„Vliegende schotel" door Delftenaar op een gevoelige plaat vastgelegd Er zijn duizenden tenthuisjes in ons land DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE Bt.AD PAGINA 1 Steeds positiever worden de be richten over de „vliegende schotels" en met de berichten komen ook de on weerlegbare bewijzen van de gevoe lige plaat op tafel. Enige dagen ge leden werd gemeld, dat een foto-af druk boven het Amerikaanse atoom centrum genomen, een duidelijk beeld vertoonde van drie ronde pro jectielen, die zich op het moment, dat de fotograaf knipte, in de lucht moe ten hebben bevonden. Doch al gauw is men dan geneigd te zeggen: „Ame rika is een wonderlijk land en zo erg ver hier vandaan." Doch nu is het bewys, dat de he mel soms door merkwaardige ver schijnselen bezocht wordt, onweer legbaar geleverd in het Nederlandse plaatsje Delft, waar een radiotechni cus Dinsdagmiddag een „vliegende schotel'' meende te zien, toevallig een fototoestel bij zich had en een plaat je maakte. De „Tel." sprak deze tech nicus, drukte de foto af en meldde voorts, dat reeds gisteravond een speciale bespreking in het K.N.M.I. te De Bilt is gehouden, waar de Delf tenaar zijn verhaal vertelde en zijn inmiddels reeds ontwikkeld plaatje liet zien. De heer Nijhof, die verbonden is aan de Nederlandse Kabelfabriek te Delft, bevond zich Dinsdagmiddag voor herstelwerkzaamheden op het dak van deze fabriek en gebruikt o.m. een fototoestel en een veldsterkte- meter. Te ongeveer 4.Ir uur zag hij plotseling een felle lichtstraal, die gedurende een twintigtal seconden aan de hemel bleef. In die lichtstraal zag hij een plat rond voorwerp, dat zeer snel zich wentelde en van Zuid naar Oost bewoog. De heer Nijhof had juist zijn camera ingesteld voor een foto, toen dit merkwaardige ver schijnsel zich aan de lucht vertoonde. Even snel als de flits van de ver schijning, schoot het door zijn ge dachten heen: „Dit zou wel eens een vliegende schotel kunnen zijn." Denken en doen was één: Hij greep zijn cameria en knipte af. Hierna bezag hij zijn veldmeter, die geheel uitgeslagen was en eerst na geruime tijd zijn evenwicht herkreeg. Toen de foto later ontwikkeld werd, zag men een grote lichtschijn in de lucht, met een kleine don kere kern. De deskundigen van het K.N.M.I. houden rekening met de mogelijkheid, dat de lichtschijn op de foto wordt veroorzaakt door de zeer snelle wentelingen, die het gefoto grafeerde voorwerp moet hebben ge maakt. In dat geval zou dus slechts de kleine donkere kern het vreemde hemellichaam zijn. Na Delft schijnt een ware „schotel epidemie" boven Nederlanr te zijn losgebroken, wat natuurlijk erg pret tig is voor de kranten, die in deze „komkommertijd" helemaal zonder copy zitten. Vooral boven Rotterdam en het noordelijkste puntje van Zuid- Limburg schijnen gezonde gebieden voor de schotels te zijn, want uit die streken komen de meeste meldingen. De hoteleigenaar en enige gasten van het hotel „De Plasmolen" even ten zuiden van Nijmegen, hebben gis teravond gedurende vijf minuten naar twee ovaalvormige lichtvlekken kun nen kijken, die precies geleken op de beschrijving van „vliegende schotels". Scott, in schoteltjes Ondertussen zit men in Amerika ook niet stil. Daar buigen zich hon derden professoren dagelijks over ingewikkelde schema's en verwarde rapporten. Ook hier geldt: zoveel hoofden, zo veel zinnen, want de conclusies van de hooggeleerde heren zijn alleen in vaagheid mei elkaar in overeen stemming. Men praat er over vallende sterren een .bolbliksems", maar een natuur kundige, Noel Scott, heeft gepro beerd zelf vliegende schoteltjes te maken en dit had een