Duinstreek Kunststukken van bloemen reden door Amsterdam Parochie Oegstgeest bereidde neomyst een hartelijke ontvangst MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 „Herdenking", een stemmingsvolle wagen van het corso-comité Ter Aar. I In Nederland hoort bij ieder jaar- i getijde een regenbuitje en ook in ieder seizoen van hét leven doet zich i wel eens een buitje voor. Het is de J vele tienduizenden hoofdstedelingen Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam dan ook niet vreemd voorgekomen, dat regen en zonneschijn zich afwisselden, tij dens het massale bloemenspel „Kalei doscoop", dat „de luim en de ernst van 't gehele mensenleven weerspie gelde" van de wieg tot het graf. Het spectaculaire stadionspel ge schreven en geregisseerd door Marius Kruyne, en het bloemencorso „De Vier Jaargetijden" naar een ont- j werp van Toon Noyons hebben het vijfde jaarlijkse „Aalsmeers bloe- menfeest in Amsterdam'' tot een I boeiend schouwspel gemaakt, waar- I van duizenden Nederlanders en bui- I tenlandse gasten hebben genoten, ge- I tuige het langdurige applaus, dat steeds na elk der acht taferelen weer klonk. Ook na het spel genoten de Am sterdammers, die ondanks de regen rijendik stonden opgesteld langs de straten, van de bloemenslinger, uitge spreid over de 27 praalwagens, die elk een kenmerkend deei van een jaargetijde uitbeeldde, er. dc 28 per sonenauto's ,die voor een kleurrijke afwisseling van de 1^ km. lange stoet zorgden. Aan het spel namen ruim 1600 me dewerkers deel, onder wie scholie ren, turnsters en turners van ver scheidene Amsterdamse gymnastiek verenigingen, ruiters van het ruiter- centrum Amsterdam, van de Am sterdamse politie en van de landelij ke ruiters, afdeling Ouderkerk, wiel renners personeelsleden van ver scheidene bedrijven, Arlsmeérse kwekers en leden van het Roode Kruis en het Koningin' Wilhelmina- fonas. Het spel opende met „Het wonder der geboorte": uit een reusachtige bloemkelk, die zich langzaam open de, haalde een gezin een nieuw ge borene binnen. Na een aantal rhyth- mische dansen van meisjesgroepen, voorstellende de jeugd en de lente, ving de „ernst van het leven" aan: de schooljeugd betrad de groene grasmat. Het huwelijk, uitgebeeld door boe renbruiloften van een aantal folklo ristische dansgroepen, onder meer uit Middelburg, Brabant. Volendam, West-Friesland en Barneveld, werd gevolgd door het rhythme van de ar beid en de gezonde ontspanning. De apotheose bracht het slottafereel on der de speltitel: „Kaleidoscoop", waarbij een bejaard echtpaar, „rijk aan vele herinneringen", de verschil lende beelden uit het leven als de facetten in een kaleidoscoop aan zich zag voorbij trekken. Het geheel werd geflankeerd door de praalwagens en luxe auto's van het bloemencorso, dat door honder den Aalsmeerders, van vele buurtco- mité's en andere organisaties onder auspiciën van de Stichting „Bloe mencorso Aalsmeer" onder voorzit terschap van de heer H. P. Th. Kolk. was ingericht. Hiervoor zijn meer dan duizend binders en hulpbinders de ge hele nacht van Vrijdag cp Zaterdag in de weer geweest. De praalwagens droegen de volgende motto's: „Ver loving in de lente", Pasen, Moe derdag, de IJsheiligen, Olympiscne dag, de Intocht van de Zomerkonin gin, de Opening van het visseizoen, volgende jaren heeft het bloemencor so een kleurige, geurige en fleurige band gelegd tussen Aalsmeer en Am sterdam", zoals de burgemeester van Aalsmeer het uitdrukte. De jury, bestaande uit een Frans man, twee Belgen en zes Nederlan ders uit verschillende plaatsen, van het Aalsmeers bloemencorso, geor ganiseerd door de gelijknamige stich ting onder hét motto „De Vier Jaar getijden" heeft de volgende wagens bekroond: De zilveren medaille van H. M. de Koningin als ereprijs voor