Duinstreek H. J. PLANJE Speeltuinplannen in Lisse DINSDAG 9 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 Het gouden jubileum van de heer J. G. J. Verhey van Wijk Overweldigende drukte bij receptie legenheid van een persoonlijk jul leum zo druk bezocht zijn geweest als gisteren het geval was ter gele genheid van het gouden jubileum van de heer J. G. J. Verhey van Wijk, president-directeur van de N.V. Leidsche Textielfabrieken gebrs. van Wijk en Co. Van 3 tot 5 uur was het één mensenzee, die het Gulden Vlies binnenstroomde en het aantal bezoekers, die de jubilaris in die tijd de hand gedrukt hebben, ligt rond de 450. De zalen en gangen en het trappenhuis van het Gulden Vlies gingen schuil onder een schat van bloemen, die aan het geheel een feestelijk aanzien gaven. Het voltallig college van B. en W._ met burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot aan het hoofd, kwam de heer Verhey van Wijk complimente ren en namens de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, waarvan de jubilaris voorzitter is, waren aanwezig de heer F. C. Meer- poel, ondervoorzitter der Kamer, dr. P. G. Knibbe, secretaris en mr. de Blécourt, adjunct-secretaris, op ondubbelzinnige wijze hun sym pathie jegens hun voorzitter ver tolkten. De heer Meerpoel wees er op, dat dit ook voor de Kamer van Koop handel een zeer zeldzaam jubileum is. Als de jubilea bij de K. v. K. in klassen zouden kunnen worden in gedeeld, zou dit voorzeker wel het hoogste jubileum zijn. Spr. dankte mevr. Verhey van Wijk voor het feit, dat zij haar man zo lange tijd voor het werk van Bureau en Kamer heeft willen afstaan en hij dankte de heer Verhey van Wijk voor het véle, dat hij gedurende verscheide ne jaren voor de Kamer heeft ge- daan. De voorbereiding van de ver gaderingen zomede het leiden zelf heeft de heer Verhey van Wijk veel tijd en zorg gekost, maar wat hier wel het meest op de voorgrond treedt, is het feit, dat de Kamer on der het presidium van de heer Ver- Vaoï de HAAGSE POLITIERECHTER. O, die buurman. Een 70-jarige boomkweker uit Boskoop schijnt op zijn oude dag een trouwe klant van de politierechter te worden en wel steeds voor belediging. Hij heeft een "buurman waarmee hij helemaal niet op kan schieten. Thans stond de kwe ker al weer terecht, want toen hij na zijn laatste vonnis was thuisgeko men had de buurman gezegd: „Zo, naar het Haagje geweest?" Verd. had toen allerlei lelijke woorden naar het hoofd van de buurman geslingerd, maar hij ontkende gespuwd te heb' ben „Jullie kennen misschien die kerel wel, hij is slecht". Toen verdachte vervolgens wilde uitleggen hoe slecht die buurman toch wel was viel de of ficier hem in de rede met- „U hebt de vorige maal beloofd het niet weer te doen". De officier eiste 20.of 10 dagen en de Haagse politierechter veroordeelde hem conform de eis. „Dat lijkt nou niks" was het com mentaar van verdachte. „Halveert het nou, ken het niet voor een tientje?" Toen verd. merkte, dat het niets hielp, besloot hij zuchtend: „Ik kom hier niet meer, hoor!" Her. weegbriefje. Een 47-jarige koopman in afvalstoffen uit Al.phen aan den Rijn had zich te verantwoor den voor de Haagse Politierechter, omdat hij op 23 November van het vorig jaar een vals weegbriefje had doen uitgeven. De verd had afval •van de gemeente gekocht en hij kreeg een controleur mee naar de weeg brug Toen deze ambtenaar koffie zat te drinken had verd. de wagen gauw laten wegen, maar aan de be dienende juffrouw had hij nog een tweede kaartje gevraagd waarop een lichter gewicht stond. De verddie gunstig bij de politie bekend stond, ontkende schuldig te zijn. Hij zou per vergissing het verkeerde kaartje in omloop hebben gebracht. Dit" kaartje was bedoeld voor