Elim Rijnstreek Pater S* Duynstee 0*F*M*t gaat a*s* Dinsdag Leiden verlaten T.B.C.-vrije veemarkt in Leiden vanmorgen geopend Telefoon 22444 Vrachtwagen bijna gekanteld door wegzakkende schoeiïng R.K. Technische School geopend VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM NA TIEN JAAR SOCIALE ARBEID Een zilveren klooster- feest hoe gedenkwaardig overigens ook is gewoonlijk geen gebeurtenis waaraan een krant veel aandacht pleegt te wijden Het wordt kerkelijk en verder strikt huiselijk gevierd, zonder dat de buitenwereld er iets van merkt. Wij menen echter een uitzondering te moeten maken voor het zilveren kloosterfeest, dat pater s. Dnynstce, o.f.m. Zondag aj. viert, omdat dit jubileum samen valt met een benoeming en dienten gevolge met het vertrek van de zil veren kloosterling uit Leiden naar Haarlem. In het kort meldden wij reeds, dat pater Duynstee benoemd is tot directeur van de Kath. Sociale Jeugdzorg (zowel S.f.L. als s.fr.) in Haarlem. Dinsdag 9 September vertrekt hij officiëel uit de Sleutel stad, na er tien jaar gewerkt te heb ben. THOEN PATER DUYNSTEE in 1942 naar Leiden kwam om kapelaan te worden in de Hartebrug-parochie, werd hij tevens belast met het Sint Franciscus Liefdewerk, dat tijdens de oorlog een grote bloei beleefde, omdat alle andere kath. jeugdbewe gingen lamgelegd waren en er dus veel leiders en leidsters beschikbaar kwamen. De nieuwe directeur, ja renlang assistent geweest van de hoofd-aalmoezenier der Kath. Jeugd beweging, voerde het verkenners systeem in, dat later weliswaar niet geheel bleek te voldoen, maar dat tijdens de oorlog in de S.F.L.-gele- deren zeer goed gedijde. In 1944 vond de eerste verbouwing plaats van het clubhuis aan de Nieuwe Rijn, dat op de dag der invasie werd ingewijd. Ondertussen nam de oorlog in hevigheid toe, culminerend in de beruchte onderduik-periode. Meer dan 40 jongens en leiders bivak keerden gedurende drie weken in het Clubhuis, doch slechts één dag was pater Duynstee bij hen. Bij een grote razzia waren 1.200 jongemannen in Heck's Lunch room bijeengedreven en met de portatie naar Duitsland in het vooruitzicht, was er dringend een biechtvader nodig. Met veel moei te wist pater Duynstee tot de op- geslotenen door te dringen en nauwelijks was hij er, of de man nen werden naar het station ge leid. Ook pater Duynstee stapte in de trein. Hij had eerst gedacht in Amsterdam wel te kunnen uit stappen, maar dat lukte hem niet en bovendien drongen de gevan genen er op aan bij hen te blijven. Zo reisde pater Duynstee met het convooi mee naar Essen, waar hij drie maanden, tot <5e bevrijding, onder de Hollanders verbleef. Vai bijzondere relaties zag pater Duynstee kans onmiddellijk na de capitulatie naar het Vaderland terug te keren. Op 7 Mei 1945 was hij reeds in Den Haag (zijn geboorte stad) en de volgende dag keerde hy terug naar Leiden. Gedurende de Mei-maand waren de jongens van het S.F.L. e^n nove ne begonnen voor de terugkeer van de gedeporteerden en juist waren zij op de avond van 8 Mei in de St. Lo- dewijkskerk aan het bidden voor de behouden terugkeer van hun aal moezenier, toen deze gezond en wel het kerkgebouw betrad. TIET ZOU ONS te ver voeren de hele geschiedenis van het S.F.L. te releveren. We herinneren slechts aan het massale jongenskamp in Os- sendrecht (300 jongens) aan de om zetting van het S.F.L. in de Stich- BISSCHOP VAN SURINAME BEZOCHT LEIDEN. Sinds enige tijd vertoeft mgr. St. M. J. Kuypers van de orde der pa ters Redemptoristen, Apostolisch Vicaris van Suriname, in Nederland. De snelle ontwikkeling van dit gewest en de daarmede gepaard gaande ver hoogde belangstelling