Nat. zwemkampioenschappen brachten matige tijden Joep Jongeleen won 1 km. wedstrijd te Alphen a.d. Rijn ïiJnei6StminÓ« S^maakt/'GoeSe ™»er *.dd« begevem hebben hun derde werd de Amsterdammer Bik'CesteTsteken Nat. wedstrijden op Duinhorst Puck Brouwer vestigde een nieuw Schots record Nederland won handbalwed- strijd van België met 20-6 MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Geertje Wielema viervoudig kampioene Vier maal tijdens de Nederlandse zwemkampioenschappen 1952 is de hoogste trede van het ere-platform bestegen door de 18-jarige Geertje Wielema. Met het behalen van de nationale titels op de 1500 m. vrije slag, de 400 m. vrije slag, de 100 m.rugslag en met naar clubgenoten op de 4 x 100 m. vi'ije siag estafette en dan spreken wij nog niet eens van haar tweede plaats op de 100 m. vrije slag, heeft het blonde Hilversumse zwemstertje bewezen op dit ogenblik Nederlands meest begaafde en veelzijdigste zwemster te zijn. Dit prachtige resultaat is, gevoegd bij de andere prestaties, v/elke door de talrijke deelnemende Robben-leden werden geleverd opnieuw het bewijs hoe succesvol en dus hoe uitstekend de training van Jan Stender is. Velen hebben deze dagen in het knusse onoverdekte gedeelte van het sport- fondsenbad te Rotterdam dan ook de verzuchting geslaakt: was Jan Stender er maar bij geweest in Helsinki. haar verwachtte. Na het door Hannie weer te traag genomen keerpunt kwam Koosje van Voorn gevaarlijk opzetten, maar terwijl ieder zich con centreerde op het tweegevecht tussen Hannie Termeulen en de Groningse, dat naar het leek de beslissing zou moeten brengen, kwam daar geher/ onverwacht Geertje Wielema naar voren en Koosje van Voorn werd, al voor zij het gevaar had gezien, naar het derde plan teruggedrongen. Toen ging Geertje op Hannie Termeulen af. Bij elke slag werd het verschil kleiner, maar de voorsprong van de Amsterdamse bleek te groot en in de matige tijd van 1.09.0 werd de zilve ren medaille-winnares van de Olym- pisohe Spelen eerste. Op de 100 m. rugslag dames kregen wij bijna een herhaling van Helsinki. Wat Geertje Wielema betreft ten minste. Weer kwam zij enkele malen met de touwen in aanraking en Joke de Korte kreeg zodoende de kans op het kampioenschap, maar wat GEERTJE WIELEMA. Veel meer vreugde hebben wij ove rigens niet aan deze kampoenschap pen kunnen beleven. Het mag dan waar zijn, dat het bad met zijn groot ondiep deel en het gebrek aan over loopgaten, waardoor een hinderlijke golfslag ontstond, zich niet leende voor het maken van geweldige tijden, onmiskenbaar toch heeft zich bij de deelnemers en deelneemsters een al gehele achteruitgang gedemonstreerd. Een onderdeel van het programma was het aankijken beslist niet waard. Dat was, wat kan het anders zijn ge weest, het schoonspringen. Lenie LantingKeiler bracht er nog iets van terecht, maar bij de andere was het een droeve vertoning. Voor het peil van het springen van de heren is kenmerkend, dat de 43-jarige vete raan de Haas met uiterst gering ver schil achter van Moll tweede werd en daarbij moet dan nog worden gezegd, dat de Haas #igenlijk nog de enige was, die blijk gaf iets van het schoon springen te begrijpen. De prestaties in cijfers uitgedrukt waren dus niet best, dat neemt niet weg. dat