Wensen t.a.v. sociale lasten Rioleringswerken in de Kievit Woningbouw gaat beginnen HOE wordt het weer? REGENKLEDING DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 tjsl ICIPSE COURANT cEKSTE BLAD PAGINA 2 Kring Duinstreek L.T.B. Ook de organisatievorm kwam ter sprake Onder voorzitterschap van de heer Vergeer vergaderde gisteravond de Kring Duinstreek van de L.T.B. in Hotel „Het Bruine Paard" te Sas- senheim. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter allereerst de heer M. G. v. d. Weijden, vakgroepvoor- zitter, en de heer P. Tel van het se cretariaat van de L.T.B. Als we een blik terugslaan, aldus spreker, mogen de boeren niet on tevreden zijn. Men heeft een zomer achter de rug, die zeer goed geweest is. De export naar de verschillende landen was groter dan in 1952. Men moet nu echter niet in een 'soort zelfgenoegzaamheid geraken, doch waakzaam zijn voor de toekomst. Spr. stimuleerde vooral de jonge ren om toch de inleidingen die dit seizoen worden gehouden niet te vergeten. Hierna ging men over tot bespre king van de voorstellen welke wor den ingediend voor de a.s. vakgroep vergadering. Sociale lasten. Allereerst kwam men op het vraagstuk van de tegenwoordige soc. lasten. Men was van mening, dat dit veel eenvoudiger kon gebeuren. De heer v. d. Weijden vroeg zioh af, of men nog niet aan de grens was van de soc. lasten met name de premie voor de wachtgeld- en werkloos heidverzekering. Vroeger drukten de lasten van de werkloosheidsuitkerin gen op alle belastingplichtigen in Nederland, thans moeten de werk gevers het alleen opbrengen. Zou hierin geen verbetering kunnen ko men. De vergadering was van me ning, dat een vereenvoudiging van een en ander wel zeer op z'n plaats was. Men bêloot een voorstel tot vereenvoudiging in te dienen. Een tweede voorstel was om vaste arbeiders vrij te stellen van de pre mie voor wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. Dat zou vele on aangenaamheden in het boerenbe drijf voorkomen. Een der aanwezigen achtte het gewenst, dat de melkprijs eerder he kend zou worden gemaakt. Naar aanleiding hiervan sprak de heer v. d. Weijden over het melkprijsbe- leid. Men zal een voorstel doen om in de toekomst te geraken tot een vrije straatprijs voor consumptiemelk. Een ander voorstel was om de im port van veevoèder wat ruimer te stellen. De boeren welke t.b.c.-vrij vee be zitten voelen zich achtergesteld bij hun collega's, die niet t.b.c.-vrij vee bezitten en willen een betere rege ling van de melkprijs. Ook dit zou aan de a.s. vergadering worden voor gelegd. K.V.O.B. en L.T.B. Hierna besprak men de reorgani satie van de afdelingen in verband met de K.V.O.B. Leden van de K.V.O.B. behoeven geen lid te zijn van de standsorga nisatie L.T.B. Hierdoor voorziet men een groot verlies van leden in de afdeling. Deze afdelingen zouden geen bestaansmogelijkheid meer hebben. Moet men nu trachten de leden van de K.V.O.B. in de afdeling te houden of moet men zonder deze le den tot een „kring" komen inplaats van een aantal kleine afdelingen. De meningen waren hierover zeer ver deeld. De heer Onderwater kon het voorstel zeer toejuichen, doch de Oreer Tel was een andere mening toegedaan. De heer Onderwater zag echter geen gevaar in een zekere aftakking van de veehouders. Na een langdurige discussie over KATWIJK KDC. Uitslagen van de wed strijd 1ste klasse, 2de ronde, van de damclub KDC: J. VoorzaatP. van Duyvenbode 02, G. KoelewijnJac. Koelewijn uitgest., A. A. VooysJ. Schoneveld 20, J. HouwerH. J. Koelewijn 02, F. SpierenburgJac. Freke uitgest. Ilde klasse, 2de ronde: C. van Kla verenG. Freke 20, Am. van Bee- lenJac. Heemskerk 02. 