De Heme Hill Harriers klopten Leidse ploeg 61-35 Harris werd winnaar in de sprint Internat. Concours Hippique te Rotterdam sterk bezet CJ)e aaantwten UCUl Humpo Hotsflots kunstenaar VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De athletiek ontmoeting tussen de Heme Hill Harriers uit Londen en een versterkte Leidse ploeg bij de gisteravond in de Leidse Hout door de Leidse Athletiek Commissie georganiseerde wedstrijden heeft een ruime zege voor de gasten opgeleverd: met 6135 punten bleven zij de Leidenaars de baas, een resultaat, dat zy bereikten door in op één na alle nummers de over winning te behalen, terwijl zij in verschillende nummers ook op de tweede plaats beslag legden. Alleen 400 M. werd dubbele Leidse zege Het enige nummer dat 'n zege en nog wel 'n dubbele zege voor de Lei denaars opleverde, was de 400 me ter. Van Venetiën had hier van het begin af de leiding en het leek aan hankelijk een ruime zege te zullen worden. In de laatste 80 meter kwam de Engelsman Steward echter ver vaarlijk opzetten en hij naderde v. Venetiën zo dicht, dat we dachten, dat hij hem zou passeren. Maar van Venetiën zag het gevaar tijdig in en sprak zijn laatste reserves aan om zijn plaats te behouden. Intussen was de tweede Leidse lo per, A. Tas, ook steeds meer inge lopen en hij zorgde voor de grote verrassing door Steward nog juist voor de eindstreep te passeren. Zo kwamen de Leidse lopers als 1 en 2 binnen. Tas had zich echter volkomen leeggelopen, zodat hij in het num mer 200 meter, waarin hij stond in geschreven, niet de kracht tot star ten kon vinden. Het zij evenwel ge zegd, dat van de athleten het uiter ste gevergd werd, want door de kor te tijdsduur er werd eerst te 6.40 uur begonnen volgden de num mers elkaar vrijwel onmiddellijk op. De Harriers hadden overigens een uitstekende kracht in de neger C. Gibbs, die zowel de 100 als de 200 meter won en een belangrijk aan deel had in de overwinning van zijn ploeg in het nummer 4 x 100 meter estafette. De 800 meter werd een onbedreig de dubbele zege voor de Engelsen, evenals trouwens de 3000 meter, in welk nummer Kerridge met ruime voorsprong eerste werd vóór zijn clubgenoot Kilby. De 1500 meter leverde een gemak kelijke dubbele zege voor de gasten op. Bridge had vrij spoedig de lei ding genomen, terwijl Maynard ach ter bleef om het tempo van de Lei denaars te drukken. Hij slaagde daarin wonderwel, maakte zich in de voorlaatste ronde van hen los en haalde vervolgens Bridge in, waar na zij gezamenlijk op de finish af stevenden en tezamen over de eind streep gingen in dezelfde tijd: 4 min. 11.8 sec. De uitslagen waren: 100 M.: 1. C. N. Hibbs (HHH) 11.1 sec., 2. Beers (L) 11.3, 3. J. Walsh (HHH) 11.4, 4. A. Bousteerd (HHH) 11.4, 5. H. v. Ingen Schenau (L) 11.5, HHH 7 pnt, Leiden 4 pnt. 400 M.: 1. C. v. Venetiën (L) 53.1, 2. A. Tas (L) 53.2, 3. D. Steward (H HH) 53.3, 4. P. Richards (HHH) 53.4, 5. J. Greep (L) 61; HHH 3 pnt, Lei den 8 pnt. 3000 M.: 1. E. Kerridge (HHH) 9.12.4, 2. D. Kilby (HHH) 9.20.4, 3. H. C. Rietbergen (L) 9.23; 4. V. Fowle (HHH) 9.29, 5. J. v. Kampen (L) 9.29.6; HHH 8 pnt, Leiden 3 pnt. 800 M.: 1. I. H. Boyd (HHH) 2.3.6, 2. V. Fowle (HHH) 2.7.6, 3. A. Mid delkoop (L) 2.3.5, 4. Singeling (L) 2.12, 5. J. Maaskant (L) 2.12.2; HHH 8 pnt, Leiden 3 pnt. 200 M.: 1. C. N. Gibbs (HHH) 22.4, 2. J. Greep (L) 22.8, 