Omgeving Een nieuwe ridder in de „Leonardus" Oud-Ade vierde Oranjefeest met leuke wedstrijden DONDERDAG 31 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 Het was hedenmorgen een ridder lijk gezelschap, diat plaatsgenomen had rondom een feestelijke ontbijt tafel in de pastorie van de Leonar- dusparochie aan de Haagweg, Vele lintjes, waaronder dat van de onlangs gedecoreerde heer Goddijn, schitter den op de revers en men had het ge zelschap kunnen vergelijken met een geestelijke „Tafelronde" met aan het hoofd een stralende pastoor van der Schoot, die als een zeereerw. „Koning Arthur" de bewerker is geweest van de ware regen ridderslagen, welke de laatste tijd in de Leonardus is neergedaald. Toch zou deze tafel nog hedenmor gen met een nieuwe ridder verrijkt worden, maar slechts weinigen wa ren aan het begin van de maaltijd met dit feit op de hoogte en de aan staande ridder, de heer F. Th. Lei- cher, die zich voorgesteld had heden zijn 12 -jarig kerkmeesterschap in alle stilte te vieren, wel het aller minst. Voordat men zich om de feestmaal tijd geschaard had, waren de aanwe zigen tegenwoordig geweest in de ge zongen H. Mis, die door dc zoon van de jubilaris, pater G. Leicher O.M.C., uit Amsterdam, werd opgedragen. Het zangkoor o.l.v. de heer C. de Heiden zong de tweestemmige mis „Te Deum Laudamus" van 'Petosi en besloot de kerkelijke plechtigheid met het „Ave Maria" van Cuypers. Nadat met Franciscaanse blijheid het ontbijt genuttigd was, nam pas toor M. v. d. Schoot het woord. Pas toor begon met te wijzen op de be scheidenheid van de jubilaris, die een H. Mis.„tot zekere intentie" be steld had en zodoende alle aandacht op deze dag ,had willen voorkomen. Pastoor v. d. Schoot was echter zelf óók bescheiden, w/ant hij meende, dat hij de juiste woorden niet gevon- BEDEVAART NAAR LOURDES Vrijdagavond om 6.32 uur arri veert het ziekentransport van de pelgrimstocht naar Lourdes voor het district Den HaagLeiden aan het eerste perron van het Holl. Spoor station te Den Haag, Wat lezers schrijven Leiden, 30 Juli. MET NATTE VOETEN NAAR DE GEMEENTERAAD Degenen, die j.l. Maandag 28 dezer op de tribune de zitting van de ge meenteraad te Leiden wilden be zoeken, werden zeer teleurgesteld toen zij zich daar heen begaven. Men was genoodzaakt om op zijn hakken de toegang te bereiken, aangezien do galerij daarheen geheel blank stond van het water. Een afwate ring is er in het geheel niet aanwe zig. Men sprak zijn misnoegen hier over uit. Het is niet de eerste maal dat dit voorkomt. Een betere afwate ring is zeer zeker gewenst. v. R. Ofschoon de Mytyl-stichting voor Leiden en omstreken nog wel niet toe is aan het door haar gestelde ideaal: de inrichting van een My tylschool, kan men het bestuur van deze eerst in Februari 1951 opgerich te stichting een grote mate van ac tiviteit niet ontzeggen. Allerlei ge voerde .acties hebben tot resultaat gehad, dat het Gemeentebestuur en een grote kring van personen zeer sympathiek staan tegenover het doel dér stichting, dat kan worden sa mengevat in het bevorderen van de belangen van lichamelijk gebrekki- gen, in het bijzonder de jeugdigen onder hen. Zij tracht dit te bereiken door het 'doen verlenen van tijdige en doeltrefende medische verzor ging, het geven, doen geven of be vorderen van algemeen ontwikke lend onderwijs en arbeidsopleiding, het bevorderen van verstrekken van arbeidszorg en lichamelijke ontwik keling en het openen van gelegen heden tot en het geven van entspanning. Met dit laatste doel voor ogen: het geven