Dames-estafetteploeg kreeg zilveren medaille Oranje-zevental won niet zonder moeite van België: 5-3 Zilver voor de Ned. estafetteploeg 1WK tU MeCemcud uit Helsinki ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 i;E LEIDSE COURANT DERDE Bl.AD PAGINA 1 Hongaarse ploeg verbeterde het wereldrecord In een prachtige race is de Nederlandse dames-estafetteploeg er in geslaagd de zilveren olympische medaille te veroveren. Achter de Hongaarse ploeg speelde zich een duel af tussen de Ver. Staten en de Nederlandse meisjes, waarin Irma HeytingSchuhmacher pas als laatste zwemster de beslissing in Nederlands voordeel forceerde. Wies Linsseni-Vaessen hal als eer ste zwemster, met naast zich Ilona Novak van Hongarije een Jacqueline Lavine varu de Ver. Staten, een goede start. Deze drie zwemsters namen de leiding en wel was de Amerikaanse na het eerste keerpunt het snelst weg, doch het verschil met Hongarije en Nederland was toen nog nihil. De an dere ploegen liepen reeds op de twee. de baan een achterstand op van ten minste een lengte. Er moest nog ruim 300 meter worden gezwommen maar voor de insiders stond het toen reeds vast, dat het zou gaan tussen Honga rije, Nederland en de Ver. Staten. Wies Linssen-Vaessen was iets te ruggevallen en zo startte Koosje van Voorn met een kleine achterstand op Judith Ternes en Marilee Stepan. Toosje vocht met haar korte felle slag alsof haar leven er van af hing en zij wist gelijk te blijven met de Amerikaanse en tot vijftig meter kon ook Judith Ternes de Hongaarse voorsprong niet vergroten. Maar op de tweede baan nam het kleine Hon gaarse zwemstertje langzaam maar zeker een flinke voorsprong voor haar ploeg, welke met Eva Novak en de olympische kampioene op de 100 meter vrije slag, Katalin Szoke, nog in petto, reeds vrijwel zeker was van de titel. Hannie Termeulen, die gelijk met Joan Alderson als derde vertrok, ver loor enkele meters op Eva Novak, maar de strijd met de Ver. Staten de andere deelnemende ploegen waren toen reeds kansloos ver liep gunstig voor onze meisjes on danks het slechte keerpunt van Han nie, waarbij zij angstig lang uitdreef. Toen Eva Novak aantikte en Katalyn Szoke als laatste Hongaarse startte had Hongarije drie*lengten voor sprong. Irma Heyting-Schuhmacher kon iets eerder vertrekken dan de Amerikaanse nummer vier, Eileen Kawamot, maar na de eerste vijftig meter was er nauwelijks van enig verschil tussen beiden sprake. Toen zette Irma haar eindspurt in, lang zaam maar zeker liep zij op het don- kergetinte Amerikaanse zwemstertje uit en met ruime voorsprong op de Amerikaanse beëindigde Irma Hey ting-Schuhmacher de laatste race, waarin zij Nederland vóór haar ve# trek naar Australië vertegenwoor digde, als tweede; Nederland had op prachtige wijze de vierde zilveren medaille van deze olympische zwem wedstrijden veroverd. Tegen het ge weld van de Hongaarse zwemsters, die behalve het olympische record ook het wereldrecord mat enkele seconden omlaag hadden gebracht, waren de Nederlandse zwemsters niet opgewassen, maar alle vier had den zij prachtig gezwommen en de tweede plaats vóór de Amerikaanse ploeg, die met Hongarije tot de groot ste favorieten voor de titel had be hoord, mag dan ook een alleszins be vredigend resultaat worden genoemd. Dat de Hongaarse zwemsters ieder afzonderlijk zeer snel Hidden ge zwommen maakte de fantastische to- taaltijd van 4.24.4 reeds duidelijk. Nadat