Stemming in Ned* Kamp in mineur DELIA MEULENKAMP VERTELT Teleurstellende resultaten van Ned. zwemsters Zilver voor Geertje Wielema Melemaal Helsinki Nederland versloeg Rusland opnieuw: 4~2 Nederland-Rusland VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BI.AD PAGINA 1 Geen goudmaar ook geen glorie De dag, die goud en glorie had moeten brengen voor Nederland, de dag van de 100 meter rugslag finale voor dames, zal in de annalen van de Neder landse zwemsport worden opgetekend als een dag van teleurstellingen en tegenvallers. Geen goud en maar weinig glorie viel ons land ten deel. Geertje Wielema, in elk sportblad van elk land aangeduid als zekere winnares van de Olympische titel, heeft het na een slécht gezwommen race niet verder kunnen brengen dan een zilveren medaille. Het klinkt misschien wat zuur, wanneer we zeggen, dat Geertje het „niet verder bracht dan tot de zilveren medaille" maar een feit is het, dat de overwin ning van de Zuid Afrikaanse zwem ster Joan Harrison voor alle Neder landers en ook voor de insiders van andere landen een grote verrassing was. Geen moment heeft men er aan getwijfeld, dat het olympisch kam pioenschap bij Nederland terecht zou komen en na de series van Dinsdag was het voor velen alleen nog maar de vraag geweest of Joke de Korte er in zou slagen het zover te bren gen, dat ook zij het erepodium zou kunnen beklimmen. Maar ook dé kleine sympathieke O.D.Z.-zwemster zat het tegen. Ge lijk en in dezelfde tijd als Joan Ste wart van Nieuw Zeeland tikte zij achter haar vriendin en Joan Har rison aan en na tien minuten van ondragelijke spanning, waarin noch Joan Stewart noch Joke wist wie van beiden het brons had veroverd, werd bekend gemaakt, dat de kamp rechters de Nieuw Zeelandse als der de hadden aangewezen. De derde te leurstelling op dit nummer was de laatste plaats van Ria van der Horst. Ria wist, dat zij niet bij de eerste drie zou behoren, maar het was toch verdrietig voor haar om te horen, dat de keerpuntcommissaris haar had gediskwalificeerd wegens het missen van het keerpunt, dat zij, daar was ze zelf van overtuigd, cor rect had genomen. Vanzelfsprekend was de stemming onder de Nederlanders na deze pech- finale ver beneden nul, maar weer heel gauw had men zich de deel neemsters zelf het eerst, met de nar righeden verzoend. „Het zit ons nu eenmaal niet mee in Helsinki" was de mening, „en als het noodlot te gen zit dan blijft het je achtervol gen tot de laatste dag". Alle hoop is nu gevestigd op de estafetteploeg, die inderdaad in goe de vorm is, maar die, gezien de pres taties van de Amerikaanse en Hon gaarse meisjes, niet als sterk favo riet mag worden bestempeld. Een tweede of derde plaats behoort ech ter tot de mogelijkheden van het Ne derlandse viertal. In de ochtenduren hadden Geertje Wielema, Hannie Termeulen en Ir ma Heyting-Schuhmacher in de se ries voor de 400 m. vrije slag ge zwommen. Dat Geertje Wiel *ma het met het oog op de rugslag finale kalm aandeed was begrijpelijk maar waarom Hannie en Irma zich niet wat meer hebben gegeven, was voor velen een raadsel. Het deed niet prettig aan de beide meisjes, die zich toch zonder dat zij zich „leeg" had den behoeven te zwemmen, hadden kunnen plaatsen voor de halve fina les, zo te zien zwemmen. „Zwem of zwem niet, hoorden wij opmerken, naar wanneer je zwemt, lever dan tok strijd, dat is je sportieve plicht. Wil je alleen maar wat oefenen, ga dan ergens anders zwemmen, maar gebruik er niet de series van een olympisch nummer voor," Eerlijk gezegd vragen wij ons ook af of deze methode wel juist is ge weest. Het is de vraag of de meisjes er als voorbereiding op de estafette finale iets aan hebben gehad, maar het is zeker, dat het bij de andere deelneemsters en de