Het slipgevaar op de Aalsmeerweg Chefarine 4 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Vrouwelijke vrijwilligers vergaderen Mr F. J. F. M. van Thiel Prinses Beatrix maakte een rebus voor erefonds oud-verpleegsters Vrouwen voor Bescherming Burgerbevolking Onder voorzitterschap van me vrouw M. L. I. H. BirnieEtty uit Twello is gisteren in „Musis Sa crum'' te Arnhem de vergadering ge houden van de Nederlandse Federa tie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening afdeling Gelderland, in samenwerking met de stichting Gel derland voor maatschappelijk werk. De ere-presidente van de federatie mevrouw Quarles van Ufford, over handigde namens de provincie Gel derland een bedrag van 19.000. Dit bedrag is de opbrengst van de actie ten bate van het erefonds voor oud verpleegsters. Mevrouw Van der BurghWorffel uit Bussum merkte op, dat de pro vincie Gelderland de eerste is in ons land waar de actie voor de oud-ver- pjeegsters gezamenlijk is geschied. Deze spreekster vertelde voorts, dat ten bate van het erefonds nog twee nieuwe acties op stapel staan, n.l. één in de vorm van een rebuswestrijd, waarvoor de rebus is gemaakt door Prinses Beatrix en voorts een lepel- tjcsactie. Verscheidene afgevaardigden van vrouwenorganisaties uit de provincie Gelderland voerden het woord, waar na mevrouw J. B. Ch. Sjollema s'Jacob, presidente van het hoofdbe stuur van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in Nederland, in een kort woord sprak over de samenwer king tussen de U.V.V. en de federa tie. Deze samenwerking is mogelijk, hoewel er een verschil is in de doel stelling, omdat de federatie werkt met die vrouwen, die reeds in een zeker organisatieverband zijn onder gebracht, terwijl de U.V.V. een be roep doet op elke vrouw afzon derlijk. De heer Verwayen uit Den Haag, die de stichting Bescherming Bur gerbevolking afdeling Gelderland en Overijssel vertegenwoordigde, deed in een korte rede een beroep op alle vrouwen om mee te werken aan* de bescherming van de burgerbevol king. Mevrouw Sjollema s'Jacob sprak over de taak van de vrouw in de samenleving en als laatste kwam aan het woord mevrouw B. L. Clemens Schroener uit Leiden, werkzaam aan het instituut voor preventieve ge-, neeskunde. Zij vertelde diverse bij- KAMERLID VRAAGT: Hoe zit het met de Duitse effecten? Het Tweede Kamerlid mejuffrouw Tendeloo (P.v.d.A.) heeft aan de mi nister van buitenlandse zaken schrif telijk de volgende vragen gesteld: 1. Kan de regering mededelen, of de overeenkomst, die de Ne derlandse regering op 19 Mei 1952 roet de Duitse regering heeft gesloten, en waarbij de Neder landse regering heeft afgezien van alle aanspraken op terug gave van Duitse effecten, die tijdens de bezetting uit Neder land zijn weggevoerd behou dens betaling van een tegen waarde ad 45 millioen Duitse marken en een aanspraak op betaling van 70 millioen Duitse marken, waaromtrent de beta ling nog nader zal worden ge regeld verband houdt met de overeenkomst, die de Nederland se regering op 20 Juni 1952 met de Duitse regering heeft geslo ten, waarbij de Nederlandse re gering heeft afgezien van haar, uit de Nederlandse wetgeving voortspruitende rechten met be trekking tot de zich in Neder land bevindende Duitse effecten van Duitse eigenaren? 2. Kan de regering mededelen welke overwegingen aan deze transactie of transacties ten grondslag hebben gelegen, ge zien het feit, dat de in laatstge noemde overeenkomst bedoelde effecten krachtens de overeen komst van Parijs van November 1945 het belangrijkste onder pand vormden tot verhaal van de door Duitsland in Nederland tijdens de bezetting aangerichte schade? 