3de ron de: Ab. van BeelenH. Durieux 2 0, J. HeemskerkG. Freke uitgest., Am. van BeelenH. Spierenburg 2—0. —Geboren: Catfiarina J. d. v. H. B. Krijksman en C. van Duyn. Pe- tronella d. v. D. Blok en S. C. van der Boon. Antje J. W. d. v. W. Ouwe hand en J. J. v. Zwet. Inge A. M. d. v. H. C. van Tilburg en G. Brand. Wil- helmina C. G. M. d. van H. J. Oost- dam en H. M. A. Vester. Antje G. d. v. A. Rijsdam en G. de Jong. Nico- laas J. J. v. v. C. L. van Kesteren en Th. M. Aanhaanen. Cornelia F. W. S. d. v. A. I. Korsman en C. van der Plas. Jacob z. v. W. van Duyn en J. G. Schuitemaker Willem H. D. z. v. H. L. Engberts én M. M. Meijer. Catharina P. d. v. J. Ruwaard en E. Barnhoorn. Jacobus J. z. v. W. Schaa- pen en W. O. van der Horst. Ondertr.: J. Heerikhuizen en P. Er- kelens. P. A. J. de Vries en L. A. de Mooy. J. van den Oevei en J. Hoek. Getrouwd: P. J. Rutgers en* A. Parlevliet. J. de Vries en C. Zwanen burg. D. van der Bent en A. Varke- visser. C. van Beelen en A. Hoek. D. Hoek en C. J. van Beelen. L. Koeke- baklcer en M. van Duyvenbode. A. van Egmond en J. van der Eent. Overleden: A. de Vreugd 64 jaar, wed. van P. de Vreugd. dit onderwerp kwam men tot het voorstel de afdelingen te handhaven doch meer in kringverband te gaan werken waardoor de afdelingen in de toekomst weer tot bloei konden ikomen. De inning van de contributie wilde men ook over de kring laten lopen. Een voorstel hiertoe zal worden in gediend bij het hoofdbestuur. KATWIJK AAN DEN RIJN Opstopping in de Rijn. Een log ger, die vanwege z'n diepgang, al een lange tijd bezig was geweest zich door de Rijn een weg te banen en vanwege de ondiepten meermalen aan de grond zat, raakte ook aan de Overryn aan de grond. De vaart werd hier zodanig versmald door deze logger, dat een uit de richting Lei den komend schip niet goed kon pas seren, met het gevolg dat een stuk van de wal bij de Wed. V. het moest ontgelden en in de Rijn stortte. Dit maakte de situatie er niet beter op. Bovendien sneuvelde enige meters van een aldaar staande scheidings muur, zodat een flinke schadepost ontstond. Gemeenteraad Wassenaar Schoolgeld Ulo wordt verlaagd In het zuidwestelijk gedeelte van de Kieviet zal riolering worden aan gelegd; het schoolgeld voor Ulo scholen wordt met 20% verlaagd; in de nieuwe winkelsluitingsverorde ning blijft de regeling van de ver plichte sluitingsmiddag, zoals deze al enige jaren bestond, gehandhaafd. Bij de aanvang van de vergade ring deelde de voorz. mede, dat dr. N. R. A. Vroom zijn ontslag heeft aangeboden als lid van de raad, om dat. hij niet in de gelegenheid is de vergaderingen bij te wonen. Dr. Vroom maakte deel uit van de R.K. raadsfractie. De behandeling van de agenda