RIJNSTREEK BOEKHOUDEN BIOSCOPEN HOE wordt het weer? ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 B. en W. van Alphen a.d. Rijn nog niet gemoeid in de Avifauna-kwestie Naar aanleiding van desbetreffende vragen van het raadslid H. J. Jansen aan B. en W. bericht het college het volgende: De zinssneden, voorkomende in een dezer dagen in De Telegraaf gepubliceerd artikel als zouden thans onderhandelingen gaande zijn tussen het dagelijks bestuur van Alphen aan den Rijn en de directie van Avifauna over het verlenen van financiële bij stand, in die zin, dat men van gemeentewege in beginsel bereid zou zijn de voortvarende directeur van het vogelpark „Avifauna" over de tijdelijke financiële moeilijkheden heen te helpen, terwijl aan de besprekingen ook een financiële instelling deelneemt zijn niet juist. Het is het college bekend, dat het vogelpark thans inderdaad moeilijk heden van financiële aard ondervindt, waarvan de directie aanneemt, dat zij van voorbijgaande aard zullen zijn en dat stappen zijn ondernomen om voor deze moeilijkheden een oplossing te vinden. De besprekingen terzake verkeren nog in een voorbereidend stadium en hebben tot op dit ogenblik plaats buiten het college om. Voor het geval de gemeente in deze zaak zal worden betrokken zal de raad hiervan uiteraard op de hoogte worden gesteld, zodra daartoe mocht blijken aanleiding te bestaan. ALPHEN AAN DEN RIJN HULPBRUG OVER DE RIJN WORDT MAANDAG OFFICIEEL GEOPEND Naar wij vernemen, zal de hulp brug over de Rijn, welke voor het eerst vanaf Maandag a.s., gedurende de speruren, geopend zal zijn, des morgens om acht uur door burge- meesten Ed. C Witschey officieel in gebruik zal worden gesteld. Als brugwachter zal op deze brug gaan fungeren, de heer J. E. van Heijnin- gen, momenteel de beheerder van de overzetveer Hooftstraat-Emmalaan. Van Hèijningen, die in het bezit is van het scheepvaartdiploma met ver melding machineaandrijver, is met 't verkeer op de Rijn uitstekend op de hoogte. Mutatie's bij Prov. Waterstaat De heer Th. Bezuijen, kantonnier- ambachtsman, is met ingang van 1 September bevorderd tot hoofd-kan- tonnier in het Rijndistrict. De brugwachter bij de provincie, de heer J. B. v. d. Velden, is ingaan de 15 September a.s. aangesteld als brugwachter van de nieuwe provin ciale brug over de Rijn nabij Gouw- sluis. ORANJEFEESTEN BEGONNEN Een klein gezelschap was gister middag in het ijsclubgebouw bijeen, Waar de officiële opening zou plaats vinden der traditionele jaar lijkse koninginnefeesten, welke de Wilhelminavereniging organiseert. De voorz. hiervan, de heer W. A. Lam, begroette de aanwezigen w.o. burgemeester Ed. C. Witscheij, de wrn. secr., de heer J. Constandse en de mede-bestuursleden. Spr. wees er in het kort op, dat, hoewel de doelstelling van de vere niging aangeeft de jaarllijkse viering van de verjaardag van H. M. de ko ningin, ten deze iets scheef getrok ken is, doordat de W.V. pas nu deze dag met de burgerij wil herdenken. Helaas, zo vervolgde spr., is de 30ste April, de eigenlijke datum, niet ge schikt om in de openlucht feesten te organiseren. De proef is genomen, doch er werd toen meer koude gele den dan er een uitbundige feest vreugde kon ontbranden. 