RIJNSTREEK Noordwijkerhout gaat weer een luisterrijk Oranjefeest houden Geheime zitting over oude kwestie tot na middernacht VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Gevarieerd programma De traditionele Oranjefeesten zul len dit jaar wederom gehouden wor den op 9, 10 en 11 September. Wer den in de afgelopen twee jaar de kinderfeesten gehouden op de eerste dag van de volksfeesten nl. op de Woensdagvoormiddag, dit is gebleken grote moeilijkheden te veroorzaken wat betreft de organisatie om voor pijn. 1600 kinderen wedstrijdspelen te houden tegelijk met spelen voor volwassenen. Het bestuur van de Oranjevereniging heeft daarom be sloten de kinderfeesten weer op Dins dagmiddag te houden van 25 uur. De kinderwedstrijden worden we derom gehouden in daarvoor ge schikte straten en speelplaatsen. Het heeft wel zijn 'bezwaren, omdat dc moeders niet precies weten waar hun kroost om een prijs kampt, doch van de andere kant is het een groot voor deel, omdat alles beter georganiseerd kan worden en een vlot verloop heeft. De kinderen zullen weer rijke lijk worden getracteerd en kunnen mooie prijzen verdienen bij de spe- len. Het Lunapark komt weer bij de Hoogstraat, zoals vorige jaren. Dit zal wel de laatste keer zijn in verband met het feit, dat er plannen zijn om ter plaatse woningwetwoningen te bouwen. t Dit jaar is de Oranjevereniging voor schier onoverkomelijke moei lijkheden komen te staan in verband met de electrische stroomvoorziening van het Lunapark. Dit zal zóveel geld kosten, dat de reserve, welke met een zuinig beheer in de laatste jaren is gekweekt, nagenoeg geheel moet worden aangesproken voor kabel- en transformatorhuur. En dat voor een paar dagen. Het is te hopen, dat in de komende jaren hiervoor een oplossing gevon den kan worden door gemeente en lichtfabrieken. Anders komen de Volksfeesten in gevaar, wat jammer zou zijn; het zijn de enige dagen in het jaar waarop de Noordwijkerhou- ters, werkzaam van aard, zich eens kunnen ontspannen. Zij hebben geen tijd en geen geld om lange vacan- ties te nemen en om hun vermaak elders te zoeken. De opening van de volksfeesten, geschiedt Dinsdagavond met muzi kale rondwandelingen door het dorp van de beide muziekverenigingen en een etalagewedstrijd. De Oranjever eniging hoopt, dat dit jaar alle win keliers eens mee zullen doen, niet alleen in het belang van de winke liers zelf, doch om het dorp zo fleu rig mogelijk voor de dag te laten komen. Woensdagmorgen om 9 uur begin nen de Oranjefeesten. Allereerst met het spel „Tonknuppelen". Om 10 uur is er een nieuw spel voor jongens van 16 jaar en ouder nl. „langzaam fiet sen". Om 11 uur volgt fietsen met hindernissen voor meisjes van 16 jaar en ouder, 's Middags er weer dé at tractie van de volksfeesten „De Ronde van Noordwijkerhout". Om 2 uur de voorronde op tourrijwielen van de „veteranen" van 30 jaar en ouder. Om 3 uur vangt de eigenlijke wielerronde aan voor heren van 16 jaar en ouder. In tegenstelling met vorig jaar kunnen alleen personen in de gemeente Noordwijkerhout woonachtig, meedoen. Hierop zal zeer streng gelet worden! Donderdag 11 September: In de loop van de morgen „Oranjewed vlucht" voor postduiven, vanuit een plaats in Noordbrabant. De belang stelling oor een dergelijke vlucht is altijd enorm. De Noordwijkerhouters zouden niet gaarne dit evenement van de feesten willen missen. Om 9 uur wordt de