van ontspan ning, had men gistermiddag voor een 15-tal invalide kinderen -een rondvaart door de Leidse grachten georganiseerd, waarvoor men de me dewerking had ingeroepen van de heer Harland. Met intens genoegen genoten de kinderen van deze tocht, waardoor zij nu eens een andere kijk op Leiden kregen. Niet minder groot was het enthousiasme, waar mede zij na afloop in Oud-Hortus- zicht de heren Devilé begroetten, die hier zorgden voor wat clownerie, een poppenkastvertoning en enkele goocheltrucjes. Bovendien was voor ieder kind nog een tractatie. Met glundere gezichtjes en een hart vol c-ank voor deze fijne middag ver trokken de kinderen met hun bege leiders (sters) tegen half zes weer naar huis. Het stichtingsbestuur, dat deze middag mede de dank van zo vele ouders in ontvangst had te ne men, kan met voldoening op een en ander terugzien. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus, z. v. H. van Rhijn en C. Klaverwijden; Alfred, z. v. L. J. den Holder en G. Kroonen- burg; Dorith Esther, d. v. B. Beem en M. Weiss; Johanna Catharina. d. J Beij en J. G. C. Ie Mair; Hein- rich, z. v. C. Sierat en M. A. Stum; Carola Pamela Alexandra Nicoline, d. v. N. A. Blom en J. C. Warmond Johanna Adriana, d. v. A. Viele en P. A. Griekspoor. Gehuwd: F. G. van Tongeren en C. M. van Dorsten, F. H. Bekken en J. M. Devilee; J. C. Jongenelen en C .G. Rozemeijer; J. F. de Groot en M. E. Nieuwenhoven; K. van der Putten en W. P, Feenstra; A. Schotel en C. C. TLeget. Overleden: T. N. van Schaik, zoon, 28 jaar. Foto: Nic. "v. d. Horst. den had, om de verdiensten van de koperen) kerkmeester duidelijk naar voren te brengen. Doch de wijze, waarop pastoor de heer Leicher en zijn veelzijdige verdienste schilder de, deed de jubilaris voor alle aanwe zigen uitkomen als een man, aan wie men het prettig vindt hulde te bren gen. Niet alleen het koperen kerk meesterschap was aanleiding tot deze feestelijke hulde, doch de pastoor greep deze gelegenheid tevens aan, om de heer Leicher te danken voor zijn> zeer vel© werkghamheden op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Als voorz. van de St. Vincentiusver- eniging, als secr. van het schoolbe stuur, als promotor en deskundig ad viseur van de zeer binnenkort te openen ambachtschool en als stille raadsman van velen. Aan het slot van zijn toespraak kwarr er achter de rug van pastoor van der Schoot een in drukwekkend document te voorschijn en de totaal verraste heer Leicher hoorde pastoor v. d. Schóót het Pau selijk decreet voorlezen, waarin hij tot ridder Pro Ecclesia et Pontifice werd benoemd. Terwijl een hartelijk applaus opklonk, speld" pastoor van der Schoot de nieuwe ridder zijn or deteken op. Nadat de aanwezigen, waaronder zich ook pastoor R. Smitz bevond, de gedecoreerde heei Leicher en zijn echtgenote en dochter, die eveneens aanwezig waren, persoonlijk geluk wenst hadden, voelden velen zich ge drongen in fraaie bewoordingen de jubilaris te huldigen. Als eerste sprak de heer B. Dijkman namens de St. Vincentiusvereniging, hierna volgde namens het schoolbestuur de heer H. Peters en de heer P. Colla namens het kerkhofbestuur. De jubilaris dankte tot slot voor de hoge onderscheiding en de vele vriendelijke woorden tot hem gespro ken. ST. LEONARDUS-PAROCH1E. De Vergadering van de St. Vin- centius-Vereniging wordt deze avond om 8 uur gehouden NIET in de pas torie, maar ten huize van de voor zitter, de heer Leicher, Rijn en Schiekade 43, De leden worden te voren verwacht in het LOF van 7 uur waarin de gedachtenis