de meisjes het water hadden verlaten wandelden zij met de Hon- gaartjes en de Amerikaantjes in hun oranje-zwarte trainingspakken naar het erepodium, waar zij gelukkig lachend de zilveren medailles in ont vangst mochten nemen van de nieuw gekozen president van het I.O.C., de Amerikaan Avery Brundage. Toen klonk het weemoedige Hongaarse volkslied en gingen de vlaggen, het wit-blauw van Nederland en de Stars and Stripes omhoog. Voor Koosje van Voorn', die als de butante in dit internationale gezel schap grote ogenblikken beleefde, kwam het aardigste moment onge twijfeld toen zij a^n prinses Beatrix, die natuurlijk met haar zusje Irene tot de toeschouwers behoorde, werd voorgesteld. De tijd van de Hongaarse ploeg 4.24.4 betekende een verbetering van het wereldrecord, dat sedert 28 April van dit jaar op naam stond van Hon garije met 4.27.2. De ploeg die dit record op zijn naam had, bestond uit Marie Littomerickzy, Eva Novak, Eva Szekely en Katulin Szoke. Ook het olympisch record, dat in de se ries van Woensdag door Amerika op 4.28.1 was gebracht, werd verbeterd. De uitslag luidt: 1. en olympisch kampioen Hongarije 4.24.4 (nieuw wereldrecord, nieuw olympisch re cord); 2. Nederland 4.29.0; 3. Ver. Staten 4.30.14. Denemarken 4.36.2; 5. Gr. Brittannië 4.37.8; 6. Zweden 4.39.0; 7. Duitsland 4.40.3; 8. Frank rijk 4.44.1. Voor een plaats in de finale van de 200 M. schoolslag heren waren twee halve eindstrijden nodig en in de eerste halve finale startte op baan 1 onze landgenoot Daan Buyze. Hij zou het weer zwaar krijgen, dat stond wel bij voorbaat vast, maar in het Nederlandse kamp leefde toch altijd nog de hoop, dat ons land op deze olympische spelen een zwem mer in een der finales zou krijgen. Het was Jitse van der Veen op de rugslag niet gelukt, zou Daan Buyze er in slagen zich bij de laatste acht te plaatsen? Het achttal had een goede start en ook Buyze was op tijd weg, maar op de helft van de eerste baan had hij reeds een achterstand van ongeveer een halve lengte op het veld, dat werd aangevoerd door drie zwem mers: de Australiër Davies, de Tsjech Komadel en de Amerikaan Holan. Toen Buyze na 100 meter keerde bedroeg zijn tijd 1 min. 18 en had hij op dat moment de zevende positie ingenomen. De Japanner Titayama had nu een kleine voor- OYAKAWA OLYMPISCH KAMPIOEN 100 M. RUGSLAG. De kleine Amerikaanse Japanner Oyakawa heeft in de finale van de 100 m. rugslag een verrassende zege behaald op de Fransman Bozon. Na de start hadden Bozon, Taylor en Oyakawa gedrieën de leiding geno men, met Stack, die een ritje met een scooter, enkele dagen geleden, met ontvellingen aan- armen en be nen had moeten bezuren en nu ern stig gehandicapt was, door het ver band om zijn hand, in tweede posi tie. Na het keerpunt verwachtte ieder een een felle eindspurt van de jeug dige Fransman Bozon, maar het was Oyakawa, die eensklaps naar voren schoot en vrijwel onbedreigd als eer ste en als olympisch kampioen zijn hand tegen de finsh sloeg, in 1.05.4 (Nieuw olympisch record. Het oude record op naam van Oyakawa, die Donderdag in de halve finale de tijd van 1.05.7 had genoteerd); 2. Bozon 1.06.2; 3. Taylor (V.S.) 1.07.6; 5. Gal- vao (Arg.) 1.07.7. SAMMY LEE WEER KAMPIOEN TORENSPRINGEN Na een indrukwekkende demon stratie van lichaamsbeheersing en durf heeft de kleine Amerikaan Sam my Lee voor de tweede achtereenvol gende maal het olympisch kampioen schap torenspringen behaald. Met 'n voorsprong van 11 punten plaatste hij zich, zonder ook maar een moment bedreigd te zijn geweest, als eerste. De uitslag luidt: 1. Lee (V.S.), 156,28 pnt. 2. P. J. Capilla (Mexico 145,21 pnt. 3. Hahse (iDuitsl). 