Ned. Congres-unie van Jonge Christen-democraten De vorming van het Nederlandse legerkorps £ied aan deze tijd Goochelaar goochelt voor goochelaars ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Voor de Europese eenwording In het afgelopen weekend vond in het 700-jarige Breda een landelijke bijeenkomst plaats van KVP-jonge- ren die deel uitmaken van de Uni on des Jeunes Democrates Chré- tiens. Tezamen met de Nouvelles Equipes Internationales wordt in Augustus een Europees Congres ge organiseerd in het lieflijke Villach, gelegen in Oostenrijks Karinthië op do Zuid-Slavische grens. Dit week end was de laatste voorbereiding hiervoor en hier werd het Ned. rap port definitief opgesteld. Europese cultuur Na in de Oranjestad 1952 verwel komd te zijn door de voorzitter der Bredase Jongerenafd., de heer Th. E. Westerterp, bekeek men een tweetal culturele films en werd deel genomen aan het diner. Na de maal tijd was het woord aan de Leuvense hoogleraar prof. dr. H. L. van Breda o.f.m., die sprak over „de Cultuur historische achtergrond van Euro pa". Spr. begon zijn causerie met uit drukkelijk vast te stellen, dat we op het ogenblik onmiskenbaar naar de Ver. Staten van Europa toe gaan. Een beweging in deze richting is duidelijk merkbaar zowel bij de staatslieden van vele Europese lan den als bij de intellectuelen in die staten. Deze beweging is overigens nog niet voldoende levend onder de grote massa's. De inleider vroeg zich daarna af of de gewenste culturele eenheid in Europa aanwezig is, noodzakelijk om de staatkundige er op te doen grond vesten. De spreker meende dat dit inderdaad het geval is en gaf ten bewijze van zijn stelling een zeven tal factoren. Professor van Breda besloot zijn brillante rede met de conclusie, dat voor Europa de vraag nu niet zozeer is één te worden in het staatkundige als wel zich bewust te worden van de diepe culturele eenheid, die in werkelijkheid bestaat. Een goed be grepen oecumenische beweging is nodig waarin door samenspraak de ze bewustwording spoedig een feit zal kunnen zijn. Europese aspecten De tweede congresdag was gewijd aan de opstelling van het Ned. rap port dat in Villach uitgebracht zal worden. Als eerste referent belichtte dr. A. L. M. Knaapen „Europese verwer kelijkingen en nieuwe aspecten". Spr. stelde vast dat de Europese beweging een positieve beweging is welke streeft naar een nieuwe con stellatie n.l. de federatie van Euro pa. Welke structuur hierbij gevolgd zal moeten worden is nog steeds in discussie. Momenteel volgt men de functionele methode, die der deelge nootschappen, zoals staal-, kolen-, defensie- en landbouw-gemeenschap- pen. Gezien het ontbreken van de federale basis dienen deze volgens spr. in één Europees Gezagsorgaan gecoördineerd te worden. Het voor stel van Eden om de Raad van Euro pa een werkelijke rol bij bovenge noemde gemeenschappen te geven is daarom belangrijk. Dit alles moet uiteindelijk leiden tot een consti tuante met twee Europese kamers, de een gevormd door vertegenwoor digers der onderscheiden staten in gelijke getale, en de ander op een basis afgestemd op dc grootte van hun bevolking, alsmede een Euro pees Hof van Justitie. De referent betoogde daarbij dat de vijanden van de integratie niet zozeer zij zijn die een langzame procedure voorstaan als wel zij, die de eenheid met de lippen belijden doch in hun hart er eigenlijk niets voor voelen. Europese partijen De tweede referent drs. J. P. de Heij sprak over ..Partijvorming op Europees niveau". Politieke deside rata kunnen in de democratie slechts gerealiseerd worden door gezamen lijk