voor Suriname heeft ook voor de Missie nieuwe pro blemen geschapen. In het kader hier van heeft mgr. gisteren een bezoek gebracht aan het Architectenbureau van Oerle en Schrama te Leiden, om plannen te bespreken voor de bouw van een nieuw zusterklooster aldaar. Naar wij vernemen zal met de bouw Ihiervan binnenkort worden aange vangen. PATER ANSELMUS v. EGMOND Kapelaan der St. Leonardus-parochie In de plaats van pater L. Retèl, die tot pastoor te Zaltbommel werd benoemd, is tot kapelaan van de St. Leonardus-parochie aan de Haag- weg benoemd de weleerw. pater An- selmus van Egmond. Pater J. H. van Egmond werd 6 April 1916 te Den Haag geboren, trad in 1935 in het klooster der pa ters Franciscanen en werd in 1942 priester gewijd. Hij was daarna as sistent in het klooster der paters Franciscanen te Woerden, van waar uit hü ook reeds enige malen in de Haagwegkerk predicaties heeft ge houden. A.s. Maandag zal pater van Eg mond in functie treden. Naa, HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankoniligingen ting voor Kath. Sociale Jeugdzorg, waarvan de heer A. Waals voorzitter werd, aan de oprichting van het Don Boscohuis (Rapenburg 52) waar jon gens, die tijdelijk van huis waren, ondergebracht werden, totdat het huis in 1950 wegens onvoldoende outillage opgeheven werd en de jon gens overgingen naar het Don Bos cohuis in Scheveningen, aan de tot standkoming van het Behouden Huis in de duinen van Noordwykerhout, waar sedertdien de jaarlijkse zomer kampen werden gehouden, aan de inrichting van twee buurthuizen (Gortestraat en Herengracht) aan de luisterlyke viering van het 30-jarig bestaan in 1950 en aan de uitgave van „Rynpost" die jaarlijks geld voor het zomerkamp in het laadje brengt. Enige maanden na de bevrijding werd pater Duynstee vrijgesteld van parochie-werk, zodat hy al zyn tijd en energie, aan het S.F.L. kon beste den. Wie dit prachtig mooie sociale werk enigszins van dichtbij heeft kunnen gadeslaan, weet hoeveel zorgen de aalmoezenier hieraan be steed heeft. Dag en nacht was hij aan het werk, steeds had hij nieuwe ideeën, nooit was hem iets te veel. De sociale nood, waarin een groot deel van de stadsjeugd was komen te verkeren, greep hem zó diep aan, dat hy zich tot het uiterste gaf Natuurlyk, het was mensenwerk, er werden fouten gemaakt. Pater Duynstee had z'n eigen opvattingen over dit werk, die wel eens botsten met de mening van anderen. Mis schien verlangde hy ook teveel van anderen, namelijk evenveel als hy- zelf gaf voor zyn jongens: alles; Maar onmiskenbaar waren zyn vele goede kwaliteiten, die ook buiten de katholieke kring zeer veel waarde ring vonden. In Sept. 1951 werd pater W. Evers, O.F.M., tot zyn opvolger benoemd. Pater Duynstee kreeg toen meer tijd om zyn aandacht te besteden aan de behoefte het maatschappelijk werk wetenschappelijk te funderen. Na langdurig overleg met de gemeente Leiden werd in October 1951 begon nen met het sociografisch onderzoek, van welke instelling pater Duynstee oprichter was en voorzitter werd. In alle stilte wordt dit werk nu de kinderziekten overwonnen zyn voortgezet. Via de „nachtclub" de regel matige vergaderingen van de Leidse jeugdzorg-directeuren van verschil lende richtingen nam pater Duyn stee het initiatief tot een Leids Ge- sprekcentrum, waarvan na zijn heen gaan echter niet veel meer te be speuren is. Jammer! Drie maanden geleden werd pater Duynstee tydelyk gestatio neerd op een der Kapelwagens van de Oostpriesterhulp, die re gelmatig missies geeft in de Duit se diaspora. Pater Duynstee be landde in Slees wij k-Holstein, waarvan de bevolking verdubbeld is door de stroom van vluchtelin