Groot militair vertoon bij opening Staten Generaal Nederlandse tanker dobbert stuurloos op de Oceaan Hogere omzetten detailhandel in de maand Juli De K.V.P. na de verkiezingen Twee personen, verdacht van brandstichting, aangehouden DINSDAG 9 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 PRINSJESDAG OP KOMST In verband met de plechtige ope ning van de zitting der Staten Gene> raai door H. M. de Koningin op Dinsdag 16 September a.s. heeft de gouverneur der residentie, generaal- majoor ir M.. Tans ten aanzien van het militaire eerbetoon het volgende bepaald: Het ere-escorte zal bestaan uit een detachement Koninklijke MarechauS' see, de Koninklijke Militaire Kapel met de Grenadiers-drumband, een compagnie Jagers van het gardere giment Grenadiers en Jagers met vaandelwacht en ere-escorte van de rijkspolitie te paard, Voor het paleis Noordeinde zullen 100 man van het regiment infanterie Johan Willem Friso de erewacht be trekken. Hierbij zijn tevens inge deeld het vaandel met vaandelwacht en het muziekkorps van hat regi ment infanterie Johan Willem Friso. Aan de ridderzaal wordt de ere wacht geleverd door het korps Ma riniers ter sterkte van 70 man. Hier bij zijn ingedeeld het vaandel met vaandelwacht van genoemd korps en de Marinierskapel der Koninklijke Marine. De volgende troepen zijn bestemd voor de afzetting langs de door de koninklijke stoet te volgen weg. Een detachement ter sterkte van 100 man van de Koninklijke Marine (matro zen), een detachement ter sterkte van 100 man van het bewakings korps Koninklijke Landmacht, een detachement ter sterkte van 200 man van het regiment infanterie Lim burgse Jagers, een detachement ter sterkte van 300 man van het regi ment zware luchtdoelartillerie „Rhe- nen", een detachement ter sterkte van 200 man luchtvaarttroepen en een detachement ter sterkte van 200 man van het wapen der Konink lijke Marechaussee, Op het Binnen hof treft men nog een ere-afzetting van het garderegiment fuseliers „Prinses Irene" ter sterkte van 100 man aan. Behalve de reeds genoemde mu ziekkorpsen laat het muziekkorps van het regiment infanterie Lim burgse Jagers zich bij het paleis Kneuterdijk horen, bevindt de lucht machtkapel zich op de hoek van de Korte Vijverberg en Lange Vijver berg en staan de drumband van de Koninklijke Marechaussee en de drumband van het regiment zware luchtdoel-artillerie „Rhenen" resp. op het plein en in de bocht van het Lange Voorhout opgesteld. De minuutschoten worden afge vuurd door een batterij artillerie, be staande uit zes stukken. Deze batte rij is opgesteld op het Malieveld. Aetherklanken j WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 29.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 en 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram. (9.359.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 Boekbe spreking. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 RVU: mevr,dra. M. M. Boldingh: „Iets over het onts.taan en de bedoeling van ge liefde ouderwetse kinderboeken: Piet de Smeerpoets". 11.30 Gram. 12.00 Accordeonorkest er, solist. 12.30 Land- en tutinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lich te muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.45 Idem. 14.00 Gesproken portret. 14.15 „Monsieur Beaucaire", operette, (gr.pl.). 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Gram. 17.50 Regeringsuitzen ding: H. M. Laupman: „Pioniers aan de Triton-baai". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Militaire cause rie. 18.30 RVU: Dr. C. A. van Geur- sen: „De mens en zijn filosofie". 19.00 „Volksgezondheid in het geding", causerie. 19.15 Pianoduo. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Re sidentieorkest en solist. 21.12 „Scot land Yard zet door", hoorspel. 22.30 Dansmuziek. 22.45 „Zijn wilde dieren werkelijk zo gevaarlijk?", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 .Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 „De eend, die achteruit vloog", hoorspel. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Metropole orkest en koor. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram. 15.15 Omroeporkest. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mili taire causerie. 18.00 Gram. 18.15 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Salonorkest. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gram. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Gram. 20.15 „De school met de Bijbel". 21.30 Radio Philharmonisch orkest, koor en solisten. 22.25 Gram. 22.30 Inter nationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. .23.15—24.00 Gram. De militairen van het garderegi ment Grenadiers en Jagers, het gar deregiment fuseliers „Prinses Irene" en de Koninklijke Militaire Kapel zullen in de ceremoniële tenue ge kleed zijn. Mr. F. Van Thiel benoemd Bij Koninklijk Besluit van 9 Sept. 1952 is op voordracht van de minis ter president, minister van Algeme ne Zaken van 8 September 1952 prof. dr L. J. M. Beel, minister van Bin nenlandse Zaken en van Maatschap pelijk Werk op de meest eervolle wijze ontheven van het beheer van het departement van Maatschappe lijk Werk en is mr J. F. M van Thiel te Helmond benoemd tot minister van Maatschappelijk Werk. Mr. Frans Joseph Frits Marie van Thiel is op 19 December 1906 in Hel mond geboren. In zijn geboortestad volgde hij de lagere school en op het St. Willibrorduscollege te Katwijk aan den Rijn deed hij het eindexa men gymnasium A. Hij studeerde rechten aan de R.K.. Universiteit te Nijmegen. Hij verliet na enige jaren de advocatuur om industrieel te worden te Helmond. Van 1948 tot de jongste verkiezin gen was mr. Van Thiel lid der Twee de Kamer voor de K.V.P. Hij is nog lid van de Helmondse gemeenteraad. Voorts heeft hij tal van maatschap- peilijke functies, O.a. is hij voorzit ter van het provinciaal opbouwor- gaan N.-Brabant (Brabants Volks herstel), lid van het provinciaal be stuur vap de Noord-Brabantse Bond van het Wit-Gele Krüis, lid van de Welvaartsstichting Noord-Brabant, bestuurslid van het diocesaan chari tatief centrum in het diocees 's-Her- togenbosch, president van de bijzon dere raad der St. Vincentiusvereni- ging Helmond en omstreken, lid van het stichtingsbestuur van het sana torium „St. Jozefsheil" te Helmond en bestuurslid van het sanatorium „De Klokkenberg". Ook is hij voor zitter van de centrale raad voor ge zinsverzorging in Nederland en van de Katholieke Nationale Gezinszorg. Mr. van Thiel is van plan in Hel mond te blijven wonen om het con tact met het Zuiden te behouden. Op verzoek van de Hoofdlegeraal moezenier zal Nationaal Katholiek Thuisfront aandacht schenken aan de Nederlandse millitairen die in Frank rijk, voornamelijk in Fontainebleau zijn gelegerd. De eerste lectuurzen- dingen zijn onderweg. Bovendien zijn in verband met de grootscheepse manoeuvres, welke in Duitsland in de loop van deze week een aanvang nemen, op verzoek van de Divisie aalmoezeniers, grote zendingen ont spanningslectuur naar de troepen te velde verzonden. De president van de wereldfede ratie voor dierenbescherming, dr. mr. W. Hugenholtz uit Leiden, zal ter gelegenheid van werelddierendag (4 October) voor de wereldomroep „na mens alle dieren der wereld" een oproep richten aan „alle volkeren der wereld". Deze oproep zal in verschillende talen worden uitgezonden. Dr. mr. Hugenholtz zal daarbij wijzen op de noodzakelijkheid van dierenbescher ming en op de betekenis van we relddierendag. NEKKRAMP IN MAASLAND. In de gemeente Maasland in Zuid- Holland is bij een der inwoners, de heer A. Korpel, door artsen nek kramp geconstateerd. De patiënt, die in een ziekenhuis is opgenomen, on dergaat een penicilline-behandeling. De