DUINSTREEK HET BANKROET VAN EEN MIELIOENENBEDRIJF ZEEMAN ZOCHT GELUK EN VOND WANHOOP £ied aan deze tijd Wassenaarse recherche heldert een paar inbraken op CATERDAG 11 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Op zolderkamertje begonnen De 57-jarige verdachte, die gisteren voor de Amsterdamse rechtbank zich moest verantwoorden, was in 1945 nog een onbeduidend man, die me veel moed en energie op een zol derkamertje een klein fabriekje be gonnen was. Nu werden de publieke tribunes ingenomen door de honderden men sen, die jarenlang in het bedrijf, dat hij had weten op te bouwen, een be staan gevonden hdden, doch die door de even snelle ondergang als op komst van het bedrijf hun heil weer eldens hebben moeten zoeken. De ondergang. Het was een vrij ingewikkeld ge val, waar een heel legertje accoun tants aan te pas moest komen en zelfs dezen konden nog niet volledige klaarheid schenken. Begonnen met een zaakje in twee dehans stofzuigers had de thans ver dachte handelsman kans gezien in enkele jaren een bedrijf te stichten, waar honderden mensen werkzaam waren en dat kans zag om in enkele jaren tijd anderhalf millioen stofzui gers op de Nederlandse markt te brengen. Vrij spoedig volgde echter de dé- bacle. Door het falen van een bank relatie, door een niet betaalde belas tingschuld, door het niet afdragen van loonbelasting er het opsouperen van een pensioenfonds kwam het bedrijf aan de rand van de afgrond. De ondernemer die de ramp zag aankomen, heeft althans dit meent men uit het vooronderzoek te kun nen opmaken gepoogd in het bui tenland een nieuw bedrijf tt stichten er daartoe had hij België gekozen. Hij bracht 3.000 stofzuigers naar België en verkocht deze daar ver be neden de marktwaarde, tevens bleek uit de boeken, dat hij voor de stof zuigers, die hij verkocht zichzelf provisie liet uitbetalen. Zaak zonder beheerder. Verdachte heeft, toen hij het be drijf in Nederland ten ondergang ge doemd zag, gepoogd in verschillende landen een te goed te krijgen en zo doende het Nederlandse bedrijf vol komen uit te hellen. Het Belgisch avontuur is verreweg het meest nadelige geweest voor het Kippen zonder afgeknipte staart Pseudo-vogelpest komt op het ogenblik in veel mindere mate voor dan een jaar geleden, aldus meldt het ministerie van Landbouw. De laatste tijd zijn weer enkele ziekte gevallen geconstateerd bij de kippen van kippenhouders, die uit liefheb berij enkele kippen aanhouden, de zogenaamde „stadspluimveeihouders" Voor zover bij elk nieuw geval de herfcomst van de smetstof kan wor den opgespoord, blijkt daarbij bijna steeds aldus het ministerie, dat men kort te voren enkele dieren heeft gekocht van een of andere „hande laar" in pluimvee. Vaak betrof het dieren met afgeknipte staarten. Sinds ongeveer een jaar bestaat er een be paling, die de pluimveehandelaren verbiedt kippen te vervoeren of voor handen te hebben, anders dan met afgeknipte staart. Aldus gekenmerkte dieren moeten binnen enkele dagen worden geslacht. Het doel ervan was te bewerkstelligen, dat pluimvee, dat reeds in handen is geweest van de pluimveehandelaar en dat niet meer als gebruikspluimvee mag worden verkocht, voor iedereen als zodanig kenbaar is. De nieuwe gevallen van pseudo- vogelpest zijn volgens het ministerie, vaak terug te voeren op besmetting door aankoop bij een handelaar. In dien een pluimveehouder gebruiks pluimvee nodig heeft dan is de ver eiste weg: kopen bij een andere pluimveehouder. Van pluimveehou der naar pluimveehouder mogen 30 stuks kippen vrij vervoerd worden, dus zonder afgeknipte staart. Het kopen bij