Overvloedige regen en overvloedige zegen Braderie wordt overgoten met licht en feestklanken Uit het leven VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Leidse processie naar Kevelaer De heer Dingjan als gouden pelgrim gehuldigd In een sombere natuur, maar met een zonnig innerlijk zijn de Leidse pelgrims Dinsdagmorgen weer opge trokken naar Kevelaer. Het was maar een klein getal dat op het Stadhuis plein aanwezig was, want slechts 82 pelgrims hadden gehoor gegeven aan de roep van Maria om haar in Keve laer te gaan eren en om daar troost en verlichting te vinden voor hun moeilijkheden. Tijdens de heenreis, welke in vlot tempo verliep, dank zij de het vorig jaar opgedane ervaring, werden de gebruikelijke gebeden en gezangen gedaan. Toen om 4 uur 's middags de plechtige intocht plaats had wer den de hemelsluizen voor een wijle gesloten. Nadat we de basiliek waren ingetrokken beklom pater Gilbertus Lohuis O.F.M. de preekstoel en op de hen} eigen gloedvolle wijze hield hij ons voor, dat O. L. H. zelf ons het voorbeeld heeft gegeven om ieder jaar ter beêvaart tc trekken, want trok Christus van Zijn 12e jaar af niet ieder jaar naar Jeruzalem? Wij kunnen het daarom wel haast als een Christenplicht beschouwen dit voor beeld na te volgen. En is Kevelaer niet het genadeoord dat het meest voor deze jaarlijkse tocht in aanmer king komt, Kevelaer het op één na drukst bëzochte genadeoord ter we reld, dat voor ons zonder al te veel kosten bereikbaar is, ondanks het feit dat sommige katholieken Kevelaer bezoeken beneden hun waardigheid vinden? J Nadat de zegen met het Allerhei ligste gegeven was gingen de pel- j grims weer uiteen. 's Avonds om half acht kwamen de pelgrims weer bij elkaar in- de basi- j liek voor een Lof met Maria-preek. Pater Bertels O.F.M. schilderde ons I hoe de verering van Maria een zeer i groot deel van het jaar in beslag I neemt. Drie maanden zijn aan Maria toegewijd n.l. de maanden Mei, i Augustus en October. De maanden Mei en October zijn één groot feest j ter ere van Maria, terwijl de Augus tusmaand ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria nog niet die alge mene bekendheid geniet. Voorts is van iedere week één dag n.l. de Za terdag, aan Maria gewijd en iedere 1 dag worden we 'driemaal, bij het lui den van de Angelus, opgewekt tot Maria te bidden. Een moeder wordt i altijd hoog vereerd. Hoe hoger de persoon des te meer nog is zijn moe der in aanzien. De eigen moeder van O. L. H. moeten we dus wel buiten gewoon vereren. Na het Lof verzamelden de pel grims zich voor de lampionprocessie, welke onder het bidden van de ro zenkrans en het zingen van gezangen door de straten van Kevelaer trok om haar einde te vinden bij de Gena dekapel waar met een Credo deze dag werd besloten. Woensdagmorgen werd begonnen met een plechtige H. Mis in de Basi liek, waaronder Algemene H. Com munie tot de intentie van de bede vaart. Om half elf had de Sacra mentsprocessie plaats, vanuit de Kaarsenkapel rond de Genadekapel. Hierna nam pater Bertels van de Haarlemse processie het woord om de jubilerende Haarlemmers te huldi gen. De huldiging van de gouden Leid se jubilaris zou na de Requiem de volgende morgen plaats vinden. 