De Greef Ned. kampioen in de 125 cc te Tubberqen Engelse voetbalseizoen opende met zomerweer Nederlandse Ruiterequipe in Le Zoute Streekverband Gouda hield geslaagde kampioenschappen MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tc Tubbergen werden onder grote belangstelling, 30.000 toeschouwers hadden langs het circuit opgesteld, internationale motorraces gehouden. De uitslag van de 250 cc-klasse (in ternationaal) over 8 ronden van 9230 meter, totaal 73.840 km., luidde: .1 Böhrer (Did.) met Parilla 34 min. 44,7 sec. (gemiddelde uursnel heid 127.51 km.). 2. Mayer (Oostenr.) met Guzzi 48,4 sec. (126.26 km/u). 3. Carlo Bellotti (Zwits.) met Guzzi 35 min. 21.9 sec. (125.27 km/u). 4. Mandolini (It.) met Guzzi 35 min. 33.4 sec. 5. Postma (Ned) met Guzzi 35 min. 45,2 sec. (Nederlands kam pioen). 6. Baviera (It.) met Guzzi 35 min. 46.8 sec. De snelste ronde werd gemaakt door de Duitser Böhrer in 4 min. 15.5 sec. met een gemiddelde uursnelheid van 130.06 km. De uitslag van de 350 cc-klasse in ternationaal (10 ronden van 9230 me ter) is: 1. Hollier (Nieuw-Zeeland) met Norton 40.53.3 gem. snelh. 135.44 km/u. 2. Heath (G.B.) met AJS 40.54 gem. snelh. 135.40 km/u. 3. Mudford (Nieuw Zeeland) met AJS 40.54.7 gem. snelh. 135.36 km./u. 6. Simons (Ned.) met Velocette 42.31.1 (Ned. kampioen) n. Jansens (Ned.) met AJS 42.41.5. De Engelsman Heath noteerde met een tijd van 4.00,6 de snelste ronde (gem. snelheid 108.1 km/u.). De uitslag van de 125 cc-klasse na tionaal (8 roni'en van 9230 meter elk) was: 1. en Nederlands kampioen de Greef (Amsterdam) met NSU 39 min. 14 sec. gem. snelh. 112,92 km/u. 2. Simons (Rijswijk) met Mondial 39.56.4 gem. snelh. 110,92 km/u. 3. van Exel (Rotterdam) met Tilex 41.25,9. 4. van der Waerdt (Doorn) met Eysink 42.40,1. 5. Vierdag (Amersfoort) met Eysink 43.26,3. 6. Muylwijk (Rotterdam) met DKW 44.18,5. 7. Huybregts (Middelburg) met Jonghi op 1 ronde. 8. Holstege (Deventer) met Eysink op 1 ronde. De snelste ronde werd gereden door de Greef met NSU met een tijd van 4 min. 48.5 sec., gemiddelde snel heid 115.16 km/u. De uitslag van de 500 cc-klasse in ternationaal (12 ronden van 9230 me ter elk) luidde: 1. Hollier (N.-Zee- land) met Norton 47 min. 12.5 sec. In Goffertstadion te Nijmegen reed motor op tribune in Berijder gedood Gistermiddag v/erden in het Gof fertstadion te Nijmegen motorraces gehouden op de bctonbaan tussen motorrijders uit Limburg, Brabant en Gelderland, georganiseerd door de R.K. Ned. Motorbond. Op een gege ven moment wilde de jonge van Ooijen uit Eist bij Nijmegen de rij der van den Akker uit Beek en Donk passeren Deze moest uitwijken voor Maas uit Deurne, zodat hij even naar links zwenkte, waardoor v. Ooijen op hem inreed. Het noodlottig gevolg was, dat èn van der. Akker èn van Ooijen met hun motor terecht kwa-l£' gem. snelh. 140.77 km/ u. 2. Mc Alpine (Australië) met Norton 47.40,— gem. snelh 139,2 km/u. 3. Heath (Gr. Br.) met Norton 47.43.6, gem. snelh. 139,24 km/u.. 4. Mudford (N.-Zeeland) met Norton 47.50.8, gem. snelh. 138.82 km/u. 5. Bakker (Ned.) met Norton 48.13,9 (Ned. kampioen). I. Fokke Bosch (Neder land) met Norton 43.58,5. 9. Simons (Ned.) met Norton 49.13.4. 10. Veer (Ned.) met Triumph 48.14.4. 14. El- bersen (Ned.) met ESA 51.28,1. 