Jaarlijkse fokveedag Rijnsaterwoude Commissies benoemd bij kaarslicht WMa Gorsetten en Bustehouders H. J. PLANJE Programma voor Zondag Voetballers opgelet VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Gunstige kwaliteit, maar gebrek aan belangstelling Het wakkere bestuur van de fok- vereniging Vooruit te Rijnsatcrwou- de schreef gisteren voor de vierde maai de jaarlijkse fokveedag uit. En die kleine fokvereniging verdient zon der twijfel hulde voor de wijze, waar op ze de dag in elkaar zette. Jam mer, dat het bezoek weer te wensen overliet. De blaarkoppen hadden het leeu wenaandeel in de aangifte en wij zullen dus allereerst deze afdeling aan een critische beschouwing on derwerpen. De rubriek oudere stie ren was klein, maar van een goede kwaliteit. De bekende Dorus van Rotteveel werd na zware strijd met zyn rivaal Albert van Eikelenboom la. Dorus is in het bezit van een zeer goed type, gepaard gaande met bijzonder veel adel. Zijn achterbenen zijn in de spangewrichten minder droog. Albert is iets robuster, bijzon der ruim en sterk gebouwd. Hij is iets minder mals. Julius van Rosen- boom verscheen alleen als twee-jari ge. Deze stier vormde een klasse apart. Bij de strijd om het kampioen schap kwamen dus Dorus en Julius tegen elkaar. Toen gebeurde het merkwaardige, dat deze beide promi nenten dezelfde titels kregen- als cp de Vebo 1951, namelijk Dorus kam pioen en Julius reserve-kampioen. De een-jarigen vormden een ru briek met twee aangiften, waarvan Abel van D. van Os een eerste prijs kreeg -en Julius van A. van der Salm een derde. Abel is een gelijnde stier, die iets beter in zijn onderdanen kan zijn. De stierkalveren waren van goede kwaliteit; verschillende nieuwe ge- importeerde dieren maakten een goede indruk, vooral wat de produc- tie-afkomst betreft. De melkkoeien. De klasse melkkoeien, geboren voo** 1949 en afgekalfd voor 15 Maart 1952, teiue negen aangiften. IA, Adriaan 3, van L. Eikelenboom is een goed ge lijnde en soortige melkkoe met beste uiers. Deze koe werd kampioene. IB, Bertha 5, eveneens van Eike lenboom, is een fraai type met even eens uiers van kwaliteit. Ze is iets minder sterk dan Adriar.a 4. Verder waren er nog twee tweede en drie derde prijzen en één eervolle ver melding. De klasse melkkoeien, afgekalfd na 15 Maart, was, in verband met de leeftijd der dieren, uiteraard moei lijk te beoordelen. IA, Molly, van L. Eikelenboom, ruime geblokte koe met go^de uiers, maar met iets lan ge banden. 1B, Margo 4, van A. H. Rotteveel, nog jonge fraaie typische schot. IC, Suzanne 3, van Eikelen boom, zware koe, iets minder in type en uiervorm. 1D, Dipgena 3, van Rotteveel, fraai type, correct met goede uiers. Verder werden nog twee tweede en drie derde prijzen toege kend. De productie-klasse was niet groot: het aantal aangiften bedroeg zes. IA, Lien van S. J. Visser, uitgesproken typisch diepe gespierde koe, die evenwel in uiervorm iets te kort schiet. Ze kan bovendien iets meer adel hebben. Later werd ze tot re serve-kampioene uitgeroepen. 1B, Doortje G, van Eikelenboom, fraai type met iets gedrukte lendenen. In deze rubriek werden nog twee twee de en twee derde prijzen toegekend. Een kleine, doch vrij goede klasse vormden de dragende koeien. Lieze 3, van Rotteveel haalde een eerste prijs. Ze is goed gelijnd en heeft een gesloten schot van goed type. Elf aangiften telde de klasse melk- schotten. De kwaliteit in deze klas se was zeer goed. IA: Beatrix, van Eikelenboom, best soort, behangen en met adel, maar met een nie,t onbe rispelijke uiervorm. 