's Middags om drie uur zou de pro cessie maar het kerkhof trekken waar de preek gehouden zou worden. We gens de regen zijn we de kerk inge trokken en daar hield pater Gilber tus zijn preek over het feest van de dood. Hij noemde dit een feest omdat er geen woorden voor te vin den zijn om het hiernamaals te schil deren en de dood is toch de poort naar die schoonheid. De apostelen op de berg Thabor konden die schoon heid, welke nog maar een glimp vam de hemelse schoonheid was, niet ver werken en vielen plat ter aarde. De apostel Paulus zegt, dat geen oor het heeft gehoord en dat geen oog het i heeft gezien en dat niemand het ooit beschrijven kan hoe schoon de he mel is. Het korte Lof, dat deze plechtig heid besloot, was weer een massale hulde aan Christus en Maria. De regen verhinderde een gezamenlijk terugtrekken naar de Genadekapel evenals de processie naar de 12e Sta tie vanwege het hemelwater geen doorgang kon vinden. In plaats daarvan kwamen de pel grims om half acht bij elkaar in de basiliek. Onder het Lof hield pater Gilbertus zijn predikatie over de vreugde en de troost van het lijden. Onze zonden worden ons wel verge ven maar Gods oneindige rechtvaar digheid eist voldoening in de vorm vam boete. Herhaalde malen heeft God er op gewezen, dat we zonder boete te doen niet zalig kunnen wor den. Speciaal voor de rijken wordt het moeilijk, vooral als de broodkrui mels gaan steken, zoals pater Gilber tus het noemde. Een jaarlijkse bede tocht is zoal niet noodzakelijk, dan toch wel buitengewoon nuttig om tenminste enigermate aan de roep om boete te voldoen. Na het Lof werd de lampionproces sie in de kerk gehouden, waarna we nog even naar de Genadekapel trok ken waar het Credo gezongen werd. Donderdagmorgen om 7 uur was er een plechtige Requiem voor de afgestorven leden der Broederschap, waaronder Algemene H. Communie. Na de H. Mis vond de huldiging plaats van de heer J. Dingjan, die ditmaal voor de 50e maal naar Ke velaer getrokken was. Pastoor Lo huis kon geen woorden genoeg vin den om zoveel Maria-trouw te schil deren. Zichtbaar aangedaan nam de FABRIEKEN VAN ZAALBERG RULM VAN WERK VOORZIEN. Gisteren is te Leiden de jaarlijk se algemene vergadering gehouden van aandeelhouders der N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaal berg en Zoon. De jaarcijfers over 1951 werden goedgekeurd. Hei divi dend werd vastgesteld op 11 pet (v. j. 10 pet.) De directeur, de heer W. A. Schrandt, deelde mede, dat Zaalberg ruim van werk is voorzien. Er wordt thans gedeeltelijk in drie ploegen ge werkt. Zodra de vacanties geëindigd zijn, zullen de fabrieken te Leiden en Vlijmen geheel in drie ploegen werken. Verder werd medegedeeld, dat Zaalberg geen orders ten behoe ve van defensie" heeft. Men be treurt dit, doch de prijzen, waarte gen „Oorlog" belangrijke dekenor ders plaatste, zijn voor de industrie weinig attractief. De lp 1951 sterk geslonken voor raden werden aangevuld tegen prij zen, die beneden de inmiddels ge stegen wolprijzen liggen. Deze wol is reeds aangekomen. Het is tenge volge van de concurrentie niet mo gelijk hoewel de prijzen waarte gen de uit deze wol vervaardigde producten werden verkocht winstge vend zijn de vervangingswaarde der wol te calculeren. Door de ver dere toeneming van de wol- en ga- renvoorraad na 1 Jan. 1952, is de bankschuld tot 1.600.000 gestegen. Deze schuld zal, volgens de directie, in dit najaar door realisatie der voorraden practisch worden afge- heer Dingjan de vergulden plaquette in ontvangst. De oefening van de H. Kruisweg werd in kleine groepjes gedaan om tijdig aanwezig te kunnen zijn voor een film over Kevelaer. Om elf uur had de plechtige uit tocht plaats, waarbij voor de laatste maal Maria geweld werd aangedaan om onze noden te verlichten. Na een voorspoedige terugtocht kwamen we 's avonds om 7.15 weer te Leiden aan, allen vastbesloten volgend jaar weer deel te nemen aan deze bede vaart. Het Actie-comité „Leiden Leeft" stelt olies in het werk om de Eerste Leidse Braderie tot een gebeurtenis te maken, die de bezoekers uit de wijde omtrek zal aantrekken. Het ondervindt daarbij de zeer gewaar deerde medewerking van het ge meentebestuur, dat spontaan de toe zegging deed maatregelen te zullen treffen, dat tijdens dc