verrassend re sultaat: In een bijna luchtledige gla zen bol bracht hij enige moleculen, die in de bol tot kleine platte voor werpen vervormden, welke razend snel zich wentelden en zeer merk waardig reageerden op een magneet, zoals elders in dit blad nader wordt beschreven. Als wij onze mening mogen zeggen, zouden we het een grote teleurstel ling vinden, als deze sensatie een zo uiterst geleerde oplossing zou vinden en wij hopen, dat prof. Noel Scott on gelijk zal krijgen. Wordt hun bestaan bedreigd Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gramo- foonmuziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon- muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gramofoonmuziek. (9.359.40 Water standen). VPRO: 10.00 „Kinderen en Mensen", causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Pianorecital. 11.00 Radiofeuille ton. 11.20 Gramofonmuziek. AVRO: 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.48 Gramo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen en gramofoonmuz. 13.30 Orgel en sopraan. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gramofoonmuziek. (pl.m. 15.05 Voordracht). VARA: 16.00 Gevar. programma. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Kamerkoor en solisten. 17.30 Gramo foonmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Fe licitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man", klankbeeld. VPRO: 19.30 „Vroomheid, die moest buiten staan", causerie. 19.45 „Op bezoek bij ande ren", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Berichten en boekbespreking. 20.15 Voordracht met pianobegeleiding. 20.30 „Benelux". 20.40 „Van vreemde bodem", causerie. VARA: 21.00 Ca baret. 21.35 „Het leven betrapt". 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Gramo foonmuziek. VPRO: „Vandaag", cau serie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Residentie orkest. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Ge wijde muziek. 8.45 Gramoofonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Omroeporkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Neder landse volksliederen. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Salonorkest. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 „Rotsplan- ten in de tuin", causerie. 14.15 Radio Philharmonisch orkest en soliste. 15.10 Kamermuziek. 15.45 Voordracht. 16.05 Jodel- en accordeonmuz. 16.30 Voordracht. 16.50 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramofoonmuz. 17.45 Fries programma. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.50 Lichte muziek. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.35 Gramofoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf minuten". 20.15 Gramofoon muziek. 20.30 „De Snoek", hoorspel. 21.15 Zang en piano. 21.50 Gramo foonmuziek. 22.00 Gevarieerde muz. 22.30 Gramofoonmuziek. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15 „Het Evangelie in Esperanto", causerie. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. 1 De stichting Nederlandse Forensen Kampeerverenigingen gevoelt zich bedreigd door plannen, die er zou den bestaan, om de tenthuisjes in de toekomst te laten verdwijnen. Re cente publicaties in de pers hierover waren aanleiding voor de stichting om op een persconferentie haar zienswijze over deze materie nader toe te lichten. De stichting, die twee jaar geleden mede op advies van de A.N.W.B. werd opgericht, is het overkoepelend orgaan, waarbij 50 verenigingen zijn aangesloten, die de gezinskampeer ders omvatten. Hieronder worden verstaan degenen, die gedurende kortere of langere tijd in de zomermaanden op kampterrei