FRANKRIJK BEDWONG DUITSLAND MET 3-1 TRADITIE VAN 1896 BLIJFT GEHANDHAAFD VIERVOUDIGE ZEGE VAN FANNY BLANKERS Hofland winnaar Regenboogprijs MAANDAG 6 OCTOBER 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nieuwe Duitse invasie te Parijs 65.000 Toeschouwers zijn in het tot de laatste plaats bezette stadion van Co- lombes te Parijs getuige geweest van de eerste wedstrijd tussen Frankrijk cn Duitsland, welke sedert 1937 is gespeeld. Bij die 65.000 bevonden zich ongeveer 8000 Duitsers en wanneer het stadion maar groot genoeg zou zijn geweest had dit aantal waarschijnlijk 30.000 bedragen, want er zijn in Duits land ware veldslagen geleverd om de beschikbare kaarten. Dat de aanwe zigheid van de Duitse supporters echter voldoende is opgevallen in de Franse hoofdstad bewezen de berichten in de Parijse avondbladen, die spraken van een „nieuwe Duitse invasie". De wedstrijd begon zonder te zijn voorafgegaan door de bij landeriwed- strijden gebruikelijke ceremonie van het spelen der volksliederen. Door de Franse en Duitse voetbalbonden was n.l. overeen gekomen, dat de Marseillaise en het Deutschland-lied achterwege zouden blijven. De Fransen begonnen met een reeks aanvallen, die reeds dadelijk handen vol werk voor de verdedi ging der gasten opleverde. Een hard schot van Bonifaci ging hoog over, maar toen Strappe in de vierde mi nuut met een razendsnelle dribbel tussen drie Duitsers door glipte en een op maat gesneden voorzet afle verde, was rechtsbuiten Ujlaki er als de kippen bij om doelman Turek te slaan (10). Frankrijk bleef mees ter van het terrein en Turek kreeg meermalen gelegenheid te tonen, dat hy niet voor niets onder de Duit se lat was opgesteld. Drie maal ach tereen moest hij ingrijpen bij scher pe schoten van Cisowski, Penverne en Strappe. Een kwartier lang duur de dit openingsoffensief van de tri colores en pas in de 15e minuut konden de Duitsers de eerste wer kelijk gevaarlijke tegenaanval on dernemen. Schancko maakte zich goed vrij en voorzag zijn midvoor Walter van een fraaie pass. Het schot van Walter werd echter zonder veel moeite gestopt door Ruminski. Weer ging de Franse voorhoede er van door, maar het was de Duitsers ernst met hun pogingen om de gelijkmaker te forceren en een minuut later kwam deze Duitse goal. Weer stond Walter vrij en toen linksbinnen Ter- maht hem de bal toespeelde schoot de Duitse aanvalsleider laag en hard in de linker hoek. Vanaf dit moment dirigeerde het Duitse elftal het spel op het middenveld, maar erg lang duurde deze hegemonie niet. Lang' zamerhand begonnen de Franse kanthalfs en binnenspelers weer te zegevieren in de duels in het cen trum en in het laatste kwartier van de eerste helft kon de Franse aanval weer regelmatig aan het werk wor den gezet. Met snelle combinaties, waarbij alle vijf de aanvallers wer den betrokken, ging het in de rich ting van Turek. De Duitse verdedi ging had echter veel geleerd in de eerste spelfase en zij vormde nu een hecht bolwerk, waarop de Fransen zich doodliepen. Het Duitse elftal paste een soort grendel-tactiek toe, waarbij de voor hoede eigenlijk uit vier spelers be stond. Rechtsbinnen Wientjes ope reerde hierbij als vierde midden- speler. Veel succes heeft dit de Duit sers niet opgeleverd en toen de rust aanbrak was de stand nog steeds 1—1. In de tweede helft ontwikkelde zich een felle strijd om de leiding. Frankrijk behield het beste van het spel en langzaam maar zeker kwam de achterhoede van de gasten onder zware druk te staan. Doelman Turek weerde zich echter dapper en ge vaarlijke schoten van Kopa, Cisow ski en Ujlaki wist hij onschadelijk te maken. Talrijke hoekschoppen kregen Ujlaki en zijn collega op links Deladerière te nemen, maar geen van alle