3. C. C. Bucha nans (HHH) 23, 4. B. Beers (L) 23.8, HH) 34.28 M.. 2. A. Gieske (L) 33.11 m., 3. G. J. Palett (HHH) 32.57 m., 4. D. v. d. Top (L) 31.47 m., 5. D. v. Duyvenbode (L) 27.72 m, HHH 7 pnt., Leiden 4 pnt. 4 x 100 m. estafette: 1. HHH 45.3, 2. Leiden I, 45.6, 3. Leiden n 48.8, HHH 5 pnt., Leiden 3 pnt. Zoals wij gisteren reeds hebben bericht, zal de KAV de Bataven a.s. Zondag de clubkampioenschappen van Nederland voor jongens meisjes organiseren. Bij de jongens komen 12 ploegen aan de start, terwijl bij de meisjes 9 verenigingen hebben ingeschreven, Voor de meisjes omvat het pro gramma 9 nummers. Als loopnum mers worden gehouden 60 m., 80 m, 60 m. horden en de 4 x 80 m. esta fette, terwijl als technische nummers op het programma staan versprin gen, hoogspringen, kogelstoten, dis cuswerpen en speerwerpen. Bij de jongens is het programma uitgebreider. Hier zien wij als loop- nummers 80 m., 100 m., 300 m., 800 m., 1500 m., 110 m. horden en de 4 x 100 m. estafette. De volgende tech nische nummers worden verwerkt: verspringen, hoogspringen, polsstok- hoogspringen, discuswerpen, speer werpen en kogelstoten. Door de grote deelname zullen vooral de loopnummers een zeer in teressante stryd te zien geven. Ver schillende jeugdige krachten, die aan elkaar gewaagd zijn, komen aan de start. Door het grote aantal deelne mers worden voor alle loopnummers eerst series gehouden, terwijl ten slotte de finale zal uitwijzen, wie tot de sterkste junioren behoort. Op ieder nummer krijgt de eerste 6 punten toegewezen, no. 2 5 punten enz. Het is dus zaak om zoveel mo gelijk punten te verzamelen, ten einde in de eindstand een eervolle plaats te kunnen bezetten. De kam pioenen van 1951, bij de meisjes Sa- gitta en bij de jongens DOS, zullen ongetwijfeld alles op alles moeten zetten om hun titels te behouden. Over het algemeen rijn de prestaties in alle verenigingen in stijgende lijn, zodat a.si Zondag op de Leidse sin- telbaan zeer zeker een spannende kamp tegemoet kan worden gezien, alvoi-ens de kampioenen van 1952 be kend zullen zijn. INT. WEDSTRIJDEN TE DRACHTEN. Voor de gisteravond te Drachten gehouden atletiekwedstrijden, waar aan verscheidene buitenlandse craks deelnamen, bestond zeer grote be langstelling. Een dergelijk program was in Friesland nog niet eerder ge boden. Helaas was de temperatuur te laag om grootse prestaties moge lijk te maken. Fanny Blankers—Koen won de 100 meter dames in 12,2 sec., een zeer behoorlijke tijd bij deze temperatuur en oip een vrij zware grasbaan. Ook bij het verspringen werd zij eerste met een sprong van 5.50 meter. Dit nummer kon niet ge heel worden afgewerkt omdat het pulbliek zich ongedisciplineerd ge droeg en ver naar voren drong. Bij de heren won Mac Donald Bailey de 100 meter in 11 sec. Mac Millen zegevierde op de 800 meter in 1.56.1, doch hij moest op de 3000 meter de meerderheid erkennen van Wim Slijkhuis, die 8.45.6 noteerde en in de slotronde bijna 10 sec. uit het veld wegliep. Revanches der Wereldwielerkampioenschappen De wereldkampioen Plattner zesde PIET VAN HEUSDEN WON OPNIEUW Stayers beslissing hedenavond Zeker 50.000 toeschouwers hebben gisteravond kunnen genieten van een 2aa.n van de voorlaatste Docht iets want Senfftlefcen had de kop geloot, gemakkelijk van de Fransman. In de eindstrijd moest Harris van kop vertrekken. Na een rustige