Braderie-avon den het Stadhuis en dc toren, zowel aan de zijde van het Stadhuisplein als aan de kant van de Breestraat baden in een zee van licht. Ook het Waaggebouw zal die avonden in ver. band met de op die dagen te houden Vebo-tentoonstelling met schijnwer pers worden verlicht. Bevendien zal van gemeentewege op dc Braderie-avonden worden ge zorgd voor concerten op het Stadhuis- carillon. Deze concerten zullen wor den afgewisseld door andere muzi kale feestklanken. De illuminatie die het comité voornemens is te doen aanbrengen in alle straten waarlangs de Braderie zal worden gehouden, zal r.iet nalaten aan het geheel het feestelijke karakter te geven, dat een Braderie eigen is. De talrijke deelnemers zullen de stands, de kraampjes en de stalletjes in aantrekkelijkheid laten wedyveren Kortom de Braderie wordt een fes tijn, waar de bezoekers gasten zijn. Aan bezoekers zal het Leiden op 17, Vrijdag 22 Augustus. De bewoners van het St. Elisabeth- ziekenhuis hébben gistermiddag ge noten van een Frans concert! Dat kwam zo. In de narochie van de H. Familie te Den Haag logeren mo menteel 17 Franse jongens, wees kinderen uit Troyes, die voor enige weken bij Hollandse pleegouders zijn ondergebracht om de weldadige invloed te ondergaan van het Hol landse gezinsleven. Zij zijn gekomen onder leiding van de heer T. van Baaien, een Haags priesterstudent, die in Troyes studeert en die over twee jaar de H. Priesterwijding hoopt te ontvangen. Wie zich nog herin nert, dat vijf jaar geleden 500 Franse kinderen onder leiding van Abbé Honnet uit Troyes op Oud-Poelgeest Wilt U iets weten? Vraag: Over hetgeen men op een ansichtkaart mag schrijven bij een porto van 2 cent. Antwoord: Een ansichtkaart als drukwerk mag de naam bevatten van de afzender en voorts een korte wens: b.v. hartelijk gefeliciteerd, hartelijk gelukgewenst, hartelijke groeten, welkom thuis, enz. Er mo gen geen mededelingen op geschre ven worden. Indien men voor 'n korte wens strafport moet betalen, geschiedt zulks ten onrechte. Vraag: Welk telefoonnummer moet men draaien bij een brand in Zoe- terwoude? Antwoord: Sinds enkele jaren is er tussen Zoeterwoude en Leiden een gemeenschappelijke regeling be treffende brandweeraangelegenhe den. Bij brand moet men ook in Zoe terwoude bellen K 1710, no. 22241. In Oost en Westsmaken de lolly's best Het verzoek om ijs-lolly aan de mama's in alle delen van de wereld moge al zeer verschillend klanken, do uitdrukking op de kindergezichten bij het verorberen van de koude zoetigheid is overal dezelfde. U behoeft er zeker niet naar te raden of deze Japanse peuters genieten van hun ijs-lolly. en Den Burcht kampeerden (dank zij de St. Paulus-zeeverikenners van htt Kath. Lyceum) kan bevroeden hoe de heer Van Baaien aan zijn contact met Troyes kwam. Om kort te gaan, de jongens modhten gister middag in het ziekenhuis komen zingen. De heer A. van Dijk zorgde er voor, dat hun zang via de micro foon- en radio-installatie in alle za len en kamers hoorbaar was. Nu moet U zich geen grote voorstelling maken van dat concert, want het waren doodgewone jongens, die he lemaal geen zang-scholing ondergaan hadden, maar die samen graag hun stemmen wilden laten horen. Voor de pauze waren het populaire chansons, waarvan we vooral „Les trois cloches" konden waarderen, omdat de jeug dige solist (misschien onbewust) de voormalige straatzangeres Edith Piaf zo voortreffelijk wist te imiteren! Nadat de jongens even met een schaal langs de bedden waren gegaan, zongen zij tot besluit nog enige re- ligieuse liederen en keerden daarna weer terug naar Den Haag, de zus ters dankend voor hun koek en limonade-tractatie. Het drie-jarig meisje I. B., wo nend aan de Lage Rijndijk, was gis teravond