3. Hoe groot is het bedrag der krachtens de overeenkomst van 20 Juni 1952 vrijgegeven effec ten en welke waarborgen heeft de Nederlandse regering, dat deze niet meer het voorwerp zijn of kunnen zijn van aanspra ken tot rechtsherstel door roofde Nederlanders? 4. Bestonden er nog andere aanspraken tot restitutie van uit Nederland door Duitsland tij dens de bezetting geroofde ef fecten, behalve de aanspraken van 45 en 70 millioen D. M., ge noemd in de overeenkomst van 19 Mei 1952, die de Nederlandse regering thans heeft opgegeven, en, zo ja, tot welke bedragen? HAAI AAN DE HENGEL. Toen kapper Joh. Swier uit Wie- ringerwerf gistermiddag aan het Noordzeestrand bij Groote Keeten zat te vissen, haalde hij ma enige botjes en palingen tot zijn grote verbazing een kleine haai van bijna een halve veter boven water. Gezien de be reiden lengte van de vreemde vangst bleef het „verwoede gevecht met het monster" uit. zonderheden over een rapport, dat is opgemaakt naar aanleiding van een enquête in Amsterdam en op het Groningse platteland onder 250 voog dijkinderen. Dit rapport strekt zich uit over de jaren 19301936. Zij be toogde o.a. dat het nodig is, althans wenselijk, dat bij de vrijwillige aan stelling van een gezinsvoogd of een gezinsvoogdessen vaak beter slaagden maakt. Het is b.v. in de stad geble ken, dat bepaalde gezinsvoogden of gezinsvoogdesen vaak betei slaagden wanneer zij een aanstelling hadden ontvangen van sociale werksters. Mr. F. J. F. M. van Thiel Minister aan het nieuwe Departement van Maatschappelijk «.erk. Schreven aannemers gemeente de wet voor Geschil tussen Leeuwardense aannemers en gemeente over vorm van aanbesteding Militaire gezinnen zijn de dupe Op 29 Augustus j.l. werd namens B. en W. van Leeuwarden door de directeur van gemeentewerken te Leeuwarden aanbesteed het bouwen van 66 woningen, nl. 54 etagewonin gen in 3 blokken (woningwetbouw) en 12 onder- en bovenwoningen in één blok (premiewoningen). Omdat de aannemers slechts in massa in schreven en geen prijs opgaven voor de beide percelen, hebben B. en W. gemeend de gunning niet te moeten geven. Op verzoek van de burgemeester heeft de directeur vam gemeentewer ken, ir. Ch. C. van der Vlis, inlich tingen verstrekt over de gang van zaken. Deze aanbesteding was nodig met het oog op de huisvesting van gezinnen van militairen, die op het vliegveld werkzaam zijn. Het zou onbillijk zijn de voor hen benodigde woningen ten laste te brengen van het gewone contingent woningen voor de bevolking en daarom verstrekt het Ministerie van Volkshuisvesting en Wederopbouw aam die gemeenten, die hiervoor in aanmerking komen een extra contingent. Alleen inschrijvingen voor de massa. Het ligt echter niet in de bedoe ling al die militairen in een bepaal de wijk onder te brengen, maar hier en daar een aantal woningen voor hen beschikbaar te stellen. De hier bedoelde aanbesteding betrof twee geheel verschillende woningtypen. De mogelijkheid bestond, dat de inschrij vingssom voor het ene perceel wél aanvaardbaar was voor wederop bouw, doch de andere niet en daar om was in het bestek de bepaling op genomen, dat voor a en b en voor de massa desgewenst afzonderlijk moest worden ingeschreven. Toen de 20 biljetten uit de bus kwamen, (één biljet werd bovendien te laat inge leverd) bleek, dat alle gegadigden slechts voor de massa hadden inge- schrevep. Slechts één van hen had ook een bedrag ingevuld voor de percelen a en b, doch de restrictie gemaakt, dat\ hij alleen het gehele object wilde aanvaarden. Kans voor dc „kleintjes". Verschillende aannemers hadden, aldus de directeur, voordien het ver zoek gedaan percelen