Duinstreek Vlag werd gehesen op buitencentrum „De Blink1' te Noordwijk GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN £eidó J\[jLeuwA De Kabinetscrisis MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 PE LE1DSE COURANT Gelukkige vinder 1 Een negentienjarige loopjongen uit Arnhem was in de laatste tijd door lopend zeer gelukkig. Hij kon prac- tisch niet uitgaan, of hij vond geld. Zelfs in het bijzijn van zijn familie, bukte hij zieh plotseling op straat en dan vond hij weer eens een porte- monnaie of een bankbiljet. Zijn meisje en hijzelf hadden door deze gelukjes een rijk leven, want het gevonden geld aangeven, deed de Arnhemmer niet. Eind vorige week stond de poli tie echter plotseling voor zyn deur en arresteerde hem wegens diefstal van 2000. Na een scherp verhoor bleek, dat de jongen enige tijd geleden uit een woning te Arnhem een bedrag van 2.000 heeft ontvreemd. Om dit geld voor zijn vader te kunnen verant woorden, „vond" hij het bij brokjes en beetjes op straat. De jongen zal voor de officier van justitie worden geleid. Het bedrog in Spakenburg Veel geschreeuw en weinig wol Dezer dagen zou een winkelier in Spakenburg aan Engelse touristen bij hun aankopen hebben terugbetaald met niet meer gangbaar geld. Waar dit geval zowel voor de betrokken gemeente als voor het vreemdelin genverkeer in het algemeen als zeer ernstig is beschouwd, is door de po litie een onderzoek naar het een en ander ingesteld. Volgens mededeling van de burgemeester van Bunschoten die ei* om bovengenoemde redenen prijs op stelt het voorgevallene tot de juiste proporties terug te bren gen, heeft zich het volgende voor- Stichting van de Stichting „Kath. Soc. Jeugdzorg" te Leiden Zaterdagmiddag tegen half vier reden extra-bussen en auto's naar het Lan- geveld om genodigden tc brengen naar het buitencentrum .,De Blink" van de Stichting Katholieke Sociale Jeugdzorg uit Leiden, dat die middag in gezegend en officieel in gebruik gesteld zou worden. De plechtigheid zou om half vier geschieden vermeldde het programma. Door omstandigheden werd dat half vijf. De meeste genodigden vonden dat echter helemaal niet erg. Zij zaten heel knus bij elkaar in de eetzaal en genoten van de heer lijke thee met cake welke werd geserveerd. Jammer, dat de natuur niet meewerkte om het geheel nog feestelijker te maken, doch donkere wolken en gure regenvlagen maakten het verblijf in de gezellige eetzaal des te aangenamer. Twee in Baarn logerende Engelse jongelui een jongen en een meisje kwamen bij een postkantoor te Baarn om briefkaarten te kopen. Zij wilden betalen met een uit de cir culatie genomen oud kwartje, dat door de lokettiste niet werd aan* genomen. Uit het ingestelde onder zoek is gebleken dat, met nog een oud stuivertje, dit de enige niet gang bare muntstukken waren die zich bij het geld van de jongelui bevonden. De herkomst van deze twee geldstuk ken heeft men niet kunnen vaststel len, aangezien er nog vele van dit soort bij het publiek in omloop blij ken ze zijn». INSPECTEUR VAN POLITIE AANGEVALLEN. Een inspecteur van politie te Gro ningen is dezer dagen nabij een auto matiek op het Zuiderdiep van achte ren aangevallen door vijf mannen meldt de „Volskr.". De aanval is tot nu toe geheim gehouden om het on derzoek te vergemakkelijken. De in specteur, die vrij van dienst was en in burger gekleed ging, had de avond tevoren