begon met hamerstukken be treffende de salaris- en loonveror- dening, de vacantie-uitkering, de uit keringsverordening, de looncompen- satie voor de premie Werkloosheids wet, de tijdelijke ziektekostenrege ling etc voor het gemeentepersoneel. Tegen al deze voorstellen bleken geen bezwaren te bestaan, evenmin tegen het van kracht verklaren van het z.g. „ambtenarenverbod" voor de leden van het gemeentepersoneel. Stilzwijgend werd besloten een geldlening 300,000.aan te gaan ter financiering van kapitaalsuitga ven, waarover binnenkort voorstel len aan de raad zullen worden ge daan. Ook het voorstel van B. en W. om de schoolgelden voor het Ulo- onderwijs met 20 te verlagen werd zonder discussie of stemming aanvaard. In de regeling van de sub sidies aan de kleuterscholen werd een verbetering aangebracht, waar door op enkele van de grootste scho len een z.g, leidster zal kuhnen wor den vervangen door een bevoegde onderwijzeres. De heren A. J. van Bemmelen en prof. mr A. N. Molenaar werden 'herbenoemd als bestuursleden van de Wassenaarse Bouwvereniging. De heer C. Mansvelt werd herkozen als bestuurslid van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Voordat werd overgegaan tot her benoeming van de zittende leden van de huisvesting- en vorderingscom- missiën vroegen enkele sprekers het Woord. Mr. P. J. M. Aalberse (KVP) her innerde eraan, dat hij bij een vorige gelegenheid gepleit had voor een volledige vernieuwing van deze commissies. Dat spr. en zijn fractie nu tegen herbenoeming van de zit tende leden geen bezwaren willen laten horen houdt verband met de verkiezingen voor de nieuwe ge meenteraad, waardoor toch mutaties zullen voorkomen. Wel had spre ker enige wensen. Verdient het aanbeveling zo vroeg spr. zich af dat in deze commissies leden van de raad worden benoemd? En is het eigenlijk niet onjuist, dat van deze commissies, die toch advies-commis sies voor B. en W. zijn, een wethou der voorz, is. Een andere vraag, die spr. zich stelde was, of het niet mogelijk zou zijn, dat de commissies des avonds vergaderen. Niet alleen zou 't daar door gemakkelijker worden compe tente mensen bereid te vinden in de ze commissies zitting te nemen, maar ook voor de woningzoekenden, die vaak overdag niet in de gelegen heid zijn, zou het van belang zijn, wanneer zij 's avonds zich tot de commissie zouden kunnen wenden om hun geval toe te lichten. Ook vond spr. het wenselijk, dat enkele commissieleden bereid zijn, buiten de commissievergaderingen om dus thuis gegadigden te woord te staan. Mr L. G. Hortensius en mr C. A. van Gorcum vonden 't niet dien stig, om nu reeds diep op deze aan gelegenheden in te gaan. De voorz. antwoordde tenslotte, dat de door de heer Aalberse uitge sproken gedachten in een van de eerstvolgende vergaderingen van het college van B. en W. een punt van ernstige overweging zullen uitma ken. Controle op logeergasten. Tegen het nemen van scherpere controlemaatregelen ten aanzien yan logeergasten in hotels en pensions werden geen bezwaren ingebracht. De raad keurde een wijziging in de politieverordening goed, krachtens welke het verstrekken van valse in lichtingen aan hotelhouders straf baar gesteld