een handelaar brengt grote risico's mee. Schilder bekent vervalsing Een schilder, die tussen 1945 en 1950 een groot aantal schilderijen van Rembrandt, Degas, Renoir, Matisse, Rousseau, Watteau e.a. h^pft nage maakt, heeft bij de procureur te Ham burg een aanklacht tegen zichzelf en zijn naaste medewerker ingediend. Als reden voor de aanklacht gaf de schilder, een zekere Malskat, dat de handelaar, Dietrich Fey die zijn ver valsingen in West-Duitsland, Berlyn en Zwitserland zou hebben verkocht, hem tot de vervalsingen had aange zet, doch de opbrengst der schilde rijen voor zichzelf hield en hem, Malskot, in armoede leven. Bij een onderzoek in de woning van Fey heeft de politie zeven ver valste schilderijen van Chagall, Vla mink en Rousseau aangetroffen en 21 zuiver nagemaakte tekeningen van Roualt, Degas, Barlach, Beckmann en Faininger. Verscheidene schilde rijen waren door vooraanstaande Duit se en buitenlandse deskundigen als authentieke werken erkend. Slechts de echtgenote van Chagall zou in Zwitserland een aantal schilderijen, die de handtekening van haar echtge noot droegen, als vervalsingen heb ben herkend. Vier deskundigen zijn belast met een nderzoek. Zij hebben reeds ver- iard, dat de vervalser op „geniale 'e de stijl van de meesters had ge- copieerd". bedrijf in Nederland. Alhoewel ver dachte ontkent, dat hij enige zeggen schap had over het in Antwerpen op gerichte kantoor, blijkt uit de boe ken, die, de recherche in beslagg e- nomen heeft, niet, wie daar anders aan het hoofd g <=taan moet hebben. Verdachte heeft in België aanzien lijke privé-uitgaven door de daar opgerichte N.V. laten betalen. Vele getuigen waaronder vele voor- maige personeelsleden, werden giste ren gehoord, dit allen min of meer concreet verklaarden, dat zij de gang van zaken in de la.-tste jaren niet meer hebben kunnen volgen. Volgens enkele getuigen had verdachte zelfs onder curatele gesteld moeten wor den. Daar het onderzoek tot zover reeds de gehele dag in beslag genomen had, werd de zitting te ongeveer zes uur 's avonds verdaagd tot a.s. Maandag. Het it de Hamamelif die het'm doet (Advertentie) ZAAK BEGONNEN MET GESTOLEN WAAR. Zes jaar had de garagehouder W. J. P. uit Klazienaveen als monteur gewerkt bij zijn plaatsgenoot-collega J. H. H. Toen hij in Februari van dit jaar een eigen bedrijf begon, kwam aan het licht, dat hij een grote voorraad onderdelen en grondstof fen had gestolen van zijn vroegere baas. De waarde van deze onderdelen wgrd geschat op 2000,—. P. die Vrij dag voor de Asser rechtbank terecht stond, vertelaarde, dat hij alles had willen teruggeven, nadat zijn voor raad zijn credietwaardigheid in zake de vestigingseisen zou hebben bewe zen. Tegen hem werd een jaar ge vangenisstraf, waarvan acht maan den voorwaardelijk geëist. Eenzaam op de Oceaan De Haagse kantoorboekhandelaar C. B. de Kleyn, die in zijn jonge ja ren marinier is geweest, kreeg enige jaren geleden niet alleen een harts tochtelijk verlangen naar zee, maar tevens stelde het na-oorlogse Neder land hem zo teleur, dat hij wilde zoeken naar een nieuw land, waar hij met zijn gezin gelukkig zouden kunnen leven. Vertrouwende, dat zo'n land te vinden was de man vertelt, dat hij geen rijkdom, doch slechts geluk zocht en dit wellicht zou vinden op een eilandje in de Oceaan ver kocht hij zijn zaak, rustte een twee master uit en vertrok begin April van dit jaar met nog vier andere personen, waaronder zijn 17-jarige zoon en zijn vriend Jan Visser, die de navigatie aan boord zou verzor gen, uit Nederland, met als eerste bestemming Paramaribo. Een slecht