ingegrepen bij een vechtpar tij. Een van de vijf mannen, die ir staat van dronkenschap de orde ver stoord had, werd toen naar hèt hoofd bureau overgebracht. De aanval op de politieman geschiedde blijkbaar om revanche te nemen. De inspecteur moest verscheidene stompen en trappen incasseren, maar slaagde er toch in tijdens de vecht partij van enige personen een vaag signalement op te nemen. De aan vallers ontkwamen, maar zyn in de loop van de week na een intensief onderzoek aangehouden. Het waren de gebroeders W van der H., S. v. d. H. en D. v. d. H., alsmede K. B. en A. B. Allen zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring. WELKOM VREEMDELING! In de nacht van Zaterdag op Zon dag werden uit een Franse auto, die in het Noordeinde te Den Haag ge parkeerd stond, een kyker en twee fototoestellen ter waarde van 50.000 francs gestolen. De automobilist, afkomstig uit Pa rijs, had zijn wagen afgesloten, maar de dader heeft met een steen een van de ruiten ingegooid, om zo de bovengenoemde voorwerpen te be machtigen. THEE VERBRUIK IN NEDERLAND BIJNA GEHALVEERD. „In de precaire situatie van onze onderneming is nog steeds geen wij ziging gekomen. De cultures in Indo nesië staan er in het algemeen niet al te best voor, in het bijzonder de theecultuur. Indien hierin niet spoe dig verandering komt, zullen er nog wel meer theefabrieken moeten slui ten'", aldus werd medegedeeld in de vergadering van aandeelhouders der Cultuur-Mij. Goenoeng-Malang. De onderneming is indertijd verla ten wegens de onveiligheid. Sinds dien is de veiligheid eerder verbe terd, doch de directie achtte het ogen blik nog niet aangebroken, om van een heropening te spreken. Daarvoor is de rentabiliteit nog te slecht. Wat de consumptie in Nederland betreft, meende de direci cat het verbruik per hoofd slechts ongeveer 52 pet. van het vooroorlogse be draagt. De Haarlemse bioscoopsdirecteuren zijn een actie begonnen om verla ging van de vermakelijkheidsbelas ting van 35 percent naar 20 percent te verkrijgen. Hoewel zij voorlopig niet van plan zijn de bioscopen te sluiten, hebben zij toch aan burge meester en wethouders te kennen gegeven dat zij „wanneer met hun grieven geen rekening wordt gehou den zodanige maatregelen zullen ne men als zij in het belang van hun be drijven dienstig achten." Dank aan velen Nadat mgr. J. M. Groot, vicaris- generaal was gearriveerd nam de directeur-aalmoezenier, pater Evers O.F.M. het woord, om alle genodig den hartelijk welkom te heten. In zijn openingswoord zeide pater Evers, dat de stichting bij de voorbereiding en opfoouw van dit nieuwe buiten- centrum onmisbare steun heeft ge kregen zowel van geestelijke als we reldlijke autoriteiten. De Kertc schonk haar volle belangstelling aan de ideële zijde van het werk voor de Leidse jeugd, zonder voorbijzien van de grote materiële zorgen, welke hiermede gepaard gingen, aldus CK. aalmoezenier. De Staat, belichaamd in Rijk, Ministeries en Gemeenten kwam ons op royale wijze tegemoet. Aan het slot van zijn openingswoord sprak pater Evers nog als volgt: Vóórdat mgr. Groot overgaat tot de plechtige inzegening van dit huis nog dit: Wanneer Christus in de H. Schrift genoemd wordt de hoeksteen, het fundament van het huis, dan zult U betekenis van dit ceremonieel kunnen aanvoelen. Immers, juist door deze plechtigheid willen wij dit huis onder Gods zegen en bijzondere