Rijnstreek De Braderie-prijsvraag was moeilijk; toch waren er veel goede inzendingen Uit de Leidse Bioscopen ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BEAD - PA'GINA'S OPLOSSING EN PRIJSWINNAARS Onze lezers en lezeressen hebben het niet gemakke lijk gehad met de grote Braderie-prijsvraag, die van hen verlangde, dat zij 61 Braderie-tenten en etalages afzochten naar letters, welke samen een slagzin moes ten vormen. De hevige regen enerzijds en de overstel pende drukte anderzijds hebben het zoeken naar de letters zeer bemoeilijkt, maar het totale aantal inzen dingen heeft toch onze verwachting sterk overtroffen! De slagzin luidt: ALS LEIDEN LEEFT EN LEIDENS HANDEL VOORSPOED HEEFT, LEEFT LEIDENS BURGERIJ. De meeste inzenders hadden de juiste tekst gevon den; anderen gaven blijkbaar de moed te gauw op en maakten er maar wat van, zoals b.v. „Als Leiden leeft, leeft Leiden", hetgeen ons weliswaar zeer logisch voor komt, maar wat toch niet voor een prijs in aanmerking kon komen. Na loting werden de volgende inzenders met een prijs verblijd: N. J. Hekker, Warmundastraat 6, Warmond (50 gulden), J. Ooyendijk, Luthoflaan 51, Leiden (25 gulden), Van der Zon, Westeinde 24, Zoeterwoude, mevr. v. d. Bogaard, Molenstraat 28 A, Leiden, C. Chr. van der Meer, Kapteynstraat 21, Leiden, Piet v. d. Staak, Rijn en Schiekade 96 A, Leiden, J. B. v. d. Klaauw, Alexanderstraat 6, Leiden, G. Hofenk. Bree- straat 1 A, Leiden, J. van Gent, Dorpsstraat 9, Zoeter woude, W. Beurze, Bijdorpstraat 55, Voorschoten, C. Ammerlaan, Rijndijk 176, Hazerswoude, en M. Brouwer, Galgewater 10, Leiden, allen een rijksdaalder. De winnaars ontvangen hun prijzen in waardebon nen, die besteed kunnen worden bij de op de Brade rie-pagina's adverterende winkeliers. Hoeveel poppetjes? Ook de poppetjes-helling op de Braderie-pagina heeft vele moeilijkheden, opgeleverd. Zelfs de meest nauw keurige tellers keenden fouten maken, wanneer zij een beentje over het hoofd zagen of een bolletje voor een hoofd aanzagen. De honderden inzendingen varieerden tussen 177 en 410; het juist aantal was 389. Het lot wees onder de goede inzenders de vol- i gende tien winnaars aan, die allen een waardebon van een rijksdaalder ontvangen: Ida v. d. Klaauw, i Alexanderstraat 6, Leiden, H. J. Ticheloven, Rijn en Schiekade 63, Leiden. Wil Disseldorp, Oost- einde 7, Stompwijk, Wed. Prins, Gasstraat 44, Lei- den, J. van Tol, Lange Raamsteeg 35, Leiden, A. A. f Straver, Lindenlaan 3, Roelofarendsveen, mej. W. i v. d. Meer, Spoorstraat 19, Roelofarendsveen, Rika Kraan, Groenedijksemolen 2, Hazerswoude, mevr. J. StaalVan Sant vliet, Anna van Burenlaan 12, Oegstgeest en H. Nijssen, Leliestraat 17, Leiden. De kleurwedstrijd. Tenslotte was er nog een kleur-wedstrijd voor' de kinderen. De belangstelling hiervoor was werkelijk enorm. Wis en zeker schuilen er kleine Rembrandts onder de jonge deelnemers! Behalve een aantal zeer zorgvuldig en kunstig gekleurde of geschilderde teke ningen waren er ook, die een slordige indruk maakten. Naar best vermogen hebben we de mooiste uitgezocht en met een prijs beloond. Het waren de tekeningen van W. P. J. v. d. Poel, Hansenstraat 83, Leiden (tekendoos), Am. Bisschop, Vondellaan 8, Leiden (boek), Jipke v. d. Zwet, Lis bloemlaan 9, Lisse (boek), H. Riebeek, Oude Rijn 76 A, Leiden (ballpoint), Ria Roes, De Mey van Streefkerk straat 34, Leiden (etui met potloden), Willy Snijders, Hoge Rijndijk 114, Leiden (kwartetspel), en Annie v. d. Pauw Kraan, Kerkstraat 83, Hoogmade (doos kleur potloden). Een extra prijs (ballpoint) gaat