begin Dezer dagen is deze wakkere zee man, uitgeput en ontgoocheld, in Den Haag teruggekeerd en een lij densweg van maanden met dramati sche hoogtepunten, ligt achter hem. Reeds vrij spoedig na zijn vertrek uit Scheveningen begon de tegen slag. De buitenboord motor weiger de en het schip liep averij op. Ern stiger was echter het feit, dat twee van de vijf opvarenden niet tegen de zee bestand waren en doorlopend ziek waren. Zij werden na een reis van enkele dagen in Brest van boord gezet en de twee mannen met de jongen zetten koers naar het zuiden. Op de boerderij van Graziani Het militaire gerecht van Rome heeft Vrijdag de verbeurdverklaring van de helft van de onroerende goe deren van de voormalige fascistische maarschalk Graziani bevolen. Gra ziani gaat een steeds grotere rol spe len in de neo-fascistische Italiaanse socialistische beweging. Het iS bekend, dat Graziani een boerderij te Arcinazzo, bij Rome, be zit waar het afgelopen weekeinde 'n bijeenkomst van verstokte facisten is gehouden Het bevel tot vzrbeurdverklaring vloeit onmiddellijk voort uit de vroe gere veroordeling tot gevangenis straf. De openbare aanklager eiste toen de verbeurdverklaring van alle bezittingen. Aangekomen bij de Afrikaanse plaats Tanger gaf de 17-jarige jon gen het op. De reis, die tot dan toe zeer veel van de opvarenden gevergd had, had voor de jongen de glans van het avontuur verloren en hij keerde terug naar Den Haag. Even hebben de twee overblyvenden toen overlegd, of zij het plan niet op zou den geven, daar het schip, waar men met vijf man gestart was, erg groot leek voor de twee overblijvenden. Men besloot echter door te zetten. Een tocht, die bemoeilijkt werd door alle nukken, die een zee kan opbrengen volgde. Toch verloren de beide mannen aan boord niet de moed; zij beiden waren oud-zeelie den en wisten van wanten. „Ga niet aan dek Begin Augustus bracht het drama tische hoogtepunt van deze reis. Het scheepje was op het midden van de Oceaan belandt en 8 Augustus kwam er een zware mist opzetten, die voch tig neersloeg en het gehele dek on begaanbaar maakte. Toen de beide mannen, die nacht naar kooi gingen, waarschuwden zij elkander niet aan dek te komen, daar de kans zeer groot was om uit te glijden en over boord te geraken. Het zal nooit bekend worden, wat de heer Visser bewogen heeft die nacht toch naar het dek te klimmen, mar toen de heer Kleijn de volgende morgen wakker werd vond hij de kooi van zijn vriend leeg.... hij bevond zich eenzaam op de immens grote Oceaan. Na de eerste wanhoop be sloot de enige overgeblevene met in spanning van alle krachten te pogen zo spoedig mogelijk land te bereiken. Maar daar Jan Visser de navigatie verzprgd had en de heer Kleijn van deze afdeling nagenoeg niets af wist, moest hij eerst vanuit een boekje le ren, hoe hij richting moest bepalen en koers moest houden. Het werd een vreselijke reis. In het zicht van de haven. Na wekenlange rondzwervingen met niemand bij zich om de minste moed te ontvangen,, zag de gesla gen zeevaarder dc i-usten van Afrika opdoemen. Vlak voor de kust aan gekomen, werd hy overvallen door een zware jichtaanval, die hem alle vrijheid van beweging ontnam; hij was slechts in staat om enige vuur pijlen uit te zenden, maar deze wer den niet bemerkt. In het zicht van de verlossingbrengende haven, werd het schip weer door de ebstroming naar de zee teruggedreven, maar het ein de van de vreselijke reis was in zicht. De volgende dag werd de uit geputte man door 'n kustvaarders op gepikt, die hem naar een veilige ha ven bracht. Nu is de heer Kleijn weer in Den Haag. Zijn schoener heeft hij moeten verkopen, teneinde de kustvaarder, die hem heeft gered, te kunnen beta leneen nieuwe strijd, maar nu om het dagelij les brood, wacht hem. Geslaagd dank zij... tVeSa Hitvcrium (Bekende SchrilteHjke Cursus) (Advertentie) KATWIJK Raadslid vuurt dozijn vragen af Het raadslid, de heer C. van Bee len, heeft de volgende vragen inge zonden ter beantwoording in de vol gende raadszitting. 