mwM DEKENS OPRUIMING j|afj MEUBELEN - BEDDEN - LEDIKANTEN beschadigd VROOM A DREESM AM HSÜÜ Het Fruitpaleis KAMER Opkomst eerste oefening voor dienstplichtigen CASSIÈRE gi mm en nu dagen ONGEKEND LAGE PRIJZEN Prijsvraag Voor Familiedrukwerk £en laae&tifti woensdag 30 juli 1952 de leidse courant eerste blad _pagina_4 werd een groot gedeelte van onze voorraad Deze worden tijdens de seizoen-opruiming vanaf Vrijdag 9 uur verkocht in ons gebouw Maarsmansteeg LEIDEN HÉIlfeflllBjÉIIIIIIIH TE KOOP nabij Tuinstadwijk aan HERENHUIS waarvan bovenverdieping, bestaande uit voor- en achterkamer met balkon, 2 kabinetjes, keuken en W. C. vrijkomt. Br. onder no. 2383 bur. v. d. blad. ALLES PER 2% K.G. Ooms kinderen I 80 ct Oom» kinderen II 55 ct TeUo Handappels I Yello Handappels II Elly Appels I Elly Appels II Prima Moesappels Frambozen Appels 35 ct 50 ct 35 ct 30 ct 45 ct Zakken en tassen meebrengen, J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN TROUW AUTO'S U slaagt beter bij DE JONG All. Zeemanlaan 12a, Tel. 23055 DEKKLEDEN TE KOOP TE HUUR TROOST HAVEN 14 LEIDEN Hit volmaakte voer voor kat en hond GEVRAAGD: voor echtpaar m. 2 kinderen 16-7 j. voor 2 of 4 weken Brieven onder no. 2377 bur. van dit blad. 2 Steno Typiste heeft nog enkele dagen disponibel en zou zich gaarne geplaatst zien op kantoor in Leiden of omgeving. Tevens be kend met boekhouden. Br. onder no. 2373 bureau van dit blad. Officiële publicatie Ten behoeve van de dienstplichtigen; die op 31 Juli a.s. onder de wapenen moeten komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten, rekening houdende met de hun voorgeschreven reisroute en de genoemde afwijkingen daarvan, van deze extra-treinen gebruik maken en derhalve daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrek ken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde extra-trein. De extra- treinen lopen in de volgende dienstregelingen: a) De dienstplichtigen uit het Zuiden, die moeten op komen in Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Gorinchem, Grave (station Wychen). Haarlem, 's-Her- togenbosch en Tilburg moeten reizen als volgt: 1. Maastricht v. 8.03, Bunde v. 8.11, BeekElsloo v. 8.20, Sittard a 8.28. 2. Heerlen v. 8.02, Hoen&broek v. 8.07, Nuth v. 8.12, Schinnen v. 8.16, Spaubeek v. 8.21, Geleen v. 8.26 Sittard a. 8.31. 1 en 2: Sittard v. 8.35, Susteren v. 8.42, Echt v. 8.48, Roermond v. 9.02, Weert v. 9.27, Heeze-Leende v. 9.46, Geldrop v. 9.53, Eindhoven v. 10.03, Best v. 10.13, Box tel v. 10.23, Vught v. 10.31, 's Hertogenbosch a. 10.36. Voor Tilburg, Breda en Bergen op Zoom stappen zij te 's Hertogenbosch over in de extra-trein, die van Amsterdam via 's Hertogenbosch naar Bergen op Zoom rijdt: 's Hertogenbosch v. 10 40, voor Grave (station Wychen) stappen zij over in de extra-trein 's Herto genboschWychen: 's Hertogenbosch v. 10.40, Oss v. 10.57, Ravenstein v. 11.06, Wychen a 11.13. Voor Haarlem stappen zij te 's Hertogenbosch over. b) De dienstplichtigen uit Noord-Holland, Utrecht, de Noordelijke en de Oostelijke provinciën en bestemd voor Bergen op Zoom, Breda, Geertruidenberg, Go rinchem, Grave (station Wychen), 's-Hertogenbosch, Maastricht, Tilburg en Venlo moeten reizen als volgt: Amsterdam C.S. v. 8.41, Amsterdam MP. v. 8.48, Am- sterdam-Amstel