te splitsen, zo dat ook de kleinere aannemers eens aan bod konden komen. Hier was nu een kans, die men niet gegrepen heeft. Hieruit moet geconcludeerd worden, dat de inschrijvers zijn over eengekomen éém lijn te trekken en de aanbestedei de wet voor te schrij ven; hetgeen, aldus de directeur, vanzelfsprekend niet geduld kon worden. Nog op andere wijze werd van de aanbestedingsvoorwaarden af geweken. De aannemers moeten hun prijs 45 dagen gestand doen, maar op de biljetten was meegedeeld, dat men er slechts 30 dagen voor garamt wilde zijn. Een termijn van 45 dagen kan echter, aldus ir. Van der Vlis, geen enkel bezwaar vormen, omdat men uitgaat van de datum van inschrij ven en de meerkosten. Gemeente nam het niet. Wat de prijzen van woningen be treft, daarvoor is door wederopbouw een norm gesteld, die natuurlijk niet dagelijks met de kostprijs op en neer gaat. Gedurende de laatste weken bleven de inschrijvingen ongeveer 10 pet. beneden de gestelde norm, doch bij de onderhavige aanbesteding lag men er maar juist iets onder. Nu de zaken zó liggen hebben B. en W. de gunning niet aan de laagste inschrijf- ster, de firma Te Heidinga en Zn. te Leeuwarden, die had ingeschreven voor 674.700.gegeven. Het gevolg is, dat de bouw van deze woningen, waarvoor de voorbereiding geheel gereed was, moet blijven liggen, dat tal van militaire gezinnen op z'n minst genomen bijna een jaar op een woning zullen moeten wachten en dat de staat moet doorgaan met het verstrekken van een toelage aan die gezinnen. Het is zelfs de vraag of Leeuwarden nu wel ooit deze wonin gen aan haar woningbezit kan toe voegen. Het standpunt van de betreffende aannemers is nog niet uiteengezet. Ned. Bank bericht Tweede mijlpaal van de deviezenreserve bereikt De minister overweegt Sluiting van de varkensmarkten Varkenspest te kwaadaardig De heer K. Roos, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Bond van Var kenshandelaren, heeft gistermiddag in een vergadering te Purmerend me degedeeld, dat de varkensmarkten zullen worden gesloten, een en an der onder voorbehoud van de mi nisteriële besluiten hierover, die bin nenkort zullen worden afgekondigd. Het ziekteverloop van de varkens pest heeft zich in Noord-Holland in een zodanige ongunstige zini ontwik keld, aldus Roos, dat men wel de markten voor vette varkens wil la ten doorgaan, met dien verstande, dat geen slachtvarkens beneden 80 kg. levend gewicht mogen worden aangevoerd. Van boer tot boer blijft de handel vrij, waarbij echter geen handel is toegestaan over de uit de nieuwe bepaling voortvloeiende grenzen. Deze liggen vermoedelijk voor het Oosten van ons land langs de Duitse grens en de Dedemsvaart en voor het Noorden langs de Af sluitdijk. Vervoer van levende var kens van de ene markt naar de an dere is ndet toegestaan, zo vertelde spr. verder. De heer Roos deed, in afwachting van een besluit van de minister een dringend beroep op boeren en hande laren hun varkens zoveel mogelijk te laten enten en zich te onthouden van handelingen, die uitbreiding van de gevreesde ziekte kunnen veroor zaken. Het ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening deelde bij navraag mee, dat het sluiten der var kensmarkten wordt overwogen en dat deze maatregel zal worden toe gepast wanneer het verloop der ziek te daartoe aanleiding geeft. Een de finitief besluit is echter nog niet ge nomen. j De verkorte balans van de Neder - landsche Bank geeft in de eerste plaats een zekere verademing te zien na de onverwacht zware eisen, die de Augustus-ultimo heeft gesteld. Voor schotten verminderden met 6 mil lioen, het tegoed van de schatkist steeg met 