JQQRBEURS ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Zondagmorgen DE RUITER IN HET BOS EEN ruiter draaft in kalme draf door de avondstilte van het bos. Ge hoort de doffe regelmaat van het kloeven van de hoeven op ihet n tapijt. Ruiter en paard blijven ech ter verscholen tussen de groene gor dijnen van het lover, dat door geen •windzucht wordt bewogen. De wan delaar staat stil en spitst zijn oor tot de hoefslag is vergaan in de fluwelen avond. Mijmerend hervat hij zijn wandeling, terugdenkend aan de voorbije hoefslag en aan de voorbije tijden, toen het leven zo veel geluk kiger scheen dan tegenwoordig. En hij benijdt de ruiter, die daar draafde door de dreven en ongezien verdween in de luisterend neerhangende vou wen van de groene mantel van het bos. Het is natuurlijk maar de vraag, of ook die ruiter er zo over dacht. Toevallig kennen we de onzichtbare ruiter van zeer nabij, van zó nabij, dat men onmogelijk iemand méér van nabij kennen kan dan wij die ruiter. Er is niemand, die wij zo tot in het diepst van zijn ziel gekeken hebben als die ruiter en naderhand heeft hij het ons zelf verteld, dat een rit door het bos of tocht te paard over de verre vlakten van Rijnland, als de avond in kleuren van groen en ver miljoen zijn doorschijnende waaier ontplooit en uitslaat als een pauwen staart dat zulk een rit hem de zorgen afschudt en gelukkig maakt. Het is altijd een wonderlijke snui ter geweest, die ruiter. Als kind al was het zo met hem gesteld, dat hij op weg naar school plompverloren tegen een boom of een gaslantaarn opliep, omdat alle regenplassen langs de dorpsstraat in zijn fantasie ver groot werden tot meren en rivieren, tot landkaarten en plattegronden. Ook zijn we van hem te weten geko men, dat hij in het ouderlijk huis kon turen door een der dakramen naar de onbestemde heerlijkheden, waar hemel en aarde aan de einder ineenvloeien. Wat zocht hij daar? Ik weet het niet. Wat zocht hij in de plassen langs de weg? Wat zocht die jongen op zijn verre tochten door de binnenduinen nu helaas afgegra ven? Wat zocht die jongeman op paadjes en dijken, waar alleen koeien en kikkers langs komen? Wat dreef hem ertoe, verlaten kerken binnen te stappen en tersluiks vlak voor de deurtjes van het tabernakel te gaan staan? Wat bezielt hem, een boeren- broek en klompen aan te doen en op een paard door bos en wei te dra ven? Ik weet het niet, ofschoon hij gepoogd heeft het me uit te leggen. Eens heeft hij het ons verteld, toen wij hem tegenkwamen aan de zoom van het bos en hij zijn paard inhield om ons te begroeten. „Mijn waarde Marius" zei hij uit de hoogte van zijn ruige zitplaats „het leven is een avontuur, dat hier begint, maar nooit eindigt. Men kan dit avontuur ontwijken door het leven op te vatten als een kwestie van zaken-doen en bridge-drives hou den, als een acht-urige werkdag en 's avonds thee-drinken bij het geleu ter van de radio, maar je kunt het avontuur van het leven ook najagen". „Maar wat is dan het avontuur van het leven?" vroeg ik naar omhoog. „Dat het hier begint en nooit meer eindigt. Ik zei dit al. Men kan er een onbenullig romannetje of een van dag tot dag gelezen feuilleton van maken, men kan het ook openslaan en lezen: „In den beginne schiep God hemel en aardeen zijn Geest zweefde over de wateren! Dat is nog steeds zo. Dat maakt het leven tot een avontuur, waarin doorlopend de horizon met de oneindigheid samen vloeit. Gij, Marius, kent ongetwijfeld de aanhef van de Mis op Pinksterdag: De Geest des Heren heeft de ganse aarde vervuld en Hij, die alles samen houdt, draagt kennis van het gespro kene". „Daar hoort nog een driewerf alle luja bij" merkte ik op, om te to