van het Heilig uur. LICHTING BIJBRIEVENBUSSEN. De Directeur van het Post- er. Te legraafkantoor te Leiden deelt me de, dat met ingang van Maandag 4 Augustug a.s„ onderstaande wijzi ging in de lichtingstijden van de bij brievenbussen te Leiden en Oegst- geest wordt gebracht. De lichting aansluitende op de nachtposttreinen, wordt 1 uur later uitgevoerd. De laatste lichting komt te vervallen. DOCOS KAMPEERT. Na het winnen van de estafette wedstrijd door de junioren op Maan dagavond werden de finales sprint gelopen. Bij de junioren wist.Jacq. Rijsbergen zich eerste en Wim v, d. Meer zich tweede te plaatsen. Het verschil was erg gering. Maar in ieder geval een fraai succes. De asp. deden het niet zo best. Toon Visser wist het niet verder te brengen dan de vierde plaats. Bij de finales esta fette werden de junioren eerste en de asp. wisten de tweede plaats te bemachtigen. Dat de stemming hier door prima was, valt wel te begrij pen. Door de vele sportwedstrijden waren de jongens flink vermoeid, zo dat de rust heel wat beter was. dan de vorige avortd. Daar komt nog bij, dat Docos de eerste étappe van de wedstrijd in orde en netheid van de z.g. Tour de France heeft gewonnen. Wij willen nu ons uiterste best doen. om ook in deze wedstrijd een goed figuur te slaan. Ook de voetbalwedstrijden van gisteren zijn niet slecht te noemen. De junioren speelden eerst tegen Vesta uit Enschede. Beide partijen kregen prachtige kansen (Docos zelfs een penalty) maar gedoelpunt werd er niet. Dus 00. Gistermiddag moest de strijd worden aangebonden met HMS uit Utrecht. Op zeer over tuigende wijze wisten de Docos- jongens deze wedstrijd te winnen met 5(J. Na vier wedstrijden heeft Piet de Raadt nog steeds zijn doel weten schoon te houden. Zij hebben nu to taal 6 punten, evenveel als RKAFC, zodat de race naar het kampioen schap nog spannend belooft te wor den. Maar ook zonder kampioen schap zijn we best tevreden! De aspiranten kunnen nog maar steeds niet winnen. Ook gisteren verloren ze weer. Nu van Brabantia uit Eindhoven. Met 1—0, het is wel niet veel, maar toch net iets tè veel. Misschien dat het beter zal lukken, wanneer zij RKVVA uit Amsterdam zullen ontmoeten. LEIDSCHENDAM Leidschendam gaat neomist ontvangen De parochie van de H.H. Petrus en Paulus maakt zich op om haar paro chie-zoon, pater H. J. M. Blonk S.J., te begeleiden naar de parochiekerk, waar de neomist Zondag zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen. De parochie zal de neomist Zater dag op plechtige wijze ontvangen. Te ruim 19 uur zal de jonge priester aan de gemeentegrens arriveren en van daar in plechtige entourage en ver gezeld van de muziek van St Caeci- lia naar de kerlcgeleid worden, waar hem bij zijn intrede een welkomst lied toegezongen zal worden. Zondag a.s. volgt dan de plechtige H. Mis. OEGSTGEEST PRIESTERWIJDING VAN FR. PASCHALIS MOLENKAMP. Fr. Paschalis Molenkamp van de Congergatie der Heilige Harten, zal op Zondag 31 Augustus in de kloos terkapel van het misiehuis „Pater Damiaan" te St. Oedenrode (N.B.) uit handen van mgr. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, de H. Priesterwijding ontvangen. Op Zondag 7 Sept. te 8.30 uur zal de neomyst in 'de parochie kerk van St. Willibrord te Oegstgeest zijn Eerste Plechtige H. Mis opdra gen. HILLEGOM Bouwen van een kapel Het bou wen van een kapel voor de stichting „De Vrouwen van Nazareth,, aan de Teltenberg te Zilk, is opgedragen aan de fa. Veenman en Vink, alhier, voor 67.984,—. VOORSCHOTEN Handbal SVLV. In verband met moeilijkheden t.a.v. het terrein aan de Elstlaan yinden de training cn de wedstrijden voorlopig geen door gang. WASSENAAR JAARVERGADERING BLAUW ZWART. Nieuwe voorzitter gekozen. In de foyer van het R.K. Vereni gingsgebouw werd gisteravond een vrij druk bezochte algemene jaarver gadering van Blauw Zwart gehouden. De voorz., de heer J. Konst, blikte in zijn openingswoord terug op het afgelopen verenigingsjaar, dat een succesvol jaar was, al mocht het het eerste elftal niet gelukken de tweede klasse te bereiken. Spr. stelde vast, dat na de enorme spanning van de promotie-competitie in de Blauw Zwart-gelederen een downstemn.ing I i§ ge\*>lgd. Er is een zekere beroe ring ontstaan, er is scherpe critiek geuit. Het gevolg van een en ander is geweest, dat het bestuur het be sluit nam, en bloc af te treden, ook al in verband met een statutenwij ziging na het verkrijgen van de Kon. goedkeuring. De bestuursverkiezing, die aan het slot van de vergadering, na midder nacht volgde op verzoek van en kele leden werd de rondvraag gehou den voor dit agendapunt had heel wat voeten in de aarde. Er waren geen tegencandidaten ingediend. Alle 9 bestuursleden bleken zich herkies baar te stellen, zij het dan, dat de heer J. L. v. d. Velden het aannemen van een eventuele herbenoeming een week in beraad wilde houden. Er bleef dus weinig anders over, dan het bestuur bij acclamatie te herkiezen. Maar sommige leden verlangden niettemin een schriftelijke stem ming. Zij kregen die: volkomen nut teloos. Daarna moest gestemd worden over een voorz. En als zodanig kwam uit de bus de heer J P. J. Dekleermae- ker, die aan het slot van de vergade ring hulde bracht aan zijn voorgan ger. Secretaris A. H. Rijnbeek bracht als gewoonlijk een bijzonder ver zorgd jaarverslag uit. Het ledental der vereniging groeide van 228 tot 245, exclusief het aantal pupillen, dat eveneens regelmatig stijgt. Ie penningmeester J L. v. d. Vel de gaf een overzicht over de finan ciën van de vereniging. Ook in dit opzicht was het afgelopen jaar zeer gunstig, al stonden tegenover extra inkomsten ook aanzienlijke bedragen als extra-uitgaven. Bedrijfsongeval In de bakkerij van de heer C.. aan de Oostdorper- weg, kwam de 35-jarige bakkersgezel v. B uit Leiden, tijdens werkzaam heden met de koekvormmachinc met zijn rechterhand tussen de wals- en deegrol, waardoor vier vingers ern stig werden verwond. Hij is ter be handeling naar het Acad. ziekenhuis tc Leiden overgebracht. Te Rotterdam slaagde voor het examen nuttige 'handwerken akte K, ftvej. S. A. M. van dér Ham. ZOETERMEER Konijnenkeuring. Bij dc gehou den tafelkeuring voor jonge konijnen te Delft behaalden de heren J. Aart- sen en T. G. Blom verschillende eer ste prijzen. J. Aartsen verwierf te vens een ereprijs voor het beste dier tevens mooiste teken-konijn der tentoonstelling Met een Lotharinger. T. G. Blom had het mooiste dier der d\vergrassen met Pooltjes. GEM. AANKONDIGING De burgemeester van Leiden maakt bekend dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1953 zijn verzonden. Zijn er in 1933 geboren mannelijke personen, die de Neder landse nationaliteit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregisters zijn opgenomen of daarin opgenomen hadden moeten worden, en de oproe ping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, dan moeten zij zich vóór 1 September a.s. ter gemeente-secretarie aanmelden. 