Allouez' loopbaan bekroond op het feest van 3 October Gladiolenveiling is slecht begonnen Aanvoer bleef grotendeels onverkocht Tot twaalf uur straatverlichting ZATERDAG 4 OCTOBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 19-jarige vosruin won kortebaan-draverij ■MATDAT het vorig jaar een ge- slaagde proef met de paarden sport in het 3 October-feestprogram- ma was genomen door de kortebaan- draverij onder de man, werd ditmaal een kortebaandraverij achter sulkeys gehouden, welk experiment dat van het vorig jaar verre overtrof. Het Levendaal bleek voor deze course uitstekend geschikt, maar het feit, dat acht van de bekendste korte- baandravers waren ingeschreven, droeg er mede toe by voor een ge slaagd geheel te zorgen. Er was geen enkele rit of zij werd met slechts minimum verschil gewonnen, het geen de spanning tot het uiterste op voerde. Merkwaardig overigens, hoe het publiek reageert: Allouez, de 19- jarige vosruin van Jan de Vlieger, was dadelijk favoriet, alleen reeds omdat de spaeker aankondigde, dat dit de laatste of een der laatste ritten van het paard zou zijn, omdat zijn berij der-eigenaar van oordeel is, dat het dier genoeg gelopen heeft. In de 19 jaar, dat Allouez op courses is uit gekomen, heeft het meer dan 100.000 aan prijzen bij elkaar gelopen. Voor waar een uitstekende staat van dienst en nog is deze vos van een kwaliteit en uithoudingsvermogen dat men er rekening mede moet houden. Allouez heeft, door deze 3 October-course te winnen, een uitstekende staat van dienst op fraaie wijze afgesloten en zijn baas gunt hem nog gaarne zijn laatste levensjaren in rust door te brengen. Uit de vier ritten in de eerste om loop kwamen onmiddellijk twee ge gadigden voor de prijzen te voor schijn. O Nelly Zora (305 meter), ber. eig. J. Wagenaar, die pas nog het Scapino-ballet voor de schooljeugd r\E STADSGEHOORZAAL was gis- terochtend om negen uur onge veer voor de helft gevuld met kin deren tot twaalf jaar, die zó uit him bed een duik namen in de sprookjeswereld, welke de leden van de Balletgroep Scapino voor hen op riepen. In een spel van dans, voor "het jeugdige publiek verduidelijkt door een verteller, ging men „Op reis naar het paleis van de koning van Sprookjesland", die in een zeer neer slachtige stemming verkeerde, om dat hij zijn kroon kwijt was. De Ge laarsde Kat werd er op uitgestuurd, om mensen te zoeken, die in staat mochten worden geacht om de kroon weer te voorschijn te brengen. Ter wijl de koning mismoedig te bed lag, reisde het jonge volkje met de Ge- laarde Kat door het land. Natuurlijk kwamen zij er allerlei bekenden te gen. Hans en Grietje, de heks, Rood' kapje, de zeemeermin, die met de prins wilde dansen, de prins zelf, kortom alle figuren, waarover moe der in de lange winteravonden zo fijn weet te vertellen. En de Gelaarsde Kat deed intus sen zijn plicht. Hij nam iedereen, die hij te spreken kreeg, mee naar het paleis, waar tenslotte een geweldig gezelschap bijeen was, waarvan Ala- din de knapste bleek te zijn. Want hij was het, die de kroon van de koning ontdekte. Onder de slaapmuts op het kostelijke hoofd van de monarch. In leuke en vaak ook fraaie bal letten werd het spel voor de kin deren opgevoerd. Soms werd de spanning zó groot, dat de toeschou wers boven op de stoelen klommen, Toen de koning wakker gezongen moest worden, galmde de gehele zaal: „Wordt wakker,het zonnetje