minister van landbouw heeft laten weten, dat de richtprijs voor baconvarkens onverminderd op 2.57 geslacht gewicht zal worden gehand haafd. Onlangs was er onder de varkens telers enige ongerustheid ontstaan, toen de regering met ingang van 1 September de afname van bacon varkens staakte, daar het contract met Engeland voor de levering van 35.000 ton was afgelopen. Vandaar dat de Stichting voor de Landbouw zich toen gericht heeft tot de Rege ring. Intussen behoeft zo werd ons meegedeeld Nederland weinig haast te maken met het sluiten van een nieuw verdrag met de Engel sen, omdat de export van bacon naar andere landen winstgevender is. Bo vendien bedingt Engeland thans een prijs, welke aanmerkelijk lager ligt dan elders wordt betaald. Zo levert de uitvoer naar Frankrijk en de Ver enigde Staten een prijs op van ƒ2.70 per kg. Ook Duitsland neemt belang rijke hoeveelheden bacon af. HUIZEN VOOR MILITAIREN De gemeente Arnhem heeft een extra-volume gekregen voor de bouw van 256 woningen ten behoeve van militairen en hun gezinnen-. Deze huizen, die 7.85 per week aar» huur zullen opbrengen, worden gebouwd voor de som van bijna 2.600.000, dat is ongeveer 12 minder dan de norm, die door het rijk voor een ULl gaa, teil Jjcuiuuiiit uv.na11uv.n115. ilUUU, U1C UUU1 JlCl. 11JK. VUU1 eci Zijn toestand was gisteravond rede- dergelijk object wordt aangehou- lijik wel. I den. OPVARENDEN MAKEN HET BEST Het 16.460 ton metende tankschip „Esso Amsterdam" van de tankvloot van Esso Nederland N.V. drijft 1000 km. ten Westen van de Azoren hul peloos rond. Reeds op 1 September seinde ge zagvoerder C. Prins dat er moeilijk heden waren en een dag later ont ving men het bericht dat de hoofd motor door kortsluiting was uitge schakeld. Alle pogingen, om met eigen middelen reparaties uit te voe ren, mislukten. De zeesleepboot „Humber", die ter assistentie is uitgevaren, zal de „Esso Amsterdam" waarschijnlijk Woensdag bereiken. Het schip zal naar Horta Gedeeltelijk door uitverkoop Het cijfermateriaal, dat door het Economisch Instituut voor de Mid denstand is gepubliceerd met betrek king tot het omzetver'loop in het midden- en het kleinbedrijf geduren de Juli jl., wijst uit, dat in tal van branches hogere geldomzetten wer den behaald dan in de daaraan voor afgaande maand. Deze toeneming van de geldomzet ten moet ten dele worden toegeschre ven aan de omstandigheid, dat in een aantal takken van detailhandel (o.a. in de detailhandel in textiel, in schoeisel, in meubelen en aanver wante artikelen en in glas, aarde werk, porcelein ten huishoudelijke artikelen) opruimingsverkopen wer den georganiseerd. Over het geheel genomen schijnen deze opruimings- Koningin Victoria voor de Televisie In een serie van zes delen, zal het leven van Koningin Victoria tijdens haar regering, voor de Engelse tele visie worden gebracht. De reeks, die „Rappy and Glorious" zal heten, en aanvangt op 13 September a.s., is sa mengesteld uit toneelstukken over Koningin Victoria, die in de loop der tijden werden geschreven. De actrice Renée Asherson, is aangezocht de rol van Koningin Victoria te vertolken. Men ziet haar daarin als een jong meisje (in 1837), een volwassen vrouw in de kracht van haar leven, maar ook als de oude dame, die zij in 1897 bij haar diamanten jubileum was. De foto toont Renée Asherson als Koningin Victoria op 81-jarige leeftijd tijdens een repetitie in de Lime Grove studio's te Londen. Het kostte de grimeur drie volle uren, voordat hij de actrice had veranderd in deze geslaagde imitatie van de Koningin. verkopen geen onbevredigende resul taten te hebben opgeleverd. In tou- ristencentra werd het omzetverloop gunstig beïnvloed door de verkopen aan vreemdelingen. In tegenstelling tot Juni van het lopend jaar, vertoonden de geldom zetten in Juli daaropvolgend in ver gelijking tot de overeenkomstige maand