A RIJNSTREEK Omgeving GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN ADAAtSON MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD PAGINA 3 Vertrokken personen in de week van 1 tot en met 6 Sept. L. Adriaansche. Cobetstr. 70, Oegstgeest, De Kempenaer- straat 80; U. F. Aldershoff, Lorentzkade 26, Rotterdam, Bas Jungeriusstr. 168; A. Arbouw, Maredijk 50, Frankrijk; J. G. Arpink, Brederostr. 32, Winterswijk. Mis- terstraat 68; E. J. Bakker, Fagelstr. 26. Groot Brittannië; E. M. van Klaveren Bauwens en fam., Resedastr. 24, België; L. Bavelaar, Heemskerkstr. 95, Amster dam, Vechtstr. 130 I; H. G. Beerta, Boreh.laan 49, Amsterdam, Valeriusstr. 216 bv.; Y. M. Bodamèr, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, IJsvogelpln 5; A. P. Boele, Rapenburg 65, Rotterdam, Oost- dijk 26; S. Th. Bok en fam., Rijnsb.weg 31d, Naarden, Bollelaan 5; D. I. Boom, Druckerstr. 5, Amsterdam. Javastr. 331; M. A. P. P. Booms, Haarl.str. 106, Win terswijk, Vredenseweg 79; G. Bosma, Fr. v. Mierisstr. 5, Zeist, Dolderseweg 164; J. Bottenberg, Herengrt 69, Oegstgeest, Nassauln 34; G. W. ten Braak en fam,, Boerh.ln 16, Voorschoten, Leidseweg 298; H. W. ten Brink, v. Oldenb.veltstr. 31, Utrecht, Jos Haydnln 2; N. F. M. v. d. Bijl, v. d. Brandelerkade 2, Alkemade, Kerkstr. 91; J. W. van Diemen en fam., Hoefstr. 18a, Diemen, Oud Diemerln 71; G. M. Droge, v. d. Waalsstr. 50, Rotter dam, S. Mullerstr. 25b; C. E. Drooglee- ver Fortuijn, de L'. de Kanterstr. 6b, Oegstgeest, Julianaln 19; M. E. van de GraafFuchs en fam., W. Singel 56, Zwitserland; W. A. M. van Gemeren, W. Rozenstr. 26, Amersfoort, Kon Wilhel- minaln 1! P. Th. van Gerven, Sumatra- straat 48a, 's Gravenhage, Ledeganckpln 27; J. W. Goddijn, H. Morsweg 108, Bloe- mendaal, Duinlustweg 16; A. W. Gouds waard, Burggravenln 247, Naaldwijk, Herestr. 29; S. M. Grönloh, Rijnkade 15, Zeist. Woudenbergseweg 1; B. Groos, Amaliastr. 40, Groot Brittannië; L. A. de Haan en fam., Leeuwerikstr. 4, 's Gravenhage, Maartensdijkln 353; J. Heijloo, H. Horsweg 76. Warffum, Hoofd straat 4; M. A. den Hollander, L. Rijn dijk 17, Culemborg, Ridderstr. 18; G. M. A. den Hollander, L. Rijndijk 17. Cu lemborg, Ridderstr. 18; M. W. C. Klein Hoogenboom, Druckerstr. 4a, Amersfoort, Randenbroekerweg 43; W. M. C. Hoo- geveen, Morsweg 32. Arnhem, Velper- weg 142; J. A. Horikx, W. Rozenstr. 18, 's Gravenhage, Zuidwal 83; H. Hulleman, Cobetstr. 75, Rijswijk Z.H., Koninginne- laan 24; F. J van Hutten, J. de Witt- straat 23, Oegstgeest, Emmaln 105; Wed. A. M. LeskJoachimowitz, Roodenb.- straat 19, Noordwijk, Dan. Noteboomstr. 37; E. M. de Jong, Rapenburg 59, Nij- kerk, Verlaat 2; N. J. de Jong, Lijster straat 4, Eindhoven, Julianastr. 9; M. J. C. J. van Kampenhout, Aalmarkt 11, Amsterdam, Apollolaan 89b; J. Karei „PULCHI STUDIO" SPEELDE „TOT WEDERDIENST BEREID". Een amusant blijspel. „Tot wederdienst bereid" had de jonge Tony Hamilton gezegd tegen een oude zeerob, die hem het leven had gered. Tony wist toen nog niet, dat zijn reddei zich dit een jaar la tei zou herinneren voor zijn klein- kind.Groot was Tony's verbazing, toen het kleinkind geen klein knaap je bleek te zijn, maar een achttien jarig meisje, wier komst een revolu tie veroorzaakte in hef huis von Tony en zijn tante. Tony's verloving met Virginia, loopt dood. tarite's heer schappij raakt ten einde er Charley, het pleegkind, ziet kans om in de tijd van een jaar te veranderen van vis serskind tot filmster. Het slot laat zich raden: Charley en Tory wor den een gelukkig paar Het driedelige blijspel ,Tot weder dienst bereid" we»\l Zaterdagavond dcor de toneelgroep van hit R.K. Ge mengd Koor „Pulchri Studio" in het St Antonius C'ubhuis gebracht Voorzitter J. Wisse mocht pen stamp volle zaal