wordt. Voortaan zullen hotelhouders de lijst met namen van personen, aan wie hij in de afgelo pen nacht logies verschafte, voor 8 uur 's morgens op het politiebureau moeten inleveren. Tegen het beschikbaar stellen van een bedrag van 28.350.voor het uitbreiden van de centrale verwar mingsinstallatie in het raadhuis wer den geen bezwaren ingebracht. Ook het bedrag van 209.000.voor het aanleggen van riolering in het zuid westelijk deel van het villapark De Kieviet en van 223.800.voor een gelijktijdige verbetering van de weg dekken in dit gedeelte van de ge meente, werden stilzwijgend be schikbaar gesteld. Meer tijd had de Raad nodig om zich te kunnen verenigen met 'het voorstel om 8000.te besteden aan schilderwerk van de beide gas houders, B. en W. hadden terwil- le van de spoel, waarmee dit werk moest gebeuren reeds opdracht le van de spoed, waarmee dit werk zaamheden gegeven en vroegen nu achteraf toestemming van de raad. Te plotseling. De heer P. M, van Leusden zeide zich niet te kunnen voorstellen, dat de noodzaak van het schilderwerk zo plotseling aan het licht is ge den. Z.i. had men in 1945 al kunnen weten, dat in 1951 of 1952 de gas houders opnieuw geschilderd zou den moeten worden. De heer C. E. v. d. Berg, onder schreef deze woorden. De heer W. Boender zeide, dat zich nu eenmaal werkzaamheden kunnen voordoen, die men beter in eigen beheer kan houden. De heer A. C. Duyvestijn daarentegen betoogde, dat z.i. open bare aanbesteding zeker gewenst zou zijn geweest. Wethouder ir H, W. van der Voort antwoorddè uitvoerig. Ook het colle ge van B. en W. staat op het stand punt, dat het uitvoeren van werken door het gemeentepersoneel uitzon dering moet blijven. Maar in dit ge val was er een gegronde reden aan wezig. Het aanbrengen van de nieu we verflag n.l. kan alleen gebeuren bij droog weer. Een aannemer zou dus bij zijn berekening een groot aantal regendagen moet incalculeren. Nadat ook in tweede instantie nog ovet deze aangelegenheid was ge sproken werd hét voorstel in stem ming gebracht en aangenomen met de stemmen van de heren Duyve stijn, van Leusden en van den Berg tegen. De rest van de agenda leverde weinig stof tot spreken meer op. In de bouw van een nieuwe brug over de Zijlwatering zal de gemeente Wassenaar met 7934.13 bijdragen. Een nieuwe winkelsluitingsverorde ning werd vastgesteld, volgens wel ke de kappersbedrijven op Dinsdag middagen moeten sluiten en de ove rige bedrijven op Woensdagmidda gen, met uitzondering van de bloe menwinkels die op verzoek van de plaatselijke bloemenhandelaren niet onderworpen zullen worden aan de verplichte vrije middag. HILLEGOM ONGELUK DOOR HOND. De heer K. uit Leiden, die per mo tor langs de Rijksweg reed, sloeg ter hoogte van Rustoord oyer de kop. doordat 'n loslopende honid tegen z'n motor opvloog. Dr. van der Kaa- den verbond de hoofdwonden, waar na de man naar z'n woning werd ver voerd. De feesten. De bekroning der najaarsfeesten was de harddraverij op de mooie Van den Enidelaan. Deel genomen werd door 18 paarden. De uitslag was: 1. Partout van Stal Arctic, berijder N. Heskes; 2. O Marijke van Stal Knijnenburg, be rijder A. Th. Knijnenburg; 3. Oost star van