RIJNSTREEK ENSEMBLE BILAGIIER Weinig animo voor bijdrage aan herstel van Zijlbrug ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 WIJDINGEN BIJ DE MONTFOR- TANEN Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, zal op 28 September in de kapel van het klooster der paters Montfortanen te Oirschot 't sub-dia- sonaaï toedienen aan de eerw. fraters Henricus Tielemans, Joannes Umans, Joannes Kleynen, Petrus van Oosten, Gerardus de Grunt en Wilhelmus rhewissen, allen van de Sociëteit der Montfortanen. Dc „Sibajak" vertrok naar Nieuw-Zeeland Geschoold krachten gevraagd Gistermiddag om half vier is uit Botterdam het m.s. „Sibajak" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd vertrokken. Het schip zai via Cu rasao en het Panamakanaal 952 emi granten onder wie zestig kinderen naar Nieuw Zeeland brengen. De geestelijke verzorging voor de katholieke opvarenden gedurende deze reis berust bij pater P, C. Mul uit Oisterwijk, die Wellington als standplaats zal krijgen. Verder reist met dit schip ir H. de Bruijn, de Nederlandse emigratie attaché in Nieuw Zeeland, die naar zijn standplaats terugkeert, waar hij tevens als landbouw-attaché zal op treden. Hij vertelde, dat het aantal Neder landse emigranten voor Nieuw Zee land voor het volgend jaar tot drie duizend is teruggebracht. De voor keur gaat uit naar geschoolde hand arbeiders in de metaal industrie on gehuwde meisjes en, zoals hij het uitdrukte „bona-fide landbouwers". De reden van het terugbrengen van het emigrantenaantal is geschied, omdat Nieuw Zeeland vreest voor dezelfde moeilijkheden te komen als Australië, nl. teveel ongeschoolde krachten. Met de emigranten van deze boot meegerekend zijn er nu na dè oorlog ongeveer 9.000 Nederlanders in Nieuw Zeeland gearriveerd. Van dit aantal zijn, aldus spr. nog geen twin tig teleurgesteld naar ons land te ruggekomen. FEEST IN SEMARANG Elisabeth-zieken in het zilver Op 18 October a.s. zal het St. Eli- sabethziekenhuis te Semarang 25 jaar bestaan. Gedurende de jaren 19451951 zijn vele honderden Ne derlandse militairen in dit zieken huis verpleegd. Uit de rijen der oud militairen en van oud-inwoners van Semarang, die thans in Nederland verblijven, is thans een comité ge vormd, dat het ziekenhuis ter gele genheid van het jubileum een blij vende herinnering wil aanbieden. De opzet is, een Röntgen-bestralings- toestel aan te schaffen, waaraan gro te behoefte is. Uit de resultaten van de actie zal evenwel moeten blijken of dit doel te verwerkelijken is. In het actiecomité hebben zitting geno men dr J. K. W. Neuberger, oud ge neesheer-directeur van het zieken huis, maj.-aalmoezenier P. C. Groe nendijk, maj. ds K. H. L. van Selms en de heer J. Blom te Baarn, oud patiënt, die als secretaris-penning meester optreedt. (Girorekening van de Ned. Handelsmij agentschap Baarn, no. 183963, ten gunste van J. Blom, Laanstraat 28, Baarn). In het gebouw Torenstraat te Den Haag, waar de hoofdafdeling mate rieel van het Ministerie van Marine is gevestigd, is gisteren het contract, betreffende de bouw van 32 mijnen vegers voor de Koninklijke Marine, getekend door de Minister van Ma rine ir. C. Staf ennerzijds en door de oudste directeur van Wilton- Feyenoord ir S. van West ander zijds. Na de ondertekening overhandi; de vice-admiraal F. Stam aan ir van West een cheque ten bedrage van 10 van de totale bouwsom, die circa 140.000.000.bedi'aagt. Van de 32 mijnenvegers worden er 18 gebouwd voor Amerikaanse reke ning, de overige 14 worden bekos tigd uit het tegenwaarde-fonds. BLOEMIST-WINKELIERS Te Utrecht is de oprichtingsver gadering gehouden van de Neder landse Kath. Bond van Bloemist winkeliers. De voorlopige ledenver gadering wees als voorlopige