1. Willen B. en W. aan de raad in- liohtingen geven hoe het staat met de bouwplannen aan het Witte Hek, de z.g. 60 woningen welke in Jan. 1953 zouden zijn toegewezen. Zijn deze plannen al klaar zodat direct kan worden begonnen. 2. Kunnen B. en W. aan de raad mededeling doen, hoe het staat met de bouwplannen voor 1953; zijn de ontwerpen al klaar, zodat, als er eenmaal vergunning tot bouwen ver strekt wordt nergens meer op ge wacht behoeft te worden. 3. Kunnen B. en W. aan de raad mededelen in hoeverre contact is opgenomen met de minister inzake de zo grote woningnood in Katwijk, zo niet, wat denken B. en W. dan in dit geval te doen? 4. Willen B. en W. nu eens aan de raad precies vertellen in welk sta dium de aankoop van het defensie- terrein verkeert, en waarom deze aankoop zolang op zich laat wachten. 5. Kunnen B. en W. de raad in- j lichten hoever de plannen zijn in- i zake de terreinen van de z.g. Stich- De ex-maarschalk die tegen het; tjng. wat zijn nu piannen en wat einde van de oorlog commandantPaat pf cfphpnrpn? Va? ^us"6. Wilfen B en W. de raad volle- 1 g' ne" dig inlichten over de nu gebouwde gentien jaar gevangenisstraf veroor-1 en6in aanbouw zijnde huize° aan het deeld wegens collaboratie. Het groot. witte Hek, waarom deze huizen zo ste deel hiervan werd hem door am nestie kwijtgescholden en hij werd na een paar mranden op vrije voe ten gesteld. Minister van binnenlandse zaken Mario Scelba is door bezorgde link se senatoren geïnterpelleerd over de bijeenkomst te Arcinazzo. Scelba antwoordde, dat er tegen 85 van de deelnemers een vervolging is ingesteld. Hij zei verder, dat zij fas cistische uniformen voor de bijeen komst hadden aangetrokken en dat zij vervolgens door Graziani waren geïnspecteerd. Ook waren er fascis tische liederen gezongen. Er was geen goedkeuring voor da bijeenkomst nodig daar zij op par ticulier terrein werd gehouden, maar het fascistische vertoon, al of niet op particulier terrein, is bij de wet ver boden. MET EEN PLASTIC HARTKLEP NAAR HUIS. Uit het ziekenhuis van de George town universiteit te Washington is een „genezen en gelukkige" vrouw ontslagen, wier hartklep, die door een rheumatische hartaandoeming ernstig was beschadigd, is vervangen door een plastic buisje van V/z cm. In het buisje is een balletje met een doorsnede van 1 cm. aangebracht, dat door het bloed uit het hart wordt opgelicht en na iedere hartslag terug valt en het buisje afsluit, waardoor het bloed niet kan terugstromen. Dit zou de eerste maal in de medi sche geschiedenis zijn, dat een hart klep door een dergelijk plasticven tiel is vervangen. duur zijn in huur (is deze prijs door de minister vastgesteld?), en waar om nog 100,moet worden bijbe taald. 7. Kunnen B. en W. de raad mede deling doen in welk stadium het uit breidingsplan verkeert voor het de fensieterrein en waarom dit zolang op zich laat wachten. 8. Willen B. en W. in het vervolg proberen de woningwetwoningen wat eenvoudiger te laten inrichten, zodat de huurprijs wat lager komt te lig gen en zodoende ook de personen met lagere inkomens de kans krij gen een woning te betrekken. 