leverden zij een doel punt op. De strijd op het midden veld was nu geheel door de Fransen gewonnen en het werd duidelijk, dat het voor de Duitsers een zware taak zou worden om Franse doelpunten te voorkomen. Het aantal Duitse aanvallen was op de vingers van één hand te tellen. Inmiddels bleef de Duitse verde diging met Turek aan het hoofd en af en toe geholpen door het hout werk van Tureks doel alle verdere Franse successen in de weg staan, maar tien minuten voor het einde kwam het lang verwachte doelpunt. Een schot van Strappe uit een pass van Ujlaki werd door de hand van Liebrich van richting veranderd en wel zodanig, dat Cosowski de bal maar voor het inschieten had (21). Met deze stand leek het einde te zullen komen, maar twee minuten voordat de goed leidende Engelse scheidsrechter Evans het einde aan kondigde bracht Strappe de stand op 31, toen hij een hoekschop van Ci- siwski ineens langs Turek knalde. Het Franse elftal, dat met zijn le vendig en productief aanvalsspel veruit de meerdere was geweest van het star en doorzichtig spelende Duit se team, had een verdiende zege be haald. CONCORDIADOCOS 1—0. Teleurgesteld moesten de Docos- spelers het Concordiaterrein verlaten. Na een van beide zijden slecht ge speelde eerste thelft, was de strijd na de rust van beter gehalte. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op en een gelijkspel had de verhouding zeer juist weer gegeven. Dat de Lei- denaars het wederom niet tot een overwinning hebben kunnen bren gen is voor hen zeer teleurstellend, temeer daar het vertoonde spel na de rust toch wel perspectieven biedt voor de toekomst. De verdediging van de Rood Witten was deze mid dag weer in prima vorm, hetgeen ook wel nodig was tegen de felle aanvallen van P. Aarts c.s. Vooral de aanvalsleider wist keeper Smits menigmaal met zijn harde en goed gerichte schoten danig op de proef te stellen. Verliep de eerste helft zon der spanning en zonder behoorlijk spel, terwijl de rust met blanke stand in ging, na de thee werd het een aantrekkelijke wedstrijd, waarin door de toeschouwers genoten kon wor den door prima keepwerk van de Leidse doelman. Wanneer ongeveer 20 min. is ge speeld krijgt Docos een vrije schop toegewezen, Th. Verplancke plaatst zich achter de bal en na het fluit signaal schiet hij de bal in het Con- cordia-doel. Het fluitsignaal bleek echter bestemd te zijn voor de beide aanvoerders. Hierdoor werd Docos echter het meest gedupeerd, want nu kreeg de gestrafte partij beter gelegenheid zich op te stellen. De overgenomen vrije schop bracht dan ook geen succes voor de Leidenaars. Met nog 10 min. te spelen, weet Frederiks zich enigszins op rechts vrij te spelen en een hoge voorzet te plaatsen voor het Docosdoel, de keeper loopt iets te laat uit en P. Aarts weet de bal juist over de han den van de Docosdoelman in het net tc plaatsen. (10). Wel vecht Docos nog terug en krij gen de Leidenaars enkele goede kan sen, maar wanneer de scheidsrech ter voor de laatste maal fluit heeft Concordia een benauwde overwin ning behaald op een tegenstander, die met evenveel recht aanspraak kon maken op een overwinning als de Blauw Witte gastheren. Van de Engelse velden Blackpool alweer leider af: Blackpool heeft ook aan de tweede reis, die het in deze competitie naar Londen moest maken, weinig plezier beleefd. Was het een maand geleden Chelsea, dat Stanley Matthews en de zijnen op Stanford Bridge met 40 terugwees, thans moesten zij, na met rust reeds achter gestaan te hebben, met 31 in Arsenal hun meerdere erkennen. z 31; Aston VillaBolton Wandrers 11; BurnleyDerby County 12 Charlton AthleticChelsea 22; Li verpoolNewcastle United 53; Manchester CityCardiff City 22; MiddlesbroughWest Bromwich Al bion 