be stuursleden aan, de heren M. van de Brule jr. uit Rotterdam, Janssen— Geurts uit Tilburg, Van Drie uit Amersfoort en Koomen uit Hilver sum. Het secretariaat zal voorlopig wor den waargenomen door de heer H. Notenboom, Jan van Nassaustraat 10. Den Haag. De katholieke bond van bloemist winkeliers is aangesloten bij de vak centrale van de Nederlandse Katho lieke Middenstandsbond en via de Katholieke Bloemistenvakbond bij de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond. SNEL VRACHTVERVOER ITALIë— ZWITSERLAND—NEDERLAND Met ingang van 6 October komt er een snelle vrachtgoedtreinverbin ding tot stand, waardoor de ver- voersduur van wagenladingen, af komstig uit Italië en Zwitserland en bestemd voor Amsterdam en Rot terdam, aanzienlijk wordt bekort. Door samenwerking van de betrok ken spoorwegmaatschappijen kun nen wagens, die de eerste dag om 8 uur v.m. uit Chasso en 3 uur n.m. uit Basel vertrekken, de volgende morgen te ongeveer 7 uur te Am sterdam, Rotterdam, Maassluis cn Hoek van Holland aankomen. Op het Rode Klif, waar in 1345 Friese boeren en vissers het mach tige leger van graaf Willem van Hol land versloegen en daarmee de Frie se vrijheid bevochten, is gistermid dag een monument onthuld. Het be staat uit een grote steenpartij, waar in één grote zwerfsteen domineert. In deze steen is gegrift: „1345 leaver dea as slaef" (liever dood dan slaaf). Het monument is in vrijwillige ar beid door een aantal Friezen ge bouwd. Gisterochtend omstreeks kwart voor elf is te Brummen een grote truck met oplegger, die was beladen met buizen, in volle vaart tegen de woning van de familie J. H. Lentink aan de Rijksweg ZutfenArnhem ge botst, vermoedelijk ten gevolge van slippen. De gevel van het huis werd gro tendeels vernield. De auto kwam tot stilstand toen hij met het voorste CAFÉ-RESTAURANT GRILLROOM - TULIP-BAR SCHITTEREND GELEGEN TERRAS AAN DEMONSTRATIETUIN. „TRESLONG" (Advertentie) gedeelte op het meubilair stond ge drukt Het interieur van de woning werd deerlijk gehavend. Persoonlijke onge vallen hebben zich echter niet voor gedaan. De bestuurder van de vracht auto klom met enige ontvellingen uit de beschadigde cabine en ook de personen die zich in een aangrenzen de kamer bevonden, brachten het er met de schrik af. Gemeenteraad Voorschoten Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in openbare vergade ring bijeen. De voorz. wenste mevr. Romeijn-Oostveen, die inmiddels uit het ziekenhuis is ontslagen, een spoedige beterschap. Eveneens aan de heer L. A. Mooy, die intussen is ge opereerd en wiens operatie, zo de medici zeggen, is geslaagd en wiens toestand verder nog in het onzekere verkeert. Ook de heer J. J. Dekker wordt een spoedige beterschap toe gewenst. De heer Dekker bevindt zich momenteel in een ziekenhuis te Harlingen, daar hij gisteren op de Afsluitdijk met de auto is geslipt en met een zware .hersenschudding en enige vleeswonden naar het zieken huis moest worden overgebracht. De raad besloot aan de drie zieken schrif telijk en/of telegrafisch hun medele ven te betuigen. De heer Lamboo mocht nog een fe licitatie in ontvangst nemen ter ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum by de fa. „Filices" en evenzo de heer van der Hulst, die met zijn inzending kaas op de Vebo te Leiden 2 zilveren medailles won. Beide laatsten dank- ten voor do aangeboden gelukwensen. op dit pun, was hjj een een zama. De raad stelde ƒ31.500, zijnde het Bij de mededelingen was een rap- crediet benodigd voor het ontwer- port gevoegd, gevende een overzichtPen en de bouw van een ondergronds kozen. De plaatsvervangende leden en wel de heren J. van Dodeweerd, C. D. van Oosten, O. R. I. Viveen en drs. H. A. Korthals