toeschouwers een minder prettige indruk heeft gemaakt. Jitse van der Veen heeft in de halve eindstrijden van de rugslag he ren gegeven wat hij had. In de eer ste baan ging hij wat stroef en pas tegen het einde begon hij goed te draaien, maar toen de Leeuwarde naar aantikte was hij uitgezommen en dat is een goed teken. Behalve de poloploeg, die altijd knokt en strijdt tot er geen aasje lucht meer in de longen zit en ook gisteren weer ondanks het ongeluk kige spel van van Feggelen, een mooi resultaat behaalde door Rus land te slaan, heeft Daan Buyze voor een behoorlijke prestatie gezorgd. In een felle strijd met niemand min der dan wereldrecordhouder Klein en met de Finse verrassing Kahko- nen, heeft de Hagenaar zich in de halve eindstrijden geplaatst. Buyze die van de 16 geklasseerden zich 13e plaatste, zal heel hard moeten zwemmen om een kans te maken op een plaats bij de laatste acht, maar in dit bassin kan Buyze zonder twij fel onder de 2 min. 40.0 komen, dus ook in de finale. „Alles zit Nederland tegen, eerst bij de athletiek en nu hier", riepen de drie Nederlandse finalisten op de 100 meter rugslag, toen we haar na de eind strijd even spraken. Wel was Geertje Wielema gelukkig met de behaalde zilveren medaille, doch stralend zoals Hannie Termeulen Ivinsdag was, neen, dat kon niet worden gezegd. Want ze heeft immers de kans gehad het eerste goud voor Nederland te veroveren, zeer zeker indien men de gemaakte tij den in de series vergelijkt. goud zilver brons 1. Ver. Staten 31 16 12 2. Rusland 22 27 16 3. Zweden 10 12 9 4. Hongarije 10 8 15 5. Italië 7 7 2 6. Tsj.-Slow. 6 3 3 7. Frankrijk 5 5 4 8. Finland 5 3 11 9. Australië 5 2 3 10. Noorwegen 3 3 11. Zwitserland '2 6 6 12. Japan 2 5 4 13. Zuid-Afrika 2 3 1 14. Denemarken 2 1 2 15. Turkije 2 1 16. Jamaica 1 3 17. Canada 1 2 18. India 1 1 1 19. Argentinië 1 1 1 20. Oostenrijk 1 1 1 21. Brazilië 1 1 22. Nieuw Zeeland 1 2 23. Zuid-Slavië 1 24. Luxemburg 1 25- Duitsland 6 10 26. Nederland 4 27. Gr.-Brittannië 2 8 28. Iran 2 4 29. Polen 1 1 30. Libanon 1 1 31. België 1 32. Spanje 1 33. Trinidad 2 34. Venezuela 1 35. Uruguay 1 36. Korea 1 „Bij de start dacht ik in eens, dat het me vast niet zou gelukken", zei Geertje, „niet dat ik geen zelfver trouwen had, maar ik weet niet. dat is nu eenmaal zo'n gevoel, dat je hebt". „Die Joan Harrison ging hard", merkte Geertje nog op. „Ik had haar helemaal niet gezien. En zij heeft vanmorgen nog wel 5 min. 21.8 sec. over de 400 meter gezwommen, ter wijl ik me toen spaarde." Joke de Korte was erg verdrietig over haar vierde plaats. Niemand wist in het begin, hoe de aankomst was en toen kwam op eens een Fins meisje haar halen voor de ceremo nie, want ze zou met 1 min. 15.8 sec. de derde plaats hebben bezet. Even later bleek dat foutief te zijn ge weest. Ze had dezelfde tijd, 1 min. 15.8 sec. als nr. 3 gemaakt, doch de jury van aankomst had Joke als vierde aangewezen. Joke's blijdschap was van korte duur geweest. Trouwens het Finse meisje was zelf ook geheel ontdaan en zat in de hoek van de kleedkamer te huilen uit medelijden met ons De finale van de 100 meter rugslag voor dames in het Olympisch zwem- stadion te Helsinki. V. 1. n. r. Geertje Wielema, Joan Harrison en Joan Stewart met de door haar behaalde medailles. TELEFOTO A.N.P. landgenoot je. Ria van der Horst begreep er niets van, dat ze gediskwalificeerd was, omdat ze het keerpunt zou hebben gemist. „Ik heb heel laag aangetikt, maar geraakt heb ik de muur in ieder geval" zei Ria ons. „Het begin ging zo snel en toen raakte ik in de touwen. Jammeren ze ver dween met een verongelijkt gezicht in het kleedhokje. Maar de goede stemming keerde bij de Nederlandse meisjes snel te rug, want even later zaten ze, teza men met