B. F. de Meulder, berijder J. Ham; 4. gedeeld door Louis F. H. eigenaar-berijder J. Hart en Lietse Mitzi van P. van Doorn, berijder J. van Leeuwen Jr. Door de burgemees ter werden de prijzen uitgedeeld. De heren J. Verbrugge, A. van El en J. Smit, die allen 25 jaar bestuurs lid zijn vani de Hillegomse Harddra verij-vereniging ontvingen elk een herinneringsmedaille. Door de gewel dige plasregen van Woensdagavond kon de taptoe in de Hoftuin niet door gaan. NOORD WIJKERHOUT BOUW BOERENLEENBANK AANBESTEED. Hedenmorgen is aanbesteed het bouwen van een Boerenleenbank met woning. Laagste inschrijver was de firma v. d. Lange en v. d. Plas, Lei den, met 40.790.hoogste firma Zwager en Dijkman, Haarlem voor 59.750. De gunning is aangehouden. OEGSTGEEST AANRIJDING OP RIJKSWEG. Gisteravond om ongeveer kwart over acht reden er op de Rijksweg twee auto's achter elkaar. De achter ste wagen, bestuurd door J. K. uit Den Haag, reed op een gegeven mo ment tegen de voor hem rijdende wa gen op bestuurd door I. D. M. uit Herten (Limburg). Beide wagens werden licht beschadigd. Bij het po- litie-onderzoek bleek, dat de bestuur der uit Den Haag alcohol gebruikt had. Altaardienst. Door het vroeger verschijnen van „Sursum Corda" wordt de altaardienst deze weèk in de krant bekend gemaakt. Zondag. H. Misoffer 6 uur: J. en R. Diepstraten; 7 uur: A. Koppers, G. Mathot; 8.30 uur: R. v. d. Voort, A. Gribnau, K. v. Leeuwen, P. Schlatt- mann; R. v. Kamp, C. Julien, W. de Groot, D. v. Leeuwen; 10.15 uur: J. Zandbergen, G. v. Rijn; 11.30 uur: J. Nouwens, J. Hoogeveen. N.B. Korte repetitie Dinsdagavond na het Lof. Door de week: Wacht I: G. den Dubbelden; Wacht II: J. den Hollan ders; H. Misoffer: 6.15 uur. W. Diep straten; 7.30 uur: L. van Eisen; 7.30 uur (zij-altaar): K. Oudshoorn; 8.10 uur. H. van Zoen. Lof (gedurende de Octobermaand elke avond): Wacht: P. Diepstraten. Dienbeurt: K. Oudshoorn, J. den Hol lander, L. van Eisen. N.B. Zaterdagmiddag 2 uur repeti tie. Voor de aspirant-misdieniaars is er Zaterdagmiddag om 2.30 uur re petitie. RIJNSBURG Waarschuwingsborden. Op de intussen algemeen bekend geworden gevaarlijke oversteekplaats voor wielrijders bij de splitsing zullen thans waarschuwingsborden voor „slipgevaar" geplaatst worden. SASSENHEIM Geboren: Jan z. v. J Havenaar en 'J. van Aalst. Leuntje Jacoba d. van F. Havenaar en W. A. Varkevisser. Ondertrouwd: G. M. O vervliet 24 j. en W. A. M. van der Voort 21 j. N. G. Hoekstra te Lisse en E. W. M. Waasdorp. 27 j. A. H. Kool 29 j. te Warmond en A. Wijntjes 26 j. J. H. Borsboom 25 j. en W. G. Jespers 24 j. te 's-Gravenhage. C. Neve 24 j. te Amsterdam en M. Eikelenboom 22 jaar. len om verhoging van deze bouw volume te verkrijgen. De heer Weijers bevreemdde het, dat in omliggende gemeenten zo veel gebouwd wordt terwijl War mond zeer stiefmoederlijk wordt be deeld. Ook de heer Van Vliet was ontstemd over de wijze, waarop •bouwvolume aan deze gemeente is toegekend. Volgens hem' moet als maatstaf voor de, toewijzing van bouwvolume gelden, de aanwas van de bevolking, en dan komt Warmond heel wat tekort. De voorz. zei, dat ook hij liever had gezien, dat in de gemeente meer gebouwd kon worden. Wat an