verwe'komen en hij maak te van deze gelegenheid gebruik een dringend beroeo te doen op de aan wezigen zich aan te sluiten als lid. omdat „Pulchri" nog vele krachten gebruiken kan voor de opvoering van „Der Zigeunteibaron", weike operette in Jan a.s. gebiacht zal worden. Onder leiding van regisseur Jac. Ouwerkerk sloeg de toneelgroep zich dapper dóór dit niet gemakkelijke stuk heen. Speciaal mej. J. van der Kwartel gaf ais Cnarley een goede roivertolking. De heer Van Kampen moest twee weken geleden plotseling de rol van Oliver Smith, bescherm- oom van Charley, overnemen. Hij verdient lof voor zijn onbevangen spel. A.'.s we "een enkele opmerking mo gen maken, zouden we er op willen venzen, dat een. dergelijk spel geen Leids accent verdraagt, iets waaraan meerdere spe.ers(sters) zich schul dig maakten. Het tempo had in eni ge passages wat hoger kunnen lig gen en de souff]°use moest nogal eens merkbaar bijspringen. Dit alles neemt echter niet weg, cat er prettig en met veel toewijding gespeeld is, het geen de zaal herhaaldelijk bleek te waarderen. Na afloop hartelijke dankwoorden van de voorzitter, bloemen voor de dames, sigaretten voor de heren en een dansje toe voor allemaal. „GROEN-WIT". De dames van Rhythmische Club van „Groen-Wit" hebben met ingang van Vrijdag a.s. geen les meer op Woensdag, maar Vrijdagavond van 78 uur (de les van Woensdag a.s. wordt verschoven naar Vrijdag). De jongens boven 9 jaar van Groen-Wit" hebben voortaan Dins dagavond van half 6half 7 les en de heren op dezelfde avond van half 10half 11 in de zaal aan de Burg- gravenlaan. U rijdt od een voor- rangsweg. welke ge kruist wordt door een niet-voorrans weg. en fam Janvossensteeg 46a, Weertw Leu kestraat 14; T. Th. T. Keiser, Oude Sin gel 162, Voorburg, Groen v. Prinsterer- laan 15; M. J. J. Kessler, W. Singel 37. Wassenaar, Stoeplaan 17; N. Kingmans, Rapenburg 59, Beilen, Dingspelstraat 17; M. J. Koch, Zoeterw.weg 41, Bussum. Iepenln 30; M. M. WesselKolderman en fam., Koninginneln 38, Amsterdam, Zocherstr. 5 III; R. van de Koppel, Oude Vest 53, Rheden Gld., Velp Daalhuizer- weg 4; Wed. B. SimonisKortekaas, Haarl.str. 138. Katwijk, Rusthuis Calalo; F. StraatmanKroeze, Pioenhof 11, 's Gravenhage, Z.O. Buitensingel 139a; J. G. Leget en fam., Borneostr. 51, s Gra venhage, Hardenbroekstr. 62; A. M. Cla- vaux—Leicher, R. en Schiekade 43, Rot terdam, Vierambachtsstr. 53b; H. van der Linden, Atjehstr. 75, Deurne, Vree wijk 16; E. Manuel en fam., Rijnsb.weg 50, Noordwijkerhout, Westeinde 26; D. Massaar, Kooistr. 11, Rotterdam, Stre- velsweg 188b; P. E. Heijloo—Masurel, Kam. Onnesln 41, Warffum, Iloofdstr. 4; L. M. Matroos, Zoeterw.singel 103, Zeist, Broederpln 22; L. J. van der Meel, Oude Rijn 110, Beverwijk, Romerkerkweg 2; P. J. Michels en fam,, Roomb.weg 16, Loenen, Pr. Wilhelminaweg 14; J. C. Mollers, Haarl.str. 251, Sassenheim, Leid- sevaart 2; M. HuisertMontanus, Su- matrastraat 21, 's Gravenhage, Van Os- tadestraat 264; F. Müller en fam., Mors- kade 12, Wageningen, Marterln 7; F. Neuteboom. J Catsln 77, Apeldoorn, Jachtln 50; M. Overbosch, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage. Roelofsstr. 69; C. M. M. Paddenburg. Nwc Rijn 11, Bergen NH., Loudelsweg 20; P. W. de Boer Pannekoek. Lindenstr. 24. Australië; C. H. M. Pieck, Stationsweg 23, Weert, Ko renmarkt A 292; C. Th. A. Plomp. Ge- boer. gezinshulp, Rapenburg 59; E. M. C. H. Efjck, tandarts-ass., Plantsoen 59; J. StikkelorumGaljaard, Haagweg 22; G. L. Goense. 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; C. M. PijpkerDe Graaf, ver koopster. Plantsoen 29; C. M. de Ronde De Graaf en fam., Boerhaaveln 17; N. Groen, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; Z. den Hertog en fam., stationsambte naar. Rijnsb.weg 50; J. H. den Heeten, vertegenwoordiger. Fruinln 7; Th. J. M. Hendriks, religieuse, Pelikaanstr. 