15. Cordang (Ned.) met Norton op een ronde. De snelte ronde werd genoteerd voor de Nieuw-Zeclander Hollier, die met zijn Norto? een tijd noteerde van 3 min. tl.7 sec., hetgeen een ge middelde snelheivan 143.41 km. per betekende. HET ZILVEREN BAL TOURNOOL Te Rotterdam werden de wedstrij den voortgezet voor het Zilveren Bal-tournooi. De uitslagen waren: EmmaStormvogels 01; BW Heracles 02; SpartaEindhoven 13; 't GooiWillem II 22 ('t Gooi won na strafschoppen). Halve finales: StormvogelsHera cles 10; Eindhoven't Gooi 00 (Eindhoven won na strafschoppen). De finale zal op 31 Augustus wor den gespeeld. Haarlem heeft het tournooi om de Spaarnebeker gewonnen, nadat de twee wedstrijden van de eerste ronde, alsmede de verliezersronde alle door strafschoppen beslist waren. De DWS 3—3 Haarlem d. d. s.); RCH NAC (1—1 (RCH (w.d.s.) Verliezersronde: NACDWS 33 (NAC w.d.s.). Finale: HaarlemRCH 10. West Bromwich begon met verrassende zege op Tottenham Alhoewel de goedkoopste plaatsen sinds het vorig seizoen drie stuiver duur der zijn geworden trokken de wedstrijden op de openingsdag van de Engelse League in totaal 1.130.000 toeschouwers, nauwelijks 59.000 minder dan het record voor een Zaterdag, dat twee jaar geleden werd geboekt. Het was schitterend voetbalweer, misschien wat te warm, ook voor het publiek, dat in hemdsmouwen zat te transpireren, maar desondanks rees het spel in de meeste wedstrijden tot zulke grote hoogten en heerste er zoveel spanning dat ook de meest verwende voetbal „fan" al zijn wensen in vervulling z:'g gaan. De grootste verrassing van de dag uitslagen luiden: Haarlem— was ongetwijfeld de nederlaag van o r- o f u To11r. h a m fpppn W Rrom wich Al- J. Rijks won erepal... in groot springconcours men in de jongenstribune. Van den Akker werd zwaar gewond naar het St. Canisiusziekenhuis vervoerd, al waar hij aan zijn verwondingen is overleden. Van Ooijen werd licht gewond. Van de toeschouwers werd een tien tal kinderen licht gewond. De Nijmeegse politie heeft over de oorzaak van het ongeval de volgen de lezing gegeven: Het schijnt, dat van den Akker na het afvlaggen nog met vrij grote snelheid is doorgere den. Toen hij naar links uitweek om Maas te passeren, werd hij even ge raakt door de achter hem komende rijder, van Ooijen. Van den Akker verloor de macht over het stuur en schoot met zijn motor over de ba lustrade. Van Ooijen is, volgens de verklaring van de politie tegen de balustrade cpgereden, maar er niet overheen gevlogen. Eén slachtoffertje overleden. Vannacht is in het Canisius-zie- kenhuis de twaalfjarige Berendina Bal overleden. Vier jongens, name lijk de veertienjarige J. Hendriks, de dertienjarige P. Wolf, diens tienjarig broertje J. Wolf en de tienjarige J. Sanders verkeren nog in levensge vaar. Motorongeluk te Hamburg eist twee doden Bij de Zondagmorgen in het stads park te Hamburg gehouden motor races kwamen twee zijspannen met elkaar in 'botsing doordat een der renners de controle over het stuur verloor. De twee machines kwamen met grote vaart in het publiek te recht, waarbij twee toeschouwers werden gedood, terwijl zeventien anderen min of meer ernstige ver wondingen opliepen. Ook de vier renners en inzittenden van de zij spannen werden geblesseerd. De slachtoffers waren een 13-jarig meisje en een 59-jarige man, beiden uit Hamburg. Twaalf gewonden wor den in ziekenhuizen verpleegd. Nog een tweede ongeluk is tijdens deze races gebeurd. Hierbij werden de bestuurder en de inzittende van een zijspan, en een journalist gewond. De Nederlandse ruiter- uipe heeft het er op de eerste dag an het in ternationaal concours hippique in Le Zoute (België) niet onverdienstelijk afgebracht. Vooral de nieuwe Neder landse kampioen, springen, de Rot terdammer J. Rijks, heeft weer eens zijn klasse bewezen. Voor 30.000 toe schouwers, onder stralende zonne schijn, wist hij met „Red Poppy" de erepalm te veroveren in het interna tionaal springnummer. 