een weging van de vorige dag. Toen was er niemand bij de weegbrug geweest en had verd. zelf de weging maar verricht. Een kaartje hiervoor had hij toen niet geponst. De controle-ambtenaar erkende dat het een grove fout van hem was geweest om afwezig te zijn bij de we. ging De juffrouw van de weegbrug hield vol, dat zij tegen de ambtenaar hyd gezegd, dat het tweede kaartje met op de lading van deze dag be trekking had. De officier achtte het bewijs wettig en overtuigend geleverd en requireer- de twee maanden gevangenisstraf. De verdediger was van oordeel dat wanneer zijn cliënt een oneerlijke op zet had gehad dit een staaltje van meesterschap was, want met vele factoren moest dan rekening worden gehouden. Dit achtte de verdediger onaannemelijk en hij bepleitte dan ook vrijspraak Conform de eis werd verd. evenwel tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Week gevangenis voor mishande ling. Conform de eis werd een landarbeider uit Zwammerdam dooi de Haagse Politierechter veroordeeld tot een week gevangenisstraf. Op 28 Juli jl. had hij iemand mishandeld. De verdachte is geen beste", con cludeerde de officier, „hij heeft reeds verschillende veroordelingen achter de rug." hey van Wijk haar zelfstandigheid heeft herkregen. Het was daarom met grote voldoening, dat spr. de jubilaris de erepenning der Kamer in goud wilde overhandigen. In zijn dankwoord preciseerde de heer Verhey van Wijk, dat de Ka mer van Koophandel in Leiden de enige is geweest van de 36 Kamers in het land, die een adres tot de Tweede Kamer heeft gericht, waarin verzocht werd de zelfstandigheid der Kamer te herstellen.. In verband hiermede bracht spr. hartelijk dank aan mr. Knibbe voor het vele werk hiervoor verricht. Tenslotte besloot spr. met de wens uit te spreken, dat hij nog vele jaren het presidium der Kamer zou mogen bekleden. Tijdens deze toespraken was het aantal receptiegangers zo aange groeid, dat niet alleen de bovenzaal feheel volgelopen was, maar dat de ezoekers in het trappenhuis hun beurt moesten afwachten om de ju bilaris te kunnen gelukwensen. Een aardig ogenblik was het, toen de buurtvereniging „De Demping", waarvan de jubilaris erevoorzitter is, hem met enkele meisjes en jon gens een hulde bracht. Onfier de vele bonden en vereni gingen, die de jubilaris kwamen ge lukwensen noemen we verder nog de Unie van Textiel, het Internatio naal Wol-Secretariaat, de R.K. Werk geversvereniging, Unitas, namens het H.B. van de Chr. Arbeiders en Arbeidsters in de maat- en kleding bedrijven, de Leidse Ver. van Indus triëlen, Kunst na Arbeid, het Rijn lands Borgstellingsford-, c;'-' ting Onderwijs tentoonstelling en voorts tal van zakenrelaties, vrien den en bekenden. ÏUaia Corsetten en Bustehouders DAMES, Wij vragen beleefd uw aandacht voor onze goed verzorgde sortering WALA-CORSETTEN en Bustehouders. Wij beschikken over ervaren Personeel, die U vakkundig adviseren en aanpassen. Ons devies is steeds, eerst passen dan kopen. Valkenburg Z.-H. Katwijk aan Zee THUIS TE ONTBIEDEN Burgerlijke Stand Geboren: Justus Coen Andreas zn van J. A. Smits en E. L. Klinkha mer; Alexander, zn van P. Lepelaar en O. Philippo; Leo, zn van G. de Boer en A. Bolstier; Leonardus, zn van M. Coenraadts en L. Zonderop; Nicoline, dr van P. W. v. d. Klaauw en A. Delfos; Frederika Eleonora Margarethe, dr van J. F. Ramak en H. J. Verstraaten; Antonius Bartho- lomeus Maria, zn van L. J. M. Creijg- ton en M. A. H. A. Morsch; Philippe Francis Joseph, zn van C. J. C. Ha milton en Y. N. F. Roget; Johanna, dr van H. J. Pasman en E. H. C. D. Boon; Marietta Antoinetta Andrea, dr van A. P. Hovinga en M. Bugyi; Abraham Arie, zn van A. G. IJ. Bie- rens en A. van Vossen; Pieter, zn van P. den Hooglander