optreden van hen die dezelfde denkbeelden hebben; partijvorming dus. Een parlementair stelsel op Europees niveau veronderstelt dan ook supra-nationale partijvorming, die gezien het partijwezen in de overgrote meerderheid der té fede reren landen, zal samen vloeien met de grote levensbeschouwelijke stro mingen. Daartoe is allereerst een contact nodig tussen de geestverwante po litici der Europese landen waarna de behoefte zal ontstaan zich rond een gezamenlijk probleem te ver enigen. Deze behoefte strekt zich uit tot een noodzaak wanneer de federale parlementariërs Europese fracties zullen vormen, iets wat b.v. bij de a.s. Assemblée van de kolen- en staal gemeenschap reeds het geval is. Met klem vroeg spreker daarom om een ontwerp-program der Euro pese christelijk-democratische par tijen. Europees spektakel Onder de pastorale leiding van Frans Burmanje, als voorzitter der Buitenlandse Commissie, werd fel met beide inleiders van gedachten gewisseld zelfs tijdens het slot- diner ten einde op het Europese Congres in Villach gedegen voor de dag te komen. Afkoelend werkte hierna de grote brandweeroptocht die gezamenlijk aanschouwd werd. Vervolgens vond ,.le grand spectacle" plaats: de offi ciële sluiting van het zeer geslaagd congres. Deze sluiting droeg een plechtig karakter en vond op het Stadserf plaats na de vorm van aan bieding der conclusies ten overstaan der Tweede Kamerleden Mol en Fens, het lid van Ged. Staten drs. v. d. Poel en burgemeester Kort- nrann. De heer Mol bedankte namens deze delegatie en merkte o.m. op dat het zeer belangrijk is dat de ka tholieke jongeren zich bewust zijn van het feit, dat als wij er niet in slagen een Europese eenheid tot stand te brengen het er zowel met dit werelddeel als met het Christen dom slecht uitziet- Na woorden van welgemeende dank aan de Bredase organisatoren brachten de congressisten tot slot een bezoek aan het gezellige Oran je-kwartier en het sprookjesachtige Valkenberg. Nieuwe regels voor de verkoop op afbetaling In de Nederlandse staatscourant van 31 Juli 1952 is opgenomen een wijziging in de prijzenbeschikking verkoop op afbetaling 1948. Sedert van goederenschaarste in vele sectoren geen sprake meer is, worden de prijzen bij contante ver koop door de concurrentie geregeld, reden waarom onderscheiden prijzen- beschikkingen en laatstelijk nog de prijzenbeschikking handelsmarges 1951 konden worden ingetrokken. Het deel van het publiek echter, dat op afbetaling koopt, geniet de in de concurrentie gelegen bescherming r.iet steeds ten volle. Daarom houdt de bovengenoemde thans gewijzigde beschikking in, dat hij, die goederen verkoopt zowel tegen contante betaling als op afbetaling, in het laatste geval als basisprijs „contantprijs" dient aan te houden: ten hoogste dezelfde prijs welke hij bedingt bij contante ver koop; en dat hij, die uitsluitend dan wel vrijwel uitsluitend op afbetaling verkoopt als basisprijs dient aan te houden ten hoogste de algemeen in de handel gebruikelijke prijs bij verkoop tegen contante betaling. Mede teneinde het publiek in staat te stellen zelf controle op de juist heid van deze basisprijs uit te oefe nen, is verder bepaald dat, indien in één transactie meerdere goederen op afbetaling worden geleverd, de prijs van elk dier goederen door de winkelier moet worden geadmini streerd en ook in het desbetreffende contract afzonderlijk moet worden vermeld; uiteraard met een behoor lijke aanduiding van elk goed. Van zelfsprekend is het de winkelier toe gestaan om, wegens het feit dat hij op afbetaling verkoopt, daarvoor af zonderlijk in het contract te vermel den, toeslagen te berekenen, waar van de grootte in eerder genoemde beschikking reeds sedert 1948 is ge regeld. Verzorg Uw hold! Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huid: Purol. (Advertentie) Het Nederlandse legerkorps dat in September zal deelnemen aan ge allieerde oefeningen in Duitsland, wordt thans gevormd, gedeeltelijk uit de parate onderdelen, gedeelte lijk uit eenheden, die binnenkort zullen worden opgeroepen voor her halingsoefeningen. Alle onderdelen zullen tot aan hun thans verspreid liggen over velerlei plaatsen. Vele onderdelen zullen worden ge legerd in verblijven, welke niet voor dit doel zijn bestemd, maar waarin zodanige voorzieningen zijn getrof fen, o.a. door aanleg van waterlei ding en verlichting, dat zij voor le gering kunnen worden gebruikt. Een klein gedeelte der troepen zal zelfs geheel te velde verblijven. Deze vertrek naar Duitsland in Nederland wijze van legering is noodzakelijk worden geoefend, hetzij in of nabij i wegens de volledige bezetting van hetzij in gebieden' de beschikbare huisvestingsruimte. hun verblijven, welke geschikt zijn voor oefening i: groter verband, zoals dit in de loop van het voorjaar en de zomer reeds enkele malen gebeurde. Bovendien zullen verscheidene onderdelen uit de verblijven, welke zij thans in gebruik hebben, worden overgebracht naar tijdelijke lege ringsplaatsen. Zij worden dan sa mengevoegd in één gebied, zoals de onderdelen van de 3e divisie, die KATH. BOND VAN MOLENAARS. De Ned. Kath. Bond van Mole naars, graan-, meel- en kunstmest- handelaren „Sint Victor" heeft zijn algemene ledenvergadering in Bre da gehouden. De voorzitter, de heer P. Trouwen, releveerde het afgelo pen jaar en constateerde, dat de| vrouw in de Linnaeusstraat, bij De oefeningen en de verplaatsin gen zullen zodanig worden uitge voerd, dat andere belangen, zoals die van het verkeer en van de re creatie, zoveel mogelijk worden ont zien, terwijl de voorschriften tot be scherming van o.a. het natuurschoon en de oogst onverminderd worden gehandhaafd.. Onbekende vrouw verongelukt Politie verzoekt inlichtingen Gistermorgen om ongeveer kwart elf is te Amsterdam een jonge graanmarkt onrustiger is geweest dan ooit te voren. Over de gang van zaken in de toe komst bleek de voorzitter van „Sint Victor" gunstiger gestemd. De mi nister is door de vele geuite bezwa ren er toe gekomen, dat de prijzen voor de voergranen op kortere ter mijn zullen worden aangepast aan de door de minister gewenste verhou dingen. Met de reeds opgeslagen grote voorraden import-voergranen en veekoeken en daarbij de gunstige inlandse oogst kan ons voor het ko mende veevoederseizoen weinig of niets gebeuren. Een ander onaange naam punt noemde de heer Trou wen de toenemende gespannen ver houding tussen het groot- en klein bedrijf, doordat de groothandel en grootindustrie de detailhandel ont wrichten, onder meer door het sti muleren van nieuwe vestigen in de ze toch al overbezette bedrijfstak. tramhalte Oosterpark, door een wa gen van lijn elf gegrepen. Zij is overgebracht naar het Wilhelmina Gasthuis, waar zij kort na aankomts overleed. Daar de identiteit van het slachtoffer nog niet kon worden vastgesteld, verzoekt de commissa ris van politie, afdeling 15 bureau Linnaeusstraat, hun, die aan de hand van onderstaande gegevens inlich tingen kunnen verstrekken, zich met hem in verbinding te stellen. Signa lement: Indonesisch type (zwart haar, donker uiterlijk), lang 1.65 m., 30 a 35 jaar. Kleding: geruit jasje, beige blouse, zwart rokje, nylon kou sen, zwarte schoneen. Zij droeg een