600 Oranjeverenigingen hebben de regering verzocht een nationale feest dag vast te stellen, doch hieraan is nog steeds niet voldaan. Spr. memoreerde de moeilijkheden rondom de voorziening van het feest terrein van de nodige electricjteit en sprak de hoop uit, dat deze moeilijk heden het volgend jaar niet meer zo op de organisatie zullen drukken. Thans is er een klein Lunapark maar gelukkig veel Oranjezon en in ons hart leven wij heel in het bijzonder mee met het koninklijk gezin. Burgemeester Witscheij, die de feestelijkheden opende, sloot zich aan bij de opmerkingen van de voorz., voor wat de datum 30 April betreft. Met spanning wordt ook door het col lege en de raad uitgezien naar een nationale feestdag. Spr. beklemtoon de de wens, dat alle ingezetenen bij de viering van de feestdagen van het koninklijk huis een eenheid zullen betrachten. Het koninklijk huis re geert ons allen, democratisch, in wijsheid en met vaste hand. Om de Troon van Oranje mag men niet ver deeld zijn. Spr. hoopte, dat vooral deze dagen op een gecultiveerd peil mogen worden gevierd in Alphen aan den Rijn, waaraan ook de goed willende Oranjevereniging in de toe komst zal kunnen en willen meewer ken aldus opvolgend de woorden van de koningin: Eendracht, eendracht en nog eens eendracht. Met deze woor den verklaarde de burgemeester de feestelijkheden, welke tot Zaterdag avond zullen duren .voor geopend. Weldra werd door vele kinderen gebruik gemaakt van de diverse at tracties op het terrein en goedgunstig gezind door het oranjezonnetje, was er spoedig een gezellige stemming op het terrein. In de avonduren dromden tallozen om het podium waar een uitstekend geslaagd variété programma werd gegeven o.l.v. Bob Nelson. Ook de attracties, waaronder enkele voor Alphen aan den Rijn nieuwe vormen, genoten veler belangstelling. Opzichter G. P. Sneeuw nam af scheid. Vrijdagmiddag heeft de heer G. P. Sneeuw, opzichter by de Prov. Waterstaat van Zuid-Holland in het Rijndistrict na 32 H-jarige diensttijd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid genomen. KOUDEKERK Aanbesteding De uitslag van de aanbesteding voor verenigingsgebouw te Koudekerk a. d. Rijn is als volgt: Voor de massa: Vonk, Alphen a. d. 58.500,Venting, Alphen a. d. Rjjn f 58.000,Meijer, Koudekerk a. d. Rijn 56.310,Leeniheer, Koude kerk a. d. Rijn f 56.300,v. Noort, Benthuizen Z55.930,Mulder, Oegst- geest /55.319,v. Vliet, Aarlander- veen f 54.900, De uitslag in percelen was als volgt: metselwerk, Mulder, Oegstgeest 27.498,Leenheer Koudekerk 28.200,Timmerwerk: v. d. Zwan Alphen a. d. R. f 26.742,Jongeneel, Koudekerk f 23.470,Mulder, Oegst geest 21.730,Meijer, Koudekerk a .d. Rijn 21.400,Schilderwerk: Meijer, Koudekerk a. d. Rijn ƒ1900, Electriciteit: De Hertog, Alphen a. d. Rijn 583,Loodgieter: Duiven-bode, Zoetermeer f 3100, Geboren: Pieter z. van Corne- lis Kroon en Elisabeth van Keeken; Willemijntje d. van - Hendrik Tim mer en Neeltje H. Hoop; Nicolaas z. van Johan C- Keereweer en Corne lia M. v. Stralen; Engelina d. van Jacob Eikelenboom en Johanna M. Huisman; Janna d. van Arie van Gaaien en Geertru Wolfert; Theo dorus Johannes z. van Frederik Nie- meijer en Zwaantje Woltman; Maar- tje d. van Willem M. v. d. Velden en Cornelia S. Bos. Ondertrouwd: Gerardus H. Zon- derop 2 7j. en Johanna C. Moerings 21 j-; Albertus Wiersinga 28 j. Antje Brouwer 24 j.; Antonius M. van Es 22 j. en Hendrika Lourens 20 j.; Johannes Stehouwer 27 j. en Johanna C. de Pijper 26 j., Overleden: Catharina W. Fontein 83 jaar. ROELOFARENDSVEEN DE VEENSE DEELNAME AAN HET BLOEMENCORSO AALSMEER. Reeds maandenlang is het plaatse lijke comité voor het Bloemencorso Aalsmeer druk in de weer met voor bereidingen te treffen om de Veense deelname aan het bloemencorso te doen slagen. Dit keer komt Roelof- arendsveen zelfs met twee groepen voor de dag n.l. een van