1B: Adriè 4, van Rotteveel, platte soortige schot van gewenst type. IC: Jansje 3, van Eike lenboom, met iets minder goede kruisvorm. Verder waren er nog drie tweede en twee derde pry zen en twee eervolle vermeldingen. Met een aangifte van twintig stuks was de klasse melkvaarsen goed be zet. Vooral de zeer goede kop viel op. IA: Dora 2, van D. van Os, fraai gelijnde vaars met sterke ruime bo venbouw en goede uiers. Ze is wel aam de maat. IB: Trijn, van G. Treur, melkrijke zeer sterk gebouwde vaars met goed uiers. IC: Betsy 5. van Van Os, typische vaarts. ID: Molly's Re gentes 5, van Eikelenboom, soortige vaars iets beknopte uiers. IE: Lize 4, van Rotteveel, best type met goe de uiers. Jongvee. In de klasse drachtige vaarzen kwam een drietal goede dieren in de ring. Eerste prijs: Jansje 4, van Eike lenboom, solide en goed soortige vaars. De drietallen pinken van één vader afkomstig, haddem zeven aangiften. IA: de groep van Gustaaf, van Rotte veel, soortige pinken met correcte bouw en goed type. 1B: groep van Herodes, van Eikelenboom, ruime ge blokte dieren, maar iets minder vast. Verder kregen de groepen van Bar- thus 2 van Hooren en Dorus van Schultinga van D. van Os tweede prijzen. Er werden nog drie derde prijzen toegekend. De kuiskalveremklasse was niet best bezet. Een goed drietal van Mooren kreeg de eerste prijs. Goede soortige dieren. De fokfamilie van Mooren (vijftal) kreeg de tweede prijs. Matige, correct gebouwde dia- ren met goed type. De rubriek afstammelingen van één stier vormde een interessante klasse met vijf aangiften. IA: groep van Gustaaf, van Rotteveel. Deze groep muntte uit door uniformiteit, goede afwerking en goede uiers. 1B: groep van Fedor, van Eikelemboom, iets minder uniform, maar zeker een heel verdienstelijke groep, dieren van goed type. Tweede prijzen voor groep Germaan, van S. J. Visser en Um- berto van Mooren. Een derde prijs werd toegekend aan een groep melk- vaarzen van Albert, van G. Treur. Melkrijke, goed gelijnde, maar iets te schrale dieren, die o.i. een goede toekomst hebben. Vier aangiften telden de grote be drijfsgroepen. IA: uniforme groep van Rotteveel; op enkele dieren na alle Gustaafdochters. 1B: groep van vijftien stuks, ruime iets minder uni forme dieren, van Eikelenboom. Tweede prijs: Mooren, jonge, best ontwikkelde dieren. Derde prijs: S. J. Visser, iets minder correcte die ren. Bij de vijftallen van één eige naar was de groep typisch ruime die ren van Eikelenboom zeer verdien stelijk eerste. 1B: groep Rottevee'., correct en uniform, iets minder in formaat dan de IA groep. 2A: groep S. J. Visser, iets minder correct, maar van goed type. 2B: groep van H. F. J. Mooren, meerendeels jarige dieren, die iets misten in de kruisvorm. Een derde prijs kreeg G. Treur, die even eens met meest jong dieren ver scheen. Afdeling zwartbonten. De enige aangegeven stier van Vonk kreeg een eerste prijs. Deze Tietje's Atse is van een goed soort en werd met goed toilet voorge bracht. De kruisvorm is echter iets minder correct. De stierkalveren waren zeer ge woon. Arnold, van J. Buitenhuis te Woubrugge kreeg een derde prijs. Vervolgens de rubriek melkkoeien, geboren voor 1949 en voor 15 Maart van dit jaar. IA: Aaltje 126, van W. Vonk, fraai type, iets heupig. Verder drie tweede en één derde pry's. 2A: Zijlstra's Grietje, van L. Treur. Rui me koe, kan iets dieper in de flank zijn. Mooie kop. Rubriek idem: afgekalfd na 15 Maart. Eerste prijs: Lientje 4, van W. Vonk. Goed type, goede uier, iets enkel. Productieklasse: twee eerste en drie tweede prijzen. IA: Johanna, van L. Treur. Diepe, gezonken typi sche melkkoe met matig edele kop. 1B: Klaske 16, eveneens van L. Treur. Een voldoend typische melkkoe. 