46 Deelnemers uit acht landen hadden hiervoor in geschreven, waaronder ruiters van naam zoals de gebroeders Raimondo en Piero d'Inzeo (Italië), die even als de Argentijnse kapitein Canaves, de Fransman Jonquères d'Oriola, de Mexicaanse kapitein Carillo en de Japanner Joho Koichi tot de olympi sche ruiteréquipes in Helsinki be hoorden. In het eerste internationale spring nummer, waarvan het parcours een lengte had van 525 meter en waar voor de maximum toegestane rijtijd 90 sec. bedroeg kwamen 10 combi naties foutloos rond, waaronder onze landgenoten J. Rijks met „Red Pop pij", en kol. Pantchoulichew met „Pcoka". Rijks werd onbetwist win naar. Hij noteerde een tijd van 66.8 sec., hetgeen 0.3 sec. sneller was dan de Franse amazone José Bonnaud, die met 67.1 sec. twcr.de werd. Kol. Pantchoulichew mankte met „Poo- ka", van stal Soestdijk, een tijd van 69.1 sec., hetgeen hem de zesde plaats opleverde. A. Janssens uit Baarle Nassau wierp met „Spectateur" een hindernis af, zodat hij met 4 punten en een tijd van 66.4 sec. als 14e in het klassement eindigde. Tonny Timmer (den Haag) had met „Draufganger" eveneens 4 fou ten. Zijn tijd was echter 70.1 sec., zo dat hij hiermede de achttiende plaats bezette .Ritmeester W. K. F. Bischoff van Heemskerck (den Haag) die het paard „Napoleon!", eveneens van stal Soestdijk, bereed, deed er precies een seconde langer over dan Timmer en kreeg eveneens 4 fouten genoteerd. Hij eindigde echter als 20ste, juist achter lt. de la Sayette (Fr.), die met „Princesse d'Eternes" 0.1 seconde sneller rondreed (met 4 fouten). De uitslag tvas: 1. J. Rijks (Neder land) met „Red Poppy" 0 ftn. 66.8 2. José Bonnaud (Frankr.) met .Charleston) 0 ftn. 67.1 sec.; 3. Rai mondo d'Inzeo (Italië) met ..Merano", 0 ftn. 67.3 sec.; 4. kapt. Canaves (Ar gentinië) met „Canguro" 0 ftn. 68 sec.; 5. Jonquères d'Oriola (Fr.) met Marquis II" 0 ftn. 68.3 sec.; 6. kol. Pantchoulichew (Nederland) met .Pooka" 0 ftn. 69.1 sec.; 7. kapt. Ca rillo (Mexico) met „Acapulco" 70.1 sec.; 8. Joho Koichi (Japan) met .Valseuse B" 0 ftn. 72 sec.; 9. J. du Bois (Belg.) met „Savannah" 0 ftn. 73 sec.; 10. de Gerlache (Belg.) met „Flobert" 0 ftn. 76.4 sec.; 14. A. Jans sens (Nederland) met „Spectateur" 4 ftn. 66.4 sec.; 18. T. Timmer (Ne derland) met „Draufganger" 4 ftn. 70.1 sec.; 20. Ritm. W. K. F. Bi schoff van Heemskerck (Nederland) met „Napoleon" 4 ftn. 71.1 sec. Voor het tweede springconcours op de eerste dag hadden zich 32 deelne mers gemeld. Het parcours, dat een lengte had van 585 meter en waar voor een maximum tijd van 100 sec. was vastgesteld werd door 5 ruiters zonder fouten afgelegd, waarna bar rage plaats vond. Winnaar werd de Italiaan Piero d/Inzeo met „Bran don", die na de barrage eveneens foutloos rondkwam in de snelle tijd van 34.4 sec. Onze landgenoten J. ba ron van Lynden (den Haag) met „Romanichel" en J. Rijks (Rotter dam) met „Master" noteerden beiden 4 fouten, zodat zij niet werden ge klasseerd, evenals Chevalier d'Orgeix (Frankrijk) met „Arlequin D" en zijn echtgenote de vroegere Michèle Can- cre met „Hera". Het resultaat was: Na barrage: 1. Piero d'Inzeo (It.) met „Brandon" 0 ftn. 34.4 sec 2. Kapt. Carillo (Mexico) met „Resor- te 2" 0 ftn. 39 sec.; 3. Guy du Bois (Belg.) met „Billericay" 0 ftn. 47 sec.