nen in tenthuisjes verblijven, dus niet de z.g. toeristische kampeerders, die met gemakkelijk verplaatsbare tenten in de vacantie er op uit trek ken en ook niet door omvang en ac- comodatie van hun tent aan een vaste plaats gebonden zijn Volgens het bestuur van de stich ting bestaat er een, weliswaar nog niet vastomlijnd, plan om de tent huisjes na verloop van tijd te doen verdwijnen. De bezwaren zouden zijn, dat, nu meer dan voorheen ook de minder draagkrachtigen met va cantie kunnen gaan, er bij toene ming van het aantal tenthuisjes ruimtegebrek zou komen. De tent huisjes moeten volgens deze plannen dan vervangen worden door kleinere gemakkelijker verplaatsbare tenten, waardoor de vacantiespreiding beter tot haar recht kan komen. Huisjes en vacantiespreiding. Vacantiespreiding staat de stich ting ook voor. Eveneens wil zij de excessen-, die er bestaan ten aanzien van o.m. de omvang van de tenthuis jes, tegengaan. Er zijn verenigingen, die haar leden een maximum opper vlak, b.v. 21 vierkante meter, voor schrijven. Doch in Bakkum b.v. staan huisjes met een grondoppervlak van 30 tot 40 vierkante meter. De stich ting kant zich er echter sterk te. gen- als de tenthuisjes, een goedkope wijze van vacantiebesteding, zouden moeten verdwijnen. Bij de uitgereikte 120.000 kampeer- kaarten- zijn 40.000 gezinskampeer - kaarten, en het aantal tenthuisjes wordt geschat op 40 a 50.000. Het af gelopen jaar zijn er in Amsterdam alleen al 900 tenthuisjes bijgekomen. Er bestaan bij verscheidene kampeer terreinen dan ook reeds wachtlijsten. Van de zijde van het bestuur der stichting werd voorts nog aangestipt dat de kampeerders, als zij op een terrein een tenthuisje willen gaan opslaan, gedwongen worden van een bepaalde datum af. Maart of Mei, hun huisjes reeds op te zetten. Het jaargetijde laat dan nog niet toe, er in te overnachten. De gezin nen gaan er de weekends doorbren gen of verhuren de huisjes tot" het tijdstip, waarop zij zelf met vacantie gaan. Dit laatste wordt niet in alle kampen toegestaan. De stichting is nu mede om de vacantiespreiding te bevorderen van plan een regeling te ontwerpen .waardoor het verhuren (onder-verhuren) op een voor alle belanghebbenden aanvaardbare wijze worden geregeld. Tenslotte werd omtrent de komen de kampeerwet opgemerkt, dat de stichting tevergeefs heeft getracht hierover te worden voorgelicht, en mede bij de voorbereiding hiervan gehoord te worden. Het bestuur was van oordeel, dat geen rekening bij deze wet wordt gehouden met het stijgende aantal kampeerhuisjes. KNAAPJE VIEL ONDER TANKWAGEN. Gistermiddag om kwart over vier is de vierjarige J. F. van Asten te Rotterdam op de Overschieseweg on der een tankwagen geraakt en gedood. Het ongeluk gebeurde toen de Hoge Brug, na afgesloten te zijn ge*weest, juist weer was opengesteld en de vele wachtende voertuigen zich een weg zochten. De moeder van het slachtoffer, die haar zoontje achter op de fiets had, geraakte bekneld en viel met het gevolg, dat het ventje onder de auto kwam. BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. DR. F. SIMONS. Gistermorgen is in de St. Martinus- kerk te Tegelen mgr. dr. F. Simons die onlangs is benoemd tot bisschop van Indore, in Gentraal India, tot bisschop gewijd. Indore is gebied, dat driemaal zo groot is als Nederland en een bevolking heeft van circa 8 mil- lioen zielen. Ruim zestienduizend bewoners behoren tot de Rooms- Katholieke Kerk. Mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond, verrichtte de consecretatie, waarbij hij geassis teerd werd door mgr. Hanssen, coad jutor van het bisdom Roermond en mgr. Leven. Na