bloemen en een met groenten en fruit. Van nabij hebben wij het begin der werkzaam heden aan de bloemengroep „Arre- tocht", waarmede Roelofarendsveen aan het corso deelneemt kunnen aan schouwen. Het stalen geraamte van de ar, waarop de bloemen nog gestoken moeten worden, doet vermoeden dat het plaatselijk comité zal trachten weer een mooie prijs in de wacht te slepen. Deze „Arretocht" stelt voor hoe men in vroegere dagen met ar restee een schone tocht door het sneeuwlandschap maakte. Wij zijn er van overtuigd, dat Roelofarendsveen met haar bloemen dit witte winter landschap tot volledig teven zal kun nen brengen. Maar ook de verzor* ging van de wagen met groenten en fruit belooft 't hoogst bereikbare te geven. Natuurlijk zulten vele plaats genoten dit corso .mei het Stadion- spel „Kaleidoscoop" waaraan ook eigen plaatsgenoten aan deellnemen, willen gan zien. Voor verdere bijzon derheden en kaartenverkoop verwij zen wij naar de advertentie in dit blad van heden. Aaniang 15 mnd?. ASSOCIATIE Terens opleiding Toor MIDDKNST.EXAMEN Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTS OEN 65 TELEFOON 26558 (Advertentie) SLEUTELFLORA 1952 In onze beschrijving van de bloe mententoonstelling .Sleutelflora 1952' in ons blad van Donderdag 1.1., maak ten wij melding van een meubel expositie in de foyer, verzorgd door V. en D. Men maakt er ons opmerk zaam op, dat ook de fa. Hasselman en Pander en. deel van deze exposi tie heeft verzorgd, die eveneens met planten en bloemen tot een harmo nieus interieur geworden is. Donderdag waren er 500 bezoek kers en voor Vrijdag werd een zelf de aantal geboekt. Het bestuur van Sleutelflora 1952 heeft van H. M. de Koningin een of ficieel dankschrijven ontvangen, waarin H. M. haar bewondering be tuigt voor de uitgave en uitvoering van de jubileum-catalogus. Flinke daling van werkloosheid Op 23 Augustus stonden bij het Arbeidsbureau Leiden ingeschreven 1678 werkloze mannen, waarvan 233 op D.U.W.-objecten waren tewerkge steld Een daling van ruim honderd, welke in hoofdzaak is toe te schrij ven aan de plaatsing van een flink aantal bouwvakarbeiders. Nu de bouwvakvacantie achter de rug is en een opleving in de textiel industrie valt waar te nemen, is de verwachting gerechtvaardigd, dat het werkloosheidscijfer in de komende weken nog enige daling zal onder gaan. Het aantal werkloze vrouwen nam, tengevolge van inschrijving van jeug digen, iets toe en bedroeg op 23 Aug. 184. De vraag betreft hoofdzakelijk vakbekwam winkelpersoneel en kan toorbedienden. De vacantie is zo goed als voorbij. Nu komt voor iedereen weer de tijd van werken. De R.K. Handelsavondschool biedt allien, die zich verder willen ontwik- keilen, de mogelijkheid, om onder deskundige R.K. leiding, verder te studeren. De „statuten verbieden het behalen van winst, zodat de lesgel den zo laag mogelijk worden gehou den. De lessen beginnen in de eerste week van September in de lokalen van de R.K. Jongens Mulo, Vrouwen kerkhof te Leiden. Engelse Handels- corespondentie. Maandag 8 uur; Ne- derl. Handelscorrespondentie, Dins dag 7. uur; Middenstands opleiding, één- en tweejarige cursus, Donderdag 7 uur: Boekhouden, Vrijdag 7 uur. Voor Engelse conversatie, steno en typen, worden de lesuren* na onder ling overleg geregeld. Nadere inlich tingen worden verstrekt door directeur, de heer J. Meijs, Rijnzicht- weg 24 te Oegstgeest, telefoon 20313. OOK DE HAAGWEG-SOCIëTEIT VOOR BEJAARDEN GAAT WEER DRAAIEN Gisteren schreef Stadskok in zijn Hutspot, dat de diverse comité's voor ouden van