dere gemeenten betreft, die kunnen bogen op industrie of legering van militairen. Hiervoor wordt extra bouwvolume beschikbaar gesteld. Hij wilde gaarne het voorstel steunen, om alsnog te trachten voor deze ge meente een grotere bouwvolume te krijgen. De heer Van Bladen wees op de toestand van het pad achter de wo ningen aan de Norremeerstraat, welke toestand onhoudbaar is ge worden, vooral bij zeer grote_ regen val. Spr. meende, dat het hier een constructiefout betreft, waarin drin gend verbetering moet worden ge bracht. De heer Van Vliet zei, dat deze zaak reeds de volle aandacht heeft van de woningstichting en terzake overleg wordt gepleegd met de ge meente-architect. Nadat de heer Vergeer had ver zocht, de Wasbeeklaan eens onder handen te nemen, werd de vergade ring gesloten. ZOETERMEER 40 JAAR ONDERWIJZERES. verse attracties voor het publiek zal ren haar 40-jarig jubileum als on derwijzeres aan de R.K. jongens school te Zoetermeer. Hoewel de ju- bilaresse momenteel met een heup fractuur te bed ligt, heeft het haar bij de herdenking van dit feit niet aan belangstelling ontbroken. Winkelweek-plannen. Op uitno diging van het comité tot het hcu- den van een winkelweek in de St. Nicolaastijd vergaderden de leden van de beide plaatselijke Midden standsverenigingen in de zaal van de heer A. v. Fraassen. Er werd beslo ten de winkelweek dit jaar te houden van Vrijdag 28 November tot en met Zaterdag 6 December. Behalve de di- Mej. Schwalbach herdacht giste- een kinderfeest worden georgani seerd. Ten gerieve van het publiek zal, behoudens goedkeuring, het be kende Glippertje door Zoetermeer rijden. Op Vrijdag zal de winkelweek geoppnd worden met een étalagewed strijd. Gemeenteraad Warmond Er zal meer bouwvolume gevraagd worden Onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fi nesse, kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Af wezig was met kennisgeving de heer G. van Elburg. Na de gebruikelijke opening werd allereerst voorlezing gedaan van 'n aantal ingekomen stukken. Aan de orde kwam hierna de be ëdiging van de nieuwe gemeente ontvanger, de heer C. Zoetemelk. Nadat deze de vergadering was bin nen geleid werd hij in hartelijke bewoordingen gecomplimenteerd. De voorz. zeide, er niet aan te twijfelen of de heer Zoetemelk zal de hem opgedragen taak naar ieders tevre denheid vervullen. Hierna werden door de nieuwe ontvanger de voor geschreven eden afgelegd. Als leden van de commissie van advies als bedoeld in art. 8 van de woonruimte wet 1947, werden be noemd de heren J. van Badel, F. Walraven, P. J. van Rijn, C. Paarde- koper, C. P. Oosterom en als plaats vervangend lid, de heer K, Beuker. Over het agendapunt betreffende verhuur van de gronden „Leervliet" aan de heer H. van Dam, werd nogal gediscusieerd en waren enkele le den van de raad van m'ening, dat 't door B en W overgelegde besluit niet al te duidelijk was. Nadat de voorz. namens B en W had toege zegd, dat ten aanzien van deze zaak, indien nodig, grote soepelheid zal worden betracht, werd het voorstel met algemene stemmen aangeno men. Besloten werd een crediet beschik baar te stellen van 1375 voor de aanleg van een hoofdbuis in de nieuwe