42; Preston North EndTot tenham Hotspur 10; Stoke City Sheffield Wednesday 13; Sunder landPortsmouth 11; Wolverhamp ton Wanderers'Manchester United 6—2. Tweede divisie: BarnsleyHull Wolverhampton topscorer Niet minder dan rond 80.000 men- sen waren al ver voor het aanvangs- uur rond Highbury op de been met de hoop het treffen tussen de Gun ners en Blackpool mee te kunnen maken. Maar daar er voor „slechts" 67.000 toeschouwers plaatskaarten beschikbaar waren liep de gang naar het Arsenal-terrein voor ette lijke duizenden op een teleurstelling uit. Om twintig minuten voor de aanvang moesten de hekken reeds City 5-1: Bury-Birmingham 3-0; i nnnMstpr Hrn/prsRrprtffirn f)y- DE JAGERS—MEERBURG 1—3. In een van beide kanten zeer slecht gespeelde wedstrijd is het Meerburg gelukt, als de minst slecht spelende ploeg, de beide punten mee naar huis te nemen. Meerburg, dat de hele wedstrijd in de meerderheid was, heeft het tot de rust niet ver der kunnen brengen dan een gelijk snel ondanks de vele fraaie kansen, die de voorhoede kreeg. Deze kwa men meestal van rechts waar de rechtsbuiten, J. Zandbergen, zijn snelheid prachtig uitbuitte en zijn verdedigers telkens tot wanhoop bracht. Door talmen gingen deze kansen echter verloren. Fout was het ook om de linkervleugel te wei nig in het spel te betrekken en waar door de verdediging van De Jagers zich meer op Meerburgs rechtervleu gel kon concentreren. Bovendien zet ten De Jagers het buitenspelvalletje op, waar de Meerburgers nogal eens inliepen. Na de rust, toen Meerburg de wind in de rug kreeg, werden De Jagers geheel in de verdediging gedrukt en het is Bas de Jeu die, in zeer moei lijke schietpositie, een schot lost dat doel treft (01). Vrij spoedig echter benutten De Jagers een misverstand in Meerburgs achterhoede en maken gelijk (11). Niet in het minst ge deprimeerd speelt Meerburg verder en het is P. Ramaker, die met een harde schuiver Meerburg opnieuw de leiding bezorgt (12). P. Zandber gen voegt hier nog een derde doel punt by en stelt daarmee de over winning veilig, want er wordt niet meer gedoelpunt en Meerburg heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen. VIOS—ROODENBURG 4—3 Roodenburg heeft in deze uitwed strijd niet onverdienstelyk gespeeld en een gelijk spel had beter de ver houding weer gegeven. In de eerste helft nam de thuis club vrij spoedig met een buitenspel- doelpunt de leiding (10) en hoe hard Roodenburg ook werkte, in de ze stand kwam geen verandering. Na rust 'n fel aanvallend Rooden burg elftal en spoedig gelukte het Ouwerkerk gelyk te maken. (11) De vreugde was echter van korte duur, want even later hernam VIOS uit een strafschop de leiding. (21) Bij een goede Roodenburg aanval maakte Blom keurig gelijk, (22) en weer kwam VIOS fel opzetten. Enkele kleine foutjes bezorgden de thuisclub een 42 voorsprong, totdat Heymans in het strafschopgebied werd gehaakt en de eindstand op 43 werd gebracht. worden gesloten en toen kon de grote politiemacht, die ter plaatse aanwezig was, aan de niet lichte taak begin nen de vele belangstellenden, die zioh nog voor de ingangen verdron gen te verspreiden. Voor de zwart handelaren in toegangsbewijzen was het beslist geen slechte dag. Staan plaatsen werden voor tien maal de prys grif van de hand gedaan! De gelukkigen, die er in geslaagd waren een plaatsje te bemachtigen, hebben veel genoegen van hun suc ces gehad. Want zij hebben de ganse speeltijd van voortreffelijk voetbal van beide ploegen kunnen genieten. Blackpool nam door Ernie Taylor de leiding, maar voordat het rustsignaal had geklonken had de situatie een aanzienlijke wijziging ondergaan. Ron Roper zorgde daarvoor. Met twee kwaliteits-doelpunten hielp hij Arsenal aan een 21 