Nieuwe Radio's Gram of oons n Platen n DUINSTREEK jj P0NTSCH00L Laatste Rijnreizen van dit seizoen ZANGLES FLINKE JONGEN nette JONGEN 10 DAGEN LOURDES Reisbureau Cursus Electr. Lassen ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952DE LE1DSE .COURANTEERSTE BLAD PAGINA 3 KATWIJK Doorlichting op tb.c. Gister- avond werd in het Raadhuis een ver gadering gehouden van het plaatse lijk comité voor bevolkingsonderzoek op tuberculose. Ook het werkcomité was ter vergadering aanwezig. De voorz., dr. Borleffs, gaf een uiteenzet ting betreffende de stand van zaken. Er zijn 225 huisbezoekers(sters), die elk 25 gezinnen zullen bezoeken. Op 8 Sept. zal hiermee begonnen wor den. De leerplichtige kinderen zullen gratis en via de schoolartsendienst worden onderzocht. Behalve de kin deren beneden de 2 jaar zal iedere inwoner onderzocht dienen te wor den. De kosten van het onderzoek zijn ƒ1.10 per persoon. Wie meer kan geven zal worden verzocht zijn bij drage te verhogen. Het is een plicht tegenover zijn gezin en tegenover de gemeenschap zich te laten onderzoe ken Het onderzoek dat te Katwijk zal plaats vinden in het Weeshuis be gint daar einde November en eindigt rondom Kerstmis. Katwijk aan den Rijn is na 1 Janari aan de beurt en wel in het Parochiehuis. Wie zich laat onderzoeken behoeft niet bang te zijn een hele morgen of middag daar voor nodig te hebben, want per kwar tier kunnen er 35 geholpen worden. Niemand behoeft er zich voor te ont kleden. Voor de mensen die op zee varen zal een aparte tijd vastgesteld worden, terwijl zij, die beslist niet overdag kunnen komen, bij uitzonde ring des tvonds x p. week) wor den geholpen. KATWITK AAN DEN RIJN Gestolen wagen terug. De heer H. S., alhier, dezer dagen met z'n auto op vacantiereis, werd de dupe van de intussen bekende jonge Arn hemse autodieven, doordat ze ook op een onbewaakt ogenblik z'n auto meenamen, 's Anderendaags werd de wagen in de omgeving van Arnhem, (hij was gelogeerd in Ede) met gebro ken as gevonden, langs de weg. Een niet onbelangrijke schadepost. Maar een troost is, dat de wagen weg had kunnen zijn! Eet nu bloemkool. Tot grote schade van de tuinders liep de bloem- koolprijs binnen een paar dagen, door zeer grote aanvoer jl.m. 50 pet. om laag. En de prijzen waren toch al zeer matigjes. Voor 12 a ƒ18 per 100 kocht men de beste kwaliteiten, voor de huismoeder dus: „Eet thans bloemkool". Te Arnhem slaagde voor I.V.O. „Alg. Vrouwelijke Vorming" mej. Truus van Veen. LEIDSCHKNDAM Voortaan H. Mis om 12 uur. Te beginnen morgen zullen des Zondags 5 H. Missen gelezen worden, en wel om 6.30, 7.45, 9.00, 10.45 en 12 uur. Pastoor van der Veen meent, dat hierdoor voldoende plaats zal zijn om alle parochianen gelegenheid te ge ven de H. Mis in de parochiekerk bij te wonen. Als bijzonderheid kunnen wij nog melden, dat in de H. Mis van 10.45 uur alle plaatsen vrij zijn zodat nie mand bang behoeft te zijn dat hij ..opgejaagd" wordt. Seinlampen ontvreemd. Ten na dele van de aannemer T. alhier zijn 1 drie seinlampen ontvreemd. De lam pen waren aangebracht bij de brug aan de Oostvliet, welke in repara tie is. Fiets verdwenen Bij de heer V., wonende Tedingerstraat is in de af gelopen nacht een herenfiets