bescherming stellen. Ontspanning, nieuwe levenskracht willen wij aan onze jongens geven, maar bovenal zal de liefde tot de hemelse Vader van uit dit huis hun harten moeten ont steken. Ja, moge dan inderdaad „de engelen van God in dit huis wonen en het huis met zijn bewoners be waren." Na de welkomstwoorden van de aalmoezenier zegende mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal van het Bis dom Haarlem, de paviljoens in. .maar in 't bijzonder aan pater Evers. Na deze plechtigheid, toen alle ge nodigden wederom hadden plaats genomen en, hield de heer A. Waals, voorzitter van de Stichting voor Ka tholieke Sociale Jeugdzorg te Leiden, een inleiding welke een vurige ge tuigenis was van de blijheid en het geluk van de Stichting over de tot standkoming van dit eldorado voor de aan de stichting toevertrouwde jeugd. Spreker bracht allereerst dank aan God, dat Hij in zijn eindeloze goedheid de stichting de gelegenheid heeft willen geven onder Zijn zegen en in samenwerking met alle vrien den van de Stichting, dit werk te be ginnen en te voltooien. In deze inleiding liet spreker uit komen dat de Stichting niet over fondsen beschikt, geen uitkeringen kan doen, niets kan verzekeren, hoe genaamd niets presteert op het ge bied dat men gemeenlijk sociale voorzieningen noemt. Maar dat de Stichting wel beschikt over een club huis, gelegen aan de Nieuwe Rijn te Leiden en over nog 4 zgn. buurthui zen aldaar, waar de jeugd wordt op gevangen en opgekweekt met taai geduld en grote tact, door aalmoeze niers en een staf van leiders en leid sters. Door de oprichting van dit nieuwe buitencentrum, aldus de heer Waals, kan de stichting volledig haar aan deel nemen in de morele herbewape ning onzer jeugd en opbouwend wer ken tot het doel is bereikt. Dit cen trum is de kroon op het werk. De heer Waals noemde de totstandko ming van het centrum een voorbeeld van spontane en belangeloze mede werking. Religieusen, leken. Chris tenen en niet-christenen hebben in edele wedijver samengespan nen om dit centrum tot stand te brengen. Alle instanties die had den medegewerkt werden op harte lijke wijze hiervoor bedankt. Hulde en dank bracht hij aan de Broeders van St. Bavo, de Zusters van „Sancta Maria" en aan het per soneel van deze stichtingen voor alles wat zij hadden bijgedragen totstandkoming van de paviljoens. Aan het slot van zijn inleiding sprak de heer Waals pater Evers, die maan denlang gezwoegd heeft, hartelijk toe. Als er sprake van is, pater Evers, zo zeide de voorzitter van de Stich ting, dat de totstandkoming van dit complex verbonden is aan een naam, dan is het aan de Uwe. U heeft er werkelijk dag en nacht over gepeinsd en er aan gezwoegd. Ik weet dat ik Uw ongenoegen opwek ais ik U hier voor prijs, ik riskeer ditmaal dat on genoegen en prijs en dank U in het openbaar. God spare U nog lang voor het werk van de Stichting voor Ka tholieke Sociale Jeugdzorg en zegene Uw arbeid. De loco-burgemeester van Noordwijk zeide: Hierna nam de loco-burgemeester van Noordwijk, de heer De Wit, het woord. Spreker prees de vasthou- zeide dat het gemeentebestuur van Noordwijk nog geprobeerd had het centrum van zich te houden omdat de gemeente Noordwijk toch al zorg genoeg heeft over het Langeveld, doch men moet wel van ijzer en staal zijn, om aan pater Evers te kunnen weerstaan! Namens het gemeentebestuur feli citeerde de loco-burgemeester