voorsprong. En het was Jimmy Logie, die na de hervatting de „Reds" een verdiende 31 overwinning bezorgde. Het ge degen, op het maken van doelpunten gerichte spel van Arsenal had geze gevierd over de wel fraaie, maar niet productieve aanvallen van Matthews c.s. Blackpool is overigens altijd al weinig geluk beschoren geweest op Highbury. Sinds 1896 is er nl. nog geen Blackpool-elftal in geslaagd Ar senal op eigen grond te kloppen. Deze nederlaag kostte Blackpool te vens de eerste plaats op de ranglijst, die het vorige week door de 84 zege op Charlton Athletic had ver overd. Liverpool klom naar de top door Newcastle United met 53 te slaan, maar Wolverhampton Wande rers kwam, door een 62 overwin ning op Manchester United, op een zelfde aantal punten als Liverpool, nl. 11. Liverpool heeft echter een gunstiger doelgemiddelde. De 6 doel punten tegen de United brachten de Wolves de eer, zich de topscores van dit weekeinde te kunnen noemen. Ondanks de terugkeer van keeper Allen, back Carey en Rowley in de voorhoede vlotte het allerminst in de Manchester-gelederen en zo had Wolverhampton, ondanks het gemis van aanvoerder Billy Wright hij speelde in Belfast niet veel moeite met zijn tegenstander. Vijf clubs, t.w. Derby County, Sheffield Wednesday, Brentfort, Lu ton Town en Ipswich Town, wisten voor de eerste maal in een uitwed strijd beide punten te bemachtigen. Derby County had daarbij het geluk, een zwaar gehavend Burnley, dat Billy Elliott en Mimmy Mcllroy aan het nationale elftal had moeten af staan, tegenover zich te vinden. De resultaten luiden: Eerste divisie: ArsenalBlackpool Doncaster RoversBrentford 02; FulhamLincoln City 42; Hud- dersfield TownNotts Forest 12; Leicester CityPlymouth Argyle 20; Notts CountyLeeds United 32; Sheffield UnitedBlackburn Rovers 30; SouthamptonLuton Town 13; Swansea TownEverton 2: West Ham UnitedRotherham United 2—4. RKAW—EXCELSIOR 4—0. De Leidschendammers hebben de derde wedstryd nog beter beëindigd dan de beide voorgaande. Excelsior '20, die in de vorige competitie met Wassenaar om de eerste plaats kamp te, heeft het gisteren met 40 tegen RKAVV moeten afleggen. Na 9 mi nuten komt van Oosten met de bal aanstormen en met een onhoudbaar schot incasseert hij voor RKAVV het eerste doelpunt (1—0). Excelsior blijft echter onder de van haar ver wachte maat, waarbij het spel van de Leidschendammers wel bijzonder afstak. De Schiedammers leverden wel mooi spel en ook hun plaatsen was wel een tikje beter dan van RKAVV, maar de thuisclub speelde met vol enthousiasme. Dank zij het goede spel van de Zwart-Witten kee per Kerklaan kon Excelsior de schijnbaar zekere doelpunten voor AVV ontlopen, zij het dan ook, dat AVV voor de rust 6 hoekschoppen te nemen kreeg. Na de rust waren de Schiedammers iets beter op dreef. Uit een hoekschop kwam voor Schiedam een mooie kans, maar keeper van Rijswijk wist door een flinke vuiststoot de bal weg te werken. AW komt nu sterk opzet ten. Toon Ruiterman neemt de bal mee, zet over naar Piet. Hakkaart, die prachtig inkopt (20). Weer blijft RKAVV in de aanval en kan Excelsior zich slechts reddeni door enige corners. Maar tegen het over wicht van de Leidschendammers wa ren zij toch niet bestand. Van Oosten kan na een handige manoeuvre de bal weer vrijmaken en overzetten naar P. Hakkaart, die met een harde schuiver onmiddellijk inschiet (30). Excelsior doet nu alles om de eer te redden, maar door het vlug reageren van RKAW lopen haar aanvallen op niets uit. Toen in de laatste minuten rechtsbuiten van de thuisclub, Scholten achter de bal aankwam, gaf hij op het juiste moment door aan van Oosten, die omringd door tegen spelers, toch nog de kans krijgt en de stand op 40 brengt. De verdere uitslagen