9. Achten B. en W. het niet ge wenst om te trachten te komen tot de bouw van kleine woningen, zodat ook personen, die al jaren lang ver loofd zijn, ook eens de kans krijgen een huwelijk aan te gaan. 10. Kunnen B. en W. de raad in lichten, hoe het staat met het gewij zigde uitbreidingsplan in de zanderij „Klein Duin" en wanneer dit plan in de raad zal worden behandeld. 11. Willen B. en W. aan de raad mededeling doen, hoe het staat met de verkoop van de gronden op het industrieterrein rondom de berg- haven; zijn er al gronden verkocht, zo ja, wat is er dan nog over. 12. Achten B. en W. het niet ge wenst een onderhoud te verzoeken bij de minister van wederopbouw door B. en W. en een commissie uit de raadsleden, om daar eens de zo grote nood op het gebied van de huisves ting te Katwijk te bespreken. IJsbaan-pIannen. IJs en weer dienende zullen de Katwijkse vervolg en vermoedelijk a.s. winter kunnen uitvieren. Er heeft zich een comité gevormd bestaande uit de heren J. Beijen, H. Dijksman, D. J. Tuin, J. C. Tieleman, J. Minnee en D Wassink om dit mogelijk te ma ken. Het is het comité n.l. reeds be kend, dat de tennisbanen in „De Zuid" bijzonder geschikt zullen zijn voor ijsbanen. Er is een flink ba- nencomplex en de ligging is er zeer mooi. De voorlopige plannen zullen spoedig in een daartoe te beleggen vergadering besproken en verder uitgewerkt worden. Als deze plan nen zijn uitgewerkt zal in een lang gevoelde behoefte zijn voorzien. L.T.B. De afd. Katwijk aan den Rijn van de L.T.B. vergaderde in het Parochiehuis onder voorzitterschap van de hreer F. C. Meijer. Bij de in gekomen stukken was er een betref fende de opehfing van prijsbeheer- sing van landbouwgronden. Het hoofdbestuur was hier tegen en de vergadering was dezelfde mening toegedaan. Voor de algemene verga dering werd een voorstel aangeno men beogende een betere controle op de teeltvergunningen. Enkele staal tjes van ongerechtigheden op dit gebied werden ter vergadering naar voren gebracht. Bij de besprking van het „Winterprogram", waarvoor een betere animo verwacht wordt als vorig seizoen, werd besloten met de andere organisaties, K.A.B. en Middenstandsvereniging hierover in overleg te treden en deze avond on De winter komt weer aangeslopen De winter komt weer aangeslopen, de kachel snort en dikwijls staat het schuifje open. Het blad verdort. Pa hijst zich weer in zijn pantoffels de kachel brandt en leest, weer naast de haard gezeten, zijn Leidse Courant. Hij leest het weerbericht, dat weder slecht weder spelt, de regen valt gestaag terneder, wordt hem verteld. Bewolkt, zo nu en dan een buitje, zegt 't weerbericht; het klettert tegen het achterruitje, hij voelt wat jicht Hij leest de opgewekte dingen, die Stevenson op zijn tournée staat uit te zingen zo goed hij kon, aan het adres van Eisenhower da's zijn rivaal, intussen wordt het buiten kou'er, de bomen kaal. Hij leest wat Stalin he^ft bevolen aan de partij, en denkt intussen aan zijn kolen, dan huivert hij. Hij ziet zijn rekening al stijgen en in 't verschiet de aanslag, die hij nog zal krijgen van wijlen Piet. De winter komt weer aangeslopen de kachel snort, maar altijd kunt g'opnieuw weer hopen, dat 't lente wordt. TROUBADOUR. der leiding van de Raad van Beheer te houden in het Parochiehuis. Be sloten werd de contributie te stellen op hetzelfde bedrag als vorig jaar. Voor het meemaken van de retraite zijn aangewezen de heren L. J. Bel- lekom en Chr. v. leeuwen. Besloten werd nog gezamenlijk met de dames een bezoek te brengen aan „Flora 1953". Geboren: Hendrika A., d. van J. Klok en A. A. de Bruyn; Agatha, d. van G. van Duyn en Z. Kloos; Peter, z. van