naar Hans Pont, Morskade 20 A, Leiden, voor de meest originele tekening: Braderie in de regen, waarboven een regen boog. Alle kinderen, die niet in de prijzen gevallen zijn en wel een tekening hebben ingezonden, ontvan gen een kleine verrassing. En dit is dan het einde van deze geslaagde Braderie prijsvraag. De prijzen worden toegezonden. Bloemist-winkeliers hebben eigen R.K. Bond Feestcommissie samengesteld. I>e Leidse Tuiniers- en Bloemis- te/ivereniging „Door Eendracht Ver bonden" hield dezer dagen in het cluibhuis van de Speeltuinvereniging „Oosterkwartier", aan de Borneo- straat, haar eerste vergadering in dit seizoen. Deelnemers aan Planten- kweekwedstrijd en Dahlia-inzendin gen hadden hun producten ter be oordeling ingezonden. Dit alles gaf het reeds zo gezellige zaaltje het aanzien van een „Kleine Sleutel- flo.ra". Ifedat onder leiding van de voor zitter, de heer J. H. Smit, de huis houdelijke zaken waren afgedaan, werd uit de leden een feestcommis sie gevormd met de heren W. Dool D. Ernst en P. Piket als dagelijks be stuur. De heer Dool, besprak daar op de mogelijkheden voor de feeste lijke herdenking van het 65-jarig bestaan der vereniging, vroeg en verkreeg de toezegging van aller medewerking. Inmiddels was de jury, waarin de heren Joh. Jonker, J. Lagendijk en_ J. Veldhuyzen zitting hadden, gereed j gekomen met het een en ander te keuren en bracht de heer Jonker verslag uit van de bevindingen. De j uitslag was als volgt: afd. planten: vaklieden, J. v. d. Berg 26 punten;; particulieren, onder glas, H. v. d. t Leek 24 p. en W. F. v. d. Leek 21 p.; particulieren, volle grond, Th. G. Buys 25 p., D. Ernst 23 p. en A. Hof man 19 p.; particulieren, venster- kweek, Ph. van Hooven 22 p. en A. de Bruin 18 p.; groepen dahlia's, J. H. Smit 26 p., A. Hofman 22 p., J. v. d. Berg 17 p. en M. Breedijk 14 p.; dahlia's, 10 stuks van één soort in vazen, H. v. d. Leek le en 3e prijs, A. v. d. Waals 2e prijs; alle prijzen met lof van de jury. 25 Jaar speeltuinwetk Noorderkwartier jubileert Vandaag is het precies 25 jaar gele den, dat de penningmeester van de Speeltuinvereniging „Noorderkwar tier", de heer Lasschuit, met een hoofd vol plannen en een hart, dat warm klopt voor de jeugd, met en kele speeltuinvrienden, in het be- stuurshuis van de Woningbouwver eniging „Ons Belang" bijeenkwam, in welke bijeenkomst werd besloten tot de oprichting van de Speeltuinver eniging „Noorderkwartier". Al die jaren heeft de heer Lasschuit zich over de verenigingskas ontfermd. Belde jubilea zijn gisteravond in een druk bezochte en in de Jacoba- zaal van „Den Burcht" gehouden feestelijke bijeenkomst gevierd. De voorzitter »an jubilerend Noor derkwartier, de hee. J. Duivenstein, gaf allereerst eens kort overzicht van de ups en downs der vereniging, om vervolgens nop eens te wijzen op de grote betekenis van het speeltuin werk. Hulde bracht spreker tenslotte aan de penningmeester, de heer Las schuit, de man van het initiatief en het doorzetingsvermogen, die in de tijd, dat Noorderkwartier over geen terrein beschikte, regelmatig 300 tot 500 kinderen v/ist bezig te houden. De voorzitter van het feestcomité, de heer H. Cornet, had eveneens veel waarderende woorden voor het be stuur en de heer Lasschuit. Het be stuur werd met een jubileumgift van 1.127 verrast, de heer Lasschuit met een polshorloge en diens echtge note met een fruitmand. Hierna spraken oud-voorzitter Verhoeven, de heer Flippo, voorz. v. d. Leidse Bond en de voorzitter van de Nuso, de heer J. Dubois. Namens het Nuso-bestuur bood de