talrijke opwindende duels te zien zijn geweest en het publiek, dat strijd nu eenmaal belangrijker vindt dan tijden en punten, heeft bij vele races ongetwijfeld kunnen genie ten. Strijd moest bijvoorbeeld geleverd worden door Joris Tjebbes die op de 100 meter ernstige concurrenten had in Willemse en Zijlstra. Pas 25 meter voor de finish kon de Heemstedenaar de aanval van zijn belagers afslaan om tenslotte in 1 minuut precies zijn titel te prolongeren. Ook op de 400 meter vrije slag kreeg hij een felle aanval te verduren en wel van het Noorde lijke tweetal, de twee Pieten Elzenga en Ten Thije. Weer vocht Tjebbes wat hij kon, maar nu moest hij beiden la ten gaan. Ten Thije was er na de eerste honderd meter al tussenuit ge trokken, maar niemand vreesde toen nog voor de zege van Tjebbes, die al tijd zijn eigen -race zwemt. Maar toen het tijd was voor de eindsprint, was Ten Thije al ver weg en bleek Tjeb bes toch niet voldoende reserves te hebben om hem terug te halen. Elzen- ga was naast hem gebleven en na het laatste keerpunt zwom hij zich even eens los van de 100 meter-kampioen, die derde werd. Op de rugslag en de schoolslag wa ren bij de heren geen verrassingen te noteren. Van der Veen had niet veel moeite met Kievit, die sedert hij 's lands wapenrok heeft aangetrok ken zijn oude vorm niet meer heeft gevonden. Daan Buyze, met Geert Jan van Rooy, de enige vlinderslag- zwemmer in deze finale, ging vanaf de start onbedreigd op de titel af, maar op de laatste 25 meter had de Hagenaar moeite om zijn armen over het water heen te krijgen. Geertje in Helsinki verzuimde, deed zij thans in Rotterdam. Zij bleef, toen Joke op 20 meter van het eindpunt naast haar kwam, niet doormalen met haar linkerarm over de kurklijn, doch zij maakte zich ineens los om weer snel een voorsprong, de beslissende, te nemen. Prachtig had zij tevoren in de 400- meter-finale gezwommen. Bij het 100 meter keerpunt had Greetje Lugt- hart enkele meters voorsprong maar de fraai en rustig zwemmende Hil versumse liet zich niet tot een te vroeg ingezet duel verleiden en met haar krachtige beenslag bleef zij haar eigen wedstrijd zwemmen. Halver wege lag zij iets voor, terwijl op het tweede plan een hevige strijd om de derde plaats gaande was tussen Flo rence Peters, Ryneke Sijmons en Tine van Erenk. De strijd tussen Geertje en Greetje werd feller en heviger. Geertje Wielema maakte zich lang zamerhand los en toen de laatste 100 meter ingingen had zij een 3 a 4 mer ter voorsprong Onbedreigd ging zij toen op de finish af. Greetje Lugt- hart werd tweede en Tine van Brenk derde. Hoe spannend het gevecht om de derde plaats was geweest blijkt v/el uit de tijden. Tine van Brenk no teerde 5.41.5, Florence Peters en Ry neke Sijmons werden gelijk als vier de en vijfde geklasseerd met 5.41.6. Lies Bonnier heeft haar wedstrijd loopbaan met een overtuigende over winning op de 200 m. schoolslag afge sloten. Pas na 150 meter werd zij be dreigd door de verbeten naar voren komende Nel Garritsen, maar Nel was te laat r\?t haar aanval en zij kon Lies Bonnier niet meer benade ren De Bossche zwemster had haar revanche voor de nederlaag van Hel sinki tegen Nel Garritsen geléden. en haar kampioenschap, dat haar verle den jaar te Sittard op zo'n onver wachte wijze was ontgaan. Alphenaar Sj. Heinen kwam als nummer vijf binnen. 