eerste ronde ging le Engelsman bij het in- R. Maynard (HHH) 4.11, Bonte (L) 4.21, 4. A. Sierag (L) 4.31, 5. J. Maaskant (L) 4.41.8. HHH 8 pnt., Leiden 5 pnt. Verspringen: 1. G. Pallet (HHH) 6.38 M.. 2. R. Pickering (HHH) 6.30 M„ 3. M. v. Es (L) 5.76 M„ 4. J. v. d. Veer (L.) 5.40.5 M., 5. C. v. Venetiën (L.) 5.37.5 M. HHH 8 pnt., Leiden 3 pnt. Discuswerpen: 1. K. Ramdsen (H aantal sprintduels tussen de zes beste renners in deze specialiteit zonder dat het, zoals tijdens de wereldkam pioenschappen te Parijs, tot inciden ten, onregelmatigheden of verrassen de resultaten is gekomen. Want met uitzondering van de herkansing wer den alle ritten a deux gereden, waardoor een zuivere krachtmeting ontstond. Met het gevolg, dat we reldkampioen Plattner als laatste ein digde van het zestal en dat Harris, die het in de Franse hoofdstad in de ritten a trois niet tot de finale had kunnen brengen, onbetwist zijn mees terschap tonen. In cje eerste serie a deux kwam Patterson uit tegen Van Vliet. De Australiër, speels als altijd, liep in de eerste ronde weg, maar bij het in- gaan van de tweede ronde liep hij i weer omhoog, liet Van Vliet passé- 5. C, V. Venetiën (L) 24.9; HHH 7 i r/n' die b-« de Marathontribune zelf pnt., Leiden 4 pnt. demarreerde en enkele lengten nam. 1500 M.: 1. G. Bridge (HHH) 4.11.8,1 Maar toen liet Patterson zien, dat hy t? n/rn,mnrri rvtvtuj 11 q «j to niet alleen een sprinter is, maar ook een ware achtervolgingskampioen. Want in een felle race wist hij in.de laatste bocht zijn achterstand weg te werken om ovei Van Vliet heen te komen en onze landgenoot te slaan met enkele forse trappen op de peda len, daarmede het bewijs leverend, dat hij over een langere adem dan v. Vliet beschikte en over meer sprint capaciteiten. Maar hierbij dient te worden aangetekend, dat Patterson dan ook heel wat jaren jonger is dan Van Vliet. Senfftleben, die als altijd met groot verzet reed, klopte uit zijn geliefde tweede positie Derksen met een hal ve lengte, terwyl Harris aan de nieuwbakken wereldkampioen Platt ner liet zien hoe men eigenlijk een sprint moet rijden. Patterson, Harris en Senfftleben hadden zich dus in de halve eind strijden geplaatst, terwijl Derksen, Van Vliet en Plattner een herkan sing moesten rijden. In die repêcha- ge, toen ons inziens Plattner reeds ge slagen man was, kreeg de Zwitser een lekke band, 175 meter van de finish. Hij atak onmiddellijk zijn hand op. Van Vliet won het duel met Derksen. Het protest van Plattner hij vroeg overrijden werd afgewe zen, omdat dit reglementair niet was toegestaan, tenzij de renners van te voren hadden afgesproken, dat bij een lekke band of machinedefect binnen de 200 meter ook zou worden overgereden. Dit laatste was niet ge beurd, dus was Plattner uitgescha keld. „Reglement is reglement", zei de man aan de microfoon, daarbij doelend op Parijs, waar men het niet zo nauw met de reglementen had ge nomen. De mooiste rit was de halve finale tussen Harris en Patterson. Harris had de kop geloot en Paterson bleef hangen. Harris demarreerde voor de Marathontribune en bleek voldoen de reserve over te hebben om de ge vaarlijke sprong van de Australiër op het laatste rechte einde, zij het niet zonder moeite, af te slaan. Het verschil bedroeg slechts een half wieL In de andere halve finale won Van Vliet, die uit tweede positie