laatste spreker de jubilerende vereniging een Nuso-wimpel aan. Weth. Jongeleen deelde mede, dat men momenteel bezig is aan de uit werking van een plan van 329 wo ningen in LeidenNoord. Het ligt in de bedoeling om in de onderbouw van elk blok woningen een lokaal voor het jeugdwerk te reserveren. Velen boden daarna nog gelukwen- SPEELTUIN „ONS EILAND" BRACHT EIGEN PROGRAMMA. Vele leden en begunstigers van de speeltuinvereniging „Ons Eiland" wa ren Donderdagavond naar Den Burcht gekomen om de prestaties van de jeugd te aanschouwen. Met een kort propagandistisch woord ópende de heer B. Broers, voorzitter van de vereniging, deze avond. Hij wekte de aanwezigen in het bijzonder op zo veel mogelijk leden en donateurs voor de vereniging te verwerven, ten einde zodoende steeds meer voor de jeugd te kunnen doen. Er is ruimte voor de kinderen nodig; dus moet er een clubhuis komen. .Eensgezind" moeten wij ons uiterste best blijven doen, want „wij zijn voor de jeugd". Het program was geheel door eigen krachten samengesteld, terwijl ook de costuums door de damesleden van de vereniging zelf werden ver vaardigd, een uitstekend en smaak vol verzorgd onderdeel. Het eerste deel werd in hoofdzaak verzorgd door het vlot spelende ac cordeonclubje „De Eilanders", o.l.v. de heer John Boelee, welke muziek werd afgewisseld door verschillende dansjes. Achtereenvolgens werden door de jeugdige „ballerina's" een vlinder- en bloemendans, een hek sendans, een kamermeisjesdans en een boerendans op charmante wyze vertolkt. Mevrouw E. SievalHooi donk was hier „de vrouw op de ach tergrond".- Na de pauze was het de beurt aan het toneelclubje, dat een sprookje opvoerue, getiteld: „De scepter van Koning Bombazijn". De leiding van dit groepje was in han den van mevr. N. KaakHartendorp. LAATSTE AVONDMUZIEK. Het Bach-programma van de laat ste Avondmuziek in dit seizoen, te houden in de Pieterskerk op Maan dag 29 September om 8.30 uur door Adriaan Blankenstein organist van de Hooglandse Kerk, luidt: 1. Pre ludium en Fuga in A gr. t.; 2. Trio „Aller Gott in der Höh' sei Ehr"; 3. Pastorale; 4. Trio in c fcl. t. (Adagio, Allegro); 5. a. Vor Deinem Thron tret' ich hiermit, b. Wachet auf ruft uns die Stimme; 6. Toccata en Fuga in d kl. t. Leidse Universiteit Geslaagd: candidaatsexamen Ne derlands recht mej. L. Coelingh, Bloemendaal; idem de heren L. A. Dijksman, Rijnsburg, A. F. L. C. Kievits, Rotterdam, J. A. Roggeveen, Den Haag, P. J. de Loor, Leeuwar den en de heer H. A. L. Vijverberg, Wateringen; dpctoraalexamen ge neeskunde de heren A. J. Boot, Voorburg, P. Flieringa, Haarlem, J. Greenblatt, U.S.A., C. Koning, Rot terdam. J. W. F. L. Krul, Den Haag, A. E. E. Lievens, IJzendijke, J. Mo lenbeek, Voorburg, P. J. v. d. Schaar, Leiderdorp, A. H. H. Schuurman, Oegstgeest en de heer Sie Pek Giok, Oegstgeest; semi-artsexamen K. S. Bakker, Leiden, G. Hille Ris Lam- bers, Bilthoven, M. J. Reijnvaan, Den Haag, W. Snethlage, Middelburg en W. H. van der Wel, Leiden; arts examen P. R. America, Kerkrade, H. H. Beneken, Den Haag, G. C. F. Pa- reau Dumont, Voorburg. UTRECHTSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kerkelijk examen de heer A. J. Kret uit Leiden. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het pro- paedeutisch examen in de economi sche wetenschappen de heer N. van Loef uit Leiden. FEESTAVOND SPEELTUINVER. In groten getale waren de leden en begunstigers van de speeltuinver eniging „Ons Eiland" gisteravond naar Den Burcht gekomen om getui ge te zijn van de prestaties van de jeugd. Met een kort propagandistisch woord opende de heer B. Broers, voorzitter van de vereniging, deze avond. Er is ruimte voor de kinderen nodig; dus moet er een clubhuis ko men. „Eensgezind" moeten wij ons uiterste best blijven doen, want „wij zijn voor de jeugd". Speeltuinwerk is zelfwerkzaam heid. Dit laatste vond een getrouwe afspiegeling in het program, dat di rect na deze woorden een aanvang nam. Het werd geheel met eigen krachten samen uitgevoerd, terwijl ook de costuums door de damesleden van de vereniging zelf waren ver vaardigd. Het eerste deel van de avond werd in hoofdzaak verzorgd door het vlot spelende accordeon clubje „De Eilanders" o.l.v. de heer John Boelee, welke muziek werd af gewisseld door verschillende dans jes, uitgevoerd door een dansgroep je. Achtereenvolgens werden door de jeugdige „ballerina's" een vlinder en bloemendans, een heksendans, een kamermeisjesdans en een boeren dans op charmante wijze vertolkt. Mevrouw E. Sieval-Hooidonk had hiervan de leiding. Na de pauze was het de beurt aan het toneelclubje, welke een sprookje opvoerde, geti teld: „De scepter van Koning Bom bazijn". De leiding van dit groepje was in handen van mevr. N. Kaak- Hartendorp. Wij kunnen niet anders dan grote lof hebben voor wat hier door de jeugd werd gepresteerd. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Adrian us z. van Th. Koree en A. Ramak; Adria- nus Johannes z. van Th. Koree en A. Ramak; Cornelis Johannes z. van H. Steenbeek en M. van Akooy; Abraham Jacobus z. van K. van Eggen en C. van Es; Geertruida d. van D. J. Schlagwein en A. Bave- laar; Jannetje d. van M. C. van der Bent en A. J. van der Plas; Trijntje Hendrika Maria d. van J. Wassenburg en A. A. Rofjendijk; Robert z. van G. J. van den Hooff en E. H. van Kasbergen; Adrianus Lconardus An- tonius Theresia z. van G. J. A. van der Wcijden en J. C. Smit. Overleden: B. S. Horstink m. 66 j. Doktcrsdienst. Zondag a.s., 28 September zal de dienst worden waar genomen door de doktoren: de Bruyne de Jager, Lahr, van Leeuwen en Teeuwen, Apotheken. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den v/ordt van Zaterdag 27 Sept. 13 uur tot Donderdag 2 Oct. 18 uur, waargenomen door: "de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel, 20085. Tc Oegstgeest dopr: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, Tel. 26274. Var> Donderdag 2 October 18 uur tot Zaterdag 4 October 8 uur door: de Apotheek Herding en Blanken, Hoge- woerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20138. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark no. 8, Te lefoon 26274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Het kledingmagazijn Boers, dat sinds enkele jaren gevestigd was op Breestraat 177, hoek Steenschuur, is verplaatst naar Breestraat 151, het geen een goede verbetering geacht mag worden, omdat men hier op een veel rustiger punt is, wat vooral voor aspirant-kopers(sters) van veel be lang is. In dit nieuwe pand, vroeger de Tijdschriftencentrale herbergend, zijn de nodige restauraties aangebracht, alles is in lichte kleur gehouden en de etalage is vergroot, zodat het ge heel een frisse indruk maakt. Lido. De film „Kinderrechter grijpt in" brengt ons 'n stuk reali teit uit het volle leven van de ont spoorde jeugd, maar ook het nuttige, onmisbare werk van de Reclassering, zodat dit filmwerk op deze nationa le reclasseringsdag wel een bijzon dere actualiteit verkrijgt. We maken in deze film kennis met een nog jong koloniaal ambte naar, die wegens het „gebrek aan Koloniën" zonder werk komt en toch iets te doen wil hebben. Als