6e werd H. Campen en 7e S. W. Huik. Bij de dames was het Jans van Schaik, die onbetwist kampioene werd in 23 min. 22 sec. De tweede plaats werd veroverd door Gon van der Bijl in 23 min 52 sec; 3e Greetje van Eik in 26 min. 09 sec. 4e. en 5e. werden de Gezusters Van Dijk. Dan was er ook nog een prestatie zwemtocht over eenzelfde afstand, waaraan voornamelijk dames en he ren van de plaatselijke EHBO mee- zwommen. Bij de heren waren'de eerste twee C. Zijtveld en H. Wal raven; bij de dames: 1. H. Hamer link; 2. H. Groeneveld en 3. J. Groe- neveld. Hiermede was een periode van'114 uur goede zwemsport voorbij. Het betekende echter nog niet het einde van dit zwemfestijn, want in het zwembad zijn hierna volks wedstrij den gehouden. De belangstelling was groter dan dit jaar nog het geval was geweest. Zaklopen voor jongens en meisjes, tobbe varen, touwtrekken etc. waren evenzovele gewaardeerde nummers en vooral het laatste dat voor de dames bestemd was, ver wekte veel hilariteit. Al met al een gezellige middag, die het AZC-be- stuur, dat naar verluidt, momenteel niet zo erg eens is, de overtuiging zal hebben geschonken: het kan toch wél! De uitslagen hiervan zijn: zaklo pen jongens: 1. G. Vroom, 2. D. Maaskant, 3. L. v. Dam; id. meisjes: 1. G. Schouten, 2. E. Basie, 3. A. Bonte; Touwtrekken, dames: 1. me- een dertigtal. Hier werd Emmy Mul-1 vrouw v. Keeken, 2. mevr. v. d. Neut; der eerste in 10 min. 30 sec Zij 3 mevr. Wijbenga; id. jongens: 1. C. maakte een tijd gelijk aan de tweede-j v. Zijtveld. 2. H. Zuidam. 3. L. van in de jongens-afdeling. Zij liet tal i T}am. Popduiken, jongens: 1. C. van van jongens achter zich. 2e werdI Zijtveld, 2. J. v. d. Stouwe. Tonnetje- Maartje Haasbeek in 10 min. 55 sec., j roeien, dames cn meisjes: 1. Lenie 3e Suzan v. d. Berg in 11 min. 13 sec.Basie, 2. Gerda van Dam, 3. mevr. 4e. N. Gorree. j Wijbenga. Hindernislopen, jongens 1. Toen kwam de wedstrijd voor he- P. v. Kooten, 2e. J. Vroom, 3. R. v. ren over 1 kilometer. De deelname] Kooten; id. dames 1. mevr. Wijben- was bevredigend; we telden onge- j ga, 2e mevr. v. Keeken; id. oudere veer 20 koppen, die fel en met veelmeisjes: 1. W. Schreuder, 2. L. Basie, gespat van start gingen. Reeds direct' 3. J. van Schaik; id. kleine meisjes: 1. kwamen Jongeleen en Zitman naarlE. Zuidam, 2. L. Kantebeen, 3. M voren. Zoals gemeld, lagen ze steeds Verbeek, vrijwel gelijk. Twintig meter voor j het einde scheen de L.Z.C.'er te gaan DE KANAALZWEMMERIJ. vis" kwamaarj™negelX I met een tijd van 16 min. 40 sec werd rA.wJ! aèhterge^ïifStOen°zlcmeI'm1a0a?1aSi Abd el Kader verloor het bewust- het einde wat terrein verloor. Zijn'2"" "fat 1aan toord tijd werd 17.04.3 Vierde werd Van w« Vóór de LZC'er Zitman Zaterdagmiddag werden in het Aarkanaal te Alphen aan den Rijn de jaarlijkse kampioenschapswed strijden zwemmen gehouden voor odames en heren, op de 1000 en 500 meter voor jongens en meisjes, een en ander georganiseerd door de Al- phense Zwemclub Na een felle strijd met de L.Z.C.'er Zitman, ver overde de Alphenaar Joep Jongeleen opnieuw het kampioenschap op de 1000 meter. De wedstrijden werden begunstigd door buitengewoon fraai zomerweer, hetgeen