is al op!" Het was niet alleen voor de jeugd, maar ook voor het gezelschap, dat een keurig verzorgde uitvoering gaf, een zeer geslaagd begin van de fees telijkheden. Goed cabaret in de Stadsgehoorzaal DE GROTE Stadsgehoorzaal was bijna geheel vol toen om acht uur de avondvoorstelling aanving, een variété-cabaret-revue onder lei ding van Roland Wagter, onder de titel „Juist iets voor U". De conferences werden verzorgd door Kostja van Katwijk, de er aanvankelijk heel weinig succes mee had; hij kon geen contact met de zaal krijgen. Aanmerkelijk beter ge lukte dit Kees Stet, de populaire boer uit het West-Frieslandse Ierswoud, die in zijn koddig dialect de zaal di rect in z'n macht had. Uitstekend was het optreden van Carla met haar sprekende poppen, die heel ondei.gende opmerkingen maakten, tot grote hilariteit van het publek. Nadat de komische cascades „The Movers" d^ zaal even kostelijk vermaakt hadder met hun malle fratsen, kwam Kostja weer voor het voetlicht; zijn sterke Amsterdamse verhalen gingen er beter in, zodat ook hij een hartelijk applaus kreeg. Na de pauze zagen we het mooiste nummer van de avond, het „Spec trum", een attractie van Festival of Britain. Alle aanwezigen haddei- ge kleurde brillen ontvangen, waardoor de geprojecteerde silhouetten fantas tische vormen aannamen. Er werd bovendien een goochel-show gege ven van uitstekend gehalte en Kees Stet kwam nog eens terug om het publiek weer tranen te laten lachen. Kostja van Katwijk was eveneens uitstekend op dreef, zodat het bij el kaar een goed besluit werd van een gezellige avond. kortebaankampioenschap van Neder land had gewonnen op de draverij in Lisse, won tweemaal van Nuni Bre wer (310 meter), eig. gebr. Knijnen- burg, ber. A. Th. Knijnenburg en Allouez (320 meter), ber.-eig. J. de Vlieger versloeg Notre Dame (305 meter), eig. J. Smit, ber. J. Wage naar. Miss A (320 meter), eig. H. G. F. Bosselaar, ber. J. v. Leeuwen jr., had drie ritten nodig om My Darling (310 meter), ber.-eig. J. de Vlieger te kloppen en O' Marijke (310 me ter), eig. gebr. Knijnenburg, ber. A. Th. Knijnenburg, eveneens. O Nelly Zora en Miss A kwamen daarna in de tweede omloop tegen elkaar waarbij laatstgenoemde won en Allouez tegen O' Marijke. De eerste rit had Allouez reeds kunnen winnen, maar tegen het einde hield Jan de Vlieger het paard reeds wat in, omdat hij zeker was van de over winning, maar O' Marijke slaagde er, volgens de finish-rechter, nog juist in gelijk te komen, zodat het een dead heat werd. Maar in de twee volgen de ritten won Allouez op fraaie wijze. Miss A en Allouez streden daarna om de le en 2e prijs, O' Nelly Zora en O' Marijke om de 3e en 4e. Drie ritten waren er nodig voor de laat ste beslissing, waarbij O' Nelly Zora STRAALJAGERS DE MILITAIRE PARADE, die gistermorgen in Leiden plaats vond, werd begeleid door enige straaljagers, die in pijlsnelle vaart laag over de Breestraat scheerden en een hels lawaai veroorzaakten, tot schrik van de duizenden kijkers. De vragen ons af, of het j-,ist is deze vliegtuigen, waarmede boceel ongelukken gebeuren, te gebruiken bij een parade, die ter gelegenheid van een feest wordt gegeven. De moeten er niet aan denken, wat er gebeurd zou zijn, wanneer zo'n snelheidsmonster boven de stad omlaag gevallen was. tenslotte won. In de strijd om de eerste prys wist Allouez ook nu niet zonder moeite, maar toch op