kwam, MISLUKTE AANVAL VAN BARTHEL OP WERELDRECORD 1500 METER. Ook de tweede aanval van de Lu xemburger Joseph Barthel op het wereldrecord voor de 1500 meter is mislukt. De weersomstandigheden waren niet in zijn voordeel want er stond een scherpe kille wind, die de lopers danig hinderde. Voor deze 1500 meter verschenen zes athleten aan de start: Barthel (Lux.), Herman (B.), Van Beneden (B.), Huppertz (Did.), Gross (Saar) en Felicité (Fr.). De Fransman nam de kop, gevolgd door Barthel in de tweede positie. De eerste 400 meter ging in 56.5 sec. (het ^chema was gebaseerd op 59 sec.) en' voor 800 m. werd 1.56.5 afgedrukt (schema 1.59.0). Felicité bleef aan de leiding tot aan de 1000 meter, die in 2.27.5 werd af gelegd (schema 2.30.0) maar daarna verslapte hij en ging Barthel hem voorbij. De Luxemburger liep de 1200 meter in 2.59.3, wat zeggen wil de, dat hij toen nog slechts 0.7 sec. voorsprong had op het ontworpen tijdschema. Het leek desondanks, dat hij het wereldrecord binnen zijn be reik had, te meer omdat Huppertz zich alle mogelijke moeite gaf om bijstand te verlenen door het tempo op te voeren. Maar de verwachte eindspurt bleef uit en Barthel no teerde 3.44.1 sec., een nieuw Luxem burgs record, maar 1.1 sec. boven het wereldrecord dat met 3.43.0 gezamen lijk gehouden wordt door Gunder Haegg (Zweden) en Lennart Strand (Zweden), ren tijd die ook gemaakt is door de Duitser Lueg. De uitslag was: 1. Barthel (Lux.) 3.44.1; 2. Herman (B.) 3.54.6; 3. Gross (Saar) 4.03.6; 4. Felicité (Fr.). van 't Hof uitkwam. Hij won de wed strijd voor amateurs en nieuwelin gen over een voor renners en pu bliek onbekende afstand. Wanneer de renners een aantal ronden hebben gereden, luidt plotseling de bel voor de laatste ronde, zodat de renners op hun qui vive moeten zijn gedurende de gehele race. De laatste ronde brengt natuurlijk in de sprint de be slissing. VREESWIJK KLOPT JOERGENSEN TE ODENSE. Op de baan van Odense heeft de Alphenaar Vreeswijk een achtervol- gingswedstrijd gewonnen tegen de Deeense amateur Joergensen. De Deen leidde gedurende vijf ronden, maar daarna voerde onze landgenoot het tempo op. Hij nam de leiding over en passeerde met een duide lijke voorsprong als eerste de streep. Zijn tijd voor de 4 kilometer was 5.18.3, die van Joergensen 5.23.5. DEBAERE WINT ANTWERPEN— LUIK—ANTWERPEN. De wedstrijd AntwerpenLuik Antwerpen voor profs is gewonnen door de Belg Debaere, die de 245 kilometer aflegde in 6.15.0. Tweede werd Ernst Sterckx (B.) en derde De Wachter (B.). Harm Smits (Ned.) en Van der Zande (Ned.) werden met een groep andere renners ex aequo 12/28 ge plaatst, en Van Breenen (Ned.) werd 37ste. TAFELTENNIS BAT—SORRY 3—6 In een opwindend tafeltennisduel is Sorry er in geslaagd het Leidse BAT op verdiende wijze te slaan in de eerste ronde om de beker. Het succes van Sorry was hoofdza kelijk te danken aan het uitmunten de spel van Van Es, die met een feil loze aanval en een wel haast on doordringbare verdediging, zowel De Deuning (BAT) als de goed in vorm spelende Brohm (BAT) wist te slaan. De BAT-ploeg kon slechts drie tegenpunten maken, welke door Van der Brink (1) en Brohm (2) werden gescoord. De voornaamste uitslagen waren: Brohm—V. Es 21—16, 21—23, 18—21; De KeuningVan Es 2114, 1421, 1821; Brohm*—Voorzaat 2114, 23 21. De overige wedstrijden voor de bekercompetitie waren