2A: Liesbeth van J. Visser. Iets arm be- spierd, maar zeer melkrijke koe. Klasse droogstaande koeien: IA en 1B resp. Teuntje 6 en de Hoop 7, van L. Treur. Teuntje 6, fraai type melk koe mte adel. Ze werd kampioene. De Hoop 7 is iets heupig. De melk- schotten waren goed: één eerste, drie tweede en één derde prijs. 1, Jantje 160, van W. Vonk, goed soort; we hebben slechts een kleine aanmer king op de uiervorm. Er waren» slechts drie melkvaar- zen, waarvan Meta 3, eig. J. Visser, een eerste prijs kreeg. Bij de pinken waren Folkertje 31 en Carolina 4, beide van W. Vonk, favoriet. Ze kregen beide een eer ste prijs. De bedrijfsgroepen gaven strijd te zien tussen de groepen Volk en Treur. De groep van Vonk heeft iets meer snit en ook iets jongere dieren. Ze missen echter iets in uiervorm en in flankdiepte. De groep Treur be staat uit diepe ruime dieren, die ech ter niet geheel correct in de achter stellen zijn. De tweede prijs kreeg de groep van J. Visser, goede dieren, iets minder passend. De derde prijs was voor de groep van Buitenhuis, behoorlijk melkrijke dieren, maar matig correct in de afwerking. De zelfde volgorde werd tenslotte be haald door de vijftallen van één eigenaar. Gemeenteraad Leidschendam Uniforme vuilnisemmers en reinigingsrechten Terwijl buiten de kermisvreugde hoogtij vierde, zijn de raadsleden in vergadering bijeen gekomen ter af handeling van een lange agenda. Eerst kwamen er een aantal ha merstukken. De raad ging er mee accoord, dat de gemeentewoning aan het Sluisplein 17 weer voor een jaar wordt verhuurd aan mevr. wed. J. Vis tegen een prys van 4.per week. Voorts werd goedgevonden, dat een vergadering van de commis sie van bijstand voor openbare wer ken voortaan alleen voortgang kan vinden indien buiten de voorzitter meer dan de helft van het aantal commissieleden present is. In deze commissie werden vervolgens be noemd de heren J. van Beek, H. de Ruyter, J. Koerts, A. Langeveld en C. Waayer. Eenzelfde bepaling werd toegepast op de commissie voor de lichtbedrijven, waarin de raad be noemde de heren P. v. d. Berge, P. Boone, J. C. v. d. Bosch, Th. Meester er. J, J. van Veen. Ook werden de zittende leden in de commissie tot wering van schoolverzuim herbe noemd. Toen werd het donker En toen kwam de eerste verras sing. Eerst gingen de electrische lam pen practisch uit. Bode Does kwam al heel spoedig met een paar kaars- lsntaarns aandragen, wat enige hi lariteit verwekte, maar het ging en de stemmingen hadden doorgang. Maar al heel spoedig gingen de lam pen geheel uit en weer haastte Does zich met het aandragen van kaar sen. De zaal kreeg toen een kerst missfeer, maar de agenda werd voortgezet. In de adviescommissie „Woonruimtewet 1947" werden be noemd de heren J. van Beek, J. C. v d. Bosch, J. C. Haagen, C. Kra nenburg en H. de Ruyter. Ook werd aangenomen de onttrekking aan het openbaar verkeer van het onverhar de pad, dat tot dusver de verbinding vormde tussen de St. Josefstraat en de Veurse Achterweg. Het is de be doeling daarvoor een nieuwe ver binding aan te leggen. Het was wel toevallig, dat ook bij kaarslicht een verzoek in behandeling kwam van 'het schoolbestuur der jongensschool in Stompwijk om medewerking voor de aanschaffing van „verduiste- rings"-gordynen in één schoollokaal. Het verzoek werd ingewilligd. De