waren: Laak kwartierRKAVV 2 60; Wilhelmus 4—RKAVV 4 2—5; RKAVV 5—PDK 5 23; RKAVV 6Maasstraat 6 af gekeurd; DHL—RKAVV a 1—3; RKAVV b—DHL afgekeurd; Oliveo— RKAVV q afgekeurd; DHL—RKAVV d 1—3; RK Deo—RKAVV c 0—2. LISSE—LUGDUNUM 1—1. Nadat 't Hort voor Lisse een bui tenspel-doelpunt had gescoord, dat zeer terecht werd afgekeurd, ontstond kort hierna het eerste doelpunt. Op nieuw bemachtigde deze speler het leder, waarbij de bal tegen zijn hand werd gespeeld, om vervolgens een hard schot te lossen, dat de Lugdu- nurti-doelman te machtig bleek (1o). Hoewel ook Lugdunum ver schillende malen ten aanval ging, wist de Lisse-verdediging de tech nisch goed spelende voorhoede voor lopig het doelpunten te verijdelen. Kort voor de rust werd rechtshalf v. d. Poel van Lisse door v. Rooyen ver vangen. De kansen voor Lugdunum waren met deze 10 achterstand bij de rust nog behoorlijk goed, daar algemeen verwacht werd, dat de anders zo schotvaardige voorhoede wel haar slag in de tweede helft zou slaan, doch dit werd niet bewaarheid. On danks de numerieke meerderheid van Lugdunum konden de bezoekers slechts één doelpunt scoren. De eer ste kans voor de gelijkmaker werd onbenut gelaten, toen Verhoeven een penalty mocht nemen, welke enorm hard werd naast gekogeld. Deze straf schop was veroorzaakt door de Lisse- speler Th. Wassenaar, die zijn tegen stander bij een vrije trap een duw gaf. Nadat een hard schot tegen de Lisse-lat had geketst en v. d. Voort een goede kans voor Lisse had ge mist, volgde de zeer verdiende ge- En ook Slijkhuis won te Birmingham De internationale atletiekwed strijden, die Zaterdagavond te Bir mingham zijn gehouden, hebben Fanny Blankers Koen fraaie over winningen opgeleverd. Op de 100 meter sloeg zij sterke tegenstand in de figuren van de Engelse meisjes Jean Desforges en Ann Johnson met meters en ging in 11,8 sec. als eerste over de eindstreep. En bij het ver springen verwees zij niemand min der dan Yvette Williams, de olympi sche kampioene, naar de tweede plaats. Met 5.90 meter eiste onze landgenote de eer voor zich op, daar mee de Australische 11 cm. achter zich latend. "Daarop volgde Willy Lust (Ned.), die het tot 5.33 meter bracht. De 80 meter horden werd even eens een zege voor Fanny Blankers. In 11.3 sec. toonde zij zich veruit de sterkste. Willy Lust eindigde als tweede en Jean Desforges als derde. En alsof zij geen vermoeidheid kende nam de Amsterdamse at- hlete tenslotte ook nog de 200 me ter voor haar rekening. Met een tijd van 24,4 sec. liet zij Verna Johnston (Austr.) niet minder dan 6 meter achter zich. Peggy Wain (G.B.) kwam als derde bin nen. Is het verwonderlijk, dat het publiek Fanny Blankers een don- lijkmaker voor de bezoekers, ge scoord door rechtsbuiten J. Koning, die vanaf de vleugel doelman Ruig- rok, die zich niet goed had opgesteld, volkomen verraste (11). DC OTEYLINGEN 2—0. Voor de derde maal moest Teylin- gen de vlag strijken en wij vragen ons af, waar moet dat heen? Ondanks de Sassenheimers niet de mindere waren in deze wedstrijd, konden zij toch geen tegenpunt scoren, wel een teken, dat de voorhoede geen schut ters bezit en een enkel man kan het toch ook niet alleen doen. De achter hoede was deze middag minder ac tief dan wij van haar gewoon zyn en dat was ook de oorzaak, dat kee- per Giele tweemaal moest vissen. Voor de rust waarin beide elftal- n evenveel kanseni kregen, wist DCO een doelpunt te maken, toen een der achterspelers te zacht op de keeper terug speelde en de snel toe geschoten voorhoedespeler keeper Giele even te vlug af was en onhoud baar inschoot. De Teylinger voor hoede had zeker gelijk kunnen ma ken, doch de schoten faalden totaal en de achterhoede van DCO was goed op dreef. Na de thee een zelfde spelbeeld verschillende aanvallen zonder tref fers, dit was ook bij DCO het geval, doch toen de Haarlemmers nogmaals in een goede aanval op het Teyl.