niet erg gun stig en het is alleen BAT III, die erin slaagde de tweede ronde te bereiken. BAT II (dames)Sleutels n 36; Sleutels III—BAT II *6—3, Reflex in —BAT III 0—9. De traning voor de junioren van BAT wordt Zaterdagmiddag weder om ter hand genomen. Gezien de be langrijkheid vanwege het samenstel len van competitie-teams, worden de junioren verzocht a.s. Zaterdagmid dag aanwezig te zijn. Hedenavond: dames, Swallows BAT. „Wilskracht" (N'hout). Deze week is Wilskracht gestart met het nieuwe seizoen. Dit seizoen begint met de jaarlijkse bekerwedstrijden van de N.T.T.B. Wilskracht heeft in geschreven met 3 teams t.w. Wils kracht A: J. Puijk, J. v. d. Ploeg en J v. d. Putten; Wilskracht B: C. Duivenvoorde. A. den Elzen en H. van Dam; Wilskracht C: D. den El zen, Jos. Looijestijn en R. Broeke. Voor Wilskracht zijn deze beker wedstrijden reeds begonnen met een uitwedstrijd van het A-team op 2 September j.l. tegen Sleutels C uit Leiden. De einduitslag van deze wedstryd was 54 in het voordeel van Wilskracht. Puijk won alle drie zijn partijen. Vooral tegen de gerou tineerde oud le klasser Burghout moest Puijk zich geheel geven om de partij te winnen. V. d. Putten was tegen dezelfde Burghout het best op dreef en won in 3 sets. Jeroen van omhoog en stopte af. Van Vliet was waakzaam, had afstand genomen, maar juist iets te veel, want toen de bocht Harris naar beneden dook en scherp demarreerde had Van Vliet binnen enkele tienden van seconden vele lengten achterstand. Vinnig zet te Van Vliet de achtervolging in, maar Harris was onbetwist meester in zuivere snelheid en won met en kele lengten verschil. Piet van Heusden, de wereldkam pioen der amateurs in de achtervol ging, toonde zyn kracht op de 4 km. ook tegenover de Engelsman Nowton, die hij te Parijs niet had ontmoet. Met zeker 60 meter verschil zege vierde de Amsterdammer in 5 min. 14 sec. Newton deed er zes seconden langer over. Voor de stayerswedstrijd kwamen tien motoren in d. baan. De nummers 1 tot en met 4 van het stayerskam pioenschap te Parijs verschenen aan de start en verder Pronk, Schorn, Besson, Schutte, Bakker en de Best. Aan het rijden van wereldkampioen Verschueren was niet te bemerken, dat hij tijdens het incident in Bel- - gië met de politie verwondingen van ^e.r Pl°eg wist slechts een partij te ernstige aard had noeelonen. Lachend, winnen n.l. tegen Verhoogt, maar De eerste dag van het jaarlijks in ternationaal concours hippique te Rotterdam is weer achter de rug. De weersomstandigheden waren op deze dag niet gunstig. De hemel was grauw en de toeschouwers werden nogal eens verrast door regenbui tjes. In de morgenuren kon men het publiek, dat zich op de tribune be vond, gemakkelijk tellen; in de mid daguren evenwel steeg het aantal kijklustigen tot een kleine duizend, die bijzonder de aandacht hadden voor de verrichtingen van de Mexi caanse en Argentijnse olympische ruiterploegen, De internationale nummers waren sterk bezet. De namen van de En gelse majoor Gibbon, maj. Burke, de Franse amazone José Bonnaud en de Belgische mej. Mahieu hebben in de hippische klingen reeds een be faamde klank gekregen. Er werd op sportieve en faire wijze om de ro settes gestreden. Vier internationale nummers en één nationaal stonden op het pro gramma. Mevrouw Siem wist als enige van de Nederlandse ploeg in een internationaal