A. Bomas en G. van Ginkel; Petronella, d. van A. van Rooyen en G. Kuyt; aMrtien, z. van R. Varkevis- ser en C. J. Kuyt; Willem J„ z. van G. Nijgh en D. C. Vlieland; Peter, z. vani A. van Rijn en M. A. Schotman; Emma W„ d. van J. P. Bekker en G. Gillebaart; Gerritje, d. van M. van der Marei en M. Guyt; Leonardus, z. van M. Turk en J. A. Raaphorst. Ondertrouwd: A. v. Duyvenbode en R. J. Bloot; J. H. van Iterson en J. H. Cornelius; J. J. Reintjes en J. A M. Pratt; A. Wassenaar en J. A. Liesveld; A. van Duyn en T. Zwanen burg; J. J. Schaap ei. Th. Meijer; L. van Duyn en C. E. van Beelen; W. H Kanbier en W. Slot. Gehuwd: L. A. Jansoru en A. C. Winters; E. A. Kerkmeijer en J. H. van der Burght; F. Muizelaar en W. van Beelen; M. Heijstek en M. Guyt; H. van Duyn en G. van der Marei; W. Bijlsma en G. Ouwehand. Overleden: KI. Dubbelaar 70 j.; G. v. d. Plas 82 j.; G. Poot 61 j.; C. Grnoeveld 70 j. K^WIIK AAN DEN RIJN DIEVEN WAREN OP PAD. Dieven zijn in de afgelopen nacht op pad geweest met kwade bedoe ling (hetgeen vamzelf in hun lijn ligt) en hebben zich een flinke col lectie tuinbouwproducten en fusten toegeëigend; bij de fa. H. v. d. D. namen zij 30 kisten met elk 10 bos peen mee, bij D. Kn. in dezelfde om geving bepaalden zij zich tot een col lectie ledige fusten. Vermoedelijk was het om bloemkool te doen, die echter achter slot lag. Bij de tuinder J. A. roofden zy op het land in „De Pan" maar eventjes 40 kisten uien. Behalve de tuinbouwproducten was het dus een flinke waarde aan fust materiaal wat zij zich hebben toege ëigend. De politie is in volle actie om de dieven te pakken te krijgen. Weer eens blijkt hoe onverantwoor delijk het is materiaal en producten 's nachts op het land te laten liggen. LEIDSCHENDAM Kat. Vrouwen-bcwging. De afd. Leidschendam van de Ned. Knth. Vrouwenbeweging heeft het winter seizoen geopend met een bijeen komst in de grote zaal van het pa rochiehuis. Ondanks het regenweer waren veel leden opgekomen. De presidente bracht daarvoor dank en gaf in grote trekken dc voornaamste punten aan van het winterprogram o.a. de gezinscursus, de vorming van een retraite-club, een uiteenzetting met een daaraan verbonden gelegen heid voor debat over het melksane- ringsbesluit. Het door de leden ver vaardigde breiwerk voor de missie gebieden zal aan de betreffende comité's worden overgedragen. Nadat de presidente er nog eens bij de leden met klem had op aange drongen om hun meisjes niet van huis te laten gaan zonder eerst de over het gehele land gevestigde RJC. Vereniging tot Bescherming van Meisjes om advies te vragen, was het woord aan mevrouw Staal-van Sant- vliet. Spr. gaf eer. beschrijving van de meest bekende gr nade-oorden en van de bedevaarten, welke jaarl. naar die oorden optrekken, Deze causerie werd door lantaarnplaatjes verduidelijkt, terwijl per gramofoon de echte reli gieuze sfeer van deze uiteenzetting werd verhoogd. Schroevendraaier werd daders noodlottig De Wassenaarse recherche heeft dezer dagen de hand kunnen leggen op de daders van een vrij groot aantal inbraken en diefstallen, die in de laatste maanden in Wassenaar wedden gepleegd. Een van de thans opgehelderde in braken is die, welke eind September gepleegd werd in een villa aan de Zijdeweg. Men ontvreemdde daar voor een bedrag van enkele duizen den guldens aan tafelzilver en sie raden en andere voorwerpen. De daders gingen zo ruw te werk, dat grote schade werd toegebracht aan meubilair. Zij verrichtten hun werk ongestoord, want de bewoners wa ren afwezig. Op de plaats van het misdrijf werd een schroevendraaier