1: M. P. J. S. Hollebeke, kleuterleidster, v. d. Waalsstr. 26; G. 't Hooft. Cobetstr. 26; M. Huijser, Cobetstr. 12; H. F. Jager man en fam., winkelier, Hoge woerd 8; H. Jans, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; J. Kuivenhoven en fam.. ijzergieter, waardgracht 20; F. A. Kuijvenhoven, 1.1. banketbakker, Rijndijkstr. 66; E. A. D. Lahr, medisch ass. Rijnsb.weg 5; P. W. Lamers, 1.1. verpleegsters, H. Rijndijk 30; H. Lammerée, leraar nijverh.school, Roodborststr. 34; G. M. Lindeman, win keljuffrouw. J. v. Goyenkade 38; C. W. T. van der Linden, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; G. J. Lindenhovius, huis houdster. W. Singel 66; W. Lindhout, gezinsverzorgster, Rapenburg 59; G. G. Lip, 1.1, verpleegster; Rijnsb.weg 10; J. J. van Meulebrouck, Resedastr. 4; H. J. de Moei, religieuse, Hogewoercl 57; M. Th. Vogelaar—Mosseveld, L. Rijndijk 27; A. M. Nietveld, gezinsverzorgster, Mors singel 8; R. J. Nikkels. Cobetstraat 70; E. Oostendorp, fabr.arbeider, Krauwel- steeg la; S. C. Plet, 1.1. verpleegster, Rijnsbweg 10; K. van der Pols. 1.1. ver pleegster. Rijnsb.weg 10; G. Kellerhuis— Poorthuis, gezinsverzorgster, Rapenburg 59; M. Ch. Reijsenbach de Haan, ver pleegster, Rapenburg 106; W. J. Rijpma, J. Lievensstr. 13; E. H. van de Sandt. verpleegster, Rijnsb.weg' 10; A. A. M. Santbergen, verpleegster. Mezenstr. 2; E. H. Scheepe. Rijnsb.singel 9; C. J. NeuteboomSmit, kant.bediende, Ko- ninginnelaan 86; W. P. J. Smit en fam., techn. ambt., Botermarkt 9; S. C. Snik. kamermeisje. Nwe Beestenmarkt 7a recht 11. Bodegraven. Julianastr. 8; G. j H. Steeds, handelsreiziger, Tib. Siegen- A. Pot, Marisln 9, Vlaardingen, Schie- damseweg 127; J. E. Ramak, Lombok straat 47, Bloemendaal, Brederodeln 54; L. G. P. M. Retèl. Haagweg 13. Zaltbom- mel, Oliestr. 26: N. van Ringelestein, O. Singel 192. 's Gravenhage, Nachtegaal plein 1; M. Roodenburg, Groenhoven- straat 19. Vlaardingen. Hoogeln 27; J. A. Th. WijsmanRijsbergen, R. en Schie kade 86. Oegstgeest, Abspelweg 15; P. v. d. WerfRijsbergen. Haagweg 51, Breda, Baronieln 171a; M. B. J. Schmits, Haarl.str. 196a, Rijssen, Grotestr. 12; Th. G. Scholte, 3e Binnenvestgrt la, Eeek L., Maastrichterln 29; G. J. van der Schoot, Haagweg 13, Franeker, Godsakker 11; T. A. Schoots, Rijnsb.weg 29g. Australië; A. F. J. Siraa, Mezenstr. 11, Amsterdam, 3e Kostverlorenkade 37; I. E. Sonder- mann. W. Singel 27. Ubbergen. Straat weg 136; P. C. J. Spronk, Haarl.str. 86. Roosendaal ca NB., Molenstr. 17; J. F. Steenmetser, Fagelstr. 18. Heemstede, Beethovenln 40; Th. Stokman en fam., Maresingel 1, Australië; H. H. Th. Stok vis, Zeemanln 36, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; L. Taal, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Ln v. Poot 228; E. P. N. Tan. Noordeindspln 8a, Amsterdam, Burg. Tellegenstr. 18II; L. A. Tangel, R. en Schiekade 34, Oegstgeest, Wald. Pyrmontln 2; P. Tavenier, Bakh. Roze- boomstr. 12, Enschede, Kastanjestr. 12; G. M. Tuns, J. de Wittstr. 53, Rotterdam, Blankenburgstr. 118; D. M. G. de Veth en fam., Celebesstr. 35, Tiel, Esdoorn straat 26a; D. K. Voet en fam., Fagel- straat 39, Hoogeveen, Not. Mulderstr. 4bov.; W. de Vrieze, Herengracht 22, Voorburg, Van Pabstln 32: A. de Graaf— Walckzak. Lijsterstr. 34. Voorburg. Van Arembergeln 25; M. D. Ph. van der Werf. Gerecht 5. Enschede, Molenstr. 1; A. de Witte en fam., Oranjegracht 95. Utrecht, a. b. woonschip liggende Jan P. Coen- brug; J. WienkeVan der Worp. v. d. Brandelerkade 26, Doetinchem, Varse- veldseweg 87; H. G. W. Zandbergen, L. Pieterskerkkoorsteeg 21, Noordwijk, O. Zeeweg 66. Gevestigd in de weck van 1 tot en met 6 Sep. J. W. Iï. Bergers, weg- en waterbouwkundige, De L. de Kanterstr. 