4. Mc. Cormack (V.S.). 5. P. A. Capilla (Mexico). 6. Perea (Mexico,. Mockridge winnaar 1000 meter race De tijdrace over 1000 meter van de Olympische wielerwedstrijden in Helsinki werd gewonnen door de Australiër R. Mockridge in 1 min 11.1 sec. De winnaar passeert hier de eindstreep. In de wedstrijd om de derde plaats heeft Zweden met 20 van Duits land gewonnen, waardoor de Scandi naviërs de bronzen medaille in het voetbaltournooi hebben veroverd, Het Nederlands waterpolozeven- tal heeft gisteravond zijn eerste wedstrijd van de Troostronde ge speeld. Zoals men weet komen in deze groep uit Nederland, Spanje, België en Rusland, dus alle landen die zich niet voor de finale-groep hebben kunnen klasseren. De uitslag van de wedstrijd NederlandRus land (42), reeds in de vorige ron de gespeeld, wordt in de ranglijst verwerkt. De zware partij tegen de Zuid- Slaviërs, welke in de ochtenduren v/as gespeeld, zat de jongens kenne lijk nog in de benen al konden zij in het eerste gedeelte van de wed strijd tegen België nog eén behoor lijk tempo ontwikkelen. Nederland was sterker en van Feggelen kreeg een paar afgemeten passes toege speeld, die hij in gevaarlijke omha len omzette. Maar zijn collega op de andere twee meterlijn, van der Steen, was eveneens slagvaax'dig en toen Korevaar even groggy was door een elleboogstoot in de maag gaf de Gentenaar zijn ploeg de leiding. Een aantrekkelijke kamp met veel zwem men en goed plaatsen ontspon zich nu voor de ogen van de talrijke toe schouwers. Van Feggelen had ein delijk succes toen hij Martin en de tt reus Desmet onder de Belgische lat sprong op Davies en Holan, maar na t snelle zwaai van zijn rech. het laatste keerpunt kwam Davies terarm verraste. Het overwicht van Hongaarse rood-wit-groen, het rood- en Nagasawa. onweerstaanbaar naar voren om met duidelijk verschil als eerste te eindi gen. Buyze was intussen dc Cana dees Portelance gepasseerd en op 30 meter voor de finish was hij ook de Argentijn Cossani voorbijgegaan. Zelfs deed hij nog een aanval op de vijfde plaats van Nitzkowski, maar de Amerikaan wees zijn Nederlandse belager op. 10 meter voor het eind punt definitief af. Zo werd Buyze zesde in de niet zeer fraaie tijd van 2.42.6. Nog voor de tweede halve fi nale werd gezwommen was het vrij wel zeker, dat deze tijd niet vol doende was voor een finaleplaats. In de tweede halve finale van de 200 M. schoolslag heren had de we reldrecordhouder, de Duitser Klein de grootste moeite zich Kajikawa (Japan) van het lijf te houden. De uitslag luidt: 1. Klein (Duitsl.) 2.37.0; 2. Kajikawa (Japan) 2.37.3; 3. Stass- forth (V.S.) 2.38.7; 4. Nagasawa (Ja pan) 2.39.0; 5. Lusien (Fr.) 2.39.1. Voor de finale hebben zich ge plaatst: Davies, Komadel Hirayama, Holan, Klein, Kajikawa, Stassforth In de finale van tic 4 x 100 meter vrije slag dames-estafette in het Olympiscn zvvemstadion te Helsinki hebben de Nederlandse meisjes Hannie Termeulen, Koosje van Voorn, Wies Linssen Vaessen en Irma HeytingSchuhmacher de zilveren medaille gewonnen. Het Hongaarse team, bestaande uit Eva Novak, Ilona Novak, Judith Ternes en Katalyn Szoko werd Olympisch kam pioen. Derde werd de ploeg