gen. En thans gaat hij zich ge ven aan het sociale jeugdwerk in Haarlem. IK HEB IN LEIDEN prettig ge werkt, verklaarde pater Duynstee ons dezer dagen nog. „Leiden is niet zó groot, dat men er tussen de mas sa verzinkt en van vele zijden heb ik veel medewerking ondervonden, ook van De Leidse Courant (doe me een plezier en schrijf dat er eens in)". We kennen pater Duynstee wel zó goed, dat we weten hem geen ge- GEM. AANKONDIGING VERZETTING MARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat in verband met de op 17, 18 en 19 September a.s. te houden braderie, de markt voor bloemen, aardappelen, groente en fruit, inplaats van op Woensdag, 17 September, zal worden gehouden op Dinsdag, 16 Sep- tembet 1952. De vismarkt zal op 17, 18 en 19 September 1952 niet worden gehouden. 3358 Leiden, 14 September 1952. noegen te doen met wierookwolken van hulde by dit afscheid.. Maar een oprecht gemeend woord van dank voor al hetgeen pater Duynstee in Leiden heeft gedaan, mag hier toch niet achterwege blijven. Mogen de zeer velen, die met ons dit dank woord op de lippen hebben, pater Duynstee niet vergeten en zijn nieu we- arbeid met hun gebed ondersteu nen. Zo moge pater Duynstee ook in Haarlem veel zegenryk werk verrich ten. AANBESTEDING VAN DRIE SCHOOLLOKALEN C.A. Namens B. en W. van Leiden werd hedenmorgen door de directeur van Gemeentewerken op het Stadhuis aanbesteed het bouwen van drie schoollokalen, entrée en toiletten c.a. bij de O. L. school aan het Schut tersveld. Er waren 14 inschrijvingen binnengekomen. De bedragen in mindering betreffen het eventueel vervangen van houten ramen door stalen, die door de directie geleverd worden. Van hoogste tot laagste: Stuiven- berg en Erades, Den Haag f 59.500; C. Boel, Voorburg 59.200 490; Mouton en de Wys, Den Haag 58.973 575; De Lange en Van der Plas, Oegstgeest f 58.740 614; Bakkers Aann. Bedr., Den Haag 58.300 550; W. Mulder, Oegst geest 57.525; A. J. Langeveld, Lei den 56.639 400; B. Voogd, Delft 55.625 475; Leidse Aann. comb., Leiden 55.590 600; Gebr. Strijk, Oegstgeest f 55.300 490; B. J. Huurman, Leiden 54.200 550; M. Kool, Warmond 53.500 450; L. P. van der Gaaf en Zn., Delft Eerste in Zuid Holland Bescheiden - doch belangrijk - begin Vanmorgen waaiden op de Leidse i marktdirectie. Dit nu was in Leiden Veemarkt voor zover er met dit het geval. prachtige najaarsweer van waaien Men dient op dit gebied zeer voor gesproken kon worden de Neder- j zichtig te zijn en hoge eisen te stel- landse en Leidse vlaggen. Dit vreug-len, hetgeen in Leiden inderdaad debetoon vond z'n oorzaak in een j geschiedt. Dank daarom aan het ge- zeer belangrijke gebeurtenis: de of- meentebestuur, dat zich deze moeite ficiële opening van de T.B.C-vrije j getroost in het belang van de Zuid- Rundveemarkt. Eigenlijk zou ook de Hollandse veestapel. Zuid-Hollandse vlag gehesen móeten zyn, want Leider verschafte zijn provincie met deze opening de pri meur; nog geen stad in Zuid-Holland heeft een dergelijke vrye markt. Dat de Nederlandse vlag er wapperde, betekende meer dan dat deze gebeur tenis van nationaal belang was. Want in zekere zin beleefde Leiden hier mede ook een Nederlandse primeur, omdat deze vrye markt de eerste in het land is waar zulke strenge eisen gesteld worden. Het is namelijk niet voldoende, dat de dieren, die op de ze markt worden aangevoerd, T.B.C.- vry zijn, dus een rode kaart heb ben, zy dienen te komen van een be drijf, dat reeds twee jaar geheel T.B. C.