en A. Hooge- veen; Job Johannes, zn van L den Outer en A. Nagtegaal; Robert Lam mert Rudolf zn van B. G. Ligthart en J. Bruggeman; Adrianus Johan nes, zn van B. W. Huiberts en M. G. van der Veek; Cornelia, dr van C. Bremmer en P. C. Sonneveld; Maar ten zn van Th. van der Niet en M. van Dijk; Helena Maria, dr van M. van der Loo en M. J. Th. Janssen; Justus Antonius zn van M. J. Nij- kamp en C. J. Fokke; Hendrik zn van G. P. van der Lelij en M. C. Beurze. Gehuwd: F. M. J. J. Robert en A. G. Kortenhorst; J. Lammertsma en J. M. F. Brugman; D. van der Voort en H. Blansjaar. au HUIBERS Haarlemmerstraat 123 Leiden vindt U een grote keuze in alle RELIGIEUSE ARTIKELEN (Advertentie. Rijdt niet „niet de drank in" Verbond voor Veilig Verkeer Dinsdag 9 September. Soms staat het ons gewoon tegen om Hutspot te koken en dan doen we het ook niet. Zo zijn wij wel. Vandaar, dat U gisteren honger ge leden heeft. Maar vandaag willen we toch weer graag present zijn om U te kunnen vertellen wat er van morgen om half vijf in onze goede oude Sleutelstad is voorgevallen. U kunt zich misschien wel indenken, dat de heer I. K., wonend in de Van Speykstraat, schrok, toen hij in het water van de Langegracht, nabij de achterzijde van de fabriek yan Krantz, een woonscheepje in zinkende toe stand aantrof. Onmiddellijk wekte hij de bewoners, een vrouw (W. P.) twee kinderen, resp. van vier maanden en twee jaar. Het water stond reeds in het scheepje, zelfs al in de wieg van de baby. Toen de po litie arriveerde, was men reeds bezig de inboedel op de Langegracht te zetten. Moeder en, kinderen hebben voorlopig onderdak gevonden in een naburige woonark. De oorzaak van het zinken moet gezocht worden in slechte toestand, waarin het woonscheepje zich bevond. En hoewel Stadskok.nu niet be paald een drinker van groot formaat genoemd kan worden, wil hij U toch wel vertellen, dat wijnhandel Coster (U weet wel, van Uhmmmm as. Zonderdag een filiaal opent in het pand Herenstraat 6. Morgenavond beginnen in de Har- tebrugkerk weer de congregaties voor meisjes en dames. De meisjes worden om zeven uur in de kerk verwacht, de dames om kwart voor acht. Voor de Leidse Amateur-fotogxa- fen-vereniging is het winterseizoen al weer begonnen. Op de vergadering van gisteravond heeft voorzitter Goempelman medegedeeld, dat de vereniging in November a.s. 30 jaar zal bestaan en dat aan de viering van deze verjaardag een feestelijk tintje zal worden gegeven. Aan het feest een foto-wedstrijd verbonden worden, waarvoor de Leidse foto handelaren prijzen beschikbaar gesteld hebben. Na de pauze vertelde de hoer Eikelenboom iets over de nieuwe Ge- vaert kleurenfilm aan de hand van kleuren--projectie en kleuren-afdruk- ken op papier. Hij betoogde, dat de amateurs thans tegen redelijke prij zen. de kleurenfotografie kunnen 'be oefenen, hetgeen weer een stap in de goede richting genoemd mag worden. De 30-jarige A. de B. uit de Caland- straat is gisteren gevallen in een schuurtje achter een perceel van de Hugo de Vriesstraat. Hij viel met z'n rechterarm door een ruit, waarbij hij een diepe snijwond opliep aan de Kampeermes, kompas en fluit, re genpijpen, schort( gebloemd;, bad muts. kinder-speelpop, sleutels, da mesjapon, portemonnaie, damestas, handschoenen, binnenband van kin- derstep, militaire tas, armbanü, étui, schaartje, capuchon, tafelkleedje, kindertasjewit), glazen buisje, pet, meisjesjas, ceintuur, kinderbroekjes, Alpinomuts, dolkmes, rozenkrans, si garenaansteker, nummerplaat (auto), bril, visdobbers, muntbiljetten, acte- tas, hoes van parapluie, vulpenhou der, kinderjasje, haarkam, rijwiel sleuteltje, damesjas, kinderjekker, étui inhoudende schaartje enz., da mes-zwempak, pakje