d< Stichting met het tot stand gekomen werk en hij wenste ten slotte pater Evers Gods sterkte toe om zijn roe ping hier te vervullen. Namens de geestelijkheid van Lei den sprak pastoor v. d. Schoot har telijke gelukwensen voor dit mooie werk. Spreker prees de vasthoudend heid van pater Evers, die alles ge daan krijgt in een onbeperkt ver trouwen tot God. Houd vast, pater, eindigde de pastoor, in Gods Voor zienigheid. Mgr. Groot onderstreepte eveneens, dat pater Evers niet te weerstaan is. Daarom ben ik naar Noordwyker- hout gekomen om de plechtige inze gening van dit centrum te verrich ten, aldus mgr. Mgr. sprak de grote waardering uit van de kerkelyke overheid voor hetgeen door de Stich ting is tot stand gebracht. Geestelijke vorming is zo hard nodig, vervolgde mgr. De grootste zorg van de Kerk is de jeugd. Spreker noemde het cen trum een paradijs en hoopte, dat on der Gods zegen de leiding veel tot stand zal brengen. Hij wenste de heer Waals veel geluk. Hierna was er gelegenheid voor de genodigden om het centrum van binnen en ^an buiten te bezichtigen. Een beschrijving ervan plaatsten wij reeds in ons nummer van Zaterdag jl. De vlag werd door de jongens ge hesen, het Wilhelmus gezongen HET BEDRIJF VAN DE COLGATE HET BEDRIJF VAN COLGATE Zoals men zich zal herinneren is het cosmetische bedrijf van Colgate met de meelfabriek „De Sleutels" in conflict gekomen omdat de producten van laatstgenoemde fabriek een par- fumgeur van het cosmetische bedrijf zouden aannemen. Men kwam tot een vergelijk: de cosmetische fabriek leg de met ingang van 28 Juli de produc tie stil en zou door middel van een technische installatie de geuren on schadelijk trachten te maken, alvo rens het bedrijf weer in werking te stellen. Wij vernemen thans, dat het cos metische bedry' nog steeds niet zyn productie heeft hervat. Het aanbren gen van een technische installatie, zo als die gewenst wordt, eisi veel voor bereiding, vooral omdat de situatie in Leiden wel enig in de wereld schijnt te zijn. Een zusterbedrijf in Manchester met een fabriek, die wel dertig maal groter is dan de Leidse ligt ook vlak bij een meelfabriek; vol gens de directie van het Leidse be drijf zelfs op kortere afstand dan in Leiden het geval is. De meelfabriek in Manchester heeft nimmer een klacht geuit. Een zusterbedrijf in De nemarken werkt zonder bezwaren van een biscuitfabriek, welke twee etages hoger ligt in hetzelfde ge bouw. In de Leidse cosmetische fabriek werken normaal dertig werknemers, voor het merendeel meisjes. Daarvan zijn er thans ongeveer tien zonder werk, in afwachting van de hervat ting van de productie. De rest kreeg tijdelijk andere taken. Het ziet er naar uit, dat de produc tie ongeveer drie maanden zal stil liggen. Wilt U iets weten? Vraag: Leiden»—Berlicum. Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Linschoten, IJ6sel- stein, Culemborg, Zaltbommel, Den Bosch, Berlicum. Afstand 120 km. dendheid van pater Evers, die met I het buitencentrum „De Blink" was liefde is bezield voor zijn werk. Hij I geopend, Gevestigd van 4 tot en met 9 Aug.: G. M. Baardwijk, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; B. Bruijnv. Beekum, H. Rijndijk 195; G. C. J. van Belkom, wever, Soembastr. 63; J. J. van Blerck, matroos I, SMD, Noordeinde 2a; J. A. T. Braakman, Cobetstr. 