Tachtig Oegstgeestse zieken hadden prachtige ziekendag Rijndijk-ploeg was sneller dan Voorschotense Brandweer Nieuwe vleugel van Rijnlands Lyceum officiëel geopend WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT nERSTE BI.AD PAGINA 3 Gisteren werd in dc St.WilIibror- duskerk de jaarlijkse ziekendag ge houden. Reeds betrekelijk vroeg in de morgen reden Roode Kruiswa gens, zieken- en particuliere auto's af en aan om de 80 deelnemende zie ken van huis te halen en naar de prachtig versierde kerk van Kerk- werve te brengen. De banken in het middenschip had den moeten plaats maken voor bed den, lig- en ruststoelen. Hulpvaardi ge verpleegsters van 't Ac. Zieken huis en „Endegeest", onder leiding van de wijkzuster der parochie, ston den gereed om de zieken naar hun plaatsen te geleiden en verder te ver zorgen. De plechtige mis die om half tien begon werd gecelebreerd door de weleerw. heer E. Gul jé, met assisten tie van pater Pachalis als diaken. Ce- ,-iremoniaris was kap. B. Wüst. Na het Evangelie hield pater P. Eken de predikatie met als tekst: „Vader, indien het mogelijk is, laat deze kelk aan mij voorbij g doch niet Mijn, maar Uw wil schiedde".. De christelijke opvatting van het lijden bestaat in de volledige onderwerping aan de wil van God. Wij mogen gerust bidden omgene- zing, maar indien het lijden voort duurt, moeten wij ons onderwerpen, hetgeen moeilijk is en vele offers vraagt, een algehele overgave aan de Godelijke wil. God is onze Vader en als Vader heeft hij niets anders voor ogen dan het welzijn van zijn kinde- ïv..i, van ons. Pater Eken wekte de zieken op veel te bidden tot Maria. Het parochiële zangkoor voerde o.l.v. de heer J. van Schaik de vaste en wisselende gezangen uit. Na de H. Mis zorgde een staf van dames ei reeds genoemde verpleeg sters voor spijs en drank, waarna één uur de handoplegging volgde door pastoor Looyaard, daarbij bij gestaan door pater Eke;kap. Jan zen en kap. Balgo.iy. Hierna namen de zieken een paar uren rust en te half vier volgde plechtig Lof. dat gecelebreerd werd door pater Paschalis Molenkamp met ass-sientie van prof. J. v. d. Boog van Warmond als diaken en de wel eerw. heer E. Guljé als subdiaken? Op het priesterkoor hadden pas toor Looyaard en de vier kapelaans der parochie plaats genomen. ^ken hield wederom de pre dikatie en had als tekstwoorden ge- Vg en: „Unze Vader die in den He mei zijt". Hij herinnerde aan 't ge Door het schoolbestuur van de pa rochie St. Willibrord is hedenmor gen in het Parochiehuis alhier aan besteed: het bouwen van een R.K. Meisjesschool met bijbehorende werkzaamheden op een terrein gele gen in het parochiecentrum van de St. Willibrordusparochie. De volgende 32 inschrijvingen wa ren hiervoor ingekomen: Fa. Grusen Amsterdam 156.000; Fa. Munster- man Amsterdam 151.000; Fa. Die pen, Santpoort 149.800; Fa. Mou- ton en de Wijs, Den Haag 145.239; Fa. Boel, Voorburg 144.700; Fa. Kool, Warmond 143.750; Fa. Bo- man en Leuven, Vijfhuizen 141.394; Gebr. den Ouden, Alphen a. d. Rijn 138.000; Fa. den Dubbelden, Oegst- geest 135.874; Fa. Bontenbal, Ze venhuizen 135.000; Fa. Strijk, Rijp- wetering 135.000; Fa. Proper, Oegst- geest 134.700; Fa. v. d. Schoot, Til burg 134.550; Fa. Slootweg, Val kenburg 134.543; Fa. Vermeulen, Gorinchem 134.100; Fa. Kloppers, Schiedam f 134.000; Fa. Beugelsdijk, Noordwijk 128.800; Fa. van Noort, Benthuizen 128.500; Fa. Kieft, Sas- senheim f 127.831; Fa. Seysener, Hil- legom 126.750; Fa. Kuin en Zn., Opmeer 126.425; Fa. Imthorn, Hil- legom 