van de Verenigde Staten. Tijdens de ceremonie protocolaire zien we van links naar rechts de damesteams van Nederland, Hongarije en de Verenigde Staten. TELEFOTO A.N.P. het Nederlands zevental groeide en hoewel Smil constant te zwaar werd gedekt, waartegen de Italiaan se scheidsrechter onbegrijpelijk ge noeg niet optrad wist de Haagse lichtgewicht er op een gegeven mo ment tussenuit te glippen om zijn solo met een haarscherpe boogbal te besluiten. Het zag er naar uit, dat het Nederlands zevental op eert rui me en gemakkelijke overwinning afging, maar het zou anders uitpak ken. Door een fout in de verdediging waarbij twee I? derlanders op één Belg afgingen kon de zodoende vrij gekomen Heyninck van Gelder het nakijken geven. Na rust veranderde het spelbeeld volkomen. De Nederlanders begon nen tekenen van vermoeidheid te vertonen en allengs werd het spel lomer en de reacties trager. De duels in het Belgische vier metergebied HONGARIJE VRIJWEL ZEKER VAN WATERPOLOTTTEL Hongarije is vrijwel zeker van het winnen van bet olympisdh water- polokampioenschap. Het team heeft hetzelfde aantal (3) punten als Zuidslavië, maar het doelgemiddel- de van de Magyaren is beter. Hon garije zal het in de laatste wedstrijd tegen de Vet. Staten gemakkelijker krijgen dan Zuid-Slavië tegen Ita lië, zodat verwacht mag worden, dat de verhouding tussen de doelcijfers van Hongarije en Zuid-Slavië tijdens de wedstrijden van de laatste dag nog gunstiger voor Hongarije zal worden. In dc groep van de z.g. „Troost ronde" heeft Nederland zich door een overwinning op Spanje boven aan geplaatst en is dus vijfde ge worden. De standen luiden: Groep A: Hongarije Zuid-Slavië Italië Ver- Staten 2 110 3 2 110 3 2 10 12 2 0 0 2 0 9— 4 6— 4 7—11 6— 9 Groep B: Nederland 3 3 0 0 6 166 België 2 10 12 89 Rusland 2 10 12 67 Spanje 3 0 0 3 0 816 Het verdere programma voor he den luidt: 10 uur: SpanjeNederland, scheids rechter Rogione (Italië); 11 uur: BelgiëRusland, scheidsrechter Ri- gal (Frankrijk); 18.40 uur: Italië Zuid-Slavië, scheidsrechter Batalle (Spanje); 19.40 uur: Hongarije— Ver. Staten, scheidsrechter Zucker- man (Zweden). der werd gezwommen, maar Rogio ne zag het vasthouden en wegtrek ken met droge ogen aan en pas toen Heyninck zijn zevental opnieuw aan een voox'sprong had geholpen en Smol door zijn tegenspeler voor de zoveelste maal werd omarmd kreeg de Nederlandse linksvoor een straf- worp te nemen. Laag in de hoek verdween de bal in het doel. Naar mate de tijd vorderde zakte het tot een bedenkelijk peil, maar in een gelijk spel hadden onze landge noten toch niet veel lust. Met lange ballen vanuit de achterhoede werd van Feggelen door Braasem en Bijls- ma aan het werk gezet en met suc ces. Eerst werkte de lange Amster dammer een onverwachte omhaal langs Desmet, daarna kreeg hij de bal na een mislukt boogschot van Bijlsma en een drukbal van Smol op het hoofd van de Belgische doel man precies op de hand en in het volgend ogenblik was het 53 voor Nederland. Het v/as voor spelers en toeschouwex-s een opluchting toen het eindsignaal klonk. NEDERLAND SLAAT SPANJE MET 7—1 De laatste waterpolowedstrijd van Nederland in het olympisch tournooi te Helsinki eindigde in een 71 over winning op de Spaanse ploeg. Nederland is hiermede als eerste geëindigd in de B-groep, dat wil zeggen, dat het Nederlands zevental zich definitief als 5e in het tournooi heeft geklasseerd. e