-doel afgingen, wist een der Teyl.-backs niet anders te redden dan de bal met derende ovatie bracht voor de fenomenale prestatie 4 over winningen op één avond! die zij hier geleverd had? Wim Slijkhuis wilde bij dit alles kennelijk niet ten achter blijven. Op de 5000 meter behaalde hij, overi gens zonder zich tot het uiterste te geven, in 14 min. 35,2 sec. de zege. Een verschil van 25 meter lag er tus sen hem en de Engelsman Norris, die als tweede eihdigde. Hatton (G.B.) werd derde. Gordon Pirie, Engels recordhou der op de 3 mijl, wilde deze 5000 me ter-loop gebruiken oni een aanval te doen op het Engelse record op de 2 mijl, dat op 8 min. 55,6 staat. Nadat hij de eerste mijl in 4 min 27,2 had afgelegd, stapte Pirie echter de baan uit. NIELSEN KLOPT REIFF TE PARIJS. Tijdens in het Jean Bouin stadion te Parijs gehouden internationale atletiekwedstrijden heeft Gaston Reiff op de 1 mijl zijn meerdere moeten erkennen in de Deen Gun nar Nielsen. Na een interessante strijd tussen beide athleten liep Nielsen ongeveer 100 meter voor de eindstreep van de Belg weg en fi nishte als eerste in de, vooral ge zien de zware baan en de slechte weersomstandigheden, fraaie tijd van 4 min 04,8. Reiff liet 4 min. 05.2 voor zich afdrukken. Boysen (Noorw.) kwam in 4 min 07,2 op de derde en Karlsson in 4 min 11.op de vierde plaats. SCHAKEN NEDERLANDSE ZEGE IN RADIO TELEX SCHAAKWEDSRIJD De in de nacht van Zaterdag op Zondag gespeelde schaakwedstrijd via Radio-telex tussen een tiental, bestaande uit employé's van de Ba taafse Petroleum maatschappij en Shell Nederland en een team, sa mengesteld uit employé's van de Curagaose Petroleum Maatschappij is in een voorlopige 72 overwinning voor de Nederlandse ploeg geëin digd, 1 partij werd afgebroken. Dr. Max Euwe zal deze arbitreren. Ne derland speelde aan de even borden met wit. PHILIDOR—TUINDORP 6—4 Voor de tweede klasse C van de KNSB werd te Leiden de schaak wedstrijd gespeeld tussen Philidor en Tuindorp. De uitslag werd 64 voor Philidor. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAP LANGE AFSTAND Swift-combinatie Na het korte afstand kampioen schap, dat hij op zijn naam wist te brengen, gelukte het Dolf Wallet gisteren ook het lange afstand-kam pioenschap te winnen. Direct na de start waren het Wal let en Duivenvoorde, die probeerden weg te komen. Als later R. Rietho- de hand weg te slaan en dit kostte e™ lfkke band kr«S' «eIukt Hat ïndprnaan Sampn HnnrpaanH we- het tweede doelpunt door een goed genomen penalty. FINLAND—DENEMARKEN 2—1 De interland voetbalwedstrijd tus sen Finland en Denemarken, te Hel sinki gehouden, is met 21 door de Finnen gewonnen. De ruststand was 10 voor het Finse elftal. NOORWEGEN—ZWEDEN 1—2 In het Ulleval stadion te Oslo werd de interland voetbalwedstrijd gespeeld tussen Noorwegen en Zwe den. De Noren verloren met 2—1, nadat bij rust de stand gelijk was: 1—1. dat inderdaad. Samen doorgaand we ten ze hun voorsprong op te voeren en met ruime voorsprong door de finish te gaan, waarbij R. Wallet J. Duivenvoorde met 1 min. 30 sec. klopte. De tijd van Wallet over de 100 km was 2 uur 43 min. 32 sec. Bij de B-klas was het Barend Kruit, die nadat hem vele jaren de titel op het nippertje ontging, be slag legde op de eerste plaats. 