126.400; Philips Bouwbedrijf, Haarlem 125.000; Fa. Cobelens, Haarlem f 123.750; Fa. De Mulder, Oegstgeest 123.268; Fa. Strijk, Oegstgeest 122.860; My. Noord- Holland, Haarlem 119.911; Fa. Niersman, Voorschoten 119.880; Fa. de Lange en v. d. Plas, Oegstgeest 119.800; Fa. Buur, Haarlem f 119.450; Fa. Kiebert, Sassenheim i 118.681; Fa. Sirre, 112.r~ sprokene van 's morgens en wees er op, dat we niet alleen vertrouwen moeten hebben in God, doch ook on ze liefde betuigen aan Hem. Wat een geruststelling voor de mens, vooral voor de zieke mens, te weten, dat God steeds bij hem is. Wij zijn niet geschapen om hier een aantal jaren te leven, doch om later gelukkig te zyn in de Hemel. Het leven op aar de is maar een reis, waar veel el lende en narigheid heerst, vooral door ziekten. Het offer, dat God door ziek zijn vraagt, moet gedragen worden met vertrouwen en liefde. Na de predicatie volgde de pro cessie met het Allerheiligste en kreeg ieder zieke persoonlijk de ze gen, terwijl pastoor Looyaard met alle aanwezigen de smeekbede en aanroepingen bad, die ook te Lour- des tijdens de Sacramentsprocessie worden gebeden. Na deze schone plechtigheid kwa men de bruidjes alle zieken persoon lijk een ruiker bloemen aanbieden. Hierna werden alle zieken door co- dacht der autoriteiten heeft. mitéleden en zusters wederom naar hun bestemming gebracht. Drie-en-twintig zieken, die niet in staat waren de ziekendag mede te maken, werden door de pasgewijde pater Paschalis Molenkamp aan huis bezocht, onder aanbieding van bloe men en versnaperingen door twee bruidjes. RIJNSBURG ERNSTIG ONGEVAL. Algemeen bekend is de voor fiet sers vootal gevaarlijke weg tussen Herenweg en Splitsing, waar een dubbel stel rails de weg kruist alle fietsers aeze oversteek moeten maken. De laatste tyd gebeurden er meerdere ongevallen. Gisteren was het weer de heer Jac. Kromhout, voormalig kassier der Boerenleen bank, die met de fiets rydende naar richting de Splitsing de rails moest oversteken en door het slippen ern stig kwam te vallen. De heer Kr. had door de val een schedelbasisfractuur opgelopen. Toen in de Tramstraat meerdere ongevallen hadden plaats gehad, is daarin voorzien. Het wordt hoog tijd dat ook deze plaats de aan- „Graanmalerij in brand" Nuttige oefening goed geslaagd Met gillende sirenes gierden gister avond twee brandweerauto's door de bochten van de Leidseweg naar de Rijndijk, vanwaar zojuist aan het Politiebureau was gemeld: De graan malerij staat in brand! Juist gingen bij de Vink de spoorbomen omlaag, maar de spoorwegwaohter begreep wat er op het spel stond en liet de eerste motorspuit nog even passeren. De remmen knarsten, mannen spron gen van de auto, slangen werden uit gerold, maar toen de brandweerlie den even opkeken, zagen zij, dat er bij de malerij al water gegeven werd, de ploeg van de Rijndijk was al in actie. De Voorschotense brandweer had het nuttig geoordeeld eens een oefe ning te houden met de ploeg van de Rijndijk, om te zien, of de laatste in derdaad reden van bestaan heeft. Het bewijs werd gisteravond geleverd, want reeds zeven minuten nadat de brand gemeld was, gaven de spuit gasten van de Rijndijk al water. Het duurde toen nog vier minuten voor dat de brandweer van het dorp be gon te spuiten. De Rijndijk beschikt over een slan genwagen met enige straalpijpen. Onmiddellijk na de melding kwam ploegcommandant M, Meyer in actie. Er werden twee slangen uitgelegd, aangesloten op de waterleiding, waar het denkbeeldig