- 4. Peiro d'Inzeo (It.) met „Uruguay" 4 ftn. 41 sec.; 5. Lt. de Chansavin (Fr.) met „Topinambour" 4 ftn. 43 sec. In het jachtspringconcours prijs van het „Links Hotel" konden onze landgenoten zich op de tweede dag niet onder de eerste tien plaat sen. Van de 36 deelnemers werd de kapitein R. van Zinnicq Bergmanh met het paard „Torero" van stal Soestdijk elfde geklasseerd met een tijd van 104,1 sec. J. baron van Lyn den (Den Haag) eindigde met „Be- lotte" op de 18e plaats. Zijn tijd was 112,2 sec., terwijl A. Janssens (Baar le Nassau) met „Spectateur" de 24ste plaats bezette in de tijd van 123,4 sec. Prins Bernhard werd gediskwa lificeerd wegens drie maal weigeren van zijn paard. Het nummer werd gewonnen door de Italiaanse luitenant Piero d'Inzeo met „Fiano" (tijd 89.6 sec.) vóór zijn broer luitenant Raimondo d'Inzeo, die met „Merano" 90,3 sec. noteerde. In het internationaal springcon cours om de grote prijs van het Zou te, dat een parcourslengte had van 480 meter en waarvoor de toegestane rijtijd was vastgesteld op 85 sec., plaatsten van de 40 combinaties er zich drie voor de barrage, daar zij alle drie een foutloos parcours had den afgelegd. Winnaar werd de individuele olympische kampioen in de Grote Prys der naties, de Fransman Jon quères d'Oriola met „Charleston" 0 ftn, 30,4 sec. Een grote groep ruiters, die allen 4 fouten hadden gemaakt, eindigden ex aequo op de vijfde plaats. Onder hen bevonden zich onze landgenoten kol. Pantchoulizew (Soestdijk) met „Pooka" en J. Rijks (Rotterdam) met „Master". Gisteren werd, bij stralende zonne schijn en onder grote belangstelling het concours voortgezet. De enige Nederlandse deelnemer, die zich onder de prijswinnaars wist te scharen, was de Hagenaar Tonny Timmer. In het springconcours om de prijs van „Sint Georges Palace" wist hij een prachtige prestatie te leveren door foutloos rond te komen, evenals nog acht andere deelnemers. Na de eerste barrage viel er één af en wederom moesten de hindernis sen worden verhoogd. Zes combina ties kwamen opnieuw zonder fouten uit de stryd. Tot hen behoorde ook onze landgenoot Timmer met „Zwarte Piet". Na het derde barrage parcours maakte hij, evenals drie andere rui ters, fouten. Twee kwamen weder feilloos over de hindernissen, name lijk de bekende Italiaanse luitenant Piero d'Inzeo met „Uruguay" en de Argentijn Dellacha met „Santa Fe". De Italiaan werd winnaar. Timmer werd vyfde. Het nationaal springconcours om de prijs van het Globe-hotel werd gewonnen door de Belgische mej. Van der Haegen, die met „Cybelle" als enige 0 fouten noteerde. Tottenham tegen W. Bromwich Al bion. dat in geen achttien jaar op dit veld had kunnen winnen. De Al bion probeerde Allen, die in Mei j.l. tegen Zwitserland rechtsbuiten in het Engelse elftal had gespeeld, als mid voor en dit experiment werd een volleaig succes. Want Allen schoot twee keer raak en was de motor in een voorhoede, die een zeer beweeg lijk en snel aanvalsspel ontplooide. De hele ploeg van W. Bromwich kwam trouwens goed voor de dag. De Spurs gaven minder reden tot tevre denheid. Zy speelden op hun nieuwe vrij zware grasmat lang niet zo goed als verwacht was, en met name hun vleugelspelers stelden te leur. Een van hun goals werd gemaakt door Ramsey uit een penalty. De bal sprong van de onderkant van de lat terug in het veld en de scheidsrechter wees naar het midden, een beslissing waar tegen de Albion vergeefs pro testeerde. Chelsea, evenals Charlton, dat van Sunderland verloor, gehandicapt door verwonding van een speler, werd het eerste slachtoffer van de kam pioenen Manchester United. Gezien het fent, dat Tickridge 11 minuten na de aftrap geblesseerd werd en na de eerste helft voor goed van het toneel verdween, hebben de Londenaren een kranige prestatie