dagen in Leiden per 1 September weer beginnen te draai en. Hij vertelde echter niets over de activiteiten on dit gebied in de St. Leonardusparochie. Dit heeft vele belangstellenden aldaar ongeruèt ge maakt. Maar wij kunnen hen gerust stellen: A.s. Donderdag zal ook daar de sociëteit haar poorten weer ope nen. Feestelijke intocht van pastoor Schulte in de parochie van Meye-Zegveld Het is voor de buurtschap Meije een bijzonder feestelijke gebeurtenis geweest, toen de Meijenaren van de parochie van O. L. Vrouw Vrijdag avond hun nieuwe herder verwel komden. Aan 't station in Bodegra ven stonden ca 6 uur al enkele auto's te wachten, waarin kerk- en arm bestuur waren gezeten. Aan de grens van de parochie stond een lange stoet opgesteld. Voorop twee herauten te paard, die met schetterend trompetgeschal de nadering van de nieuwe pastoor be kend maakten. In 3 open landauers hadden plaats genomen deken L. Nieuwenhuizen van Alphen a. d. Rijn, pastoor Schulte, pastoor Schnei ders en de leden van kerk- en arm bestuur. Daarachter volgden enkele auto's met familieleden van pastoor Schulte. Namens het kerk- en armbestuur sprak hier de heer Adr. Notenboom van Zegveld een kort welkomst woord tot de nieuwe pastoor, waar in hij mede namens de parochie volg zaamheid toezegde en alle mogelijke steun, opdat de nieuwe herder zijn taak zo goed mogelijk zal kunnen vervullen. Spr. memoreerde het overlijden van de voorganger van de nieuwe pastoor en wees op de bete re omstandigheden, waarin deze in de parochie is gekomen nu daarin in het verleden veel is verbeterd. Dan zette de stoet zich langzaam in beweging, een hele lange stoet waarin voorts meereden een 34 tal ruiters, leden van de Maria-Congre- gatie, de K.A.B., de Zangvereniging Animo, Sint Deus Dedit, de Aarlan- derveense muziekvereniging D.S.S. o. l.v. haar dir. de heer C. v. Dam uit Ter Aar, de L.T.B., jongens en meis- jes op versierde fietsen, terwijl bij Schwirtz. de heer H. v, d. Maat, even voor de watertoren zich nog de bruidjes en vele schoolkinderen bij de stoet schaarden. Aan de grens van de pa rochie hadden zich voorts nog aan gesloten de heren mr. P. G. Vonk, gem. secr. van Bodegraven en het oudste raadslid de heer H. R. v. d. Heden, die beiden het medeleven van de burgerlijke autoriteiten ver tolkten. Overal domineerde het wit-geel, terwijl er vele vlaggen de huizen tooiden met de pauselijke wimpel, naarmate de stoet de kerk naderde. Nadat de pastoor en zijn gevolg, door een haag van bruidjes en leden van de jeugdverenigingen naar de kerk was geleid, werd hij daar ver welkomd door pater Mattheus Ho- vius O.F.M. die de laatste veertien dagen met de waarneming van de parochiezaken was belast. In de feestelijk versierde kerk las de deken de benoemingsbrief voor, waarna door de aanwezigen staande het Veni Creator werd gezongen. Na het afleggen van de ambtseed wer den aan pastoor Schulte de sleutels van het kerkgebouw overhandigd en de liturgische paramenten. Dan volg de de begeleiding naar preekstoel (leraarsambt) biechtstoel, doopvont en sacristie. Met een toespraak van deken Nieuwenhuyzen ving het laat ste gedeelte van de plechtigheden aan. Spr. wenste de parochie geluk met de benoeming van pastoor Schulte, die zeker in de Meije een betrekkelijk rustige en dankbare werkkring zou vinden. Na het zin gen van het Tantum Ergo besloot het Parochieël Zangkoor en de Meisjeszangvereniging Animo met het lied „De Priester" van T. Jansen muziek gezet door Louis ZONSOPKOMST-EXCURSIE VERENIGING „OUD-LEIDEN" Hedenmorgen