merk „Magneet" gestolen. NOORD WIJK NOORDWIJK EMITTEERT. Op Vrijdag 5 Sept. a.s. wordt de inschrijving open gesteld op 800.000 4 1/0 30-jarige obligatiën ten laste van de gemeente Noordwij k. Koers van uitgifte 100 De totale lening is groot 1.000.000, waarvan 200.000 reeds op inschrijvingsvoorwaarden is geplaatst. Gemeenteraad. De gemeente raad zal in openbare zitting bijeen komen op Dinsdag 2 Sept. a.s. des avonds te 8 uur. De agendapunten zijn: Machtiging tot instelling van een rechtsgeding tot onteigening van gronden aan de Boerenburgerweg; Aankoop gronden aan de N. Zee weg; Crediet voor centrale verwar ming van het raadhuis; Crediet voor de bouw van een gymnastieklokaal; Toekenning van een wezenrente. Oranjefeesten. De oranjefeesten welke volgende week gehouden wor den, zullen Dinsdag te 4 uur worden ingezet met de opening van de ver- kelijkiheden op en bij het Linden- plein. 's Avonds te 7.30 uur ringrij- den op versierde fietsen op het Lin den/plein en te 8 uur kussenslaan op (het plein voor de R.K. kerk. Woens dagavond 7.30 uur het traditionele tobbetjesteken voor dames en heren op het Lindenplein. Donderdag 4 Sept. zullen de gehele dag volksspe len plaats hebben op diverse punten in het dorp, waarbij de hoogtepun ten zijn: ringrijden met paard en wagen en 's middags de Ronde van Noordwij k, waarna touwtrekken in Huize Offem. NOORD WIJKERHOUT AANBESTEDING TUINBOUWSCHOOL. Ten Raadhuize had Vrijdagmiddag de aanbesteding plaats voor het bouwen van een land- en tuinbouw school met woning voor het hoofd. De hoogste inschrijver was de firma G. Gruson te Amsterdam voor ƒ111.400,de laagste inschrijver was de firma De Lange en Van der Plas te Oegstgeest voor ƒ83.290, Zuigelingen- en Kleuterzorg W.G. Kruis. Maandag 1 Sept. a.s. zal het consultatiebureau voor zuigelin gen weer geopend zijn. Dinsdag 2 t. a.s. begint het kleuterbureau weer met de werkzaamheden. Op 8 Oct. a.s. begint de nieuwe moeder- cursus van 89.30 uur. Aangifte hiertoe bij voorkeur tijdens zuige lingen- en kleuterbureau. Ook kan de aangifte geschieden by de ver pleegsters van het W.G. Kruis. WASSENAAR Wielrijders langs rijksweg Den HaagWassenaar worden verblind. Het komt herhaaldelijk voor, dat wielrijders op het rijwielpad langs de rijksweg tussen Den Haag en Wassenaar bij avond tegen elkaar oprijden, doordat een van beiden verblind is door een tegemoetko mende auto. Op het rijwielpad heeft namelijk rij wiel verkeer in beide richtingen plaats, terwijl er tussen de autoweg en het rijwielpad geen beplanting is, welke de hinderlijke autolichten onderschept. De Toeristenbond A.N.W.B. ver neemt thans evenwel van de rijks waterstaat, dat binnenkort zal wor den nagegaan of door het plaatsen van struikgewas in de berm tussen autoweg en rijwielpad, de verblin ding der wielrijders kan worden op geheven. SASSENHEIM Terug naar de missie. A.s. Woens dag 3 Sept. zal pater Jacq. ter Meer weer vertrekken naar zijn missie in de Philippijnen. Zondagmiddag van 34 uur is er nog gelegenheid tot afscheid aan zijn huis, Parklaan 106. ZOETERMEER Feesttrein zal ook door Zoeter- meer rijden. - Tijdens de Oranjefees ten op 5 en 6 September a s. zal de feesttrein, die ook onlangs in Pijn- acker heeft gereden, in Zoetermeer verschynen. Het belooft een aardige attractie te worden. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. In de loop van de volgende week hopen wij hier nog op terug te komen. Verkiezing hoofdingeland. Bij de op 25 Augustus j.l. gehouden ver kiezingen in het Hoogheemraad schap van Rijnland zijn gekozen: le. K. v. d. Torren J.C.zn. te Waddinx- veen als hoofdingeland voor het on gebouwd eigendom in het 12e dis trict; 2e- S. Verdegaal Czn. te Sas- senheim als hoofdingeland-plaats- vervanger voor het ongebouwd eigen dom in het 14e kiesdistrict; 3e. A. L. v Wijk te Leidschendam als Hoofd ingeland en J. W. Groenewegen Hz. te Zoetermeer als hoofdingeland plaatsvervanger, beiden voor het on gebouwd eigendom in het 16e kies district. Sport. Zondag a.s. om 2.30 uur speelt D.S.O. op eigen terrein tegen Delft 1. D.S.O. II speelt ook thuis tegen Delft II, evenals D.S.O. III tegen Delft III. In Delft I speelt thans de gewezen D.S.O -trainer C. Schreuder. Daarom alleen is het al een gang naar het DSO-veld waard. Men kan dan zien wat de leermeester tegen de leerlingen klaar maakt. Op de Stationsstraat had gis teravond een aanrijding plaats tus sen enkele wandelaars en een mo tor. Een van de wandelaars, mej. M. de H. werd aan haar benen ver wond, terwijl ook de motorrijder J. H. en zijn duo-passagiere mej. B. verwondingen opliepen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 Aug. Groente Bloemkool I 10, 26,Bloemkool II 8,Waspeen 10,16,Bospeen 20,21, Princessebonen 42,53,Sla 5,10, 10,90; Augurken 22,Witte kom kommers 8,12,Groene kom kommers 16,17,Andijvie 11,40, 12,70; Tomaten 23,24,Kroten 2,40, 2,50; Peterselie 2,50, 3,40; Pos- 6,8,Selderie 2,60, 3,40; Kervel telein 6,6,50; Pronkbonen 16, 22,Snijbonen 20,57,Uien 8,80, 12,—; Groene kool 5.70, 6,90; Eigenheimers per kist 2,20, 2,30; Ro de kool 14,15, ROELOFARENDSVEEN, 29 Aug. Groente. Aardbeien 3948 cent per doosje, bramen 1216 cent per half pond, Meloenen 1032, andij vie t 57, bloemkool 828, uien 711, kropsla I 8.1016.90, idem II 29.60, stoofsla 1017, torna- Bonn verwacht tekort aan arbeidskrachten De Westduitse Bondsregering ver wacht, dat binnen enige jaren de werkloosheid in West-Duitsland plaats zal maken voor een tekort aan ar beidskrachten. De Bondsrepubliek doet deze mededeling aan de Orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.) te Parijs in een overzicht. Tussen 1949 en 1952 1,87 millioen nieuwe arbeidsplaatsen gevonden. Van de thans nog inge schreven 1,2 millioen werklozen kun nen enige honderdduizenden o.m. als gevolg van ouderdom niet voor blij vende werkzaamheden in aanmer king komen. West-Duitsland zal spoe dig niet meer over een reële arbeids reserve beschikken. De Bondsrege ring verwacht, dat in 195354 het aantal werklozen voor het eerst be neden het millioen zal dalen. Met nadruk wordt vastgesteld, dat de Bondsrepubliek omvangrijke her stelwerkzaamheden heeft te ver richten. De standaard van andere landen is nog niet bereikt. Terwijl andere landen een producticiteits- niveau op basis van 1938 100 van 145 hebben bereikt, bedraagt het in West-Duitsland 112. Het sociale product per hoofd van de bevolking bedraagt gemiddeld voor de andere