nummer een eer ste prijs te veroveren, door haar fraaie prestaties in de dressuurproef. Trouwens in dit onderdeel toonden onze landgenoten zich sterker dan de buitenlandse deelneemsters, de Bel gische amazones, mevr. Philippe en de Schaetzen. Deze laatsten kwamen er namelijk helemaal niet aan te pas in de dressuur. De Zwitserse majoor Grundbacher, die oorspronkelijk met .,Rosé d'Avril" zou uitkomen in dit nummer, liet verstek gaan. Het enige nationale springnum- mer, om de prijs van Kralingen, le verde een overwinning op voor Max van Loon met Nerantsoula. In de drie andere internationale nummers springconcoursen wisten twee amazones de eerste prijs to veroveren, namelijk mej. Mahieu (België) in de „Prijs der Amazones", terwijl de bekende Engelse mej. Whitehead met het eveneens zo be kende paard „Nobbier" de zilveren wisselbeker behaalde in de „Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub". Tenslotte legde kol. Marlies Cortez in het laatste springconcours van de eerste dag de prijs van de lucht vaart beslag op de eerste prijs. Dit laatste springconcours was onge twijfeld het meest spectaculaire van de dag. Men had hierbij voor het eerst bepaald, dat het aan de ruiter zelf werd overgelaten, hoe hij het parcours zou rijden en in welke volgorde hij de hindernissen zou ne men. Er waren echter twee beper kingen gesteld .namelijk, dat iedere ruiter slechts eenmaal eenzelfde hin dernis mocht springen en dat hij zowel de eerste als de laatste hin dernis in de aangegeven volgorde zou nemen, dit om de tijdopname ernstige aard had opgelopen. Lachend, zoals in de Franse hoofdstad, draaide hij zijn ronden en na 15 km. lag hij al op kop. En niet lang daarna zette hij de eerste grote aanval in, lapte Diggelman, Schulte, Besson en Pronk en begon meteen maar aan zijn vol gende slachtoffers, toen plotseling de bel luidde, ten teken, dat de wed strijd werd onderbroken Het was begonnen te regenen en voor een stayerswedstrijd is een natte beton- baan zeer gevaarlijk. Besloten werd, dat de stayerswed strijd opnieuw zal worden gereden, in zijn geheel, en wel hedenavond acht uur. Wedstrijden voor amateurs. In het programma waren voorts enkele nummers voor amateurs inge last, waarbij de Sassenheimer Arend in deze wedstrijd was hij dan ook verdedigend zowel als aanvallend, zeer goed. Het B-team, dat ook Dinsdagavond zijn eerste bekerwedstrijd had moe ten spelen, kwam er zeer gemakke lijk af, daar de tegenpartij Sorry B niet op kwam dagen. Het werd dus een 100 overwinning voor de B's. Wilskracht C heeft gisteravond uit gespeeld tegen Sleutels G te Lei den. Zaterdag 6 September wordt een aanvang gemaakt met de clubkam pioenschappen. Dit jaarlijkse evene ment belooft dit keer zeer spannend te worden. Voor alle afdelingen wor den er prijzen beschikbaar gesteld en bovendien zijn er nog verschil lende attracties aan deze clubkam- pioensChappen verbonden. Het bestuur dringt er op aan, dat alle leden zoveel mogelijk de trai ningsavonden bezoeken om zo «nel mogelijk de wedstrijden om het club kampioenschap te kunnen afspelen, Dc opgaven voor deelneming aan de competitie worden ingewacht op Zaterdag 6 September. KORFBAL Crescendo Adspiranten. Zater dag houdt Zuiderkwartier een afval tournooi op dc speeltuin, Seringen straat, aanvang precies 2.30 uur. Van 2.30 tot 2.55 speelt Vicus Or. tegen De