om zeven uur aan het spe len bij de sloot achter de Lusthof laan. U begrijpt het al, zij viel in het water. Nadat zij kopje-onder was ge weest, trok zij luid gillend de aan dacht van de heer R. J. C., wonend aan de Lusthoflaan, die de kleine drenkelinge uit het water haalde. Zij bleek geen letsel opgelopen te hebben en achter op de fiets van Pa ging zij huiswaarts. De leden van de tafeltennisvereni ging „Docos" worden er op attent ge maakt, dat de training weer hervat is, doch dat a.s. Zaterdag de zaal niet beschikbaar is. zodat er a.s Maandag wordt gespeeld. En we zijn uitgenodigd aanwezig te zijn bij de officiële opening van de twee nieuwe gymnastieklokalen aan de Van Vollenhovenkade en de Van de Sande Bakhuyzenlaan, op 2 September a.s. om half drie in de school aan de Franohimontlaan. Bovendien kunnen we U vertellen, dat de beroemde Victoria Regia weer in bloei,staat. Zowel hedenavond als morgenavond kunt U gaan kijken in de Hortus, ingang Rapenburg, onder de poort naast het Universiteitsge bouw, die hiertoe van 8 tot 10 uur geopend zal zijn. Hedenavond zal de plant een witte, morgenavond een roze bloem dragen. Gaat dat zien! Op 16 Sept. a.s. zal de heer W. A. Vriezen, chef van het stationskan- ioor 2e klas te Leiden, zijn veertig jarig jubileum vieren in dienst van de Ned. Spoorwegen. STADSKOK. BENOEMINGEN BIJ DE BELASTINGDIENST. Benoemd is met terugwerkende kracht tot 1 Mei 1950 tot adjunct commies van 's Rijksbelastingen de adjunct-commies titulair P. H. Smit- tenaar werkzaam ter inspectie der belastingen te Leiden 2e afd. Be-, noemd is met terugwerkende kracht tot 1 Mei 1951 tot adpunct-commies van *s Rijks belastingen de adjunct commies titulair J. A. J. de Klerk, werkzaam ter inspectie der belastin gen Leiden le afd. Benoemd is tot assistent van 's Rijks belastingen de kommiezen C. Leget te Katwijk aan Zee, A. van Kruistum te Rijnsburg en P. J. de Wolf te Lisse. A. s. deelnemers, haast U Installatie pastoor aan de Haagweg A.s. Zondagavond om zeven uur wordt de nieuwe pastoor van de St. Leonardusparochie aan de Haagweg, de zeereerw. heer W. A. Schmitz, O.F.M., door deken Iiomule geï- stalleerd als opvolger van past. Max. van der Schoot, die naar Franeker vertrokken is. Aan de gelovigen zal een boekje verstrekt worden, waar in zij de plechtigheid op de voet kunnen volgen. Burgerlijke Stand Geboren: Wijnandus Johannes z. van W. Benning en C. van der Blom; Raymond Leslie z. van C. P. Doeve en R. K. Ross; Lambertus Anthonie z van- F. R. Doff en S. F. Thijs; Hermanus z. van K. Serlier en A. H. Bijlsma; Roelof z. van J. van Is- pelen en J. A. Cramer; Marian d. van D. Lemson en H. C. van Deu- dekom; David z. van G. Wassing en J. Montenij; Maria Anthonia Helena d. van G. Th. Kriek en H. M. van der Geer. Ondertrouwd: S Smit en P. J. Sanders; W. van der Reijden en J. C. Massaar; P. Langezaal en H. G Wortman; M. van Oosten en M. B. J. G. Vogelenzang; J. Koet en J. G. Barends; W. H- van Apeldoorn en C. M. Kok; A. G. Weijers en J. Sna- terse; W. Linssen en J. Ravensber- gen; P. de Goeyer en M. S. Kolder man; D. van der Voort en H. Blans- jaar; H. Meijvogel en J. de la Rie; W Derogee en F. J. M. van Hal; H H. Verbaan en H. E. Moraal; J. M. de France en A. E. Leuering; C. W. de Rijk en M. Eggink; A. Singerling en C. E. van der Pot; J. A. de Goede en C- M. Th. Ammerlaan; W. van Eijgen en W. C. C. van de Laar; L. Kanbier en L. van Velzen; J. N. Pijpers en A. J. van Peperstraten. Gehuwd: H. P. Schmelzer en A. Ponsen. Overleden: F. E- Badart huisvr. van: Schoon, 61 j. 18 en 19 September as. dan ook niet ontbreken. Een groot aantal perso nen uit de omliggende gemeenten zal zich die dagen naar Leiden begeven. Dit is uiteraard van het grootste be- j