ruststand luidde 40 in het voordeel van onze landgenoten. Van Feggelen scoorde dx-iemaal, Smol zorgde voor het vierde doelpunt. Na de rust werden de doelpunten gemaakt door van Feggelen, Kore vaar en Bijlsma. Voor Spanje scoor de Mestres. ZUID SLA VIE—VER. STATEN Voor de finalepoule won Zuid Sla- vië met 42 van de Ver. Staten. Bij de rust was de stand 21 in het voordeel van de Zuid Slaven. DE VERDELING DER MEDAILLES. De verdeling van de gouden, zilve ren en bronzen medailles ziet er na 13 dagen als volgt uit: goud zilver brons 1. Ver. Staten 32 17 14 2. Rusland 22 27 16 3. Hongarije 12 9 16 4. Zweden 10 12 9 5. Italië 7 7 2 6. Frankrijk 6 5 4 7. Tsj. Slo 6 3 3 8. Finland 5 3 11 9. Australië 5 2 3 10. Noorwegen 3 3 11. Zwitserland 2 6 6 12. Japan 2 5 4 13. Zuid-Afrika 2 3 1 14. Denemarken 2 1 2 15. Turkije 2 1 16. Jamaica 1 3 17. Canada 1 2 18. India 1 1 1 19. Argentinië 1 1 1 20. Oostenrijk 1 1 1 21. Brazilië 1 1 22. Nieuw Zeeland 1 2 23. Zuid-Slavië 1 24. Luxemburg 1 25. Duitsland 6 11 26. Nederland 5 27. Gx\ Brittannië 2 8 28. Iran 2 4 29. Polen 1 1 30. Libanon 1 1 31. België 1 32. Spanje 1 33. Mexico 1 34. Trinidad 2 35. Venezuela 1 36. Uruguay 1 37. Korea 1 38. Egypte 1 39. Roemenië 1 40. Portugal 1 (Van onze ondeskundige medewerker). „Ik zeg je, .brulde de meneer, terwijl hij paars aanliep, „dat het verlaagde bloeddruk was". „Man", antwoordde zijn disge noot gevaarlijk kalm, terwijl een fraai asbakje tussen zijn handen precies in tweeën gevouwen werd, „dat je nu geen hersens hebt, is je eigen schuld niet, maar luister dan naar iemand die wel over deze dingen beschikt". Kennelijk wist de meneer deze grijze substantie bij zichzelf aan wezig, want toen de paarse me neer iets in het midden wilde brengen, legde hij hem met het dubbelgevouwen asbakje voor de neus zwaaiend zo be slist het zwijgen op, dat de voor stander van verlaagde» bloed druk ontstel' zweeg. „Als je verlaagde bloeddruk hebt", zo vervolgde de meneer mét de hersens, „dan zwem je juist veel hax'der, omdat je clan veèl lichter bent, dus moet het hoge bloeddruk geweest zijn." Door deze technische uiteen zetting, was de meneer zonder hersens even uit het veld gesla gen, maar spoedig herstelde hij zich weer. Uit zijn binnenzak haalde hij een krant te voor schijn, vouwde deze open, legde hem op tafel en gaf er een for midabele klap op. Had hij nu maar uitgekeken, dan had hij het stukje midden vinger van zijn tafelgenoot schuin op de rand van een scho teltje onder de krant zien lig gen. Hij keek niet uit en daarom hoorden we een droog knakje. De hogebloeddrukmeneer had zich eerst geïnteresseerd over de krant heen gebogen, maar na de klap was zijn belangstelling in eens verdwenen. Zijn mond ging wagenwijd open en met bloed dorstige verwondering staarde hij naar zijn tegenstander. Op dit moment werd de radio van het café'tje, waar dit alles gebeurde, op volle sterkte aan gezet en een Amerikaanse juf frouw vroeg iedereeen, die maar luisteren wilde, of hij o.ok wist, wat zij graag zou zijn. Zij loste het raadsel zelf op, door te ver klaren, dat zij graag een appel aan een boom wilde zijn. Nog steeds niet zijn mond wijd open, haalde de getroffen meneer zijn vinger van onder de krant t voorschijn; zijn middenvinger had een merkwaardig boogje, dat bij normale middenvingers niet voor pleegt te komen Op het gezicht hiervan keek de paarse meneer, of de harte- wens van de