voorzitter stelde toen voor de ver gadering even te onderbreken en zich te begeven naar de wethouders kamer. En zo trok het gezelschap met kaarsen in de hand als in pro cessie af. Het was kermis en B. en W. had den gemeend, dat de raadsleden ge- tracteerd moesten worden, hetgeen geschiedde door de aanbieding van een heerlijk bordje poffertjes. Tehuis bejaarden Toen men weer aan de agenda be- gen, waren de lampen weer in orde. In de loop van vorige jaren heeft de raad ten behoeve van de bouw van het Bejaardencentrum bij wijze van voorschot als bedoeld in de woning wet, een crediet toegestaan van 717.732 onderverdeeld in 65.532 voor grondkosten, 508.200 voor de bouwkosten en f 144.000 voor de ex tra voorzieningen. Daar deze credie- ten thans blijken niet toereikend te zijn we|ens inmiddels voorgedane prijsstijgingen en de verhoogde ar beidslonen, heeft de Bouwcorporatie te Utrecht verzocht het crediet te verhogen tot 859.532. De raad heeft tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar gemaakt. Reeds geruime tijd geleden ontvin gen B. en W. een verzoek van de Ned. Spoorwegen om een tiental van de binnen het contingent 19511953 te bouwen woningen te bestemmen voor het personeel van de spoorwe gen. B. en W. hebben zich daartoe bereid verklaard onder voorwaarde dat het voor de bouw van die wo ningen benodigde kapitaal door of vanwege de spoorwegen in leen zou worden verstrekt. Thans is het Spoor wegpensioenfonds bereid een geld lening te verstrekken groot S 120.000 overeenkomstig de ter zake thans geldende normale voorwaarden. De raad ging zonder op- of aanmerking met dit voorstel accoord, zodat van de binnenkort te bouwen huizen 10 woningen voor het spoorwegperso neel bestemd zullen worden. De con ditie is gemaakt, dat bedoelde hui zen gedurende een tijdvak van 5 jaar ter beschikking van de spoor wegen zullen zijn. Uniforme vuilnisemmers en reinigingsrechten Een zeer belangrijk onderwerp was het voorstel tot invoering van een betere vuilophaaldienst, omdat deze thans in geen enkel opzicht voldoet aan de minimum eisen. Uit een oogpunt van volksgezondheid is het volgens B. en W. gewenst, dat het huisvuil in gesloten vaten wordt bewaard en zonder stofverspreiding kan worden afgevoerd. En dit is al leen te bereiken door de invoering van uniforme vuilnisemmers en een z.g. stofvrije belading. Nu hebben B en W. prijsopgave gevraagd. Een vuilnisemmer komt op 9.60 per stuk. Ook hebben zij nagegaan wat do kosten zijn voor een goede op haaldienst waartoe eerst een z.g. ti'ommelwagen moet worden aange schaft voor 28.000; bij een uitgifte van naar schatting 2900 benodigde emmers komt het ledigen van de emmers uit op 7.60 per emmer. De invoering van de nieuwe regeling zou voor elk gezin dus een kosten met zich meebrengen van 17.20, maar daar B. en W. rekening willen houden met de zorgelijke omstan digheden, waaronder de bevolking in financieel opzicht leeft, stellen zij voor van de gezinnen een tege moetkoming te vragen van 4. voor het ledigen van elke emmer. Do heren raadsleden hebben dit voorstel van alle kanten bekeken, omdat zij de kosten zeer hoog ach ten. Na ampele bespreking werd ten slotte op voorstel van de heer Waayer aangenomen, dat de ge meente slechts 2.voor een em mer zal berekenen, terwijl als rei nigingsrecht 5.