polshorloge en had een zwart tasje. Hierin bevinden zich winkclbonnen waarop de naam Van der Waal of Van der Wal, Olympiaplein. Zij had een gladde gouden ring aan waarin de letters W. de Th. waren gegra veerd. OLYMPISCHE VERBROEDERING Men zegt: 't is een Olympisch spel, ik hoor de goden lachen. De goden weten het nog wel en denken: 't moest niet magge! Wierp daar een Griek de discus ver, veel verder dan de and'ren, dan kon aan 's rechters hoog bevel geen mens meer wat verand'ren. Ik weet niet wat zo'n oude Griek gewoonlijk voor de kost deed, hij maakte misschien ijverig sandalen in een rotsspleet. Hij kwam als volbloed amateur eerst na het werk naar buiten, en gooide wel eens bij zijn buur de discus door de ruiten. Nu 's een athleet staatsambtenaar voor 't winnen van de plakken, waarvan hjj er zoveel hij kan moet trachten in te pakken. Hij komt met wodka, caviaar, met kippen en met ganzen en nodigt zijn rivalen uit om vrij met hem te schransen. Want zo'n goed sportsman is hij wel, dat wil hij enkel tonen o, 't gaat alleen maar om de sport, zó stuurt het land zijn zonen. Dat 't vaderland het al betaalt is ook al niet zo'n wonder, maar komt hij zonder plakken thuis, dan krijgt-ie pas ge-duvel. Dus: trap je tegenstander lam of stomp hun buiten Westen, zó is 't Olympisch broederfeest, die geest dat is de beste. Want liever hij in 't ziekenhuis, zelfs hij met al de zijnen, dan ik zo denkt die broeder dan slaaf ergens in de mijnen. TROUBADOUR. Eert stoet van tovenaars door Breda £en ivae&tijn RAAKT ZOEK DOOR WILLY WATERMAN 14) Het was overigens geen wonder dat 't niet van een leien dakje ging, de buizen waren, sinds de stoel de fabriek verlaten had, niet meer van elkaar geweest. Het was wel droevig, intens droe vig, doch hun moeite was vergeefs. Ook de buizen van deze stoel waren leeg, even leeg als de buizen van de andere stoel, die nog steeds in onder delen op de tafel lag. De dikke weigerde blijkbaar dat aan te nemen. Hij trachtte door de buizen heen te loeren, blies er in, klopte ze op de grond uit en schud de ze. Ten laatste smeet hij de restanten van de stoel weg, vloekte kernachtig en aanhoudend en keek de kring rond. „Stommiteiten zijn er niet uitge haald, o nee. Waar is het dan aah te wijten, dat een stoel, genaaid met zwart garen, die in onze kamer is neergezet door de kellner, nog niets oplevert? De een of ander heeft na tuurlijk weer een onsterfelijke blun der gemaakt." Crofts knikte, onschuldig voor zich uit starend, peinzend met het hoofd. „Ik ben het met je eens, Morescu," zei hij. „Als ik toch eens te weten kon komen, wie die stommeling ge weest is, die dat papiertje, dat de kellner hier neerlegde, heeft zoekge maakt. Ontzettend, wat een sufferd." Een volle minuut lang scheen Mo rescu te aarzelen tussen een beroerte van woede of een plotseling overlij den door hartverlamming. Toen be sloot hij wijselijk de hem passende schoen niet aan te trekken. „Al onze moeite voor niets," klaagde hij en begon door de kamer te ijsbe ren.... „wie heeft die stoel leegge haald?" Hij maakte een armgebaar in de richting van de tafel, zag de verza meling buizen en lappen, en gaf, in een hernieuwde opwelling van woe de, een trap tegen de tafel, die alles wat er op lag met muzikaal gerinkel over de vloer verspreidde. „Daar ligt de rommel zei hij," „buizen wat doen we d'r mee?" „Och," zei de lange Crofts, terwijl hij tegen zjjn twee kamaraden knip oogde, „het kan van pas komen als je dezer dagen kinds mocht worden, het is een pracht van een mecano- doos." VIERDE HOOFDSTUK Waarin maatregelen worden getroffen Clim zat