63 millioen en de handels banken brachten haar tegoed bij de Centrale Bank van 48 millioen te rug tot ƒ31 millioen. Ook de bank biljetten namen met 52 millioen af, doch de chartale geldhoeveelheid olijft toch boven die van het over eenkomstige tijdstip in de maand Augustus. Op de geldmarkt is de situatie „rustig", doch nog steeds niet overmatig ruim. Daggeld doet i onveranderd 3/4 pet. Voor zover bij de deviezenreserve van „mijlpalen" valt te spreken, is ditmaal een tweede „paal" bereikt. De deviezenreserve is n.l. met 43 mil lioen gestegen en bedraagt thans 2.008 millioen. In de verstreken 8 maanden van dit jaar is de voorraad geleidelijk aangewassen van 1.195 millioen per 7 Januari tot ruim ƒ2 milliard thans. Begin Juli vorig jaar vertoonde deze reserve een deficit van 280. mil lioen. Goud en deviezen tezamen be lopen thans ƒ3.230 millioen tegen ƒ3.187 millioen vorige week. De bank is voortgegaan met de af gifte van schatkistpapier, ditmaal is de betreffende post met 41 y2 mil lioen verminderd tot 342.800.000. De overige mitaties zijn van onderge schikte betekenis. De bijzondere re kening en andere saldo's bleven on veranderd. HULPBOEKHOUDER PLEEGDE VERDUISTERING De Maastrichtse recherche heeft de 20-jarige kantoorbediende P- J. T. uit Maastricht, in dienst van de groot handel N.V. H. aldaar, gearresteerd. De jongeman wordt ervan verdacht, in de afgelopen maanden verschil lende verduisteringen te hebben ge pleegd tot een bedrag van ruim 14.000. In zijn functie van hulp boekhouder zou hij vervolgens valse noteringen in de boekhouding hebben gemaakt. Hij is voor de officier van Justitie geleid en naar het huis van 'bewaring overgebracht. A.N.W.B. dringt met klem op verbetering aan Het tragische ongeval op de Aals meerweg te Amsterdam op Zaterdag j.l., waarbij, tengevolge van het slippen van een autobus, drie perso nen werden gedood en vijf anderen werden gewond, is voor de A.N.W.B. aanleiding geweest zich met een adres tot het College van Burgemeester en Wethouders van Amsterdam te wen den, teneinde op het treffen van af doende maatregelen aan te dringen. De Aalsmeerweg, gelegen aan de uiterste rand van de stad Amsterdam, vormt in feite een onderdeel van de grote en uiteraard zeer drukke ver binding Den HaagAmsterdam. Reeds op 30 Juni j.l. had de A.N. W.B. zich tot de Dienst van Publie ke Werken te Amsterdam gewend en erop gewezen, dat in de laatste tijd ten gevolge van het gladde weg dek verschillende auto's uit de bocht tussen de Rietwijkerstraat en het Hoofddorpplein waren gevlogen. Deze Dienst was echter van oor deel, dat de stroefheid van het weg dek op het betreffende gedeelte vol doende kon worden geacht. Men wees er op, dat de slipongevallen, die het laatste jaar ter kennis van de poli tie waren gebracht, te wijten waren de te hoge rijsnelheden, waar mede het verkeer uit de richting Den Haag de Aalsmeerweg pleegt te be rijden. In zijn adres aan B. en W. betoogt de A.N.W.B. thans onder meer, dat het rijden met hogere snelheden op de Aalsmeerweg, waarlangs het ver- MINISTERS MELDEN: Besteding Amerikaanse hulp in Ned. militaire fabrieken In een nota aan de voorzitter van de Tweede Kamer, delen de Minis ters van Financiën en van Economi sche Zaken mede, dat op 22 Juli 1.1. met de Verenigde Staten van Ame- rike overeensteming is bereikt in zake de financiering van de reeds eer der voorgestelde verhoging van de deelneming van het Rijk in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Nederlandsche Machine Fabriek „Artillerie-inrichtingen'' met 28 millioen ten laste van het saldo der speciale rekening ten name van de Nederlandse regering bij de