landen van de O.E.E.S. 2,770 D.M. en voor West-Duitsland 2,394 D.M. OVERSTROMINGEN IN ASSAM. Volgens te Dibroegarh ontvangen berichten staan tengevolge van een overstroming van de Brahmapoetra in Assam acht op een eiland in deze rivier gelegen dorpen onder water. De inwoners hebben hun toevlucht op de daken van hun huizen en in bomen moeten zoeken. Het peil van de rivier daalt geleidelijk. Aan de padivelden is grote schade aange richt. In Noord-Assam is de rivier de Dehing buiten haar oevers getreden. 19 Dorpen staan dit jaar voor de tweede maal onder water. Over een gebied van 100 vierkante kilometer is de rystoogst getroffen. BEGRAFENIS WERD VECHTPARTIJ. Enige honderden communisten heb ben gisteren te Berlijn een begrafenis doen verkeren in een vechtpartij, waarbij dertig hunner werden gear resteerd. Zij waren naar de Franse sector gekomen om de begrafenis bij te wonen van Friedrich Schönherr, een Westberlijnse functionaris van de Oostduitse eenheidspartij. ten A 16—26, idem B 18—29, id. C 1621 idem cc. 16, idem bonken 1618, kassnijbonen 3652, snij bonen 2042, princessebonen 32 49, stambonen 2241, pronkbo nen 1221, augurken basterd 58, idem klein grof 55—57, idem grof f 5052, idem bommen 3335, id. CW 39—43. Bloemen. Zinnia 38 cent, Asters 221 cent, Dahlia's 624 cent, Scabiosa 1618 cent, Montbretia 4 8 cent, Gladiolen 26—32 cent, Asp. Plumosis 1541 cent, Troschrysan- then 1039 cent, Chrysanthen (ge plozen) 312, Rayonanten wit 12 18 idem geel 1319, idem lila 1018, Perfection 2325, Anjers 4.30—4.70 per 100. Malik zegt weer neen In de ontwapeningscommissie van de V.N. heeft de Sowjetafgevaardig- de, Jacob Malik, Vrijdag de Weste lijke voorstellen verworpen, die voorzagen in een vyfmogendheden- ontwapeningsconferentie, mits de Sawjet-Unie en China van te voren zouden toestemmen in beperking van hun strijdkrachten tot anderhalf millioen man elk. Hij noemde de aard van de voorstellen „hypocri tisch" en verklaarde, dat de Weste lijke mogendheden slechts trachtten te voorkomen, dat de ontwapenings commissie tot concrete plannen zou komen. De westelijke voorstellen waren bedoeld om de aandacht van de we reld van het vraagstuk van verbod van atomische en andere wapens voor massa-vernietiging af te leiden. Malik zei, dat de Sowj et-Unie het noodzakelijk acht de nadruk te leg gen op het feit dat slechts aanvaar ding van het Sowjetvoorstel voor Vermindering met een derde van alle bewapening en strijdkrachten van de grote mogendheden, alsmede een gelijktijdig verbod van de atoombom en strikte internationale controle, een oplossing zou brengen. Amerikanen 's nachts binnen De teugels der discipline zyn voor de Amerikaanse soldaten in Europa strakker aangehaald. Voortaan zullen alle militairen van het Amerikaanse leger beneden de rang van sergeant majoor voor middernacht binnen (d.w.z. in de kazerne) moeten zijn en eerst na zes uur 's ochtends mo gen zij zich weer op straat vertonen. Met deze maatregel wil men het aantal vechtpartijen en andere ern stige incidenten beperken, die vooral tijdens de late avonduren plaats hadden. De regel voor de avondklok heeft één uitzondering: de Zaterdagavond en de avonden voor de feestdagen hoeft men eerst om één uur 