werden herbe noemd. In de commissie van de zgn. rekeningscommissie werden gek ^n mevr. Romijn-Oostveen en de heren G. Schrama en C. D. van Oosten. In de vorderingscommissie voor woon ruimte werden de zittinghebbende le den allen herkozen. Bouwkwesties. Het voorstel van B. en W. inzake de saneringsplannen van de Bloklaan en omgeving werd z. h. st. aangeno men. Het voorstel van de verbou wing van de openbare school zoals reeds uitvoerig beschreven, hetwelk neerkomt door inwendige verbou wing 1 klas te winnen en tevens ruimte voor het vak handenarbeid, werd z. h. st. aangenomen. De heer Schrama kreeg bij de rondvraag nog de gelegenheid te zeggen wat hij aangaande deze verbouwing op het hart had. Spr, betreurde het ten zeer ste, want hij vond het maar uitstel, om tot een nieuwe bouw te komen. Meningsverschil, j van de verstrekte opdrachten, welke respectievelijk -waren gedaan aan dc architectenbureaux van Oerle en Schrama en de heren Laurentius. De voorz. en de heer Fortanier hadden aangaande deze kwestie enig me ningsverschil over de vraag wat wel en wat niet gezegd zou zijni aan gaande de verdeling van de opdrach ten. De heer Viveen merkt hierbij op, dat het verlangen van een dergelijk rapport nogal scherp was om een misverstand uit de weg te ruimen. Het voorstel om een bijdrage aan rioolgemaal in de Oranjepolder, be schikbaar. Het waterbouwkundig bu: reau van ir. Christiaanse te Rotter dam zal hiêrvoor worden ingeschat keld. Aan de agenda werd nog toege voegd een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste lening van 125.000.deze ter vervanging van de door het Kon. Besluit vernietig de geldlening. Thans is een aan vaardbare aanbieding verkregen en wel hoofdsom 15.000.Koers pari, rente 4 pet. halfjaarlijkse rentebepa lingen en looptijd 25 jaar. B. en W. stelde voor de ontvangen aanbieding de gemeente Leidschendam te verle- te accepteren, waarmede de raad ac- nen in de kosten van exploitatie de lagere tuinbouwschool werd goed gekeurd. Deze bijdragen worden ge geven over 1949/50/51 en variëren als volgt: ƒ10.38, ƒ42.56 en ƒ22.40. Het bestuur van de 2e Herv. School aani de Pr. Bernhardlaan verzocht de raad medewerking inzake aanschaf fing van schoolmeubelen en leer- en hulpmiddelen, welke medewerking door de raad werd verleend. Bij de woningen voor de industrie in het complex Welgelegen zullen 3 gara ges worden gebouwd. De huur van deze garages komt neer op 15. per maand.. Voor het bouwen van deze garages werd een crediet ge vraagd van 8.565.hetwelk door de raad werd gevoteerd. Het voorstel betreffende het her stel van de brug over de Zijlwete ring het moeilijke geval wie is de eigenaar: Voorschoten, Wassenaar of Valkenburg waarbij B. en W. voorstelden deze kwestie te regelen In minnelijk overleg, kon in de ogen van de raad nog. geen doorgang vin den. Alle raadsleden met uitzondering vani de heer Bolle hebben over deze kwestie het woord gevoerd. Aller eerst verdedigde de heer van der Hulst zijn standpunt in een flink be toog, waarbij hij van mening was, dat Voorschoten zeker geen eigenaar was en waar dan een crediet ge vraagd wordt van ongeveer 8000. was hij van mening, dat het niet ver antwoord was dit voorstel te steu nen. De voorz. betreurde het, dat spr. de stukken betreffende dit voorstel niet had ingezien, want deze kwestie is niet zo eenvoudig; als zij wel lijkt. Het kernpunt in deze zaak is wel de eigendomskwestie en dit wordt een zaak voor de rechter. De heer Korthals opperde de idee advies in te winnen bij een civiel rechter en naar diens advies te han delen. Over deze kwestie werd daar na nog uitvoerig gesproken, doch be sloten werd het voorstel van de heer Korthals in stemming te brengen, hetwelk