in 1951 eveneens veelal toeneming, waarop derhalve kan worden geconcludeerd, dat de koop lust van het publiek in Juli groter is geweest dan in Juni. Zulks geldt vooral ten aanzien van de aankopen van rijwielen, schoeisel en sportarti kelen. In alle branches, behorende tot de voedingsmiddelensector waren de geldomzetten in Juli jl. hoger dan die in Juli 1951. De omzetvermeerdering was het sterkst in het bakkersbedrijf (13 pet.), het slagersbedrijf (13 pet.) en in het kruideniersbedrijf (10 pet.). Men bedenke bij de beoordeling van deze gegevens evenwel, dat de prij zen van tal van artikelen in deze branches in Juli jl. niet onbelangrijk 'hoger waren dan die in Juli 1951. Aangenomen mag dan ook worden, dat de stijging van de hoe veelheids- omzetten, voor zover hiervan althans sprake is geweest, aanzienlijk gerin ger was dan de toeneming van de geldomzetten. In de detailhandel in vis, in aardappelen, groenten en fruit en in zuiveloroducten werd de omzet van Juli 1951 overtroffen met resp. 6 pet., 2 pet. en 2 pet. Met betrekking tot het omzetver loop in duurzame consumptiegoede ren kan worden opgemerkt, dat slechts in de detailhandel in textiel, de kantoorboekhandel en de handel in ijzerwaren en gereedschappen, de geldomzetten niet het peil bereikten van Juli 1951. In deze branches werd namelijk een omzetdaling genoteerd met resp. 2, 2 en 3 pet. Gunstig kan de omzetontwikkeling worden ge noemd in de boekhandel, daar de geldomzetten hier 19 pet. hoger wa ren dan die ir Juli 1951. Ten dele is dit het gevolg van de verschijning van enige nieuwe afleveringen van intekenwerken. In de detailhandel in schoeisel, in die in sportartikelen als mede in het rijwielbedrijf werd ten opzichte van Juli 1951 eveneens een vrij belangrijke toeneming van de geldomzet geboekt t.w. van resp. 15, 12 en 14 pet. De omzetten in de de tailhandel in meubelen en aanver wante artikelen en in glas, aarde werk, porcelein en huishoudelijke artikelen vertoonden een stijging met 3 pet. Mede tengevolge van de gehouden opruimingen werd van Juni op Juli jl. een belangrijke omzetvermeerde ring behaald in de detailhandel in textiel (51 pet.), in glas, aardewerk, porcelein en huishoudelijke artike len (30 pet.), in schoeisel (26 pet.) en in meubelen en aanverwante ar tikelen (19 pet.). De verkoop van artikelen voor de zomersporten deed de omzet in de detailhandel in sport artikelen stijgen met niet minder dan 52 pet. Ook in het rijwielbedrijf was de ten opzichte van Juni behaalde omzetstijging belangrijk, namelijk 39 pet. op de Azoren worden gesleept. Vol gens voorlopige berekeningen zal de sleep daar 18 September aankomen. Te Horta zal de heer S. S. Ulrich, in specteur van de tankvloot van Esso Nederland, tezamen met twee heren van het electrotechnisch bureau A. de Hoop N.V. te Rotterdam, nazien of reparatie op de Azoren mogelijk is. Het schip had te Baton Rouge in de Golf van Mexico een lading vliegtuig- benzine ingenomen voor Pernis. De 44 opvarenden verkeren in de beste welstand. Bliksem sloeg in schoorsteen Arbeiders door vallend puin gewond Tijdens het korte doch hevige on weer dat Maandagmiddag tegen half zes' boven Midden-Brabant woedde, is de bliksem ingeslagen in de twin tig meter hoge schoorsteen van het in aanbouw zijnde klooster en novi ciaat der Zusters van het Allerhei ligst Hart van Jezus te Veldhoven. In het ketelhuis schuilden een twin tigtal arbeiders. Enigen van hen werden door het neervallende puin, niet ernstig, gewond, terwijl een der ketelbouwers vrij ernstige brand wonden opliep. De bliksem, die als een gloeiende bal via de schoorsteen loodrecht naar beneden was gekomen, ging via de pijpleidingen door een der ramen weer paar buiten. Het ketelhuis liep grote schade op en zal vermoedelijk geheel moeten worden herbouwd. Uitbreiding van beraad en overleg Het algemeen secretariaat der KVP deelt omtrent de besprekingen van het Dagelijks Bestuur en het Partij bestuur betreffende de situatie der KVP na de verkiezingen het volgen de mede: Dagelijks Bestuur en Partijbestuur hebben zich beraden over de situatie der KVP onder de huidige omstan digheden en zijn ten opzichte van 'n aantal punten tot concrete conclusies of besluiten gekomen. 