straat nabij de Warmunda- straat Met het bouwen van de hui zij daar ter plaatse zal zeer binnen kort worden begonnen. Verkoop bouwterrein Hierna kwam ter tafel een voor stel van B en W tot verkoop van het bouwterrein „Klein Leerust" aan de heren Th. Leenen en dr. Van Mee- teren. Op dit terrein zulllen, in af wijking van het hieromtrent reeds eerder vastgestelde, woningen kun nen worden gebouwd met een in houd variërende tussen 400 en 600 m3. De heer Van Vliet zou nu gaarne zien, dat de Van Beverningkstraait daar ter plaatse thans wordt doorge trokken en indien zulks mogelijk is op zeer korte termijn. De voorz. zegde toe, deze zaak in het college van B en W nader te zullen bespre ken, waarna dit college m'et om lijnde voorstellen zal komen. Nadat nog enkele pensioengrondslagen van diverse ambtenaren waren vastge steld, werd overgegaan tot de rond vraag. De heer De Greef wees er op, dat in de gemeente nog al eens wordt geklaagd dat er zo weinig activiteit van het gemeentebestuur uitgaat met betrekking tot de bouw van nieuwe woningen. Spr. zeide, dat aan de gemeente over de jaren 1950 '51 en '52 bouwvolumes zijn toegewezen en hierboven niet mag worden uitge gaan. Toch zou hij willen voorstellen alsnog pogingen in het werk t© stel- (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Over het algemeen veel be wolking met enkele buien, voor al in het Westen van het land. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Weinig verande ring in temperatuur. 3 Oct. zon op 6.44 en onder 18.13; maan op 17.47 en onder 6.40. 4 Oct. zon op 6.46 en onder 18,11; maan op 18.03 en onder 8.08. U&t w~ee.fi. in Swiwfia weer max. temp. OSLO geheel bew. 4 C. STOCKHOLM zwaar bew. 7 KOPENHAKEN regen 12 LONDEN motregen 10 AMSTERDAM regenbui 10 BRUSSEL regen 9 u PARIJS geheel bew. 9 BORDEAU regenbui 8 NICE onbewolkt 13 WARSCHAU regenbui 14 ZURICH regen 7 d'.to'im o§. ïltqeti NATUURLIJK.... MAISON SPIER I Haarl.&tr. 109 t.o. Hartebrugkerk (Advertentie) is en blijft eerlijk. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Oct. Vee. Aangevoerd 30 melkkoeien, 95 vette koeien, 88 varekoeien, 12 graskalveren, 9 vette kalveren, 22 nuchtere kalveren, 200 vette schapen, 150 weideschapen, 256 vette lammeren, 5 paarden, 1 veulen, 9 geiten. Totaal 877 stuks. Notering: melkkoeien 8501100, vette koeien 8751090, schoon gewicht per kg. 2.202.80, varekoeien 600—;"" vaarzen 650900, pinken 370— 550, graskalceren 225375, vette kalveren 250475, levend gewicht f 2.102.65, nuchtere kalveren 60 70, idem levend gewicht 1.50—1.60 per kg., vette schapen 100125, weideschapen 90120, vette lam meren 7085, paarden 850—1100, geietn f 1540 per stuk.a Handel matig Kaas. Aangevoerd 30 Goudse partijen. Prijzen: Goudse le kwal, 2.43—2.47, 2e kal. 2.40—2.42 han del lui. LEIDENe, 1 Oct. Groente. Per 100 kg.: rode kool 8.7013, groene kool 610, boerenkool 47, prei 810, kroten 6.7010, kroten, gekookt 1319, uien 7.3016, peen 917, spruiten 541, aard appelen 8.50—10.70, andijvie 8 10, druiven 5878, snijbonen 47 122, stokbonen 5974, pronkbonen 2345, stambonen-f 5886, witlof 59—75, winterpeen 10.9011.60, Appelen 1242, spinazie 1755, Tomaten A 33, per 100 stuks: kom kommers 10—17, bloemkool 1938 meloenen 1316, salade f 212, per 100 bos: radijs 1,60, selderoe ƒ3 4.60, peen 1019. GOUDA, 2 Oct. Vee. Aanvoer 6 slachtvarkens. Notering per kg. ge slacht gewicht 2.652.68. Handel matig. 