werd aangenomen, zodat het voorstel van B. en W. werd aange houden. Hierna werden de verschillende ge meentelijke commissies gekozen. In commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werd de heer drs. H. A. Korthals herkozen. De commissie van georganiseerd overleg bestaande uit de heren L. A. Mooy, E. Griffioen en N. C. Lamboo en mevr. Romeijn-Oostveen, werd evenzo her- coord ging. De Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. M. v. d. Stoel, Veurseweg 20. Tel. 356. KATWIJK Tegelgeld. Achter de woningen aan de Admiraal dc Ruyterweg ligt een onbestraat pad, een achteruitgang voor de daar staande huizen. Dat wil men van gemeentewege bestraat hebben en om er geld voor te krij gen moeten de huurders van deze nieuwe Jruizen 100.storten voor de daar te leggen tegels. Vanwege de kant dezer huurders is er alge meen verzet, maar wat doet men in zulk een grote woningnood? Tegel- geld betalen! LEIDSCHENDAM K.A.B. Ingeleid door dc vrolijke tonen van de harm'onie St. Caecilia, sprak de heer A. Langeveld een ope- nigswoord in de gisteravond gehou den vergadering van de KAB. Uit de grote opkomst concludeerde spr., dat niet alleen voor deze avond maar voor 't gehele winterprogram- ma genoegzame belangstelling staat. Spr. stelde het op prijs dat nu ook weer enige dames aanwezig wa- Nadat secr. Blokland zijn taak als secretaris had vervuld, deelde voorz. mede, dat aan de vereniging een rechtskundig adviseur is ver bonden, zodat de leden in voorko mende gevallen daarvan gebruik kunnen maken. Daarna richtte de voorz. welkomstwoorden tot pater A. Belderok, die de plaats van kape laan Meiman als g.a. zal innemen. Pater Belderok verzekerde op zijn beurt, dat hij het geestelijk belang, zowel van de vereniging als van de leden, individueel naar best vermo gen zal behartigen.Daarna hield pa ter Belderok een spreekbeurt over „100 jaar politieke strijd Schaep- mans erfdeel". Op bezielende wijze schetste spr. de energieke werkzaam heden van de priester, dichter, staatsman, hocgleeraar, kamerlid en emancipator, dr. Schaepman. De eerste avond van het KAB- winterprogramma is. mede door deze redevoering, bijzonder in de smaak gevallen, waarvoor de voorz. zijn op rechte dank heeft gebracht. Geen koopavond. In overeen stemming met het advies vam de bei de middenstandsverenigingen stellen B. en W. de raad voor van de be voegdheid, bedoeld in de nieuwe win kelsluitingswet, tot het invoeren van een koopavond, geen gebruik te ma ken. Verder stellen B. en W. voor de halvedagsluiting vast te stelleru op Dinsdagen na 13 uur voor dames- en herenkappers en op de Woensda gen voor andere zaken. Geen openbare lagere school. Door een aantal ouders is aan de ge meenteraad het verzoek gericht tot wederoprichting van een openbare lagere school. B. en W. hebben doen nagaan, of zulk een schooi levens vatbaar zou zijn. Slechts voor 65 kin deren wordt de school aangevraagd en daarom hebben vanwege B. cn W. nog 80 ouders het verzoek gekregen hun kinderen naar een eventueel nieuwe school te sturen. Slechts van 13 ouders is een bevestigend ant woord ontvangen voor 17 kinderen, zodat de school dan in totaal 82 kin deren zou tellen". B. en W. achten dit aantal te gering. De heer H. J. Heydt slaagde aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam voor het prop. examen econ. weten schappen. LISSE DE HARDDRAVERIJFEESTEN. Donderdagmorgen ving de ringrij- derij voor paard en tilbury aan on der een fiks buitje regen, waardoor de belangstelling voor dit gebeuren slechts matig was. De uitslagen hier van z(jn als volgt: 1. J. van der Geest Truus Vergeer; 2. A. v. d. Zalm Corrie Duineveld; 3. P. Wassenaar Gré v .d. Holst. De prijzen voor de versiering