duidelijke wijze de twee ritten winnen, zodat de einduitslag werd: 1. Allouez, 2. Miss A, 3. O' Nelly Zora, 4. O' Marijke. Gevieren over de baan. Tot slot van dit paardensport- feest nog een apotheose, zoals wellicht nimmer in Nederland te zien is geweest: de vier winnaars gingen allen tegelijk over de baan en na een strijd van begin einde eindigde ook hier Allouez als eerste. Een roemrijke paarden sportloopbaan werd hiermede af gesloten. Beroemdste man ter wereld LIET IS HEEL MOEILIJK om een opsomming te geven van de vele soorten 3-October-artiesten, maar vaststaat in ieder geval, dat de laagste klasse gevormd wordt door lieden, die eerst even uitkijken of er geen politie-agenten in de buurt zijn en dan met de nodige spoed een of ander vreemdsoortig nummer-zonder-vergun ning aan de man brengen. Zo stond er gisterenmiddag een hees mannetje in een partiek te blerren: „Ik ben de beroemdste man van de wereld", maar juist toen hij zou gaan uitleggen waarom, zei hij plotseling: „Daar hebbie 'n bink! Doorlopen of d'r niks aan de hand is". Toen de politie-agent weer weg was, zei het kereltje gejaagd: „Nou kijken, voor d'r een ander komt. Wie me dat nadoet, maakt me beschaamd! Hij nam vijf spijkers van ongeveer 18 centimeter en stak deze zóver in zijn neus tot ze niet meer te zien waren. „Viezerik", riep een juffrouw. Het mannetje wilde iets terugroepen, maar het ging niet vanwege de spijkers. Hij haalde ze echter gauw uit zijn neus en schreeuwde toen tegen de juffrouw: „Stik". Meteen was er weer een politie-agent in aantocht. De mensen lie pen door en hij ving geen cent. Het valt niet mee om in de kunst aan de kost te komen. Leidse Meesters in de Lakenhal |"\E OPTOCHT zal gisteren vermoe- (lelijk met critische ogen bekeken zijn, want de Leidenaars hebben vol op gelegenheid gehad en ook te baat genomen, om zich te verdiepen in het werk van de Leidse Meesters. Zo ooit, dan hebben de Leidse Meesters zeker in deze week niet te klagen gehad over gebrek aan be langstelling. In aansluiting op de étalage-wedstrijd, die veel kijkers op de been bracht, verzwolg de La kenhal gisteren tussen 10 en 12 uur 1836 belangstellende bezoekers. Aan de hand van de programmaboekjes trachtte men t»=» ontdekken, welke originele werken er in het museum waren en nadat deze voor velen tijd rovende bezigheid achter de rug wts, kreeg ook de afdeling met reproduc ties een bezoek. Zodoende zullen vele „deskundi gen" de optocht hebben gadegeslagen. Maar behalve voor de Leidse Mees ters werd in de Lakenhal ook grote belangstelling aan de dag gelegd voor andere dingen. De Hutspot met inscriptie stond bij de „3 October- bezoekers" in hoog aanzen en de ton der schande bleek op de jeugdige bezoekers de grootste indruk te ma ken. Twee uren bleken te weinig, om iedereen de werker, over beleg en ontzet eens rustig te laten bekijken. Want toen het belletje van gehoor zaamheid ging, moesten velen halver wege hun rondgang afbreken en stroomden honderden mensen de straat op, waar intussen voor de ge zelligheid een miezerige regen neer- drensde. Studenten-veldslag zeer rustig verlopen De traditie van de „3 October-veld slag" tussen Leidse en Delftse eerste jaars-studenten begint te verlopen. Zoals men weet, mogen op de derde October de eerstejaars-studenten van de Leidse Universiteit niet in de Sleutelstad blijven. Zij begeven zich dan 's middags naar Den