voor de deelnemers. Want de Braderie is niet alleen een feest, maar zelfs in de eerste plaats een zakelijk gebeuren. Zij wordt opgezet als een verkoopactie en pleegt dezelfde re sultaten af te werpen als een jaar beurs. En wat een jaarbeurs is voor het land, is een Braderie voor de stad De ondervinding van deelnemers aan braderieën in andere gemeenten leert namelijk, dat wanneer de Bra derie reeds lang tot het verleden be hoort door het publiek nog wordt gevraagd naar artikelen die tijdens de Braderie zijn gedemonstreerd. Een aansporing te meer voor de Leidse middenstanders en industriëlen, die nog niet inschreven, alsnog te trach ten een gunstige standplaats op de Braderie te veroveren. De gelegen heid daartoe staat heden nog open, doch sluit morgen. Er zijn nog enige plaatsen beschikbaar, aldus deelt het actie-comité ..Leiden Leeft" ons mede. VERKIEZINGEN BIJ HET HOOGH. RIJNLAND Bij dc op 18 Augustus j.l. gehou den verkiezingen in het hoogheem raadschap van Rijnland zyn geko zen de heren B. Plomp te Nieuwkoop als hoofdingeland voor het onge bouwd eigendom in het 9e district, P. van der Linde te Reeuwijk als hoofdingeland on Jac. van Spengcn Azn. te Reeuwijk als hoofdingeland plaatsvervanger, beiden voor onge bouwd eigendom in het 11e district. Bij de gehouden verkiezing van een hoofdingeland voor het onge bouwd eigendom in het 10e district werd geen volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, zodat een herstemming zal geschieden op Maandag 1 September a.s. tussen de heren P. Verauijn Gzn. en M. Vis ser Dzn. EERVOL ONTSLAG VERLEEND AAN Prof. Dr S. T. BOK. Op zijn verzoek is bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend aan prof. dr. S. T. Bok, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking gewezen diensten. Prof. Bok heeft dit verzoek gedaan in verband met zijn benoeming tot directeur van het Herseninstituut te Amsterdam. Laatste Berichten OP EEN MIJN GELOPEN. Vanmorgen om kwart over vijf Nederlandse tijd is het Nederlandse motorschip de „Peto"t bij Terschel- lingerbank op een mijn gelopen. Als gevolg van de explosie was de radio terstond onklaar, omdat de richtingzoeker overboord sloeg. Ook het electrische licht viel uit. Op het moment van de ramp waren de meeste opvarenden nog ter kool. De wacht op de brug schoot onmiddel lijk vuurpeilen af, doch deze werden niet opgemerkt. Eerst toen men op de brug een aantal met petroleum overgoten matrassen in brand stak, namen het lichtschip Terschellinger- bank en'de vuurtoren om tien voor acht deze noodseinen waar, waarop de sleepboot „Holland" en de „Bran- daris" uitvoeren. Om kwart over acht verlieten de opvarenden in twee sloepen de „Peto" en werden om half tien aan boord van de Fair- head" genomen. Het was mooi weer en de opvarenden hadden enige tijd speling gehad om zich voor het van boord gaan van het zinkende schip gereed te maken. De motorreddingboot ..Brandaris" is vanmiddag om tien minuten voor half één met de zeven bemannings leden van dc „Peto" de haven van Terschelling binnengelopen. De ka pitein, die zich met zijn vrouw en twee jeugdige zoons nog aan boord van de „Fairhead" bevindt, dat op weg is naar Antwerpen, zal vermoe delijk in Vlissingen van boord gaan. Op verzoek van de kapitein heeft de ..Brandaris" de bemanning overge nomen. Wederom is een zgn „Westerling- gevangene" te Djakarta op vrije voe- J ten gesteld. Het is de heer J. Leclerq. Hij mag het land nog niet verlaten en moet zich melden, omdat het on- derzoek in deze zaak wordt voortge- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Aug. Vee. Aanvoer: 28 stieren. 45 melkkoeien. 210 vette koeien, 162 vare koeien, 4 graskalve ren, 73 vette kalveren, 40 nuchtere kalveren, 809 vette schapen, 300 wei- deschapen, 4<J varkens (zeugen), 119 schrammen, 420 biggen, 4 paarden, 5 veulens. 