2405 Dank zij de royale medewerking van.de bevolking van Oud-Ade, al dus voorzitter N. P. Heemskerk, Dinsdagavond in zijn openingsspeech, was het bestuur van de Oranjever eniging ook dit jaar weer in staat gesteld een volksfeest te organise ren. Hoewel de weerberichten niet veel reden gaven tot optimisme werd toch blijmoedig gestart, 'n Terrein vol attracties, licht en muziek. De heren der schepping verdrongen zich al spoedig rond een afgebakend terrein voor de terechtstelling van de veroordeelde. Het oorspronkelijk opgezette plan tot het houden van een openbaar proces kon i.iet ver wezenlijkt worden wegens plotse linge afwezigheid van de verdedi ger. De terechtstelling vond echter wel doorgang en menige beul sloeg een gat in de lucht. De meest suc cesvolle deelnemers waren 1. Jac. v. d. Poel Jaczn, 2. Jac v. d. Poel Az., 3. A. v. d. Geest Wz., 4. S. Pennings Jacz. Woensdagmorgen wettigde de weerberichten even meer optimisme, 'n Fleurige optocht van schoolkinde ren, gidsen en handbalclub trok door het dorp. Honderden ballonnetjes gaven het geheel een fleurig aanzien. Plots 'n startschot en met meer of minder succes stegen de ballonnetjes vaak tot hoog in de lucht, om in oos telijke richting te verdwijnen In middels verschenen zeer smaakvol versierde tilburries voor het nummer ringrijden. Prijzen voor versiering werd door de jury toegekend aan: 1. •P. Wassenaar, 2. D. v. d. Poel, 3. J. Zwetsloot, 4. R. de Groot. Ringrijden heren: 1. S. Pennings, 2. J. Hogeveen, 3. Bram v. d. Poel, 4. J. Vink. Idem dames: 1. Mevr. C. v. d. Geest-Tersteeg. 2. Rie Verlaan, 3. Gonnie v. d. Poel, 4. Annie v. d. Geest W.d. Ook voor de schooljeugd was weer volop bezigheid. Ringwerpcn jon gens: 1. Theo v. d. Geest Lz., 2. Theo Vrijburg, 3. W. v. d. Geest Pz. Idem meisjes: 1. Laura v. d. Geest, 2. Ria de Haas, 3. Betsie v. Schie. Vlaggetjesteken meisjes: 1. Gree- tje Vrijburg, 2. Ellie Heemskerk, 3. Corrie Bartels. Blokjesrapen jongens: 1. Hennie v. d. Fits, 2. Gerard v. Seggelen, 3. Jan Heemskerk Thz. Potslaan meisjes: 1. Nehie Roos, 2. Jopie Bartels Sd., 3. Nellie Heems kerk. Zaklopen jongens: 1. D. v. d. Poel, 2. K. v. d. Geest Pz., 3. L. Uljee. 'n Leuk nummer was de brillen- sensatie voor de grote meisjes. Uit slag: 1. Jopie Bartels Ld., 2. Miep Ponsioen, 3. Columba v. Zoen, 4. Ti- ni Heemskerk. Wielrijden met hindernissen voor de grote jongens gaf als resultaat: 1. Jac. v. d. Poel Jz., 2. Hugo v. d. Geest Sz., 3. D. Heemskerk Th.z., 4. A. v. Zoen. De rijpere jeugd leverde sensatio nele hanengevechten: 1. Chris v. d. Poel Az., 2. Kees v. d. Gees Lz.. 3. Leen v. d. Geest Lz., 4. P. v. d. Laan. Palingdragen werd gewonnen door de dames 1. Corrie de Haas Jac.d., 2. Gerarda Olyerhoek, 3. Jo Olyer- hoek, 4. Jo v. Schie. Tonnetjerijden: 1. Mevr. j. v. d. Geest-de Vette, 2. Nellie Vrijburg, 3. Mevr. Pennings-v. d. Geest, 4. mevr. H. v. Schie-v. d. Poel. Van de beroemdste ton-kneppe- laars vermelden we le prijs voor L. van Leeuwen en premie voor T. Moorc. Hierna zette de feestvreugde zich voort tot ruim middernacht, al les in de beste harmonie. Laatste Berichten Nederlandse waterpolo-zege De waterpolowedstrijd Nederland Rusland te Helsinki is vanmiddag door Nederland gewonnen met 42. Bij de rust was dc stand 20 in het voordeel van Nederland. Daar Zuid-Slavië en Hongarije he denmorgen met 22 de punten deel den, is de stand in groep A thans: Hongarije 3 1 2 0 4 11— 9 Nederland 2 1 1 0 3 8—6 Zuid-Slavië 2 0 2 0 2 5—5 Rusland 3 0 12 1 812 Grote vrijheid voor bouwnijverheid De gunstige economische ontwik keling van de laatste tijd en in het bijzonder de verbetering van de be talingsbalans hebben