luchtpostpapier, schroevendraaier, snelbinder van rij wiel, leesboek, kinderstep, rieten tasje, kindermuts, broche (bluemmo- tief), een paar schoenen, insigne bloedtransfusiedienst, atlas, zieken- huiskaart, camouf lage-regenj assen, portefeiulle, ridderkruis Orde Ned. Leeuw, windjack, motorkap, halsket ting (paarlen), étui met inhoud, kin derkous, herenhoed, geldsbedrag, zonnebril, sportbroekje, doos zeep of zeeppoeder, knop van autoportier, reclamebord, kindervest, bankbiljet ten, kruisje van rozenkrans, sjaal, zilveren ring, kinderrokje (wol), kinderslofje, steunzool, gedeelte van een damesjapon, gymschoenen, oran jewimpel. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat no. 10, op Woensdag en Zaterdagmiddag van 14 tot 16 uur. rechterpols. Zelfs de slagader werd geraakt, zodat de E.H.D. hem maar even naar het Acad. Ziekenhuis bracht. Volgende week Woensdag zal de Leidse Braderie geopend worden. Steeds weer komen er nieuwe be richten over binnen. Vandaag verna men we, dat het Leidse Kunstcen trum samen met de vereniging „Ars Aemula Naturae" op de Braderie een stand zal inrichten onder de ga lerij van het Stadhuis. Vanwege het feit, dat de Ned. In- validenhond thans tien jaar bestaat Voetbalver. K.R.V. in ledenvergade- gaat de Leidse afdeling morgenavond rï"° .k~ feestvieren in Den Burcht. Er wordt een gemengd programma opgevoerd, waarin zowel Corrie de Wekker als Gé IJeynen, Jopie Stokkermans en Henny Langeveld zullen optreden. HILLEGOM Deze expositie, die in het nieuwe Beursgebouw van 12 t/m 14 dezer wordt gehouden, zal Vrijdag te half één door de alg. voorz. van Bloem bollencultuur worden geopend. Niet alleen in de grote Beurszaal, maar ook in de hal en de keuringszaal zul len de inzendingen worden opge steld. Niet alleen zullen alle variëteiten t binnen- en buitenland hier te bewonderen zyn, doch hieraan zijn toegevoegd een interessante expositie van bindwerk en andere zomerbloe men. Behalve de grote wisselbeker zijn nog 4 andere wisselbekers uit geloofd, alsmede voor een groot be drag aan andere prijzen. Dank zij de moderne verlichting il het gebodene des avonds een srpookjesweelde aan 't oog bieden. DE ZILK Hanen voor kippen Pluimvee handelaren ontmoetten in een café alhier iemand die niet 100 pet. brand schoon meer was. Na enig loven en bieden koaht de man 7 jonge hennen, die terstond thuis werden bezorgd. Toen de man de volgende morgen zijn nieuwgekocht pluimvee ging voeren, bleek hij in het bezit te zijn van 7 jonge hanen. P T WIJK AAN DEN RIJN K.R.V. Gisteren kwam de R.K. GEM. AANKONDIGING STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten het Noordein de met ingang van 10 September 1952 voor de duur der werkzaamheden alds/r, gesloten te verklaren voor het verkeer in beide richtingen met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. 3525 Laatste Berichten VLIEGTUIG IN KANAAL GESTORT. Een vliegtuig is, ongeveer vijftig mijl ten Noordwesten van Cher bourg, in het Kanaal gestort. De vlieger is opgepikt. STADSKOK. ring bijeen. De voorz. mocht in zijn openingswoord allereerst welkom heten de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan F. M. Bekkers. In dit ver band mocht hij met grote voldoening gewagen van het enthousiaste werk van kap. W. van der Ende, die kor telings Katwijk verliet. Zpals ge- Wordt sportpark belangrijk uitgebreid? Het Lissese comité, dat de moge lijkheid tot ontspanning voor de jeugd wil vergroten, heeft zich voor genomen om met bekwame spoed de speeltuinplannen aan te pakken. Men heeft daartoe contact opgenomen met de heer Vijlbrief, een deskundige op het gebied van speeltuinen, en thans is het zover, dat binnenkort een op richtingsvergadering kan worden verwacht, waarop genoemde deskun