2e J. Buschman, 3. A. Vermeulen. Tijd 80 km 2 uur 19 min. 30 sec. In de C-klas, waarvoor 50 km ge reden moest worden, was het weer J. Riethoven die met de titel ging strijken; 2. A. Prangers, 3. B. v. Wet ten. Tijd 1 uur 29 min. 23 sec. Ook de Na-Kaag trof het uitstekend met de seizoen-sluiting We geloven wel te mogen zeggen, dat de zeilers dit seizoen weer niet te klagen hebben gehad over de mogelijkheid tot beoefenen van hun gelief koosde sport De wedstrijdgevende verenigingen althans zijn zeker niet in haar taak tekort geschoten en over het algemeen hebben de zeilers dit sei zoen evenmin te klagen gehad over gebrek aan wind. De Na-Kaag maakte hierop ditmaal geen uitzondering, want zowel Zaterdagmiddag als gisteren stond er een flinke bries, gisteren zelfs een zeer sterke, af en toe met wind stoten van meer dan 12 meter per seconde, zodat de stuurlieden en beman ningen het somwijlen danig te verantwoorden kregen. De inschrijvingen voor deze laat ste wedstrijden van het seizoen vie len ook alleszins mee, want met rond 160 deelnemers ini de verschillende klassen, kan deze Na-Kaag zeker weer tot een der beste gerekend wor den, temeer wijl uitstekende zeilsport te zien is gegeven. Konden vorige week op de Na- Braassem vier leden dezer vereni ging gehuldigd worden wegens het behalen van een nationaal kampioen schap deze vier behaalden ook vorig jaar de eerste prijzen op de Na-Kaag ditmaal kwamen er weer drie van hen met de eerste prijzen uit de bus, nl. Gerrit van< Wijk, Wil lem van Staveren en Jac. Kraan. On getwijfeld een compliment waard! Cor van Staveren bracht het in de Regenboogklasse ditmaal niet zover. Wel wist hy door een tweede plaats in de laatste wedstrijd tot de der de prijs in het eindklassement te ko men, maar doordat Hofland een pro test tegen hem indiende wegens te weinig ruimte geven bij het ronden van een boei, welk protest door Hof land gewonnen werd, zag v. Staveren zich verschillende punten ontgaan. Overigens waren er weer tal van oude bekenden onder de prijswin naars. We noemden reeds van Wijk in de Drakemklasse, hoewel hij in Klomp een ernstige tegenstrever zag. Jac. Kraan boekte ook al weer twee overwinningen in de Sharpie- klasse, Willem van Staveren even eens in de Pampusklasse, en Hoppe in de Valkenklasse A, maar zij wer den nog overtroffen door F. E. Duerr in de Drakenklasse B, Ed. Freeh Jr. ini de Vrijheidsklasse en J. Albers in de Jeugdklasse, die alle drie hun wedstrijden wisten te win nen. Maar er waren er nog meerderen, die tweemaal zegevierden en daar door zeker waren van de eerste prijs, aangezien als steeds de slechtste wed strijd van de drie afviel. We noemen: Hofland in de Regenboogklasse A, Krijn Tol in de Regenboogklasse B, Verkuyleni in de Olympiajollenklasse A en de Jongh in de B-afdeling, Schmitz en Engelbert van Bever voorde, resp. in de 16 M2 Eenheids klasse A en B, mej. de Waard in de Pampusklasse B en L. van Leeuwen in de 12 Voetsjollenklasse B. Zaterdagavond aan het diner in de sociëteit werd Koos de Jong, lid van de Regenboogbemanning van Leen de Wit, gehuldigd in verband met zijn vertrek einde dezer maand naar Aus tralie. Voorzitter v. d. Steur heeft hem daarbij op hartelijke wijze toe gesproken en hem een fraai herinne ringsbord overhandigd. De sympa thieke zeiler dankte op de hem eigen wijze hartelijk voor deze hulde. Vermelden we tenslotte nog. dat Johnnie Hofland de seizoenprijs in de Regenboogklasse heeft gewon nen, dan hebben we weer de voor naamste bijzonderheden opgesomd en kunnen de zeilers weer hun winterslaap ingaan. De resultaten luiden als volgt (resp. Zaterdagmiddag-, Zondagoch tend- en Zondagmiddagwedstrijden): 12 M2. klasse: 1. W. Guldemond, 2. Jac. Kraan, 3. N. Boschma; 1. Jac. Kraan, 2. J. C. J. v. Staveren, 3. W. Guldemond; 1. Jac. Kraan, 2. J. C. v. Staveren', 3. N. Boschma. Totaal: 1. Jac. Kraan 38 p., 2. W. Guldemond 29 p., 3. J. C. J. v. Staveren 26 p. Valkenklasse A: 1. Ir. H. Zuider- lan, 2. J. C. v. Tienhoven, 3. C. Groot; 1. E. J. Hoppe, 2. Ir. H. Zui- derbaan, 