's nachts binnen te zyn. Van degenen, die vrij van de avondklok zijn (alle militairen boven de rang van sergeant-majoor) ver wacht men, dat zij zich uit oogpunt van korpsgeest na middernacht niet op straat of in openbare gelegen heden zullen vertonen. Opa Mac-Fadden vierde z'n verjaardag Bernard MacFadden, een uitgever uit New York, heeft Vrijdag op wel een zeer bijzondere wijze zijn 84ste verjaardag gevierd. Hij was nl. de Atlantische Oceaan overgestoken om op deze dag een parachutesprong te maken boven de Seine bij Parijs. Uitgerust met een rood wollen pak en schoenen met crepezolen van 7)4 centimeter dikte, sprong MacFadden op 1.000 meter hoogte uit het vlieg tuig. Hij landde veilig, doch niet in de rivier zoals het plan was, maar op de oever. De jarige noemde zijn neerkomen de ergste schok, die hij ooit had gehad. Dat hij deze schok spoedig te bo ven was, moge blijken uit het feit, dat hij 's avonds in een Parijse nachtclub een Samba danste. ADMINISTRTEUR VERMOORD. De administrateur van de rubber en theeonderneming Djolotigo bij Pekalongan, C. Veenstra, is Dinsdag ochtend om half zes door zijn djaga vermoord. De djaga trachtte door te dringen tot de vertrekken van het slachtoffer, maar werd op veg daar heen door een andere waker tegen gehouden. De djaga schoot deze laatste neer en loste ook een schot op Veenstra, toen deze op het ru moer naar buiten kwam. De moor denaar pleegde daarop zelfmoord. Persoonlijke wraakneming schijnt de drijfveer van het drama. Diamantensmokkel met radar Benden diamantsmokkelaars, die voor millioenen ponden sterling edel stenen uit Engeland smokkelden, schijnen met radar te werken, aldus de „Daily Herald". Een dezer groepen, die aan de Ierse kust opereert, gebruikt daar toe waarschijnlijk een auto met ra darinstallatie, om de positie van sche pen te bepalen en dan radio-bood schappen naar de eigen vloot van snelle motorsloepen door te geven. Het Internationaal Verbond van Diamantslijpers gelooft, dat het deze smokkelorganisaties zijn, die de bona fide handelaars failliet doen gaan. En het Verbond heeft er dan ook wel wat voor over, dat aan hun praktij ken een eind worde gemaakt. De secretaris, de heer Spink, ver klaarde, dat een ieder, die hem in lichtingen zou kunnen goven, welke tot het achterhalen van gesmokkelde diamanten zouden leiden, een belo ning tot een maximumbedrag van zelfs 17.000 pond (ruim ƒ170.000) zou kunnen ontvangen. „VLIEGENDE DRIEHOEK NEERGESTORT. Een Britse „Vliegende driehoek" is gisteren bij Grately neergestort en in brand gevlogen; de piloot wist met zijn parachute veilig de grond tc be reiken. Het toestel was ontworpen voor proeven met snelheden als die van het geluid. SPORT ZWEMMEN DE KANAALZWEMMERIJ De 35-jarige Egyptenaar, Said el Araby, die gistermorgen om 5.40 uur van het strand van St. Margaret was gestart voor een poging, het kanaal over te zwemmen, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag tegen één uur, bijgelicht door fakkels, te Wissans Op de Franse kust aangekomen. El Ara by, die in 1951 vierde werd in de ka naalrace, vertrok onmiddellijk naar Engeland. U rijdt od een voor- rangsweg. welke ge kruist wdrdt door een Ti iet-voorran s w eg ^93 BREESTR. Piëtro Midero Zangpaedagoog. Onderricht volgens de Italiaanse Zangschool. Lijsterstraat 33, Leiden. waar je heel voordelig in huurkoop, als met een gerust hart contant kunt kopen. GEVRAAGD: 17 a 18 jaar, voor brood- en banketbakkerij. Br. onder no. 3195 bureau van dit blad. GEVRAAGD: Leerling Autospuiter of Schilder Aanmelden: Chi\ B. A. Deckers Zonen, Carros- seriefabriek, Dorpsstraat 28. Zoeterwoude. 