hield „Oud-Leiden" haar aangekondigde ochtend-fiets tocht naar Woubrugge. Om ruim 5 uur verzamelden de deelnemers zich bij de Plantage. Al hoewel de weersomstandigheden voor het doel van de tocht aanvan kelijk niet geheel ideaal schenen, hadden toch ruim 50 leden in alle vroegte hun warme bedden verlaten om deze sportieve onderneming mee te maken. Onder leiding van de heer Bicker Caarten kenner bij uitstek van Leiden's omstreken werd gestart. Via het welvarende Leiderdorp kwam men ongeveer te half zes aan bij het begin van het fietspad naar Ofwe- gen. Men genoot van de tocht langs dit fietspad dwars door het zo mooie Zuidhollandse polderlandschap. De zon kwam prachtig op, om daarna weer spoedig aan het gezicht te worden onttrokken. De deelnemers aan de tocht zijn dus wel zeer for' tuinlijk geweest. Om plm. half zeven werd Wou brugge bereikt. In Hotel „Het Oude Raadhuis" had men een groot aan tal heerlijke pannekoeken gebakken, die zich goed lieten smaken. Nadat nog een bezoek was ge bracht aan de voormalige dorpsge vangenis, werd de reis naar de Sleu telstad aanvaard. .Om ruim 8 uur was een ieder weer „binnen de wal len". Deze tocht was voor de organisa tor, de heer Bicker Caarten, een suc ces en de deelnemers zulten onge twijfeld een mooie herinnering be waren aan deze expeditie. De ..langslapers" hebben bepaald wat gemist! CIRQUE GEANT GEEFT IN LEIDEN 3 VOORSTELLINGEN. Slechts twee dagen zal het Cirque Géant, het „reuze circus" van Jos Mullens, in Leiden zijn. A.s. Maan dagmorgen worden op het Schutters veld de tenten opgeslagen en reeds Maandagavond wordt de eerste voor stelling gegeven. Dinsdagmiddag volgt de tweede en Dinsdagavond de laat ste (waarbij men, zoals ons de direc tie verzekerde, niet bevreesd behoeft te zijn, dat de tent reeds tijdens de voorstelling zal worden afgebroken). Men zal zich nog herinneren, dat het circus Mullens twee jaar geleden in vlpnmen opging, maar de direc teur is niet bij de pakken neer gaan zitten en heeft een nieuw en beter circus opgebouwd, hiertoe mede in staat gesteld door het Franse circus Bouglione, dat een aantal roofdieren aan Mullens uitleende. Men zal ze straks in de 5000 plaatsen tellende tent kunnen zien. Bovendien ver meldt het programma het optreden van negen ijsberen uit het Cirque d'Hiver. Er wordt natuurlijk ook paardendressuur te zien gegeven en het hoogtepunt van de voorstelling zal Atomia voor haar rekening ne men, wanneer zij zich dwars door de vlammen heen uit een kanon zal la ten schieten! Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Hildegonda Maria, dr van Th. M. Bergers en W. J. C. M. Boogers; Alida, dr van P. Sloos en J. E. Gubler; Johannes zn van P. Th. M. Hagen en J. Hofman; Joke Klazina, dr van J. Zee en K. Willemse; Jan, zn van A. Leeuwen- burgh en M. van Driel; Margaretha Tonny dr van C. L. Helmich en Th. G. van Bovene; Joannes Adrianus zn van J. Lemmers en A. A. van den Berg. Overleden: C. Tuinhof de Moed, vrouw 81 jr. PROF. DR. J. J. L. DUYVENDAK RECTOR-MAGNIFICUS Bij K. B. is voor het studiejaar 19521953 benoemd tot rector-mag- nificus der Rijksuniversiteit alhier prof. dr. J. J. L. Duyvendak. AVONDMUZIEK IN DE HOOGLANDSE KERK. Het programma van de 6e avond- muziek op Maandag 1 September 1952 te 8.20 uur in de Hooglandse Kerk, door Adriaan Blankenstein, organist van de Hooglandse Kerk luidt: 1. a. In Dir ist Freude, b. Trio in c. kl. t. Adagis-Allegro, c. Ach Herr mich arme Sünder en d. An Wasserflüssen Eabylon, J. S. Bach; 2. a. Basse de Cromorne en b. Caprice sur le