-vrij is (witte kaart) en vervoerd te worden met ontsmette wagens. Al le voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen om de Leidse markt op dit gebied een naam te bezorgen! Hedenmorgen om 8 uur kwamen enige genodigden in 't Schuttershof bijeen, waar wethouder D. van der Kwaak er namens het Gemeentebe stuur zijn grote vreugde over uit sprak, dat dit plan thans werkelyk- heid geworden is. Deze T.B.C.-vrije markt is noodzakelijk geworden in verband met het vijf-jaren-plan van de Regering om Nederland een ge heel T.B.C.-vrije veestapel te geven. Toen verleden jaar aan dit plan be gonnen werd, was er van de ruim 13.000 vee-bedryven slechts 36 pet. T.B.C.-vrij. Thans is dit percentage j reeds tot 46 gestegen! Nu ligt Leiden wat de T.B.C. on der het vee betreft in een uitermate ongunstige hoek van het land; deze markt is het middelpunt van be smetting geweest. Maar juist daarom stemt het tot vreugde, dat er thans I een begin gemaakt is, uiteraard nog I bescheiden, want alle begin is moei- j lyk. De wethouder wees op de plan- nen voor verplaatsing van de1 Leidse Veemarkt, die binnen 5 jaar j tot uitvoering zullen zijn gebracht. Men hoopt dan zóver te zyn, dat de nieuwe markt geheel T.B.C.-vrij genoemd kan worden. Spr. hield zich bij voorbaat aanbevolen voor medewerking en raadgevingen van deskundigen, om de nieuwe vee markt tot een model-markt te ma ken. Initiatief uit Leiden. De heer A. Oskam, directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zuid-Holland, wees op de vele theorieën, die er bestaan rond het T.B.C.-vrij maken van markten, de ontsmetting van wagens, enz. Dit alles echter kan slechts suc ces hebben wanneer het initiatief uit gaat van de belanghebbenden zelf, dus van veehouders, handelaren en Keurige inrichting. Na deze inleiding bezochten de aanwezigen, waaronder zich de he ren dr. K. Reitsma, J. H. de Jong en M. Weima, resp. directeur van het Openbaar Slachthuis, de Gemeente reiniging en de Markt- en Haven dienst, leden van de raadscommissie voor de Markt- en Havendienst, mr. dr. P. C. Hugenholtz, voorzitter van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, en de heer J. Visser, direc teur van Vreemdelingenverkeer, be vonden, de T.B.C.-vrij afdeling van de markt, die gelegen is tussen de groene Marktloods c. de Leidse Broodfabriek. Tussen deze afdeling en de overige markt, waar nog wel besmet vee toegelaten wordt, ligt een zg „neutrale zóne", langs de Breifa- briek Poot, waar noch besmette noch vrije koeien moge^. komen. Met keu rig hekwerk is alles afgezet, zodat alle voorzorgsmaatregelen om besmetting te voorkomen genomen zyn. Zowel de Dienst van Gemr entewerken als de Markt- en Havendienst onder leiding van adjunct-directeur D. R. Kooiman, komt een woord van lof toe voor de snelle en degelijke afwerking. Met het doorknippen van een rood-wit lint verrichtte weth. Van jC*|;r Kwaak de openingsceremonie. Op de eerste dag waren er reeds ne gen stuks vee op deze T.B.C.-vrije af deling aangevoerd. Een bescheiden begin, dat ongetwijfeld zal uit groeien wanneer ook handelaren bui ten het Leidse rayon deze markt zullen gaan bezoeken. Weer terug in 't Schuttershof sprak de heer. J. Kaïens, vice-voorzitter van de Zuid-IIollandse Vereniging van Veehandelaren, het gezelschap toe. Hij was het gemeentebestuur en de heer Oskam zeer erkentelyk voor de vlotte totstandkoming van deze markt, waarmede ook de veehandel zeer gediend is. LAGE PRIJZEN GEEN FOOIEN (Advertentie) Chauffeur C. Looyestein kreeg gistermorgen de schrik van zyn leven, toen hy met een vrachtwagen zand op de Uiterstegracht reed en de walkant plotseling over een lengte van 25 meter wegzakte, waardoor de auto over helde en in het grachtwater dreigde terecht te koipen. Gelukkig is het zover niet gekomen. De 'wagen, eigendom