het Schaakspel Gladiolen-show wordt geen bloemenpakhuis S j§Ü i 1 81 B if I e li Tt 1 A fgf A A S fi Nieuwe thunderjets voor de luchtmacht Dolzinnige daad van een teleurgestelde minnaar „Rooms koning" zonder land en volk schermt met vervalste documenten fZ)e aaentwten (XCttt Humpo Hotsflots kunstenaar DINSDAG 29 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD -- PAGINA 2 OLYMPISCHE GEDACHTE De Amerikaanse scheidsrechter Vincent Arrell is na de basketball wedstrijd FrankrijkUruguay voor het olympisch tournooi, die door de Fransen met 6866 werd gewonnen, door enige spelers van Urugay aan gevallen en ernstig gewond. Finse politiemannen moesten er aan te pas komen om een van de Uruguezen, die niet van ophouden wist, weg te brengen. Officials van de Internationale bas ketball Federatie overwegen 3 spe lers van Urugay te schorsen. De Zuid Amerikanen hebben de scheidsrechter aangevallen, omdat deze, zo zeiden ze, aan Franrijk een strafworp heeft toegekend, nadat de speeltijd reeds was verstreken. De Fransen scoorden uit deze strafworp twee punten en wonnen toen de wedstrijd. DE VERDELING DER MEDAILLES. De verdeling van de gouden, zil veren en bronzen medailles ziet er na 9 dagen als volgt uit: goud zilver brons 1. Ver. Staten 2. Rusland 3. Zweden 4. Hongarije 5. Tsj.-Slow. 6. Italië 7. Finland 8. Frankrijk 9. Australië 10. Zwitserland 11. Japan 12. Denemarken 13. Turkije 14. Jamaica 15. Noorwegen 16. Canada 17. India 18. Argentinië 19. Zudi-Afrika 20. Brazilië 21. Nieuw Zeeland 19. Zuid-Afrika 23. Luxemburg 24. Duitsland 25. Nederland Gr.-Brittannië 27. Iran Polen 29. Libanon 30. Oostenrijk 31. België 32. Spanje 33. Trinidad 34. Venezuela 35. Uruguay Korea 37. Egypte 38. Roemenië !9. Portugal 29 15 10 22 26 15 ONDESCHEIDING VOOR FANNY. Het bestuur van het Int. 01. Comité heeft de Coupe Taher Pasja toege kend aan Fanny Blankers-Koen, een onderscheiding, welke wijst op de er kenning in Olympische kringen van de grote verdiensten van onze land genote. De Coupe Taher is tot nu toe slechts één keer uitgereikt, namelijk aan de Belg Anspach, een schermer. De Coupe Taher Pasja is niet een erkenning van sportief-technische ca paciteiten van een athleet, maar meer het bewijzen vani dankbaarheid en erkentelijkheid voor de wijze, waar op Fanny BlankersKoen de Olym pische gedachten op het sportveld heeft proberen te verwerkelijken. VOLLEYBAL ZUIDWIJCK (WASSENAAR). De volleybalafdeiinig van R.K.S.V. Zuidwijck te Wassenaar heeft onlangs een prima buitenbaan-accomodatie gekregen, en wel in het tennispark „Stevenshof", gelegen nabij de Haag se Schouw. 2 Prima volleybalbanen (gravel) staan thans ter beschikking. Hierdoor is ook de mogelijkheid geschapen voor liefhebbers van de volleybalsport uit Valkenburg, Haag se Schouw en omstreken om lid van deze afdeling te worden. Het secre tariaat van de afdeling is gevestigd Ammonslaan 15 Wassenaar. Als trainer van R.K. Zuidwijck is aangesteld de heer J. Westhof uit Leiden. COMPETITIE-INDELING 1952-1953. De lagere klassen. De indeling van de lagere elftallen in Leiden en omgeving van West II zijn volgens de „Sportkroniek" als volgt: 3é klas A: Blauw Zwart, TYBB, HPSV, De Postduiven,, Archipel, Zandv.meeuwen, Hillegom, LFC, HB C, Woerden, Alphen, Wilhelmus. 3e klas B: VCS. Laakkwartier, V VP, Roodenburg, GDA, Leonidas, Ex celsior '20, VIOS, RKAVV, BMT, Hoek v. Holland, VDL. 4e klas A: Lugdunum, ASC, Lisse, VVSB, SJC,.Teylingen, Concordia H, Warmunda, DCO. THB, Gr. Willem II Vac, Docos. 