grands jeux Clerambault; 3. Aria en Gigue, Loeillet; 4. Toccata in F., Joh. Pa- chelbel; 5. a. Gelobet seist Du Jesu Christ, en b. Intrada, gefigureerd ko raal en Fuga over Psalm 33, Adr. Blankenstein. DIPLOMA ZWEMMEN IN „DE ZUL" Ruim honderd geslaagden. Een woord van hulde voor de chef- badmeester H. Rol, bijgestaan door de heren B. Westbroek en S. Stokkel. Voor de meisjes was mej. C. Dorleyn de aangewezen figuur. De namen der geslaagden waren: Jongens A: Nico v. Bierruen, Frans v. Dorp, Niek Moonen, Wim v. Wei zen, Joop Gijsman, Andries v. d. Waals, Giel Polak, Ger Gijsman, Robby Truman, Emanuel Evers, Sjaak v. Veen, Bernard Brinksma, Dick Hoogeboom, Gerard v. d. Reijden, Piet Bekooij, Wout v. Maris, Piet Schouten, Robbie Kolderman, Peter Maters, Henk Karstens. Jongens B: Jan Honnef, Rob Rijns- burger, Louis Krassenburg, Hans Sieval, Jan Poelgeest, Simon Ouwer- kerk, Arnold Barends, Hans v. Ben- turn, Henk Meershoek, Peter Onvlee, Kees Meijer, Fijmen Meijer, Wim Went, Rudolf v. d. Reijden, Henny Blom, Wim Selier, Jan Selier, Dieter Filippo. Meisjes A: Truus Postma, Jopie Goddijn, Josephien Goddijn, Agnes Willems, Ida v. Loo, Thea Selier, Ria v. d. Meer, Anneke v. Weelden, Elly v. Zonneveld, Mineke Kikkert, Jeantje Kruidenier, Joke de Feij, John Schaft, Jeanne de Vrind, Suus van Ingen Schenau, Jacqueline Kat, Rietje Wolbersen, Ellen Plesman, Ineke Ober, Yvonne de Wolf, Anja Honnef, Coby Lagerman, Ada Hennipman, Hilde de Jong, Corrie Plaizier, Ali v. Klaveren, Bea Koster, Toos Stap per, Coby v. Giffen, Ria v. Maris, Ridi Klinkhamer, Tiny Dool, Margreet Reijneveld, Eds v. Bers, Jopie Schip per, Tiny Verweij, Adri van Nood, Mientje Benning, mej. N. v. Noort, mej. C. v. Noort, Anneke Doorlandt, Ali Marks, Suus v. Es, Dicky Hun- dersmarek, Plonie Juffermans. Meisjes B: Lidy Barmen 't Loo, Joke Dijsselbloem, Annie Kooreman, Irene Munnik, Judith Logeman, Ineke v. Leeuwen, Gerda Bostelaar, Miep v. 't Oosten, Beppie Vogelenzang, Ina Planjer, Marrie Vermond, Judith Ar- noldes, Tiny Levarht, Leny Reize- voort, Elsje Pruis, Jeantje Kranen burg, Anneke Assië, Anneke Privë, Leny Schryer, Maart je Bakker, Tiny de Kier, Mar greet je Plomp, Marian ne Reijneveld, Nel Hogenes, Truus Postma, Sanny Sliggers, Nelly van Maanen, Gerda Ouwerkerk, Willy Bal, Willy Kershof, Ria Kemner, Elly Blöte, Ria Sloos, Corrie v. d. Wijngaard, Adri Kwestro, Elly Ver weij, Lies Oudshoorn, Marja Roden burg, Nel Kennis, Ria de Lange, Elly Veen, Coby Lens. (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). REGEN- OF ONWEERSBUIEN. Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele re gen- of onweersbuien. Overwe gend matige wind, aanvankelijk uit Oostelijke, later uit Zuide lijke richtingen. In het Noorden van het land vannacht minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. 31 Aug.: zon op 5.50, onder 19.29; maan op 17.56 en onde* 0.05 uur. Kans op onweer Het K.N.M.I: deelt mede: Na het fraaie weer van gisteren is het weer vandaag geleidelijk meer onder invloed gekomen van een de pressie, waarvan het centrum bij de Westkust van Frankrijk lag. Deze depressie beweegt zich in Noord- Oostelijke richting en zal daarom ook morgen het weer beheersen. De sto ring brengt vry warme, maar ook on stabiele lucht uit Frankrijk mee. In Frankrijk kwamen daarin op ver schillende plaatsen onweer voor, ter wijl vanmorgen ook in ons land al licht buien vielen. Het is te ver wachten, dat ook morgen enkele buien zulten voorkomen; waarbij ook onweer kan optreden. Naast buien zijn echter ook opklaringen te ver wachten en de temperaturen blyven aan de hoge kant. tiet u>-eeA in. Subojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max.