3 Nuchtere kalveren prijs 55 -^60 per stuk. Handel vlug. 'GOUDA, 2 Oct. Kaas. Aanvoer 276 partijen: le soort 2.422.47, 2e soort 2.392.51 en extra kwali teit tot 2.56 per kg. Handel kalm. LISSE, 1 October. Bloembollen. Mendel Tulpen 2-12, z-11: Bright- ling 5.45, 4.60. Earley Queen 5.60 4.40; Fridjof Nansen 5.90, 4.30; Her Grace 4.75, 4.Hillegarde 5.15, 0.—; John Gay 3.50' 3.—; Scarlet Admiral 3.50, 3.10; Van der Eerden 3.75, 3.80. Triumph Tulpen: Alberio 5.40, f 5 30; Aviateur 5.80, 0.Crater 5.15, 5.30; Edith Eddy 4.15, 3.85; Élmus 5.4.6C. Kornefo- rus f 7.80, 5.50; Princes Beatrix 6.20, f 6.15; Telescopium 5.20, 4.30. Bicolor en Trompetnarssen I en II: King Alfred 10,50, 7.60; Queen of the Bicolors 16.30, 12.80; Rem brandt 9.6.<80; Sprin Glory 14.20, 10.60. Grootkronige narcissen: Carlton 6.20, 5.30; Helios 6.10, 5.40. Poeticus, Poetaz en dubbele narcis sen: Actaea 4.80, 3.Albo Pleno o._ 5.80; Geranium 9.20, 6.30; Laurens Koster 6.20, 5.40. Taxas 13 40, 12.60. ROELOFARENDSVEEN, 1 Oct.: Groente. Aardbeien 4378 cent, idem afw. 17—35 cent per 2 ons, kropsla I f 4.20—11.30, idem II 2.00 4 4G, andijvie 69, bloemkool 8 25, rode kool f 6.uien 6.to maten A f 2129, idem B 2338, idem C f' 16-^-24, idem CC 16—17, idem bonken 1622, kassnijbonen 78—89, stambonen 3068, pronk bonen 2337, snijbonen 4266. Bloemen.Dahlia's 416 cent, Asters 522 cent, Shirley 1636 cent Chastity 18—34 cent, Wendy Om 15— 25 cent, Precose 1531 cent, Samaria 1327 cent, Serenade 22399 cent, Corona 1831 cent, Beryl 30—38 ct., Asp. Plumovis 737 cent, Rayonan ten 1225 cent, Perfection 1322 cent, Samaria 612 cent, Millersdale 713 cent, Corona 511 cent, Migoli 613 cent, Day-dream 5—12 cent. Piling 1828 cent, Golden Harvest 17 19 cent, Electra 612 cent, Ronald 813 cent, Blanchp 1018 cent, Bal- combe 1021 cent, Alfretto 9—16 ct, Minerva 1115 cent, Corneob 15—20 cent, Gladys Case 7622 cent. TER AAR, 1 Oct. Groente. Kassnijbonen 6.70—8.80, idem stek 3.804.50, natuursnijbonen 2.90 4.80, stokprinssen 3.804.10, stam prinsessen 4.006 10, spekbonen f 2.80, witte pronkers 2.506.10, id. stek 1.20—1.70, alles per 10 kg.; toma'en A 2534 cent. idem B 2837 cent, idem C 19—22 cent, idem CC 1618 cent, idem bonken 1620 ct., andijvie 57 cent, rode kool 912 cent, groene kool 6—8 cent, Sav. kool 5—9 cent, .witte kool 4—5 cent, was- peen 813 cent, idem stek 4 cent, prei 1214 cent, uien 814 cent, kro ten 59 cent, spruiten 28 cent. spi nazie 2138 cent, idem afw. 9 cent, sjalotten 10 cent alles per kg.; bloem kool I 2140 cent, idem II 1220 ct., idem in 8—10 cent, sla 2^-5 cent; komkommers 911 cent alles per stuk, Bospeen 8—9 cent, selderij 4 cent Augurken: fijn en fijnbasterd 55 cent, basterd en grof 44 cent, CD 33 cent per kg., Peren: St. Remy 6— 7 cent, Conference 7 cent, Bonne Lousise d'Avranche 1519 cent. Ap pelen- Bramley 10 cent, Goudreinet 815 cent. Langzoet 8 cent per kg., Meloenen 1324 cent per stuk.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2