vuur mee bestreden werd. De eerste motorspuit uit het dorp werd op de Wibebrug gezet en pompte water uit de Watering, waar de tweede auto even later op het erf van de heer Breukink gereden werd, om met water uit de Oude Rijn de malerij aan de achterzijde te be naderen. Het plan voor deze oefening was angstvallig geheim gehouden; ook de brandweermannen verkeerden aan vankelijk in de mening, dat het ernst was. De politie regelde het verkeer en binnen enige minuten waren er een massa toeschouwers op de been. Na afloop van de oefening kwamen burgemeester C. J. van der Hoeven, de heer J. Lekkerkerker, comman dant van de brandweer, de heer S. de Groot, onder-commandant, onder wiens leiding de brandweer van het dorp uitrukte, de heer M. Meyer, ploeg-commandant van de Rijndijk, even bij elkaar om de resultaten te bespreken. Unaniem waren zij van oordeel, dat de oefening geslaagd was en dat de Rijndijkse ploeg heeft bewezen levensvatbaarheid te bezit ten, omdat een verschil van vier mi nuten bij het blussen van een brand van beslissende betekenis kan zijn. De afstand van 't dorp naar de Rijn dijk is immers vrij groot ploeg kan uiteraard met zeer beschei den middelen werken, maar zij heeft alleen tot taak het eerste werk te doen, in afwachting van de aanmer kelijk beter uitgeruste brandweer van het dorp. De Rijndijk-bewoners zij er daar om op gewezen, dat zij bij brand eerst de commandant M. Meyer moe ten bellen (22191) en bij diens af wezigheid de onder-commandant D. Kooy moeten waarschuwen. Pas dan moet de brand gemeld worden aan het politiebureau in het dorp. (tel. 333 of 369). KRUIMELTJES DIEVEN. Gisternacht is er ingebroken bij de familie Dieben op de Leidseweg. Na afloop van een familiefeestje, hadden de bewoners zich ter ruste begeven, van welke gelegenheid de inbrekers gebruik hebben gemaakt om zich toegang tot het huis te ver schaffen. 's Morgens bleek, dat er nachtelijke visite was geweest. Alle kasten waren opengemaakt en over hoop gehaald. Vermist werden siga ren en de spaarbusjes van de kinde ren, terwijl bleek, dat zy zich aan fruit, wat in huis was, hadden te goed gedaan. De politie stelt een on derzoek in. EINDELIJK GEPAKT. Toen er van het voorjaar bij Van P. bloemen waren gestolen, werd een dader gegrepen terwijl een tweede voortvluchtig was. Thans werd te Alkmaar gepakt J. G. L. B. uit 's-Gravenhage, die o.a. ook van bovengenoemde diefstal beticht wordt. Dezer dagen is, met toestemming van de geestelijkheid, een katholie ke herenhandbalvereniging opge richt die onder de naam K.S.V. aan de handbalcompetitie zal gaan deel nemen. De nieuwe vereniging start voorlopig met een senioren en een junioren elftal en beschikt, dank zy de welwillendheid van de paters Ca- pucijnen, over het sportterrein van „Beresteyn". Gespeeld wordt in wit shirt en rode broek en dezer dagen zal het eerste nummer van het club blad „De Vuurtoren" uitkomen; le den en donateurs krijgen het gratis. Handballiefhebbers, die nog aan de ze competitie deel willen nemen, dienen zich ten spoedigste bij de voorzitter van het voorlopig bestuur op te geven, de heer J. M. v. d. Valk, Leidseweg 273. Er bestaat dan nog de mogelijkheid, mits de aanmeldin gen op korte termijn binnen komen, met een tweede elftal aan de competitie deel te gaan nemen. De training van de spelers zal plaats vinden door een erkend trainer. ^WITK AAN DEN RIJN Woningbouw. Met de werkzaam heden voor de bouw van 260 wonin gen in het z.g. „Molenblok" is begon nen; zowel aan de