NYLONS Dat is een zaak Peltenburg Ie PRIJS Kerkplan werd beknibbeld Eerlijke vinder in Voorhout werd vorstelijk beloond a. Geroutineerde Naaisters en Strijksters b. Aankomende Naaisters en Strijksters c. Leerlingen ter opleiding Naaister en Strijkster d. Leerlingen voor diverse werkzaamheden '325 De (eAAeMte na// &tn Aa/jf jAag' VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 PC LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Gemeenteraad Katwijk Nog steeds hoop op een zeehaven De raad van Katwijk kwam gister avond in vergadering bijeen. Na vaststelling van de notulen van 3 vergaderingen en behandeling van ingekomen stukken was aan de orde de benoeming van leden der Woon ruimtecommissie. Alle aftredenden werden met bijna algemene stemmen herkozen, wat de heer Dijksman de verzuchting deed ontlokken, dat hij zou wensen, dat de patiënten, waarmee de commis sie te maken heeft, dezelfde waar dering voor het werk der commissie had. De bestrating, riolering enz. in de Molentuinweg, in de Molenweg en omgeving is op de afwerking na thans gereed. Voor de aanleg in de Molen weg van trottoirs is nodig grondaan koop van H. J. Oostdam en H. Aan- hane. De onderhandelingen met ge noemde heren hebben tot resultaat gehad, dat zij bereid gevonden wer den de gewenste stroken grond ter gezamenlijke oppervlakte van 105 m2 gratis aan de gemeente willen af staan waar tegenover de gemeente zich verplicht op haar kosten nieuwe terreinafscheidingen te maken en bij Aanhane 25 m2 tegelbestrating. De totaalkosten worden geraamd op on geveer 850,Aldus werd besloten. Vaststelling gemeenterekening. De commissie, belast met het na zien der gemeenterekening 1950, be staande uit de raadsleden W. van Eijk, H. Haasnoot en A. Pronk heeft aan die opdracht voldaan. Het on derzoek gaf de commissie geen aan leiding tot op- of aanmerkingen en kan voorlopig vastgesteld worden met de volgende eindcijfers: Gewone dienst: Inkomsten ƒ2.534.496,71; uit gaven ƒ2.603.319,61. Nadelig saldo 68.822,90. Kapitaaldienst: Inkomsten 10.600.847,78; uitg. f 10.318.226,92. Batig saldo f 282.620,86. Volgt een voorstel tot het aangaan van een geldlening groot ƒ308.000,— voor de financiering van scholen bouw. Het betreft de stichting van een nieuwe Christ, lagere school aan de Parklaan en een Herv. lagere school in het Molenblok te Katwijk aan den Rijn. De totale bouwkosten zullen pl.m. 500.000,bedragen. De bouwkosten, na aftrek van de door de schoolbesturen te storten waarborgsommen ten bedrage van 425.000,zullen worden gefinan cierd met de geblokkeerde uitkerin gen uit het gemeentefonds over '49 en '50 ad. f 117.438,65, terwijl voor het restant een geldlening kan wor den gesloten bij de Bank voor Ned. Gemeenten. De raad ging hiermee accoord. Punt 9 is een voorstel tot verla ging van het schoolgeld voor uitge breid lager onderwijs. De minister heeft indertijd bericht dat het met het oog op de tot standgekomen ta riefsverlaging bij het voorbereidend hoger- en middelbaar onderwijs wenselijk is, dat ook de schoolgelden voor het ULO verlaging ondergaan. Dit kan worden bereikt door vast stelling van een vermenivuldigings- cijfer van 0.8. Aldus werd besloten. Door de stijging van het aantal leerlingen op de O.L. school is een 5de leslokaal nodig en een 5de leer kracht. En voor de inrichting van dit lokaal zijn nodig stoelen, een kapstok, enz. Kosten pl.m. ƒ210, wat door de raad werd goedgekeurd. Het bestuur der R.K. St. Jozef school vraagt in verband met de uit breiding van het aantal leerlingen gelden voor verschillende leermid delen en een opbergkast voor hand- werklbenodigdheden. Totaal kosten ƒ10.90,waartegen ook bij de raad geen bezwaren bestaan. Vervolgens heeft de raad vast te stellen de bedragen per leerling voor het