dige voorlichting zal geven. Voor de aanleg van de eerste speel tuin heeft men het oog laten vallen op het zogenaamde terrein Blokhuis, dat zich midden in het dorp bevindt in een zeer kinderrijke buurt. Voorts ligt het uit de buurt van de grote verkeerswegen. Men heeft het plan om het terrein te betegelen. Een grasmat blijkt meestal niet bestand tegen het spel van kinderen, waardoor men bij eni ge regen gauw modderpoelen en bij warm weer het euv.el stuiven krijgt. Om op dit terrein een speeltuin op te richten, die geheel aan de laatste eisen voldoen, zou 'n bedrag van on geveer 100.000 kosten. Veel te veel natuurlijk! Gelukkig is er ook een andere oplossing. Het comité wil allereerst een paar flinke zandbakken laten aanleggen en daarbij een aantal schommels en wippen aanschaffen. Van de leden wordt verwacht, dat zij zelf de handen uit de mouwen zullen ven zijn, die de benodigde materialen tegen kostprijs willen afstaan. Het initiatief moet dus zoveel mo gelijk van de leden uitgaan! Het begin zal dus zeer bescheiden zijn, maar voor de toekomst houdt men rekening met een soort clubhuis voor de regenachtige dagen. De ouders zullen hun kinderen met een gerust hart naar de speeltuin kunnen sturen. Op de eerste plaats komt er een vaste toezichthouder, die er o.a. op zal toezien, dat de speel tuin geen voetbalveld voor opgescho ten jongens zal worden. Men houdt het aantal bezoekstertjes op ongeveer 500 per dag. Voor de wat oudere jeugd betreft denkt men aan het terrein aan de Gladio- lenstraat. Deze gelegenheid ligt niet dicht bij de gevaarlijke verkeerswe gen en is daarom bijzonder geschikt voor de jongelui, die erg op balspe len gescharmeerd zijn. Er doen ook reeds geruchten de ronde, dat men in de nabije toekomst het sportpark be langrijk wil uitbreiden. De zogenaam de Paardenwei en het daarachterlig- gende teelland zouden bij het sport park worden getrokken. De terrein uitbreiding zouden speciaal voor de liefhebbers van handbal, korfbal en volleybal plaats hebben. Als straks dus de oprichtingsverga dering van de speeltuinvereniging wordt gehouden, zal dit het begin zijn steken en men hoopt, dat er bedrij- van de uitvoering van grote plannen. woonlijk voor de competitie gaf de intieme regeling hiervan reden tot afspraken. Alle leden zegden hun medewerking toe. O.a. zal bij afkeu ring van het terrein een kennisge ving geplaatst worden bij L. J. Lan ge Kerkstraat, Gezamenlijk vertrek zal steeds geschieden vanaf de Boe renleenbank. Vervolgens werd met een toepasselijk woordje een jeugd leidersdiploma uitgereikt aan de heer N. P. Winters. Moge er meerdere K. R.V. leden volgen. Voorlopig zal de heer C. van Kesteren de heer H. Fennes als secretaris vervangen. Ka pelaan Bekkers deelde mede al zijn krachten voor K.R.V. te zullen in zetten, speciaal de junioren-belangen behartigen zulks „in opdracht" van Kapelaan v. d Ende, die zich gaarne met het vormen van een junioren groep belastte Na nogmaals aller medewerking van de leden gevraagd te hebben, liet de voorzitter het komende jubi leumprogramma de revue passeren. OEGSTGEEST Bezinningsdag. Men verzoekt ons mede te delen, dat de Bezinnings dag van a.s. Donderdag geleid wordt door pater Wigbert van Berkel, S.S. C.C., redacteur van het Tijdschrift voor Huwelijk en Huisgezin. Dames kunnen zich alsnog opgeven tot Woensdagmiddag 12 uur, bij mevr. Staal, Anrja van Burenlaan 12, Oegst- geest, of bij mevr. De Wilde, Johan de Witstraat 10, Leiden. VALKENBURG Geboren: Gertrude Catharina Cornelia d. van M. A. Hooijmans en M. G. A. van der Ham; Gerrit z. van H. de Wit en T. van Duijn. WARMOND Harddraverij. Voor de morgen middag in het kader van de jaarlijk se feesten te houden harddraverij zijn 21 paarden ingeschreven. Onder deze noemen we o.a. Allouez, Miss A, Nanda O, O'Nelly Zora, Notre Dame, O Marijke, Nuni Brewer, Louis F H. De harddraverij zal worden gehou den op de nieuwe weg tussen Bad hoeve en de Korenmolenbrug. WASSENAAR Ouden van dagen maakten boot tocht. 