vie- lèni ten deel aan: 1. J. v. Noort en echtgenote; 2. J. Rotteveel en Lena Rotteveel; 3. J. v. d. Geest en Corrie Rotteveel. Tegen aller verwachting in begon het te klaren in d^ lucht en de regen hield op omstreeks de aanvang van de draverijen en het bleef droog tot aan het einde van de courses, hetgoen wij als een presentje aan de jubile rende vereniging moeten beschou wen. Zo werd dan deze kortebaan dra verij aangevangen met als eerste prijs het kampioenschap van Neder land, plus een geldprijs van 1400. een tweede prijs van 600.een derde prijs van 250.en een vier de prijs van 125. Een respectabel aantal paarden, nl. 27, verschenen aan de start. De vierde en laatste omloop bracht de winst aan O Marijke over Lietse Mitzi en aan O Nelly Zora over No tre Dame. Hierdoor moesten Lietse Mitzi en Notre Dame strijden om de derde en vierde prijs, waarbij Notre Dame eerst na drie ritten uit het strijdperk naar voren kwam. O Marijke en O Nelly Zora be- kampten elkaar om de eerste en tweede prijs. Het pleit was ook hier eerst in een drietal ritten beslecht tem gunste van O Nelly Zora, die Zondagsdienst. daarmede het kampioenschap van Ne derland won. NOORDWIJK Handbal .Het programma hand bal voor morgen is: 1 uur: MSV a Gios a; 2 uur: MSV 3v. Nispen 1; 3 uur: MSV 2Concordia 1; 4 uur: MSV bConcordia a. Te 3 uur trai ning voor het Ie elftal. Sportvissen. De uitslag van de 5e verenigingswedstrijd in het Oegst- geesterkanaal is als volgt: 1. B. Hoogduin 3 stuks. 2. Th. v. Werkho ven 2 stuks. 3. J. W. Vink, 4. H. Groe- newoud, 5. G. v. Werkhoven elk 1 stuks. Dc heer H. v. d. Berg slaagde te Rotterdam voor het vakdiploma horlogemaker. De heer Chr. F. v. d. Weijden klerk ter gemeente-seertarie alhier, Is bevorderd tot adjunct-commies 2c klasse. Mej. C. Schriek, administra tieve kracht werd bevorderd tot ty piste. NOORD WIJKERHOUT Mutaties bij de rijkspolitie. Dc wachtmeester der Rijkspolitie Pb. Wieme, standplaats De Zilk, wordt met ingang van 1 October a.s. ver plaatst naar Dongen (N.B.). OEGSTGEEST Deze week wordt de dokters- dienst waargenomen door dokter Hu- genholtz. WASSENAAR Voor het prop. examen econ. wetenschappen slaagde aan de Econ. Hogeschool te R'dam de heer G. Kie- wiet de Jonge en de heer J. de Leedc. Gedurende het a.s. week-end kan meni zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en A. Doelman, Wittenburgcr- weg 114, tel. 9510. In de week van morgen tot en met de volgende week Zaterdag heeft Apotheek De Burcht, Johan de Witt- straat 9 tel 3805 avond-, nacht- en BODEGRAVEN INBREKERS OP PAD Tot nu toe zijn de pogingen van de politie vergeefs geweest om de dader(s) te vinden van de inbraak bij de fa. Bahlmann en dhr. J. van Leeuwen, aan de Overtocht. Ook 't gebruik van de politiehond bracht geen uitkomst. Een regenmantel van mej. v. Leeuwen werd in de schuur terug gevonden, tezamen met do autosleutel van dhr. Bohlnvann, die intussen zijn regenjas kwijt is. Via het R-K. kerkhof, waar een gat In de nieuwe heg werd geknipt, is de dief, door opschuiven van een raam en indrukken van een ruitje, in do woningen gekomen, waar behalve wat geld. o.a. uit het rrvissiebusje, be trekkelijk weinig gestolen werd. Bij dhr. Bahlmann, manufacturier, wer den enkele textielgoederen ont vreemd. Een kistje met enige hon derden guldens onder de divan werd ongemoeid gelaten. Aan de Rijnkade werden door on bekenden pogingen gedaan om een der ramen te forceren van het kaas pakhuis van dhr. Sloof. Tot inbraak is het niet gekomen. Het Landjuweel Evenals in 1948 zal in de komende maanden weer te genieten zijn van een zgn. landju weel. Vijf avonden zullen verschil lende Rederijkerskamers dingen om Ere-hal van de „Flora 1953" in aanbouw Als de