Neder landsche Bank, waarop de tegenwaar- degelden worden gestort, voort vloeiende uit de economische en mi litaire hulpverlening: Dit betekent, dat het vermelde be drag van ƒ28 millioen t.z.t. ten laste zai kunnen worden gebracht van de uit de nog te ontvangen dollarhulp voor het fiscale jaar 19511952 voortvloeiende tegenwaardegelden. Het onderhavige project moet wor- dei gezien tegen de achtergrond van eenvoorstel, dat door de regering bij de Amerikaanse autoriteiten ingediend tot financiering met te genwaardegelden van projecten van militair of semi-militair karakter tot een totaalbedrag van 230 mil lioen. In deze nota wordt er voorts op gewezen, dat reeds eerder medede ling werd gedaan van de financie ring van de productie van miiitaire voertuigen tot een bedrag ad 175 millioen met tegenwaarden in het kader van bovenbedoeld 230 mil- lioen-programma Over de besteding van het reste rende bedrag van 27 millioen is nog overleg gaande met de Ameri kaanse autoriteiten. Sneeuwbal-verkoopsysteem niet onwettig? Ontwerper verweert zich Zoals men zich zal herinneren is onlangs een waarschuwing van de Haagse politie gepubliceerd inzake z.g. „sneeuwbal" verkoopsystemen. In deze waarschuwing werd er op gewezen, dat dergelijke verkoop systemen de mogelijkheid openla ten, dat deelnemers gedupeerd wor den. De Haagse politie liet verder weten, dat de ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij het Kanton gerecht in Den Haag deze verkoop systemen beschouwden als zijnde in strijd met de loterij wet en dat de aanleggers van dergelijke systemen vervolgd zouden worden. Tegen deze mededeling van Haagse politie is thans de aanlegger van een dergelijk systeem (de heer M. Paulus te Schiedam) in het ge weer gekomen. Zijn juridische advi seur (mr. M. Tripels uit Maastricht) verklaarde gistermiddag op een in Den Haag gehouden p ersconferen- tie, dat hij het systeem voor de in werking-treding had voorgelegd aan de ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Maastricht. Deze func tionaris zou, evenals de politie te Schiedam, hebben verklaard, dat dit verkoopsysteem niet in strijd is met de bepalingen van de loterij wet. Een poging om een proefproces uit te lokken is mislukt, zo vertelde de ju ridische adviseur ('het Openbaar Mi nisterie zag er niets in!). De aanleg ger van dit systeem ontkende niet, dat ook in dit systeem de deelne mers gedupeerd kunnen worden. Weliswaar worden zij voor alle ge volgen gewaarschuwd, doch deze waarschuwing had, zoals de aanleg ger toegaf, in duidelijker bewoor dingen gesteld kunnen zijn. De vakgroep gedistilleerd heeft in middels de verkoop van gedistilleerd via het z.g. „sneeuwbal"-verkoop- systeem verboden. keer uit Den Haag de hoofdstad bin nenkomt, volko vmeekraralnyzhRo nenkomt, volkomen verklaarbaar is te achten, daar deze weg een royaal profiel heeft. De A.N.W.B. acht het noodzakelijk deze omstandigheid als feit te aan vaarden en het wegdek daarom zo stroef te maken, dat ook bij regen geen gevaar meer voor het verkeer ontstaat. Speciaal heeft de A.N.WJB. aan dacht gevraagd voor de bocht in kwestie, waarvoor nog in versterk te mate de eis van stroefheid geldt, aangezien een bocht immers steeds een verhoogde kans tot slippen schept. De A.N.W.B. doet tenslotte een dringend beroep op B. en W. niets na te laten, wat ertoe kan leiden op dit gevaarlijke punt verder ongevallen te voorkomen. 4 middelen in 1 labiet doen wonderen! Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, hevige pijnen hebt, doet 'n enkel tabletje Chelarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroem de geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. 