48; J. Coolen, Hooigracht 13-27; M. F. Op de Coul, L. Rijndijk 33; W. F. Daems, apotheker. Herengracht 31: J. H. Deunhouwer. matroos I, KM, Noordeinde 2a; W. E. Dexel, verpleegster, Ringkade 4; Wed. B. C. v. HarmeienDonkhorst, huis houdster. Lusthoflaan 39; H. C. J. van Dorp en lam., behanger en stoffeerder, a. b. „Dankbaarheid" ligg. Zijlsingel t.o. nr. 84; J. G. Gouwentak, marinier I, KM, Oosterstr. 10a; V. E. Nieboerde Haan, Kagerstr. 24; J. W. L. Hartkoorn, fsbr. arb., Pres. Steinstr. 4a; W. Ha verkamp, stoker, Nic. Beetsstr. 46a; M. J. J. van Herwijnen en fam., handels vertegenwoordiger, Stieltjesstr. 7; H. J. L. van den Hoogen, instr. maker-gra veur. Zeemanlaan 14a; C. Hoogeveen, onderwijzeres, Timorstr. 62; D. C. Hou- weling en Fam., kantoorbed.. Hartman- straat 3; R. J. Kopatz, v. 't Hoffstr. 11; C. Kroesemeijar, verpleegster, Pioenhof 16; S. Mennes en fam., H. Rijndijk 83; M Montanus, Sumatrastr. 21; E. M. Nieuwpoort, kantoorbed.. Plantage 4; W. DaemsOoms, Herengracht 31; W. Betckevan Poelgeest, Huizingastr. 23; W. J. Schrauwen, kantoorbed. de L. de Kanterstr. 28 b; J. W. van der Steen, loodsknecht. Morssingel 13; I. Swellen- grebel, bibl. ass., W. Rozenstr. 57; D. Tijmstra, h. i. d. huish., J. de Wittstr. 24; L. Waasdorp. Zoeterw. Singel 83; S. K. v. d. Wijngaard en fam., kan toorbed., Munnikenstr. 62. (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ WARM. Overwegend droog en vry warm weer met perioden van zonneschijn en zwakke, later matige Zuidelijke wind. Het ui-ee>i in Swiojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max temp. weer gisteren OSLO nevel 15 C. STOCKHOLM geh. bew. 21 HELSINKI geh. bew. 21 EDINBURG motregen 19 LONDEN zw. bewolkt 19 KOPENHAGEN zw. bew. 22 AMSTERDAM zw. bew. 20 ZURICH LOCARNO GENEVE PARIJS BORDEAUX NICE BERLIJN onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bewolkt mist onbewolkt licht bew. 27 FRANKFURT zw. bewolkt MUNCHEN licht bew. WENEN onbewolkt HILLEGOM Terug uit Korea Met het m.s. General Le Roy El- tinge, dat vermoedelijk 17 Aug. van Yokohama in Rotterdam zal aanko men, komen de volgende militairen uit Leiden en omgeving uit Korea terug: sold. I F. C. Burgemeester, ho tel Groot Leerust te Warmond; le luit. J. W. Harkink, Raaphorstlaan 36 te Wassenaar; sma J. H. van Leeuwen, Nic. Beetsstraat 16 te Al phen aan den Rijn; 2e luit. H. S. Ma- nusama, Haarlemmerstraat 156 te Leiden; sergt. I L. M. A. van Oyer, Gerecht 11 te Leiden; sold. I A. j. C. van Rooy, Burg. Vernèdepark 12 te Voorschoten; korp. P .Ruyter, Rozer- steinstraat 85 te Wassenaar; korp. A. Schouten, Weipoort 16 te Bodegra ven; kapt. A. J. de Stoppelaar, War- monderweg 72 te Oegstgeest; korp. I L. van Velzen, Hillegommerdrijk 377 te Haarlemmermeer; sold. I R. W. Wielders. Rozensteinstraat 85 te Wassenaar. Vertrokken in de week van -4 tot met 9 Augustus: W. J. van Amstel, O. Singel 146, Rotterdam, Dirk Smitsstr. 55a; F. B. A. Borcharding en fam., He- rensteeg 14, Canada; W. J. Buys. Mar- nixstr. 69, Den Helder, Reigerstr. 53; N. van der Bijl, Rapenburg 59. Hazers- woude. Jaagpad 28; A. M. Stevens Christiaans en fam., Mauritsstr 81. Zuid-Afrika; W. Corba en fam., L. v. Deijsselstr. 14, Nijmegen, Boksdoornstr. 31; Th. L. M. Delemarre. Noordeinde 50, 's-Gravenhage, Pansierstr. 10; P. J. M. van Groos, Roodenb.str. 30, De Bilt, (U.), Julianalaan 218; J. E. Guldemond, Marend. Dwarsstr. 