de jongens van de water- poloploeg, luidkeels Jitse van der Veen aan te moedigen, die in de hal ve finale van de 100 meter rugslag uitkwam. Jan Stender niet teleurgesteld, maar Toen op de telexmachines van de Nederlandse dagbladen het lopend verslag van de finale 100 meter rug slag was verschenen, onmiddellijk gevolgd door de uitslag, toen de Ne derlandse supporters in het olym pisch stadion hun lichte teleurstel ling hadden weggewerkt over het niet veroveren van een zo zeker schijnende gouden medaille, toen heeft een verslaggever van het A.N. P. de trainer van Geertje Wielema, Jan Stender, die zich op dat moment in het zwembad te Crailoo bevond om zijn leerlingen bij te staan, aan de telefoon geroepen. Het verslag van de strijd werd hem voorgelezen. Dat zij met haar arm in dc touwen was terecht gekomen, ontlokte hem de opmerking „Ontzettend jammer". En Jan Stender verklaarde verder: „Ik was het er helemaal niet mee eens, dat Geertje vanmorgen in de series 400 meter rugslag heeft mee gedaan. Ik kan u verzekeren, dat in dien ik in Helsinki was geweest, het zeer zeker niet was gebeurd". Teleurgesteld over de tweede plaats van zijn pupil te Helsinki was hij niet. „Het moet sport blijven en ook over de tweede plaats van Geertje ben ik verheugd. Dat de andere Ne derlandse zwemsters niet in de prij zen zijn gevallen, is werkelijk jam mer. Toen Geertje aan de selectie wedstrijden deelnam, werd gecon stateerd, dat zij verhoogde bloed druk had, waardoor zij niet volko men fit mocht worden genoemd. Die verhoogde bloeddruk had zij echter niet meer, toen zij naar Helsinki Op de tribune van het zwemstadion te Helsinki zat, gehuld in een ruime witte badjas, versierd met het Star and Stripes-em- bleem van de Verenigde Staten, Delia Meulenkamp. Haar blonde krullen hin gen nog met natte pieken- om haar hoofd, want zij had de twee ie serie ge zwommen van de 400 me ter en wilde de overige eries, waar haar vriendin netjes in uitkwamen nog zien, voor ze zich ging aan kleden. Delia Meulenkamp in geboren en getogen in Rotterdam, waar haar va der een exportzaak van zuidvruchten had. Vier jaar geleden emigreerde het gezin met vier kinde ren naar Amerika, waar het zich in San Franciscó, h?t hart van de sinaasap- clencultuur vestigde. De lia was toen net vijftien en vond het heerlijk, al was het alleen maar voor het zonnige klimaat. Zij kwam op een gezellige Highschool, een H.B.S. Veel tijd werd besteed aan sport en Delia, als een echt Hollands meisje, wierp zich op het zwemmen. Ook in Nederland had ze na- Toen zij in de voorlopige olympische zwemploeg werd gekozen heeft ieder een, tot president Truman toe, medegewerkt om de familie Meulenkamp het burgerschap van de Ver enigde Staten te bezorgen. Dat lukte nog op tijd en De Amerikaans-Hollandse zwemster deed het kalm aan tuurlijk gezwommen, maar nooit onder leiding van een trainer. Spoedig bleek, dat Delia grote vorderin gen maakte, toen haar stijl werd verbeterd. Ze leerde beter de keerpunten ma ken en verbeterde zelfs enige Amerikaanse records op de 400 en 300 yards. nu komt Delia uit op de 400 meter, die zij in 5 min. 17.1 sec. kan afleggen. Gis termorgen was ze uitgeko men in de serie, maar „ik deed het rustig aan, want ik moest alleen maar zien, dat ik me in de halve fi nale zwom en dat is me gelukt. Maar in de eind strijd zal het wel harder moeten gaan", zo zei het meisje met een licht Ame rikaans accent. Delia ver telde. dat dat kwam, omdat ze in een meisjeshuis woont, nu ze aan de uni versiteit van Californië studeert en ze alleen de weekends thuis konlt, waar wel Nederlands wordt ge sproken. Bovendien is er dam veel aanloop en dan spreekt men weer Engels. „Maar met twee vriendin netjes uit Rotterdam cor respondeer ik