Haag, waar vroeger dan een robbertje werd ge vochten met Delftse studenten. Daar bij kwam het tenslotte tot ongere geldheden met de politie. De laatste jaren was dit zó erg, dat vorig jaar een treffen op Haags grondgebied werd verboden. Onder toezicht van de Delftse politie mocht er toen 's avonds in de Phoenixstraat te Delft nabij de Studentensociëteit worden „gevochten", waarbij het on gewoon kalm toeging. Ook gisteravond was de Delftse po litie paraat en het treffen verliep dan ook zonder incident. Even na acht uur arriveerden de Leidse studenten per trein; in Delft. Zij begaven zich onmiddellijk naar de Phoenixstraat. De politie had de straat ook ditmaal voor het publiek afgezet. Daar wer den de bezoekers door de Delftse stu denten ontvangen met voetzoekers. Enige Leidse studenten werden „ge vangen" genomen en naar de Socië teit Phoenix overgebracht. Omstreeks half tien was de weinig spectaculaire strijd afgelopen en werd het weer rustig in de straat. OOK LUCAS BOLS OP HET FEEST. Bij het bezoek, dat Rembrandt en j Jan Steen dezer dagen aan de Sleu- telstad brachten, heeft Lucas Bols I niet willen achter blijven. Met en kele Amsterdamse poorters, een i poorteres en een heraut verscheen i hij Donderdag, gezeten in een door de j K1NAC voor dit doel afgestane Spij" I ker-automobiel anno 1903 in de Sleu- j telstad, waar ter gelegenheid Van I zijn bezoek onder de slijters een éta- lage-wedstrijd was georganiseerd, j Het resultaat, dat eerst na een kris- j kras-tocht door de stad werd ver- kregen, luidt als volgt: le pr. de heer Niepoth, Levendaal, 2e pr. de heer Knegtel, Haarlemmerstraat en 3e prijs de heer J. J. v. d. Bos, Korevaerstraat. De le prijs voor de beste etalage tekst werd toegekend aan de heer C. S Boom, Kraaierstraat. CHRISSEMEUJE 103 JAAR. Donderdag heeft mevr. Chr. Kar- nebeek-Backs te Eibergen haar 103e verjaardag gevierd. De pastoor van Eibergen heeft in haar huis 's mor gens een H. Mis opgedragen. Tante Chris of „Chrissemeuje" zo als ze wordt genoemd, heeft talrijk'* familieleden, vrienden en bekenden ontvangen, die haar in het kleine boerderijtje in de Holterhoek, ge meente Eibergen kwamen feliciteren. De 103-jarige kreeg een schrijven van de particuliere secretaresse van H.M. de Koningin waarin hartelijke gelukwensen waren vervat. De bur gemeester van Eibergen de heer T. H. van Wensen, is haar komen ge lukwensen. BUS-CHAUFFEUR IN NEW-YORK. De 32-jarige Amersfoortse bus chauffeur Jan van Gent, die thans in New York zijn rondjes draait, zat gisteren op Broadway achter het stuur van de stadbus tijdens een spitsuur. Hij was na de eerste rit reeds een half uur achter op het tijd schema. „In Nederland", zei hij, „héb ben wij voldoende tijd. Je moet hier je ogen gebruiken in de achterkant van je hoofd". Jan van Gent vindt de NewYorkse passagiers niet zo vriendelijk als in Amersfoort. „Maar", voegde hij er aan toe, „ze betalen veel beter". De verdiensten van de in Amers foort zo populaire bus-chauffeur val len in Amerika niet tegen. Hij gaat elke week met een salaris van» 75 dol lar naar „huis". Bij zijn busonderne ming in Amersfoort ontvangt hij een salaris van 54 gulden in de week. WOESTELING STEEKT MAN NEER Een dronken woesteling heeft Woensdagnacht in Weert de heer C., die rustig met zijn vrouw van de kermis huiswaarts keerde, met een mes in de buik gestoken. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis ópgeno^ men. De politie heeft de 29-jarige <X; v. d. V. aangehouden, die door mevr. C. als de dader is herkend. De map. blijft echter ontkennen. Het mes. is nog niet gevonden. De politie zoekt er naarstig na, tot in de riolen toe. Staatssecretariaat voor de middenstand Dr. Veldkamp wordt genoemd Naar vernomen wordt is de benoe ming te verwachten van dr. G. M. J. Veldkamp tot staatssecretaris voor de Middenstand aan het departement van Economische Zaken. De heer Veldkamp is thans toegevoegd advi seur bij de afdeling Sociale Verzeke ring van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en leraar aan de Kath. M.T.S. te Breda. INAUGURELE REDE VAN PROF. HENDRIK ANDRIESSEN De buitengewoon hoogleraar in de muziekwetenschappen aan de Kath. universiteit te Nijmegen, de heer Hendrik Andriessen, heeft Vrijdag middag zijn ambt aanvaard met een inaugurele rede over „de aspecten der Nederlandse muziek". Voor 100 millioen aan bollen uitgevoerd Naar de Bond van Bloembollenhan delaren mededeelt werd gistermiddag met de uitvoering van een exportor der uit de bloembollenoogst 1952 het totale exportbedrag voor dit seizoen op 100 millioen gulden gebracht. In vakkringen toonde men zich hierover zeer verheugd, te meer daar men dit resultaat heeft weten te be reiken ondanks de invoerbeperkingen van Engeland. Kinderverlamming neemt verder af In de week van 21 tot en met 27 September deden zich in ons land 51 gevallen van kinderverlamming voor, aldus meldt de Staatscourant. De aangegeven gevallen kwamen voor in: Noordoostpolder een; prov. Groningen»: twee in Hoogkerk en tel kens een in de stad Groningen, Ha ren, Marum en Onstwedde; prov. Friesland: telkens een in Haskerland, Leeuwarden, Lemsterland, Oostdon- geradeel, Ooststellingwerf; prov. Drenthe: geen; prov. Overijssel: twee in Almelo; proc. Gelderland: een in Voorst; prov. Utrecht: twee in Lopik en telkens een in De Bilt en Rens- woude; prov. Noord-Holland: telkens twee in Enkhuizen en Laren en een geval in den Helder;*prov. Zuid-Hol land: vijf in Rotterdam, vier in 's-Gravenhage; telkens een in Hille- gom, Maasland, Naaldwijk en Slie- drecht; prov. Zeeland: telkens een in Goes, Oostkapelle en Ovezande; prov. Noord-Brabant: telkens een in Breda, Eersel, Reusel, Roosendaal en Nispen, Rucphen en Vorenseinde, Westerhoven; prov. Limburg: twee in Maastricht en telkens een in Heijt- huizen, Horn, Tegelen en Vaals. DE SUIKERBIETENCAMPAGNE VERTRAAGD. De Centrale Suiker-maatschappij deelt mede, dat de aanvoer van sui kerbieten door de aanzienlijke hoe veelheden regen, die de laatste tijd gevallen zijn, zeer vertraagd wordt. De telers kunnen de bieten thans niet rooien en het is uiterst moeilijk de gerooide bieten van het land te rij den. De ontvangst in de verschillen, de delen van het land werd openge steld tussen 22 en 26 September. De aanvoer aan de fabrieken is zeer slecht, zodat enkele fabrieken op ver minderde capaciteit moeten begin nen te draaien. Bijna duizend manden voor de eer ste gladiolenveiling!... En de ex porteurs, die Donderdag in de Ho- baho te Lisse de veiling-catalogus eens inkeken, trokken prompt hun schouders en hun wenkbrauwen op. Want in die catalogus ontdekten ze een hele serie namen van aanvoer ders, waarvan men nog nimmer had gehoord. Ze werden echter gauw uit de droom geholpen. Dat waren, zo zei men, de namen van een aantal