RIJNSTREEK Bakkersleerling vrij WOONHUIS Trouwauto's VERKOOPSTER Jongste Bediende (vr.) Club Dansles Privé Dansles ZATERDAG 11 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Een gouden paar te Hazerswoude Op 29 October 1952 hoopt het echt paar Th. KempenBunnik de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk trad. Een halve eeuw man en vrouw en een halve eeuw op dezelfde boerderij Hoger Wal". In de afgelopen oorlog en vooral in de hongerwinter had die boerderij „Hoger Wal" een goede naam en werd door velen bezocht, die daar aan nog steeds aangename herinne ringen bewaren. De bruidegom is 76 jaar en geniet een goede gezondheid. Hij verricht nog elke dag trouw zijn werkzaam heden en kan het nog niet nalaten iedere dag z'n koetjes te melken. De bruid is 78. Hoewel ze in de winter erg voorzichtig moet zijn, doet ze nog elke dag haar huishou delijke bezigheden en haar handen rusten niet veel. Het huwelijk werd gezegend met 12 kinderen, waarvan er nog 9 in leven zijn. Er zijn 32 kleinkinderen. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat de moeder van de gouden bruidegom het feest zal mee vieren. ZOONTJE VAN BURGEMEESTER DEN HOLLANDER BEGRAVEN Onder zeer grote belangstelling werd gistermiddag op de alg. be graafplaats het stoffelijk overschot van het zoontje van burgemeester L. J. den Hollander, dat op tragische wijze om het leven is gekomen, ter aarde besteld. Wij merkten o.a. op pastoor Hennekens van de Rijndijk, dokter Blauwendraad, de heer Van der Rutte, hoofd der R.K. school met een 8-tal kinderen, die bloemen op het graf legden. Ds. Oussoren, Geref. predikant, leidde de rouwdienst in het sterfhuis en op de begraafplaats. De kinderen van de Nat. Chr. school, alwaar het jongetje leerling was, zongen enige liederen. De vader van de burgemeester dankte de aanwe zigen voor de belangstelling. Daarna sprak ds. Oussoren de Geloofsbelij denis uit, waarna de droeve plech tigheid was geëindigd. KOUDEKERK Program voor ontvangst voor nieuwe burgemeester Zaterdag 18 October zal de nieuwe burgemeester van Koudekerk offi cieel in zijn gemeente worden ont vangen. De commissie van ontvangst voor deze plechtigheid heeft het volgende programma opgesteld. 's Middags om twee uur zal de burgemeester aan de grens van de gemeente, de Gnephoek, worden ver welkomd. Intussen zullen de ver enigingen zich opstellen bij de ga rage Molema en, als de burgemees ter daar aankomt, zal er 'n stoet wor den geformeerd, die naar het raad huis marcheert. Deze stoet wordt voorafgegaan door het fanfarecorps. Bij het raadhuis zullen de school- kinderen de burgemeester toezingen, waarna in de raadzaal de installatie zal plaats vinden, 's Middags om 4 uur zal in de bovenzaal bij de Bruin gelegenheid worden gegeven aan de vertegenwoordigers van de ver schillende verenigingen en corpora ties de nieuwe burgervader te be groeten en eventueel ook toe te spre ken. Van 7 tot 8 uur is de gehele burgerij van harte welkom ter be groeting. De nieuwe burgemeester heeft met nadruk te kennen gegeven, dat zo veel mogelijk dorpsgenoten van deze gelegenheid zullen gebruik maken, om met hem kennis te maken. Het comité van ontvangst ver zoekt de burgerij om huis aan huis de vlag uit te steken, opdat het dorp er bij de ontvangst van z'n nieuwe burgemeester zo feestelijk mogelijk zal uitzien. LANGERAAR Altior. Voetbalprogramma voor Zaterdag: Alphense Boys aAltior a, 4.15 uur. Altior cAltior b, 2.30 uur. Altior 1 heeft Zondag weer een thuiswedstrijd. Oranje Groen zal de tegenstander zijn. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden. De wedstrijd begint om half drie. Altior 3 speelt thuis om 12 uur tegen Lisse 5. Ook de A-jun. ontvangen Meer burg A om 12 uur. Altior B gaat naar Meerburg B om 12 uur. De B-junio ren vertrekken per auto om 11.15 uur by C. Lek vandaan. Geboren: Petra d. van A. J. H. Verkade en J. Koolmoes; Bruin z. van C. de Vreede en C. Hoogstraten; Bastiaan Leendert z. van L. Noor- dervliet en M. van Tilburg; Jenneke Margaretha d. van B. A. Hogervorst en T. Rasser; Aloysius Hubertus Franciscus z. van F. A. C. Eggen en C. C. M. van Dam; Maria Jacoba Catharina d. van L. J. Wagenaar en C. E. van der Meer; Ferdinand Mi chael z. van F. Giezen en J. C. Kok; Cornelia Berendje Anna d. van H. N. F. den Hogen en B. A. Bos. Ondertrouwd: J. G. P. Meijers jm. 38 j. en C. J. Hensing jd. 20 j.; K. de Boer 55 j. en A. Botermans wed. 56 j.; J. Meel wedr. 47 j. en A. P. M. Jansen wede. 44 j.; C. K. Hen sing jm. 32 j. en Gr. van der Maas jd. 23 j. Gehuwd: C. P. Borsboom en J. G. Zwaan, Rijnsburg. NIEUWVEEN Bazar T.B.C.-bestrijding Gister middag is de bazar voor de T.B.C.- bestrijding in het bijzijn van vele genodigden door de heer B. Nout met een korte toespraak geopend. De heer Nout bedankte o.a. in zijn toespraak de dames van de naaikrans voor al het werk, wat zij in het be lang van de T.B.C.-vereniging in het afgelopen jaar gedaan hebben. De belangstelling van de zijde der inwo ners was deze middag en avond reeds groot. Behalve de vele prach tige werkstukken zijn er ook vele attracties. Nic. Boys A.s. Zondag om half drie speelt het eerste elftal thuis te gen Unio uit Oudewater. Na een ver blijf van een jaar in de KNVB zal deze geduchte, maar sportieve tegen stander alles in het werk stellen het verloren terrein in deze competitie weer te heroveren. Het zal voor de boys een zware opgaaf zijn, maar als er zonder invallers kan worden uit gekomen, verwachten we toch een Gemeenteraad Bodegraven Voorstel ambtswoning burgemeester kwam er na zwaar debat door Donderdagavond kwam de raad van Bodegraven bijeen ter behandeling van een uiterst sobere agenda, waar van de nadere vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen Bo degraven-centrum" het voornaamste punt was. Toch hebben de aanwezige r.iet-raadsleden maar weinig daar over gehoord. Voor de aanvang van de eigenlijke raadsvergadering was de raad reeds in comité, waarin wel breedvoerig over een en ander ge sproken zal zijn, wat later ini de open bare vergadering ook door de heer Jongeneel werd bevestigd. Dit raads lid was het ook, dat bij het eerste be langrijke punt n.l. het uitbreidings plan het woord vroeg Hij gaf B en W. in overweging toch vooral te let ten op de mogelijkheid tot woning bouw. Weth. Karssen verklaarde, dat het niet in de bedoeling ligt de nieu we wijk over de Rijn tot een typisch woningblok te maken. Door latere re visies kan er voldoende grond wor den opgenomen voor woningbouw. Voorlopig móet er ruimte blijven voor kantoren en bedrijven e.d., zo dat er een behoorlijke variatie van bebouwing mogelijk is. De gemeente heeft reeds een offer gebracht, door af te zien van de cultuurterreinen van de fa. Turkenburg. De beschikbaar stelling van een crediet voor taxa tie in verband met de aankoop Van onroerende goederen i.e. de in het uitbreidingsplan liggende gronden, werd zonder meer goedgekeurd. Ambtswoning burgemeester. De huur