hij dan plotseling in contact komt met een jong meisje, dat uit handen van de politie tracht te blijven, maakt hij ook kennis met de reclassering en hij voelt zich tot dit werk aange trokken. De weg om een goed re- classeerder te worden is echter ook niet zo erg gemakkelijk, al moet ge zegd worden, dat mr. Phibb ook wel eens wat stuntelig optreedt. De vele moeilijkheden, die hij bij zijn werk ontmoet, doen hem uiteindelijk be sluiten zijn baantje eraan te geven en als hij van mr. Doye, die hem lei ding gaf, afscheid zal gaan nemen, hoort hij van deze, dat hij om ge zondheidsredenen moet heengaan. Dan besluit Phibbs te blijven en zich opnieuw aan het werk te geven Een werk, dat heel dikwijls ondank baar is maar toch ook veel voldoe ning kan bieden, indien men de juis te snaar weet te treffen. Door deze film te gaan zien, zal men enige in druk kunnen krijgen van de weg, die de jeugdige misdadigers gaan, wan neer zij niet in het goede spoor ge leid worden. Gekeurd voor 14 jaar. Luxor draait deze week de Franse film „Het kind der zonde", waarin de aandacht wordt gevraagd voor het kind, dat in de meest verderfe lijke omgeving van een havenstad moet opgroeien. In dit geval is dat kind een zoontje van een vrouw, die op een oneerbare wijze haar geld voor een quasi luxe leventje ver krijgt. Aanvankelijk werd de jongen ergens op het platteland groot ge bracht. De vrouw trok zich niets van hem aan, maar door haar spaarzame bezoeken was er in de kinderziel toch een bijzondere genegenheid tot de moeder ontstaan. Als de jongen elf jaar is en het zijn moeder voor de zesde keer in zijn leven ziet, weet hij haar over te halen hem mee te ne men naar Marseille. De eerste dagen groeit de genegenheid dan uit tot kinderliefde, maar deze komt in het gedrang als het kind de leefwijze van zijn moeder gaat begrijpen. Op een realistische, maar toch niet rau we manier, weet de film een indruk te geven van de verderfelijke sfeer in het havenkwartier en de invloed daarvan op het kind, waarin de lief de voor de moeder enerzijds en het afgrijzen over haar leven anderzijds een problematiek oproepen, welke het uiteraard niet de baas kan. De enige oplossing is, dat het kind uit de havenbuurt verdwijnt en dat geschiedt in deze film, waar door heen nog een valse-munters-geschie- denis is geweven, wanneer het met een schipper meevaart, die zo'n bee tje tot vaderen geneigd is. Een knappe en vaak ontroerende film, die in verband met de pro bleemstelling voorhouden dient te blijven voor volwassenen. Trianon. „De schrik van New Orleans" is een film over gangsters, geraffineerde bendeleiders en taai vasthoudende politiemannen. Re chercheur Johnny Damico is er toe vallig getuige van, dat een gangster iemand neerschiet. Hij had hem kun nen arresteren, als de man 6een po litiepenning had laten zien en de re chercheur in de waan gebracht had, dat hij politie inspecteur was. Later bleek het, dat Damico de leider van een bende, die het havenkwartier terroriseerde, had laten ontsnappen. De rechercheur krijgt nu de opdracht door te dringen in de bende .en de leider te ontmaskeren. HU wordt z.g. „geschorst", verdwynt en keert als havenwerker terug. Hij weet inder daad tussen de leden van de bende terecht te komen, wat geen prettig baantje blUkt te zyn. Het lukt hem zelfs de leider te ontmaskeren, die dan ook te rechter tijd wordt dood geschoten. Een wat harde film van harde beuls, maar met de nodige spanning. Voor 18 jaar. Rex houdt de traditie van span nende sensatie films ook leze week hoog, want met de geschiedenis van de „Muiterij op het goudschip" kan men zyn hart ophalen aan de zilte romantiek van de zee-oorlog in vroe ger tijd, Voor 14 jaar. Casino. „Encore" draait nog een week. Voor degenen, die deze film nog niet zagen, zal het een aanspo ring zyn, kennis te maken met dit zeer goede, Engelse product. De drie korte verhalen van Somerset Maug ham zijn op een uitstekende wijze tot leven gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN ONGELUK OP BROUWERIJ. Bij de nieuwbouw van de Ned. As- phaltfabrick aan dc Prins Hendrik straat te Alphen aan den Ryn viel hedenmoi'gen, door onbekende oor zaak, een stellage om. Hierop stonden de arbeiders C. Koren en P. Vonk Beide werklieden maakten een val van drie meter. Eerstgenoemde be kwam ernstige verwondingen en had een arm uit de kom. De heer Vonk klaagde over inwendige pijnen. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zyn toestand is ernstig. De doktoren J. van Eek en P. Stehou- wer verleenden geneeskundige hulp. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Dienstjubileum Woensdag 1 October a.s. hoopt de heer S. Noor- landcr de dag te herdenken dat hij 40 jaar geleden in dienst trad by de dakpannenfabriek van Oosthoek en Zn. N.V. te Alphen aan den Ryn. EHBO-dlploma's uitgereikt In hotel Centraal is Vrijdagavond het EHBO-diploma uitgereikt aan de na volgende pei'sonen: mevr. S. Pilon- Hovingh; mej. G. Bos; mevr. K. Westmaas-Krotje; mej. A. de Hertog; mej. J. de Jong; mej. M. de Jong; mevr. H. Kaptein-Angenent; mevr. A. v. d. Vliet-Sijpestein; mej. D. v. d. Vechten; mej. A. M. Kruit; mej. J. van Zwieten. De heren F. Vermaak; C. O. Hel mus, Hazerswoude; J. G. J. Schrama; H. Vcnerr/a; M. v. d. Wild; C. de Gans; K. W. H. de Groot; E. Doe- land; A. C. v. Gog; K. C. Hamerlink; K. v. Hellemond; D. L. L. Kal; H. de Ruiter; J. Verhorst; J. Hardwigse; J. v. d. Zwan; Th. Domburg; C. J. Gul- demond; J. G. Jansen; H. v. Sprang; H. J. Voogd; P. H. Wydom; H. Ver hagen, Hazerswoude-Ryndyk. Geb.: Johanna, d. v. Willem Hof man en Dirkje van Hemert; Derk C., z. v. Cornelis van Vugt en Aaltje van Grootheest; Johannes, z. v. Gys- bert van Weeren en Anna de Geus; Wilhelmina E„ d. v. Cornelis G. v. d. Berg en Margaretha v. d. Kant; Adrianus H„ z. v. Petrus J. de Jong en Hendrika ter Wol; Jan, z. v. Ger- rit Verkerk en Antje Zandstra; Arie z. v, Arie den Daas en Marrigje C. van der Laken. Ondertr.: Bernardus C. Rombouts 25 jaar en Cornelia W, Redegeld, 28 jaar; Hendrik A. J. Smits, 26 jaar en Cornelia N. Brouwer, 21 jaar. Huwelijken: August N. Rillen, 33 jaar en Marytje C. Lamfers, 40 jaar; Jan Blees, 27 jaar en Maria J. van Krammen, 24 jaar; Petrus C. Boere, 24 jaar en Anthonia Captein, 25 jaar. Overl.: Hendrik Kroon, 73 jaar; Abraham Kool, 65 jaar; Jacobus N. Janmaat, 50 jaar. ROELOFARENDSVEEN 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Op Zondag 5 Oct. a.s. zal het voor het echtpaar J. Hölscher en A. Höl- scherSpruit de dag zUn, dat het voor 55 jaren in de echt werd ver bonden. Zowel bruidegom als bruid, resp. 82 en 79 jaar oud, genieten nog een goede gezondheid. Op deze feest dag, die begonnen wordt met een H. Mis uit dankbaarheid zullen velen 't bruidspaar komen gelukwensen. Jaarvergadering Ond. Brandwaar borg Mij. „St. Pancratius". Vrij dagavond was de belangstelling voor de jaarlykse alg. ledenvergadering van de Ond. Brandwaarb. Mij., welke in de Pancratiuszaal werd gehouden, procentsgewys naar het grote le dengetal weer niet enorm te noemen, want slechts ruim 30 leden tekenden de presentielijst. Secr.