jaar 1953 ten behoeve van het gewoon, voortgezet gewone- en uitgeef breid lager onderwijs. Voor gewoon l.o. wordt dit vastgesteld op ƒ27,50 per leerling; voor voortgezet l.o. plus 2,50 per leerling in verband met het vak handenarbeid. Voor de Ds. De Liefdeschool op f 78,50 en de Leidse Buitenschool op f 27,75 per leerling; voor het Rotterdams Zee hospitium op 37,50 per leerling. Aangenomen. Het kerkplan. In de vergadering van 2 Nov. 1950 stelde de raad de lijnen vast van het kerkplan, zoals dat zou worden voorgedragen ter goedkeuring aan de ministers van financiën en van we deropbouw. Dit plan stuitte op be zwaren bij deze instanties, omdat het h.i. te ruim was opgezet. Een auto- bussengarage en een gehoorzaal dienden volgens genoemde instan ties te worden geschrapt. Handhaving van dit plan is volgens B. en W. niet uitvoerbaar om reden dan het gehele plan wordt geschrapt. Ten einde de verdere ontwikkeling niet in de weg te staan adviseren B. en W. zich bij de mening van de ministers neer te leggen. Later kan op een en ander dan nog wel worden teruggekomen. De raad ging met het advies van B. en W. mee. De heer Nasveld vroeg hoe na het is met de verstrekking van kleding en schoeisel aan de gemeentewerk lieden. Kan spoedig tegemoet wor den gezien, zei de voorzitter. Mr. J. v. d. Plas wees er op, dat het niet ondienstig is de actie voor de Zee haven levendig te houden, mede om reden we een nieuwe minister van waterstaat hebben, die Katwijk ze ker genegen is. Nogmaals moet een poging gewaagd worden. De haven commissie moet snel vergaderen. De voorzitter lichtte toe, dat B. en W. steeds actief werkzaam zijn in deze aangelegenheid. De heer Nasveld vroeg of de doorlichting van de be volking op T.B-C. voor de ingezete nen niet te kostbaar is. In een desbe treffende circulaire staat, dat zulks minstens 1,10 per pereoon vraagt. Weth. Van Leeuwen lichtte een en ander toe en wees er op dat het voor onxrërmogenden gratis is. Ook voor leerplichtige kinderen. De heer Grimbergen vroeg of het wel juist gezien is om de nieuw aan te leggen riolering uit het Molenblok te laten uitmonden in de Rijn vlak voor de haven van de Groentevei ling. De heer Dijksman vindt het het paard achter de wagen spannen om, nu de riolering reeds gelegd wordt, hier nog over te praten. Het is zeker niet hygiënisch om vlak voor een groenteveiling een dergelijk groot riool te laten uitlopen. De voorzitter meent dat de nieuwste vindingen van dien aard zijn, dat hiervan weinig hinder ondervonden zal worden. In verband met een ingekomen schrij ven van K. en O. is deze zaak nog in studie. De heer H. Haasnoot wees er op, dat in verband met de nieuwe winkelsluitingswet die 1 Oct. ingaat een verordening hierop betrekking hebbende wel zeer haastig dient te worden gemaakt voor deze gemeente. Hierna sluiting. Een dezer dagen kwam een zekere mevr. HosselaarLarixhof uit Bras- schot (België), die een auto-tochtje door Nederland maakte, ontsteld het politiebureau te Voorhout binnen, waar zij aangifte deed van een ver loren tasje. Nu zijn er nog tasjes genoeg in de wereld, maar tot verbazing van de politie deed genoemde mevrouw een lijst van de inhoud noteren, die meer weg had van de inhoud van een brandkast. Behalve «haar pas poort en portemonanie bevonden zich namelijk in het tasje enige zeer kostbare sieraden. Terwijl de politie nog twijfelde, of de aangifte wel op waarheid berustte, kwam de 17-ja- rige Bennie Marijt uit de Boerhaave- straat het bureau binnen met het verloren tasje in de hand. Ogenblik kelijk werden de wanhoopstranen van de dame omgetoverd in vreugde tranen. En Bennie kwam er ook niet slecht af. Om te beginnen gaf de Bel gische dame hem 50.beloning, maar ze vond, dat de jongen ook een souvenir moest hebben. Hij