Algemene; van 3.00 tot 3.25 De Danaïden tegen Noorderkwartier; en van 3.30 tot 3.55 Crescendo tegen Zuiderkwartier. Om 4.00 en 4.30 wordt dan de hal ve finale gespeeld en om 5 uur de eindfinale. Hoe beter jullie spelen, hoe meer kans jullie hebben, ln de halve finale te komen. Gelieve in sportcostuum op het veld te komen. Ook Zondag 7 Sept. is het een drukke dag voor onze adspirantjes. Er zijn dan name lijk seriewedstrijden van Noorder kwartier op het sportterrein aan het Zwarte Pad. De eerste wedstrijd die Crescendo speelt begint precies om 12 uur. Wie hier aan mee moeten doen, moeten zorgen vooral op tijd aanwezig te zijn. Een twaalftal, dat er niet op tijd is, verliest de wed strijd met 2—0. Ook hier is het ge wenst, zoveel mogelijk in sportcos tuum te verschijnen. De wedstrijden die Crescendo moet spelen, zijn op de volgende tijden: 12.0012.30 Crescendo—Fluks B op veld 1; 13.35—14.05 Fluks A—Cres cendo, veld 1; 14.4515.15 Crescendo Noorderkw. A, veld 1; 16.2016.50 Crecendo—KNS, veld 1; 17.15—17.45 Noorderkw. BCrescendo, veld 2 De senioren, die op die dag geen wedstrijd behoeven te spelen, komen natuurlijk allemaal onze adspirantjes aanmoedigen. mogelijk te maken. Hier werd dus een beroep gedaan op de intelligen tie en de ervaring van de ruiters, die zelf ook veel plezier in dit spe ciale nummer hadden. De Mexi canen toonden zich hierin de besten. De eerste twee prijzen werden hun toegewezen. Pnns Bemhard, die met „Tarahumara" meesprong, maak te in dit nummer 8 fouten in de tijd van 101,4 sec. Hij plaatste zich hier mede niet bij de prijswinnaars. Met het paard „Mineral" van de Argen tijnse kapitein Canavas maakte de prins eveneens 8 fouten in de tijd van 110 sec. De heer R. Wentgens (Wassenaar) kwam met „Michou" ten val, waar bij het paard zich aan het rechter- vuorbeen zodanig verwondde, dat het in dit gehele concours wel niet meer zal kunnen meespringen. Majoor Burke trof met „Saracen" hetzelfde ongelukkige lot en wel in het springconcours om de prijs van de Rotterdamse Jockeyclub. Ruiter en paard kwamen ten val, waarbij Saracen kreupel het parcours moest verlaten. SCHAKEN. i de Noorse hoofdstad is een tweedaagse schaakwedstrijd begon nen tussen een Noorse en een Ne derlandse ploeg. De president van de Noorse schaakbond, de heer Rolf Herestadt, heette de gasten welkom, waarna ir. H. J. van Steenis een toespraak hield. De uitslagen van de eerste dag waren: Van ScheltingaBarda 10; Prins -Krogdahl 1—0; DonnerOosteraas ViYt\ CortleverStorm Herseth 10; KramerKolflaath 10; Ba- rendregt—Haave Vz—Yi\ Mühring— Monsen jr. 10; BouwmeesterOdd Flater 10; Ir. Van SteenisSauren 10; dr. StumpersPetterson 01. Na de eerste dag leidde Nederland dus met 82. BILJARTEN COMPETITIE AFD. GOUDA KNBB. Maandag a.s. begint de biljart competitie der afd. Gouda van de KNBB. Door dc Bosk oops e bilj. ver. „De Driesprong" wordt hieraan met 5 teams deelgenomen t.w. 1 A, 3 B en 1 C team. Het A team is zeer sterk opgesteld, doch moet in een zware afdeling uitkomen, waarin niet minder uan 16 sterke teams spelen, wat wil zpggen, dat zij al tevreden mogen zijn als A in de bovenste helft eindigt. Het programma voor a.s. week luidt; 8 Sept. Thalia Vrienden C De Driesprong C; 8 Sept., Dc Dr. B 2 —De Dr. B 3; 12 Sept., De Dr. A— Gouda A; 11 Sept., Do Dr. 1Per Aspera B. 38. De politiemacht was nog geen