de kerkelijke plechtigheden werden de bisschoppen ten gemeente huize door het gemeentebestuur ont vangen. Aan de nieuwe bisschop, die in 1908 te Tegelen werd geboren, werd uit naam van de bevolking van deze plaats een verguld-zilveren bisschopsstaf ten geschenke gegeven. In de middag gebruikten de autori teiten en genodigden een feestmaal in het H. Hartklooster te Steyl, dat ook werd bijgewoond door de com missaris der Koningin in Limburg, dr. F. Houben. BENOEMING AAN NIJMEEGSE UNIVERSITEIT. Het -bestuur der Sint Radboud- stichting heeft mr. J. C. M. Leyten te Etten benoemd tot assistent in de faculteit der rechtsgeleerdheid bij de R.K. Universiteit te Nijmegen. De rooi te Rotterdam Een der daders reeds 7 jaar onderduiker De aanhouding van de daders, die op 1 Augustus j.l, de roofoverval op een bestelauto van de Rotterdamsche Bank pleegden zoals men weet met bitter weinig succes heeft tot gevolg gehad dat tevens een politiek delinquent, die zich sedert het eind van de oorlog had schuil gehouden, in handen van de politie is gevallen. Een van de arrestanten had gezegd Jan Groen te heten en in Kleef ge boren te zijn. De recherche kreeg echter argwaan, niet alleen omdat hij geen papieren kon tonen, maar ook omdat hij zonder enig accent sprak. Ofschoon de arrestant volhield Groen te heten, is men er tenslotte in ge slaagd zijn ware identiteit vast te stellen. Hij bleek een oudere broer van de andere dader te zijn, J. T. S. geheten, 33 jaar oud te zijn en zich zelf van boekbinder tot kunstschilder te hebben gebombardeerd. Hij is zonder vaste woonplaats maar ver bleef te Amsterdam. Aangezien hij als politiek delinquent gesignaleerd stond, leefde hij sinds 1945 onderge doken, meestal op kosten van derden. Dit begon hem te - vervelen en daarom had hij getracht door deze overval aan geld te komen. Burgemeesters uan 700 jarige steden Het ongeval te Someren Reed bestuurder met opzet zijn vrouw en drie kinderen te water? Politie ging tot arrestatie over Het onderzoek, dat, de politie instelde naar aanleiding van het ongeval te Someren, waarbij een Belgische auto te water geraakte en vier van de1 vijf inzittenden om het leven kwamen, heeft een sensationele wending genomen, doordat de politie is overgegaan tot het arresteren van de enige overlevende van dit ongeval, de bestuurder S. Zoals gemeld reed S. Maandagavond met een groengrijze D. K. W. vanuit het Belgische plaatsje Hamont naar Helmond. Dicht in de buurt van Some ren is hij met zijn auto, waarin zich ook zijn vrouw en drie kinderen be vonden, in de Zuid Willemsvaart gereden. S. bereikte de wal, maar zowel zijn vrouw als hei 5-jarig zoontje en de 12- en 13-jarige dochtertjes kwamen om het. leven. Na het ongeluk toonde S. zich zeer overstuur en werd ter observatie in een ziekenhuis te Helmond opgenomen. Daar vei'klaarde hij o.m., dat hij niet zwemmen kon en zodoende niets had kunnen doen voor zijn vrouw en kinderen. Nauwelijks was echter het gebeurde in de woonplaats van het gezin, Ha mont, bekend, of velen dachten onmiddellijk aan misdrijf. Men was in het plaatsje namelijk in brede kring op de hoogte van de huiselijke omstandig heden bij S., die verre van rooskleurig waren. S., die tien iaar jonger is dan zijn echtgenote, had deze herhaaldelijk bedreigd en ook zijn kinderen droeg hij geen goed hart toe. In Hamont kwamen na het ongeval zelfs vele men sen bij het huis van S. te zamen om uiting te geven aan hun vermoedens. Toen de verklaring van S. bekend werd, dat hij niet zwemmen kon, be richtte men, dat hij ter plaatse als een zeer goed zwemmer te boek stond. Dit was voor de Nederlandse