kreeg derhalve nog een prachtig gouden damesvulpotlood, dat zich in de tas bevond en tenslotte ook nog een uit nodiging, om een weekje in België te komen logeren. Een bijzonder grappig voorval deed zich voor, toen de dame het adres van de jongen ging noteren. Ze leende daartoe namelijk hét pas weggegeven gouden vulpotlood. Ge woontegetrouw deed de dame na ge bruik het potlood weer in haar tasje tot grote verbazing van de omstan ders, die echter niets durfden te zeggen. Zodoende verdween mevr. Bosse- laarLarixhof met het souvenir naar haar vaderland. Onderweg heeft ze de vergissing vermoedelijk reeds be merkt, want een dag later bracht de post bij Bennie Marijt een pakje met het vulpotlood en een brief vol verontschuldigingen. Bennie zal op straat wel goed uit kijken, of er niet meer tasjes liggen. HILLEGOM EINDE VAN VERDIENSTELIJKE LOOPBAAN De heer J. O. Vermeer, lid van de raad, stelt zich bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezing niet meer beschikbaar. Gedurende zeer vele jaren bekleedde de heer Vermeer de functie van raadslid. Ook was hij gedurende vele jaren wethouder. In de bezettingsjaren was hij in de moeilijkste jaren, toen de burgemees ter was ondergedoken, hoofd der ge meente en regeerde hij met vaste hand. In verschillende commissies had de heer Vermeer zitting. Hij gaf blijk van een groot verstand en ver dedigde met overtuiging zijn stand punt en zijn principes. Vooral op onderwijsgebied was hij een specia list en het bijzonder onderwijs had in hem een krachtig verdediger. VOORSCHOTEN TWEE AUTO'S „SLOOPRUP" GEMAAKT Gistermiddag om omstreeks 4 uur reed nabij „De Vink" een auto, merk „Vauxhall" tegen een Mercedes aan. De Mercedes werd aan de zijkant opengereten, terwijl de motor van de Vauxhall naar binnen werd gedrukt en naast de bestuurder terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor en op de goede afloop gingen de twee bestuurders van de auto's maar een borreltje drinken in „De Grote Vink". Gepakt. Gisternacht om om streeks half een bevond zich op de Veurseweg een persoon, die zich vol gens zijn zeggen begaf naar Leiden. De politie vertrouwde hem niet al te erg en vergezelde hem tot bij het politiebureau, waar hij even nader aan de tand werd gevoeld. Het was een zekere H. S. uit Arnhem, een persoon met een niet al te brand schoon verleden, want 7 jaar hech tenis had hij er al op zitten, Sterke vermoedens koestert de politie, dat deze pVsoon schuldig is aan de dief stal bij de familie Dieben aan de Leidseweg, wat afgeleid wordt aan de attributen, die naderhand gevon den werden. Een bekentenis werd door hem niet afgelegd. Hij zal voor geleid worden voor de Officier van Justitie. H. S. schijnt in de omgeving al gesignaleerd te zijn, want nadat bekend was geworden, dat hij gepakt was, kwamen van verschillende zij den telefoontjes binnen om nadere inlichtingen. De collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft opgebracht de somma van 330.42. van 1793 B ree straat 109 KLEINE PIANO'S: Feurich, Niendorf, Geyer, Zimmermann, etc. RADIO'S: Philips, Erres, Fridor, Grundig, Blaupunkt, e. a. GRAMOFOONS: Jobophone, Paillard, Philips, Thorens, enz. PLATEN: Decca, His Masters, Parlophone, Columbia, Capitol, e.a. J© voelt j© er safe, zo prettig word je daar bediend. En dan die enorme keus en die correcte service. Vraagt U maar na in Leiden Iedereen weet het. Bij Elmi's Overh.Ateliers is plaats voor: Lonen volgens C.A.O. Aanmelden dagelijks van 85 uur, Nieuwe Rijn 58 CORSET „Twilfit,,-Cors«ten geven het lichaam de zo begeerde elegante lijn. Ze accentueren de natuurlijke gratie en bevorderen een juiste houding. Er is 'n „Twflfit" voor ieder figuur. Model 8493 „Twilfit"-Corset van fraaie broché- stof met zijsluiting en veter in