nen, hoe goed ik van de liturgie op de hoogte was. Maar de ruiter ging er niet meteen op in. Hij streek de manen van het paard glad en herhaalde: „En Hij, die alles samenhoudt, draagt kennis van het gesprokene. Ook van het gesprokene in -Moskou, ook van de zuchten in de concentratiekampen, van het rochelen der opengereten stervenden op de slagvelden. En toch dat driewerf alleluja! Dat alleluja, Marius, is de sprong over de hinder nis van de alledaagse horizon." „Een reuzen-sprong" snibde ik - „als van het ros Pegasus". „Daar vergis je je in. Het is en hindernis voor beginnelingen. Een meer geoefend ruiter stapt er zo overheen. Het leven lijkt wel wat op het rijden in een bos. Laan-in, laan-uit onder het donkere lom mer. Maar plotseling sta je aan de zoom van het woud en kijk je in de verte, waaraan geen grenzen zijn en zie je het alleluja geschreven in de glorie van het avondrood. „Ge zijt een dichter op klompen" lachte ik hem uit. „Een christenmens is van nature een dichterlijk mens" wierp hij terug. „Het christendom, Marius, is een zeer schoon gedicht, door God zelf met zijn eigen hartebloed ge schreven. Men moet dat gedicht niet als ordinair proza proberen te lezen, want dan gaat het rhythme verlo ren en rijmt het ook niet meer." „Maar ge zijt toch een merkwaar dige boer, al ruikt je broek naar mest en melk." Er gleed een glimlach over zijn gebruind Spanjolen-gezicht. „Zo ken ik er meer" zei hij. „De man, van wie ik dót paard heb geleend bijvoorbeeld. Maar ik moet naar 'huis, Marius. Vooruit Jerry!" En hij draafde het bos in, wiegend en verend op de rug van zijn ros. Hij draaide zich nog eens om en riep me toe: Don 't forget to pray for me! en stak zijn hand op ten afscheid. Toen loste het dansende geval zich op in de groene schaduwen van het avondbos, waar fazanten-hanen kort en hees kraaiden, om aan te kondi gen, dat voor fazanten de dag ten einde liep. MARIUS. SPORT LONDENSE HERNE HILL HARRIERS KOMEN NAAR LEIDEN De Leidse Athletiek Commissie is er in geslaagd een ontmoeting te or ganiseren tussen een van de bekend ste en sterkste atletiekverenigingen uit Londen de „Herne Hill Harriers" en een versterkte Leidse ploeg. Deze interessante wedstrijd zal worden verwerkt op de sintelbaan van de Leidse Hout op Donderdag avond 4 September a.s. Tijdstip van aanvang half zeven. De „Herne Hill Harriers" komen met een keur van sterke A-athleten in het veld, EMIGRANTEN Voor Nw. Zeeland de woningen op gebouwd te leveren. Verder speciale typen voor Canada en Australië. Voor tijdelijke huisvesting kan wor den gezorgd. JARINO-RODEN (Dr.) (Advertentie) SCHAKEN COMPETITIE K.N.S.B. Zoals bekend, komt het le tiental van ihet Leids Schaakgenootschap dit seizoen uit in de hoogste afdeling van de K.N.S.B. De Leidenaars ontvein zen zich niet, dat de strijd uiterst zwaar zal zijn en hen verscheidene nederlagen te wachten staan. Voor schaaklievend Leiden zullen de thuis wedstrijden echter de attractie, bie den om spelers als dr. Euwe, Prins, Van Scheltinga, Cortlever e.a. tegen onze stadgenoten aan de slag te zien. Het rooster voor deze wedstrijden is thans bekend. De wedstrijden, die in Leiden worden gespeeld zijn: Op 19 October tegen Haarlem; op 9 November tegen „Max Euwe"; op 21 December tegen ASC; op 1 Maart tegen Utrecht. De „uit"-wedstrijden zijn tegen D.D. (Den Haag) op 30 November, tegen Kralingen op 8 Februari en te gen V.A.S. op 22 Maart. „Philidor I" komt uit in de tweede klasse C en speelt zijn wedstrijden op: 5 October tegen Tuindorp; 16 No vember tegen Kralingen II; 25 Jan. tegen Dordrecht terwijl de „uit"- wedstrijden zijn: op 26 October te gen „De Pion"; op 7 December tegen Res. S.C. en op 15 Februari tegen H. Chr. S.V. II. AFVALWEDSTRIJD L.SJB. Voor deze wedstrijd, waarvan de eerste ronde de volgende week ge speeld zal worden hebben zich 86 deelnemers aangemeld. Dit is niet zoveel als in andere jaren, maar daar tegenover staat, dat nog niet tevoren zoveel van Leidens sterke spelers hebben ingeschreven als dit jaar. Wij noemen o.a. de L.S.G.