mede een groot aantal belangstellenden op de been bracht. Joep Jongeleen, die het vorig jaar voor het eerst de titel bij de heren won, was ook nu ongenaakbaar voor de Alphense zwemmers. Dat het toch zo'n fraaie race werd, is te danken aan de deelname van de Leidenaar L. Zitman. Evenals vorige week te Oudewetering, toen deze zwemmers de 2e en 3e plaats deelden, gingen ze weer zij aan zij over de baan. Een fractie van een seconde was Jonge leen eerder over de finish. Om plm. half drie werd gestart door een dertigtal jongens beneden de 16 jaar, die elkaar de eer betwist hebben op de 500 meter. Joel Kalte- necker» zoon van de Alphense bad meester, werd onbetwist eerste bij de jongens in de tijd van 9 min. 59 sec.; 2e werd M. Naber in 10 min. 30 sec. en 3e J. van Dam in 10.55; 4e J. Rijnsburger. Bij de meisjes startte eveneen; Hannie Termeulen heeft op de 100 Rijn, Amsterdam in 18.43. De tweedel moes( n- kr^p opgevent nog m. vrije slag gedaan, wat men van geen uur na zyn vertrek van Kaap Hannie Termeulen Ned. kampioene 100 m. FANNY WON WEER TWEEMAAL Crack op non-actief wierp kogel De nationale athletiekwedstrijden, die gistermiddag op het vriendelij ke en zonovergoten „Duinhorst" te Wassenaar aan de rand van Den Haag door „de Trekvogels" werden gehouden, hebben onmiskenbaar ge toond, dat het merendeel onzer ath- leten na het afgelopen zware seizoen „wedstrijdmoc" is Voeg daarbij de omstandigheid, dat op een groot aantal nummers figuren aan de start verschenen, die meestal veel te sterk voor de overige deelnemers bleken en dat de nieuwe Duinhorst-baan misschien wel snel wordt, maar dat bij lange na nog niet is, en het zal duidelijk zijn, dat de enige honder den toeschouwers, die het veld om zoomden slechts matige prestaties en een vaak kleurloze strijd hebben te aanschouwen gekregen. Zo had bijvoorbeeld Fanny BlankersKoen niet de minste moeite om de 100 meter te winnen in een toch niet zo snelle 12.sec., hetgeen evenwel ruimschoots voldoende was om haar clubgenote Nel Buch op 0,6 sec. en Gerda van der KadeKoudijs op 0,8 sec. afstand te houden. En bij de heren behoefde op hetzelfde nummer ook Sleeuwenhoek lang niet alles te geven om in 11.sec. als eerste over de eindstreep te gaan, want van der Meulen en Peters konden het niet verder dan tot resp. 11,2 en 11,3 sec. brengen. De finale van de 200 meter heren bracht eigenlijk voor het eerst op deze middag een spannend duel. Zo fel was het gevecht om de eerste DEMONSTRATIES IN DENEMARKEN EEN SUCCES. Zondagmorgen is het gezelschap Nederlandse korfballers(sters) en of ficials, dat een demonstratietoer door Denemarken heeft gemaakt, in -Ne derland teruggekeerd. In totaal wer den acht wedstrijden gespeeld, waar van vier op de sporthogescholen te Ollerup, Viborg, Veijle en Sonder- borg, en vier in Odense, Aarhuus, Odder en Horsens. Al deze demon straties mochten zich in een bijzon dere belangstelling van de zijde van onderwijzend personeel verheugen, maar ook uit de kring van de gym nastiekverenigingen e.d. waren steeds veel personen aanwezig. Het gevolg was, dat in de laatstgenoemde plaat sen verenigingen werden opgericht of dat in reeds bestaande sportclubs besloten werd met de beoefening van korfbal aan te vangen. Op de sporthogescholen