van de huidige burgemees terwoning en beschikbaarstelling daarvan aan het hoofd van de ge meente was een punt, dat de tongen- in beweging bracht. De heer Vree ken verklaarde zich tegen een ambts woning. De verbouwing van de wo ning ad 10.000 vond hij te hoog. Evenzo het als niet-rendabel ge- zeer interessant gevecht, met gelijk opgaande kansen. Het tweede elftal gaat naar Gouda om' Donk 4 te bekampen. Ook daar wacht een zware strijd, maar we mo gen toch zeker wel op één puntje rekenen? Handbal De dames ontvangen haar collega's uit Noorden om half één. Vorige week in Noorden werd met 40 gewonnen maar laat dit geen reden zijn om de tegenstanders te onderschatten. We hebben verno men, dat ze op revanche belust zijn, dus, meisjes, weest op uw hoede. Schatte gedeelta ad 4700. dat in 10 jaar moest zijn afbetaald aan de ver bouwer en eigenaar, n.l. de fa. Tur kenburg. Is er niet naar een ander huis gezocht? De heer Jongeneel was ook al te gen een ambtswoning. Zo iets is een bron van voortdurende ergernis en schept een ongewenste verhouding tussen burgemeester en raad. De ge hele affaire is een particuliere zaak voor de burgemeester. En is gepro beerd te ruilen? De heer v. d. Heijden vindt het voorstel alleszins redelijk en staat achter het plan van B. en W. De heer v. Elk is niet tegen een ambtswoning, maar vindt de hele kwestie een blok aan het been voor de gemeente, vooral ook, omdat de burgemeester b.v. kan vertrekken. Hij is dan ook tegen 't voorstel van W. Weth. Karssen beantwoordt de sprekers en wil het begrip ambtswo ning zoveel mogelijk weren. De vraag is: Is er momenteel een huis voor de (welke dan ook) burgemeester. Ze ven jaar is er naar gezocht, en nu is de zaak urgenter dan ooit. De burge meester staat al 2 jaar op de lijst van woningzoekenden. Predikanten en schoolhoofden hebben toch ook meestal een ambtswoning. Wat is er op tegen? De zaak is ook geen parti culiere aangelegenheid van de burge meester alleen, want elke gemeente heeft de plicht voor zijn ingezetenen woonruimte beschikbaar te stellen. De heer v. Elk wil een maandje de tijd hebben om de kwestie eens grondig te bezien. Hij is door de wet houder niet overtuigd. De heer Jongeneel handhaaft zijn standpunt en zegt, dat van ruil niets is gebleken. De heer Vreeken meent, dat de urgentie van recente datum is en vindt de vergroting van het huis niet ruim genoeg. Een eventuele vol gende burgemeester met een groot gezin wil er niet in. De heer Koren vraagt voor wie de onderhoudskosten zijn, en of de kosten niet ten dele vergoed kunnen worden, door het premiestelsel, dat 1 Oct. is ingegaan. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Aanbieding gemeentebegroting B. en W. stellen voor deze in han den te stellen van de financiële com missie met het verzoek hierover in een volgende raadsvergadering rap port uit te brengen. Ter aanvulling deelt de voorzitter nog mede, dat de vermoedelijke uitgaven het totaal der geschatte inkomsten wel zullen overschrijden. Maar er is nog een algemene reserve van plm. ƒ440.000 De begroting is sluitend gemaakt met een post onvoorzien van 20.000. Aan investeringen is de laatste jaren gebruikt een bedrag van ruim 2.000.000. Aan het slot van de ver gadering kwam de heer v. Briemen met een interpellatie betreffende de Rijnovergang. Spr. meende, dat de brug over de Rijn te smal is, gezien de honderden kinderen, die dagelijks er over gaan naast de vele en zware auto's. De burgemeester beantwoord