3172 Terstond gevraagd: in staat zelfstandig een melkwijk te bedienen. Liefst alleen voor de mor genuren. Wed. J. M. Straat hof. Zuideinde 78, Roe- lofarendsveen. 3196 Dagelijks inschrijving: NIEUWE CURSUSSEN Typen, Steno (Groote of Pont), Boekh., Middenst., Handelscorr.. Talen (ook voor emigranten). Algem. ontwikkeling, enz. OPLEIDING ALLEEN VOOR OFFICIËLE EXAMENS Vraagt vrijbl. studie-advies Tel 21219 Alléén: STEENSCHUUR 3 Adverteert in dit blad MAANDAG 8 EN 15 SEPTEMBER 3 Dagen RIJN-EIFEL-AHRDAL, volledig verzorgd. Slechts 65per persoon. Bewijzen van Nederlanderschap voldoende. 16 SEPTEMBER incl. prima verzorging 250.— per persoon. Nog slechts enkele plaatsen. Vraagt programma. Kantoor achter PALACE HOTEL NOORDWIJK, TELEFOON K 1719 2545 N.V.L.-Diploma Vanwege de Leidse Smedenorganisaties zal, bij vol doende deelname, omstreeks half September aanvangen een Avondcursus Electr. Lassen ter opleiding voor het N. V. L.-diplcma (constructie- lassen). Duur der cursus 24 weken met twee lesavonden per week. Prijs 100. Voor inlichtingen en opgave tot deelname kan men zich wenden tot de Heer Th. H. M. PLEIJ, Haven 54, Leiden, vóór 6 September. 3193 PERSONEEL g Gevraagd R. K. hulp in de huishouding, niet bene den 18 jaar, voor dag of dag en nacht met huiselijk verkeer. Mevr. D. Lubbe, Terweeweg no. 152, Oegst geest. 4762 g Biedt zich aan een een voudige R. K. Huishoud ster bij kleine boer of tuin der. Liefst man alleen, ook wel bij bejaarde mensen m.b.l. Br. onder no. 4799 bureau'van dit blad. g Biedt zich aan R. K. g Nette werkster b. z. a. voor enkele dagen p. week v. d. Meer, Zuideinde 68, Roelofarendsveen. 3197 werkster voor Woensdag en Vrijdag de gehele dag en 1 a 2 middagen. Br. on der no. 4784 bureau van dit blad. g Gevraagd net meisje, van 's morgens 812 uur. F. J. Cornelisse, Breestraat 148, Leiden. 4807 g Net R. K. Meisje ge vraagd voor dag of dag en nacht. Mevr. van Noort, Sitterlaan 26, Leiden. 4810 g Flinke hulp. Mevrouw de Weerd, Prins Bernhard- laan 41, Oegstgeest, telef. 25669, vraagt een flinke hulp in de huishouding voor dag en nacht. Aan melden na 7 uur 's avonds. g Gevraagd net R. K. meisje voor de dag. Aan melden hedenavond 7.30 u. Mevr. van Driel. Lorentz- kade 35. Leiden. 4800 ?g Biedt zich aan net R.K. meisje, 17 jaar voor de middaguren, liefst in win kel of bij kinderen. Brieven onder no. 4790 bui'eau van dit blad. g Er biedt zich aan een R. K. Brood, en Banket- bakkersbediende halfwas, in bezit van rijbewijs, in- of extern. Adres Hazers- woude. Rijndijk 182. 3203 g Gevraagd een flinke knecht voor bezorging in melkwijk bij M. J. van Diemen. Dorpsstraat 246, Leimuiden, 3206 Zo spoedig mogelijk gevraagd een net meisje voor de dag, v. g. g. v. Vreeburg, Lijsterstraat 1. Leiden. 