-ers Demmen- dal, Idema, mr. De Groot, Bosscha, J. van Steenis en Philidorspelers als Barkema, Sohün en Beij. ZWEMMEN DR. BREWSTER: 16e MAAL TEVERGEEFS. De Engelse dokter George Brewster heeft woord gehouden. Nadat hij Maandag voor de 15e maal tevergeefs getracht had het Kanaal over te zwemmen, verkaarde hij bij zijn te rugkeer in Dover, dat „het niet on mogelijk was, dat hij het deze week nog eens van Engeland uit zou pro beren". En inderdaad is de 61-jarige gistermiddag aan de Engelse kust voor de 16e maal te water gegaan om te proberen het Kanaal te bedwin gen. Maar opnieuw heeft hij zijn po ging zien mislukken. Na 12 kilometer reeds staakte hij, als gevolg van on gunstige stromingen, de strijd en klom in de volgboot. Dr. Brewster's enige troost zal zijn geweest, dat een 30 jaar jongere landgenoot, Richard Glynn, na 12 uur in zee geweest te zijn eveneens op moest geven. Regenboogtrui voor Piet van Heusden i'w?1.-"1, comtpct! UTRECHT 2 t/m II SEPTEMBER (Advertentie) VOETBAL Docos. Voor morgen is voor alle senioren elftallen een wedstrijd vast gesteld. Het eerste elftal gaat op bezoek bij Alphense Boys 1, hetgeen een inte ressante krachtmeting belooft te worden. De tweede elftallen van Al phense Boys en Docos zullen elkaar in Leiden aan de Haagweg ontmoe ten. Beide wedstrijden zullen om 2.30 uur aanvangen. Het eerste elf tal vertrekt per bus vanaf de Bees tenmarkt om 1.20 uur. Docos 3 ontvangt om 12 uur aan de Haagweg UVS 8, terwijl Docos 4 om 12 uur speelt tegen Roodenburg 8 op het bij terrein aan de Leidse Hout. Ook voor onze veteranen is een wedstrijd vastgesteld. Zij spelen om 1.30 uur aan het Zwarte Pad tegen de veteranen van Leidse Boys. De opstelling van het Docos-elftal is: J. v. d. Steen A. v. Schie Bas Smits Jr. (aanvoerder) C. v. Schooten L. Delsasso J. Goosen T. v. d. Kraan W. v. d. Kraan, W. Goddijn A. Gussenhoven N.N. 'n Linksbuiten en enige reserve spelers worden nog „aangekocht". Rijpwetering. Rijpwetering 3 speelt Zaterdag thuis tegen VNL 3, aanvang 6 uur. Rijpwetering 2 gaat Zondag op bezoek bij Oranje Groen 2, aanvang 12 uur. Voor de Jun. A en B is Zondag een toucnooi georga niseerd. Het programma luidt als volgt: Afd. A: 12 u. Rijpwetering A— Warmunda A; 1.40 u. Warmunda A— Forehltoe A; 3.20 u. Rijpwetering A Foreholte A. Afd. B.: 12.50 u. Rijpwetering B— Foreholte B; 2.30 u. Warmunda B Foreholte B; 4.10 u. Rijpwetering BWarmunda B- KORFBAL Crescendo. Daar op de training /an Donderdagavond bleek, dat de meesten liever per bus naar Sant poort gaan, deelt het bestuur mede, dat de bus om 8.30 u. precies ver trekt van de Boerhaavelaan. Het eenvoudigste is om naar de H. Mis van 7 u. in de Hartebrugkerk te gaan en daarna gelijk door. In de bus is tijd genoeg om je boterham op te eten. Voor degenen die het nog niet weten: de velden liggen bij de Ruïne van Brederode. GYMNASTIEK Groen Wit. De aanvangsuren na de vacantie zijn als volgt: Kleu ters, meisjes en jongens van de Woensdagmiddag begonnen op 27 Augustus in de zaal op de Lange- brug. De uren zijn als volgt: Kleu ters: 23 uur; meisjes 68 jaar 34 uur, meisjes 810 jaar 45 uur, 'ongens 69 jaar 5—6 uur. Meisjes van 1012 jaar beginnen op Maandag 1 September in de zaal £ied van deze tijd KAZENKONINGIN Nu komt er ook een koningin in Bodegraven binnen. O, mensen, o, bedwingt