28; C. BorBlankestein, P. Heinstr. 8; H. D. A. Bloemen, Haarl.str. 101; L. W. Bogert en fam., rijksambt. marinedienst, Mariënpoelstr. la; A. M. Bon. 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; H. C. Borg, lerares huish.school. Driftstr. 31a; H. W. J. Brugman en fam., gouw ambtenaar, L. Morsweg 57; A. E. Cevat, gezinsver zorgster, Morssingel 8; A. E. Wildeboer— Clausing, Haarl.str. 71; M. C. D. Croon, Nwe Rijn 80a; S. M. C. Jonge jans Debrouwere, Driftstr. 34b; P. L. Donk, I.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. van Dijk, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; W. W. van Dijke, Haarl.weg 12; W. G. Dijs en fam., korp. kok, Aarstr. 23; A. Even beekstraat 18; C. J. Stigter en fam. werkmeester. Morsweg 134: L. Swaab, Rapenburg 75: W. F. M. Tacx. leraar klass. talen. Haarl.str. 131: E. S. Tan. Burggravenln 28; J. F. Thomas, sergt. K.L., Morsstr. 62-64; G Tulp. journalist. Steenstr. 59: H. J. Tijnagel, priester, MariënDoelstr. 4; D. J. HessoVeen- dorp, Kaiserstr. 13; J. A. van der Veldt, mangelster. Bakkersteeg 13; H. A. Ver hagen, horlogemaker. Riinsb.weg 10; M. J. Verschoor, winkeljuffrouw. Riindijk- straat 1; J. NieboerVerspuij. Zijlsin gel 43: L. van de WeerdtVersteeg en fam., Voldersgracht 10c; R. H. Vos en fam.. journalist, Cosijnstr. 23; C. de Vries, 1.1. verpleegster. Riinsb.weg 10; E. van Wimcrsma Greidanus. echtg. Cankrien. Breestr. 112; J. A. Winter, v. d. Brandelerkade 11; E. H» Mulder Wijt. Rijnsb.weg 106; A. Zandbergen, verpleegster, Rijnsb.weg 10. ATHLETIEK OP STRAAT In de Stieltjesstraat werden wed strijden in het hardlopen gehouden voor meisjes en jongens. De uitslagen hiervan luiden: Meisjes 14 en 15 jaar. 80 M.: 1. L. Brunt, 2. C. Spijkers, 3. L. Vlietstra. 60 M. tot 14 jaar: 1. A, Vlietstra, 2. G, de Hart, 3. I. Nagtegaal. Estafette meisjes 4 x 80 M.: 1. ploeg A, 2, ploeg B. Jongens. 100 M. 16 en 17 jaar; 1. W. Wallaard, 2. H. Kuiper, 3. G. Hoekstra. 200 M. 1. H. Kuiper, 2. Wallaart, 3. G. Hoekstra. 500 M.: 1. H. Kuiper, G. Hoekstra, P, v. d. Wijngaard. 1000 M.: 1. F. Kuiper, H. Kuiper, G. Hoekstra. Estafette: 1. Ploeg A: W. Wallaart, D. Otterspeer, G. Hoekstra, R. Kui per. 2. Ploeg B: H. Kuiper, T. Wal laart, G. Beurze, F. Kuiper, G. Hoek stra. Verspringen 16 en 17 j. H. Kuiper, G. Hoekstra, F. Kuiper. 100 m. 14 en 15 j.: D. Otterspeer, J. Jeunissen, A. Hoekstra. 200 m. 14 en 15 j.: J. Jeunissen, T. Waliart en A Hoekstra 500 m. 14 en 15 j.: K. v. Oudenho ven, T. Wallaart, D. Ottenspeer. Vèrspringen 14 en 15 j.: J. Jeunis- sei, R. Kuiper, G. Beurze. 60 m. tot 14 jaar: B. Siersma, W. Dusoswa, N. Wallaart. Vèrspringen tot 14 jaar: F. Steyn. Extra-prijs voor P. Jeunissen voor zijn voorbeeldige sportieve houding. ALPHEN AAN DEN RIJN PAS OP DE BOCHT! Het wordt zachtjes aan voor auto mobilisten beangstigend om de S- bocht in de Rijksstraatweg in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn te passeren. Er gaat bijna geen week voorbij of er gebeuren min of meer ernstige slippartijen. Tot nu toe ble ven ze alle gelukkig beperkt tot gro te of kleine materiële schaden. Het zit daar minder in de bocht, dan wel in de bestrating. .De rijweg is ter plaatse, door het veelvuldig inhou den van de motoren, doordrenkt van olie. Het wegdek is dientengevolge glad en de kleinste regenbuien ma ken de toestand zeer gevaarlijk. Za terdagavond omstreeks 19.40 uur on dervond de automobilist, de heer H. A. C. van Beek uit Den Haag, die de plaats met 40 km snelheid passeerde met een kleine wagen dat het op passen is in deze bocht. Hij was op weg naar Leiden. De bestuurder be merkte de bocht iets te laat en moest plotseling vaart minderen. Dit wei nige