-penn., Joh. J. v. d. Meer, liet in zyn jaarverslag het gunstige verloop voor de ver eniging over het afgelopen jaar tot uiting komen. Slechts 47 schade gevallen met een totaal schadebedrag van ƒ7.136,75, waarvan 4.136,27 gedekt door herverzekering. Er was dus ƒ3000,48 ten laste van do ver eniging, hetgeen lager was dan het algemeen gemiddelde over do laatste 25 jaren. Het verzekerd kapitaal gaf een totale verhoging van 933.520, te zien, waardoor dit kapitaal thans is gestegen tot 10.893.220,Het ledental per 1 Juli 1952 bedroeg 848 leden. Op dezelfde datum bedroeg 't aantal polissen 1217, stond uit aan hyp. vorderingen ƒ43.316,65, bedroeg de ledenrekening aan reservekapitaal 54.217,10 en ledenkap. ƒ21.786,40, totaal 76.003,54. In het bestuur wer den de heren Th. v. d. Meer, J. en W. Zwartjes bij acclamatie herkozen, en zag de heer P. Koek N.zn. zich na gehouden stemming met grote meerderheid in de vacature Ant. v. d. Meer C.zn. gekozen. Met het voor stel van het bestuur om de winst ad ƒ3.112,73 op het ledenrekening-tegoed bij te schrijven kon de vergadering zich accoord verklaren. Medegedeeld werd, dat het bestuur had besloten om de voorschot-premie voor het komende jaar onveranderd vast te stellen. Voorts dat in dit boekjaar niet alleen de 10 maar zelfs reeds de II millioen aan verzekerd kapitaal was overschreden. Vervolgens gaf secr.penningm. nog een toelichting op de onbelastbare reserve. De gratis verloting van een brandblusapparaat wees de heer P. l'Ami als gelukkige aan. Bridgeclub opgericht. In de zaal van hotel „De Vier Heemskinderen" werd gisteravond een byeenkomst gehouden om tot oprichting van een bridgeclub te komen. De heer L. M. van Berkel, welke op zich genomen had deze avond te presideren, zeide in zyn openingswoord, gezien het grote getal beoefenaren van het bridgespel ter plaatse, op een grotere belangstelling gerekend te hebben. Met de toezegging van verschillende niet aanwezigen tot deelname werd door de aanwezigen het besluit ge nomen tot oprichting van een bridge club over te gaan. In het voorlopig bestuur namen zitting A. Verdel, Witte Singel 18, C. Heemskerk, Zuid einde 48 en C. Termeulen, Noord einde 170. Bij deze heren bestaat te vens gelegenheid zich alsnog als lid op te geven, waarlby vooral enkele vrouwelyke partners nog van harte welkom zijn. Ook voor hen die het spel willen Ieren bestaat de gelegen heid zich aan te sluiten. De club avonden werden vastgesteld op Vrij dagavond in de zaal van hotel „De Vier Heemskinderen". Opvoering van „De Spooktrein". In de Pancratiuszaal gaf de gemengde toneelver. „St. Pancratius" gister avond de eerste van een viertal to neelavonden, welke in hoofdzaak voor haar donateurs zyn vastgesteld. Regiseur Th. Wesselman sprak een openingswoord en zeide, dat, gezien het succes waarmede „De Spook trein" ter plaatse 13 jaar geleden was opgevoerd, een herhaling alles zins gerechtvaardigd is. Inderdaad is de toneelver. „St. Pancratius", alhoewel niet in haar sterkste bezetting, er in geslaagd, de aanwezigen met „De Spooktrein" eens heerlyk te laten griezelen. De diverse typeringen waren heel goed en de spanning wisten de tonelisten op peil te houden. Met deze toneel uitvoering hebben de donateurs een mooie avond gehad. SPORT CLUBVIERKAMP OM DE GALVANO WISSELKONING. Gisteravond werd de 3e en tevens laatste ronde van bovengenoemde clubvierkamp gehouden, wederom in de PTT-ontspannings/.aal te Lei den. Na een uiterst spannende stryd slaagde Leithen I ei' in met 64 te winnen van PTT I en werd daar mede voor de tweede achtereenvol gende maal (houder van de