tegenover Peter aan het lage tafeltje in zijn hut, met zijn lange benen 'op het blad van dat ta feltje. Peter's stoel rustte achterover tegen de wand en hij zelf staarde naar de zoldering, dwars door de dichte, blauwe rookwolken, die uit zijn pijp oprezen. Clim wierp tussen de zolen van zijn schoenen door een blik op Peter's gelaat, „Wat lijkt jou nou het beste?" vroeg hij. Wat moeten we verder doen? Het papier hebben we weer in handen, al is het me nog steeds een raadsel hoe onze belagers er toe ge komen zijn, ons die stoel weer ca deau te doenAllemachtig, het is toch zeker wel het zelfde papier?" Hij schoot verschrikt in zijn stoel omhoog, trok met een ruk zijn benen van het tafeltje en onderzocht het document. Een kwart minuut later haalde hij zijn sohouders op en stop te het weer in zijn portefeuille. I „Het is onbetwistbaar het echte," EN WEDEROM: Het vreemdelingenlegioen Een 21-jarige jongeman uit Ber gen op Zoom, is in de woning van zijn ouders, die hij vorige week Za terdag heimelijk had verlaten, terug gekeerd. Hij was met een paar vrien den naar België getrokken en liftend zijn zij toen in één dag doorgereisd naar Parijs, waar het gezelschap in contact kwam met ronselaars voor 't vreemdelingenlegioen, die de jongens royaal tracteerden en hen wisten te bewegen voor het legioen te teke nen. De volgende dag, na de ontnuch tering, trachtte het gezelschap te ontvluchten, maar dat lukte niet en een pak slaag was het gevolg. Een dag later herhaalden zij met succes de poging met hulp van een bakkers knecht. Een knaap uit Breda bleef achter, omdat hij het niet aandurfde. Hij zou dus nog in handen van de ronselaars Zijn. Liftend zijn de jon gens naar Nederland teruggekeerd. Nederland vindt uit: Plastic jachtpatronen Twee Tilburgse munitiefabrikan ten fabriceren sinds kort jachtpatro nen van plastic. Voor de aanmaak en verhandeling hebben zij de NIKA, de Nederlandse Industrie voor Kunst stoffen Ammunitie ,in het leven ge roepen. Voor dit nieuwe type hagelpatro- nen, waarvan er op 't ogenblik 5000 tot 7500 per dag worden geprodu ceerd, bestaat ook in het buitenland belangstelling. De NIKA ontving reeds bestellingen uit de Ver. Staten. Zuid Amerika en Australië. De beide fabrikanten hebben hier mee al vier jaar geëxperimenteerd. Materiaalschaarste bracht hen er toe te proberen hulzen geheel van papier te maken, maar deze bleken niet be stand te zijn tegen de hoge gasdruk. De plastic-hulzen, die uit één stuk worden geperst, zijn doorzichtig en waterdicht. Zij worden in meer dan één kleur gemaakt in de kalibers 12, 16 en 20 en met alle hagelmaten. Uit nagenoeg alle landen van Eu ropa en tal van andere landen kwa men proefbestellingen binnen. Kinderverlamming breidt zich uit Het aantal gevallen van kinderver lamming heeft zich in de week van •20 tot 26 Juli uitgebreid van 73 tot 107, zo blijkt uit de opgave in de Staatscourant van gisteren. Alleen in Zeeland is de ziek i niet gesignaleerd. In Limburg zijn er 36 gevallen, in Noord-Brabant 28, in Noord-Holland 17, in Gelderland 11, in Zuid-Holland 8, in de provincie Utrecht. 