4e klas B: Rijswijk, Voorburg, Maasstraat, Cromvliet. RAVA, Olym- pia, DONK, GSV, Alphia, DSO, Meerburg, De Jagers. Res. 2e kl. A: Feijenoord 3, Sparta 3, Xerxes 2, Excelsior 3, RFC 2, Nep- tunus 3, ADO 3, VUC 2, DHC 2, UVS 2. Res. 3e kl. A: Hillegom 2, LFC 2, Lugdunum 2, UVS 3, SJC 2, Alphia 2, Wassenaar 2, RKAW 2, Laak kwartier 2, Lisse 2. Res. 3e kl. B: LFC 3, UVS 4, Lug dunum 3, Cromvliet 2, HPSV 2, BMT 2, VCS 2, HBS 2, Quick 3, Wasse naar 3. 2 1 1 /5 HET MENSEUJK KUNNEN ONBEGRENSO STEEDS GROTERE PRESTATIES OP DE OLYMPISCHE SPELEN In 1920 beweerde men, dat de mens zijn kunnen op sportgebied wel be reikt had. Kortere tijden als tot dan behaald, waren wel niet denkbaar. En een voorspelling dat men b.v. de 100 m. nog wel eens in 10 sec. zou lopen werd schouderophalend terzij de gelegd. Maar de grens van de menselijke prestatie bleek lang niet te zijn bereikt. De mens schijnt zijn eigen kracht wel niet te kennen. De tijden werden steeds sneller en als wij de prestaties eens in lijnen vast leggen zien wij een verbluffend beeld. Sinds 1900 (en daarvoor) ver tonen de lijnen een steeds toenemen de stijging. Ondanks enkele inciden. tele inzinkingen. Tot hoever de lijnen zullen blijven stijgen zal de eerste jaren wel niemand durven of kunnen voorspellen. In 1900 liep men de 100 m. in 11 sec. Maar de stopwatch wees steeds snellere tijden aan en tegen woordig zijn wij al dicht bij de 10 seconden. En wie weet wat de vol gende spelen in 1956 in Australië te zien zullen geven. Maar niet alleen op de korte af stand worden de prestaties steeds groter, ook de grote afstand schijnt voorlopig niet aan eeni grens gebon den te zijn. De 10.000 m. die in 1912 nog 31 min. en 20,8 sec. deed, be draagt thans 29 min. en 17 sec.! Een der sterkste bewijzen van de schijnbaar onbegrensde mogelijkhe den van het menselijk lichaam, is wel de prestaties in het Discuswer pen. In 1900 haalde men de 36.46 m. Maar de afstand liep steeds meer op on van 45.21 m. in- 1912 over de 47,32 m. in 1928 tot de 55,03 m. van vorige week in Helsinki. Daarmede lijkt de prestatie van 1900 welhaast kinder spel. Maar toch, Uw grootvader sprak Piet bewondering over die 36,40 m. Maar hij wist dan ook niet dat de lijnen van een grafiek zo sterk zou den stijgen. Daarbij de vraag openla tend: „ls het menselijk kunnen on begrensd?" De schaaklitteratuur is zeer uit gebreid. Er bestaan talrijke theorie- boeken, in vrijwel alle talen ter we reld; nog talrijker zijn de tournooi- boeken en partijverzamelingen, en verder niet te vergeten de schaak tijdschriften. Het bestuderen van theorieboeken is een moeilijk maar nuttig werk. Het heeft verscheidene spelers ver, soms zeer ver op de schaakladder omhoog doen klimmen ennog veel meer voor goed van alle schaak studie uit boeken doen afzien !Het naspelen van partijen uit tournooi- boeken of partij verzamelingen is zeer leerzaam en tegelijk verschaft het ons dat zo moeilijk te omschrij ven schaakgenot. In tijdschriften treft men bovendien vaak nog aar dige anecdoten, schakersbelevenis sen en curiosa aan. Wat zou u er van zeggen als iemand nu eéns zo wel wat nuttige theorie (niet droog in tabellen, maar ongemerkt en bij zonder boeiend), een aantal fraaie partijen uit de wereld-meesterprac- tijk en vooral ook vele alleraardigste anecdotes en curiosa op schaakge bied verzamelde en u dit ten ge- sdhenke gaf? Welnu, dit is geschied. De goede gever wenst anonym te blijven. Hij noemt zich „Assiac". Als U de naam omdraait bent u even ver. Het enigste, dat u nog te doen heeft is 6.90 te betalen by uw boekhan delaar (of 't op uw verjaardag ten