v. 8.53, Abcoude v. 9.03, Nieuwersluis v. 9.13, Utrecht C.S. v. 9.43, Geldermalsen v. 10.06, 's-Hertogenbosch a. 10.28, v. 10.40, Tilburg a. 11.01, v. 11.03 Breda a. 11.22, v. 11.24 Roosendaal, 4 11.47, Bergen op Zoom a. 12.01. Dienstplichtigen voor Gorinchem stappen te Gelder malsen over. Dienstplichtigen voor Geertruidenberg stappen te 's-Hertogenbosch over op de bus. Dienstplichtigen voor Maastricht en Venlo stappen te 's-Hertogenbosch over. Dienstplichtigen voor Grave (station Wychen) stappen te 's Hertogenbosch over op de extra-trein naar Wychen: 's-Hertogenbosch v. 10.40. c) Dienstplichtigen uit Zuid-Holland en Westelijk Noord-Brabant met bestemming Bergen op Zoom, Bre da, Geertruidenberg, Gorinchem en Tilburg reizen als volgt: Den Haag H.S. v. 9.52, Delft v. 10.00, Schiedam v. 10.09, Rotterdam DP. v. 10.19, Zwijndrecht v. 10.35, Dordrecht v. 10.40, Lage Zwaluwe (richting Roosendaal) v. 10.55, Roosendaal a. 11.13. Lage Zwaluwe (richting Breda) v. 10.58, Breda a. 11.12. Voor Bergen op Zoom moet te Roosendaal overgestapt worden op de extra-trein Amsterdam-'s Hertogenbosch- Bergen op Zoom. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming of de hun voorgeschreven reisroute, geen gebruik kunnen maken van een der hiervoren genoem de extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving rei zen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. 2 Rijdt motor, weest sportman! Ook voör U mo gelijk d. m. v. het prettige A. V. V. motorspaarsys teem. Vraagt de A. V. V.- brochure bij de bekende Motorenhandel Valk, Haag se Schouw, Voorschoten. 3? Hoe kom ik aan een rijbewijs voor een auto. motor of motorcarrier, met onze vermaarde opleiding, vlug en gQedkoop slechts 5.per uur. Leidse Auto rijschool, Maredijk no. 159 Leiden. Tel. 21280. 2264 2 Mevr. Galesloot, Rijn dijk no. 152, Voorschoten, vraagt per 1 Sept. meisje voor halve dagen. 4415 2 Gevraagd nette be schaafde jongen om in vak te worden opgeleid. Ban ketbakkerij A. P. Kraay, de Kempenaerstraat 20 te Oegstgeest. 2379 2 Biedt zich aan een R.K. boerenknechtje, 16 jaar, genegen te leren melken. Br. onder no. 2378 aan agent L. Crt. Hoogmade. 2 Gevraagd een flinke jongeman, leeftijd 1720 jaar voor wijk en winkel. Levensmiddelenbedrijf: W. G. Brandt. Hogewoerd no. 77, Leiden. 4413 Voor de functie van kunnen in ons bedrijf enige accurate dames opgeleid worden. Zij die goede schoolrapporten kunnen overleggen en de leeftijd van 21 jaar bereikt hebben worden verzocht brieven met volledige inlichtingen te richten aan de afd. Personeelszaken. Persoonlijke sollicitatie dagelijks van 1011 v.m. VROOM DREESMANN LEIDEN N.V. Abonneert U op „Sursum Corda' EXTRA SEIZOEN DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG In deze drie dagen gaan wij een grote partij dekens opruimen PRIMA LEIDSE WOLLEN DEKENS, HALFWOLLEN DEKENS, MOLTON DEKENS en FLANELLEN LAKENS. Ziet hedenavond onze speciale etalage. Deze opruiming begint morgen 9 uur. Leiden 2 Leune ruimt op pos tuums vanaf 22.regen jassen vanaf 6.75. panta lons vanaf 7.70, wind jacks 10.50 Sweaters 3.75 Honderden koopjes. Haast U! Leune Janvossensteeg 67 Tel. 22415. 2 Leune ruimt op groene Trenchcoat jassen voor Da mes en Heren 25.95, zui ver wol gabardine f 37.50, met uitritsbare voering 49.75, dubbel Egypt, lin nen jassen 19.75. Leune, Janvossensteeg 67, telefoon no. 22415. 