dit bloe mencorso, is met een eerste prijs en de lof der jury behaald door de wa gen „De intocht van de Zomerko ningin" (no. 18) van de Coöp. Vei lingvereniging „Bloemenlust". Deze wagen beeldde de zomerkoningin uit, die bezit neemt van haar rijk, de zo mer, om te regeren over haar bloe menvolk. De zilveren medaille van Z. K. H. Prins Bernhard als ere-prijs is met een eerste prijs toegekend aan de versierde luxe wagen van de heer J. Piet uit Aalsmeer (no. 17). De prijs van het gemeentebestuur Amsterdam viel met lof der jury, en een eerste prijs, ten deel aan de praalwagen van De Centrale Aals- meerse Veiling onder het motto „Wiegewagen" (no. 42) en de prijs van het gemeentebestuur Aalsmeer plus een eerste prijs aan de wagen van het buurtcomité Hornweg, onder het motto „Driekoningen". Eerste prijzen zijn voorts behaald j door de volgende praalwagens: „Ope ning Jachtseizoen" (no. 40), „Moeder dag' (no. 10), „Vacantie" (no. 30), de reclamewagen „Gero spant de kroon" uit Zeist (no. 54) en de luxe wagen van het verkoopkantoor Lutz uit Den Haag (no. 55). De wagen ter herdenking van de gevallenen „Herdenking" uit Ter Aar j (no. 8) en de luxe wagen van de heer Jac. Verbeek uit Aalsmeer (no. 7), j die teven de legpenning van de K. L. j M. kreeg toegewezen. Voorts zijn een aantal tweede en derde prijzen toe gekend. In Roelofarendsveen reden gister middag enkele wagens van de corso door het dorp, waarbij „Liefde voor Harmonie" voor vrolijke muziek zorgden. „De Arretocht" en „Oogst", beide inzendingen voor Roelofavends- veen. namen natuurlijk aan de tocht deel. Op het Aalsmeerse corso behaal den deze wagens beide een tweede prijs. Derde priesterzoon uit het kostersgezin Autobus slipte en reed op groep wielrijders in Drie doden en twee zwaargewonden Zaterdagavond omstreeks half zes is een autobus van Maarse en Kroon, die in de richting van het Hoofd dorpplein op de Aalsmeerweg te Amsterdam-West reed, tengevolge van de gladheid van het natte weg dek bij het remmen geslipt en een halve slag omgedraaid. De autobus raakte daarbij eerst een personenauto, die van tegenge stelde richting kwam en reed daarna in op een groep wielrijders. Twee wielrijders de' 60-jarige G. v. d. Held en de 33-jarige A. Roos uit Badhoe vedorp werden tegen de huizen aan gedrukt en overleden ter plaatse. Vier anderen werden gewond, waar van 3 zeer ernstig. Na aankomst in het Wilhelminagasthuis, waarheen de gewonden vervoerd zijn, is de 27- jarige C. Verwaal uit Amsterdam aan zijn verwondingen bezweken. Een der inzittenden van de perso- NOORDWIJK SJCHBC 0—5. Gisteren had SJC een oude beken de op bezoek en wel de 3e klasser HBC uit Heemstede. In een sportieve en vooral voor rust zeer spannende strijd, hebben de SJC'ers een gevoe lig lesje gekregen van de Heemsteed- se club, welke verdiend met 50 won. In de eerste helft wisten de SJC'ers het spel op gelijke voet te houden, hoewel de combinaties van HBC veel beter klopte en eerst in de laatste minuten wist HBC er 10 van te maken. In de tweede helft kwam het be. tere spel van HBC steeds beter tot zijn recht en wisten zij met zeer goe de doelpunten de stand op te voeren tot 50. Wel heeft SJC in deze wed strijd hard gewerkt, doch het zwak ke voorhoedespel bracht geen enkel resultaat op. De loop door Noordwijk. Zater dagmiddag is de loop door Noordwijk gehouden uitgeschreven door de Noordwijkse Politie Sportvereniging. In deze loop boekte de heer Den Ton- kelaar voor de 3e maal de overwin- s. Tr ning en veroverde hierdoor definitief de beschikbaar gestelde beker. Het parcours was {jqqq m en jg deelne- Vacantie, Sprookjescarnaval. Het pu bliek vormde als toeschouwers van het corso zelf een jury bij het be oordelen van de mooiste wagen: de hoofdprijs waren natuurlijk: bloe