1. Onder instemming van het Partij bestuur heeft 't Dagelijks Bestuur der KVP zich gewend tot het Ka tholiek Bureau voor Maatschappe lijk en Cultureel Overleg met de suggestie, dat dit bureau 't initia tief zou nemen voor de bestude ring van het vraagstuk der sociale en politieke eenheid onder de ka tholieken in Nederland met jiet oog op de huidige situatie. Het is van oordeel, dat de onderlinge ver houdingen der katholieken op soci- ciaal en politiek terrein de instel ling verlangen van een breed sa mengestelde commissie, die zich dient te beraden over de noodza kelijkheid van de eenheid der ka tholieken op sociaal en politiek ge bied onder de huidige omstandig heden. Aan dit beraad ware te verbinden de bestudering van het vraagstuk der voorlichting op de ze gebieden en ook het vraagstuk der staatsburgerlijke opvoeding, in het bijzonder bij het katholiek volksdeel. Het is van mening, dat de genoemde commissie allereerst verantwoordelijke personen uit het sociale en politieke leven dient te omvatten, dat met name enige er varen journalisten dienen deel uit te maken van de commissie en dat het lidmaatschap van enige voor aanstaande priesters uit het katho lieke openbare leven noodzakelijk geacht moet worden. Het is ten slotte van oordeel, dat het voorzit terschap der commissie bekleed zal dienen te worden door een al gemeen gewaardeerde vooraan staande katholiek Nederlander, die geen deel uitmaakt van de leiding der betreffende organisaties. Deze suggestie van het Dagelijks Be stuur der KVP is thans bij het Katholiek Bureau voor Maatschap pelijk en Cultureel Overleg in be handeling. PAARD OP HOL, VOERMAN GEDOOD Gistermorgen reed de 60-jarige gehuwde landbouwer J. Kuipers uit Veendam met paard en wagen door Muntendam. Toen uit tegenoverge stelde richting een vrachtauo uit Onstwedde naderde, is het paard waarschijnlijk geschrokken. Het be gon te steigeren en hierdoor, viel de heer K. van de wagen. Hij kwam onder een achterwiel van de auto terecht en was op slag dood. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. In de hoofdstad is gisteren ten ge volge van opgelopen brandwonden overleden het bijna 2 jaar oude zoontje van de familie Van M. Het kind had Zaterdag in de ouderlijke woning aan de Ringdijk een zeeppot met kokend water omgetrokken en over zich heen gekregen. Het had brandwonden aan de schouders en de rug, die zich aanvankelijk niet erpstig lieten aanzien. BRAND VERWOESTTE BOERDERIJ Gistermorgen vroeg is de kapitale boerderij van de heer W. Steenber gen, gelegen aan de Drentse Hoofd vaart op de grens van de gemeenten Diever en Havelte, afgebrand. De brandwèer uit Diever kon niets uitrichten tegen de vlammenzee, die door een grote partij hooi en het rie ten dak werd gevoed. Enkele bijge bouwtjes konden behouden blijven. Enige biggen kwamen in het vuur om.' De inboedel is bijna geheel ver loren gegaan. Verzekering dekt de schade. Naar aanleiding van deze boerderij- brand heeft de rijkspolitie twee per sonen aangehouden, die er van ver dacht worden de brand te hebben veroorzaakt. Het zijn twee ontsnapte pupillen van de stichting „Bosoord" te Vledder, een opvoedingstehuis voor jeugdige gederailleerden. Zij brachten de nacht in de schuur van de heer Steenbergen door, zonder daartoe verlof te hebben gevraagd. Gistermiddag om ongeveer vier uur, tijdens een hevig onweer, sloeg de bliksem in de schuur van de boer derij „Berkenhof", te Ravenbosch bij Valkenburg (L.), bewoond door de landbouwer A. Brands. De brandwe ren van Valkenburg en Maastricht be streden het vuur, doch konden niet verhinderen dat de gehele oogst ver loren ging. De schade is aanzienlijk en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Tegen half acht was men nog bezig met nablussen. 