de rug. Versterkt voorpand, voorzien van elas tieken inzetsels. Met 2 paar Twilgrip- Jarretelles 23 90 Model 6428 „Twilfit"-Corset van sterke effen coutil, met voorsluiting, veter in de rug, bin nenband en 2 paar Twilgrip- Jarretelles VjP Model 7474 „Twilfit-Corset zeer fraaie broché, met zijsluiting, brede\ elastieken zij panden en 2 paar Twilgrip- Jarretelles j^90 VROOM a PREESMAyM WANDEL- ENKAL0NS30 denier, le KEUS In nieuwe najaarstlnten, standaard kwaliteit Uw Modehuls I Vanaf heden wederom verkrijgbaar onze BEKENDE VRUCHTENBORSTPLAAT Banketbakkerij PH. VAN DER ZANDEN BREESTRAAT 119, TELEFOON 26137 ZEEMANLAAN 41, TELEFOON 21512 behaalden wij met een doo* ons ingestuurd slachtpaard op de Nationale Vee- en Paardententoonstelling te Utrecht. DIT IS TOCH WEL HET BEWIJS WIE HET ALLERBESTE VLEES VERKOOPT Deze week weer extra reclame's. ALLEEN GROENVELD HAARLEMMERSTRAAT 246 Te koop: handnaaima chine 45, twee armfau- teuils met 4 stoelen als nieuw 65, kookkachel ƒ19, tïapnaaimachine 49 ledikanten 9, 2 pers. 3-de- lig bedstel 35, 1 pers. 17.50. autoped 7.50. rij wielen 15, Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis. 4982 Mah. ladenkast, dïie stoeltjes tafeltje, dressoirs, waskast, leeslamp, bank stel, bank, fauteuil, divans, schuiftafels, reiswieg, pa- pegaaienkooi, 1 pers. op- klapbad, divanbed, ma tras, 1-pers. ledikanten 9 ameublement 45, baby commode, Jan Pluym, Hooi gracht 51, TeL 25955. 3615 Een nieuwe shag van Niemeijer Niet te licht - niet te zwaar Koop vandaag nog 'n pakje/ Motorrijders. Laat nu uw lederen jas vakkundig nazien door vakmensen met jarenlange ervaring Rep. geheel voeïen en verven W. Wassink, Oude Vest 181, Leiden Vert. S. Prevoo, Zijlsingel 30. 4957 tg De Trekpleister brengt morgen op de markt gras linnen lakens 180 breed 5.95, zware graslinnen slopen 1.69, kindernacht japonnen 2.48. kinder- pyama's 3.98. zwanen dons nachthemden 6.95, wollen damesvesten 17.95 Hoogstraat en Botermarkt. 2" Meubelen: 2 Fauteuils 4 stoelen 115.2 clubs 4 stoelen 155.dressoirs 90, theemeubels 39. di vans 45rookfauteuil- kussen, rookfauteuils 48. 3-delige 1 ners. bedstellen 45. enz. Repareren, stof feren A. Boter, Nieuw- straat 9. 4979 3? Bloemenschikken voor liefhebbers. Opgaven voor Maandagavondcursus tot en met Zaterdag. Kosten ge ring. Alle inlichtingen uit sluitend Bloemenmagazijn Alb. Riel, Haarlemmer straat 167 tel. 24704. 4989 Te koop: 6 mooie huis kamerstoelen met rood pluche en zonder gebreken 25, kinderstoel 5, vouw- wagentje 3, 2 pers. was tafel met spiegelopzet en marmer blad 2.50. keu kenstoelen 2 per stuk. F v. d. Pluym, Janvossen steeg 51. 4987 Prima Vaatkwast 25 ct. Grote maat, zwaar gevuld met le sooït wit katoen. Vastgestelde prijs 39 cent Met inlevering van deze advertentie voor 25 cent. Geldig tot 20 Sept. L V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. 3? Groene Trenchcoatjas- sen voor dames en heren 25.95- Egypt, linnen Re genjassen geheel dubbel 29.50. Zuiver wol Gabar dinejassen 37.50. Met uitritsbare voering ƒ49.75. Leune, Janvossensteeg 67, Tel. 22415. Tropical costuums 47.50. Nog enkele restan ten voor spotprijzen. Cos tuums 29.95, Pantalons 7.90, Windjacks 10.50, Sweaters ƒ3.75. Overhem den, Amerikaanse dassen, sokken enz. Zeer goedkoop Leune, Janvossensteeg 67, Tel. 22415. Bij Kloos Zaterdag op de markt, Hoogstraat. Let op uithangbord. Reclame bij aankoop van 5.één baddoek voor 40 cent, Graslinnen Lakens 180 br. 240 lang 6.98, graslinnen slopen 1.98, onderjurken m. 46 tot m. 50 3.35. 3604 fg Te koop aangeboden: Prima onderhouden leeg te aanvaarden burger- woonhuis te Leiden. Billij ke prijs. Eventueel ruime hypotheek beschikbaar. Br. onder no. 4958 bureau van dit blad. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10