de de interpellant uitvoerig. Er zijn onderhandelingen geopend met het Groot-Waterschap Woerden en het gemeentebestuur van deze plaats, die vlot verliepen. Voorts is een onder houd aangevraagd bij het Ministerie van Waterstaat. Ook bij Gedeputeer de Staten is de kwestie besproken. Alles is nog in het eerste stadium. De heer v. Elk vroeg daarna nog een bord te doen plaatsen op de Goudse straatweg, dat duidelijk (en 's avonds verlicht) de nieuwe rijks weg richting Utrecht, aangeeft. De voorzitter deed hierover toezegging, waarna hij deze vergadering sloot. TER AAR Propaganda-avond E.H.B.O. Door de afd. E.H.B.O. Ter Aar werd in het gymnastieklokaal te Aardam een propaganda-feestavond gehou den. De heer C. Lok sprak het ope ningswoord, waarbij hij de heer de Goedere uit Schiedam en dokter Quartel bijzonder verwelkomde. De heer de Goedere behandelde de vra gen: Is het nu nog nodig propaganda te maken voor de E.H.B.O. en beseft iedereen wel de betekenis van deze instelling. Vervolgens wees spr. op de laksheid en onverantwoordelijkheid die wordt aangetroffen onder de mensen en stelde de E.H.B.O.'ers ten voorbeeld die hun geld en vrije tijd offeren om de mens in nood te hel pen. Spr. spoort aan tot het volgen van een E.H.B.O.-cursus. In dit ver band werd nog gewezen op de bur gerlijke verdediging. In verband met het 60-jarig be staan volgend jaar van de E.H.B.O. wordt een collecte gehouden. Daarna werd een tweetal schets jes opgevoerd, waarin op aanschou welijke wijze de primitieve hulp van vroeger werd gesteld tegenover de degelijke hulp van de bekwame E.H. B.O.'er van nu De rest van de avond werd gevuld met muziek en zang, waarbij vooral de jodelzangeres op viel. „Nooit Gedacht". Uitslagen van de dam- en schaakwedstrijden ge speeld voor de onderlinge competitie. Dammen: W. Sna'rseH. Broer 20; N. KalshovenA. Hartveld 02; W. v. d. Starre—W. v. Vliet 1—1; J. CosterusK. Groen in 't Woud 11. Schaken: A. v. d HavenJ. A. Es- veldt y.y, N. v. EijkH. Bos 0—1; A. KoelemanB. Rietveld 10; H. AaftinkA. v. d. Jagt 01. Getrouwd: BERT STRIJK LIES SEIJSENER Condeena Estate, Broome Hill, West-Australië. 9 Oct. 1952. 4555 f De 26ste Oct. hopen on- ze lieve Ouders 1 J. P. TERPSTRA l A. TERPSTRA— NASVELD de dag te herdenken, J dat zij voor 25 jaar in 1 het Huwelijk zijn ge- treden. Dat God hen nog lang 2 moge sparen is de wens 5 van hun 6 dankbare kinderen 2 JANNY - JOOP 2 JEANNY RENSKE Warmond, 12 Oct. 1952. i De 2,9ste October hopen i onze geliefde Ouders en i Grootouders ANNA KEMPEN— BUNNIK f de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in de i echt zijn verbonden. t Die dag zal er tot hun l intentie een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen om 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Michaël te Hazers- woude. 4398 2 Dat God hen nog lang moge sparen is de wens 2 van hun t dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot felici- 2 teren in het Parochie- i huis 's middags van 2 tot 3.30 uur. j Alphen aan den Rijn, j 9 October 1952. z Hoorn 113. 2 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, onze lieve zorgzame Vrouw, Moeder en Grootmoeder, Mevrouw ANNA MARIA SPRONK-VASEN in de leeftijd van 71 jaar. B. SPRONK Amsterdam: B. SPRONK Jr. C. SPRONK—VERHEUL A. KERKHOF—SPRONK C. J. KERKHOF J. WIRTZ—SPRONK R. WIRTZ en kleinkinderen. Leiden, 10 October 1952. Lorentzkade 30. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Dinsdag 14 October a.s., in de Paro chiekerk van de H. Petrus. De gelezen H.H. Missen te 7.30 uur, te 8 uur eifte 8.30 uur. De plechtige Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis te 12 uur op het R. K. Kerkhof aan de Zijlpoort, vanuit de Kerk. 4565 Geen bezoek. Gaarne H.H. Missen. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden bij de herdenking van ons 40 jarig huwelijk, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze harte lijke dank. J. B. TIMMERMANS A. J. TIMMERMANS— v. d. BURG CHIQUE BANKSTELLEN direct van fabrikant aan particulier, waarbij gebo gen gecapitonneerde sa- ion s, 3-zitsbank, 2 clubs, ook kleinere mod., alles met losse kussens en de fijnste importstoffen. Prij zen 595 tot 950.—. met garantie. Ook eet- en slaapk. Te zien Zondag tot Donderdag. Mevr. BOS, Stadhouderslaan 55. Den Haag, Tel. 55.12.21. 4529 Uw Kunstgebit stuk? Alle rep. aan Kunstgebitten vliegensvlug. Als nieuw terug P. J. OLIVIER Gerrit Doustraat 1 9, Lelden TEL. 30307. Uitknippens.v.p. Wij zeggen aan allen onze hartelijke dank voor de vele felicitaties en harte lijk medeleven bij ons zil veren huwelijksfeest on dervonden. J. L. v. BENNEKOM L. M. v. BENNEKOM— ODIJK. Hazerswoude Rijndijk 338. Gevraagd in gemengd bedrijf een beneden de 18 jaar. Br. on der no. 4564 bureau van dit blad. (Herenhuis), Zeemanlaan te Leiden. Begin Jan. ge deeltelijk vrij te aanvaar den. Bi.j omruil bescheiden woning, kan bovengedeelte ook ontruimd worden. Bi'. Wilhelminalaan 33E, Zeist. NATUURLIJK! van DE GROOT en Leerling-Verkoopster gevraagd voor de afdeling Damesconfectie. Aanmelden hedenavond FRANCK'S Kledinghuis, Haarlemmerstraat 25. 5323 Jietefoantjea PERSONEEL 2 Gevraagd net meisje, dat zelfstandig kan wer ken. leeftijd circa 17 jaar, van 812.30 uur. Bieg- straaten, Stille Rijn 16a. 2 Naaister b. z. a. voor costuumnaaien, desnoods verstelwerk. Br. onder no. 5308 bui', v. d. blad. 2 Ongehuwde werkster gevraagd voor Donderdag of Vrijdag van half negen tot 3 uur. Zich aan te mel den Hoge Rijndijk no. 165, Leiden. 5281 2 Gevraagd een nette werkster 1 x per 14 dagen, voor de ochtenduren, liefst op Vrijdag. Adres v. d. Poel Mare 58, Leiden. 4531 VOOR DIRECT LEERLING of 2e MONTEUR gevraagd. SERVICE STATION GARAGEBEDRIJF Brood- en Banketbakkerij vraagt Nette Leerling leeftijd Dim. 16 jaar. enigs zins met het vak bekend. GUSSENHOVEN. 4592 Oude Rijn 2. Adverteert in De Leidse Courant VOOR DIRECT GEVRAAGD: Goed kunnende typen. Leeftijd 14 tot 16 jaar. Brieven onder no. 4581 bureau van dit blad. 2 Net dagmeisje gevraagd H. J. Knijnenburg. Oude Rijnzichtweg 1, Oegstgeest. 2 Terstond gevraagd een Bakkersleerling of halfwas bij Caspers Bakkerij Dr. v. Noortstraat 134, Stompwijk 2 Net R. K. Meisje gevr. voor de dag of dag en nacht bij J. J. Schrama, Rijndijk 42. Voorschoten, bii de Vink, tel. Leiden no. 20903. 5325 Aanvang deze week beginners club's. Start U mee! In enkele R. K. club's is nog een plaatsje vrij. Cursusprijs 15.Eetaling in termijnen. 4 a 5 lessen en U danst op elke Feestavond mede! Reserveer U eens één lesje Ochtend-, middag- en avondlessen. Dansschool H. J. VISSER, Plantage 7, Leiden, Tel. 24781 2 Gevraagd net beschaafd meisje boven 16 jaar, zelf standig kunnende werken voor 1 dag per week, in klein gezin. Br. zo sposdig mogelijk onder letter O. aan R. Paauw, Kantoor boekhandel Roelofarends- 2 Gevraagd voor direct in doktersgezin met 3 kin deren te Oegstgeest flinke R. K. dienstbode voor d. en n., v. g. g. v.. geen prak tijk aan huis. Loon nader overeen te komen. Br on der no. 5314 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan net R.K. Persoon, gehuwd, 28 jaar, geen kinderen, in het bezit van alle rijbewijzen. Ook genegen tuinwerk te ver richten. Er. agent Lange- laan. onder letter A Bea- trixstraat 11, Sassenheim. 