'n 4lje doet wonderen.' (Advertentie) Voxni.de Kleren vlam gevat Oude vrouw verbrand Gistermorgen is brand ontstaan in de woning van de 78-jarige alleen staande ongehuwde mej. D. Dijkink te Nijverdal. Toen buren de woning waren binnengedrongen bleek hun, dat de kleren van de oude vrouw, die zich bij het vuur had willen warmen, in brand geraakt waren. Toen men de vlammen had ge doofd, bleek dat het slachtoffer zeer ernstige brandwonden over het ge hele lichaam had opgelopen. In ern stige toestand werd zij naar het zie kenhuis te Almelo overgebracht, waar zij in de loop van de dag is overleden. De brand kon spoedig door de brandweer worden geblust. Wilt U iets weten Vraag naar een onderzoekings instituut. Antwoord: Op uw vraag moeten wij u helaas het antwoord schuldig blijven. Vraag inzake het opmaken van een contract tussen twee broers voor het aangaan van een geldlening. Antwoord: Dit moet op gezegeld papier gebeuren. Wat uw tweede vraag betreft: de winst kan omgezet worden in een lijfrente. De hoogte van een heffing is niet aan te geven zonder te weten hoe hoog het be drag is. Vraag: inzake belasting te betalen door een gehuwde vrouw, die uit werken gaat. Antwoord: Het inkomen van 'n gehuw de vrouw wordt geteld bij 't inkomen van de man en van dit gezamenlijke inkomen wordt Inkomstenbelasting betaald, afhankelijk van de grootte van het inkomen. Vraag: inzake overdracht van een huis zonder de hypotheekhouder daarvan op de hoogte te stellen. Antwoord: Ongetwijfeld dient de hypotheekhouder daarvan op de hoogte te worden gesteld. Ook deze borgtocht lijkt ons een vreemde transactie. Vraag: inzake de levensstandaard in Peru. Antwoord: Wend U tot de Emigra tiestichting van de Ned. Kath. Boe ren- en Tuindersbond, Badhuisweg 91, Scheveningen. SCHOORSTEENBOUWER GING EEN AVONDJE UIT. Voor de Haagse Rechtbank ston den gistermiddag drie vrouwen en twee mannen terecht verdacht van beroving van een schoorsteenbouwer, de 47-jarige fabrieksschoorsteenbou wer J. C. B uit Den Haag. Hij was op 29 Juli jl. met ruim 1.600 gulden op zak in Scheveningen aan de zwier gegaan. Tegen het middernachtelijk uur kwam hij in een bar in aanra king met enkele mannen en vrou wen. Hij zwaaide met rolletjes bank papier, gaf royaal rondjes weg, kort om hij maakte de indruk een man te zijn, die best wat geld kon missen. Dat was ten minste de mening van de bitterballenjuffrouw, die geen wissel geld teruggaf van een bankje van honderd gulden. De andere leden van het gezelschap volgden dit voor beeld gretig na, zodat de heer B. bij 't krieken van de dag nog slechts 300 gulden overhad. De Officier van Justitie eiste tegen de 29-jarige buffetjuffrouw J. A. T. een gevangenisstraf van tien maan den, waarvan zeven maanden voor waardelijk. Deze dame had het eerst het voorbeeld van de bitterballenjuf- frouw gevolgd. Tegen haar vriend, de 28-jarige musicus J. A. Z. uit Lei den, die haar tot de diefstal zou heb ben aangezet een groot deel van de buit kwam in zijn zak terecht werd tien maanden gevangenisstraf gevorderd. Eenzelfde straf werd ge vraagd tegen de 44-jarige kellner M. A. uit Den Haag, die de gouden kip in samenwerking met Z. en mej. T. systematisch verder had geplukt. De 18-jarige buffetjuffrouw J W. A. G. zij had een achtergelaten bankbil jet van honderd gulden behouden hoorde een boete van veertig gulden en een voorwaardelijke gevangenis straf van één maand tegen zich eisen. Dezelfde straf wenste het O.M. de bitterballenjuffrouw de 43- jarige E. R. te zien opgelegd. De rechtbank zal op 23 September a.s. uitspraak doen. HAAGSE POLITIERECHTER. Lompensorteerders. De officier