Amerikaanse juf frouw ook plots de zijne gewor den was en dat hij zich niets aan- genamers kon voorstellen, dan een appeltje aan een boom te zijn. Toen begon de getroffen meneer te schreeuwen, dat het wél verhoogde bloeddruk was ge weest en een complete zwende- larij op de koop toe, want dat een Amerikaanse in plaats van Geertje Wielema.... Wat daar mee gebeurd zou zijn, ging voor ons verloren, want anderen be gonnen zich met het geval te be moeien. Nu dacht een gedeelte van de aanwezigen, dat het lot van de waterpoloploeg bespro ken werd, terwijl anderen luid keels begonnen te beweren, dat de horden van Fanny Blankers Koen expres schei*p gezet wa ren. Op het moment, dat wij achter in de zaal hoorden bewe ren, dat Slijkhuis best van Za- topek had kunnen winnen als meneer K. Lotsy maar niet zo dooi-gezaagd had over amateurs bepalingen en een bierflesje een lamp verbrijzelde, zijn we hard naar buiten gerend, om de politie te waarschuwen. Nu, daar behoefden we niet lang naar te zoeken: De politie heeft in Helsinki overal waar deelnemers van het verbroede ringsfestijn bij elkaar plegen te komen, vliegende brigades gesta tioneerd. Ogenblikkelijk sto ven de stoere strijder het ca fé'tje binnen, waar voorstanders van hoge bloeddruk vochten te gen aanhangers van Zatopek en tegenstanders van meneer K. Lotsy het lage bloeddrukcontin gent systematisch in een hoek drukten. De politie had nog de zelfde uniformen aan, waarmede zij 's middags in het waterpolo- bassin gedoken was, om de Hon garen van de Italianen af te plukken, want zij had nog geen kans gezien zich om te kleden. Toen wij deze overwerkte jon gens in zeven talen tegelijk hoorden bidden en smeken, om toch vooral kalm en beleefd te gen elkaar te blijven, kregen we het idee, dat er maar één groep in Helsinki voor medailles in aanmerking had mogen komen en dat dit de politie had moeten zijn. Want deze heeft tijdens het afgelopen sportieve verbroede ringsfeest aan alle sporten deel genomen en zij is er in geslaagd overal meester van het terrein te blijven. KRONUS HET RUITERTOURNOOI. De Nederlandse ruiters uitgeschakeld. Na het tweede deel van de samen- gestelde wedstrijd, de üithoudings- proef, bleken 23 van de 59 ruiters te hebben opgegeven, dus bijna 40 pet., hetgeen betekende, dat van de 19 deelnemende landenequipes, elk be staande uit 3 ruiters, er 13 uitgescha keld werden, namelijk Italië, dat na het eerste onderdeel van de samen gestelde wedstrijd de dressuur bovenaan stond, Frankrijk, Spanje, Chili, Rusland, Roemenië, Bulgarije, Nederland, Canada, Argentinië, Fin land, Zwitserland en Groot Brittan nië. Slechts 6 equipes bleven er nog _j\ die heden het springconcours zullen afwerken, namelijk Zweden, Denemarken, Duitsland, Ierland, de Verenigde Staten en Portugal. Wel een bewijs dus hoe zwaar deze uithoudingsproef was. Ook onze Ne derlandse equipe had geen fortuin lijke dag, want zowel de gebroeders van Loon als de heer Hendrickx za gen zich in de cross gediskwalificeerd wegens viermaal weigeren van de paarden. NIEUWE VECHTPARTIJ BIJ BASKETBALL-WEDSTRIJD. Tot verbazing van het kalme Finse publiek, dat beide partijen vriende lijk had aangemoedigd, ontstond er bij de wedstrijd om de derde plaats tussen Uruguay en Argentinië in de tweede helft een hevige, doch ge lukkig slechts korte, vechtpartij. Bij een rush naar de korf door een Ar gentijn kwam deze met twee zijner