-temp. gisteren OSLO onbewolkt 17 c. LONDEN zwaar bew. 24 c. KOPENHAGEN half bew. 17 c. AMSTERDAM regen 21 c. ZURICH zwaar bew. 31 c. LOCARNO licht bew. 27 c. GENèVE weerlicht 28 c. PARIJS zwaar bew. 26 c. BORDEAUX mist 28 c. NICE zwaar bew. 25 c. FRANKFURT zawar bew. 25 c. MüNCHEN zwaar bew. 27 c. WENEN zwaar bew. 28 c. LUXEMBURG zwar bew. 23 c. GRENOBLE zwaar bew. 30 c. INNSBRUCK zwaar bew. 29 c. STOCKHOLM regen 17 c. HELSINKI regen 13. c. DE LEIDSE Trianon: „Jong, aardig en rijk". Een schone bloem uit Texas belandt met haar Pa in Parijs en wordt vre selijk verliefd op een Franse jonge ling. Op zichzelf beschouwd zou dit nu zo heel erg niet zijn, maar Pa is tijdens een vroeger Parijsbezoek eens verliefd geworden op een Parijse juffrouw. Hij heeft deze jongedame toen getrouwd en mee naar Texas ge nomen. Het eind van het liedje was, dat de Parijse juffrouw zo'n vreselijk verlangen kreeg naar de lichtstad, dat ze Pa met 'n twee-jarig dochtertje in Texas achterliet en in Frankrijk haar oude baantje van cabaretière weer ging uitoefenen. Als Pa nu na achttien jaar weer in Frankrijk komt en daar de liefde van zijn dochter ontdekt, ontsteekt hij in heilige drift en verbiedt alle omgang. Dan duikt Ma weer boven water, die na achttien jaren ineens in moeder liefde ontvlamt (men constateert ongetwijfeld, dat er nogal wat vuur werk aan de film te pas komt) en na een paar middagjes tot de vaste over tuiging komt,_ dat het werkelijke, echte, diepe liefde is tussen de jon gen en haar dochter. Pa wordt nu vlug verteld, dat zyn huwelijk mis lukt is, omdat zij niet bij hem hoorde, maar dat gedurende de tien dagen, dat de jongelui elkaar kennen, zon neklaar gebleken is, dat zy wel voor elkaar bestemd zyn. Ten slotte kirt het meisje nog een keertje „Mams" en dan mag men weer naar buiten. K. F C. 18 jaar. Casino. „Bakersprookjes" vindt a charme vooral in de dikwijls gees tige dialoog, en het vlugge tempo, waarin de gebeurtenissen zich afspe len. Het verhaal is een complex van samenwonings-perikelen en 't gebrek aan personeel. Er ontstaan aller lei verwarringen, complicaties en pro blemen. wanneer blijkt, dat men elkander niet kan of wil begrijpen. De acteurs zijn reeds acceptabel, voor al Joan Greenwood overbluft dikwijls door haar vlotheid en snedig spel. Waat het een comedie betreft, die niet au serieux genomen dient te worden, behoeven alle uitspraken en consequenties in dit blijspel evenmin ernstig te worden opgevat. Niettemin dient deze film o.a. toch voor 18 jaar voorbehouden te blijven. Luxor. In de film ,,'s Nachts langs de weg", wordt op treffende wijze een beeld gegeven van de moei lijkheden en verleidingen, waaraan de chauffeurs, die met hun zware trucks in de nacht er op uit moeten, om via de grote autowegen het vracht verkeer tussen Oost- en West-Duits- land te verzorgen, zijn blootgesteld. Men schetst daartoe niet de beleve nissen van een avonturier, maar van een sympathieke, betrouwbare vracht rijder. Hij is een goede vijftiger, ge lukkig getrouwd en ondanks zijn zware beroep bevalt het teven hem best. Dan overrompelt hem het nood lot. Vlak vooi hem verongelukt een roekeloze automobilist en als de vrachtrijder toesnelt om te helpen, vindt hij een portefeuille met 20.000 R. M. Terwijl hij het geld bij zich steekt, om het aan de politie te ge ven, hoort hij, dat de verongelukte een deviezen-smokkelaar