80 Ouden van dagen van Wassenaar hebben Maandagmiddag een gezellige boottocht gemaakt, vanmiddag kwam een andere groep aan de beurt en Woensdag en Don derdagmiddag zullen nogmaals groe pen ouden van dagen enige uren op het water doorbrengen. Deze boot tochten worden de ouden van dagen aangeboden door het comité, dat de jaarlijkse autotocht organiseert en dat dit jaar nog wat geld had over- gehouden. Het plan werd geopperd, voor vier dagen een luxe rondvaart boot te huren cn met vier groepen een tocht te gaan maken. Gistermid dag is al gebleken, dat dit een goed plan geweest is, want de bejaarden hebben zich op bijzondere wijze vermaakt. De „Tromp" van de Haag se rederij Davis, vertrok kort na 12 uur vanuit de Haven, waar vele be langstellenden zich verzameld had den. Ook de burgemeester gaf van zijn belangstelling blijk en kwam de bejaarde ingezetenen een pretitge reis toewensen. Via de Zijlwatering werd naar de Oude Rijn gevaren en dwars door Leiden naar de Vliet. Het weer was prachtig voor een der gelijke tocht. Na bijna 3 uur varen werd gemeerd bij „Drievliet" in Rijswijk, waar een kopje thee ge bruikt werd. Maar ook onderweg waren de bejaarden bedacht. Er wer den flesjes chocolademelk en krenten bollen rondgedeeld en voor de he ren een sigaartje en voor de dames een snoepje. Een helper en een help ster van het Roode Kruis maakten de tocht mee en waren behulpzaam bij het in- en uitstappen. Grote be langstelling legden de ouden van da gen in Drievliet aan de dag voor de speeltuin en de moedigsten onder hen waagden zich zelfs op de schom mel. De terugreis werd langs de zelfde route gemaakt en op de af gesproken tijd, n.l. tegen 7 uur, voer de „Tromp" de Haven binnen, waar wederom vele belangstellenden ter verwelkoming aanwezig waren. Heesters gestolen. In samen werking met de Haagse politie werd in Wassenaar aangehouden J. v. d. B. alhier, die zich in het. Park Mar lot in Den Haag had schuldig ge maakt aan diefstal van heesters, v. d. B. werd ter beschikking van de Haagse recherche gesteld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Sept. Varkens. Aan voer 183 stuks. Prijzen: zware 2.22 2.24, lichte 2.192.22, zouters 2.002.04 en zeugen 1.90—2.05 per kg. levend gewicht. Handel flauw BODEGRAVEN. 9 Sept. Kaas. Aanvoer 288 partijen, Prijzen: le srt. 2.36—2.40. 2de soort: 2.32—2.35, zware 2.50. extra 2.55 per kg. Handel matig ROTTERDAM, 9 Sept. Vee. Aan voer 400, 1470 gebruiksvee 775 vette koeien, 210 vette kalveren, 423 gras kalveren, 345 nuchtere kalveren, 117 varkens, 96 biggen, 141 paarden. 294 schapen, 58 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2.802.92, 2.60_ 2.70. 2.202.45 en vette kalveren 2.70—2.90, 2.50—2.65, 2.30—2.45 per kg. levend gewicht; graskalveren 400325225, nuchtere kalveren 757065, biggen 555045 per stuk slachtpaarden 2.15. 2.10 en 2.per kg. levend gewicht; schapen 120—90—70, lammeren 90—70—60 kalf. en melkkoeien f 11501000 875; varekoeien 800700630, vaar zen 875—775—080. en pinken 600 —500375 per stuk. Vette koeien aanvoer groter, handel traag, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel willig, iets stijver in prijs; graskalveren aanvoer aanmerkelijk cuimer, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kalve ren aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen vooral niet lager; biggen aanvoer matig, handel flauw, prijzen als vorige week. slachtpaarden aan voer als vorige weck. handel stroef, niet geheel