3. E. Rolf v. d. Baumen; 1. J. Hoppe, 2. ir. H. Zuiderbaan, 3. Groot. Totaal: 1. E. J. Hoppe 53 p., 2. ir. H. Zuiderbaan 49 p., 3. J. C. v. Tienhoven 36 p. Idem B: 1. W. Pierrot, 2. K. v. d. Zwaan, 3. H. Nagel; 1. K. v. d. Zwaan, 2. H. Nagel, 3. J. Vryenhoek; 1. W. Pierrot, 2. K. v. d. Zwaan, 3. R. W. K. Voors. Totaal: 1. W. Pierrot 40 p., 2. K. v. d. Zwaan 34 p., 3. H. Nagel 23 p. Drakenklasse A: 1. G. v. Wijk, 2. W. Klomp, 3. R. Th. Keegstra; 1. G. v. Wyk, 2. W. Klomp, 3. J. C. P. Hof- kes; 1. van Duyl, 2. G. v. Wijk, 3. W. Klomp. Totaal: 1. G. van Wijk 47 p., 2. W. Klomp 35 p., 3. van Duyl 32 p., 4. J. Hofkes 22 p. Idem B: 1. F. Duerr. 2. F. J. Buys; 1. F. Duerr, 2. D. W. van Dam v. Hekendorp; 1. F. Duerr. 2. F. J. Buys. Totaal: 1. F. Duerr 32 p., 2. F. J. Buys 9 p. Regenboogklasse A: 1. W. Bergs- ma, 2. J. C. v. d. Velde, 3. J. Hof land; 1. J. Hofland, 2. F. Theunissen, 3 C. v. Staveren; 1. J. Hofland, 2. L. de Wit, 3. W. Bersgma. Totaal: 1. J. Hofland 44 p., 2. W. Bergsma 37 p. Idem B: 1. K. J. Tol, 2. C. J. v. d Bas, 3. Leen Tol Jr.; 1 C. J. v. d. Bas, 2. van Dijk, 3. J. Sap; 1. K. J. Tol, 2. L. Tol, 3. J. Sap. Totaal: 1. K. Tol 41 p., 2. C. J. v. d. Bas 35 p., 3. Leen Tol 25 p. Olympiajollenklasse A: 1. J. Ver- kuylen, 2. W. v. Noordt. 3. J. Blatter; 1. W. v. Noordt, 2. J. Verkuylen, 3. J. Blatter; 1. J. Verkuylen, 2. W. v. Noordt, 3..J. Blatter. Totaal: 1. J. Verkuylen 34 p., 2. W. v. Noordt 28 p., 3. J. Blatter 14 p. Idem B: 1. L. de Jongh, 2. A. Kam steeg, 3. F. Eckenhuysen Smit; 1. L. de Jongh, 2. J. Rutteman, 3. J. H. Men ten; 1. F. Eckenhuysen Smit, 2. J. Menten, 3. A. Kamsteeg. Totaal: 1, L. de Jongh 35 p., 2. F. Eckenhuysen Smit 23 p. Vrijheidsklasse: 1. Ed. Frech, 2. A. de Wit, 3. P. C. Schakembos; 1. Ed. Frech, 2. A. de Wit, 3. A. Breedeveld; 1. Ed. Frech, 2. H. Bennink, 3. A. de Wit. Totaal: 1. Ed. Frech 44 p., 2. A. de Wit 31 p., 3. H. Bennink 24 p., 4. H. v. d. Meer 20 p. 16 M2. Eenheidsklasse A: 1. H. Schmitz, 2. T. v. d. Honert, 3. G. El- dering; 1. H. Schmitz, 2. Th. v. Eijk, 3. J. P. v. Dijk; 1. J. P. v. Dijk, 2. H. Schmitz, 3. T. v. d. Honert. Totaal: 1. H. Schmitz 34 p., 2. J. P. v. Dijk 25 p., 3. T. v. d. Honert 19 p. Idem B: 1. Fr. v. Dam, 2. F. Ka merling, 3. H. Coebergh; 1. F. Engel- bert v. Bevervoorde, 2. Meihuizen, 3. H. Coebergh; 1. F. Engelbert v. Be vervoorde, 2. H. Coebergh, 3. F. Ka merling. Totaal: 1. F. Engelbert v. Bevervoorde 42 p., 2. Fr. v. Dam 31 p., 3. H. Coebergh en F. Kamerling 29 p. Pampusklasse A: 1. ir. J. v. d. Hoek, 2. W. M. v. Staveren, 3. G. Biesot; 1. W. v. Staveren, 2. G. Biesot, 3 P. Zaayer; 1. W. v. Staveren, 2. A. Volker Jr., 3. P. Zaayer. Totaal: I. W. v. Staveren 38 p., 2. A. Volker 26 p-, 3. ir. J. v. d. Hoek 25 p. Idem B: 1. mej. G. de Waard. 2. mevr. W. IJsselstijn'; 1. mevr. W. LJs- selstijn, 2. mej. de Waard; 7. mej. de Waard, 2. G. Aten .Totaal: 1. mej. G. de Waard 34 p., 2. mevr. W. IJs selstijn 28 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. F. Brink- mann, 2. H. Breejen v. d. Bout, 3. L. Herfst; 1. S. de Wit, 2. M. Neder- burgh, 3. F. Brinkmann; 1. A. Reyers, 2 S. de Wit, 3. L. Herfst. Totaal: 1. S. de Wit 36 p., 2. F. Brinkmann 33 p., 3. A. Reyers 30 p. Idem B: 1. J. Cosijn, 2. Th. Dhont, 3. mej. H. Hageman; 1. L. van Leeu wen, 2. J. Cosijn, 3. Th. Dhont; 1. L. v. Leeuwen, 2. R. v. Asten, 3. J. Co sijn. Totaal: 1. L. v. Leeuwen 46 p., 2. J. Cosijn 44 p., 3. Th. Dhont 34 p. Jeugdklasse: 1. J. Albers, 2. L. v. d. Honert, 3. J. Sarlet; 1. J. Albers, 2. R. Blok, 3. H. Reyers: 1. J. Albers, 2. R. Blok, 3. A. v. d. Steur. Totaal: 1. J. Albers 47 p., 2. R. Blok 33 p., 3. A. v. d. Steur en H. Reyers 21 p.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 14