men, een jaar lang gratis. „Voor de vijfde keer in achtereen- mers verschenen aan de start, uitslag is als volgt: 1. Den Tonkelaar (Holland) 15.15 min.; 2. J. v. d. Berg 15.16.5; 3. P. Ohristiaanse 15.25.2 C. Noordermeer 15.53.2; 5. C. Plug 15.58.4. nen-auto liep lichte verwondingen op. Twee andere wielrijders, die door de autobus geraakt werden, waren lichtgewond en konden ter plaatse behandeld worden. KNOEIERIJEN MET PASPOORTEN Het was de Haagse politie opgeval len, dat er de laatste tijd knoeierijen met paspoorten werden gepleegd. Het onderzoek leidde naar de Hage naar K. C. J. van K. .in wiens wo ning drie paspoorten in beslag wer den genomen. K. beweerde opdracht van de oud-illegaal W. K. te hebben gekregen om paspoorten voor „dis placed persons" tc verzamelen. K. en van K. zijn beiden door de politie verhoord en na proces-verbaal heen gezonden. Het bleek, dat zij uit ideële motieven hadden gehandeld. KATWIJK STOFFELIJK OVERSCHOT VAN BEGISCHE SCHOLIER AAN GESPOELD Het stoffelijk overschot van Guido Sprengers uit Herenthout, scholier aan het St. Jozefscollege te Turnhout, die vorige week Dinsdag nabij Wasse naar in zee is verdronken, is Zater dagavond te Katwijk aangespoeld. Zondagochtend zijn twee paters Jezuïten van 't St. Jozefscollege het stoffelijk overschot komen herken nen. Het zou vandaag naar België worden overgebracht. LEIDSCHENDAM AUTO IN DE SLOOT Gisteravond reed de automobilist B., uit Haarlem', langs de Westvliet- weg. Op het ogenblik, dat hij twee wielrijders moest passeren week hij te ver naar rechts uit, met het ge volg, dat hij in de sloot langs de weg Vreugdevol deden Zaterdagavond de klokken haar bronzen tonen gal men over Oegstgeest, toen de gehele parochie, ondanks de neerplassende regen, werkelijk uitstroomde om de neomyst, de derde priesterzoon van de koster van Kerkwerve, het wel kom toe te zingen en feestelijk te ontvangen in de parochiekerk, waar hij werd gedoopt, zijn Eerste H. Communie deed, werd gevormd, als misdienaar de priester assisteerde en ook zijn vader dikwijls behulpzaam was bij het versieren van het Gods huis. Overweldigend moet stellig de in druk zijn geweest op pater Paschalis, toen hij, vergezeld van pastoor Looyaard, zijn ouders en priester broer, door een haag van bruidjes het met uitsluitend witte bloemen versierde kerkgebouw binnentrad. Na 't zingen van 't welkomstlied betrad pastoor Looyaard de preek stoel om namens de parochie een welkomstwoord te spreken. De pas toor sprak zijn vreugde uit over de eer, die wederom de parochie te beurt is gevallen. En dit is nu reeds de derde zoon uit het zelfde gezin, die tot het priesterschap geroepen werd. Het is een eer, niet alleen voor onze parochie, maar ook voor het zeer voorbeeldige huisgezin van onze koster, dat nu reeds 3 zonen en twee dochters in Christus' dienst heeft, waarvan er twee in de Missie werk zaam zijn. Na dit welkomstwoord gaf pater Paschalis zijn priesterlijke zegen en celebreerde daarna een Plechtig Lof. Eerste Plechtige H. Mis Deze avondplechtigheid was slechts een voorbode van de ontroerende gebeurtenis van de volgende mor gen, een plechtigheid steeds indruk wekkend en aangrijpend, het opdra gen van de Eerste Plechtige H. Mis door een jonge priester. Bij het H. Misoffer werd de neo myst geassisteerd door pastoor J. J. C. M. Looyaard als presbyter-assis- tens. Pater Renatis Molenkamp, broer van de neomyst als diaken en pater Everardus Koek S.S.C.C. als sub diaken. Op het priesterkoor hadden plaats genomen de paters J. v. Beek S.C.J. (zoon der parochie) en de weleerw. heer Janssen. Uitgevoerd werd de Missa Populi van Cuypers door zangkoor en scho- terecht kwam. Met een kraanwagen is de auto gelicht, Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Geb.: Adriana, d. v. D. van der Bijl en B. H. van Ooij; Johanna E. M., d. v. P. Th. van der Lubbe en J, P. van Wissen; Johannes J„ d. v. J. N. de Koning en C. J. Vogelaar; Ma ria M., d. v. J Roodenburg en N. J. Overvliet; Gerardus P. A., z. v. G. de Groot en J. M. Spaan; Wilhelmus A. M., z. v. G. de Groot en J. M. Spaan. Ondertr.: J. A. M. Meeuwisse en D. Kos te Voorburg; J. W. Wens veen en J .Th. van der Ende te Pijnacker. Roelofarendsveen nam deel met twee wagens. Dit is „Oogst" van de afdeling Groenten- en Fruitkwekers. Aetherklanken RADIO-UITZENDING „BESCHERMING BEVOLKING". In het programma van morgen zal een radio-uitzending plaats vinden over „Bescherming Bevolking" en wel om 18.20 uur (5 min.), Hilver sum I, VAIRA. DINSDAG. Experimentele televisie-programma's. KRO: 20.1521.45: 1. Gastenboek. 2. Debat. 3. Weeroverzicht. 4. Jan de Cler. Pauze. 5. Muziekfestival Hilver sum. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VP RO: 8.00 Nieuws. 8.10 Gram. 8.45' Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 De Groenteman. 9.35 Waterstam den. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 So praan, bas-bariton en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Reportage uit Rotterdam. 14.00 Gram. 14.40 Voordracht. 15.00 Gram. 15.45 „Van de hak op de tak, in en om de tuin", causerie. 16.00 Gram. 116.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinder koor. 17.15 Gram. 17.30 Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 Geva rieerde muziek. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Fanfare orkest. 19.45 Krontjong ensemble., 20.00 Nieuws. 20.05 Orkestconcert. 20.35 Mededelingen of gram. 20.40 Portugees orkest. 21.10 Lichte mu ziek. 21.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.50 Dansmuziek. 22.15 Reportage uit Rotterdam. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.0C Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters.10.15 Gram. 10.35 Promenade orkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Omroeporkest. 12.00 An. gelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram. 15.00 „Hier vrij Euro pa". 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. v. d. Laan: „Indonesië en Aus tralië". 18.00 Ko'orconcert. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole orkest en soliste. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 „Dit is le ven", causerie. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Kamerorkest en solist. (In de pauze: Actualiteiten). 21.55 Gram. 22.00 Idem. 22.45 Avondgebed en li turgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. la onder leiding van de heren J. v. Schaik en mr. J. v. d. Poel. Na het Evangelie hield pastoor Looyaard de feestpredikatie. Op deze blijde dag is de kerk in feestgewaad. Feest is er in de paro chie nu wederom een zoon der pa rochie tot priester werd gewijd. Vervolgens schetste pastoor Looy aard de verhevenheid van het pries terschap. De priester, geroepen uit de mensen, om afgezant te zijn van de Allerhoogste. De pastoor maakte een vergelijking met St. Willibrord de geloofsverkondiger der lage lan den en de neomyst, die ook op uit zending wacht. Vervolgens wees pastoor Looyaard op het uitgebreide arbeidsveld van de priester alsook op de plichten eri voorrechten. Met een gelukwens aan de ouders en een aansporing tot de gelovigen om veel voor de priesters te bidden werd de predikatie beslo ten. Na de H. Mis zong het kerkkoor een priestercantate. Receptie Des middags bij de receptie was zo ongeveer heel Oegstgeest uitgelo pen om de neomyst geluk te wensen. Het was niet alleen een komen en gaan, maar vrijwel voortdurend vormde zich een lange rij mensen. De Harmonie Triumph bracht tijdens de receptie onder leiding van de heer T. Baart een