politie aanleiding, om haar onderzoek uit te breiden. Het parket uit Den Bosch kwam naar Helmond en onderwierp S. aan een streng verhoor, dat vele uren in beslag nam. Hierna werd de man gevangen genomen en naar Someren overgebracht. De politie heeft aanwij zingen, dat de man op de avond van de ramp eerst de plaats bij de Zuid Willemsvaart verkend heeft, om een geschikte plaats voor zijn misdrijf uit te zoeken. Zij heeft derhalve een oproep gericht tot degenen, die Maandag avond een grijsgroene D. K. W. op de Kanaaldijk tussen de sluizen 9 en 10 waargenomen hebben. Breda-Oranjestad organiseerde ter gelegenheid van haar 700-jarig bestaan Woensdag een samenkomst van burgemeesters van steden, welke reeds hun 700-jarig bestaan hebben gevierd. Aanwezig waren de burgemeesters of hun vertegenwoordigers van: Aardenburg, Arnhem, Cuyk, Delft, Deventer, Doesburg, Dordrecht, Elburg, Geertruidenberg, Grave, Den Bosch, Lochem, Middelburg, Naarden, Nijmegen, Oldenzaal, Ommen, Rijssen, Roermond, Sittard, Tielb Thorn, Utrecht, Wijk bij Duurstede, Zaltbommel, Zierikzee en Zutphen. Het gezelschap voor het versierde raadhuis. Tweede persoon van rechts is de burgemeester van het feestvierende Breda, mr. dr. C. N. M. Kcrtmann. Het transport van een zware tank op het IJ De eerste van drie enorme tanks van het Amsterdamse Tankopslagbedrijf „Amatex", welke van de terreinen aan de Nieuwendammerdijk naar de nieuwe opslagplaats aan de Jan van Riebeeckhaven zullen worden overge bracht, is Woensdag over het water naar de plaats van bestemming vervoerd. Het transport geschiedt door de firma Stoof uit Breda. Het gevaarte, dat evenals de andere tanks een gewicht heeft van 250.000 kg. en een diameter van ongeveer 28 meter, tijdens het vervoer op het Y. Detailhandel in Juni minder Na de betrekkelijk gunstige omzet- Ibeweging in het klein- en midden bedrijf gedurende April en Mei van het lopende jaar, gaven de omzetten in Juni daaropvolgend in tal van branches een belangrijke teruggang te zien. Zulks blijkt uit het cijfer materiaal, dat zo juist door het Eco nomisch Instituut voor dien Midden stand is gepubliceerd met betrekking tot het omzetverloop in Juni j.l. Voor een deel kan de omzetdaling t.o.v. Mei worden gezien als een nor male seizoenfluctuatie. Daarnaast moet worden opgemerkt, dat Juni een Zaterdag minder telde dan Mei en dat de omzetten in Mei relatief hoog waren tengevolge van de extra aankopen van het publiek voor Pink steren en Moederdag. Bovendien wa ren de weersomstandigheden in Juni minder gunstig dan in Mei en dit was duidelijk merkbaar bij de ver koop van o.a. textiel en schoeisel. Een aantal detaillisten meende voorts te hebben geconstateerd, dat een deel van het publiek zijn inko pen heeft uitgesteld tot de oprui mingsperiode. Hieruit blijkt derhalve, dat tal van factoren de omzetten in Juni heben gedrukt en in zoverre is de teruggang van de geldomzetten dan ook verklaarbaar. Dat echter in Juni jl. ook de koop lust van het publiek gering was treedt duidelijk aan het licht, indien de omzetten in deze maand worden vergeleken met die in de overeen komstige maand van 1951. Deze ver gelijking wijst namelijk eveneens op een aanzienlijke vermindering van de geldomzetten. V/el moet hierbij worden bedacht, dat in Juni 1952 ook een Zaterdag minder voorkwam dan in Juni 1951, doch deze omstandig heid geeft toch geen volledige ver klaring voor deze omzetdaling. Voor al in duurzame consumptiegoederen konden de geldomzetten niet anders dan teleurstellend worden genoemd. FELLE BRAND TE SCHEVENINGEN Bewoners waren naar de bioscoop De oude Scheveningse vissers- buurt