afremmen was reeds voldoende om de wagen te doen slippen, enke le malen om zijn lengte as te doen draaien om tenslotte in de links van de Rijksstraatweg lopende sloot kop je onder te duiken. Gelukkig konden de inzittende zich. na een nat pak te hebben opgelopen, zelf uit hun ne telige positie bevrijden. De auto is door een garagehouder met 'n kraan wagen uit de sloot getrokken en weggesleept. De schade is aanzien lijk. Een groep van 24 man van de ge meente en de reserve politie nam standsmars „Airborne", georganiseerd door de Politiesportbond te Renkum. De Alphense deelnemers werden na bij het raadhuis uitgeleide gedaan door de inspecteur, de heer N. G. Groothuijse en de adjudant, de heer E. J. Kruizinga. De groep stond o.l.v. de brigadier J. v, d. Berg. De Al- phenaren verwierven een groeps- alsmede een 6e prijs van de deelne mende politiecorpsen. Aan de Air borne wandelmars namen 47 ge meente- en Rijkspolitiegroepen deel. Voorts waren onder de deelnemers Luchtvaarttroepen, mariniers, oud- Korea-vrijwilligers en vele burger- groepen, zoals gymnastiek en atle tiekverenigingen. In totaal wandel den plm. 10.000 mensen mee. Er werd gedefileerd voor politie-, mili taire- en burgerlijke autoriteiten op Hartenstein te Oosterbeek. Onder de belangstellenden was o.m. de beken de parachutisten generaal van de luchtlandingen in 1944 bij Arnhem, generaal Uquahart. De commissaris van politie de heer De Groot te Oosterbeek reikte met een toepasselijke speech de prijzen uit. Auto's in botsing. Bij de ingang van Avifauna kwamen Zaterdag avond twee auto's met elkaar in bot sing. Daar stond een Belgische auto, bestuurd door de heer G. J. Breuke laar uit Antwerpen stil. Waarschijn lijk verkende de bestuurder de si tuatie. Een bestelauto, bestuurd door de heer P. J. v. q. Berg uit Meerlo naderde van achteren. Eerst meende de bestuurder de stilstaande auto rechts te passeren, zwenkte vervol gens naar links, doch botste bij de manoeuvre tegen de linker achter zijde van de eerste wagen. Er ont stond aan beide wagens materiële schade. Persoonlijke ongelukken de- Zaterdag deel aan de 25 km. af- den zich niet voor. Aanrijding. Dr. J. H. Pilon werd Zaterdagmiddag in de Hooft- straat, toen hij per rijwiel een stil staande' auto wilde passeren, van achteren aangereden door de wielrij der, de heer Bouman, die zeer snel reed. Beiden kwamen te vallen. Per soonlijke letsel liepen zij niet op, doch aan de rijwielen ontstond scha de. Kinderspelen van „Vreugde Oord" De speeltuinvereniging „Vreugde Oord", omvattende de omgeving van het Hazeveld, heeft Zaterdagmiddag kinderspelen georganiseerd voor de kinderen van de leden. Daar de ver eniging nog niet beschikt over een speeltuin, werden de feestelijkheden gehouden op het terrein naast Hotel „Toor". Het terrein was feestelijk versierd en er werd ook voor mu ziek gezorgd. Tussen de regenbuien door werden de spelen gehouden. Maar het water vermocht de stem ming niet te drukken. De uitslagen waren; Blokjesrapcn met hindernissen (8 10 jr). Meisjes: le pr. Agatha Maas, 2e pr. Ria Kessel, 3e pr. Nelly Krijgsman. Jongens: le pr. Wim Nieuwenhuizen, 2e pr. Cor Blom, 3e pr. Karei Kleijn. Zaklopen, jongens van 1012 jr: le pr. Theo Maas, 2e pr. Jan Kroon, 3e. pr. Piet van Engelen. Vlaggetje steken (68 jr.) Meis jes: le pr. Maria v. Leeuwen, 2e pr. Nelleke Oosterom, 3e pr. Greetje Maas. Jongens; le. pr. Joop Poel, 2e pr. Chris Blom, 3e pr. Hennie de Water. Eilopen met papeten (1214 j.) Meisjes: le pr. Miijtje Timmer, 2e pr. Gre Blom, 3e pr. Greetje Maas. Crescendo op concours ie Gries- beek. Onder leiding van de direc teur, de heer H. Bogaard uit Leiden, nam de muziekvereniging Crescendo deel aan 'een muziekconcours te Griesbeek bij Arnhem. Eerst werd deelgenomen