12Te koop aangeboden een Engels opvouwbaar kinderwagentje, kleur grijs Te bevragen bij C. Kamp- hues, Bothastraat 2a, Lei den. 4414 Te koop: dames-, he ren-. jongens- en meisjes rijwielen 19, 2 pers. 3- delig bedstel 15.1 pers. 12.50, ledikanten 7.50, ook houten ledikanten voorradig met spiralen, op- klapbed 12.50. 4 lederen stoelen 25.spiegel 5, Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 4410 2 Te koop: grote Holl. vlag met stok 11.pop penwagen 5.t wandel wagen 5.overgordij nen 6.50, 5-delige vis hengel met stoeltje en leefnet enz. 12.50, kin derbox f 5,babyledikant 9—, spiegel 5.F. Nieuwenburg Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 4410 Adverteert in dit blad. 2 Gevraagd een kamertje of een slaapgelegenheid voor net alleenstaand meisje. Spoed! Br. onder no. 4412 bureau van dit blad. 4412 2* 4 of 6 oude mahonie stoelen gevraagd, alsook ronde mahonie tafel, oude mahonie theestoven en andere antieke meubelen. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 6823 bureau van dit blad. 2 Bromfietsenverhuur c.v.. 50 stuks. Solex, Avros, Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 9—11 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd. T. v d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro- fessorenwiik) 2 Voor oud goud, zilver, juwelen en aptieke voor werpen betalen wij u de hoogste prijs. Grote keuze Verlovingsringen, Horlo ges, Wekkers, Klokken. Reparatie-inrichting spoe dig- en billijk. Jac. Hooger- vorst „Het Ringenhuis" Morsstraat 9. Tel. 24920. 2 H.H. Watersporters. Twijfel niet, maar bespreek nu een buitenboord motor, kajuitzeiljacht, vergrote B. M. of motorjacht. A.N.W.B. Bonds jachten verhuur „De Viking", Rijp wetering aan de Kaag. Tel. K 1712-227. Vraagt prospectus. 2 De grootste keuze, de mooiste modellen en de beste Service biedt U de Leidse Uurwerk Kliniek, Lage Rijndijk 8, horloges, wekkers, klokken, koe- koekklokken, pendules 14- daags met bimbam 49. De Speciaalzaak van Lei den. 2252 2 Leune ruimt op Spor.t- colberts 16.75, kamgaren pantalons 9.99, khaki broeken kort en lang, dok voor Dames, Amerikaanse dassen, overhemden, sok ken, £nz. Alles voor spot koopjes. Leune, Janvossen steeg 67, Tel. 22415. 2 Wij plaatsen gouden pennen rubber buisjes; ve ren. achterdopjes, doppen, mechanisme's, edelstaal- pennen, clipsen, tegen zeer lage prijzen, binnen 1 dag onder volle garantie. Halpa Vulpen Service, Haarlem merstraat 64, naast mu ziekhandel Guldemond. 2 Laat uw kapot speelgoed niet waardeloos liggen, breng het bij ons en U ontvangt het in prima staat terug. Rèparatie van alle soorten speelgoed bij het Speelgoedmagazijn G. van Brussel, Haarlemmer straat 267. 4411 1 ===- «V JA AR - Kath. Jongelui van 17 en ouder, doe mee aan onze grote prijsvraag! Prachtige prijzen wachten U Formulieren verkrijgbaar op onze gezellige dansavond van a.s. Zondag. Dansavonden Leiden, Zondag 8 uur Hillegom, Zondag 8 uur Goed dansen- léérl U. dat garandeert til LANGEBRUG 6* LEIDEH TELEFOON 26954 2 Prijsverlaging meube len, 4 stoelen, 2 fauteuils 115.clubameublemen ten vanaf 155.dres soirs 95.haardfauteuils 26.tafels enz. A. Bloter Nieuwstraat 9. 4409 alt geboortekaartjes visitekaarten ondertrouwkaarten ondertrouw-circulaires n.v. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN RAAKT ZOEK DOOR WILLY WATERMAN (Wordt vervolgd) 11) Hij zweeg en keek de kring rond. Een tijdlang zei geen der drie ande ren een stom woord. Toen knikte de magere man. „Turpey heeft vast en zeker gelijk. Dat is het wat de gladde vogel ge daan heeft. Iemand sjouwt niet voor de pret met stoelen door de gang en sport is het evenmin. Wat een won der, dat we in zijn hut niets vonden. Laten we nou verder geen tijd ver liezen Parker, hier pak jij de stoel waar de baas op zit en wacht tot de kust vrij is. Turpey, jij gaat op de uitkijk staan, je gebruikt de bekende signalen en als alles veilig is rent Parker als de gesmeerde bliksem met deze stoel weg en met de stoel die we hebben moeten, terug. We moéten opschieten, elk ogenblik kan de bende uit de eetzaal terug komenklaar?" De dikke man, wiens hoop herleef de, was haastig van zijn stoel opge staan en had het groen beklede meu bel naar Parker geschoven. Turpey ging nonchalant de deur uit en liep de zijgang af. De lange Crofts stak zijn hoofd om de hoek van de deur, wachtend op het signaal: veilig. Hij zag hoe Turpey de kruising dei- twee gangen bereikte en daar bleef staan, zijn kin aandachtig in een zak- spiegeltje bekijkend. Dit stelde hem in staat, zonder zich om te keren of de aandacht te trekken, alle vier de gangen tegelijk in het oog te houden. Even later trpk hij tweemaal lang zaam aan zün neus, nog steeds in het spiegeltje loerend. „In orde," zei de lange man, zijn hoofd terugtrekkend, „Turpey zegt, dat alles veilig is, schiet op, Parker." Parker, de stoel in zijn hand, stap te de deur uit, wandelde luchtig flui tend de gang af, passeerde Turpey zonder hem een blik waardig te keu ren en verdween, uit het gezich om een hoek van het kruispunt Clin? en Peter, die intussen met de grootst mogelijke spoed en ijver van de ene hut in de andere doken, haas tig alle rugleuningen van aanwezige stoelen bekijkend, hadden bedroe vend weinig succes. De ene stoel na de ander bleek gestikt te zijn met groen garen, het groene garen, waarmee die stoelen de fabriek had den verlaten, het groene garen, dat rechtens bij die stoelen behoorde. Peter had juist in de zoveelste hut bot gevangen, toen hij, op zijn pols horloge kijkend, tot de ontdekking kwam dat elk ogenblik de passagiers uit de eetzaal konden terugkomen. Met een plotselinge schok herinnerde hij zich, dat de stoel, die uit de hut van de Fransman was gehaald, nog steeds niet was teruggebrachtEr zou vast en zeker herrie komen, zeer ongewenste herrie, als die achtens waardige heer terugkwam van een copieus diner en in zijn hut niet het meubel vond, bestemd om zijn ver moeide leden in uit te strekken. Herrie over stalen jrtoelen met groene bekleding was iets, dat Peter zeer zorgvuldig wenste te vermijden. De kleinste aanduiding kon voor de tegenpartij voldoende zijn om op het rechte spoor te komen. En als dat eenmaal door de vijand gevonden was begonnen de moeilijkheden voor Clim weer van voren af aan. Peter haastte zich terug naar de hut van Clim, nam daar de stoel op, die nog in gave toestand verkeerde, gaf de tweede stoel, die met loshan gende bekleding in het midden van het vertrek stond, een welgemikte schop, verkende snel