2. Na de besprekingen, gehouden in Het Dagelijks Bestuur der KVP en in hea Partijbestuur, zal op 13 Sept. a.s. een besturenconferentie der KVP worden gehouden, waar aan het Partijbestuur en de dage lijkse besturen der Kringen deel nemen. In behandeling zullen wor den gebracht die onderwerpen uit de bestuursraad, die in het bijzon der de kringen en afdelingen der partij ter harte gaan en die in deze geledingen der partij behandeling verdienen. 3. Bij de komende bestuursverkiezin gen in de Partij volgens 't par tijreglement zijn alle besturen, zowel van afdelingen en kringen als 't Dagelijks Bestuur en Partij bestuur demissionair na gehouden algemene verkiezingen zal het Dagelijk Bestuur der Partij wor den uitgebreid tot 'n ook in maat schappelijke zin representatief or gaan. In het Dagelijks Bestuur zullen dus in de toekomst alle maatschappelijke groeperingen zo veel mogelijk gerepresenteerd zijn. 4. Naar verstevinging van het uiter aard steeds bestaan hebbende con tact tussen het Dagelijks Bestuur en de Tweede Kamerfractie zal ge streefd worden. 5. Daar van de zijde der Tweede Ka merfractie aan het bestuur der Partij is medegedeeld, dat ook zij bezig is zich te beraden over de huidige situatie, zal binnenkort nader overleg te dien aanzien tus sen Partijbestuur en Fractie wor den gehouden. 6. Voorstellen zullen worden ontwor pen betreffende verbetering van de procedure, die leidt tot de offi ciële candidaafstelling voor alge mene verkiezingen. Deze voorstel len zullen resp. door het Dagelijks Bestuur en het Partijbestuur wor den behandeld, waarna zij over eenkomstig de reglementen zullen worden aangeboden aan de Partij raad ter beslissing. 7. Eeveneens zullen voorstellen ont worpen worden met betrekking tot de samenstelling en de werk wijze van de Partijraad. Ook deze voorstellen vinden hun uiteinde lijke behandeling in de Partijraad. 8. Ten opzichte van 't probleem der Partij f inanciën zal op 13 Sept. in de besturenconferentie een uitge werkt voorstel behandeld worden. Vastgesteld werd, dat een zeer be langrijke versterking der partijfi- nanciën noodzakelijk is. De onvol doende financiën beletten de ten uitvoerlegging van noodzakelijke activiteiten, belemmeren in sterke mate de voorlichting en zijn in belangrijke mate oorzaak van on voldoende propaganda. Geen Visserslatijn Deze stoere Amerikaanse „Henge laar", Alfred C. Glassell, uit Houston, Texas, heeft met de 1'9' pounds we gende zwaardvis een uitzonderlijk groot exemplaar het succes van het jaar geboekt in Cabo Planco, Pe ru, waar hij het „beestje" aan zijn snoer kreeg. Onder de maat is dit gevaarte zeker niet! 'Jïe avatltuien ltCUl Humpo Hotsllots kunstenaar 41. Het was een hele klim, voordat Humpo Hotsflots en Evy kamer acht honderd negen en veertig gevonden hadden. Maar- toen ze de aanwijzin gen van de portier allemaal nauw keurig hadden opgevolgd, hadden ze toch eindelijk de juiste deur te pak ken. Evy klopte aan, terwijl Humpo nog steeds zijn verbazing niet te bo ven was gekomen. Zijn verwondering steeg echter ten top, toen de deur opengemaakt werd en STEVEN STEENRIJK er achter stond. „Aha!" meneer Hotsflots", zei Steven. „U komt zeker het schilderij brengen! Is het nu ineens wel droog? Toen ik u vanmiddag verliet in Huizendam, was het nog kletsnat" „Ja, dat is te zeg gen.... ehbegon Humpo stot terend. „Ik.eh.ik weet niet. ehpreciesmeer, wat ..eh.." „Kom eerst eens binnen," verzocht Steven Steenrijk. „Ik sta niet zo graag op de gang te praten, weet je. En het is niet netjes..\..

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6