aan een marswedstrijd, waarin ook het keurige damestam bourkorps uitkwam. Hierbij wisten Alphenaren de tweede prijs te beha len met de Prinses Irenemars. In de concertuitvoering wist Crescendo met 54 punten een eerste prijs te be halen met het spelen van de Ouver ture „De Mey". Hoornse Damclub. Onder lei ding van de voorz. de heer M. de Groot, kwamen de leden van de HDC in het gebouw Jonathan in vergade ring bijeen ter bespreking van de a.s. competitie. De heer de Groot sprak een kort welkomstwoord, gaf een overzicht van het afgelopen jaar, dat voor het eerste tiental van de vereniging een uitstekend resultaat gebracht heeft nl. de hoofdklasse van de Ned. Dam- bond. De heer 'de Groot wees op de ongetwijfeld moeilijke wedstrijden die het eerste tiental hierdoor wacht en sprak de hoop uit, dat alle spe lers zich ook in de nieuwe omgeving zullen weten te handhaven. De notulen werden gelezen door de secr. de heer C. Looijenstein, waax-na enkele ingekomen stukken behandeld werden. De aftredende bestuursleden de heren M. de Groot voorz. en H. de Vos werden met alg. stemmen herkozen. De bespreking van de plannen tot herdenking van het 20-jarig bestaan op 20 Januari van het volgend jaar, deed verschil lende voorstellen ter tafel komen aangaande deze viering, die alle on der de loup genomen werden. Het bestuur zal zich over deze plannen beraden en t.z.t met voorstellen tot de leden komen. Aanbesteding. Namens de op drachtgever, de heer A. v. d. Akker, heeft de architect R. Vis onders hands aanbesteed de bouw van een varkensschuur. Hoogste inschrijver J. Westmaas Jr. met 11.900. Laag ste G. Turkenburg met 10.750. De gunning is aangehouden. Gevolgen van aanrijding. De 63- jarige wielrijder H. Marbus, die vo rige week Vrijdag door een auto werd aangereden en wiens toestand zich aanvankelijk niet zo ernstig liet aanzien, is dit weekeinde naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar men weet klaagde de heer Marbus o.m. over inwendige pijnen, welke dermate verergerden, dat overbrenging naar genoemd zie kenhuis noodzakelijk werd geoor deeld. BODEGRAVEN Het slot van de Kaasdag. De verzorging van het avondprogramma der kaasdag is voor een groot deel overgenomen door de plaatselijke middenstand, die dit onderdeel in hun Mireca (Middenstands Reclame Campagne) hebben opgenomen. Bo degraven is reeds lang een winkel centrum van belang in de Rijnstreek en om dit nog eens te accentueren bieden de middenstanders dit pro gram van ontspanning aan. Hoewel de entrée laag is gehouden, zijn er toch grote kosten verbonden aan het optreden van een der popu lairste radiokoren „Vrij en Blij" en Mandolianata. Voorts volgt nog een hoogst attractief nummer van de Groupe René, hoogrekkunstenaars van prima gehalte. 1000 toegangs kaarten worden gratis verspreid en bovendien nog 2000 voor halve prijs. Wie 15 bonnetjes bijeen heeft gekre gen van oranjekleur, die in de voor bije week bij aankoop van 1.wer den uitgereikt, krijgt een gratisbiljet Anderen kunnen voor ƒ1.een kaart kopen aan de ingang van het terrein. Ten slotte is voor deze feestelijke avond dansvergunning verleend tot 2 uur 's nachts. BOSKOOP Nieuwe competitie-indeling (Zon dag). le Klasse Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Groeneweg, Gr. Ammers, Nic. Boys, Nieuwer- kerk, Unio, WSE, Zwervers. 2e klasse C: Boskoop 2, Donk 3, Esto 2, Gouda 7, Groeneweg 3, GSV 4, Nieuwkoop 2, Olympia 3, ONA 7, RVC 2. VEP 4. 3e klasse A: GDS 2, Boskoop 3, DONK 4. Nic. Boys 2, Nieuwkoop 3, NSV 2. W.veen 3, Woerden 3. 3e klasse C: GDS 3, Haastrecht 4, Moordrecht 4, Stolwijk 3, WSE 2V Woerden 4, Nieuwerkerk 3. Olympia j> (vent.). Zaterdagmiddag; le klasse: Bode graven Z., Verheul, Rijnstreek, ZVV IBIS, WDS, Boskoop Z, Sportlust 2, Spirit 2, Woerden Z 2. 