geleverd. Lan ger dan een uur hield hun gewijzig de verdediging stand, en dit wapen feit verdient hoge lof, want de voor hoede van Manchester draaide op volle toeren. Arsenal trad tegen Aston Villa aan met de jonge Donald Oakes hij te kende voor de gunners in 1946 toen hij pas 17 was geworden als plaats vervanger van de geblesseerde Logie. Oakes, die voor het eerst een kans kreeg in het eerste elftal, althans wat de League aangaat, stelde niet te leur en zorgde 9 minuten na de rust voor het winnende doelpunt. Van de beide gepromoveerde ploe gen kon noch Sheffield Wednesday noch Cardiff het tot een overwinning brengen. Maar de Wednesday moet met ere worden genoemd, omdat de ploeg zich niet liet ontmoedigen door een goal van Hannah, die New-Castle 25 seconden na de aftrap de leiding gaf, en ook even dapper door bleef vechten toen de stand na 20 minuten 02 was geworden. Het volhouden werd beloond want in de laatste 7 minuten kon Sheffield twee maal sco ren en aldus een gelijk spel uit het vuur slepen. Wolverhampton was technisch voortdurend een tikje beter dan Car diff, maar de mannen uit Wales, die na 23 jaar in de eerste divisie zijn teruggekeerd, hielden zich uitstekend en stonden slechts één doelpunt af. Men kreeg de indruk, dat ze nog wel van zich zullen laten spreken. Van de nieuwelingen in de tweede divisie leed alleen Lincoln City een Op het terrein van de heer Binnen dijk aan de Verlengde Aarkade te Alphen zijn Zaterdag de gehele dag de wedstrijden gehouden voor de verschillende kampioenschappen in het Streekverband Gouda. Dank zij het uitstekende weer, was het goed vertoeven, daar achter de woning van de heer Binnendijk en het viel wel te begrijpen, dat de stemming onder de ruiters en amazone's de ge hele dag uitstekend was. Er is dikwijls goede ruitersport te zien gegeven en zoals de voorzitter van het district £uid Holland en Noord Brabant de heer P. Ripping uit Waddinxveen zeer terecht op merkte na afloop: dank zij de goede training bewegen de prestaties zich stellig in stijgende lijn. Na de dressuurproeven in de mor genuren werd de gezamenlijke maal tijd weer gebruikt ten huize van de heer Binnendijk, voor welke gast vrijheid alsmede voor de goede or ganisatie van deze wedstrijden door de Alphense Ruiters de heer Ripping niet alleen zijn bewondering, maar ook zijn grote dankbaarheid uitsprak namens alle deelnemers. De jury bestond uit: mevr. Erber- veldVerweij te Gouda en de heren P. Ripping, Waddinxveen, Van Vel- zen, Gouda en Ohardon te Maas land. Uitslagen: Ind. Dressuur klasse N. Manege 1: H. Sol op Sjors, Eendracht Ruiters, 6,8 punt; mej. M. Gijzen- burg op Lortina, Eendracht Ruiters, 6.5 punt; N. Noordam op Alex, Rent- ruiters, 6.01 punt; mej. A. v. Eyk op Tarzan, Bentruiters, 5.5 punt; mej J. v. Vliet op Afreddo, Eendracht Ruiters, 5.02 punt; A. P. Voets op Mirza, Bentruiters, 4.50 punt. Manege 2: mej. D. v. d. Velden op Adonia, Bentruiters, 6.64 punt; W Schipper op Jack, Gouwe Ruiters, 6.35 punt; mej. D. Rensink op Nobby, Bentruiters, 6.07 punt; C. v. Vuuren op Marijke, Eendracht Ruiters, 6.07 punt; mej. M. de Hollander op Black, Eendracht Ruiters, 5.92 punt; C. A. de Regt op Hermuntha, Alphense Ruiters, 5.41 punt. Finale klasse N en om kampioen schap: 1 kampioen H. Sol op Sjors met 6.8 punt, 2de mej. v. d. Velden op Adonia met 6.6 punt. Viertallen: 1. Gouwe Ruiters, 2. Eendracht Ruiters, 3. Alphense Rui ters, 4. Bentruiters. Springen: 1. H. Paul op Walter, 2. mej. v. Vliet op Jellie, 3. mej. R. Paul op Mapo en 4. C. v. Vuuren op Marijke. Achttallen: Eendracht Fuitgrs kam pioen met 72.25 punt. Dressuurproeven klasse B: 1. La- mens op Lilia, Gouwe Ruiters, 137.5 punt; 2. H. Paul op Lenna, Eendracht Ruiters, 134 punt; 3. R. Paul op Mapo, Eendracht Ruiters, 129.5 punt; 4. W. Schipper op Jack, Gouwe Rui ters, 129 punt; 5. C. v. Schaik op Jans, Alphense Ruiters, 128.5 punt; 6. W. Sal op Flip, Eendracht Ruiters, 128 punt; 7. mej. R. Hollander op Bunny, Eendracht Ruiters, 123,5 punt. Na afloop werden de prijzen na het maken van de gezamenlijke parade door de heer P. Ripping aan de win naars uitgereikt. ALPHEN CDN 3—6. Het eerste elftal van Alphen speel de thuis tegen de derde klasser CDN uit Driebergen, waartegen de Al phenaren niet bleken opgewassen. Wel wist v. Oort voor Alphen de score te openen en ging men zelfs thee drinken met deze stand, maar daarna kwamen de gasten zo fel op zetten, dat de Alphense achterhoe de nog al eens in de verdrukking kwam. Het was spoedig 21 voor de bezoekers en even later was het al 31. R. Tuinenburg zag toen kans 32 te scoren, waarna de gasten de stand wisten op te voeren tot 53. Pos» scoorde daarna weer voor Al phei), waarna de gasten besloten met een fraai doelpunt van de mid denvoor (36). DOSR. Alvorens de competitie te beginnen komt DOSR morgen Dinsdagavond te 8 uur in café ,,'t Noorden" te 8 uur een algemene le denvergadering, waarbij de opkomst van alle leden dringend is gewenst. nederlaag. De twee gedegradeerde clubs Fulham en Huddersfield, won nen in thuiswedstrijden, en Plymouth Argyle, dat uit de derde divisie Zuid gepromoveerd is, klopte Luton, even eens in een thuiswedstrijd. Een van de goals van Plymouth werd gescoord door Mc Grory, die pas Vrijdag voor 5000 pd. st. van Ipswich was overge nomen. Coventry City en Queens Park Ran gers, die afgedaald zijn naar de derde divisie, zullen heel wat beter moeten gaan spelen willen ze een kans ma ken op promotie naar de tweede. Co ventry verloor op eigen veld van Swindon, en de Queens Park Rangers haalden weliswaar een draw tegen Exetc-r maar niet dan nadat ze twee maal hadden achter gestaan. De bes te individuele verrichting van de dag kwam voor rekening van Westcott, de vroegere Manchester City-speler die thans de aanval van Chesterfield' leidt en alle vier goals maakte in de match tegen Mansfield. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaArse nal 12; Bolton WanderersDerby County 20; BurnleyMiddles brough 01: Manchester United Chelsea 2—0; PortsmouthBlack pool 02: Preston North EndLiver pool 11; Sheffield Wednesday Newcastle United 22; Stoke City Manchester City 21. Sunderland Charlton Athletic 2—1; Tottenham HotspurW. Bromwich Albion 34; Wolverhampton WanderersCardiff City 1-0. Tweede divisie: BrentfordLincoln city 10; Doncaster RoversBarnsley 1l; EvertonHull City 02; Ful hamBury 20; Huddersfield town Leeds United 1—0; Leicester City— Nottc County 3—0; Notts Forest— Elackburn Rovers 1—2; Plymouth ArgyleLuton Town 21; Rother- ham United—Birmingham City 1—1. Swansea TownSheffield United 1_2' W.ham United—Southampton 1—0.' VUC 2—DOCOS 4—1 In deze wedstrijd kwam wel zeer duidelijk het klasseverschil tot uit drukking. VUC2 speelt namelijk 2e klasse reserve, terwijl Docos nog moet beginnen aan de 4e klasse. Zowel in technisch als tactisch op zicht viel er dus voor Docos zeer veel te leren en deze wedstrijd zal dan ook ongetwijfeld haar nut hebben ge had. Na de rust ging het reeds vrij behoorlijk toen de Docosspelers zich wat meer aan hun taak hielden. Vooral de verdediging wist nu me nigmaal op de juiste wijze in te grij pen. Reeds