tegenstanders, die hem de bal af handig trachtten te maken, ten val. Op hetzelfde ogenblik zag het pu bliek nog slechts een kluwen slaan de en trappende armen en benen. Of ficials en spelers van beide partijen vlogen van alle kanten toe, samen met een twintigtal Finse agenten, in de hoeken van de zaal geposteerd. De laatsten slaagden er binnen 30 seconden in de kluwen te scheiden onderling hevig discussiërende groepjes en het incident eindigde met een „algehele verbroedering", waarbij de betrokken spelers elkaar omhelsden' en vergaven. Doch de scheidsrechters namen daar geen genoegen mee en stuurden een der spelers van Uruguay, die naar hun mening blijkbaar de schuldige was, naar de bank. Toen had de lei der van Uruguay de grootste moeite om de andere spelers er van te weer houden ook weg te lopen! Uruguay heeft tenslotte de strijd gewonnen. Het deerlijk gehavende team (een speler heeft zijn arm ge broken en twee anderen- mogen wegens het incident in de wedstrijd tegen Frankrijk niet meer meespe len) speelde lange tijd slechts met 4 tegen 5 man, omdat de anderen allen de limiet van 4 fouten hadden bereikt. Maar van de 12 Argentij nen bleven er in de laatste 5 minuten nog maar 3 over. De andere 9 had- j den toen allen 4 fouten gemaakt. I Voor het eerst sinds 1904 zullen in het olympisch bokstournooi bronzen medailles worden uitgereikt. De boksers, die in de halve finales werden uitgeschakeld, boksen nie; om de derde prijs, maar krijgen een diploma van de AIAB, de Internatio nale Amateur Boksbond. HET SCHERMTOURNOOI Drievoudige Hongaarse zege In het nummer sabelsohermen in dividueel heren heeft Hongarije op de drie ereplaatsen beslag gelegd. De uitslag werd: 1. en olympisch kampioen: Kovacs, 8 overw, 2. Gere- vitch, 7 overw. 3. Berczelli, 5 overw. 4. Dare (It.), 5 overw. 5. Plattner (Oost.), 4 overw. 6. Lefevre (Fr.). 3 overw. MOTORSPORT DE INTERNATIONALE RACES TE TUBBERGEN. Aan de internationale motorraces, die Zaterdag 23 Augustus op het cir cuit van Tubbergen zullen worden gehouden, zxillen behalve Nederlan ders, ook Engelsen, Belgen, Italia nen, Zwitsers, Finnen, Oostenrijkers, Zweden, Nieuw Zeelanders en Aus traliërs deelnemen. Het totaal aan tal buitenlandse renners bedraagt 45. terwijl van Nederlandse zijde door 25 senioren werd ingeschreven, onder wie Lo Simons, Knijnenburg en Postma. Voorts zullen onder anderen de Italianen Mandoline en Baviera aan de start verschijnen. VOETBAL. LEIDSE VOETBAL VERGADERT 25 AUGUSTUS. De algemene vergadering van de Leidse Voetbalbond zal worden ge houden op Maandag 25 Augustus in de Burcht te Leiden. Van het bestuur zijn periodiek af tredend de heren W. Cax-o, E. Velt- huyzen en J. Duindam, die zich alle drie herkiesbaar stellen: Voorts treedt de heer C. J. Metsoh wegens ziekte af. Aan het uitvoerige jaarverslag, dat wij van de L.V.B. ontvingen ont lenen we, dat het aantal leden in het afgelopen seizoen 8643 bedroeg (se nioren 6348, junioren 2178, pupillen 117) tegen 8695 in het vorig seizoen (sen. 6310 en jun. 2385). HET L.D.W.S-TOURNOOI. Hedenavond wordt de wedstrijd DHCVUC gespeeld, waarvoor beide elftallen volledig uitkomen. De win naar van deze wedstrijd komt in de finale tegen UVS om de eerste er. tweede prijs, welke over 14 dagen ge speeld zal worden. De verliezer komt dan volgende week uit tegen Rjjnsb Boys om de 3e en 4e prijs.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 10