prijshoudend; veulens aanvoer iets minder, handel redelijk, prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer even minder, handel kalm, prijzen onveranderd; kalf- en melk koeien aanvoer flink, handel redelijk, prijshoudend; varekoeien aanvoer even ruimer, handel stil. niet geheel prijshoudend: vaarzen en pinken aan voer ruim, handel slepend, prijzen als vorige week. ROELOFARENDSVEEN, 8 Sept. Groente. Aardbeien 3141 cent,, idem 2 ons 3849 cent, meloenen 13 —29 cent kropsla I 4 20—10.30. id. II 2—4.60, andyvie f 58, bloem kool 819, postelein 5—8, uien 10. tomaten A 22—36. idem B 26 —93 idem C 16—24, idem CC 16. kassnijbonen 58—70, snijbonen ƒ22 42, stambonen 26-44, pronkbonen 12—26 per 100. Bloemen. Troschrysanthen: Precose 12—35 cent, Sept. wit 26—42 cent. Samaria 18—29 cent, Sept. geel 22—29 cent, Corona 25—30 cent, Dah lia's 4—18 cent, Asters 10—19 cent, Rayonanten 10—20 cent, Chrysan then middelgroot Millcrsdüle f 5—9, Yellow Corona 4—9 Arnhem 3— 7. Mary 58, Migoli 6—11, Nora 9—12, Daydream f 4—8, Blanche 1416, Anjers 5.405.70. LISSE, 9 Sept. Bloembollen. Op de veiling van N.V. Holland» Bloembollenhuis wordt de aanvoer minder. Voor de soorten tulpen die naar Duitsland geëxporteerd worden is nog veel vraag. Besteed werden de volgende prijzen: Parkiettulpen 12-op, 11—12: Blue Parrot 4.85, 5.60; Fantasy 3.50, 4.20; Red Champion f 13.60, f 7.60; Sunshine 9.20. 7.30; Thérèsc 4.75, 5.40; Violet Queen 10.60. 10.40. Mcndeltulpei: Earley Queen 6.20, t 4.60; Fridtjof Nansen f 5.70, 4.40; Fuga 13.20, 4.60; Her Grace 5.—, 5 20. Hilegarda 7.60, 4.60; John Gay 3.70. 0.King of the Reds f 3.70, 3.70; Krclagc's Triumph 3 50, 3.10; Orange Wonder 8.75, f 7.90. Pink Gem 4 f 0.—; Scar let Admiral 3.60, 3.70; Scarlet Wonder 3.60, 3.80; Superba 4.80, 4.Van der Eerden 4.70, 4.85; Wcbcr 3.50, f 3.—; White Sail 3.50, 2.90. White Virgin 4.60. f 3.20. Triumptulpen: Alberio 5.80, 6.15; Aviateur 6.80, 6.30: Ban doeng f 5.15, 5.30; Bruno Walter 0.—. 6.10; Crater 6.35, f 6.20; Denbola f 13.15, 0.— Edith Eddy 5.10 4.45; Elisabeth Evers 11.10, 10.15; Elmus f 4.85, 4.60; Glory of Noordwijk 11.20, 0.Hinden burg 7.20, f 0.Korneferos f 8.30, 6.30; Kerbert 8.40, 0,Prinses Beatrix f 7.10—6.60; Red Glant f 15.20 9.30: Pijnland 3.50, 3.20; Winter- gold f 8.30, 6.20. TER AAR, 8 Sept. Groente. Kas snij bonen 5.707.50, snijbonen 2.805.30, stokprincessen 44.60, idem B 23.50. stamprincessen 3.70—4.i0. idem B 2.70—3.30, spekbonen 2 202.90, witte pron kers 1.20—2.30, alles per 10 kg., To maten A 2538 cent, idem B 2643 cent, idem C 1828 cent, idem CC 1618 cent, idem bonken 1927 cent, andijvie 310 cent, postelein 1013 cent, spinazie 1326 cent, groenekool 68 cent, rode kool 67 cent, aard appelen 9—10 cent, waspeen 617 cent. uien 910 cent kroten 5—6 ct., witte kool 4cent alles per kg., bloem kool I 20—28 cent, idem II 12—19 ct., idem III 8—12 cent, sla 25 cent, komkommers 815 cent alles per stuk, bospeen 11—12 cent, selderij 2 cent alles per bos. Appelen; Pippelin gen 8 cent, Zoete Bloemé 810 cent, Zomerrenet 810 cent. Peren: Maag denperen 8 cent, Sniegelneren 10 ct.. Williams 10 cent, Buré de Merode 8 cent alles per kg.; Meloenen 1827 cent. druiven 33 cent per half kg Enige en algemene kennisgeving. t Voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden overleed, na een kortstondige ziekte, geheel overgegeven aan Gods H. Wil onze ge liefde Zuster, Behuwd zuster en Tante ADRIANA MARIA DE JONG in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, B. DE JONG. Leiden, 9 Sept. 1952. Floralaan 11. De begrafenis zal plaats vinden Donderdag 11 September a.s te 10 uur op de R. K. begraaf plaats Zijlpoort. 3526 Geen bezoek.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3