serenade. Haar voorz. bracht de gelukwensen van de le den over, waarna pater Paschalis voor deze felicitatie zijn dank uit sprak. Ook burgemeester du Boeuff toon de zijn belangstelling en sprak enige hartelijke woorden tot de jonge priester en ouders. Spreker gewaag de in zijn toespraak van de goede verstandhouding in deze gemeente tussen geestelijke en burgerlijke overheden. De kerkelijke viering van dit feest werd besloten met een door de neo myst gecelebreerd Plechtig Lof, waarbij zijn broer en pater J. v. Beek assistentie verleende en waar in het „Te Deum" werd aangeheven om God te danken voor deze pries terroeping. 25 JAAR RAADSLID Zaterdag herdacht de heer J. den Ouden de dag, dat hij voor 25 jaar geleden tot raadslid werd benoemd. Vele gemeentenarren kwamen de 'heer Den Ouden die dag gelukwen- Geb.; Cornelia, d. v. N. van Reij en K. van Spaargaren Tjitske, d. v. D. Zijlstra en M. van Egmond; Gertjan, z. v. J. Brussee en J. S. Blom; Ingrid M A d. v. J. van Dijk en M. G. J. van den Dubbelden; Johannes P., z. v. A. J. Klein en M. W. Vroom. Overl.: W. J. J. C. Bijleveld, 74 jr., W. F. Swartwout de Hoog, 99 jaar. Getr.: P. S. van der Lelie en T. Bodde Bouman; T. A. Atema en C. M .Hilbrands; A. W. Broeders en A. M. van der Hoeven; J. F. de Groot en A. J. M. van Vond eren; D. Dolder- sum en P. van der Meij. Oud-leerlingen zagen elkaar terug R.K. Uloschool te Wassenaar vierde haar zilveren bestaan Gisteren is op waardige en feeste lijke wijze het feit herdacht, dat 25 jaar geleden in Wassenaar, bij de Zusters van Oirschot in de Kerk straat, een R.K. Uloschool werd ge sticht. Dank zij de activiteit van een comité van oud-leerlingen hebben velen, die in de loop van die kwart eeuw deze school bezochten, aan de herdenking van het zilveren jubileum kunnen deelnemen. Plechtig was het begin van de feestdag 's morgens in de St. Willi- brorduskerk, waar een Plechtige Hoogmis werd opgedragen door ka pelaan A. de Greef, geassisteerd door pater Gilbertus (Gerard de Smit) en pater Octovianus (Bart v. d. Barse laar), drie oud-leerlingen van de ju bilerende school. Het parochieel mannen- en knapenkoor zong een meerstemmige Mis van Hendrik An- driessen sr. en kapelaan De Greef hield een feestpredikatie, waarin hij op rake wijze de betekenis schetste van het R.K. Ulo-onderwijs in Was senaar en waarin hij aller dank aan God vertolkte voor alles, wat in die afgelopen jaren middels deze sdhool aan vele jongeren geschonken kon worden. Na de H. Mis volgde een gezamenlijk ontbijt in het schoolge bouw. Een koortje onder leiding van de heer Q. H. J. Calis zong een wel komstlied, en op de speelplaats, waar tafels en banken en stoelen waren geplaatst, ontmoetten elkaar vele oude schoolvrienden en vriendinnen van vroeger. Zo kreeg dit ontbijt het karakter van een gezellige reünie. In het met vele bloemen feestelijk versierde R.K. Verenigingsgebouw werd 's middags een drukbezochte receptie gehouden door het school bestuur en de docenten. De voorz. van het comité van oud-leerlingen, de heer A. C. Duyvestijn, sprak het schoolbestuur toe en feliciteerde het namens alle oud-leerlingen. Hij sprak woorden van dank voor alle goede zorgen, die in de afgelopen 25 jaar zijn besteed aan de vorming en op voeding van de Wassenaarse jetigd en herinnerde aan enkele bekende figuren uit het schoolleven van vroe ger, o.m. aan Zuster Fidelia z.g. die bijna 20 jaar directrice was en die na haar heengaan werd opgevolgd door de huidige directrice, Zuster Melania. Aan het schoolbestuur over handigde spr. namens alle oud-leer lingen de tekening van *n reliefsteen, die in het schoolgebouw zal worden aangebracht. Mej. Rie van Gils, die tegelijk met de sohool haar zilveren jubileum viert als lerares, werd een klok aangeboden als