nog, dus zo hou ik het Nederlands ook nog bij. En vanmorgen heb ik met de Nederlandse zwemploeg gesproken. Ik had ze eigenlijk nog niet gezien, want onze trai ningstijden waren zo ver schillend", besloot Delia het gesprek, want een stoe re Amerikaanse leidster wenkte haar, dat ze voort moest maken. ging. Zeker een week voordat zij naar Helsinki ging; trok zij onder leiding van mij elke dag haar baan tjes, 1500 meter in totaal". Maar of de Nederlandse zwemsters hard genoeg zijn om, zoals de Zuid- Afrikaanse Joan Harrison tweemaal op een dag een wedstrijd te zwem men, betwijfelde Stender ten zeerste. In de kamer van het zwembad te Crailoo luisterde ook het zusje van Geertje, Emmy Wielema, naar het nieuws uit Helsinki, en toen zij het resultaat van de finale vernam, ver liet zij met een teleurgesteld gezicht het vertrek. Had zij verwacht, dat haar zusje te Helsinki de eerste prijs zou hebben gewonnen? DE VERDELING DER MEDAILLES. De verdeling van de gouden, zilve ren en bronzem medailles ziet er na 12 dagen als volgt uit: 37. Egypte 38. Roemenië 39. Portugal Het bokstournooi L1NNEMAN EN JANSEN VERLOREN. In de derde ronde van de wed strijden in de weiter klasse heeft Lin- neman (Nederland) op punten verlo ren van de Duitser Gunter Heide- mann. De beslissing ten gunte van de Duitser werd met eenstemmigheid door de kamprechters gegeven. In een partij van de derde ronde in de middengewichtsklasse heeft Leen Jansen (Nederland) door k.o. in de eerste ronde verloren van de Amerikaanse neger Floyd Patterson. Hiermede is dus ook Jansen uitge schakeld. PROTEST VAN NEDERLAND EN ZUID-SLA Vlë. De Nederlandse chef de mission, de heer K. J. J. Lotsy, heeft de lei ders van de Zuid-Slavische water- poloploeg bereid gevonden een ge zamenlijk protest in te dienen te gen het spelen van twee wedstrijden op één dag. De wedstrijd tussen beide landen, welke volgens het besluit van de Fina hedenmorgen moest worden overge speeld, zal in elk geval doorgang vin den. Wanneer Nederland deze ont moeting won, of gelijkspeelde, zou het zevental volgens het programma nog dezelfde dag dc eerste wedstrijd voor de finalegroep moeten spelen. Mocht Zuid-Slavië winnen, dan zou Zuid-Slavië heden nog een tweede maal in het water moeten. Beide lan den hebben hiertegen een schrifte lijk protest ingediend, dat echter on middellijk na ontvangst door de Fina werd afgewezen. De heer Lotsy heeft daarna con tact gezocht met de heer Eric von Frenckell, die namens het Interna tionaal Olympisch Comité een be roep op het Finabestuur heeft ge daan om voor deze questie een andere oplossing te vinden. Naar de mening van deheer Lotsy kan deze oplos sing worden gevonden in het vast stellen van de tweede wedstrijd, wel ke óf Nederland, óf Zuid-Slavië zal moeten spelen op Zondag 3 Augustus. Een definitieve uitspraak van het Fi nabestuur is nog ndet gedaan. (Van onze ondeskundige medewerker). Als w.:j de heer K. Lotsy wa ren geweest, hadden we het niet genomen! Je kunt nu wel lank moedig zijn, je kunt over je laten lopen, je kunt je in een hoek- en gewoon iaten trappen, kortom je kunt alles met je laten doen, om Zeus en de andere goden van de Olympus welgevallig te zijn, maar dit houdt nog niet in, dat je je op je schoenen behoeft te laten spuwen. Nu, het blijkt, dat de heer K. Lotsy er net zo over denkt als wij: Hij hééft het niet genomen. Het zal overbodig zijn te ver melden, wat er precies gebeurd is. Evenals heel Helsinki, zal ook Nederland van Vaals tot Den Helder en Delfzijl gesidderd heb ben van nauw bedwongen woede bij het vernemen van de tijding hoe de heer K. Lotsy, terwijl hij, na de wedstrijd Nederland Hongarije de Nederlandse water- poloërs uit het waterpolobassin nielp hijsen door een der Hon gaarse