, zeer goed. Beide heren geraak ten eergisteren gewond bij een auto ongeval ter hoogte van Waddinxveen en moesten in een ziekenhuis te 'sGravenhage worden opgenomen. PROJECTIEL IN KACHEL ONTPLOFT. Een enorme knal weerklonk in het achterhuis van de familie V. d. W. te Langenboom (N.-Br.), terwijl zij zich in de woonkamer bevond. Ver schrikt snelde men naar de plaats des onheils, waar men tot de ontdek king kwam dat de fornuiskachel in scherven lag. Rondom was een ra vage aangericht en er was zelfs een groot gat in de zoldering geslagen. Het bleek, dat tussen de turf een projectiel had gezeten. Vrouw waarschijnlijk voor haar leven invalide Na een langdurig verhoor heeft gis termiddag een 30-jarige werkman uit Grijpskerke (Zeeland) bekend, dat hij zijn vrouw dermate ernstig mis handeld heeft, dajfc zij hoogstwaar schijnlijk een oog zal moeten mis sen. In de plaats was het al sinds ge ruime tijd bekend, dat het huwelijk tussen de genoemde werkman en zijn 33-jarige vrouw geen succes te noe men was. Voortdurend kwamen er twisten voor, welke ten slotte tot ge volg hadden, dat de vrouw enige tijd geleden haar echtgenoot verliet en in Wolphaartsdijk in betrekking ging. De man kon zich hiermede niet verenigen en ging enige dagen gele den zijn vrouw opzoeken. Hij trof haar alleeni thuis en na een woorden wisseling, onstak hij in woede en sloeg zyn vrouw bewusteloos. Hierop nam hij de vlucht. Toen de vrouw weer bij kennis kwam en assistentie van een dokter en de politie ontvan gen had, bleek, dat zij een zware hersenschudding had opgelopen en zo ernstig aan het hoofd verwond was, dat zij waarschijnlijk een van haar ogen zal moeten missen. Na twee dagen wist de politie de man te arresteren, doch hij ontkende hardnekkig zijn vrouw mishandeld te hebben. Gistermiddag heeft hij een volledige bekentenis afgélegd en te vens toegegeven, dat hij zich ook schuldig heeft gemaakt aan het ont vreemden van een radiotoestel. zou het zijn, wanneer men ging beweren, dat Nederland mo menteel door een hittegolf ge teisterd wordt. In alle gezel lige huiskamers poogt men mo menteel een privé-hittegolfje te ontketenen, door de kachel zo rood mogelijk op te stoken en wanneer dan de leunstoel zo heerlijk zit, het boek zo span nend is en de thee zo lekker smaakt, dan ontdekt men plotse ling, dat het winterse jaargetij toch ook zo zijn speciale beko ring heeft, die slechts verduis terd wordt, wanneer rrten de be- hagelijke huiskamer verlaten moet of wanneer de rekening van de kolenhandelaar komt. Nu is het heus onze bedoeling niet om u een gevoel van onbe hagelijkheid te geven, maar op dit ogenblik, nu u zo juist de kachel nog eens lekker opge pookt hebt en de koesterende warmte bijna tastbaar is, slente ren enige duizenden militairen, zonder deze warmte en gezellig heid, in de verlaten vlakten van Veluwe, die 's-winters zo erg weinig van hun zomerse beko ring hebben overgehouden. Hol land heeft deze duizenden mili tairen een gezellig huis beloofd en de jongens hébben al een plekje uitgezocht, waar dit Hol landse Huis gebouwd moet wor den. In een optimistische bui heb ben wy, met nog twee andere kranten, gedacht, dat Holland wel een Huis kon bouwen, maar deze bouwerij, die drie weken zou duren, is al voor de helft verstreken en de grote stapels papieren steentjes, die bij de lo ketten van de Leidse Courant opgetast liggen, zijn nog niet merkbaar verminderd. Nu willen wij u niet vragen, om direct op te springen, uw ge zellige huiskamer uit te snellen om buiten adem bij onze loket ten te komen en een steentje daar te storten, want dc loket ten van de Leidse Courant zUn maar tot 's-avonds vijf uur geopend en wy zitten momen teel zelf by een gezellig snorren de kachel. Maar als u morgen nu toch in de kou moet zyn, wanneer u nu toch eenmaal uw snorrende kachel voor korte tijd vaarwel hebt moeten zeggen, loopt dan even een straatje om en stor'J uw steentje. Wanneer allen, die momenteel in de grote Thuis front Tombola meespelen, nog één lotje invullen, dan is het Hollandse Huis in het hartje van de Veluwe, een feit. Wanneer u dan nog zorgt, dat u morgen vóór vijf uur bij ons uw kaart ingevuld en ingeleverd hebt, dan loot u a.s. Zaterdag en Zon dag nog mee met als extra kans uw nieuwe nummer.'n elec- trisohe naaimachine, een casset te en een keuze-prijs de vol