-^ per jaar en per emmer betaald zal moeten worden. Do bedoeling is tevens dat grote ge- zinnen met b.v. 5 of meer kinderen i een tweede vuilnisemmer gratis zul- len ontvangen en slechts voor één emmer reinigingsrechten zullen be talen. Na afhandeling van de agenda vroeg de heer P. Boone (P.v.d.A.) waarom B. en W. ter gelegenheid van de verkiezing op 25 Juni j.l. niet hebben toegestaan dat via een ge luidswagen propaginda gemaakt werd voor politieke doeleinden. De voorz. deelde mede, dat hy op grond van de politieverordening ver plicht was de geluidswagen uit de gemeente te weren. Wel wordt wel eens toestemming gegeven indien propaganda gemaakt wordt b.v. voor het Roode Kruis maar volgens spr, persoonlijke mening is het ontoelaat baar dat door oorverdovend geluid, politieke propaganda in de huiska mer wordt gebracht, waarvan de be woner niet gediend i>' DAMES, een goed passend corset of bustehouder behoeft NIET zo duur te zyn, de hoofdzaak is het juiste model en maat. Voor hen die moeilijk onze zaak kunnen bezoeken komt op VERZOEK een onzer dames U thuis bezoeken. U zendt even een KAART en wij komen. EERST PASSEN DAN KOPEN. Katwijk aan Zee Telefoon 2721. Valkenburg. (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN Officiële opening van Missiecollege Sinds ongeveer 4 maanden zijn de gebouwen van het St. Willibrordus- college, tijdens de bezettingsjaren verwoest of erg beschadigd, weer ge deeltelijk in gebruik genomen, al hoewel er nog steeds een groep werklieden van de fa. Thunnissen uit Heemstede aan de afwerking be zig was. Dit laatste was natuurlijk wel enigszins hinderlijk voor de be woners, de pater, broeders en leer lingen van het seminarie, doch men had er zich in te schikken. Maar dat zal nu spoedig anders worden. Op Maandag 8 Sept. komen de leerlin gen, ruim 130, weer van hun vacan- tie terug en op 21 Sept. d.a.v. zal de oplevering van het werk plaats heb ben, waarna de officiële opening van het Missiecollege. Op een te houden receptie, waarover later meer, zal dan ieder, die daaraan be hoefte heeft, van z'n belangstelling kunnen blijk geven. Geb.:David, z. v. D. Tegelaar en A. Hasenoot; Jacob, z. v. J. v. d. Ben en M. de Jong; Tryntje, d. v. J. v. d. Plas en P- Zwanenburg; Geertje, d. v. J. van Duyn en G. van Duyven- voorde; Floris, z. v, G. Brouwer en J. van der Meij; Dirk, z. v. D. van Rijn en L. Kraayenoor; Jacoba, d. v. J. van Duyn en A. de Jong; Cornelia, d. v. C. van Ryn en A. de Zwart. Ondertr.: J. van Harteveld en L. E. Verloop; C. van der Plas en M. van Duyvenbode; J. van der Plas en de Vreugd; C. Vlieland en I. Ouwe hand; A. Muts en C. Teljeur; G. Ou wehand en M. Korpelshoek; J. H. H. Elfering en S. M. Warmenhoven; L, van der Bent en A. Messemalter. Getr.: M. van der Bent en J. Bot. Overl.: G. van Onck, 78 jaar, wed. van W. Schoneveld; D. van Beelen, 75 jaar; T de Mol, 80 jaar. KATWIJK Plantsoenendienst exposeert On der de vakkundige leiding van de chef der plantsoenen was de trouw zaal, de hal en omgeving in een lust hof herschapen. Bedoeling was, de gemeentenaren eens te laten zien, wat er in eigen gemeentetuin en kas sen gekweekt wordt en wat kan die nen tot verfraaiing der gemeente. Het korps gerceentepersoneel had zich voor dit werk als hulp aan jde chef der plantsoenen, de heer Rom- bouts, aangeboden. Een schat van ei gen gekweekte bloemen en planten waren een verrukking voor het oog. Een massa variëteiten was deskundig opgesteld. Wie deze tentoonstelling bezoekt, krijgt een indruk, hoe de heer Rombouts er in geslaagd is de plantsoenen in de geir/eente in be trekkelijk korte tijd hoogstens 2 jaar in een zeer goede toestand te krijgen. Een massa schoolkinderen onder leiding van hun onderwijzers en onderwijzeressen kwamen