is. De ver leiding blijkt te groot. Hij steekt het geld bij zich, om eindelijk eens alle dingen te kopen, die hij zijn vrouw al zo lang had willen geven. Maar met het geld komt hij in de greep van het avontuur. Een liftend meisje zorgt, dat hij betrokken wordt in een bontsmokkel tussen Oost- en West- Duitsland. Als hij goed en wel be grijpt, wat men van hem verlangt, zit hy reeds zo vast, dat er geen ontko men meer aan is. De smokkelaars hebben hem volkomen in hun macht. Uiteindelijk is het de weinig deugd zame jongedame, die hem uit het moeilijke parket redt, met terzijde stelling van haar eigen belangen. In het meisje en de chauffeur wordt een typisch beeld gegeven van de verwor ding in het huidige Duitsland, een verwording, waar practisch gespro ken in veel gevallen heel moeilijk aan te ontkomen is. Anderzijds wor den echter de goede karaktereigen schappen, die nog teven in het afge gleden deel van het volk, zodanig naar voren gebracht, dat er hoop doorbreekt voor de toekomst. Een zeer goede film die geschikt is voor personen boven 18 jaar. Doktersdienst. A.s. Zondag, 31 Aug. '52, zal de dienst worden waar genomen door dr. De Graaff, Jansen, Meij-boom, Nieuwzwaag, Veldhuizen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Aug., 13 uur, tot Zaterdag 6 September, 8 uur, waargenomen door: de Apo theek Herding Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Rex heeft deze week een greep ge daan in de oude doos en daar de be kende Nederlandse film „De Jantjes" uit opgediept. Na zoveel uitvoeringen van het spel op de planken en na zo veel draaien van de film, welke er indertijd van het toneelspel is ge maakt, kent iedereen de drie Jantjes uit de Jordaan „de dolle", „de blau we" en „de schele". Maar het is toch aardig ze nog eens terug te zien en hun wederwaardigheden opnieuw te beleven. Voor 14 jaar. Lido. De kostelijke Weense hu mor in de film geeft in „Twee in een auto" weer volop te genieten. Hans Moser, tezamen met Wolf Albach- Retty zorgen maar weer uitstekend voor de komische noot in deze film, welke een spel is van vergissingen, leuke vondsten en charme. Het grondmotief van deze aardige film is het volgende. De onderwijzer August Bröseke heeft samen met de school-concierge Ferdinand Walzl (Hans Moser) de hoofdprijs gewon nen in een voetbalpool, maar even later horen zij, dat er nog meer dan honderd gelukkigen zijn, zodat de spoeling wel heel erg dun wordt. Van hun voornemen om van dit geld een auto te kopen is alleen een oude rammelkast het resultaat, waarbij twee oude banden. Om aan twee nieuwe te komen en tevens benzine voor de reis, plaatsen zij een adver tentie om een reisgezel, die bijdraagt in de kosten. Een verkoopster in een warenhuis, Lisa Krüger, schrijft op deze advertentie. Langs telegrafische weg maakt zij een afspraak met Au gust, die echter de concierge Ferdi nand stuurt. Deze treedt echter zo onhandig op, dat Lisa niet hem ont moet, maar de beroemde auto-cou reur Schmittlein. Deze vindt Lisa leuk en dus besluit hij voor de on derwijzer August Bröseke te speten. De volgende morgen vertrekt het tweetal, spoedig gevolgd door Au gust en Ferdinand in hun rammel kast. En met de tocht van beide auto's beginnen ook de verwikkelin gen, welke tot allerlei misverstanden en precaire situaties aanleiding ge ven, maar waarbij het natuurlijk ook nu weer tot de gewoonste oplossing komt en waarbij Lisa natuurlijk ook haar coureur definitief in bezit krijgt. Een film voor alle leeftijden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2