wissel koning. VTL I won met 64 van SCL I. De uitslag is geworden: 1. Leithen I wisselkoning met 'beker; 2. VTL I; 3. PTT I en SCL I eindigde als laatste. De gedetailleerde uitslag werd: PTTLeithen: LeenheerBoekkooi 01, HemerikPlanjer 01, v. d. Linden—Kroon 0—1, Wiilems—BcU 10, HuigslootGaljaard 10, Pot- uytLotte 0—1, Plasmeyer—v. Kem pen y]/2) v. d. LaanBlom HVi Immink—Schouten 01, DukDon ker 10. SCL I—VTL I: Duffels—A. Smit 0l, Jonkmansv. d. Zon 01, Gal jaardDingjan 01, v. d. Burgh v. Dijk 1—0, De Koning—v. d. Spek y—\/2, Bonsel—W. Smit 1—0, v. d. Hoeven—Tervoor en 01, Jansen— Tervooren 01, v. KatwijkChris- pijn 0—1, Neys—Vermond 14— V,. BRIDGE. LEIDSE BRIDBECLUB DDS. In de eerste ronde van dc viertal len competitie van D.D.S., zyn gis teravond dc volgende uitslagen ver kregen. Groep A: team v. d. Sandon wint van team Dieben met 27 pnt.; team Been wint van team* Plouvier sr. met 21 pnt.; team Waalsdorp wint van mevr. Van Ingen-Sehenau met 15 pnt. Groep B: team mevr Lecn'houts wint van team Van Berge Henegou wen met 28 pnt.; team Dc la Court wint van team Van Ommen met 10 pnt.; team Parmentler wint van team Van Heusden met 7 pnt. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 20 Sept. Groente. Bloemkool I 15—35, bloemkool II 818, bospecn 8—17 waspeen I 817, waspeen II 6— 13, princessebonen 3956 snijbonen 6191, rodekool 812.20, breek- peen 1011, kroten 4.109. spruiten 1936, andijvie 7.90 11.60, kervel 3.50—3.60, peterselie 23.60, selderie 3.50—3.60, toma ten 1634, groenekool 5.808.80, spinazie 1011, sla 2.106.10, ra- dys 44.10, pronkbonen 2926, gelekool 7.60—7.70 uien 12—12.70 moest raden, woog 124 pond. PERSONEEL Gevraagd een flinke jongen 16 a 17 jaar, voor hulp vrachtauto by F. Vink Dorpsstraat 71, Oegstgeest. Gevraagd bekwame Ovenist en ervaren Ban ketbakker. Br. onder no. 5185 bureau van dit blad. 2* Biedt zich aan een net Meisje van 8.30 tot 5.30 uur, leeftijd 16 jaar. Br. aan Zoetemelk, Tolstraat 3 Voorschoten. 4143 "S* Er biedt zich aan een R. K. Boerenzoon, goed kunnende melken en rij den. Br. under no. 5161 bur. v. d. blad. 2Gevraagd terstond hulp in de huishouding voor dag en nacht, zelfstandig kun nende werken by Mart. Zonneveld, Prinsenweg 2a Voorhout. 5129 'S Terstond gevraagd een flink zelfstandig R. K. Meisje voor de dag of dag en nacht. Oude Rijn 9, te Leiden. 5176 3T Gevraagd meisje voor halve dagen, leeftyd 14— 15 jaar. Aanmelden na 7 u. Mevr. Timp Jr., Donker- steeg 7, Leiden. 4117 "2 Gevraagd aankomend Loodgieter, IJsselmuiden en Zonen, Hoofdstraat 204. Sassenheim, tel. 7334. 4127 'Z Biedt zich aan R. K meisje, 20 jaar, voor dag> en nacht als hulp in de' huishouding, liefst in ge zin met kinderen in Leiden of omstreken. 5162 "2? Er biedt zich aan net meisje, 14 jaar, voor 3 of 4 dagen per week of halve dagen fn Roelofarendsveen of naaste omgeving. Brie ven ondef no. 200 aan R. Paauw, Kontoorboekhandel Roelofarendsveen. 5182 GEVRAAGD Woonark (nu of later) Srima conditie, liefst op zeren bak en houten (of luxe) sloepje pl.m. 5 M„ met of znnaer motor, Spui 173, Den Haag. 4119 TE HUUR 32* Aangeboden zit slaap kamer met of zonder pen sion bij alleenstaande da me te Warmond. Br. onder letter A aan agent Lange- laan, Beatrixstraat no. 11, Sassenheim. 4140 'Z Te huur zaal voor brui loften, dansavonden en partyen, met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Alle consumpties kunnen worden meegebracht, bil lijke zaalhuur. A. de Groot. Plantage 2. Tel. 26820. 5171 Abonneert U op „Sursum Corda"

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3