2, in Over- ijsel 2 en in de provincies Drente, Friesland en Groningen elk een. HONDERDDUIZENDSTE BEZOEKER IN MADURODAM. Gistermiddag is de 100.000ste be zoeker de poorten van de Nederland se miniatuurstad Madurodam gepas, seerd. Het was de 15-jarige Rob Rey- noud uit Heiloo. die zijn vacantie in Den Haag doorbrengt. Alarm in Den Haag Lieftinck terug Eergisteren kwam Den Haag plotseling in groot paniek, toen het bericht de ronde deed, dat prof. P. Lieftinck weer in de stad was teruggekeerd. Onmid dellijk trok iedereen zijn oud ste pak aan en trok het meest beklagenswaardige gezicht, dat men zich voor kan stellen. Deze voorzorgsmaatregelen waren echter zoals later bleek volkomen overbodig, daar de voormalige minister van finan ciën slechts teruggekeerd was uit Amerika, om door te reizen naar Turkije. „Nee, nee", stelde de vroegere bewindsman de ang stige menigte gerust, die hem bij prof. Beel vandaan zag komen, „ik speel bij de kabinetsformatie geen rol; ik heb alleen een oud collega opgezocht". En om alle angst weg te ne men, verklaarde prof. Lieftinck, dat hij dezer dagen naar Turkije hoopt te vertrekken. zei hij, „enfin, hebben is hebben. Het probleem is nu alleen, hoe houden we het. We kunnen er op rekenen, dat er binnenkort weer een poging wordt gedaan om ons dat papier af handig te maken. Tot dusver zyn we de heren te glad af geweest, maar als die lui het maar lang genoeg pro beren, lukt het hun vandaag of mor gen ook nog. Ik heb een vent gekend, Harpington heette hij, maar we noemden hem altijd Snoetie.... een gezicht dat hij had. Wel, zoiets als jij, Peter. Hij was stapelgek op een meisje en bedacht de meest krank zinnige dingen om haar te spreken te krijgen en haar een huwelijksaan zoek te doen. De ene keer vermomde hij zich als kolensjouwer, dan weer als taxichauffeur. Eén keer heeft hij zich als Sinterklaas uitgedost en zich op een surpriseavond gemeld. Jam mer voor hem was er al een Sinter klaas aanwezig. Maar zijn gemiddel de in het begin, was twee huwelijks aanzoeken per dag. Hij had geen schijn van kans met zo'n snuit, maar het arme kind raakt zo overstuur, dzt ze op een goede dag per vergis sing ja zeistel je nu eens voor dat. Peter stak een van zijn lange be nen uit en schopte het tafeltje. waar Ter gelegenheid van de feesten te Breda zal volgende week vara Vrij dag tot en met Zondag een inter nationaal magisch congres worden gehouden, waarvan de leiding be rust bij de kring Zuid-West van de „Nederlandse Magische Unie". Uiteraard levert op dit congres Ne derland het leeuwenaandeel van de deelnemers, maar daarnaast zal er een zeer grote vertegenwoordiging zijn uit Erageland en België, terwijl verder goochelkunstenaars zullen ko men uit Zweden, Frankrijk, Tsjecho- Slowakije en Duitsland. De artisten kunnen inschrijven voor vijf soorten goochelkunst, te weten micromagie, manipulatie, presentatie, kindergoo- chelen en uitvinden. De magische dagen zullen Vrijdag worden geopend in het stadspark „Het Valkenberg". De daar aanwezige goo chelaars zullen in een grote stoet van landauers door de Bredase' straten naar het park trekken met in hun midden de tovenaar Merlijn. Deze Merlijn is een figuur uit de koning Arthur-sage. Merlijn zal dan, als het congres is geopend, een korte goo- chelvoorstelling geven. Om 9 uur is er een avond in het Oranjepaviljoen en een bal met magische attracties. Dit bal is toegankelijk voor het pu bliek. De volgende dag, Zaterdag 9 Augustus, begint 's morgens in de aula van de Kon. Militaire Academie het onderlinge concours der gooche laars. 