aangetroffen, die later belangrijke diensten zou bewijzen bij het onderzoek. In sa menwerking met de Haagse politie werden de daders van deze inbraak opgespoord. Het waren drie oude bekenden van de Justitie, n.l. de Ha genaars v. S. en J. en de Rotterdam mer B. De rijksspeurhond Leo toon de aan, dat de gevonden schroeven draaier door J. was aangeraakt. Een deel van de buit kon reeds worden in beslag genomen, naar de rest wordt een onderzoek ingesteld. De daders zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Den Haag. Mede dank zij de oplettendheid van een reserve-politieman kon de- uit Wassenaar, worden aangehou den. die in de nacht van Woensdag op Donderdag j.L een hoeveelheid druiven, bananen en appels stal uit een garage van de groentehandelaar H. achter de Deylerweg. Het fruit vond men terug in een kast in de woning van H. Een verder onder zoek bracht verrassende dingen aan het licht. H. bleek zich, tezamen met een ander, eveneens 16 jaar en uit Wassenaar, te hebben schuldig ge maakt aan een hele serie kleinere inbraken en diefstallen. Uit een wijnhandel in de Lang straat namen zij behalve geld, een 12-tal flessen jenever weg. Uit een werkkeet aan de Prinsenweg stalen zij een naaimachine. Uit geparkeerde auto's werden een stofzuiger, een radiotoestel, een foto-toestel en di verse actetassen gestolen. En boven dien maakte het tweetal zich'' in Park de Kievit schuldig aan diefstal van een fiets. Vrijwel alle gestolen voorwerpen konden worden opgespoord. Zij zul len aan de benadeelden worden te ruggegeven. De gestolen goederen werden voor een zacht prijsje ver kocht aan de 31-jarige C. G. uit Was senaar, die met de beide jongelin gen werd gearresteerd wegens op zettelijke heling. Het drietal zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. 800 kg uien gestolen. De tuin schaatsliefhebbers(sters) zich in het zer dagen een 16-jarige jongeman der A. te Katwijk, deed aangifte van diefstal van een 40-tal kisten met elk 20 kg z.g. Zwijndrechlse uien, die op de Katwijkseweg in Wassenaar stonden opgestapeld. De recherche stelt een onderzoek in. Diefstal uit consumptietent. Een nog onbekende dader heeft inge broken in de consumptietent op het Blauw Zwart-tprrein aan de Kat wijkseweg. Ten nadele van mevr. P. werden repen chocolade en pakjes kauwgummi ontvreemd, Geboren: Petrus Jacobus Francis- cus, z. van N. L. P. van Hemert en T. J. Meiessen; Aletta Marijke, d. van T. G. H. Ruhaak en G. W. Boot; Wil helmus Wicher, z. van W. L. Vogels en E. Kuilder; Jan, z. van F. Kalff en I. Vente; Mathilde Paulina, d. van J. J ten Brink en H. G. Hendriks; Erik Frar.ciscus, z. van J. P. van der Kroft en C. Hiebendaal; Jacobus Theodorus Rudolf, z. van J. C. van Beek en C. C. van Beers; Johannes Jacobus Henricus, z. van H. J. Spring in 't Veld en C. A. Duindam; Hen drik, z. van H. Nell en A. J. Nell. Ondertrouwd: P. Beunder (Leiden) en A. R. Forch; H. C. Voorham en A. C. Lagerberg; M. Landa (Bergen op Zoon) en M. C. Gladpootjes; A. W. Riem en M. A. de Smit. Gehuwd: W. G. van der Kamp en J. H. Hopman; H. J. Huiminga en W. H. Zwanenburg; H. M. Foks en M. W. Keeman; J. T. H. Perriens en I. M. Bellekom; R. Schreuder en C. Tiele man; A. Misghout en B. F. J. van Boeijen; G. Koster en M. van Rhijn. Overleden: W. Prins, 66 j„ vrouw van W. Knol; J. Hoogeveen 44 j., man van P. A. van Maris; Sophia Derksen, 65 j„ ongeh.;H. Hoelandt, 74 j., wedu we van J. Hagg; J. C. van Haastcren, 59 j„ weduwe vara G. A. M. van Wis sen; J. A. Fraters, 59 j., weduwnaar van M. A. J. Rademakers.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9