zeepkistenrace gehouden en om 9.30 uur ringsteken met versierde fietsen voor dames. Om 10.30 ringsteken per fiets voor heren. Dit jaar voor niet-versierde HILLEGOM Het drama van de jodelaar Langs de Regenvlietweg, te Hillegom, lag gisternacht een in woner van Hillegom, die boven zijn theewater was, lustig te jo delen. Vanwege het verstoren van de nachtrust, belden de be woners de politie op, die de vro lijke baas ter ontnuchtering op sloot. Een proces verbaal volg de. En dan te bedenken, dat de Amsterdammers in Carré twee gulden betalen om te horen jodelen. Pols gebroken Voor een familie bezoek te Arnhem, ging de heer B. met zijn echtgenote ën hun 2-jarig dochtertje per solex er op uit. Op de Beeklaan slipten de solexen. B. en het kind liepen schaafwonden oo, doch de moeder brak haar pols. Na een noodverbinding door de huis dokter werd 2ij naar het ziekenhuis gebracht. Zonder kettingkast De bejaarde heer B., kwam fietsende met zijn broekspijpen tussen de ketting van zijn rijwiel en moest zich laten val len .Hij kwam tegen het stenen raamkozijn van N. terecht en moest geholpen worden om los te komen. De linkeram moest door de dokter worden verbonden. Voor de rest zal de kleermaker zorgen. rijwielen. Hoe ongaarne ook, was het bestuur van de O.V. wel genoodzaakt geen prijzen meer besdhikbaar te stellen voor de versiering van he renfietsen. De laatste jaren waren er zo weinig die werk van de ver siering maakten, dat hiervan moest worden afgestapt. Om 10.30 uur volgt het „Touwtrekken" voor groepen van 4 mannen boven 18 jaar. N.m. om 2 uur is er een nieuw spel po-paankleden met kinderwagenrij den voor gehuwde vrouwen. Om 3.30 uur zwemwedstrijden en het tradi tionele ringrijden voor versierde til bury's en auto's. De feesten worden besloten met een schitterend vuurwerk. De inschrijving voor de spelen heeft plaats Zaterdag 6 September a.s. van 7io uur n.m. in café „De Zwaan". KAV-kinderdagNiet minder dan 146 kinderen van leden van de KAV, afd. Noordwijkerhout, hebben Woens dag een prettige dag gehad door de zorg van het actieve bestuur. Om 10 uur werd gestart naar een terrein langs de Gooweg, waar allerlei spel letjes werden gedaan onder leiding van enige dames van de KAV en vier leidsters. Later gingen allen naar de speeltuin van „De Nachtegaal", waar de meegenomen proviand werd verorberd en de kinderen werden ge tracteerd op fruit en limonade. Tot drie uur vertoefde het gezelschap in de speeltuin, waarna men weer te rugging naar een terrein langs de Gooweg om weer spelen te houden. Om ongeveer vijf uur ging men weer huiswaarts. Allen waren vol daan over de mooie dag. Hulde aan het bestuur van de KAV, dat gezorgd heeft, dat de kinderen een fijn dagje hebben genoten. Men ziet dat het he lemaal niet nodig is ver weg te gaan om de kinderen een heerlijke dag te bezorgen. Met vervoerkosten heeft men niets te maken, terwijl de kin deren evengoed genieten. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. Donderdag wer den de laatste strandfeesten in dit seizoen, georganiseerd door V.V.V., gehouden. Deze hadden thans plaats op de Noord-Boulevard bij de Mu ziektent. De feesten vingen des mor gens om 10 uur aan met een poppen- kastvertoning, waarvoor niet alleen bij de jeugd, maar zelfs bij de oude ren veel belangstelling was. Direct in de namiddag werden de spelen voortgezet met Vlaggetje-steken voor kleuters van 35 jaar, dan kruiwa genrace voor kleuters. Om 3 uur be gon de behendigheids wedstrijd met autopeds voor jongens en meisjes en om 4 uur de behendigheidswedstrijd met rijwielen voor jongens en meis jes van 1016 jaar, gevolgd door een kruiwagenrace voor 16-jarigen en ouder. Tot slot om 8 uur een leven de stoelendans voor dames en heren van 16 jaar en ouder. Het weer werk te nogal mee. Men was het de laatste dagen heel anders gewoon, 't Was al leen nog een beetje fris, maar als 't feest is, voelt men dat niet. Gemeenteraad Noordwijk Gisteravond kwam de raad in openbare zitting bijeen, waarbij de heer Wenckebach afwezig was. Een tweetal verzoeken om tege moetkoming van vervoerskosten voor scholieren werd toegestaan. Enkele ingezonden stukken werden in han den gesteld van B en W voor prae- advies, terwijl andere voor kennis geving werden aangenomen. Het voorstel tot grondaankoop van de heer G. Rhijn voor een gedeelte der Paraiel Boulevard en acht mid- denstandswoningen achter de Konin gin Wilhelmina Boulevard, groot 3115 m2, voor de somma van 11.500 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door dr. H. J. de Graaf was een verzoek ingediend tot wijzi ging van de rooilijn, voor de ver bouw van zijn pand, villa „Nova," aan de N. Zeeweg. Aanvankelijk hadden B en W dit verzoek afgewe zen, doch bij nadere besprekingen is B enW gebleken, dat de voorgeno men verbouwing op dit markante punt in de gemeente, een belangrijke verbetering betekent, zodat zij thans voorstellen 't verzoek in te willigen. Na een bemerking van de heer Rippe werd hiertoe gesloten. Het is B en W gelukt, wederom met drie eigenaren tot overeenstem ming te komen voor aankoop van grond voor verbetering van de Nieu we Zeeweg; van de Erve Joh. J. Al kemade 90 m2, gelegen voor en naast het pand nr. 47, met inbegrip van 't hekwerk en herstelling van de tuin- beplanting, terwijl het hekwerk voor apotheek De Duinrand" komt te vervallen. De kosten hiervan wor den begroot op 1242,50. Van de heer Sj. Bakker een strook grond van 156 m2, met ingegrip van waardevermindering, nieuwe afraste ring en beplanting der voortuin (de aangeboden en geaccepteerde - ver goeding bedraagt 3000). Van de heer C. de Graaf een strook grond van 216 m2, met inbegrip van alle kosten en schadevergoedingen (een vergoeding van 3100). Door deze transacties zijn thans alle gronden aan de N. Zeeweg aan gekocht, uitgezonderd de grond van de heer G. B. v. Rhijn. Op de uit voering van het plan tot verbreding van de N. Zeeweg kan dit echter niet van vertragende invloed zijn. De heer Vogelaar stelde de vraag, of, als de grond-affaire achter de rug is, er een redelijke kans bestaat, dat binnen kort met de verbetering kan worden aangevangen. De voorzitter deelde mede, dat hij zeer voorzichtig is met toezeggingen, doch, dat als de inves tering gewaarborgd is, zijn inziens niets in de weg staat om het plan tot uitvoering te brengen. Nadat mede deling was gedaan, dat de besprekin gen met de heer G. B. v. Rhijn in besloten zitting nogmaals behandeld werden, werden de voorgestelde aan kopen aangenomen. B. en W. werden gemachtigd voor de bouw van 2 vrij staande woningen aan de Hoogwa- kersbosstraat de benodigde grond te verkopen tegen f 12,50 per M2. Het voorstel inzake de voorzienin gen ingevolge de werkeloosheidswet en wijziging ziektekostregeling, w den zonder besprekingen aangeno men. Het vermenigvuldigingacijfer