spelers, omdat Hongarije verloren had, zo maar, ijskoud, alsof het niks was, op de schoe nen gespuwd is. Als we het goed gezien hebben, was het zijn linkerschoen, die deze pijnlijke vernedering onderging, maar dat durven we niet helemaal met zekerheid te zeggen. Zoudt U, wanneer men U op een van Uw schoenen gespuwd had, genoegen hebben genomen met een dood-ordinaire huis-, tuin- en keukenverontschuldi ging? Neen, honderd maal neen, zoiets doet men niet; men eist een eervollere genoegdoening. Zo ook de heer K. Lotsy. Met trots zagen wij hoe waar dig de heer K. Lotsy zich ge droeg. Barstte hij in snikken uit? Be gon hij te schreeuwen? Werd hij handgemeen met de (vrij ro- buste) Hongaar? Niets van dit alles. Met een waardigheid zijn auto riteit verplicht, verliet de heer K. Lotsy het waterpolobassinsta- dion, richtte zijn schreden naar. zijn pension en begon aldaar aan de FINA een protest op te stel len, een document het ministe rie van financiën waardig. Nu kan men van de FINA zeg gen, wat men wil, maar van hal ve maatregelen houdt men daar niet. Heeft zij niet zeer onlangs een verzoek tot de politiecom missaris van Helsinki gericht, waarin zij vraagt tegen de afloop van iedere wedstrijd een politie patrouille naar het betreffende stadion te sturen, die onmiddel lijk na het eindsignaal de scheids rechter onder haar hoede kan nemen en hem de eerste moeilij ke dagen daarna kan bijstaan? En vanavond hoorden wij al fluisteren, dat de FIFA de heer K. Lotsy er in een uitvoerig schrijven op gewezen heeft, dat hij nog altijd beter op zijn schoen, dan op zijn vestje ge spuwd kan worden. Voorts is er weer een nieuw verzoek naar Helsinki's politiechef, waarin een speciale meneer-K.-Lotsy-agent wordt aangevraagd, om in geval van een nieuwe spuw, gewapend met een ruitenwisser ogenblik kelijk gereed te zijn, de heer K. Lotsy officieel te reinigen en te rehabiliteren. Voor de Helsikische politie is het gelukkig, dat het einde van de Olympiade in zicht is; de jongens raken finaal uitgeput. KRONUS. Onmiddellijk na de wedstrijd tussen Zuid-Slavië en Hongarije, die in een 22 gelijk spel geëindigd was, begaven de teams van Nederland en Rusland zich te water. De tribunes hadden zich intussen behoorlijk gevuld en uit «Je Nederlandse hoek klonken nog voor een slag was gezwommen de aan moedigingen en bekende yell van Holland, dat nog altijd een woordje mee spreekt. Frans Kuyper zwaaide eens naar- de eretribune, alsof hij zeggen wilde „wees maar gerust, de jongens zullen hun best doen", en de jongens deden hun best. Onmiddellijk na het uitzwemmen namen zij het initaitief. En nog voor één Rusische speler de bal had kun nen aanraken had van Feggelen al een felle omhaal om het Russische doel afgevuurd. De bal schampte echter via de hand van doelman Gojkman langs de verkeerde kant van de paal af. Maar het Nederland se succes zou niet lang op zich la ten wachten. Onze jongens maakten van hun grotere zwemvaardigheid gebruik door vortdurend uit de ver dediging weg te zwemmen en toen Braasem zich eenmaal op deze wijze had vrijgemaakt en hij de bal keu rig voor zijn neus geplaatst kreeg, opende de aanvoerder van het Oran je-zevental de score met een lage drukbal (1—0). De prinsesjes en hun vader sprongen op en juichten even hard als de andere Nederlanders. Nederland was sterker en de ene aanval na de andere werd op het Russische doel opgezet en dc Russi sche defensie moest alle zeilen bij zetten om te voorkomen, dat Neder land zijn voorsprong vergrootte. Lang slaagden zij hier niet in, want 5 minuten na het doelpunt van Braasem werd het 20 toen de Rus sen bij een aanval midvoor van Feg gelen alleen lieten liggen en toen Braasem een slecht geplaatste bal op midvoor Mshvenieradze onderschep