Westzijde bij de Wassenaarse weg als langs de Val- kenburgsspweg. Met het oog op de komende wintermaanden is het te verblijdender dat hiermede reeds nu wordi aangevangen, aangezien dit ongetwijfeld aan vele Katwijkers, grondwerkers en vaklieden werk zal geven. Over een klein gedeelte van dit terrein wordt nog een onteige ningsproces van de betrokkenen met het gemeentebestuur gevoerd. Uitslag Puzzelrit. Na veel puz zelen en cijferen zijn de prijswin naars van de rijwiel-puzzelrit einde lijk bekend geworden. Van de deelnemers -kwamen slechts 20 aan de finish. Als oorzaak wordt genoemd dat veel deelnemers te jeugdig wa rem. De uitslag luidt: 1. Joop Koele wijn, 2. Rinus van Paridon, 3. Adri Zuyderduyn, 4. Cor Winters. De prij zen kunnen worden afgehaald bij de secretaris. KATWIJK Quick Boys gaat naar Engeland In eep gehouden ledenvergadering van Quick Boys werd besloten om aan de uitnodiging voor een bezoek aan Harlesden in Engeland tijdens de a.s. Kerstdagen gehoor te geven. Dit oversteekreisje zal de kas der vereni ging pLm. 800.— kosten. Maar, zo werd in de vergadering gezegd, dat mag 'm niet hinderen. De heer K. van Duyvenbode had als bestuurslid be dankt. In zyn plaats werd gekozen de heer H. Barnhoorn. De heer A. de Lange werd als toegevoegd lid in de elftallencommissie gekozen. Het punt jeugdcommissie werd langdurig be sproken doch tot een definitief besluit in deze kon men niet komen. Beslo ten werd nog het boekjaar in het vervolg te doen eindigen per 30 Juni. Nederlanders aan het Koreaanse front Do Nederlandse vrijwilligers in Korea, die indertijd naar het eiland Koje waren overgebracht om te hel pen bij dc bewaking van de onwil lige krijgsgevangenen, zijn sinds 20 Augustus weer aan het front. Zij rijn gelegerd in dc heuvelstelling „Oude Kaalkop", die onlangs tijdens felle gevechten herhaaldelijk van bezetters is verwisseld. A.s. Zaterdag zal een buitengewo ne Verbondsraadvergadering van de K.A.B. te Utrecht worden gehouden, waar de heer A. C. de Bruyn, be noemd minister voor dc P.B.O. van do beweging afscheid zal nemen. Om 9 uur zal in de St. Augustinuskerk een H. Mis worden opgedragen door de Verbondsadviseur mgr. J. G. v. Schaik. Te 10 uur vangt de vergade ring aan in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen, Mariaplaats, waarna 's middags van 35.30 uur in het Jaarbeursgebouw een af scheidsreceptie wordt gehouden. HOE wordt het weer? (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERDRIJVENDE WOLKEN VELDEN. Nu en dan overdrijvende wol kenvelden, bijna overal droog weer. Matige tot zwakke wind tussen Oost en Noord. Iets kou der 's nachts met hier en daar mist, morgenoverdag ongeveer dezelfde temepratuur. Onder zeer grote belangstelling is gisteren het nieuwe gedeelte van het schoolgebouw van het Rijnlands Ly ceum aan de Backershagenlaan door het Bestuur der Stichting overge dragen aan het Curatorium en de con-rector, en door de echtgenote van rector Couvé officieel geopend. De nieuwe' vleugel van het gebouw telt 3 verdiepingen en bevat 15 nieu we leslokalen, een tekenzaal, een biologielokaal en een muzieklokaal, alsmede een tweede gymnastiekzaal. De plechtigheid werd bijgewoond door vele genodigden en honderden ouders van leerlingen en er werden diverse toespraken gehouden. De voorzitter van het Bestuur der Stich ting Het Rijnlands Lyceum, ir. Z. Th. Fetter sprak een welkomstwoord tot alle genodigden en dankte Rijks- en gemeente-instanties voor hun vlotte medewerking, waardoor het mogelijk