de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting doen besluiten grotere vrijheden aan de bouwnijverhcii. toe te staan. De minister heeft een drietal besluiten uitgevaardigd, die dezer dagen in de Staatscourant worden opgenomen. Hierbij worden met ingang van 1 Augustus 1952 een aantal reglemen teringen opgeheven. De belangrijkste maatregel is, dat geen rijksgoedkeuring meer vereist'is voor werken (nieuwbouw, herbouw, verbouw, onderhoud en uitbrei ding) waarvan de bouwsom een be drag van 100.000 niet overschrijdt. Bovendien is geen rijksgoedkeuring meer vereist voor woningbouw en ge bouwen voor de nijverheid (behalve bouwwerken voor openbare nutsbe drijven en gemeentelijke industriege bouwen), waarvan de bouwsom ho ger is dan 100.000. Voor alle overige bouwwerken met een bouwsom van 100.000 of meer blijft rijksgoedkeu ring vereist. Deze moet worden aan gevraagd bij de directies van de We deropbouw en de Volkshuisvesting in de onderscheidené provincies. Een uitzondering op bovenstaande regeling vormt dc scholenbouw. In deze sector zulle in de naaste toe komst grote overheidsinvesteringen plaats hebben. In verband hiermede is het noodzakelijk deze investerin gen in het oog te kunnen houden. Daarom geldt voor deze soort wer ken, dat zonder rijksgoedkeuring mo gen worden verricht alle werkzaam heden, voorzover zij 10.000 niet overschrijden. Boven dit bedrag, doch beneden 100.000 blijft een rijks- goedkeuring vereist, die door B. cn W. kan worden afgegeven, indien het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, c.q. het mi nisterie van Landbouw, Visserij cn Voedselvoorziening schriftelijk heb ben verklaard, dat met de bouw en de opgegeven bouwsom wordt inge stemd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 Juli Groente. Per 100 kg.: rodekool f 7—10, gelekool 7.80—11,00, rabarber 5.70—7.30, kroten 7.608.40, uien 919, peen 917, aardappelen 8.509.00 an dijvie f 6.8015.70, snijbonen 22 68, stokbonen 5870, pronkbenen 23- -33, stambonen 48—61, poste lein 2195. appelen 627, dui ven 78106 spinazie f 13, zilver- uien 1033, per 100 stuks: andijvie 4862, komkommers 8--14, bloemkool 17—38, meloenen 38— 72, salade f 23.60, perziken 2.50 22.per 100 bos: kroten 2.503.30 pieterselie 2.50, radijs 2.69, selde rie 2.20—4.—, peen 14—20. GOUDA, 31 Juli. Kaas. Aan voer 259 partijen, le soort 2.30 2.35, 2e soort 2.252.29, extra kwal. tot 2.44. Handel redelijk. LEIDSCHENDAM. 30 Juli Groente. Sla A f 56.80, spinazie 2033, postelein 2528. andijvie 13 17 tomaten 614, bloemkool 16 32, komkommers A 1013, idem B 910, idem C 9; idem krom 9 -12, stambonen 5560. snijbonen 5456. Eieren. Gisteravond bedioeg de aanvoer 6900 kipeieren, waarvoor genoteerd werd: 100 eieren no. 0 f 20.20—20.50, 2400 no. 1 18 85 19.45. 1200 no 2 f 1'90—18.10, 2000 no. 3 17.30—17 85: 400 no. 4 16.00 —16.40. 200 no 5 14.55—14.70; 600 henneneieren 13.0013.50. Verdei' waren ter markt: 30 kippen 1.50 4.85, 85 hanen f 1.05—3.85. 150 ko nijnen 0.658 00, 55 duiven 2575 cent LISSE, 30 Juli. Bloembollen. Tulpen z-12, z-11: Cramoise Brillant 0.-., 4.75; Gele Prins 4.85, -1.75; Herman Schlegel Max 4.95, f 4.10; La Reine Max 0.S 3.05; Pelican 4.65, 3.15; Thomas Edison 0.— 4.90; Witte Valk 0.—, 3.55; Dante 9.10 7.—; Murillo Max 0.— 6.35; Vuurbaak 12.—, 12.10; Bar. dc la Tonnaye f 4.05. 4.55. Blue Aimable 5.60 0.Campfire 4.50 0.—; Afterglow 5.05—, 0.—; City of Haarlem f 0.—4.75; Eclipse 7.20, 0.—; Faust 5.0, f 4.70; Glo ria Swanson 4.80, 4.35; Greuze 4.20. 5.05; King George V 5.25, 0.—: King Harold 4.25. 