zal de mogelijkheid van instructie-cursussen onder het oog worden gezien, in y/elk géval de KNKB zijn steun zal verlenen door hét zenden van instructeurs en ma teriaal. De indruk van de leiders van de toer is, dat de Denen in het algemeen met korfbal zeer ingenomen zijn en dat als de Deense korfbalbond de propaganda krachtig ter hand blijft nemen er grote mogelijkheden voor het spel liggen. Voorlopig zal men zich met het vormen van spelleiders moeten bezighouden, opdat men in het volgend voorjaar er wordt in Denemarken in de wintermaanden niet aan buitensport gedaan ge reed is onder het onderwijzend per soneel op grootscheepse wijze de propaganda voort te zetten. Palle Schmidt, voorzitter van de Deense korfbalbond en inspecteur voor de lichamelijke opvoeding in Jutland, is met zijn medewerkers direct met de voorbereiding van een en ander begonnen en men heeft goede ver wachtingen. Al met al heeft de KNKB in Denemarken veel goodwill ge kweekt. NED. BRABANT—BELG. BRABANT 12—2. De Nederlands Brabantse korfbal ploeg heeft gisteren te Breda een overtuigende 122 zege behaald op de Belgische Brabantse ploeg. Het Nederlands-Brabantse team stak zo wel technisch als tactisch boven zijn tegenstander uit. Het opbouwen van de aanvallen was veel beter ver zorgd en het schot was juister ge richt. De gasten combineerden aar dig, doch het tempo lag veel lager en zij schoten de bal niet naar de korf, doch duwden hem", waardoor succes uitbleef. De rust kwam met 70, het einde met 122. plaats tussen Vroon en Verwey, dat zelfs de finish geen beslissing kon brengen. Precies gelijk verbraken zij n.l. de draad, in een overigens ook weer niet bepaald imponerende tijd van 23,1 sec. Verwey was ech ter kort tevoren ook al een keer in de baan geweest. En niet zonder succes, want in 50,9 had hij de 400 meter voor zijn rekening genomen. Met 3 meter voorsprong op de rest van het veld arriveerde hij aan het eindpunt, hetgeen voldoende aan duidt, dat ook hier elke strijd ont brak- Fanny Blankers was met één overwinnig niet tevreden. Haar ver langen naar nog een zege bracht zij bij het verspringen tot uiting, waar zij met 5.43 meter veruit de sterkste bleek. Niettemin bleef de wereld- recordhoudster met deze afstand aanzienlijk ten achter op de glans volle 6,05 meter, die zij 7 dagen ge leden tijdens de strijd om de P. J.- beker te Amsterdam bereikte. Bij het kogelstoten heren kregen we voorts een bijzonder interessan te prestatie voorgezet. Interessant omdat iemand, die in het geheel niet voor dit nummer stond ingeschreven, de kogel het verst van zich weg wist te krijgen. Nadat de winst reeds met 12.93 meter op naam van Rebel was geschreven, kwam n.l. Bram Appel, vroeger een van de Trekvogel-cracks, doch reeds ruim drie jaren op non- actief, bij de ring staan, „Wat, is 12,93 meter het verst wat er gehaald is", vroeg hij, onmiddellijk gevolgd door een „laat mij die kogel eens even vasthouden". Drie maal stoot te hij gekleed in colbertcostuum achtereenvolgens haalde hij 13,17 meter, 13,15 meter en 13,15 meter. Vierentwintig centimeter verder dus dan winnaar Rebel, een verrichting, die allen, die dit zagen, van verba zing de mond deed openvallen. WEDSTRIJDEN RIJKSPOLITIE. A.s. Donderdag wordt in het Leid- se Hout