was het nieuwe gebouw bijtijds ge reed te krijgen. Dr. Ph. J. Idenburg, voorzitter van het Curatorium zeide o.m. dat het Lyceum thans 530 leerlingen telt, 30 leslokalen en 43 docenen. Dr. H. L. Oussoren, plaatsvervan gend rector dr. Couvée, de rector, vertoeft op het ogenblik in Amerika voor een studiereis sprak over de er moet i indeling van de nieuwe vleugel en De gunning is aangehouden, Wassenaar altijd rekening mee gehouden wor- daarna bood de burgemeester van den, dat de spoorwegovergang veel Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. Baron I vertraging kan geven. De Rijndijk-1 van Wijnbergen zijn gelukwensen we gebouw. aan namens het Gemeentebestuur en namens de gehele bevolking van Wassenaar. Dr. W. v. d. Ent, Inspec teur van het Middelbaar Onderwijs zeide, dat ook de hoogste autoritei ten van het Ministerie van Onder wijs K. en W. zich oprecht verheu gen over deze uitbreiding van het Rijnlands' Lyceum. Nadat de archi tect, de heer J. P. Kloos uit Haarlem een korte toespraak had gehouden, waarin hij dank bracht aan allen, met wie hy voor en tijdens de bouw een prettige samenwerking mocht hebben, sprak namens de docenten ars. F. P. Huygens. Mevrouw Tade- ma vertolkte de vreugde, die over de grote uitbreiding van het Rijnlands Lyceum heerst in de kringen van de ouders der leerlingen. De heer Baas Becking voerde het woord namens de oud-leerlingen en Sonja de Vries bood aan de con-rector namens de leerlingen een fraaie reproductie san van een schilderij van Michel angelo „De schepping van licht en duisternis". Tenslotte klrnk door de zaal de stem van dr. Couvée, wiens toe spraak. ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis tevoren op een gramofoonplaat was vastgelegd. Mevrouw Couvée knipte het lint door, dat de toegang tot de nieuwe vleugel afsloot en de genodigden maakten een rondgang door het nieu- Democraten in Texas vóór Eisenhower Op de democratische conventie van Texas is Dinsdag een resolutie aan genomen, waarin elke inwoner van Texas wordt verzocht op de repu blikeinse presidentschapscandidaat Eisenhower te stemmen. De oorzaak van dit besluit is, dat Stevenson van mening is, dat de olievoorraden voor de kusten van Texas, Louisiana en Californië federaal eigendom zijn, terwijl Eisenhower de aanspraken van de staten op dit oliebezit steunt. VIJF OP ÉÉN DAG Boven Engeland zijn gisteren vijf Britse Meteor-straaljagers veronge lukt. Twee piloten kwamen om hc) leven, twee anderen brachten zich me? hun schietstoelen in veiligheid, de vijfde kwam met zijn toestel in zee terecht, waaruit hy kon worden gered. Een van de Meteors stortte neer te Tangmere in Sussex en kwam op nog geen acht meter van een in een wieg slapende baby terecht. De piloot kwam om, ondanks het feit, dat hy zich in zijn stoel had kunnen weg schieten. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 10 Sept. Kaas. Aan voer 258 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.35—2.40, 2e soort 2.30—2.34, extra kwal. 2.48, extra zware 2.50, Handel matig. TEL AAR, 9 Sept. Groente. Augurken: Fyn 1.06, fijnbasterd 77 cent basterd 72 cent, grof A 74 cent, grof I 64 cent, CD 41 cent, idem wit 33 cent, alles per kg. LEIDSCHENDAM, 10 September. Groente. Sla 47.50, spinazie 9 16, postelein 712, andijvie 5.50 7.60, bloemkool 1525. tomaten 2.50 4.60 komkommers A 2833, idem B 2327, idem C 1621, idem krom 1217 cent per kg.; snijbonen 4254. pronkbonen 1826, stokbonen 4453 stambonen 3245, spekbonen 2328, rode kool 8.301.10, groene