's Middags is er een kinder voorstelling in de schouwburg Con cordia, met medewerking van goo chelaars, die zich speciaal met het goochelen voor kinderen een grote internationale roem hebben verwor ven. Daarna begeven de congressisten zich naar het Bredase stadhuis, waar zij door het gemeentebestuur zullen worden ontvangen en om 9 uur die avond begint in de schouwburg Con- op Clim zijn voeten had neergevlijd, weg, zodat die met een bons op de grond neerkwamen. „Hou je gezicht nu eens even," ver zocht Peter, „als je me nu eerst eens vertelde, hoe dat geval met die ranch van jou precies in elkaar zit, kwa men we tenminste wat verder. Is 't zomaar een lap grond, of staat er een oude, Indiaanse nederzetting op, waar goud begraven kan liggen, of ligt er ergens een verlaten mijn of wat. Clim schudde het hoofd. „Ik ben bang, dat ik die romantische denkbeelden van jou in de kiem zal moeten smoren. Voorzover ik te we ten ben gekomen, staat er op die hele lap grond niets anders dan één enkel zielig en verlaten hutje. Lang geleden heeft daar een jager ge woond, maar waar hij in vredesnaam op heeft willlen jagen, afgezien van ratelslangen en hallicunaties, is ie dereen, die ik het gevraagd heb, een raadsel. In elk geval, die hut staat er, gebouwd bij een waterpoel. Het is daar het laagste gedeelte van de woestijn en het beetje regen, dat er per vergissing eens of tweemaal in het jaar valt, verzamelt zich daar. Behalve die poel, is alles woestijn, zand en kale rotsen. Wat ik me dan cordia het bal „de la magie" met ma gische attracties en verkiezing van „Miss Magie 1952" uit .alle aanwezige dames. Bij deze verkiezing spelen leeftijd, schoonheid enz. geen rol. Hoe het dan wel gebeurt blijft voorlopig een geheim van het goochelaarscon gres. Zondag 10 Augustus 's morgens wordt het goochelaarsconcours in de aula van de Kon. Mil. Academie voortgezet, 's Middags is er in het Oranjepaviljoen een concours micro magie. Om 5 uur is er een Brabantse koffietafel met bekendmaking van de prijswinnaars van het concours, waarna de goocheldagen worden be sloten met een „soirée fantastique", een groots goochelprogramma, waar aan de beste nationale en internatio nale goochelaars medewerken. Er wordt gerekend op een deelneming van 200 tot 300 goochelaars. HAGELKEIEN BIJ ZEIST. Gistermiddag is een vrij zware on weersbui van westelijke er. zuidelij ke richtingen via het midden naar het noorwesten over ons land getrok ken. Omstreeks twee uur meldde het vliegveld Eelde een hevige onweers bui met winstoten van 21 meter per seconde, voorafgegaan door een zandstorm. Reeds eerder waren bij het K.N.M.I. meldingen van onweers buien boven het zuiden en westen van ons land binnengekomen. Omstreeks vijf uur ontlastte zich boven de bossen tussen Driebergen en Zeist een hagelbui, waarbij vol gens de meningen van enkele perso nen hagelkeien vielen van 1 cm. ira doorsnee. De bui trok langzaam in de richting Zwolle. Ook boven Amersfoort ontlasttte zich een on weersbui, doch hier viel geen hagel van betekenis. Wel veroorzaakte 1 vele regenwater een br-viw voor het verkeer nabij cïe .Jr<^sakhzrs' ook voorstel daar te gaan doen, is niets anders dan kijken, wat die ranch voor waarde kan hebben voor sommige lui. Ik heb de juiste aan duiding van de plaats waar de ranch ligt, in mijn document omschreven staan, en gewapend met die aandui dingen (heb ik links en rechts mijn licht opgestoken om te ontdekken, wat er zoal over dat plekje grond bekend was. Het bleek inderdaad niets anders te zijn dan woestijn, zó woest, dat zelfs ratelslangen er ram melen van de honger. En als je dan weet, dat die kerel, die ze op me af stuurden om die woestenij van me te kopen, me er elke gewenste son? voor wilde geven, natuurlijk binnen redelijke grenzen, dan snap je wel dat ik allemachtig nieuwsgierig ben om te weten te komen wat al die heren zo happig maakt op mijn scha mel bezit. Zo gauw ik op Mexicaanse bodem ben, ga ik een kampeeruitrus ting aanschaffen, zoveel wapens als ik denk nodig te hebben, een hele massa ammunitie, en ik trek naar die ranch." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6