voortekenen niet bedriegen zal de Flora 1953 de grootste bloemententoonstelling worden, die ooit ln Nederland werd gehouden. De Heemsteedsc bloementuin zal men binnengaan door een grote erehal, welke men hier in aanbouw ziet. Behalve de expositiehallen komen er een winkelgalerij, warenhuizen en een café-restaurant. De „Flora 1953", waarvoor koningin Juliana als beschermvrouwe optreedt, komt op het 25 h.a. beslaande terrein van het wandelpark „Groenendaal". Op de tentoonstelling, die twee maanden openblijft, zal men onder meer de grootste rotstum van Europa zien met zwerfstenen uit de Ardennen. Reeds zijn millloenen bloembollen geplant. de hoogste prijs in de zaal van hotel Van Haaf ten. Woensdag 29 Oct. komt „Dc Har monie" uit Heer-Hugowaard met de Vreemdeling" van Anton Coolen, 'n spel in 4 bedrijven. Twee weken la ter is dc beurt aan „De Spelewnghe" uit Den Haag met „De vrek van Mo lières". Woensdag 26 Nov. Kon. Re derijkerskamer „Jan van Beers" te Utrecht met een blijspel in 3 bedrij ven. „Een dreigend huwelijk,van W. Somerset Maughanr. 10 December „Kennemerland" (de winnaar van de vorige keer) uit Beverwijk met „Goud en antiek", een thriller in 3 bedrijven door Edw. Percy. De slotavond valt op 17 Dec. Don komt do plaatselijke Rederijkerska mer „H. K. Poot" op de planken met „De gevaarlijke bocht" door J. Priestby, Op dezo laatsto avond zal tevens de beoordeling van de jury worden bekend gemaakt cn zal dc prijsuitreiking plaats vinden. HAZERSWOUDE KLEINE JONGEN AANGEREDEN Gisteren was hot 2-jarig zoontje van de familie V. in een onbewaakt ogenblik aan het toeziend oog van zijn moeder ontsnapt en de weg op gelopen. Het werd aangereden door een vrachtauto. Het kind werd op de weg gesmakt en liep aan hoofd en gezichtje enige diepe wonden op. Direct werd dr. Meijst gewaar schuwd, die spoedig ter plautsc was. De kleine werd gehecht en verbon den en kon daarna naar de ouder lijke woning teruggebracht worden. „St. Bernardus". Dezo week zal het spannen op het Bernardus-tetrein Het eerste elftal zal zich moeten meten met de grote concurrent Rijp- wetering I, die pas gedegradeerd is naar de tweede klasse. Aanvang 2 uur 30. Het 2de elftal speelt in Lissc tegen Lisse 5 en moet beginnen om 12 uur. Het 4e moet eveneens uit spelen in Lisse tegen het 7e elftal. Aanvang 2.40 uur. Het 3e elftal speelt thuis te gen S.J.C. 5 uit Noordwijk, aanvang 12 uur. De junioren hebben alweer een verre reis. Ze gaan naar Oude Wetering om daar uit te komen tegen Weteringse Boys A om 12 uur. Zater dagmiddag moeten onze aspiranten om 4 uur uit spelert tegen S.J.Z. A. LANGERAAR Altior. Wegens Aanbiddings- feest in de parochie zijn er voor a.s. Zondag geen voetbalwedstrijden vast gesteld. IER AAR „Nooit Gedacht". Uitslagen der gespeelde damwedstrijd: Nooit Ge dachtKamerik. W. v. d. StarreL. Blok 11; H. C. A. BroerG. v. Koerten 02; K. Groen in 't Woud H. Oosterom 11; W SnaterscA. Oosterom 11; Ant. HartveldJ. Nell 1—1; W. v. Vliet-J. Kraan 02; J. v. d. StreekJ. Nap 02; W. EsveldtM. Nap 11; N. Kalshoven M. Stoof 11; J. CosterusW. Stoof 11. Gewonnen door Kamerik 7—13. Onderlinge bordencompetitie scha ken. J. A. EsveldtW. dc Brave 1-0; J. de GróótA. Koelewijn y, J. A. EsveldtH« Aaftink 1—0; B. RietveldH. Bos 10. Bekroond. Op de keuring van anjers en rozen tc Aalsmeer, uit gaande van de Kon. Ned. Maatschap pij van Tuinbouw en Plantkunde, heeft de kweker C. J. J. Koelcman een tweetal soorten anjers tentoon gesteld. De inzending, een tweetal vazen met 59 anjers elk, werd be kroond met een le prijs en zilveren medaille. Dit succes is behaald met rose anjers „Dark Pink Fisher" cn rode anjers „William Sim".

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7