gende week nog 9.500 gulden aan prijzen, waaronder de hoofd prijs van 5000 guldenalleen hiervoor zou men reeds een lotje invullen. Maar nu, nu u de koes terende warmte van uw eigen haard voelt, beschouwt u dit als bijzaak en denkt u slechts aan de twee kwartjes, die u morgen even aan zult komen brengen en die het Hollands Huis, het huis van gezelligheid voor onze eigen jongens, weer een steentje ver der zal brengen. KRONUS, „Gerrit de Stotteraar" voor de rechtbank Acht maanden en ter beschikkingstelling geëist Gerrit Blom, by het Nederlandse publiek beter bekend als „Gerrit de Stotteraar", bevond zich gisteren in het bankje, dat voor hem niets on bekends heeft, want voordien had hy er al zevenmaal gestaan. Hei rapport, dat de reclassering over Gerrit had uitgebracht was niet erg gunstig. Deze man slaat bij voor keur zijn slag bij min-vermogende Als Rheumatische Pijnen U kwellen ls dat vrll zeker een aanwijzing van onzuiver bloed. ue aansporende werking van Kru- schen op de bloedzuiverende organen brengt bij talloze lijders aan rheuma tische pijnen een wonder te weeg. 't Bloed gaat weer krachtig stromen en wordt zo, op natuurlijke wijze, gezuiverd vap alle onzuiverheden die de oorzaak zijn van Uw pijn en on gemak. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen die heilzame kuur. (Advertentie.) mensen, die maar zeer moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen. Zijn laatste misdrijf, waarvoor hij thans terecht stond, bewees dit ook weer, want de politie had hem gear resteerd, terwijl hij bij een zieke man in het inbreken was. De officier zag geen enkele reden om mild in zijn oordeel te zijn. Dc inbreker heeft, wanneer hij werkt, een zeer goed inkomen, want sa men met'zijn vrouw verdient hij dan 80,per week, dus van enige noodzaak is geen sprake. Het vorig jaar had de reclassering het nog eens met hem willen proberen. Hy was voorwaardelijk in vrijheid ge steld en men had hem een baan bij Publieke Werken in Amsterdam bezorgd. Alles scheen goed te gaan totdat de man Juni jl. weer door de politie in arrest genomen werd onder beschuldiging van een respectabel aantal inbraken. Nog gaf de reclassering het giste ren voor de rechtbank niet op: „We willen het nog wel eens met hem proberen". De off. v. justitie toonde zich ech ter voorstander om de man na zijn straf ter beschikking van de rege ring te stellen. De eis luidde ten slotte 8 maanden cn ter beschik kingstelling. DOOR CHARLES GARVICE 5) Hij schrok niet, maar bleef stok stijf staan en terwijl hij naar haar keek, maakte een grote bewondering zich van hem meester. Zij lag onbewegelijk, met gesloten ogen en met een zucht van verlich ting en voldoening stond hij naar haar te kijken Zijn leven lang had hij geen mooier schilderij gezien en het sprekende gelaat met de geestige mond en lange wimpers, die de frisse olijfkleurige wangen beschaduwden, werden voorgoed gegrift in, zijn hart Hoe zij wist, dat hij naar haar stond te kijken, zou moeilijk te zeg gen zijn, want haar ogen waren ge sloten. Het zou ook heel moeilijk zijn haar gevoelens te beschrijven. De el lendigste zenuwtrekkingen overvie len haar; ze had neiging om zich te bewegen, te niezen en een gevoel, of ze dood zou gaan als ze het niet deed En dan de dwaasheid, het malle om ?en dergelijke comedie op touw te 'etten. Ze had op haar tien vingers '>nnen natellen, dat hij haar zou jlijven aanstaren. De seconden verliepen. Het mooie, bewegingloze gelaat had op het haH of was het op de verbeelding? van de jongeman een gevaarlijk en schrikbarend effect, maar dat wist Lorrie niet. Hij wist niet, wie ze was. Te oordelen naar haar versleten jurk met de zo duidelijk ter verlenging aangezette strook en naar de ge deukte hoed, kon zij best een doch ter van de koster zijn. Het is een fat, dat een d. me veel minder p 'n dame lijkt, wanneer haar ogen ge sloten zijn en ze versleten kleren aan heeft. Een wens, een niet te verklaren wens, kwam bij hem op. Zoals hij zei, was hij nog ncoit van zijn leven verliefd geweest en hij lachte spot tend verliefde kameraden uit. Vrou wen waren om mee te dansen, te tennissen maar liefde. En, toch fluisterde de een of andere boze geest hem in: „Buk je en geef haar een kusl" Hij verzocht de ondeugd om heen te gaan, om naar de schuilplaats waar hij hoorde, te vertrekken; hij