te ging de bal met één lange worp DE FINALEGROEP In de finalepoule van het olym pisch waterpolotournooi hebben zich Hongarije, Zuid-Slavië, Italië en de Verenigde Staten geplaatst. De stand in groep A luidt: Hongarije 3 1 2 0 4 119 Zuid-Slavië 3 1 2 0 4 76 Nederland 3 1113 9—7 Rusland 3 0 12 1 8—12 De eindstand van groep B is: Italië 3 3 0 0 6 12— 6 Ver. Staten 3 2 0 1 4 14—11 België 3 1 0 2 2 8—13 Spanje 3 0 0 3 0 913 De gistermiddag in het Olympisch zwemstadion te Helsinki tussen Neder land en Rusland gespeelde waterpolowedstrijd is in een 42 overwinning voor onze landgenoten geëindigd. Het monument, waarop de Nederlanders hun vierde doelpunt maken. naar de Nederlandse aanvalsleider, die toen na enkele schijnbewegingen de Russische doelman zonder veel moeite het nakijken gaf. Nederland leidde met 20. Het Nederlands zevental bleef het beste van het spel behouden. En on derbroken door enkele ongevaar lijke Russische aanvallen was de bal vrijwel voortdurend op dc Rus sische helft te vinden. Toen Smol zijn tegenspeler Semenov wegens een klein worstelpartijtje naar de kant werden verwezen en van Feg gelen, geheel vrij liggend een vrij eenvoudige kans kreeg, wilde de Amsterdammer het te snel doen en in plaats dat hij de Russische doel man enkele keren met een schijn beweging voor niets liet springen schoot hij ineens met het gevolg, dat de bal tot corner kon worden verwerkt. Het bleef echter een faire strijd en de Italiaanse scheidsrech ter Grimaldi had weinig moeite met de leiding. Na de hervatting beide zeven tallen speelden dus nog steeds met zes man trokken van Feggelen, Smol en Cabout weer naar voren en weldra had Nederland de voorsprong tot 30 vergroot. Braasem en Tc- plov moesten eveneens het water verlaten en toen had dc snellere Nderlandse ploeg de ruimte. Snel ging de bal vanuit de achterhoede naar voren. Bijlsma kreeg het leder zuiver toegespeeld en loste een scherp boogschot en tot grote vreug de van de Nederlandse supporters was het vierde doelpunt een feit. Telkens weer lieten de Russen van Feggelen alleen en kwamen zij zodoende met een man meer voor van Gelder. Bij een van die Russi sche aanvallen beging Cabout een zware overtreding tegen Egorov. De Gouwenaar moest het water verlaten en Egorov benutte de strafworp (41). Daarna kwamen er benauw de momenten voor Nederland en tot overmaat van ramp kon van Fegge len tot driemaal toe zijn vrijheid niet benutten en met schoten tegen de paal en recht op doelman Gojk man af gingen zekere kansen ver loren. De Russische voorhoede maak te toen gebruik van een ernstige fout van de opgezwommen achter spelers, die verzuimden mee te gaan toen Teplov er met de bal vandoor ging. Zo kwamen twee Russen vrij te liggen en het leverde hun zo doende geen moeilijkheden op om de achterstand opnieuw te verklei nen. Het Nederlands zevental bleef de toon aangeven, maar het over wicht was niet meer zo groot als in do eerste helft. Nog eenmaal kreeg van Feggelen een niet te missen kans en inderdaad wist hij deze te benutten met een achterwaarts schot. Maar een onderdeel van een seconde voor de bal de doellijn was gepasseerd, had de tijdwaarnemer het einde aangekondigd en zo bleef do stand zoals het was, 42 voor Nederland. Het was een fraaie over winning na een wedstrijd, waarin het Nederlands zevental in het bij zonder in de eerste helft goed spel te zien had gegeven. Maar het mis sen van de talrijke kansen na rust was een teleurstelling en had zon der twijfel een domper op de vreug de gezet. De overwinning is er niet door in gevaar gekomen maar met angst vroeg men zich af waar de schotvaardigheid van dc anders zo productieve Nederlandse midvoor deze middag was.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5