2e klasse A: Jodan-Boys 4, SKC, SSVG, Moerkapelle Z. WGJ, W.veen Z, Gr. Ammers Z, Spirit 3, Zwer vers Z. ZEVENHOVEN Autotocht bejaarden. De ouden van dagen van Zevenhoven hebben hun jaarlijks uitstapje weer ge maakt. In tegenstelling met vorige jaren, toen de route in Oostelijke richting werd gezocht, kwam nu het westelijk deel van ons land aan de beurt. Te Rotterdam werd de Maas tunnel bezichtigd, waarna in Den Haag de vertoning van de film „De mijnen van Koning Salomo" werd bijgewoond en een bezoek werd ge bracht aan het gebouw van de Twee de Kamer. Zonder twijfel hebben de bejaarden van het gebodene geno ten. Bij de terugkomst te Zevenho ven wachtte in café Bader een uit stekend verzorgde maaltijd. Oogstfeest? Naar wij vernemen worden er alsnog pogingen in het werk gesteld om in Zevenhoven in deze maand nog een oogstfeest te organiseren. Bakker J. van Capel is bij de Kroon in beroep gegaan van het be sluit van B. en W., waarbij hem in gevolge de Hinderwet een vergun ning tot uitbreiding van zijn bak kerij werd geweigerd. Aan gebroeders van Leeuwen is vergunning verleend tot het bou wen van een woonhuis aan de Mo lenweg. Geboren: Johanna Maria Elisa beth d. van G. van Rossenberg en E. M. van der Meer. Ondertrouwd: W. Smaling 23 j. te Kockengen en Neeltje v. d. Zaan 22 jaar. ZOETERWOUDE Tafeltennisvereniging. Woens dagavond a.s. vergadert de R.K. Ta- feltennisver. in het Don Boscohuis. Er staan voor deze avond enige be langrijke punten op het programma. Allereerst zal op deze avond het de finitieve bestuur worden gekozen. Voorts zullen de plannen voor het a.s. seizoen worden uiteengezet. De vereniging heeft thans de beschik king over drie goede tafels, zodat er volop trainingsgelegenheid is. Nieu we leden zijn van harte welkom. HAZERSWOUDE (H. R.) ZILVEREN WIJKVERPLEGING. Gisteren Zondag, bestond de wijkverpleging in het Zwaantje 25 jaar. Bij gelegenheid van dit feit is na de Hoogmis het nieuwe beeld, dat de H. Lidwina voorstelt en gebeeld houwd is door de heer J. Henke uit Den Haag, gewijd. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van vele parochia nen. Zoals men weet is het vorige beeld tijdens de oorlog stukgescho ten. Na de wijdingsplechtigheid was er bij de eerw. zusters receptie. Getr.: Hendrik Dragt, 23 j., en Ja- coba de Groot, 27 j.; Johannes Be- kenkamp, 35 j., en Dina M. Kamer beek, 28 j.; Everhardus A. Overdam, 21 j., en Anna Th. Verbeij, 20 j. HAZERSWOUDE FIETSER DOOR AUTO GEGREPEN Toen de 73-jarige boomkwekers knecht W. v d. Voort het erf van zijn werkgever M. Slegtenhorst aan de Voorweg, opreed, begaf hij zich op het linkergedeelte van de weg, en maak te toen een rechtse bocht, zonder evenwel richting aan te geven. Op dat moment naderde een hem achter op rijdende auto, bestuurd door de heer V. de B. De afstand tussen fiet ser en auto was zo kort, dat de auto mobilist een aanrijding niet meer kon voorkomen. Van der Voort werd tegen de grond gesmakt en bleef liggen. Na overbrenging naar zijn woning, constateerde dokter Meijst, ontvellingen aan hoofd en handen en inwendige kneuzingen. Laatste Berichten THANS 28 SLACHTOFFERS TE FARNBOROUGH. Door het overlijden van een 4-ja- rig jongetje in een ziekenhuis is het aantal slachtoffers van het ongeluk met de „De Havilland 110", die Za terdag te Farnborough tijdens een demonstratie in dc lucht explodeerde, tot 28 gestegen. Van de 62 gewonden zijn er nog 44 in het ziekenhuis; een twaalftal van hen verkeert in ernstige toestand. Honderden mensen bezoeken de plaats, waar de lijken tijdelijk staan opgebaard teneinde te trachten deze te identificeren. Tot nu toe zijn drie vrouwen nog niet geïdjjtificeerd. Publicatie van een rappqrt over de oorzaken van het ongeluk