kijken. Ook was er van de kant der groteren een 'goede belangstelling. HILLEGOM ZWEM-EXAMENS De uitslagen van de zwemexam'ens zijn als volgt: Diploma A, meisjes: R. Schlaman, C. Stroombergen, A. van Hameren, T. Walkers, H. M. van Til, J. Ra- vensbergen, M. Mierloo, A. Spierings. Dames: R. Stijnman, B. ten Hagen, M. Offringa, A. Gelder, C. van der Pluym, A. v. d. Steen, W. v. Engelen, M. v Bakel, M. Beyersbergen, R. Kalkers, M. Dorresteijn, T. Vreeken, G. Koeckhoven, E. Litjens, R. Toledo E. Zonneveld, I. Rusman, C. Oudak ker, H. van Rijswijk, N. Telkamp, M. v. Zanten, L. Vroegop, N. Kap- tein, S. Sanders, M. v. d. Lans, E. Braun, L. Braun, C. v. Beelen, R. Bakker, A. Vink, G. v. Loon, G. v. d. Wal, A. v. d. Reep, A. Kempkes, T. Langeveld, J. Beelen, L. Keur, B. Bos, A. Janssen. Heren: J. D. v. Zij verden, J. Goe- mans, J. de Groot, H. Voges, K. Nijs- sen. H. Maas, R Offringa. J. Dorre steijn, W. Lem, W. Fransdonk, F. v. Dam, M. Galjaard, A. Uilenreef, B. Stilma, A. Elstgeest, D. Nieuwenhuis, P. Korsen, J. Buckens, R. Bakker, W. de Wagt, B. Litjens. J. M. Wes- sels. Diploma B, dames: R. Koeckhoven, C. Uitendaal, M. Buckens, I. Nieu wenhuis, C. v. d. Hulst, A. Lips, B. Blokker, N. Steenvoorden, Th. Been, N. Seysener, G. van Loon. L. Griek snoor. I. Brauckrrrenn, A. Dorresteijn, T. v. d. Meij, Th. Frederiks, A. Rijn beek, J. v. Heusden, T. ten Hagen. Heren: J. D. van Zijverden, J. de Groot, R. Wessels. K. de Groot, A. v. d. Akker, A. Opdam, J. van Dam, J. Baars, J. Dorresteijn, P. Hulse bosch, B. Litjens, W. Dingerdis, J. Steynman. Diploma C 3, dames: A. Kalkers, A. Veldhuyzen van Zanten, R. Da- men. A. de Vreeze, R. Vink. Heren: J, Cardol. Diploma D 4, dames: M. van Zij verden, Th. Kroon, Th. Mathot. G. v. d. Bosch, A. Cardol, C. Beutick. Diploma E 6, dames: K. v. Houten en E. Kroom OEGSTGEEST FEESTELIJKE ONTVANGST VAN NEOMYST Zaterdag wordt in Oegstgeest de derde priesterzoon uit het gezin van koster Molenkamp feestelijk ont vangen. De jeugdorganisaties, die aan deze ontvangst deelnemen, wer den verzocht om tegen 7.15 uur aan de Kerklaan te zijn. Dit is onjuist. De gidsen, verkenners, welpen enz. dienen om 6.15 uur bij de Kerklaan te zijn. LISSE Schaakclub „De Zwarte Pion" Li café A. van Diemen hield „De Zwarte Pion" haar jaarvergadering. De penn., de heer Th. Langeveld, bleek een batig saldo van ruim 200 te hebben. Van het aftredend bestuur waren alleen de heren Scholtes en Lange veld herkiesbaar. Deze twee heren werden bij acclamatie herkozen. Het competitiereglement werd vast gesteld precies als in voorgaande ja ren. De heren P. Beyk en J. Grim bergen werden gekozen als afgevaar digden naar de bondsvergadering. Verder ligt het in de bedoeling op de feestavond wedstrijden te houden in prijsj assen. De feestcommissie werd gevormd door de heren H. van Diemen, G. Scholtes en Elfrink. Medegedeeld werd, dat op 9 Sept. de leden zullen bijeenkomen voor onderlinge wedstrijden, waarna op 16 September de onderlinge competi tie begint. Om ook het 2e tiental steeds volle dig in de bondscompetitie te kunnen doen uitkomen, is het nodig, dat het ledental met enige nieuwe krachten wordt uitgebreid. Zorg dat uw spui en voor de com petitie in orde zijn. Een goed en vertrouwd adres voor uw attributen Sportvriend WOUT BERGERS Haarlemmerstr. 