spoedig na de aanvang wis ten de Hagenaars te scoren en nog voor de rust de stand geleidelijk op 3—0 te brengen, De kansen, welke Docos kreeg, werden of door onbe suisd schieten of doordat de spelers zelf een doelpunt wilden maken, om zeep gebracht. Na de rust bracht de Haagse midvoor na 15 min. de stand op 40, echter niet, nadat het VUC- doel enige malen aan een doorboring was ontsnapt. Toch heeft Docos ein delijk succes wanneer de midvoor op rustige wijze een goed opgezette aan val afwerkt (41). WSB—ALBLASSERDAM 4—2 De laatste nederlaag wedstrijd is een overwinning voor de Bavomensen geworden, welke met veel moeite tot stand kwam. De Alblasserdam- mers bleken over een goed elftal te beschikken. WSB had de handen vol en de achterhoede van de Bavo mensen moest al direct haar kunnen tonen. Het overwicht, dat de gasten in het begin haddpn, werd na twaalf minuten in een doelpunt uitgedrukt. WSB bracht de stand echter al gauw in evenwicht middels een pe nalty, die feilloos door v. Duin werd ingeschoten (11). Een slecht ge nomen corner werd door v. Duin opgepikt en met een verrassend schot bracht hij de stand op 21 in het voordeel der Bavomensen. Met onveranderde stand brak de rust aan- Na de hervatting zetten de gasten alles op alles om de achterstand in tc halen. Aanvankelijk slaagden zij hier niet in, want de WSB-achter- hoede evenals v. d. Berg in het doel was er goed in. Een doorbraak bracht de rechtsbuiten der gasten alleen voor de keeper en deze kans liet h(j niet onbenut (22). WSB kwam daarna vele malen gevaarlijk voor het doel van Alblasserdam, doch hun prima doelverdediger gaf geen krimp. Totdat Braun doorbrak en in zeer moeilijke positie er 32 van wist te maken. Even later was het dezelfde speler, die de gastenkeeper weer verraste door in de uiterste hoek te schieten (42). En met on veranderde stand brak het einde aan. WEB 2 speelde met 3—3 gelijk te gen Alblasserdam 2; WSB aTey- lingen a 62. ALPHIA IN VEP-TOURNOOI. In Woerden hoeft Alphia het in het VEP-tournooi in de eerste ontmoe ting weer uitstekend gedaan door van het Uithoornse VDO met niet minder dan 61 te winnen. Leeu wenhoek toonde zich een doelpun tenmaker zoals men zich dat wen sen kan. Niet minder dan vier doel- Het 45-jarig bestaan van L. F. C. Grote belangstelling ter receptie Het bestuur van de Leidse Voet balvereniging „L.F.C." heeft ter her denking van het 45-jarig bestaan van de club Zaterdagmiddag in „Den Burcht" een receptie gehouden, waar duidelijk gebleken is hoezeer de sportprestaties van L.F.C. als wel haar propaganda voor het voetbal spel in het algemeen gewaardeerd worden. Onafgebroken hebben deputaties van bonden en clubs, particulieren, leden en oudleden hun opwachting gemaakt en hun woorden veelal van bloemen of andere geschenken doen vergezeld gaan. Nog even vóór het officiële ge deelte bood de heer S. v. d. Water het bestuur een fraaie portretlgst aan met de foto's van alle bestuursleden met voor elk bestuurslid een repro ductie. Allereerst sprak de heer de Groot namens de 2e. 3e en 4e klassers en dankte in 't bijzonder de heer Lan- gezaal (oud bestuurslid) voor de prettige en aangename samenwer king. Spr. zag altijd in L.F.C. een ge zonde geest en sprak de wens uit, dat deze mocht voeren naar hogere schreden op de sportladder. Namens de K.N.V.B.