4806 g Naaister heeft nog en kele dagen vrij om aan huis te komen naaien. Br. onder no. 4797 bureau van dit blad. AANGEBODEN Te koop: prima onder houden Mosquito rijwiel, wegens aanschaf van zwaardere motor. Te be vragen bij C. M. F. Zonne veld. De Duinrand no. 18, Noord wij kerhout. 4721 g Te koop: mooi duiven hok, Valkenburseweg 20, Voorschoten. 4778 g Hout, vloerhout, kap hout. binten, baddings. 4 x 4, 3 x 4, rasters, panlatten, ramen, deuren, lichtko- zijntjes, kruispannen, blau we en rode, holle dak pannen, ijzeren binten, toonbanken, ijzeren ramen Fa. H. de Bolster, Over- rijn 8, Leiden. 4789 g Waalstenen. Aangebo den grote partij gebikte waalstenen. Te bevragen op het sloopwerk Haver zaklaan bij het station te Leiden, firma M. de Bol ster. 4789 3? Grote inboedel aange kocht, wat ik niet allemaal kan adverteren. Kom kij ken! Altijd wat voor U bij. Nieuwe ameublementen 124.99, diverse bekledin gen. Koop inboedels, zol deropruimingen. Pluym. Hogewoerd 41. Tel. 21266. g Te koop aangeboden een houten tent 6x3 M., geschikt voor woonhuis of landhuisje. Te bevragen: B. Keijzer, Kerkstraat 101, Oude Wetering. 3188 g Vier moderne stoelen 35, ijzeren en houten le dikanten 7.50, opklapbed- den 12.50, 2 pers. 3-delig bedstel 35. 1 pers. f 15, rijv/ielen 19. F Nieuwen- burg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 4794 g Huis. Te koop aangebo den middenstandswoning in centrum der stad. Voor kamer. achterkamer, woon keuken nieuw 2 slaapka mers, zolder, tuin. In ruil montagewoning of klein huisje in huur omgeving Morskwartier. Dame alleen Br. onder no. 4809 bureau van dit blad. g Te koop: hangkast, thee tafel, boekenkast, trap- en gangloper met roeden en haken 10, trap van tien treden f 6.linnenrek 3.gewoon en luxe schaakbord met stukken, kachelplaatjes van 1. en 1.50. Hoge Rijndijk 26, Zoeterwoude. 4804 g Aangeboden: Sierteelt- vergunningen c.v. N. Bak ker Hzn. Roelofarendsveen Tel. 487—K 1713. 2* 4-pits petroleumstel vloerkleed 10. kleine weckglazen 15 cent, potten van 5 L. inhoud 50 cent, bloemen, bloemstaanders, overgordijnen, zwart mar meren klokstel, Hoge Rijn dijk 26, Zoeterwoude. 4805 TE HUUR g Te huur aangeboden luchtbedden, kampeerten- ten, dekkleden. Troost Ha ven 14. tel. 21664. 2872 g Goed Dansen leren 15.00. U verdient 10, als U zich vandaag nog laat inschrijven, want na 1 Sept. is de cursusprijs f 25.00. le Les beginners Zaterdag 6 Sept. R.K. Clubs. Dansschool A. J. Visser, Plantage 7, Leiden Tel. 24781. g Houtwormen en motten worden in onze moderne Gaskamer radicaal ver delgd. Prima referenties. Vraagt inlichtingen aan: Kleine's Chemische Fa briek, Afd. Zuivering, Lammensehansweg no. 10. Leiden, Tel. 25738. 4795 g Huurt onze veilige Hoo ver wasmachine's M., D., W., 0.75 per uur. D.. V., Z. C.50 per uur. Tevens te en halen 0.25. Tevens te koop Kaptein Mibilette, Huisman, Hugo de Vries- straat 36, Tel. 30372. DIVERSEN Aquariumhouders! Nu verkrijgbaar plastic lucht- slang, bestand tegen zou ten en zuren, zeer ge schikt voor luchtleidingen, Erkoso luchtpompen, fil ters, uitstroomsteentjes, norit, glaswatten, vang- klokken, hevels, enz. L. J. den Holder, Janvossen- steeg 75—77, Tel. 26901. g De grootste keuze in alle soorten uurwerken en horlogebanden, vindt U bij de Leidse Uurwerken Kli niek. Speciale aanbieding: 8 daagse hangklokken voor f 17.50. Met garantie. De Speciaal Zaak voor Lei den. Lage Rijndijk 8. 