wordt niet verwacht, omdat vele gegevens Over de D.H. 110 nog geheim zijn. GENERAALS OP ONO-ACTIEF. In Perzië zijn Maandag negen ge neraals op non-actief gesteld. BENDE VIElL POLITIE AAN. Vrijdag jl. werd een politie-pa- trouille bij Tomohon in dc Minahas- sa door een gewapende bende aange vallen. Hierbij werd een lid van de politie-patrouille gedood en 3 ge wond. De bende is gevlucht, met me deneming van een stengun en een geweer van de politie. Dezelfde avond heeft een bende het politiebureau te Tomohon aan gevallen, waarbij een meisje werd gedood en 2 personen werden ge wond. Aneta tekent hierbij aan, dat tot nu toe aanvallen van benden in de Minahassa vrijwel niet zijn voor gekomen. Zaterdagnacht is in een hotel aan de O.Z. Voorburgwal te Amsterdam het stoffelijk overschot aangetroffen van de 20-jarige Amerikaanse militair E. L. S. De militair, die met verlof in Amsterdam verbleef, was in Duits land gelegerd. De politie, die de Amerikaanse consul op dc hoogto heeft gesteld, acht misdaad niet waarschijnlijk. 's nachts op jacht HILLEGOM De collecte ten bate van hot Koningin Wil'helmihafonds heeft 373.80 opgebracht. Voor het examen B Coupeuse Tailleur slaagde mej. C. Avé. VALKENBURG PAARDENMARKT OP 10 SEPT. Valkenburg maakt zich weer op voor de meer dan 1000 jaar oude jaarlijkse Paardenmarkt. Zij die meenden, dat het wel zou aflopen, zullen ervaren, dat hun gedachtcn- gang erg pessimitisch was. Het co mité tot instandhouding van de paar denmarkt, heeft een grote actie ont ketend. De markt begjnt met een muziekale rondmars door het dorp van de Marinekapel van het vlieg veld Valkenburg. Hierna opening der mai-kt door de burgemeester, waarna de kapel met pittige muziek de stemming er in zal houden. Voorts zijn er premies uitgeloofd voor het aan de markt brengen van paarden, terwijl diverse vermakelijk heden de feeststemming zullen ver hogen. In aansluiting hierop zal Val kenburg, zijn volksfeesten vieren. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 8 Sept Vee. Aan- voer: 1467 totaal, waarvan 1096 vette koeien en 371 varkens. Prijzen: vette koeien 2.80—2.92, 2.60—2.70, 2.20 2.45, varkens 2.24, 2.22, 2.18 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, niet ge heel prijshoudend enkele prima die ren voor 3.varkens aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd. TER AAR, 6 Sept. Groente. Augurken: fijn 91 cent, idem TI 67 cent, fijnbasterd 60 cent, basterd 67 cent, grof A 66 cent, grof I 60 cent, CD 3540 cent, idem wit 25 cent, E 34 cent alles per kg. VeiJingdagen. In dc veilingda- gen van de Centrale Veiling is enige v;ijzjging gekomen. Voor cieze week zijn deze vastgesteld als volgt: Groen teveiling op Maandag, Woensdag cn Vrijdag. Augurkenveiling op Dinsdag Woensdag en Zaterdag. LISSE, 6 September. Bloembollen- veiling. Tulpen per hl.: Aristociat- zaad 200.—; Walltsreet 35.—; Whit<; Sail f 40.Due dc Berlijn 40.Quepn of Night 45.Kre- lage's Triumph J 45.— Korneforos 200.Gele Prins 45.; Brillant Star-zaad 120.—. Edith Eddy 100.- Tulpen zift 10: Krelaga's Triumph 1.50; Bartigon 1.Rose Copland f 1.90. William Copland 1.10; Wil liam Pitt 1.20; White Sail f 1.50; Palembang 1.30; Orange Favorite 1.40. Van der Eerden 2.80; Golden Harvest 3.15, Edith Eddy 2.75; Princess Elizabeth 1.35. Hildegarda 2.10; Rijnland 1.50; Campfire 1.20; Kleurenpracht 1.40. Narcissen per mand: Mrs. R. O. Backhous 26.Scarlet Leader 22; Thalia 26.Laurens Koster 15. Grand Maitre 20.Cheerfulness 10.Earley Glory 11.Flower Carpet 22.—; Insurpassable 35.—. Rembrandt f 19.—; Sempre Avanti 15,Helios 11.—: Scarlet Ele gance 9.Carlton 16King Alfred 20.—. Crocussen per kg.: King of the Striped Blauw 3.—; Mont Blanc 4.50.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3