2 Mevr. van Leden, Prins Frederiklaan 2, Wassenaar zoekt een flinke hulp in de huishouding Goed kunnen de koken en werken. Te vens een net tweede meis je, lief voor kinderen. Bei den voor dag en nacht. 4538 2 R. K. Boerenzoon g. g. in melk- en zuivelhan del. Br. onder letter A aan agent Langelaan Beatrix- straat 11. Sassenheim. 2 Vrij zand halen bij A. A. v. d. Vlugt Herenweg 441 Lisse, van de tuin langs de ringsloot van de Poelpol der aan goed vaarwater en rijweg. 5312 2* Vergrotingstoestel te koop, maakt prima ver grotingen. Geheel com pleet voor 40.Ook sta tief te koop voor 6 gld. K. Staats, Hoogl. Kerk- gracht 10, Leiden. 5310 2 Babycommodes, kin- derledikantjes, ameuble menten. dressoirs, uit- scnuiftafels, ombouwen, opklapbedden, divanbed den, ledikanten, compleet slaapkamerameublement, alles nieuw. Schrijfbureau's haarden, kachels emaille kolenfornuis. Koopt inboe dels. Pluvm, Hogewoe-rd Tel. 21266. 4510 12 Gem. betalingsvoor waarden, voor solide per sonen verkrijgbaar op ge makkelijke betalingsvoor waarde, costuums, regen mantels en jassen, dames wintermantels. enz. Br. on der no. 5317 bureau van dit blad. 2 Uit voorraad leverbaar nieuw glas, lijsten, goten, turfmolm, enz. Vraagt vrij blijvend prijs P. A. Hoo- gervorst, Oost Kanaalweg 69, Ter-Aar. 4552 2 Prijsjassen en Biljarten om de bekende mooie prij; zen Dinsdagavond Café den Hollander, Zoeterwou- de. 5324 GEVRAAGD 2 Biedt zich aan een flin ke werkster, liefst te Lei den of omgeving. Br. on der no. 5326 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan een R.K. Brood- en Banketbakkers- bediende, 18 jaar, ook ge negen een wijk te venten. Br. onder no. 5328 bureau van dit blad. 2 Jongen gevraagd. Gebr. Volwater, Noordeinde no. 25, Roelofarendsveen. 5319 2 Beschaafde Jongedame z. z. g. g. voor hulp bij kin deren en huishouding, waar meerdere hulp aanwezig is van 95 uur. Br onder no 5330 bureau van dit blad. AANGEBODEN 2 Te koop: vloerkleed f 15, legkast 27.50, auto- step 6.50. schoenmakers poets- en stikmachine f 125 opklapbed f 12.50, meisjes en jongensrijwiel 29. keukentafel 5,2 pers. bedstel 35.—, 1 pers. 15. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 5316 ad 2 Aangeboden: Moderne inzak-trapnaaimachine (sa- lonkast). Billijke prijs, He renstraat 23. Leiden. 2 Te koop, een in goede staat zijnde Woonark voor zes pers., liggende Le:'dse Vaart, Piet Gijzenbrug te Noordwykerhout 4572 2 Aangeboden: Sierteelt- vergunningen c.v. N. Bak ker Hzn Roelofarendsveen Tel 487K 1713. 2 Aangeboden 25 R.R. Sierteeltvergunning Open- grond A. Jan.-Dec. 25 R.R. sierteeltvergunning, open grond A Oct.-Juli. Br. on der letter X aan R. Paauw, Kafitoorboekhandei, Roe lofarendsveen. 5319 2 Gevraagd: open grond A Jan.-Dec en warme kas- vergunning tegen contant geld. P A. Hoogervorst. Oost Kanaalweg 69, Ter- Aar. 4552 2 50 a 60 ton rotte mest te koop gevraagd. Aanbie dingen bij: W. Barendse, Anna Pauiownastraat 16, Leiden. 5322 2 Aanrecht (graniet) ge vraagd met gootsteen in het midden lengte pl.m. 1 m. 70, Br onder no. 5311 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: 6 oude maho nie stoelen en 1 ronde ta fel, alsook oude gouden of zilveren sieraden en oude koralen. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 5211 bu reau van dit blad. TE HUUR 2 Te huur aangeboden benedenverdieping van groot herenhuis op goede stand, met centrale ver warming. Br. onder no. 5306 bureau van dit blad. 2 Te huur zaaltje voor bruiloften, dansavonden en partijen, met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Zeer billijke zaalhuur Be spreek vroegtijdig A de Groot. Plantage no. 2, Te lefoon 26820. 5331 DIVERSEN 2 Maatkleding, bet f 25 Ber maand Coupeur komt aan huis bezoeken. Br onder no 2482 bureau van dit blad. 2 Aquarium-, tropische- en koudwatervissen, „Er- koso" luchtpompen f 23.50, filterbakken norit, glas watten. filterhevels. Voor verwarming: electr. ele menten, ook vol-automa- tisch, U-brizen. thermosta ten, thermometers. L. J. den Holder. Janvossensteeg 75-77. Tel. 26901 5315 2 Een grote collectie vloerkleden, vloerbedek king, tafelkleden, vitrages en overgordijnenstoffen vindt U in onze speciale woningtextielafdeling. Wo ninginrichting Henk Re geer, Haarlemmerstraat 105 en 101 tel. 26602, Lei den. Aangesloten bij het financierings-instituut. 2 Prijsjassen. Maandag avond 13 October, 8 uur, prijsjassen om carbonade, Harteveld. enz. Aanbeve lend J. v. d. Hulst, Oud- Ade. 4580 Rashonden. Hagelwitte Malthezer Leeuwtjes. Pe- kingneesjes Terrie. Hen gelsport artikelen, snoek- aas, alle voeders Rashon den. duiven, kippen ge vraagd. Teunissen Leven daal 287 telef. 22053 Leiden 2 Prijsjassen te Warmond in het bekende „Sportca- fé", vanaf 16 October a.s. op iedere Donderdag tot nader bericht Aanvang 8 uur. Aanbevelend, H. van Hulst. 5329 2 Alt op de Mare heeft een jongensrijwiel voor pl.m. 10 jaar. nieuwe ban den, velgen, enz. 75. Enige geëmailleerde he renframes, als nieuw met spatborden, kettingwiel en vork gemonteerd. Losse 74 C.C. Sachsmotor, gerevi deerd 95.—. 5320 2 „Hetro" maakt uw oude hoed weer keurig in orde. Keren, modelleren, nieuw lint en leer. „Hetro". He renhoeden rep. inr. Hoge- woerd 109, Korevaarstr 5. 2 Wij plaatsen voor U, gouden pennen, rubber buisjes, veren, achterdop jes, doppen, mechanisme^ edelstaaipennen, clipsen, enz. binnen 1 dag onder volle garantie. Halpa Vul pen Service Haarlemmer straat 64. naast Muziek handel Guldemond. 2 Patroontekenen, knip pen, naaien. Inschrijving nieuwe leerlingen. Woens dag hele dag. Dinsdag- en Donderdagavond Ochtend middag-, avondclub-, pri- vélessen. M. L. A. Eps- kamp, gedipl. Lerares HCV Plantsoen 11. 5295 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Autorijles - Citaxbedrijf Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwste ver warmde lesauto's ƒ5.— per lesuur. Gediplomeerde in structeurs. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat 60 a, tel. 26584, Parkstraat 5a. tel. 22513. 2 Leidse Wasmachine Verhuur Mij Modern. Roo- denburgerstraat 32. telef. 22880. Stipte bezorging. Ontsmetting te Uwent, van onze Hoover door ge diplomeerd personeel 125 en 220 voii. Tel 2288C 2 Koekoekklokjes vanaf f 9.45 (met koekoek). Hor loges vanaf 12.50 wek kers vana: f 6.75 (met garantie14 daagse Bim- Bam pendules f 44.50. gro te sortering roestvrij sta len rekbanden vanaf 2.25, De Speciaalzaak van Lei den. Lage Rijndijk 8. 4463 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte var hoogstens" 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t 1.50. uitsluitend tegen contante of taling.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10