vertel de zichzelf, dat 't niet mooi zou zyn, voordeel te trekken uit het feit, dat het meisje sliep. „Maar zij zal er niets van weten," fluisterde de geest. „Geef haar voor zichtig een kus, dan zal ze niet wak ker worden! Wat voor kwaad steekt daarin? Het is het liefste gezichtje, dat je ooit gezien hebt of zal zien. Vooruit, anders ben je te laat!" Hij was werkelijk bijna te laat, want Lorrie had juist besloten haar ogen te openen, omdat ze toch onmo gelijk zo kon blijven liggen. Voor zij echter haar besluit ten uitvoer kon brengen, was hij zacht op haar toege lopen. Hij knielde neer op één knie en.. juist toen hij zich voorover boog en zijn lippen haar oogleden bijna raakten, kwam een paarde- vlieg hem storen. Hij sloeg de vlieg weg met veront waardigd gefronste wenkbrauwen, toen raakte hij, licht blozend, een van haar oogleden met zijn lippen aan Juist op hetzelfde ogenblik hoorde hij Jack roepen. Met een gevoel van was het schaamte? sprong hij op en zander nog naar het meisje om te zien, sprong hij over het grasveldje naar zijn paard. „O, ben je hier," zei Jack. „Mijn zuster vraagt of je komt mee-eten, Guy?" Lord Kendale was bezig met zijn toom en keek niet om. Als hij dat wel had gedaan, zou hij gezien heb ben, dat een slank meisjesfiguurtje in de richting van het huis vluchtte. Hy keek naar zijn kleren. „En dit pak, Jack?" twijfelde hij. „Dat is onmogelijk, vind je niet?" „Weineen," verklaarde Jack, „wij verkleden ons ook niet. Je- moet ons maar nemen, zoals we zijn, weet je." „Enfin, als je zuster er niet op te gen heeft, dat ik er als rijknecht uit zie. „Vooruit, ga mee," was het ant woord, kort en bondig en de twee jongelui begaven zich van het kerk hof naar de pastorie. De oude man, die de baantjes van huisknecht, tuinman en algemeen factotum in zich verenigde, nam het paard en Jack loodste zijn vriend in huis. De pastorie was klein en oud; de vierkante hal was even eenvoudig als die van een buitenhuisje, maar niettemin merkte Lord Kendale op, dat een grote beschaving in die een voud lag. Een familiewapen, een raaf een wilgentak en drie dwarse rode strepen, was boven de oude eiken trap vastgemaakt. „Ga m'ee naar mijn kamer, om je handen te wassen," zei Jack. Hij had een klein kamertje vlak onder het dak en hoewel het een voudig gemeubeld was, viel ook hier weer diezelfde beschaving op. Toen hy naar beneden ging zag Lord Ken dale juist een glimp van een dames rok verdwijnen achter een deur van een van de uiterste kamers van de bovenverdieping en hij hoorde een deur hard toe slaan. Jack lachte, maar voor Guy tyd had hem te vragen waarom, kwam de dominé de kamer binnen om de gast op goede, ouderwetse wijze wel- korr\ te heten. Hij was een zeer lange, magere ou de man met spaarzaam wit haar, dat achterover geborsteld was en zyn blank^roorhoofd vry liet. Op en top een aristocraat was hij en de glim lach, waarm'ee hij zyn smalle, wel verzorgde hand uitstak, getuigde van een beleefdheid tegenover de gast, zoals men die heden ten dage slechts zelden ontmoet. „Myn zoon heeft u overgehaald om te blijven, Lord Kendale, dat is heel vriendelyk van u." Guy keek naar zijn kleren en mompelde enige woorden ter veront schuldiging, maar de blanke hand legde hem met een beweging het zwygen op. „Wij zijn eenvoudige mensen," zei de dominé, „edhte huismussen, zonder enige conventionele pretentie. Greta, kindlief, Lord Kendale." Een keurig meisje met zacht blond haar on vriendeiyke grijze ogen gaf hem een hand en sprak met een stem, die volkomen harmonieerde m*et haar kalme, bedaarde en vrien delijke verschyning, enige woorden van welkom. Toen klonk de bel en gingen ze naar binnen om te dineren. De eet kamer was oud en de wanden waren donker gekleurd van ouderdom, maar het was de eetkamer van een heer. De dominé ging zitten keek naar een lego stoel en toen naar Greta. Voor hij echter iets kon zeggen, kwam het nette, bedaarde dienstmeisje binnen en fluisterde iets in juffrouw Lati mer's oor. Guy ving op, „juffrouw zus of zo komt niet beneden," en het diner be gon met een lege stoel. Guy was niet verlegen en voordat de resten van de snoek» die Jack 'morgens gevangen had, van tafel waren genomen, praatte hij met juf frouw Latimer, alsof hij haar mins tens al een paar jaar kende. 'Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5