voor het Uitgebreid Lager Onderwijs voor 19511952 werd vastgesteld op 0.8 en vcor het gewoon Lager onderwijs op 2. Door de wijziging van de armen wet waren nieuwe voorschriften vast gesteld voor de Wees- en Gasthuizen inzake controle op het geldelijk be heer en de boekhouding. Deze voor schriften werden conform het voor stel aangenomen. De plaatselijke doctoren hadden zich in een gemeenschappelijk schrij ven tot het college van B. cn W. ge richt met het verzoek de raad de nodige voorstellen te doen inzake herziening van de vergoeding voor verrichte controles, welke zij gesteld wilden zien op f 3,voor verrichte controle bij de patiënten aan (hiuis en 2,50 ten huize van de geneesheer. Deze tarieven werden op advies van de commissie voor personeelsaan gelegenheden aangenomen. Na vaststelling van enkele begro tingswijzigingen over het dienstjaar 1952, was het volgende agendapunt: bespreking van de concept-statuten voor de Sportstichting aan de orde. De voor'z. stelde voor dit punt eerst in besloten zitting te behandelen, waartegen de heer Rippe protesteer de, die deze zaak in openbare verga dering wilde zien behandeld, waar bij hij echter geen steun kreeg van zijn medeleden. Het zou logisch ge weest zijn, alvorens in comité-gene- raai te gaan, de volgende agenda punten eerst af te werken, hetgeen echter niet gebeurde. Om kwart voor negen konden pers- en publiek, deze keer goed vertegenwoordigd, de tribune verlaten en konden de vroe de vaderen vrij spreken over een zaak die al ruim twee jaar in studie is. Blijkbaar kon j ïen er nu nog niet uitkomen, want om 12 uur midder nacht, was de'geheimzinnigheid nog steeds niet verbroken en besloten de persmensen maar huiswaarts te ke ren. Naar wij vernemen, werd de open bare vergadering om 10 vóór half één opengesteld, waarna de volgende gende punten no- moesten worden behandeld: Bouw van kleedlokalen op het gemeentelijk Sportpark, het aangaan van een obligatielening van 1.000.000 met een looptijd van 30 jaar tegen 4J4 pet., een verzoek van de Herv. Schoolvereniging tot het aanschaffen van schoolmeubelen, en de bouw van 54 woningen op het Ca- lorama-terrein, waarvan de bouw kosten 485.000.zullen bedra gen. (algehele stichtingskosten ƒ589.754.46). De huur van deze wo ningen zal 6.75 per week bedragen. Brigade-nieuws. In het Golfbad slaagden deze week voor het zwem diploma A de meisjes: M. Barn- hoorn, R. v. Oosten en de jongens: J. Beukers, D. Varkevisser. Diploma B meisjes: L. Zoet, A. Plug, Tè v. Mastrigt, T. Caspers. Jongens: D. v. Rooijen. Diploma A en B meisjes: E. de Groot, R. Plug, B- Timmers, C. Duindam, E. Zoet, R. Meijers, E. v. d. Wiel, T. Kruyer en L, v. 't Wout. Jongens: E. J. Varkevisser en D. J. Varkevisser. Jeugdhengelwedstrijd. Aan de jeugdhengelwedsti'ijd, uitgeschreven door de „Sportvisser", namen niet minder dan 125 jeugdige personen tussen 10 en 14 jaar deel. De wed strijd had plaats in de Haarlemmer trekvaart en bracht de volgende uitslag: 1. P. Turk, 2. J. Molenkamp, 3. Th. Groenewoud, 4. A. Smit, 5. W. Steenvoorden, 6. en 7. J. Warmen- hoven en P. Bal, 8. Alkemade, 9. J. Beugelsdijk, 10. A. Hoogduin, 11. J. v. Doorn, 12. L. v. Doorn. ALPHEN AAN DEN RIJN Alpheuse woningbouw komt op dreef 66 étage' en 22 ééngezins woningen Zoals wij destijds reeds berichtten, heeft de dienst van gemeentewerken te Alphen aan den Rijn, in opdracht van het college van B en