rond Zeil- en Ankerstraat kwam gisteravond omstreeks negen uur in rep en roer door brandalarm. De vlammen sloegen uit het dak van een diep gelegen hofjeswoning van de Zeilstraat. De bewoners bleken afwezig, vermoedelijk zaten zij in de bioscoop. De brandweer rukte met het oog op de dicht op elkaar staan de huisjes, die in rijen van ze^ diep liggen, met groot materieel uit. De benarde omwonenden waren toen reeds druk bezig aangrenzende wo ningen te ontruimen. Toen de deur van het brandende perceel door de brandweer werd ingeslagen, stonden alle vertrekken tot het dak toe reeds in lichter laaie, zodat niet gered kon worden. Het was de buren onbe kend, hoe de bewoners van het totaal uitgebrande perceel heten. Deze mensen wonen nog maar kort in het oude hof. Hun tienjarig kind logeert elders. Het ontstaan van de brand is vermoedelijk aan onachtzaamheid te wijten. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. KAAS, GROENTEN EN FRUIT NAAR WEST-DUITSLLAND. De invoercommissie van de West- duitse regering heeft gisteren toe stemming gegeven voor de invoer van kaas uit Nederland, ter waarde van 12,6 millioen mark. Voorts werd de invoer van groenten en fruit uit ons land ter waarde van 1 millioen mark vrijgegeven, De „Nederland" bestelt twee nieuwe schepen Wederom heeft de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland" bij de Nederlandse werven een bestel ling geplaatst voor de bouw van twee nieuwe schepen, en wel twee enkelschroef vrachtschepen met ac commodatie voor 12 passagiers. Een schip zal worden gebouwd bij de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. N.V. en de andere bij de N.V. C. v. d. Giessen en Zo- nen's scheepwerven te Krimpen a. d. IJssel. Het draagvermogen van deze sche pen zal ca. 12.500 ton bedragen waarvan ca. 4000 ton in dieptanken voor eetbare olie. Het dienstvermogen zal ca. 11.000 pk bedragen, waardoor een snelheid van ca. 17 mijl bereikt kan worden. De schepen zullen worden uitge rust met air-conditioning, zowel voor passagiers- als voor beman ningsaccommodatie. Voorts met ra dar en andere moderne navigatie middelen. Verwacht wordt, dat de opleve ring van deze schepen in 1956 zal ge schieden. De directeur te Winschoten Als gevolmachtigde f 11.000 verduisterd Zoals bekend, is vorige week in Winschoten gearresteerd de 50-jarige H. O. directeur van de gemeentelijke dienst van sociale zaken. Hij wordt verdacht van het plegen van verduis tering. Over deze fraude is thans dcor de politie het volgende medege deeld: Bij 't periodieke accountants onderzoek zijn onregelmatigheden in de boekhouding ontdekt. In 1942 werd in „Huize Avondlicht" een te huis voor bejaarden in Winschoten, een vrouw ondergebracht, die het zelfde jaar naar een psychiatrische inrichting ging. Deze vrouw bleek verschillende bezittingen te hebben. De heer O. trad namens deze vrouw op als gevolmachtigde en beheerde als zodanig de goederen, die beston den uit een woonhuis, twee spaar bankboekjes met een tegoed van 3600 en enige contanten. In het na jaar van 1951 heeft O. het huis door een notaris laten verkopen. De op brengst 5.000 wendde hij ten eigen bate aan, evenals het tegoed van de spaarbankboekjes. O. heeft toegegeven het geld te hebben gebruikt, doch heeft als ver weer aangevoerd in de mening te hebben verkeerd, dat hij als gevol machtigde over 't geld kon beschik ken. De grootte van het bedrag aan contanten is nog niet bekend. De to tale som van de verduistering wordt geraamd op ongeveer 11.000 O. zal morgen voor de officier van justitie te Groningen worden geleid.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6