minuut op het perron aanwezig of de trein uit Huizendam stoomde bin nen. Een klein, dik brigadiertje stond uit volle borst bevelen uit te schreeu wen die niemand verstond vanwege het lawaai, dat de locomotief maak te, maar die toch wel erg indrukwek kend klonken. De agenten zetten di rect het perron af, zodat niemand er door kon en drie flinke politieman nen doorzochten samen met Evelien, tje, die inmiddels per taxi was ge arriveerd, de voorste wagen! Al gauw had men Peter Puinhoop gevonden. „Zo, mannetje", zei een verschrikke lijk grote agent, die een paar hand boeien te voorschijn haalde. „We zul len jou wel eens opknappen voor een paar jaar. Wist jij niet, dat het ver boden was, dingen van een ander weg te nemen? Nee, zeker, hé? Dan vertel ik het je bij deze. En denk er om, geen grapjes onderweg, want ik klink je met deze boeien aan mijn arm vast. Als je dan probeert weg te lopen, ben je nog niet jarig, dat verzeker ik je!" Peter Puinhoop kon niets anders voortbrengen dan enige onverstaanbare lelijke woorden. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.0 Nieuws. 7.13 Gramofoon muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmu- ziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor dc huis vrouw. 9.00 Gramofoonmuzick. (9.35 —9.40 Waterstanden) VPRO: 10.00 .Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 1020 Re portage Vergadering N. V. V. 11.35 Viool en piano. 12.05 Gramofoonmu- ziek 12.30 Land- en Tuinbouwmedc- delingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonmuziek. 13.50 Gramofoonmuzick. 14.25 „Onze va- cantie hun brood", klankbeeld. 14.3Ó Drents programma. 15.00 Ama teuruitzending. 15.30 Boekbespreking. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.15 „Van de wieg tot 't graf". 16.30 Kameror kest 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws, 18,15 VARA- Varia. 18.20 Reportage Vergadering N. V. V. 18.40 Gramofoonmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 .Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", cause rie 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 „Der Zigeunerbaron", operette. 22.00 Socialistisch commen taar. 22.15 Strijksextet. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonmuziek. 23.3524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 uur Ggwijde muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramo foonmuziek. 11.00" Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Ange lus 12.03 Gramofoonmuziek. 12.55 7onnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13 20 Amusementsorkest en solist. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Metro- pole-orkest en soliste. 14.40 Harmonie orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Kamerkoor. 16.00 Pro menade-orkest en soliste. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gramofoonmu ziek 18.15 Journalistiek weekover zicht. 1825 Lichte muzie* 18.40 Re geringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.10 Gramofoonmu ziek 20.25 De gewone mar zegt er 't zijne van. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Gevarierfd programma. 21.50 Actualiteiten, 22 00 Amusementsmuziek. 22.30 WU luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.16 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gramofoonmuziek.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7