232 bij de Hooigracht (Advertentie) KON. NED. VOETBALBOND Eerste klasse A: VSVAjax; He racles—DOS; RCH—Frisia; EDO— GVAV; Sneek—NEC; Enschedese BoysWageningen; De Volewijc- kersZwolse Boys. Eerste klasse B: AchillesDWS; AGOVVEnschede; Heerenveen Vitesse; Be Quick (Gr.)Haarlem; LeeuwardenGo Ahead; Elinkwijk 't Gooi; Blauw WitStormvogels. Eerste klasse C: BWSparta; HBSJuliana; BrabantiaSittar- dia; LONG ATheoleVVV—SVV; EmmaWillem II; ExcelsiorMVV. Eerste klasse D: LimburgiaFeij- enoord; DHC—NOAD; Hermes-DVS- PSV; TEC—RBC; Maurits—NAC; BleijerheideADO; XerxesEindho ven. Tweede klasse B: CWRFC; Ve- loxVriendenschaar. Derde klasse A: LFCWilhelmus. Derde klasse B: VCSLeonidas. UVS—DOSKO. Zondagmiddag te 2 uur speelt UVS een vriendschappelijke wedstrijd te gen DOSKO uit Bergen op Zoom de cluib van Bennaars, de internationaal. De samenstelling der elf taliën is: UVS: Doel: J. v. Putten. Achter: J. de Wolf, J. v. Leeuwen. Midden: C. Logeman, J. Devilee, F. v. d. Zeeuw. Voor: C. Verhoogt, A. J. Kante- ibeen, C. v. d. Zeeuw, G. Devilee en J. v. d. Blom. DOSKO: Doel: M. Hendrix. Achter: M. v. d. Avert, C. Labbezoo. Midden: A. Hoed, H. Schouten, M. V. Pelt. Voor: J. Schuunbiers, Chr. Ma- chielse, L. Overbeeke, N. Bennaars en P. Hopmans. DOCOS. Voor de senioren zijn 3 wedstrijden vastgesteld. Het eerste elftal zal om 12 uur UVS 2 ontmoe ten op het UVS-terrein aan de Was- senaarseweg. Ongetwijfeld een tegen stander, waarvan het DOCOS-elftal nog wel iets kan leren. Het tweede gaat op bezoek bij Rijp- wetering 1. Aanvang 2.30 u. Vertrek per fiets om 1.15 uur vanaf de Bees tenmarkt. Zijn de weersomstandig heden minder goed, dan met de bus, die om 1.10 uur vertrekt. Laat dus iedereen tijdig aanwezig zijn. Het derde elftal fungeert als gastheer voor Oranje Groen 3. Aanvang van deze wedstrijd is 12 uur aan de Haagweg. Alphense Boys. Zondag begin nen de Alphense Boys de competitie. Alphense Boys I speelt een wedstrijd thuis tegen SVLV I uit Voorschoten. Aanvang 2.30. Alphense Boys H speelt een wedstrijd te Voorschoten tegen SVLV II, eveneens om 2.30 u. Vertrek per dienstbus Citosa om 12.45 uur vanaf de Postbrug (fa. Samsom). KRV. Programma voor Zondag: 12.30 KRV 2—Lisse 5; 2.30 KRV 1— WSB 2. Beide wedstrijden terrein Sandtlaan. Voor de junioren is nog een wedstrijdje in de pen. A.s. Maandag ledenvergadering 8.15 in het Parochiehuis. Rijpwetering. De laatste vrije Zondag voor de competitie zal Rijp wetering benutten voor een vriend schappelijke wedstrijd tegen Docos n, aanvang 2.30 uur. Rijpwetering (A) gaat op bezoek bij DOSR (A), aanvang 12 uur, terwijl Rijpwetering (B) thuis bezoek krijgt van DOSR (B), aanvang 12 uur. De adsp. krij gen Zaterdagmiddag bezoek van de dito's van DOSR, aanvang 3 uur. Teijlingen. Zondag speelt Teij- lingen I tegen Aalsmeer I op het Sportpark aan de Menneweg. Aan vang 2.30 uur. Teijlingen 2Aals meer 2. Junioren Ategen Aalsmeer A-jun. Het 3e elftal krijgt WSB 3 op bezoek en Teijlingen 4 gaat naar WSB 4. DWO. In de komende competi tie zal DWO tegen de volgende te genstanders in het veld moeten ko men: DWO 1 in de 2e klasse A te gen GSC 1: ODB 1; DHBRK 1: Dod ge SV 1; Sios 1; Wit Blauw R.K. 1; WIK 1; TEDO 1; Verburch 1; Oos terboys I; Oranje Blauw 1. De eerste wedstrijd is op 14 September tegen Verburch 1 thuis, aanvang 14.30 uur. DWO 2 in de 4e klasse C tegen Duindorp SV 2; MOA 2; Vita Nostra 2; LVSJ 2; Oosterboys 2; NLS 2; SVRB 2. De eerste wedstrijd op 14 September uit tegen NLS 2. DWO 3 in de 4e klasse D tegen RKDEO 3; DHB 3; Duindorp SV 3; TEDO 3; Vogels 3; PKD 3; Oranje plein 3; GDS 3; Ooievaars 3 en Wip- polder 3. De eerste wedstrijd is thuis tegen Ooievaars 3 en vangt aan om 13.15 uur GDS. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Waddinxveen. Aanvang half drie uur. Vertrek per rijwiel 2 uur. De junioren gaan te gast bij de plaatsgenoten Boskoop. GDS C speelt tegen Boskoop D om 2,45 uur. A speelt om 4 uur tegen Boskoop A. Voor de a.s. competitie is het eer ste elftal ingedeld in de 2e klasse A van de G.V.B. evenals Haastrecht 2, ESTO, Gouda 6, GSV 5, Nieuwkoop, ONA 6, Olympia 4, NSV, RVC en VEP 3. In verband met de te vormen nieuwe vierde klas wordt ook de derde klas gewijzigd. Hiervoor moe ten de 5 laagst geklasseerden van elke tweede klas degraderen naar de derde klas. Het zal dus een harde strijd worden om lijfsbehoud in de a.s. competitie. RKAVV. De laatste vrije Zon dag, welke de competitie voorafgaat, heeft RKAVV een volledig pro gram, dat als een generale repetitie zal worden beschouwd voor de ko mende wedstrijdperiode. Het pro gram voor a.s. Zondag luidt: 14.30 uur: Celeritas 1AW 1; 14.00 uur: AW 2—WP 2: 12.00 uur: VVP 3— AVV 3; 12.00 uur: AW 4—VVP 4; 13.15 uur: AVV 5—WP 5; 12.00 uur: AW 6—WP 6. V.V.O.A. Voor a.s. Zondag één wedstrijd, n.l. V.V.O.A.-junS.J.Z.- jun. Aanvang 12 uur. DISCIPLINE IS NOODZAKELIJK Drie spelers van Middlesbrough, t.w. Mannion, de bekende Engelse in ternationaal, Robinson en Blenkings- opp, zijn uit Cardiff teruggestuurd naar Middlesbrough op grond van 'n beschuldiging van inbreuk te hebben gemaakt op de discipline. Ze waren alle drie tegen Cardiff City uitgeko men, maar kwamen, naar verluidt, 's-avonds later in het hotel dan hun was opgedragen. Na de aankomst te Stourbridge, waar de ploeg verblijf zal houden tot de match tegen Stoke City, die morgen gespeeld zal wor den, hield het bestuur een bijeen komst en toen werd besloten de drie genoem'de spelers naar huis te sturen. De manager van Middlesbrough, Walter Rowley, zeide: „er moet dis cipline zijn in de club. De 3 spelers in kwestie hébben daar inbreuk op gemaakt en wij zullen maatregelen nemen." Mannion is nog altijd een van de beste inters in Engeland. Zowel Ro binson als Blenkinsopp hebben in Leaque-teams gespeeld en Robinson is eenmaal in de Engelse B-ploeg ge kozen. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met jonge duiven vanaf Li- bramont. Aantal vogels 1031, gelost te 9 uur met krachtige wind uit Westelijke richtingen. Afstand plm. 255 km. Ie duif te 12.17.57 uur, snel heid 1282,80 m/min., laatste vogel te 12.37.58 uur, snelheid 1178.28 m/min. Uitslag: J. Hulst 1; P. Koenen 2; M. Wolleswinkel 3, 6, 9; P. Mooten 4; K. Waasdorp 5; M. Schroder 7, 20; W. Burgy 8; H. Schoo 10. „De Rijnklievers" (Leiden). Wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Eindhoven; in concours 128 duiven, om 7 uur gelost met kal me Zuidwesten wind. De le duif werd geconstateerd om 8.39.37, snel heid 1044,97 km per min. Uitslag: 1. H. E. Christiaanse; 2. A. G. A. Rijs- bergen; 3. Chr. v. d. Pluym; 4, 6, 9 en 10. J. F. W. Truyers Jr.; 5. M. Jongeleen; 7. Jac. v. d. Wal; 8. C. Onderwater. Het kampioenschap jonge duiven werd behaald door: 1. A. G. A. Rijs- bergen met 237,35 punten; 2. H. en J. v. Alphen met 191,58 punten en 3. W. F. Plu met 178,12 punten. „De Zwaluw" (Voorschoten. Wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Eindhoven; aankomst eerste 8.38.50, snelheid 1056,70 m., laatste 9 uur, snelheid 869,34 m. Uit slag: G. Zwaan 1, 13, 25; J. P. v. d. Assem 2, 15, 17, 19, 26, 31, 36; H. Schoo 3, 8, 30; K. I. Waasdorp 4, 11, 29; Fr. Hendriks 5; J. Kusters 6, 21, 23, 32, 33; V. L. Pierlot 7; A. G. Klei weg 9; C. de Mooij 10.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6