W, plan nen in gereedheid gebracht voor de bouw van 66 étagewoningen op een aan de gemeente toebehorend terrein gelegen tussen de Prins Bernhard- laan en de Pieter Florlszstraat, ten Westen van dc Rijn en ten Noorden van het raadhuis. Deze plannen hebben de instem ming gekregen van de provinciale directie van de wederopbouw en de volkshuisvesting in Zuid-Holland. De verdere uitvoering van deze plannen is gestagneerd, omdat de no dige gelden ontbraken voor de finan ciering van deze woningbouw op langere termijn. Nu door het sluiten van enkele geldleningen met lange looptijd, de gelden hiervoor wel be schikbaar zijn, menen B en W, dat met de bouw zo spoedig mogelijk moet worden begonnen. De bouw is evenwel zonder finan ciële steun van het rijk niet mogelijk. gen, oie of v/el in hun werk gestoord zijn of er geen kans voor zagen, be perkten de woning tot hun roofter- rein, want uit de winkel blijkt niets te worden vermist. In de woonka mer hebben ze het een en ander na gesnuffeld en voorzover kon worden vastgesteld wordt er slechts geld vermist, ten bedrage van 200. Het is ook mogelijk, dat de dader(s) vrees koesterden voor een of ander alarminstallatie en dat ze daarom slechts de woning tot hun werkge bied hebben uitgekozen. Door het verbreken van een ruit hebben ze zich toegang verschaft. Langs dezelf de weg hebben ze het huis weer ver laten. Aangezien het achtergedeelte van het pand vrij goed is onttrokken aan belangstellende blikken, hebben ze hun werk rustig kunnen uitvoe ren, zonder dat buren er iets van de vreemde bezoekers hebben opge merkt. Helaas kon de politie ons niet de daders bekend maken. Wel dat het naspeuringswerk door haar met kracht wordt voortgezet. INVOERING HOOGSPANNINGS METING BIJ GROOT VERBRUIKERS. Teneinde de verliezerl die in iede re transformator optreden voor re kening te kunnen laten komen van de afnemers, willen de electriciteits- bedrijven alhier overgaan tot het plaatsen van installaties voor hoog spanningsmeting. Bij laagspannings- kunnen die verliezen niet De gemeenteraad kan een bedrag i meting ^unnei M beschikbaar stellen voor aankoop groot-verbruikers komen in aan merking voor zulk een hoogspan ningsmeting. Hiervoor zijn nodig electriciteitsmeters met. bijbehoren de schakelklokken, spanningstrans formatoren en olieschakelaars, een en ander volgens het gebruik o.a. te Leiden. De electriciteitsmeters dienen drievoudig-tariefsmeters met dub- belmaximum te zijn, opdat zowel overdag als 's avonds en 's nacht de KW-belasting bepaald zal kunnen worden, alsmede het kwh-verbruik gedurende die perioden van de dag. Voorlopig willen B. en W. volstaan met verandering van de meting bij tien verbruikers. De kosten hier voor worden geraamd op 10.000. De olieschakelaars zijn onlangs vrij gekomen zodat deze niet nieuw be hoeven te worden aangeschaft. De besparing, welke uit de over gang op hoogspanningsmeting in ge val van een aangesloten vermogen van meer dan 100 kVA zal voort vloeien is zodanig, dat de daarvoor nodige kapitaalsinvestering verant woord is, aldus B. en W., die de raad gemeld cx-ediet vragen. AUTO-BOTSING Hedenmorgen om 7 uur vond in de gevaarlijke S-bocht in de Rijksti'aat- weg LeidenUtrecht, te Alphen aan den Rijn opnieuw een ernstige bot sing plaats tussen twee auto's. Ge lukkig bleef ook dit ongeval beperkt tot slechts, zij het ernstige, materiële schade. Een PTT-bestelauto, bestuurd