Zeeuwse boeren, die zich dit jaar voor het eerst aan de gladiolencul- tuur hadden gewaagd. Men mag echter met recht betwijfelen of men ginds in Zeeland van plezier de vlag zal uitsteken wanneer de afreke ningen in de brievenbus vallen. Want de start van het gladiolenseizoen is waarlijk niet hoopvol geweest! De veilingklok was nog geen tien minuten aan het draaien, of men wist al nauwkeurig, dat het niets zou worden. Weliswaar had de Ho- baho-veilingmeester, de heer C. Plus, de geachte kopers er op gewe- ben, dat er dit seizoen 200 bunder minder was uitgeplant, maar dat ontlokte de verzamelde exporteurs alleen een hoongelacht, dat ver bui ten Lisse nog te horen was. Ach!, de experts hadden dat alles tevoren wel voorspeld. Laat het dan waar zijn, zo zeiden ze, dat er 200 bunder minder uitgeplant is. Maar daar staat tegenover, dat de kwe kers dit jaar zeker 30 leverbare bollen méér zullen rapen dan ver leden jaar het geval was. En die hele 200 bunder minder, dat zegt ons niets. Men maakte ook nog een som metje. Er st-.an in totaal 1700 bun der uitgeplant. En als men nu een gemiddelde raap neemt van 400 stuks leverbare knollen uit de roe dan komt men op het vrolijke to taal van 476 millioen knollen. En er is op het moment niet eens vraag naar één knol. Dat zeiden u de han delaren, die over het algemeen wel weten waar het haas pleegt te lig- gladiolen kon men aan de straat stenen niet kwijt, zoals men dat noemt. „Dikke" Allard Pierson, Jo- han Strauss, Joh. Seb. Bach, Red Fox, Sneeuwprinses, Leeuwenhorst. Han van Meegeren. Bloemfontein, Acca Laurentia, Gold Dust, Dr. Fle ming en noem-maar-op werden voor een groot dcc! opgehouden op ƒ1.80 en 2 pr 100. Dit is dan de prys voor de allerzwaarste knollen van 14 cm. en op. Hokus Pokus kon dan nog 2.60 opbrengen voor 14 en op, 2 voor 1214 en 1 voor 1012, Johan van Konijnenburg vond kopers voor resp. 3.55, 2,85 en 1,40. Abu Hassan werd afgedrukt op 4.25, 3 en 1.65, resp. voor 14 en op, 1214 en 1012. Lavender Dream noteer de 2.25, 2.20 en 1.10. De toch vrij nieuwe rose Clerieca kon niet meer opbrengen dan 1,85 voor 12—14 en 1.05 voor 10—12. Kard. Spellman bracht 2.05 op voor 14 en op, en 1.75 voor 1214. Extra beste Picardy 1214 deden nog f 3 per 100. Het hoogst in prijs was dit keer Ravel, die 6.50 voor 1214 opbracht, 4.50 voor 1012 en 2.40 voor 810. Zo bracht de eerste gladiolenvei ling de kwekers in géén juichstem ming. En ze zullen vermoedelijk nog wel even wachten met hun knollen naar de veiling te sturen. Voor de Zeeuwen zal dat echter niet gaan. Men beschikt, zo heet het, ginds wel over drooginstallaties, maar niet over voldoende ruimten, die geschikt zijn om gladiolen lang te bewaren. gen. Zoals gezegd: ze kregen gelijk. De DE STAKING BIJ,, DE OMME- LANDEN" De stakers bij de Ommelanden zet ten thans hun actie tegen de werk willigen iwet kracht voort. De werk- willligen worden op straat gevolgd met borden met opschriften. Donder dagmorgen gebeurde dat ook met de assistent-directeur, die met zijn auto bet fabrieksterrrein verliet. Hij waarschuwde de stakers, dat hij dit niet zou aanvaarden en toen men desondanks bleef volgen stelde hij zich in verbinding met de politie, die optrad en de vervolgers op het bu reau verhoorde en proces verbaal tegen hen opmaakte. Eir zijn nog, naar opgave van de directie honderdzeven mensen op dc fabriek aan het werk. „VLIEGENDE