van justitie bij de Haagse Politierech ter eiste veertien dagen gvangenis- straf tegen een lompensorteerder uit Leiden, die diefstal van lompen had gepleegd. De geschatte waarde van het gestolene was 500.a 600. Zeven jaar had verd. bij zijn pa troon gewerkt, toen had hij zich ver grepen. De man werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waar van drie weken voorwaardelijk met aftrek. Een andere lompensorteerder uit Leiden stond in deze zaak terecht we gens heling. Hij erkende de feiten, doch betoogde dat hij hoogstens voor zes 5 acht weken heling had ge pleegd. Hij was zonder werk geweest in die tijd.. Ook tegen hem werd veertien dagen gevangenisstraf ge ëist. Conform de eis werd verdach te veroordeeld. Vaasjes gestolen. In de nacht van 19 op 20 Mei had een los-werk- man uit Leiden uit een magazijn van een aardewerkfabriek te Zoeterwou- de vaasjes gestolen. Het was niet de eerste maal dat hij met de justitie in aanraking kwam. De officier van justitie vorderde vier maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk. De Haagse Politierechter wilde het nog eenmaal met verdachte proberen en veroordeelde hem tot 40.boete of 10 dagen en twee maanden voor waardelijk. Een tweede los-werkman uit Leiden had met de vorige ver dachte meegedaan. De eis tegen hem was 25.boete en twee maanden voorwaardelijk. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. Steunfraude. Een las-arbeider uit Sassenheim had steunfraude ge pleegd. Als ijsventeer had hij zijn in komsten onvoldoende opgegeven en nu stond hij op het matje bij de Haagse Politierechtr. De offcier van justitie eiste veertien dagen voor waardelijk met twee jaar proeftijd en conform de eis werd verdachte veroordeeld. Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. Verbond voor Veilig Verkeer Spaanèe Mexicaan hoorde zijn gestorven broer door de radio Binnenkort gelukkig weerzien Ter voorbereiding van de tentoon-Dinsdagmorgen arriveerde te Hil- stelling in Mexico, welke volgende versum een lange brief uit Valencia, maand door prins Bernhard zal wor- J waarin de medewerking van de We den geopend, heeft de Utrechtse reldomroep werd ingeroepen om zo Jaarbeurs een aantal vooraanstaande spoedig mogelijk een familieband te Mexicaanse journalisten uitgenodigd herstellen. De brief was geschreven tijdens de najaarsbeurs een bezoek door Lorenzo Sanchiz Nadal, broeder aan Nederland te brengen. Een vanvan de Mexicaanse journalist, die hen, de heer Joachim Sanchiz Nadal, j door de Jaarbeurs is uitgenodigd. Spanjaard van geboorte, had daarbij j Geheel onverwacht had hij door de een zeer merkwaardige en vreugde- radio de stem en de naam horen klin- volle ervaring. Hij vond n.l. zijn ken van zijn broer, die hij reeds had broer terug, die hij sedert meer dan doodgewaand. Onmiddellijk daarna 13 jaar geheel uit het oog had verlo ren. Volgens het programma van het bezoek aan Nederland, werd Zater dag jl. een kijkje genomen achter de schermen van de Spaanse afdeling had hij een lange brief naar Hilver sum geschreven met het verzoek deze aan zijn broer ter hand te stel len. Via de Jaarbeurs werd contact Op genomen met de heer Sanchiz Nadal, van Radio Wereldomroep te Hilver-die op dit ogenblik een kort bezoek sum en kennis genomen van de voor- aan Friesland brengt. De broeders bereidingen op radio-gebied voor de hopen elkaar te Parijs te ontmoeten, tentoostelling te Mexico. Tijdens dit I Een aardig cadeau van de Spaan- bezoek werd een korte reportage in I se afdeling van de Wereldomroep, die de Spaanse taal gemaakt. j thans haar 5-jarig bestaan viert.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6