door de heer A. W. Z. uit Den Haag, reed in de richting Leiden., Uit de andere richting naderde een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door de heer J. M. uit Enkhuizen. In de bocht slipte de aanhangwa gen en sloeg tegen de bestelauto. Hiervan werd het linkerdeel ernstig beschadigd, terwijl ook de aanhang wagen schade opliep. Kantklossen. De Nederlandse Kantklosschool te Amsterdam zal op haar jaarlijks tournée ook Alphen aan doen. Op 28 Aug. a.s. zal des avonds van half acht tot half tien een demonstratie worden gegeven in „Centraal" aan de Hoofdstraat Er zal ook een collectie Belgische kant te bewonderen zijn. De verkeerde naam. Dezer da gen hebben we gemeld, hoe de zaak van het z.g. pneumatisohklinken op de scheepswerf van de N.V. Boot op nieuw in een acuut stadium was ge komen, doordat een aantal bewoners van de Hooftstraat een klacht bij de politie had ingediend. Als leider van de oppositie noem den we de heer L. v. d. Sluijs. Deze heeft thans medegedeeld, dat zijn naam ten onrechte in dit verband is genoemd. Hij heeft aanvankelijk wel meegewerkt aan een actie, die be oogde om de firma Boot ertoe te brengen rekening te houden met de bezwaren van omwonenden en het pneumatisch klinken op grond hier van te staken. Onder zijn leiding werden toen enkele samensprekin- gen gevoerd met de directie van de N.V., doch die levérden niet het ge wenste resultaat op. De heer v. d. S., die het bedrijf niet wilde duperen en nog veel min der de hierbij betrokken arbeiders in moeilijkheden brengen, verklaar de zich toen tegenover zijn mede standers absoluut een tegenstander van gronden en voor aanbouw van weningen in 't belang van de volks huisvesting voor rekening van de gemeente, terwijl daarnaast aan ge meenten ter betaling van rente en aflossing bijdragen uit 's-Rijks kas kunnen worden verstrekt. De kosten voor de bouw van vo renbedoelde woningen zijn geraamd op 654.850.75 en de grondkosten op 63.709,62. Gerekend wordt op een jaarlijkse rijksbijdrage in de bouw kosten van 14.883 en in de grond kosten van f 1.019,35. Uitgaande van deze bijdragen zal de gemiddelde huur per woning 7,30 per week moeten bedragen. B en W stellen voor, hiertoe te besluiten. I.v.m. het bovenstaande vragen B en W voorts een crediet sd 450, voor 't plaatsen van de watermeters, 11.200,voor het maken van aan sluitingen en het plaatsen van gas meters en 9000,— voor het maken van aansluitingen en het plaatsen van meters voor de electriciteits- voorziening. De raad, en met de raad de inge zetenen, zullen het bovenstaande van ganser harte toejuichen. Na de brug gen nu ook de woningbouw op dreef. NOG MEER WONINGEN. Volgens de agenda voor de op Maandag a.s. om 7.30 uur te houden raadsvergadering komt o.m. ook nog een ander voorstel tot de bouw van woningen voor. Hier betreft het 70 ééngezinswoningen, waarvan B. en W. voorstellen de bouw ondershands op te dragen aan IJsselstein's Aan nemers en Bouwbedrijf „Gouda" N. V. te Gouda. Tevens wordt voorge steld het aanvragen en aanvaarden van een rijksbijdrage in de exploita tiekosten van die woningen. Het be treffende raadsstuk, waarin naar al le waarschijnlijkheid meerdere bij zonderheden over dit plan worden medegedeeld, heeft ons nog niet be reikt. Wel ontvingen wij een voor stel waarin de raad een besluit wordt gevraagd voor het aangaan van een geldlening met de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven groot 364.000.koers a pari, rente 3 3/4 per jaar, datum van opname 1 Sept. 1952, aflossing ineens na 10 jaar, een en ander speciaal ten be hoeve van de bouw van deze 70 één gezinswoningen. De meerdere kosten van de onderhavige bouw zouden dan, volgens mededeling v^an hel college, gevonden kunnen worden, uit reeds aangegane geldleningen. Door het aanvaarden van genoem de lening wordt voldaan aan de eis, dat de financiering van de bouw verzekerd moet zijn. voordat daar mede wordt aangevangen. Inbraak in een juwelierszaak Toen Mevr. de Wed. v. d. Heijden- v. d. Poll, eigenaresse van een Ju weliers- en Horlogeriezaak in de Ju- lianastraat te Alphen aan den Rijn, na enkele dagen met vacantie te zijn geweest, haar woning betrad, ont waarde ze zeer tot haar ontsteltenis, dat ongenode gasten zich toegang tot haar huiskamer hadden ver schaft. De woning is achter de winkel en werkplaats gelegen. De vreemdelin-1 tD.e aitantwten U-Cltl C Humpo Hotsflots kunstenaar 27. „Dat is dat", meende Peter Puinhoop, terwijl hij het half-losge- knoopte pak onder zijn arm nam. Dan moet ik maar een andere coupé uitzoeken, want je weet nooit, of er geen handlangers van deze sukkel in de buurt zijn." Enfin jullie zien wel, dat de mensen, waar Humpo die dag mee te maken kreeg. nu niet be paald een hoge dunk van hem had den. Hij was al drie keer die dag voor sukkel uitgemaakt. Dat wist Pe ter Puinhoop niet en het zou hem waarschijnlijk niet geinteresseerd hebben ook. Hem interesseerde voor lopig alleen maar de inhoud van het pakket, dat hij gestolen had en het geld, dat hy ervoor krijgen zou. „Nu moet ik voortmaken, want ik wil lie ver niet, dat ik nog een keer overval len wordt. Hij stapte naar binnen en begon het pak verder uit te pakken. „Wat is dat nou?!" schrok hij ineens, toen hij de laatste knoop verwijderd had. Wat zit daar nou in? Een schil- te zijn van enige actie via de politio nele instanties. Tijdens zijn vacantie is de zaak echter toch door anderen bij de politie aanhangig gemaakt door middel van een bezwaarschrift, waarop abusievelijk zijn naam bo venaan is blijven staan. Geb.: Elisabeth C., d. v. C. A, Oudshoorn en E. C. Rogaar; Adria- nus, z. v. J. A. van Middelkoop en C. A. Woutsma; Pauline, d. v. M. C. Verboom en G. Cammenga; Neeltje, d. v. N. H. Rodenburg en A. J. Spelt; Jan, z. v. W. Zwikker en S. Broerse; Gezina J. M., d. v. P. C. M. van den Bosch en J. W* F. Stolwijk; Cathari- na E., d. v. C. E. Rodenburg en A. van Dijk; Johannes B. M., z. v. J. v. Egmond en G. A. Bijlemeer; Helena F. M., d. v. J, Zwaan en F. H. Pij pers. Ondertr.: Adrianus A. M. Warmer dam, 28 jr. en Alida C. Hofman, 20 jaar. Geh.: Hermanus Nijenhuis, 30 jr, en Pietertje Koers, 28 jr.; Simon Roest, 30 jr. en Marijtje C. Vonk, 25 jr. Overl.: Bastiaan van der Lee, 50 jr.; Adrianus J. Hoogendoorn, 4 mnd. Antje Kuiper, 78 jr., wed. van J. Admiraal; Johannes Th. Versteeg, 70 jaar. BOSKOOP Geboren: Theresia Maria dr van G. J. Stolker en A. J. Uitenbroek; Johanna Maria dr van G. J. Stolker en A. J. Uitenbroek: Anthonius Ohristoffel Gijsbertus Maria dr van P. P. Rijnbeek en M. M. Verlaan; Herman Joost zn van E. J. Kerkho ven en A. van der Lee; Anthonie zn van T. H. Hagen en E. Vermeul; Willem Cornelis Christinus zn van C. de Knikker en P. B. van Omme ren. Ondertrouwd: Johannes Beken- kamp, 35 jr en Dina Maria Kamer beek 28 jr; Johannes