kool f 78.80, meloenen 1539, perziken 1023, bospeen 15—21, prei 9.50 12.80, bleekselderij 1519 p. stuk 11 Sept.: zon op 6.06 en onder 10.04; maan op 22.21 en onder 15.42 uur. Aanhoudend vrij koud Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de eerste helft van deze week bleef voortdurend voor de tyd van het jaar koude lucht van polaire oorsprong over ons land stromen. Deze lucht had een onstabiele op bouw. zodat er bij voldoende verwar ming buien in konden ontstaan, die plaatselijk met onweer en vry grote hoeveelheden neerslag gepaard gin gen. Des nachts ontstonden de buien in hoofdzaak boven het vrije warme Noordzeewater, dat langs de kust een temperatuur van ongeveer 17 graden heeft. Overdag ontwikkelden de buien zich in de namiddag, nadat de zon de temperaturen tot ongeveer 15 graden had doen oplopen. Tijdens op klaringen daalde in de nacht de tem peratuur sterk en kwam op enkele plaatsen lichte nachtvorst voor. De gemiddelde temperatuur was 3 tot 5 graden beneden normaal. De kans op vorming van buien ver mindert nu tijdelijk iets tengevolge van een nadering van zwak ke rug van hoge luchtdruk over de Noordzee. De aanvoer van betrekke lijk koude lucht blyft echter voort duren. Uit W4ih, in Euïo-pa De weerraporten van het K.N.M.I. te de Bilt van hedenmorgen 7 uur luiden: OSLO zwaar bew. 15 c. STOCKHOLM onbewolkt 17 c. HE1LSENKI geheel bew. 12 c. EDINBURGH zwaar bew. 13 c. LONDEN regen 14 c. KOPENHAGEN licht bew. 16 c. AMSTERDAM zwaar bew. 16 c. ZüRICH mist 13 c. LOCARNO mist 18 c. GENèVE zwaar bew. 16 c. PARIJS regen 12 c. WENEN zwaar bew. 11 c. LUXEMBURG mist 12 c. LISSE, 8 Sept. Bloembollen. Narcissen I, II: Bonython 7.30, 0.Covent Garden 7.10, 0. Dawson City 7.30, 6.Glory of Sassenheim 14.—, 0.Golden Harvest 0.f 10.40, Kink Alfred 11 10, 8.50; Magnificence 15.90, 0.—; Rembrandt 10.20. 6.80; Spring Glory f 17.80, f 12.40; Impe rator 10.6.80. Carlton 7.30, 5.75, Fortune 7.—, 5.70; Helioa 5.30, 5.Mario Cran 5.3.75 Scarlet Elegance 5.05 3.35; Sem- pre Avanti f 7 90, 4.60; Cheerfulness 5.65 4.25; Geranium f 10.90, 8.70 Laurens Koster 0.6.25; 1-Inno- cence 0.f 6.15; Scarlet Gem 7. 6.50; St. Anes 0.—, f 4.50. Acte* 6.25, ƒ0Ornatus 4.20, 0. Mrs R. O. Backhouse f 13.30, 0. Prima Donna 4 50, 3.30; Lady Dia na Manners f 4.75, 0.Albo Pleno 7.—, 0.Inglescombe 7.60. f 5.50; Texas 0.11.von Sion. 0.—, f 10.60; Orange Glow f 6.20, 5.?0; Lloyd George 0.7. Whistler 7.50, 6.75; Flower Record 7.20, 0.— Wrestler 7.10, 0.— Winter Gold 7.30, 0.—; Flower Carpet 10.50, 9.50, Triandus Tha lia 0.—, 8.30. DE N.V. INTERNATIONALE KUNSTSTOFFEN. INDUSTRIE zoekt voor spoedige indiensttreding een bekwaam 0NDERH0UDS MONTEUR die belast zal worden met het onderhoud en de revisie van haar machines. Alleen zij, die over behoorlijke vakkennis beschikken en ervaring hebben met hydraulische machines komen in aanmerking. Tevens zoeken wij een TEKENAAR of AANKOMEND TEKENAAR voor de afdeling werkvoorbereiding, in het bezit van diploma Ambachtsschool en Avondteken- school. Schriftelijke sollicitaties aan de afd. Personeelszaken, N.V. I. K. I, Voorschoten. 3548 is en blijft nummer éón onder de Virginia Sigaretten Prijs f. 1.- 2 Gevraagd nette Sla gersleerling. Gelegenheid om het gehele vak, ook slachten, grondig te leren. Zierikzee, Hooigracht 45 -.i-en. 4939 2 Te koop: vier stoelen 9.divan 15.trap- naaimachine 55. schrijfta fel 15.modern dres soir f 35.ameublement 65.kookkachel f 19. 2 pers. bedstel 35, 1 pers. 15. ledikanten f 7.50 rijwielen 19, Nieuwen- burg, Hooigracht no. 55. (Geen winkelhuis). 