4.75: Margaux 4 0.—. Pieter Hoogh 4 50, 3.50 Red Master 4.85. 0.— Red Pitt &10. 4.55; Scotch Lassie 5.60, 5.50; The Sultane f 3.60 3.85; Utopia 5.30, 0.Princesse Mary 10.50. f 9.90; White Giant 5.20. 5.15. Na-cissen: I II: Beersheba f 20.10 0.—; Magnificense 15.50, f 0.—; Mrs. E. H. Krclage f 10.0.—; Cla mor f 5.20, 0.—. Helios f 5.50, 4.— John Evelyn 6.62, 4.55; Leeuwen horst 5.0.Marion Cran f 0.—. 3.95; Scarlet Elegance 5.60, 4,25; Actaea 5.95, 3.40; Horace 4.55. 3.75; Lady Moore 0.f 3.80 La Riante 6.00. 0.—: Albo Pleno 5.40, f 0.—; von Sion 8.80, 6.80; Camellia f 12.—, 10 70. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juii Bloemen. Dahlia's 517 ct, Aglaia 46 ct, Zinnia 27 ct, Colvillie 8 17 ct, Gladiolen 1028 ct, Scabiosa 1517 ct, Montbresia 1017 ct, Ra yonanten 9.00—15.00, lelies 5— 7, Anjers f 23.70. Groente. Kropsla 2.00—6.40. breckpecn 8.00—11.00, bloemkool 8.0027.00. postelein 7.008.00, snij bonen I 42.00—53.00, idem II 28.00— 44.00, idem stek 10.00—15.00, stok- prinsenbonen 47.0058.00, stambo nen 38.0056.00, pronkboncn 25.00 33.00, augurken C 42.00, idem klein D 38.00—42 00, idem D 31.00—32.00. idem E 23.00, idem CD 21.00—23.00, per 100. TER AAR. 30 Juli. Groente. Snijbonen 4.60—6.20, idem B. 3.50— 4.50, idem stek 2.002.60, stamprin- scn 4.70—5.70, idem B. 3,80—4.50. stokprinsen 5.606.30, witte pron kers 2-20—3.10, idem B. 1.40. Wage naars 3.70, spekboncn 4.10, alles per 10 kg; tomaten A 0.64—0.73, idem B. 0.63—0.72, idem C. 0.38—0.65, idem CC 0.200.56, idem bonken 0.^0, andijvie 0.07—0.12, kroten 0.04— 0.07, aardappelen 0.08—0.12, was- peen 0.08—0.16. idem B. 0.06—0.07, raberber 0.07—0.08. zilveruicn 0.24— 0.41, idem groot 0.07, uien 0160.17, groene kool 0.08, rode kool 0.06 0.09, spinazie 0.31, witte kool 0.05, alles per kg; bloemkool 0.340.57, idem 2 0.15—0.29, idem 3 0.08—0.14, sla 0.020.08, komkommers 008 0.17, alles per stuk; selderij 0.02 0.07, bospecn 0.13, peterselie 0.01, al les per bos; stoofsla 0.30, per kist; augurken: fijn 0.75. fijnbasterd 0.45. basterd 0.42, grof A 0.41—0.42, grof 1 0.31—0.32, CD. 0.27—0.28, E. 0.21. per kg; peren 0.09, appelen 0.13, per kg.; bramen 0.25, per doosje. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, na voor zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den onze geliefde Echt genoot en dierbare Va der, Behuwd-, Grootva der en Zwager de Heer LEONARDUS ONDERWATER Echtgenoot van CORNELIA ALIDA ONDERWATER- BLOM in de leeftijd van 81 j. Zoeterwoude: Wed. C A. ONDERWATER —BLOM Leiden: Q J. ONDERWATER WILH. ONDERWATER —STOLWIJK en kinderen Zoeterwoude: JOH. Q. ONDERWATER M. C. ONDERWATER HOOIJMANS en kind. Leiderdorp: NIC. J. ONDERWATER JOH. ONDERWATER v. d. MEER Canada: JOH. B. BERGEN- HENEGOUWEN— ONDERWATER ADR. A BERGEN- HENEGOUWEN en kinderen Zoeterwoude: B. M. v. d. HAM- ONDERWATER L. A. v. d. HAM en kinderen Bleijerheide: Eerw Br. EUSTACHIUS Leidschendam: A. C. v. SANTÉ— ONDERWATER P. A. v. SANTEN en kinderen Amsterdam: L G. ONDERWATER J. ONDERWATER— WESTGEEST Bleijswijk: C. M. v. d. BERG— ONDERWATER A. P. v. d. BERG en kinderen Zoeter wourlc: M. ONDERWATER Grave: Eerw. Pater ADOLPHUS (Cape.) Zoeterwoude. 31 Juli '52 Zuidbuurtseweg 32. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag 4 Aug. des morgens te 9 uur in de Par.kerk van St Jan, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof, aldaar. Rozenkransbidden Vry- dag-, Zaterdag- en Zon dagavond te 8 uur aan het sterfhuis. Enige en algemene kennisgeving.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3