3093 g Heeft u reparaties aan uw meubels? Wij maken die voor weinig geld als nieuw. Commodes. ledi- kantjes, kinderkamerk&st- jes ver beneden winkel prijs. Werkplaats Krauwel- steeg rijwielstalling Ca sino Hogewoerd. Aanbeve lend F. Schoen Tel. 23471. g Patronenpapier, Pa- tronenboeken, Radeerwiel- tjes, Metermaatjes, Kleer- makerskrijt, diverse kleu ren zijdevloei, Linnenmerk inkt, Potloden, Radeergum, Potloodstiften, Potloodslij- gers. Puntbeschermers, Driehoeken, Gradebogen, Linialen tot één meter. Pa pierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 4771 g Wij plaatsen voor U, gouden pennen. rubber buisjes, veren, achterdop jes, doppen, mechanisme^, edeLstaaipennen, clipsen, enz. binnen 1 dag onder volle garantie. Halpa Vul pen Service. Haarlemmer straat 64. naast Muziek handel GuldemoncL g Inrichten, bijhouden en/of controleren van boekhoudingen. Behande ling van alle belastingza ken en aangiftebiljetten. Administratiekantoor G. J. Beijk, Rusthofflaan 34. te Sassenheim, telef. 7770, (K 2532). 4753 g Maatkleding, bet. f 25 per maand. Coupeur komt U aan huis bezoeken. Br. onder no 2482 bureau van dit blad. g Dames en Heren. Koopt uw kleding op termijnbe taling. U kunt dan altijd goed gekleed zijn. Brieven voor inlichtingen onder no. 4733 bureau van dit blad. g De scholen beginnen weer! Wij leveren: School- pastels, Schoolbordkrijt, Kleurpotloden, Tuben verf, Verfdozen, Penselen, Ink ten, Houtskool, Houtskool houders. Schetsboeken, Te kenpennen. Penhouders, Inktlappen, Vulpotloden, Wieken. Tekenpunaises. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe !Ryn 11. g Handwerkmeubelen zyn beter maar niet duurder. Laat U daarover inlichten door meubelmakerij Bre- develd, Oude Rijn 7. Tel. 22439. Wij helpen U bij het inrichten van Uw woon ruimte. Ook reparaties en stofferingen. 4803 g Chow chow's met stam boom. Terriers, Tropische vogels, zingende kanaries. Grote keuze hengelsport, Scheren en Trimmen, Ras honden gevraagd. Tcunis- sen. Levendaal 28, telefoon 22053, Leiden. 2802 g Engels. Sluit U aan bij groepje van vier. Twee uur per week door Engelse da me en leraar M.O. 5. per maand. Beginners of gevorderden. Speciale emi- grantenlessen, Lage Rijn dijk 55, Tel. 31151. 4798 g Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velscn, hoe- denkliniek. Donkerateeg 3. rijbewijs verk__.JBiP motorics inbegrepen door gediplomeerd instructeur. Marks, Morsstraat 60 a, tel. 26584, Parkstraat 5a, tel. 22513. 2473 g Patroontekenen, knip- fien, naaien. Hervatting der essen Sept. Ochtend, mid dag. avond, club en privé- lessen. Inschrijving nieuw- we leerlingen Woensdag gehele dag en Dinsdag, Donderdagavond 69 uur. M. L. A. Epskamp, Gedipl. Lerares H. C. V., Plant soen 11. 4728 g Hoe kom ik aan een rijbewijs voor een auto, motorrijwiel of motorcar rier? Bij ons! Slechts 5. per lesuur. Gedpl. Instr. Leidse Autorijschool. Ma- redijk 159, Tel. 21280. te Leiden. 3073 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50. ui'aluiter.a tegen contante oetalir.g.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3