2 Tafeltennisliefhebbers. Onze speelzaal is thans weder elke dag geopend vanaf 2 uur. Zondags tot 7 uur, Zaterdags tot 9 uur, overige dagen tot 11 uur. ..Kaaij's Tafeltennishal". Hogewoerd 103, Tel. 22536. 2 Woningruil. Aangeb. te Den Haag: woning L. van Meerdervoort bev. 6 ka mers, keuken, badk.. 2 toi letten, c. v. huur 69. Gevraagd te Leiden: soort gel. woning met tuin. Br. onder no. 4947 bureau van dit blad. 2 Schrijfmachines. We- I gens verhuizing aangebo den, w. o. Remington", „Continental" enz. Tevens een „Eysink" motorrijwiel 125 c.c., een twee persoons I kano en 11 witte leghorns met ren en nachthok. Van Dijk, Hoofdstraat 68. Lei derdorp, tel. 24191. 4946 I 2 Op elk feest Hofenk's Melody Makers, het meest gevraagde dans- en show orkest in bezetting van 3 tot 5 personen. Het danst heerlyk op de tonen van de Clavioline, het klein Ham mondorgel. Gé Hofenk, Breestraat la, Leiden, te lefoon 24081. 3540 2 2de hands rijwielonder delen: voorwielen f 1.50, dynamo's f 2.50, spatbor den per stel 1.sturen 0 50, zadels 1.50, dra gers 0.50. tevens dames neren-, jongens- en meis- jesry wielen. leeftijd 612 jaar. Levendaal 47, hoek Oranjeboomstraat, Leiden. 2* 15 Herenpolshorloges 15.Wij kochten op de Jaarbeurs grote collectie uurwerken en horloges, welke wij met onze be kende garantie tegen zeer lage pry zen kunnen ver kopen. Uurwerkkliniek, La ge Rijndijk 8, de Speciaal zaak van Leiden. 3543 2 Biedt zich aan R. K. meisje als hulp in de huis houding voor de dag. Br. onder letter W aan dc agent J. van Steijn, Wei poort 9, Zoeterwoude. <2 Werkster gevraagd. Jonge werkster gevraagd voor 's Maandags 's mor gens. Aalmarkt 4 (winkel) Leiden. 4943 2 Last van muizen. Het enig afdoende middel is een kat, twee jonge katjes, gewend aan Felix' Katten brood. zoeken een goed te huis. Schelpenkade 52. 2 Voor oud goud. zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wil O do hoogste oriis. Grote keuze Verlovingsringen. Horlo ges. Wekkers, Klokken. Reparatie-inrichting spoe dig en billijk. Jac. Hooger- vorst „Het Rincen'miis" Morsstraat 9. Tel 24920 2 Te koop: stalen motor woonboot. lang 16 meter, keuken, kamer slaapka mer. voor roef, alles in goede staat, prijs 3200. schip H 10863, Kanaal- brug t.o. veiling. Rijnsburg 2 Wegens emigratie te koop aangeboden 6-delig eet- en ontbijtservies, 12- delig theeservies, geheel nieuw, prachtig porselein wit met gouden rand te sa men 99.50. Br. onder no. 4937 bureau van dit blad. 2 Tropical costuum* f 47.50. Nog enkele restan ten voor spotprijzen. Cos- tuums f 29.95, Pantalons f 7.90, Windjacks f 10.50, Sweaters 375. Overhem den, Amerikaanse dassen, sokken enz. Zeer goedkoop Leune, Janvossensteeg 67, Tel. 22415. 2 Goed dansen leren 15 blijven wij handhaven, wegens groot succes, er is voor U nog eer. olaatsje vrij op de R. K. Beginners- les Zondagmiddag en week avonden, betaling in ter mijnen. Dansschool A. J. Visser. Plantage 7. Lelden. 2 Groene Trenchcoat)**- sen voor dames en heren 25.95. Egypt, linnen Re genjassen geheel dubbel f 29.50. Zuiver wol Gabar dinejassen f 37.50. Met uitritsbare voering f 49.75. Leune. Janvossensteeg 67, Tel. 22415. 2 Te koop aangeboden een i. g. st. zijnde kachel met plaat 20.en een nieuwe straal kachel tegen elk aannemelijk bod. Dui- zings. Kraaierstraat 36b. LANGERAAR Abonnementen en A4ra*> tenties worden men door: J. V. Cl. PUI La n ge raa rsewef Mt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3