te Leiden in gewestelijk ver band een grote athletiekwedstrijd georganiseerd van de Rijkspolitie uit het Gewest 's-Gravenhage. Hieraan nemen deel de steden Middelburg, Dordrecht, 's-Gravenhage en Leiden, met ongeveer 80 athleten. De wed strijden beginnen om 12 uur. Aan het station wordt verzameld tussen 11 en 12 uur en met muziek van de Rijkspolitie voorop marcheert men naar het Leidse Hout. Bij de internationale wedstrijden op het rugbyterrein van Murray- field te Edinburgh heeft onze land genote Puck Brouwer de 100 yards dames gewonnen in 11.1 sec-, een nieuw Schots record. Mej. P. Scri- vens (Engeland) werd tweede en Shirley Strickland (Austr.) derde. Mej. Scrivens had van de start af de leiding, maar werd kort voor de streep door Puck Brouwer inge haald en gepasserd. De tijd van Puck Brouwer lag 0.1 sec. beneden de beste tijd, welke in Schotland tot nu toe op deze afstand gemaakt is. Theo Saat (Ned.) won de eerste serie van de 100 yards invitatie wedstrijd voor heren in 9.9 sec. Laing (Jamaica) werd in deze serie tweede. De andere series werden ge wonnen door La Beach (Jamaica) en Rhoden (Jamaica), onderschei denlijk in 9-9 en in 10 sec. Na een nek-aan-nek race met de Australische athlete V. Johnston heeft Puck Brouwer ook de 220 yards ge wonnen, Voor haar werd en tijd van 25.2 sec. afgedrukt. Bij de heren won de Brit Green REGIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Fraaie prestatie van Ria v. Arkel op hoogspringen. De Rotterdamse Athletiek Com missie organiseerde onder zeer fraaie weersomstandigheden haar derde grote regionale baanwedstrijd op de prachtige Nenijto sintelbaan. De be langstelling van de zijde der athle ten was enorm. Meer dan 600 deel nemers verwerkten 1100 nummers. Onder de talrijke deelnemers waren ook enkele leden van de AAV '36c uit Alphen aan den Rijn. Enkelen van hen liepen hun eerste wedstrijd in groot verband. Zij doorstonden deze vuurproef goed. Bij de C-jongens (de jeugdigste categorie) werden J. v. Harskamp en H. v. d. Vlies beide 4e in hun serie OD de 60 m. resp. in 8.8 sec. en 9.5 sec. Op verspringen bereikten zij resp. 3.90 m. en 3.75 m. Bij de C-jon- gens sprong ook nog R. v. d. Meer. Hij bereikte 4.14 m. G. Blaauw start te op de 80 m. en 300 m. voor B—jon gens. Op het eerste nummer werd hij 3e in zijn serie met 10.8 sec. ter wijl hij op de 300 m. 45.2 sec. liep. Verdienstelijke prestaties voor een nieuweling. Op de 100 m voor jongens A bracht G. Renzenbrink het tot een 4e plaats in zijn serie in 12.4 sec. F. v. Hars kamp bereikte bij de heren op het nummer verspringen klasse C de 4e plaats met 5.42 m. Een zeer fraaie prestatie leverde wederom Ria v. Arkel. Zij won het nummer hoogspringen voor dames in de A-klasse met 1.49 £6 m., wat een verbetering betekent van het reeds op haar naam staande Goudse re cord. Op verspringen voor A-meisjes werd zij vijfde met 4.24 m. en op ko gelstoten in dezelfde categorie ein digde zij als 7e met 8.65 m. Op het NAC-terrein te Breda werd een handbalwedstrijd gespeeld tus sen Nederland en België. De uitslag werd 206 voor Nederland, nadat onze landgenoten met rust reeds een 73 voorsprong hadden behaald. Het Nederlands handbal-elftal was gedurende de eerste helft van de wedstrijd verre de meerdere, vooral