van de heer M. A. v. d. Ham uit Voorschoten, ver voerde zand voor de Dienst van Gemeentewerken, waarvan de afdeling be strating bezig is het wegdek van de Uiterstegracht te herstellen. Wegens liet voortdurend verzakken van deze walkant ontstaan er herhaaldelijk gaten in het wegdek. Dit ongeval-met-goede-afloop moge nog weer eens de byzondere aan dacht vtn Gemeentewerken vestigen op de uitermate slechte toestand, waarin deze walkant verkeert. Wat gisteren goed afliep, kan vandaag ern- sliger gevolgen hebben. De voorzichtigheid, waarmede de kraanwagen van de Brandweer gisteren de byna gekapseisde wagen weer op het goede spoor bracht, was tekenend voor het gevaar dat hier dagelijks op de loer ligt! (Foto: N. v. d. Horst). Zoals wy gisteren reeds meldden, heeft pastoor Th. Beukers gistermorgen de R.K. Technische School te Leiden ingezegend en daarmede deze instel- hng officiëel, zij het op bescheiden wyze in een tydelyk gebouw, geopend. Na deze plechtigheid bezichtigden de genodigden een der practijk-ruim- ten. Pastoor W. Schmitz van de St. Leonardusparochie (op de rug gezien, geheel rechts) laat zich door een der leerlingen haarfijn uitleggen welk werk stuk hy maakt. Achter de timmerbanken kijken oa. rector Vester (geheel links) en pastoor Beukers belangstellend toe. (Foto: „De Leidse Courant") Vrijdag 5 September, heer Van Brussel ingestudeerd, op te Vol verwachting klopt ons hart voor de avond van morgen, wanneer de R.K. Gem. Zangvereniging „Pul- chri Studio" een toneelavond-met bal-toe geeft in het St.-Antonius- Clubhuis aan de Mare. De leden heb- men morgenmiddag van 3 tot 5 uur gelegenheid hun kaarten af te reke nen en tevens is er plaats bespreken. De leden van de toneelclub wor den hedenavond 8 uur in het Club huis verwacht voor de generale repe titie. Komt op tijd! En morgen beginnen de Kabouters van de Hartebrug weer met hun bij eenkomsten. Zij worden Zaterdag middag om half drie verwacht. De Gidsen van de Etna-kring starten a.s. Maandagavond om 7 uur en de Jungfrau-gidsen Dinsdagavond om half zeven. Dezer dagen herdenkt de buurt vereniging „Groenoord", tevens speeltuinvereniging, het 15-jarig be staan. Ter gelegenheid daarvan werd Woensdag een kindermiddag georga niseerd in „Den Burcht", waar 535 kinderen genoten van de avonturen van Jan Klaasscn en Katryn, welke poppenkastvertoning gegeven werd door de heer Devilee. Na de pauze kwam er een groep Groenoord-kin- deren voor het voetlicht om het sprookje „De scepter van Koning Bombazijn", onder leiding van de Burgerlijke Stand Geboren: Alida Margaretha Johan na, d. v, J. P. Groenèwoud en J. C. Spierenburg; Maria Elisabeth, d. v. A. Duijverman en M. E. Philippo; Anna Margaretha, d. v, W. H. de Croon en A. M. van der Meer; Jo hannes Jacobus, z. v. N. van den Hoed en J. W. F. Stik voort; Adrianus Cormelis, z. v. J. Th. Fuchs en C, L. Cival; Cobi, d. v. J. P. Bon en A. Trouwee; Maria Clazina, d. v. J. Ver hoef en M. van Damme; Martinus, z. v. J. Eradus en M. J. van den Ing; Cornelia, d. v. P. Rekel'hoff en C. v. Putten. Ondertrouwd: J. Spierenburg en A. G. M. Cornelisse; C. J. Straathof en J. A. van der Meer; J. Vylbrief en J. van der Leek; L. P. van Ede en J. W. Corba; G. M. R. de Haan en C. E de Bruine; H. Harland en J. C. Coi^net; C. A. van den Broek en E. Stouten; A. J. Cavé en C. J. Erades; C. J. Gerritsen, en E. W. Bakker. Gehuwd: P. J. Koppen en A. Bonte. Overleden: F C. Jansen, wed. van Van der Laan, 63 jaar; W. Imthorn, man, 58 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN UITGIFTE GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN. B. en W. van Alphen aan den Rijn stellen op