25 geiten, totaal 2284 stuks. Notering: Fokstieren 400600 per stuk Stieren (slacht-) 700—11100 per stuk schoon gewicht f 2.652.95 per kg.; melkkoeien 850—1125 per stuk, vette koeien 3501175 per stuk schoon gewicht 2.503.00 per kg. varekoei» n 500800, vaarzen 600900. pinken 350580, gras kalveren f 180—340 per stuk, vette kalveren 250400 per stuk, levend gewicht 2.002.?5 per kg nuchtere kalveren (slacht) 5070 per stuk, levend gewicht f 1 301.45 pet' ag.), vette schapen 100135, weidesena pen 80115, vette lammeren 70— 85. Zeugen (drachtige) 220400 schrammen 60—110, biggen 4055 veulen 250450 en geiten 1538 per stuk. Handel: stieren, melkkoeien, vnar- koeien, vaarzen, pinken tamelijk; vet te koeien willig; vette kalveren nuch tere kalveren vlot schapen, lamme ren kalm; zeugen, schrammen, biggen veulens, geiten matig; Opening t. b.c. vrije markt 5 September Kaas. Aanvoer: 104 partijen Goudse en 10 partijen Leidse kaas; Prijzen: Goudse kaas: extra 2.51, idem lc soort 2.362.41 en 2c soort 2.302.35; Leidse kaas le soort f 2.372.42 Der kg Handel matig. VGUR, 22 Augustus. Groente. Sla 5,00—8.40; spinazie 17—27; andij vie 5,007,10; postelein 1013; bos- peen 18—21; tomaten 2,00—2.50; snij bonen 50-60; stambonen 40—44; stokbonen 55Gl; pronkbonen 24 28; meloenen 40—52; bleekselderij 1822; druiven 1,10—1.15; komkom mers A. 11—14; idem B. 9—14; idem C 8; idem krom 1218 per kg. De „Western Farmer" na de botsing van de Vrouw IN MEMORIAM MEVR. SCHOON. Zo staat er op menige grafsteen gebeiteld. Velen, met wie zij in con tact kwam, zullen het er over eens zijn, dat zij die sterke vrouw was, godsdienstig en een toevlucht voor de hulpbehoevenden. Maar vooral was zij een goede vrouw, een lieve moeder, een voorbeeld voor ons al len. Het is heel moeilijk bij het plot seling overlijden van deze beminde voorzitster enige regels te schrijven. Toch doe ik dit. omdat we in haar een grote kracht en een eminente persoonlijkheid moeten missen. Zij heeft veel gedaan voor onze afdeling en in de vijf jaar, dat wij met haar samengewerkt hebben voor de K.A.V., hebben we veel steun van haar mogen ondervinden. Zij ruste in vrede. Leden van de K.A.V., toont Uw dankbaarheid door in groten getale te komen naar de H. Mis van Re quiem en begrafenis. Wie niet kan komen, kan toch zeker voor haar zielerust een extra tientje van de rozenkrans bidden. Delft, 21 Aug. Mevr. VAN OYEN. Oud-voorzitster. In aansluiting hierop verzoekt het Leidse K.A.V.-bestuur alle K.A.V.- leden, die hiertoe enigszins in de ge legenheid zyn, hedenavond om 8 uur in de St. Petruskerk het rozen hoedje te bidden voor de overleden wnd. voorzitster, mevr. F. E. Schoon- Badart, en morgenochtend de H. Mis van Requiem bij te wonen, die om half negen wordt opgedragen. De begrafenis vindt om 10 uur plaats op de R.K. Begraafplaats aan de Zijl poort. Het 7.239 ton metende Amerikaanse Liberty-schip „Western Farmer" is ongeveer acht uur nadat het in botsing was gekomen met de 11.732 ton me tende Noorse tankboot „Bjergholm" in het Kanaal doormidden gebroken. Het voorste gedeelte zonk onmiddellijk. Het achterste gedeelte werd door een Franse boot op sleeptouw genomen naar Calais. De 37 leden van de bemanning werden door Britse reddingboten opgepikt en in Engeland aan v/al gebracht. Op de bovenste foto, welke uit een vliegtuig gemaakt werd, zien we het achterdeel van het Amerikaanse schip, dat naar Calais gesleept wordt. Van de achtersteven waalt de Franse vlag. De onderste foto even eens uit een vliegtuig gemaakt toont hoe de voorsteven van de „Western Farmer" in de golven verdwijnt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3