SCHOTELS". De 17-jarige Hubert Odekerkeni en de 18-jarige Tini Hesselink, die gis teravond van het station in Geleen komende op weg waren naar hun huizen, hebben o.a. aan de politie in hun woonplaats meegedeeld, dat zij omstreeks acht uur twee verschynsels in de lucht hebben gezien die zij voor „vligende schotels" houden. De door hen geziene voorwerpen; of anderszins hadden een rode kleur. „Zij bestonden uit verscheidene cir kels" en bewogen zich met een „ont zettende vaart" van het Westen naar het Oosten. Het geheel duurde niet langer dan enkele seconden. Gemeenteraad Nieuwveen Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Bakhuijzen. Afwezig met kennisgeving de heer G. C. v. d. Weljden. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Vebo uit Leiden, waarin dank werd gebracht voor de financiële bijdrage tot aan koop van medailles voor de tentoon stelling. Verder een schrijven van de Ne derlandse vereniging tot bescher ming van dieren, met enige richt lijnen tot het pijnloos afmaken van huisdieren. Aangezien in de gemeente een vee arts is, tot wien men zich eventueel zou kunnen wenden, wordt dit schrij ven voor kennisgeving aangenomen. Straatverlichting. Naar aanleiding van een onderhoud van de voorz. met de bedrijfsleider, de heer Bergsma, i.v.m. de straat verlichting was er een schrijven bin nengekomen vajj Lugdunum met een opgave van de kosten van een even tueel „meer" verbruik. Bij 't bran den van de volle straatverlichting tot twaalf uur en in de maanden Nov., Dec., Jan. en Febr. tevens van 's morgens 5 tot 8 uur, zullen de kos ten 242,96 bedragen. De raad kon zich hiermee verenigen. Een ingekomen verzoek van de plaatselijke caféhouders om de slui- de W. P. Speelmanweg, van de J. P. Teyler v. d. Hulststichting te Haar lem voor een bedrag van 1,per m2, en tevens tot een lening bij die zelfde stichting tot een bedrag wat met de aankoop is gemoeid. Eveneens werd een voorstel van B. en W. goedgekeurd tot 't aangaan van een geldlening van 15.500, bij de bank van Nederlandse Ge meenten voor restauratie van de Muggenlaan. Vervolgens was er een verzoek binnengekomen van de Sint Jozef stichting te Bergen, of de gemeente in principe bereid is zich aansprake lijk te stellen voor rente cn aflossing van een te bouwen bijzondere school voor lager onderwijs t.b.v. de Sint Ursula-stichting alhier. Na enige uiteenzettingen door de voorz. werd dit verzoek ingewilligd. Bij de rondvraag informeerde de heer Zemel of de thans in aanbouw zijnde "woningen worden overgedra gen aan de woningbouwvereniging of bij de gemeente in eigen beheer blij ven. De voorz. antwoordde, dat deze zaak nog niet door. B. en W. is be handeld. KIND UIT RAAM GEVALLEN. Het vijfjarig zoontje van W. J. was zo ongelukkig uit een raam te val len. Met bloedingen uit mond, neus en oren en inwendige kneuzingen - Hl werd hij opgenomen en op last van tingstijd voor Zondagavond met een dr. Nout naar 't ziekenhuis in Lei uur te verlengen, werd aangenomen, i den vervoerd. Het verzoek van de Griffier van Ged. Staten van Z.H. om de bestaan de legesverordening, gezien z'n vele wijzigingen en onduidelijkheden in te trekken, en een nieuwe verorde ning vast te stellen, ging de raad accoord. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot aankoop van grond langs Waardig slot van een 30-jarig ju bileum. Onlangs vierde de heer Schoorl z'n 30-jarig jubileum als hoofd der R.K. school. Ging toen al een en ander niet on gemerkt voorbij, thans is hem een feestelijke ochtend aangeboden door de scholieren van de verschillende HYPOTHEKEN en roor alle andere taken op het gebied van on roerende goederen 8ouw-en MakelasrsbodHff v.d. Drift Oude Vast 29 Leiden Telef. 20513 (Advertentie.) TIJDENS ZWERFTOCHT VAN UITPUTTING GESTORVEN. De 76-ja- ige S. K., die sedert 9 September werd vermist in een der Arnhemse tehuizen voor bejaarden, is gisteren in de bossen van Loenen op de Veluwe dood aangetroffen. De man is van uitputting gestorven. Sporen, die op een; misdaad wijzen, werden in elk geval niet gevonden. Het onderzoek wees uit, dat de man, die een zoon was van een wel gestelde boer uit de Beemster, aan verschillende kwalen had geleden. Op de dag, dat hij werd vermist, bracht hij 's morgens nog een bezoek aan de dokter. In plaats van naar het tehuis terug te keren is de man aam het zwerven gegaan, waarbij hij zijn oude liefhebberij weer opvatte, want van zijn dertigste jaar tot aan het tijdstip, dat de levensmiddelenkaarten hem aan een vaste woonplaats bonden, had de man gezworven door verschil lende landen van Europa. Jaren bracht hij door in de bossen van Fin land en Zweden. klassen onder leiding van 't onder wijzend personeel. Om 10 uur was de zaal van Leli- veld gevuld, en kon de voorz. van 't schoolbestuur het feest openen. Hij deed dit op de hem bekende wijze cn bracht dank aan de heer Schoorl voor al zijn moeizame arbeid. Hierna kwam de jeugd in actie. Achtereenvolgens werden een 10-tal nummers ten beste gegeven, waar aan menige toneelclub een voorbeeld kan nemen. Alle stukken vielen zeer in dc smaak. Tussen de bedrijven door werden de kinderen rijkelijk getracteerd, en de jubilaris mocht verschillende cadeaux in ontvangst nemen, waar onder een schitterende atlas van Bos. Aan 't slot van deze prachtig geslaagde ochtend, dankte dc jubila ris het voltallig aanwezig schoolbe stuur, de kinderen voor hun spel, en het onderwijzend personeel voor hun Opofferingen. Gladde wegen. Nu dc bieten campagne weer voor de deur staat, en 't de laatste dagen nogal regenen wil, zullen de wegen weldra zeer glad worden. Laten de betrokken landbouwers er voor zorgen, dat de bordjes met „slipgevaar" vroegtijdig en duidelijk aanwezig zijn. Voetbalprogramma. Zondag a.s. trekt ons eerste elftal naar de gede gradeerde 4e klasser Zwervers. Het zal een zeer zware opgaaf zijn, maar gezien het resultaat van j.l. Zondag zien we de strijd toch vol vertrou wen tegemoet. Het tweede speelt thuis om half drie tegen Woerden III en zal er wel voor zorgen, dat de puntjes in Nieuw veen blijven. Handbal. De dames starten voor de competitie met een wedstrijd te gen NSV I in Noorden. Ze zullen zeer zeker voor een overwinning zorgen. ZOETERWOUDE De weg naar welvaart loopt mor genochtend naar het Don Boscohuis, waar na alle H.H. Missen van de Dekenale kerk nog gelegenheid be staat, om een van de passage-biljet ten, bestemd voor een tocht naar het wondere land in te vullen. Benoeming schoolhoofd Tot hoofd der parochiële jongensschool te Zocterwoude (Zuidbuurt) is be noemd de heer D. A. Muusers uit Leidschendam. De heer Muusers was voor en ook na zijn onderwijzerschap in Ned. Indië, onderwijzer aan de parochiële jongensschool aan de Damlaan te Leidschendam.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9