Bernardus Wendel 45 jr en Cornelia Maria Mar- garetha Verbakei 36 jr; Everhardus Adrianus Overdam 21 jr en Anna Theodora Verbeij 20 jr; Pieter Jo annes Wilhelmus de Greeff 26 jr en Mathilda Cornelia Mathot 28 jr. Getrouwd: S. Arlman en J. E. van Marie; M. de Jong en S. v. Ooste- rom; A. J. van der Vlist en G. M. de Bruin. HAZERSWOUDE STEIGER BRAK Metselaar gewond Gistermorgen stond de metselaar C. Hortensius met een knecht op een ruim 8 meter hoge steiger, een schoorsteen op de woning van H. V. in de Torenstraat te metselen. Plot seling brak de steiger en vielen beide naar beneden. De knecht wist in zijn val een tak van een naast de steiger staande boom te grijpen en kwam ongedeerd beneden. Doch de metselaar, die de volledige val naar beneden maakte, bleef bewusteloos liggen. Direct werd dokter Meijst ge waarschuwd, die spoedig ter plaatse was en de gewonde per brancard naar zijn woning liet vervoeren. C. H. klaagde over pijn in zijn borst en bij onderzoek bleek, dat hij door de val enige inwendige kneuzingen had opgelopen. Voorlopig moet hij het bed houden. Jongetje aangereden Toen het 8-jarig zoontje van de meelhandelaar W. Z., met zijn hengel in de hand, er op uittrok, werd hij op de Gerr.e- new'eg door een bromfietsberijder aangereden. Beide kwamen te vallen. De jongen liep een lichte hersen schudding en een wond aan zijn hoofd cp en werd onder doktersbe handeling gesteld. De bromfietsberij der en zijn rijwiel mankeerden niets. NIEUWKOOP Geboren: Hendrik Jan, zn van J. W. Runneboom en "H. J. Holstege; Louise Margaretha Maria, dr van P. J. Pieterse en M. A. van der Weirf; Wilhelmina Cornelia, dr van P. J. Vermeij en J. A. Spek; Hendrikus Cornelis, zn van S. Th. Akerboom en Tli. A. Bos. Getrouwd: J. A, Verboom, 29 jr te Ter Aar en W. Immerzeel 25 jr. NOORDEN Reis ouden van dagen Met een luxe touringcar vertrokken 36 be jaarden voor hun jaarlijks uitstapje. De reis ging over Bodegraven, Utrecht, Zeist, Doorn en Rhenen op Arnhem aan Ondanks de harde re gen, bleef de stemming goed. Toen het om 12 uur droog werd, werd de stemming zelfs uitbundig. In Arn hem werd het- openluchtmuseum be zocht. Hier werden door de bejaar den oude herinneringen opgehaald. Bij alle oudheden waren nog dingen, die zij in hun jeugdjaren hadden ge kend. Door al die omstandigheden duurde de rondgang wel wat lang. Om half zeven was men weer in Noorden, om bij de wed. Kuyf, de warme maaltijd te gebruiken. De fanfare van Noorden gaf bij de car- bonade ook nog een serenade weg. Tussen de bedrijven door deed Dom. Pieterse op rym een verslag van de reis. Namens de ouden van dagen sprak A. van Ticht, met enkele gees- tigheidjes hem eigen, een woord van dank aan allen, die hadden meege werkt voor het slagen van deze dag. Tot slot dankte de heer J. Mourits, voorz. van het comité, allen en sprak de hoop uit om een volgend jaar met beter weer. de reis neg mooier te kunnen maken. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad van Woubrugge komt op Maandag 25 Aug. om 19.30 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Ver zoek om subsidie van het Katholiek Paedagogisch Beroepskeuzebureau; Verzoek van G. J. Bracht om een te gemoetkoming ingevolge artikel 13 van de L.O.wet 1920; Aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; Reg lement van Orde voor de vergade ringen van dp Raad.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6