Vrijdag 12 Sept. a.s. bij de Twentsche Bank en de Alphensche Bank de inschrijving open op 2 mil- lioen 41/4 pet. obligatie tegen pari, overeenkomstig het besluit van de ge meenteraad van 17 Juli j.l. De op brengst van de lening is bestemd voor de financiering van diverse kapitaalsuitgaven, o.a. van woning en bruggenbouw. „ORANIA" TE WATER. Nadat in April van dit jaar de kiel was gelegd, werd het motorkust- schip (helterdecker) genaamd „Ora- nia", van de scheepswerf „De Voor uitgang" van de N.V. D. en Joh. Boot voeren. Ook hier was het succes groot en luidruchtig. Na afloop lie pen de kinderen nog even aan by het Openbaar Slachthuis, waarvan de di recteur Groenoords beschermheer is, om een tractatie in ontvangst te ne men. Kinderen beneden de vier jaar, waren niet uitgenodigd; zij kregen thuis een tractatie. Het R.K. Gemengu Koor „St. Ce cilia", o.l.v. de heer Em. van Nie- lcerk, heeft hedenavond om 8 uur de wekelijkse repetitie in de zaal Krau- welsteeg. STADSKOK. HERSTEMMING IN HET HOOG HEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Bij de dezer dagen gehouden her stemming in het 10e district van het hoogheemraadschap van Rijnland ter verkiezing van een hoofdingeland voor het ongebouwd eigendom, als zodanig is gekozen de heer M. Vis ser Dzn., te Alphen aan den Rijn. te Alphen aan den Rijn. Vrijdagmid dag te water gelaten. Het schip, dat een lengte heeft van 67 m. (lengte t.l. 60 m.), breedte 10 m. en holte van 5.85 m. meet ongeveer 1000 ton D.W. Het is het grootste schip dat ooit in de Rijnstreek werd gebouwd. De besturing geschiedt door een hy draulische stuurmachine. He. werd gebouwd voor rekening van de heer W. in 't Veld te Rotterdam en is be stemd voor Brazilië. Zowel de Hoge- als Lagezijde in de nabijheid van de werf zag zwart van de mensen, die dit zeldzaam ge beuren getuige wilden zijn Er werd grote belangstelling getoond uit scheepvaartkringen, terwijl namens het gemeentebestuur tegenwoordig waren burgemeester Ed. C. Witschey, wethouder A. J. Dekker, gemeente secretaris A. Veenhuijsen en loco secretaris J. Constandse. De directeur van de scheepswerf „De Industrie", de heer W. Boot sprak een kort woord tot de vele aanwezigen, voor wie een podium was opgesteld in de nabijheid van de „Orania". Mevr. In 't Veld, de echtgenote van de eigenaar van het schip, verrichtte de symbolische in wijding. Zij knipten het lint door waaraar de traditionele fles cham pagne bengelde. De fles sloeg tegen de scheepswand en de inhoud spatte schuimend uiteen. Onmiddellyk hierna gaf de werfbaas, de heer J. v. d. Vlist het sein om het schip vrij te maken. Gedisciplineerd ging dit alle maal in zyn werk. Het statige schip lag in enkele seconden in het water. NIEUWVEEN Meisje door Franse auto gegrepen Gistermogren naderde met vry grote snelheid een Franse auto uit de richting Amsterdam, de gevaarlyke driesprong in Blokland. Op 't laatste moment kwam de bestuurder tot de ontdekking, dat hij niet linksaf, maar recht door moest, en kwam daar door op 't uiterste linkergedeelte van de weg. Hier kwam juist mej. T S. op haar fiets aangereden. Een botsing was onvermijdelijk. Met een flinke klap werd ze door de bumper opgenomen en tegen de voorruit ge smakt. De ylings ontboden genees heer dr. Nout Sr. was zeer spoedig ter plaatse en constateerde verschil lende bloedende hoofdwonden en schaafwonden aan armen en benen. Na voorlopig te zijn verbonden is zy per ziekenauto naar 't ziekenhuis in Overveen vervoerd. Haar toestand geeft geen reden tot ongerustheid. Van een en ander is door de politie procesverbaal opgemaakt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2