uw hart, bedwingt uw ziel en zinnen. Straks zal zij door de straten gaan en op de kaasmarkt pronken met een kaasgele bruidsjurk aan en naar de boeren lonken. Er was een bloemenkoningin, o 't was een schone dame, des avonds speelde zij toneel of boende zij de ramen. Maar zonder bloem en schoon te zijn, alleen maar van je eigen, zo zal er Bodegraven nu een koninginne krijgen. Zoekt ge een druivenkoningin, neem maar een jongedame, zet haar slechts in een glazen koets met bruidsmeisjes tezamen. Hang druiventrossen aan haar oor, een bruidskleed om haar leden, ge zult, al is zij ook niet fraai daar aandacht aan besteden. Maar zie: een kazenkoningin, da's and're koek zou 'k menen, Zo lekker dik en rond en vet en glanzend als geen ene. Dat moet op zich een schoonheid zijn, een uit de vette wei'en, een die in Bodegraven slechts kon groeien en gedy'en. O, koninginne van de kaas in 't oude Bodegraven, hoe zult gij wel ons aller hart aan uwe schoonheid laven. O, vette-kazen-koningin, 'k bewonder en ik lust je, zozeer lieftallig als gij zijt: volvet, een 20-f~je. TROUBADOUR. op de Oude Vest van half vijf tot half zes. Voor de meisjes, dames, jongens en heren beginnen de lessen op Dinsdag 9 September en wel in de zaal Burggravenlaan H.B.S. De jon gens en heren gymen dus niet meer in de zaal van de Os- en Paarden- laan. De tijden zijn als volgt: Jon gens en heren gymmen dus niet meer uur, meisjes van 1214 jaar 6.30 7.30 uur, meisjes 1417 jaar 7.30 8.30 uur, dames van 8.309.30 uur en tot slot de heren van 9.3010.30 uur. De rhythmische afdeling is be gonnen op Woensdagavond 27 Aug. van 78 uur in de Krauwclsteeg, Hogewoerd. Nieuwe leden zijn har telijk welkom. WIELRENNEN Swiftcombinatie- De uitslag van de 40 km rit der avondcompetitie is: A-klas: 1. R. Wallet, 2. J. Duiven voorde, 3. J. Riethoven. B-klas: 1. H. Kruider, 2. B. Kruit. C-klas: 1. J. Riethoven, 2. A. Pran gers, 3. B. v. Wetten. Zondag rijden A en B-klas 80 km buiten competitie. Voor de C-klas is de afstand 40 km. Start 9.30 uur. WATERPOLO H.Z. EN P.C. (DEN HAAG) KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De te Rotterdam gespeelde water- polowedstrijd in de hoofdklasse he ren van de zomercompetitie K.N.Z.B. tussen SVH (Hillegersberg) en H.Z. Onze landgenoot Piet van Heusden versloeg in de finale achtervolging amateurs op de wielerbaan te Parijs de titelhouder, de Italiaan Mino de Rossi op overtuigende wijze en behaalde hiermede het wereldkampioen schap 1952. De heer Joinard, president van de U.C.I., helpt de nieuwe we reldkampioen in zijn regenboogtrui. Telefoto Wilt Gij ONDERWIJZER worden? Vraag dan zo spoedig mogelijk een prospectus aan bij HILVERSUM (Bekende schriftelijke cursus) Sinds meer dan 10 Jaar heeft onze „Schriftelijk* Kweek school" ongeëvenaarde successen, leder Jaar slagen tientallen cursisten voor het Staatsexamen voor Onderwijzer. Zeer goede opleidingen zijn ookH.B.S., Staatsexamen Gymnasium en Mulo. Speciale boeken en cursusss voor Kerklatijn onder su| DE SLACHTOFFERS VAN HET MOTORONGELUK IN NIJMEGEN. Gistermidag vernamen wij in het Canisiusziekenhuis te Nijmegen, dat de toestand van de twee slachtoffers van het motorongeluk, Jan Wolf en W. Hendriks, nog steeds zeer critiek is. Er is nog geen beterschap inge treden, zodat men nog altijd vreest voor het leven van beide kinderen. De belangstelling van de bevolking by de begrafenis van de slachtoffers is opvallend groot. Het graf van het meisje Bernardina Bal op Rustoord werd bedolven onder de bloemen, terwijl alle vriendinnetjes van school bloemen op het graf strooiden. De burgemeester van Nijmegen, mr. C. Hustinx, sprak namens het ge meentebestuur woorden van deernis tot de ouders. Vandaag is het stoffe lijk overschot van de 14-jarige Jan Hendriks op het kerkhof Jonkcrbos begraven. en P.C. (Den Haag) is door de gas ten met 70 gewonnen. Door dit re sultaat, waartegen SVH na afloop protest aantekende, heeft H.Z. en P.C. beslag gelegd op het kampioen schap van Nederland. Een eventuele toewijzing van het protest van SVH is hierop niet meer van invloed. POSTDUIVEN „De Duinklievers" (N'hout). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Marbehan. In concours 69 duiven. Gelost te 7 uur met helder weer en v/indstil. Afstand pl.m. 291 k.m. Aan komst le duif 12,21.44 uur. Snelheid 907.12 meter. Uitslag: 1, 5, 6, Pav. St. Jan ;2. 4, 12 P. Duivenvoorde Az., 3, 11, 13, 16 K. Nulker; 7, 8, G. Rot teveel; 9, 14, 15 Pav. St. Pieter. Wedvlucht met oude- en jonge duiven vanaf Tilburg. Afstand pl.m. 89 km. In concours 149 duiven. Ge lost te 10.15 uur met Z.Z.W. wind. Aankomst le duif 11.36.33. Snelheid 1085.25 meter per minuut. Uitslag: 1, 14, 24, 26, 29, 33 Pav. St. Jan; 2, 12 P. Heshof; 3, 22, 23, K. Nulkes; 4, 21, 35 P. Duivenvoorde Az.; 5, 20, B. Ooms; 6, 7, 8, 9, 10, 30 Br. Kok. Cen waeótijn RAAKT ZOEK DOOR WILLY WATERMAN 37) Toen na korte becijfering het be drag echter bekend werd, dat het aanbrengen van een motor in elke reddingboot zou vergen, bekoelde de voortvarende geest van de firma aanmerkelijktot een der jongere firmanten een geniaal denkbeeld kreeg: ergens een zeer krachtige tweedehands motorboot te kopen en die dan uitsluitend als sleepkracht te bestemmen voor de gehele vloot van reddingboten Die zeer krachtige motorboot werd gevonden, en zo kwam de New Or leans aan haar tank en Crofts aan de ernstige zenuwschok van zijn leven. Hij was van nature een landrot en alleen de prachtige, hem door de for tuin geboden gelegenheid er vandoor te gaan met een document, dat en kele tienduizenden dollars waarde vertegenwoordigde, had hem er toe kunnen doen besluiten, in een mo torboot het ruime sop te kiezen. Nadat een der matrozen van de New Orleans de motor op gang had gebracht, hem had gewezen, welke zyde het voorstuk van de boot was en nadat hij zich ervan overtuigd had, dat de oceaan niet door verbor gen lekken naar binnen drong, had hij op het stoeltje achter het stuur wiel plaats genomen. De laatste tros werd losgesmeten en de sloep verwijderde zich van het schip met braaf pokkepokkende mo tor. Toen er enkele tientallen meters oceaan tussen de beide schepen gaapte, vond Crofts het welletjes, kroop van zijn stoeltje en schoof met vreugde de taak van het besturen van een motorboot op zee van zijn schouders. Dat 'hij die taak zo geredelijk aan Parker overgaf, was niet merkwaar dig. Parker was nooit een bijster spraakzaam man geweest en .was zich nooit te buiten gegaan aan ont hullingen betreffende zyn vroeger leven. Desniettemin waren z'n strijd makkers eenstemmig de mening toe gedaan, dat hy in zijn jonge jaren met de zee te maken had gehad. Het is mogelijk, dat de mysterieuse ta- toueringen op zijn borst hen een der gelijke conclusie deed trekken; het is evenzeer mogelijk, dat die conclu sie een gevolg was van Parker's voorliefde voor het roken van aan zeewier verwante tabaksoorten.... een feit was, dat Parker's ondervin ding van de zeven zeeën zich be paalde tot zoute haring en lichte zee ziekte, welke laatste ervaring boven dien van zeer recente datum was. Zoals reeds gemeld, waren de re sultaten van zijn eerste verrichting cp zeevaartkundig terrein verbluf fend. Op het ogenblik waarop Par ker de gashandle overhaalde, liet de motor een reeks van knallen horen, uitte dan een gebrul, dat 't hart van Crofts bijna deed stilstaan, en