4, Poortugaal, Al- brandswaardsedijk 74a; J. P. Hokke- ling, R. en Schiekade 115f, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 6; E. Houwink, Rapen burg 54. Amsterdam, Rubenstr. 79hs; H. H. HermannJanssen en fam., Me- relstr. 27, 's-Gravenhage, Monnikendam plein 4; M. de Keizer, Kagerstr. 20, Werkendam, Burchtstr. 1; W. de Wa terKesseboom, Pioenhof 10, Leider dorp, B. G. Cortslaan 50; E. Hokkeling Klaasen, v. 't Hoffstr. 10a, Leiderdorp, E. G. Cortslaan 6; C. Koebrugge, Fagel- straat 26, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 7; H. F. A. Kok, A. v. Saksenstr. 10a, Apeldoorn, Frankenlaan 70; Th. de Kreek en fam., Uiterstegracht 139, Rot terdam, Wilgenweerd 13; J. M. v. d. BoomKrijnen, de Goejestr. 43, Utrecht v. Limburg Stirumstr. 4; A. Kwint, Aca- ciastr. 10, Arnhem, Weerdjesstr. 21-26: L. H. C. van der Linden. K. Mare 24. 's-Hertogen bosch, Kogelbloemstr. 29; G. N. Lo, Burggravenlaan 28, Oegst geest, de Kempenaerstr. 83; C. W. van der Meer, Herengracht 130, Dordrecht, Dubbeldamseweg 210; L. Noteboom, Leemansstr. 40, Nederlands Nieuw Gui nea; J. Reijniersev. d. Reijdon, Groen- oordstr. 25, Nederlandse Antillen; H. G. Th. Kochskampervan Rijn, Verdam straat 56. Wassenaar, Papegaailaan 13; C. R. Rijnenberg, Breestr. 64, Wagenin- gen, de Wildekamp 15; J. Slenders Schoester, Os en Paardenlaan 10, Vlaar- dingen, Madoerastr. 67a; G. Schütz, Boerhaavelaan 19. 's-Gravenhage. Po- monalaan 65; P. F. L. M. Schuurs, Har- testeeg 2a, Rotterdam, Essenlaan 64; E. C. A. van Sebille, Javastr. 24. Eindho ven. Boschdijk 771; J. L. Seelig. J. de Wittstr. 43, 's-Gravenhage. Fr. Hendrik plein 12; P. Stokman en fam., Gasstr. 70. Utrecht. Croeselaan 221bis A; J. H. L. Teepe, Mariënpoelstr. 4, Nederlands Nieuw Guinea; N. de Water, Koningin- r.elaan 39, Leiderdorp, B. G. Corts laan 50. DANKBARE PRESIDENT SCHONK HORLOGE. Voor en na de begrafenisplechtig heden te Londen, bij het sterven van koning George VI, zorgde een KLM- B.B.C.-reporters in nieuwe beurs Laatste Berichtèn De kabinetsformateur, mr. Donker, heeft hedenmorgen de gebruikelijke persconferentie niet gehouden. Van middag zou hy zijn besprekingen voortzetten. Naar verluidt behoeft in het tegenwoordig stadium der moeizame besprekingen op mede werking van Anti-Rev.-zijde niet meer te worden gerekend. Van de Engelse radioomroep, de BBC hebben de heren Michael Bars- ley en Jeff Morgan een bezoek ge bracht aan de Hillegomse Beurs. Zij werden rondgeleid door de heer Water Roozen, public relations-of ficer van het Centraal Bloembollen comité. De heer A. Warnaar werd geïnterviewd over de bloembollen export en het beursbedrijf, terwijl een bestuurslid van de Hillegomse Beursstichting over de gang van za ken ter beurze inlichtingen verstrek te. De opname zal in September door de BBC wórden uitgezonden. Geboren: Dr van A. van de Graaf en C. M. Beenhakker; zn van W. J. Medenblik en T. Maagdelijn. Ondertrouwd: A. Geljon en E. M. Venhoven; C. R. van Zanten en D. Valk. Overleden; W. J. M. Aarts dr. 3 j. LEIDSCHENDAM Verkeersmaatregelen. B. en W. hebben de Da r.straat gesloten ver klaard voor alle motorrijtuigen wa gens, rij- en trekdieren en vee ko mende uit de richting Da.nlaan en gaande in de richting Sluisknjit Te vens is een step verbod uitgevaar digd voor de Damstraat 2ulk? voor het verkeer komende uit do richting SJuiskont. Vi orts is dc Kerkstraat gesloten verklaard voor het verkeer met alle \tii