de rechtsbuiten van Mourik (PSV) blonk uit. Nadat in het begin beide ploegen een gelijk opgaande strijd hadden geleverd, scoorde van Mou rik (PSV) met een diagonaal schot 10. Dat van Mourik weet wat doel punten maken is, bewees hij, toen hij vijf minuten later uit een vrije worp het tweede Nederlandse doelpunt maakte (2—0). De Belgen bleven aanhouden en van den Langenbergh vuurde meerdere kogels af, welke door ten Napel (Olympia, Hengelo) werden geweerd. Na 14 minuten werd het 21 nadat Crutzen uit een Tijdens de finales van de nationale zwemkampioenschappen, welke Zondag in het Sportfondsenbad te Rotterdam zijn gehouden, legde Hannie Termeu len beslag op de nationale titel voor de 100 meter vrije slag dames. Hannie i vrije 13 meter worp de bal naar van Termeulen neemt de gelukwens van de heer J. de Vries, voorzitter van de den Langenbergh plaatste en deze Koninklijke Nederlandse Zwembond, in ontvangst. Links Geertje Wielema, hard inschoot. Enkele seconden een 17 meter worp 31, en van Mou rik (PSV) en Zuidema (Hellas, Den Haag) voerden binnen de minuut de stand op tot 51. Nederland domi neerde, zodat na 22 minuten Jonge tjes (PSV) 61 deed aantekenen. In do 24ste minuut scoorde van den Langenbergh uit een voorzet van Crutzen 62. Door een fout van doel man ten Napel (Olympia, Hengelo) werd het 63 en een minuut voor de rust maakte van Mourik (PSV) er 73 van. Ook in de tweede helft was Ne derland sterk in de meerderheid. De Oranjemannen maakten zich niet al te druk, maar toch werd het binnen twee minuten door Rutjes (Hellas) en Zuideman (Hellas) 93. In de volgende twee minuten kregen de Belgen een licht overwicht, hetgeen tenslotte leidde tot een doelpunt van Crutzen (9-4). Enkele seconden later tekende Walker (Hellas) 104 aan. Nederland viel voortdurend aan, doch het duurde toch nog zes minu ten voor Jongetjes (PSV) er 114 die tweede werd. Rechts: Koosje van Voorn, die derde werd. daarna scoorde Jongetjes (PSV) uit van kon maken. De Belgen raakten uitgespeeld en dit gaf de technisch veel betere Nederlanders kans om Spychala "'gl*' 12—'lo'f Wilton si! de 2 mijl in 9 min. 18.8 sec. Slijkhuis eindigde als tweede. In de finale van de 100 yards he ren deelde onze landgenoot Saat de tweede plaats met de Jamaicaan Byron la Beach. Winnaar werd de Jamaicaan Rhoden in 9.7 sec. Verdere belangrijke uitslagen lui den: 200 yards: 1. Whitfield (Ver. Sta ten) 2.2; 2- Laing (Jamaica). 440 yards: 1. Mac Kenley (Jamai ca) 47.6; 2. Rhoden (Jamaica). 880 yards: 1. Whitfield (Ver. Sta ten 1.56.7; 2. Ulzhiemer (Duitsl.). Hoogspringen: 1. Davis (Ver. Sta ten) 1.88; 2- Gregor (Gr. Br.) 1.83. Verspringen: 1. Biffle (Ver. St.) 7.02; 2. Lephan (Gr. Br.) 6.74. Kogelstoten: 1. O'Brien (Gr. Br.) 16.81 (nieuw Schots record); 2. Ma- thias (Ver- St.) 15.27. Dames: 80 m- horden: 1. Shirley Strickland (Austr.) 11.2 (nieuw Schots record); 2. O'Gorman (Gr. Br). Verspringen: 1. Ivette Williams (N. Zeel.) 5.88; 2. Johnstone (Austr.) DE BATAVEN OP DE NENYTO. De Batavenploeg, die naar Rotter dam getrokken was, behaalde op de Nenijtobaan de volgende resultaten: A. Gieske le op polsstokhoog met 'n sprong van 3.30 m. A. Krol kwam in de finale 400 m. in een tijd van 56.9 sec. M. Spadon, won de 110 m. hor den C. in een tijd van 17.9 sec. werd 3e in zijn serie 100 m. C, tijd 12,2 sec. Bij de junioren liep Kleine de 100 m. in precies 13.