begon dan op vol toerental te draaien. De stompe neus van de boot verhief zich majestueus en richtte zich op naar het hoog boven hen flonkerende Zuiderkruis. De schoonheid van het Zuiderkruis ging voor Crofts echter geheel verloren; bij de eerste pogin gen van de sloep om zich als een aetherschip te gaan gedragen, was hij overeind gevlogen, doch gleed prompt uit en schoof langs het hel lende dek naar beneden in het stuur huis, waar hij Parker, die met een peukje sigaret in zijn mond het heel al kringen om zich heen zag beschrij ven, in een hoek vaagde. „Zet die motor stop!" gilde Crofts in doodsnood. Het werd hoog tijd. Toen Crofts achter in de boot kwam rollen en Parker meesleepte, had dit tot onvermijdelijk gevolg, dat het stuurwiel volkomen vrij was, te doen en te laten wat het verkoos. Het wiel liet deze gelegenheid niet onbenut voorbij gaan, maar wentelde met 'n angstwekkende vaart in het rond, stopte, en gierde weer terug. Volko men in harmonie met de capriolen van het stuurrad zwaaide de motor boot in wijde bogen over de zeespie gel, haar uitlaat onder water brul lend, haar neus onder een hoek van vijftig graden in de lucht. In de enkele korte ogenblikken, die hij, na achter in de boot te zijn gevallen, weer nodig had om op te krabbelen, tegen het hellende dek op te klimmen en met doodsverach ting het rondgierende stuurwiel te grijpen, zag Crofts, zoals hij later aan Parker verklaarde, al de in zijn leven bedreven zonden minstens viermaal aan zyn geestesoog voorbij trekken. Parker, gummi kauwende, had als enig commentaar op die getuigenis de belangstellende vraag gesteld of hij wellicht ook viermaal de door hem, Parker, aan Crofts geleende en nooit teruggegeven reeksen dollars aan zyn geestesoog had zien voorbij trekken Hoe het zij, het staat vast, dat het gelaat van Crofts, toen hij er in was geslaagd, de gashandle dicht te slaan en de motor tot kalmte te bren gen, een teer groene kleur had. Het Zuiderkruis nam zijn normale plaats in het heelal weer in en Crofts wiste zijn voorhoofd af. „Zit 'n goeie motor in die schuit!" zei Parker en onderzocht de schade, door een of ander solide uitsteeksel ergens binnen in de boot aan zijn schedel toegebracht. „D'r zit een verduiveld goeie krankzinnige in deze schuit óók!" zei Crofts en zocht naar een sigaret, om zijn geschokte zenuwen weer wat op orde te brengen. „Zeker-" bepeinsde Parker philosö- phisch. „Ik bedoel jou!" voegde Crofts er ter verduidelijking aan toe. „O," antwoordde de zwijgzame Parker en betastte zijn schedel. Daarna stokte de conversatie en Crofts zette zich achter het stuur wiel, vastbesloten er achter te blij ven zitten, al zou het achtenveertig uur moeten duren. Parker was, na één keer aangeboden te hebben, hem daar weer af te lossen, afgewezen met een zodanige rijkdom van uit drukkingen, dat hij zwijgend vóór in de boot zijn heil ging zoeken. Hij wikkelde een koffertje" in zijn jas, legde zijn hoofd er op en sliep bin nen drie minuten. Nu rees de zon over de slapende gestalte van Crofts, na zich naar ge noegen te hebben uitgerekt en in nerlijke sterkte te hebben geput uit de kalme aanblik van het zeeopper vlak, beroerde de ribben van dc sla pende gestalte met zijn voet. Parker ontwaakte met een geknor, keerde zich om, waarbij zijn hoofd van het koffertje gleed en met een klap op de houten vloer belandde, uitte een krachtig woord en richtte zich op. „Hei," zei Crofts, „ben je nogal niet uitgeslapen?" „Meer uitgeslapen dan jij," brom de Parker en wreef de verse buil op zyn veelgeplaagde schedel, „wat is er aan de hand? Is je kostbare papier over boord gevallen?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7