blijvende her innering aan deze jubileumdag en als blijk van erkentelijkheid voor haar aandeel in het opvoedingswerk, dat 25 jaar lang aan de R.K. Uloschool is verricht. De burgemeester van Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. baron van Wijn bergen, die met zijn echtgenote van zijn belangstelling 'olijk gaf, herin nerde nog even aan de woorden, door kapelaan Greef in de predikatie ge sprok^ over de grote betekenis van het f dat de katholieken van Wassenaar over een eigen Ulo-school beschikken. De burgemeester prees in het bijzonder de prettige geest van samenwerking, die tussen de docen ten heerst. Zij zijn in de afgelopen 25 jaar de doorgevers geweest van de grote gaven Gods. Spr. zeide, dat, daar het verleden goed geweest is, en men zeker mag zijn van Gods ze gen op dit onderwjjswerk, de toe komst met vertrouwen tegem'oet ge zien kan worden. Pastoor J. P. Buys, voorz. van het schoolbestuur, sprak woorden van dank en gaf uiting aan de erkente lijkheid jegens het gemeentebestuur van Wassenaar, dat steeds aan de ju bilerende school de grootst mogelijke medewerking heeft willen verlenen. Weth K. Huibregtse en gemeente secretaris K. van Boeien kwamen voorts hun gelukwensen aanbieden. De feestdag werd besloten met een gezellige feestavond in 't R. K. Ver enigingsgebouw, verzorgd door oud leerlingen en gevolgd door een sa menzijn. Om het damkampioenschap. Voor de persoonlijke damkampioen schappen van Wassenaar werden de volgende wedsrtijden gespeeld. In de hoofdklasse: N. NoortC. G. Waar denburg 02; C. G. Waardenburg N. Noort (inhaalwedstrijd) 20; C. van Dijk—J. M. Lodewijks 20; J. van DoornA. Vermeulen 20; P. KleuteP. Grashof 20; P. Gij^ber- tus—sJ. Vermeulen 20. 2e klasse: H. van BoxcelW. Rotteveel 20; H. MulderTh. Orie 11. 3e klasse: J. C. TurkW. Steffhaan 20. Jaarvergadering „De Kieviten". In het gezellige clubhuis aan de Kat- wijkseweg heeft de Wassenaarse Hockey- en Cricketclub „Die Kie viten" Zaterdagavond de jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De vereniging tobt met terreinmoeilijk heden en in verband daarmee sprak de heer Rijpstra woorden van critiek aan het adres van het gemeentebe stuur, dat te weinig daadwerkelijk de sportbeoefening in Wassenaar steunt. Een van de gevolgen van de gevolgen van de terreinmoeilijk heden voor de Kieviten is, dat aan het begin van het jaar de toeloop van nieuwe leden moest worden stopgezet. Mevr. R. StreefkerkSchuitema, secretaresse, bracht haar jaarverslag uit, waarin o.m. een overzicht werd gegeven van de prestaties der diverse elftallen. Het aantal leden steeg bo ven de 250. Nadat ook het financieel verslag was uitgebracht, kwam een voorstel van een der leden in bespreking: het verhogen van de contributies, om uit die extra-opbrengst de kosten te be strijden, die gemaakt zullen moeten worden voor het zo noodzakelijke herstel van de velden. Het voorstel werd bij acclamatie aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, de dames P. Dijckmeester, R. Streef- kerk-Schuitema en T. Adam en de heren E. C. A. Rijpstra en H. Kolff werden herkozen en dat in de plaats van de heren mr. C, Krol en L. Hila- rius, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, werden benoemd de heren J. van Vollenhoven en ir. J. A. C. Holle. De wisselbeker voor het best ge klede kievitenlid werd uitgereikt aan het jeugdlid Pieter Kerdel, de scheidsrechterspr. aan mej. C. Nagel. Diefstal van blikken ham en worst De recherche arresteerde een fa brieksarbeider uit Rijnsburg, die in de maand Augustus, ten nadele van zijn werkgever, de vleeswarenfabriek v. d. Berg en Co. te Wassenaar, ham en worst had gestolen. H. had kans gezien zich een 100-tal blikken toe te eigenen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 8