het terrein en schoot de gang over, de hui van de man met de snorren binnen. Het was een werk van seconden om de stoel daar neer te zetten en de hut weer te verlaten.maar het bleek toch, dat hij geen drie seconden later had moeten zijn, want juist toen hij de deur achter zich had gesloten en de. knop had losgelaten, kwam een man de zijgang uit wandelen. Hij bleef op het, kruispunt staan en bekeek aan dachtig zijn baard in een spiegeltje. De kerel stond zó, dat hij door mid del van zijn spiegeltje een blik kon werpen in alle gangen achter hem. Peter verwenste hem hartgrondig. In deze omstandigheden was het on doenlijk, verder op onderzoek uit te gaan, dus wist Peter niets beters te verzinnen dan de lange 'gang af te slenteren alsof hij zich naar de mess- room' begaf om een pakje sigaretten te halen. Hij passeerde de brede draaideur aan het einde der gang en bleef om het hoekje van die deur staan loeren of inmiddels het terrein nog niet veilig was geworden. Door d,e glazen wanden van de draaideur kon hij zonder zelf be spied te worden, want achter hem wat het betrekkelijk donker de gang in haar volle lengte overzien. Tot zijn verbazing zag hij even later een tweede man uit een zijgang te voorschijn komen. Die man droeg 'n stalen stoel in zijn hand, een stalen stoel, bekleed met groene stof. Peter mompelde enkele minder1 oirbare woorden en keek gespannen toe. De man ging een deur ergens aan de linkerzijde van de gang binnen en Peter had er een eed op willen doen, dat het de hut van de Fransman was. Tien seconden' later kwam hij weer terug, wederom met een stoel in zijn hand. Hij verdween in de zij gang waaruit hij gekomen was en even later slenterde ook de man op het kruispunt, die blijkbaar zijn baard voldoende had bestudeerd, die gang in. Toen begon Peter zijn schedel te krabben en daar had hij een goede reden voor. Krabben werkt sterk in spireren en Peter had grote behoefte aan inspiratie. Het was bezwaarlijk aan te nem'en dat er onder de pas sagiers aan boord plotseling besmet telijke stoelen-kleptomanie was uit gebroken. Maar het was wel duide lijk, dat er op de een of andere ma nier iets over Clim's manipulaties met stoelen was uitgelekt en verder, dat de man met de grote belangstel ling voor zijn baard in één schuitje zat met de stoelen-verhuizer. Het kon niet anders, die twee lui moesten leden zijn van de bende, die Clim had overvallen toen hij vroeger op de avond zijn hut binnenging. Maar wat voerden ze in de hut van de Fransman uit? Als ze een paar uur tevoren nog vermoedden, dat Clim het papier in zijn hut had ver borgen, hoe kwamen ze dan nu op eens aan de wetenschap, dat Clim 'n stoel uit zijn hut had omgeruild? De gangen lagen leeg en verlaten onder het helle licht der electrische lampen, dat glansde op de gladge- lakte wanden en deuren. Peter be dacht zich niet lang, m'aar, het toe val zegenend, dat de passagiers die avond langer dan gewoonlijk in de eetzaal bleven overigens een zeer normaal gevolg van het feit, dat 'het het laatste diner aan boord was ging hij de draaideur door en liep snel de gang af. In elk geval zou hij eens gaan kijken naar de stoel die door de onbekende gever in de hut van de Fransman was neergezet. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1952 | | pagina 4