tuigen, rij- en trekdieren en vee ir beide richtingen. Voor alle mDtorrytuigcn gaande in de Zvid-Westelijke richting, is even eens gesloten verklaard de Sluiskant REDDER VAN 200 MENSEN OVERLEDEN. Te Vlissingen is overleden de heer J. List, die in het begin van deze eeuw een groot aantal reddingen voor de kust van Terschelling, Vlie land en Texel heeft verricht. In totaal heeft hu meer dan tweehonderd mensen van in nood verkerende sche pen afgehaald. De moeilykste red ding was wel die van de opvarenden van de Noorse bark Perlen. De heer List, die 91 jaar oud ge worden is, werd verscheidene malen onderscheiden. vliegtuig voor het vervoer van de HAZERSWOUDF, Bu de veehouder L. van Zanten, wonende in de Bent alhier, is var kenspest uitgebroken. Een tweetal dieren zyn hieraan al bezweken. De heer R. van der Pijl, slaagde te Haarlem voor boekhouder bu de directe belastingen en accijnzen. De onderwijzer C. van Wieringen slaagde te Rotterdam voor de boofd- acte. Landmijn gevonden Door de veehouder N. J. Koot, wonende in de Loeten, werd een landmijn gevonden in zijn weiland. Hij waarschuwde de politie, die de m'ijnopruimingsdienst van de vondst in kennis stelde. Het gevaarlyke projectiel werd onscha delijk gemaakt. Leids kindje verongelukt Tijdens vacan tie-verb lijf Zaterdagmorgen is de familie C. N. Keur, wonende Conscientieplein 14, hier ter stede, getroffen door een zeer ernstig ongeluk, dat een van haar beide kinderen te Blerick is overkomen. De familie bracht haar vacantie door te Blerick bij Venlo. Het 2y,- jarig dochtertje Trudi mocht in een stoeltje achter op de fiets van haar 16-jarige oom meerijden. Terwijl de jongeman van zijn fiets was ge stapt, om het kindje uit het stoeltje te lichten, passeerde een met kisten aardappelen beladen paarden wagen, welke het stuur van de fiets raakte. Ten gevolge hiervan smakte de fiets om en kwam Trudi Keur onder het achterwiel van de wagen. Zü werd met een ingedrukte borstkast, een hersenschudding en een kaak-frac- tuur in het St. Josephziekenhuis te Venlo opgenomen. Haar toestand was zorgwekkend. president van Turkije, Celal Bayer van en naar zijn land. Tot de be manning van dit vliegtuig behoorde o.m. de heer P. G. M. v. Velzen, Oude Varkenmarwt 4, Leiden. Dezer dagen ontving de heer Van Velzen uit Tur- kye een horloge met inscriptie, ge stuurd door de president aan alle le den van de bemanning van het vlieg tuig, als blijk van erkenning voor de ondervonden' service. MEELFABRIEK DE „SLEUTELS" GING UIT VISSEN. Voor de leden van de personeels vereniging M.D.S. was Zaterdag in de Ringvaart een viswedstryd georgani seerd. De vangst en het weer was slecht, maar de stemming des te beter. Na het laatste fluitsignaal waren er maar vissers, die vis aan de schaal brachten. Uitslag; 1. P. v. d. Steen, 2. J. C. v. d. Steen, 3. D. Trouwee, 4. W. v. d. Steen. Al de andeje prijzen werden toen verloot. Met de Mr. Ms. Woendi, die vermoedelijk Woensdag in Den Hel der zal aankomen, keert de stk I F Buitendyk, Madoerastraat 11, uit Nieuw Guinea in ons land terug. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Petropella An na Clasina dr van J. Bremer en H. J. Cozyn; Pieter zn van P. van der Plas en P. Rovers; Yolande Leonora Astrid dr van L. J. Verboon en M. P. van Tol; Wilhelmus Maria zn van F. M. A. de Winter en A. van den Nouland. Overleden: J. A. Meinema, dr 10 anmorgen maanden; C. de Rooij, huisvr. van I Verlooü, 71 jr. hoek Damlaan (doorbraakstrcet). "trder hebben B. en W. een slop verbod uitgevaardigd voor beide zy- den van het 'Zudelijk gcdtePe van '40 Damlaan (doorbraaksrraat). Varkenspest. De landbouwer J. van S heeft aan de politie bericht gezonden, dat een van zyn varkens 1. i'er.de is aan varkenspest Geboren: Wilhelmus Henricus z van J. C. van der Helm en J. G. dc Konink. Ondertrouwd: C. L. Blom en Q. S. Kliewegt. A. J. Snelders en G. H. J. Hooijmans. Rob. Lawson te Den Haag en G. E. van der. Broek. Getrouwd. Franciscus J. Hakkaart en Maria J L. Reurings. Johannes Verhage en Jacoba J. M. Pieper te Wassenaar. Arie Spaans te Den Haag en Gerarda M. de Korte. Hen drik J. J Fortrie en Adriana Roden burg <wed. H. Vcs). Gijbertus A. van 't Hof te Den Haag en Louise G. Halatu. Tij me va i Blanken en Loura Jongste. Theodorus G. J. van den Berg en Anna A. van Berk. NOORDWIJK VACANTIEBEZIGHEID. In het kader van de viering van de 17de Augustus zal door de Sema- rangse schooljeugd een wedstrUd worden gehouden in het vangen van ongedierte. Van 4 tot en met 8 Augus tus moeten de kinderen muskieten, vliegen, kakkerlakken en wandluizen vangen en de lijkjes by hun onder wijzers inleveren, die de aantallen zal registreren en doorsturen naar de onderwijs-inspectie, die dan weer zal beoordelen, welke klas en welke leerlingen de beste resultaten heb ben geboekt. Met ingang van 1 Oct. aj. is aan mej. P. Luyt eervol ontslag verleend als kantoorhoudster van de P.T.T. alhier wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. SASSENHEIM De akte N.B. timmeren (Nyver- heidsonderwijs) werd behaald door de heer J. W. van der Zwet. VOORSCHOTEN Onderscheiding ds. H. P. Fortgens Bij K.B. van 6 Augustus is be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, ds. H. P. Fortgens, predikant der Nederlandse Hervorm de Kerk te Voorschoten. Ds. Fortgens viert heden, 11 Aug., dc dag, dat hy 40 jaar geleden te Voorschoten werd beroepen. VOORHOUT Rijkspolitie. De woning van de wachtmeester der Rijkspolitic le klas se N. D. Stoop is telefonisch aangeslo ten onder no. 7401. ZOETERMEER R.K. Schaakvereniging. Dc ge zellige sfeer onder de clubleden was ook deze week weer aanwezig. Eerst werden de verschillende kan sen besproken over de standen in de verschillende wedstrijden. Daarna waren al spoedig enige leden aan het spelen tegen elkaar of 1 man tegen 2 of 3 andere leden. Voor de compe tities werden de volgende partyen gespeeld. Prom./Degr. Wit: G. P. v. d. Broek zwart: Th. v. Galen Sr. 10; A. StigF. v. d. Burg 01! J. L. Boos Th. v. Galen Sr. afgebroken. Pro./Degr. 2—3: J. M. Taillie—P. Scholtes HM. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 11 Aug. Vee. Aan voer 1215 stuks. Vette koeien 851,, Varkens 364. Vette koeien 2.752.90, 2.55—2.75, 2.20—2.45, Varkens 2.23— 2.212.19, Vette koeien aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen iets hoger, prima's boven notering. Var kens handel even kleiner, handel le vendig, pryzen hoger. TER AAR, 9 Augustus Groente. Snybonen 3—4.7C, idem B 2.202.90, id. stek 2.—, Stokprinsessen 3.30 4.30. Spekbonen 2.10, Witte pron kers 1.201.60 alles per 10 kg. Augur ken: Fyn 0.83, Fijn basterd 0.57, Bas terd 0.54, Grof A 0.46—0.49. Grof I 0.36, GD 0.30—0.31, CD afw. 0.16, E 0.14, aller per kg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3