- sec., dicuswerpen 32.74 Vi m., kogelstoten, waar hij par tij moest geven tegen senioren 8.4314, tevens sprong hij bij hinkstapsprong 10.58 ver. Bij de meisjes maakte M. Schreu der bij kogelstoten een stoot van 10,37 m. Speerwerpen een worp van 19.10 m., terwijl J. Hamerling 2e werd bij hoogspringen met 'n sprong van 1.37 lA. Bij verspringen 'n sprong van 3.84 m. LAWNTENNIS. LC. VAN NEDERLAND—I.C. VAN ENGELAND 6—11. Op de eerste dag van de wedstrijd op de banen van de Noordwijkse sportvereniging tussen de Interna tionale club van Nederland en die van Engeland namen de gasten een 71 voorsprong. Alleen van Meege ren zorgde aan de Nederlandse zijde voor een winstpunt door een over winning in het enkelspel op Billing- ton. De uitslagen waren: Enkelspel: van Swol verl. v. Ayre 36, 46; Wilton verl. v. Spychala 60, 16, 68; Dehnert verl, v. Baxter 36, 46; v. Dalsum verl. v. Horn 46, 36; v. Meegeren sl. Bil- lington 62, 62; Taminiau verl. v. Snart 36, 46. Dubbelspel: van Swol en Rinkel verl. van Billington en Horn 1113, 26; v. Dalsum en Dehnert verl. van Ayre en Spychala 63, 26, 2—6. De wedstrijd is in een 116 over winning voor de gasten geëindigd. De uitslagen van de tweede dag luiden: Enkelspel: van Meegeren sl. Snart 16, 63, 86; van Swol sl. doelpunt op doelpunt te fabriceren. Binnen vijf minuten werd het door Jongetjes (PSV), Rutjes (Hellas), Jongetjes (PSV) en Zuidema (Hel las) 154. Een keurige aanval van van den Langenbergh bracht in de 18e minuut de stand op 155, maar de zeer op dreef zijnde Hellas-speler Walker deponeerde tweemaal binnen de minüut de bal achter de Belgi sche doelman Winckelmans (175). Er was maar één elftal dat speelde, en dat was Nederland. Bij de Belgen blonken alleen uit van den Langen bergh, Crutzen en de doelman Winckelmans. De Belgen lieten de Nederlanders veel te veel ruimte, waardoor gevaarlijke momenten voor het Belgische doel ontstonden. Zes minuten voor bet einde was het Zuidema (Hellas), die met een vurige kogel er 185 van maakte, doch een minuut later knalde van den Langen bergh in (186) Drie minuten voor het einde maakte van Mourik (PSV) 196 en door Walker (Hellas) werd het in de 29ste minuut 206. Met deze uitslag kwam het einde van een wedstrijd, vvaarin Nederland zich verreweg de beste getoond had in deze interland ontmoeting tegen Bel- Ayre 06, 64, 64; Dehnert verl. van Horn 57, 68; Bouman verl. van Baxter 46, 68; Taminiau verl. van Billington 26 26. Dubbelspel: Wilton en Dehnert sl. Ayre en Spychala 61. 06, 61; van Swol en Reidt sl. Baxter en Snart 63, 63; Bouman en Rinkel verl. van Billington en Horn 16, 2—6. CRICKET LCC—VUC GING NTET DOOR De cricket wedstrijd LCCVUC (2e klasse B), welke te Leiden zou worden gespeeld, is niet gespeeld, aangezien VTJC geen elf spelers bij elkaar kon krijgen. HANDBOOG SCHIETEN BELGIE WINT VAN NEDERLAND De landen wedstrijd handboog- schieten BelgiëNederland is geëin digd in een Belgische zege met 5860 tegen 5831 punten. In een individuele wedstrijd won de Nederlandse kampioen Ottenheim met 126123 punten van de Bel gische titelhouder Depreter.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6