-afdeling Lei den vervolgde de heer Veldhuyzen de rij van sprekers om ook hier te getuigen van een goede clubgeest, van een vereniging groot en sterk maakt en die tot daden weet te ko men. Moge dit in de volgende 5 ja ren daadwerkelijk bewezen worden. Vervolgens afgevaardigden van L.D.W.S.; Quick Boys; VNL; Oranje Groen, wethouder Jongeleen namens B. W.; Warmunda; Lugdunum, de belangencommissie Leidse KNVB- clubs, Rouwkoop; Leidse sportstich ting en Leidse scheidsrechterscom- missie, waarbij een stroom van tele grammen o.m. van de heer N. Haar lem aan boord van de Sibajak, die zijn oude club niet had vergeten. Noemen wü tot slot de waarderen de woorden gesproken door de heer J. F. Bredeveld voor het vele, dat LFC deed in 't belang van de voet balsport in Leiden (zie de verlich ting en de fraaie ingang in de Da Costastraat). Namens de belangencommissie werd het bestuur een archiefkast aangeboden. Toen het klokje van vijven gesla gen had kon de voorzitter van LFC de heer F. van Waveren, terecht te rugzien op een receptie, die allen nog lang in prettige herinnering zal blijven. Was het wonder, dat na al dit ge beuren, 's avonds een propvolle Burchtzaal hartelijk heeft medege leefd met de aanbieding van een ju bileumgeschenk, bestaande uit de fraaie hekken, nu in gebruik geno men aan de Da Costastraat. Hier ge tuigden leden en donateurs van net medeleven met hun club en wat zij voor hun aloude geel-zwart over hebben. Langezaal, de geestelijke vader van al hetgeen er de laatste jaren op het veld van LFC is ge beurd, werd door voorz. F. v. Wave- ren hartelijk bedankt en met de woorden „op voor het komende vijf jarenplan" werd dit min of meer of ficiële gedeelte besloten. Over het cabaretprogramma onder leiding van de heer Barends niets dan lof. Men heeft zich kostelijk vermaakt en nadat nog enkele uurtjes de be nen van de vloer waren gegaan, kwam het besluit van deze 45-jarige feestelijkheden. Erewedstrijd bleef onbeslist In het kader van deze jubileum viering vond gistermiddag op het door circa 3000 bezoekers omheinde LFC-terrein de erewedstrijd plaats tussen UVS en Wageningcn, welke onbeslist (11) eindigde. Het is een aantrekkelijke, snelle wedstrijd ge worden, waarvan de toeschouwers volp genoten hebben van goed spel van beide zijden. Voor de rust was Wageningcn iets sterker, hetgeen voornamelijk een gevolg was van het beter plaatsen. Binnen 10 min. hadden de Oosterlin gen de leiding weten te nemen door v. d. Kolk (01). Langzamerhand wist UVS het spel meer te verplaat sen en ontstonden er gevaarlijke momenten voor het Wageningen- doel. Keeper Rademaker weerde zich evenwel geducht, maar v. d. Putten kreeg zo nu en dan ook nogal wat tc doen. Na de hervatting toonde UVS- voorhoede meer stootkracht en vooral de nieuwe midvoor C. v. d. Zeeuw (oud-Roodenburg) deed zich gelden. Het spel golfde snel op en neer en UVS kwam meer in de aan val. Na 30 min. wist C. v. d. Zeeuw uit een voorzet van Verhoogt met een kopbal gelijk te maken (1—1). Om beurten kwamen beide doelen in gevaar, waarbij Wageningen ech ter vooral in de laatste 10 minuten zeer actief was. Doelpunten kwa men er evenwel niet meer. punten nam hij deze middag voor zijn rekening. Bij de rust was de stand reeds 40 voor Alphia, zonder dat de VDO-ers gevaarlijk waren geweest. In de tweede helft wisten zij tegen te scoren, maar direct daar op zat Alphia er weer goed op en was de stand spoedig 51, waarna G. Lagerweij voor een 61 eind stand zorgde. HET AROLBEKER-TOURNOOI. Op het AFC-terrein is de eerste ronde gespeeld van het Arolbeker- tournooi. Volgende week volgen de halve finales en de eindstrijd. De uitslagen van de eerste ronde luiden: AFC—DWV 7—2; VSV—WA 4—2; Be Quick (Groningen)Blauw Wit 52; HBSZeeburgia 01.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5