geschenke te vragen) en u bent in 't bezit van een alleraardigt schaak boek. Een werk, waarmee u talloze uren intens genot kunt beleven en ongemerkt heel wat schaakkennis zult op doen. Oorspronkelijk als Adventure in Chen" in 't Engels verschenen heeft JLod. Pruis het ver taald in onze taal en het is, uitste kend verzorgd, onder de titel: Avonturen op de 64 velden" bij de Uitgevers Mij G. J. A. Ruys te Am sterdam verschenen. Er zijn niet minder dan 29 hoofd stukken, maar wij ^kunnen hier slechts uit enkele een voorbeeld ge ven. Bijv. uit 't hoofdstuk getiteld „Polygamie". Deze stelling bereikte de Yoego- Slavische meester Voekowitsj (wit) in 1937 tegen een amateur. Voeko witsj speelde Pd4f5. Het is duide lijk dat als zwart de koningin neemt, hij mat gezet wordt door het paard, en als hij het paard neemt, gaat hij mat na Th4g4 enz. Daarom speel de hij De7xh4. Maar dit werd beant woord met het spectaculaire Ddl h5!, dat tot onmiddellijke overgave dwong. Het springt duidelijk in het oog, dat het belangrijkste werk bij wit's aardige combinatie gedaan werd door de Raadsheer, die nim mer week van zijn post, maar zijn diagonaal met dodelijk effect be heerste. „Stuk aanraken, is spelen", dat weet ieder. Wil men een stuk recht zetten, dan moet men dit aankondi gen, bijv. met „J'adoube". Een grappig „J1adoube"-incident kwam in deze positie voor: Van 1-3 Augustus te Haarlem Een grote vrouw beheerst de zaal Op 18 December van het vorig land tot in de Duinstreek zich in de jaar bestond de Nederlandse Gladio- loop van de laatste vijftig jaar heeft lus-Vereniging veertig jaar. Dat dit uitgebreid, moge blijken uit het feit, jubileum niet ongemerkt voorbij I dat een halve eeuw geleden in to (gje k k R M X A - mi am m k ■w A B F G H „Hier is een stelling, die ontstond in de partij RovnerGuldin, Moskou 1939. Zwarts e-pion is juist gepro moveerd. De4xel is niet mogelijk wegens de dreiging van de andere zwarte koningin: Df6—f5f en mat op g4. Maar hij had geen rekening gehouden met een geheel andere schitterende redding van wit: 1. Da8 g8t, Kh7xg8; 2. De4—a8f, Kg8— h7; 3. Da8g8f, Kh7—h6; 4. Dg8— L7f, Kh6g5; 5. Dh7—h6f, Kg5xh6 pat!" Geest ~n materie heet dit on derdeel van het boek! „De Loper is geen dwaas" heet een ander hoofdstuk. Inderdaad. Vele voorbeelden van het verre van dwaze gedoe van de loper worden gedemonstreerd. Hier is er een van: ABCDEFGH Zwart, die een toren had voorge- kregen, speelde Pc6e7, met de be doeling na wit's PxP4 de open g-lijn te exploiteren. Maar wit verraste zijn tegenstander door het paard met zijn koningin te nemen! Zwart raak te onmiddellijk de witte dame aan om haar met zijn pion te nemen, maar alvorens de zet te volbrengen, zag hij, dat Pg4xf6t gevolgd door Lg5h6f hem mat zou zetten, j „J'aboude", riep hij uit, „ik wilde eigenlijk rocheren". Edelmoedig stond zijn tegenstander hem toe dit te doen en naakte er vervolgens prompt een einde aan met Df6xg7f, gevolgd door Lg5—f6f en Pg4h6 mat. Dit is ons laatste voorbeeld uit Assiac's boek, deze rijke bron van schaakschoonheid en schaakpleizier. POSTDUIVEN DE POSTDUIF IN DIENST DER LIEFDADIGHEID De postduivenver. „De Vrienden club," te Leiden, organiseert op 10 Augustus a.s. haar achtste T.B.C.- concours met jonge duiven vanuit Cihey (België), ten bate van de TBC vereniging te Leiden. Hieraan kunnen deelnemen alle postduivenliefhebbers aangesloten bij de Ned. Algem. Bond van Postdui- venhouders, die binnen een straal van 25 km. rondom' Leiden liggen. Prachtige prijzen zijn hiervoor reeds beschikbaar. O.a bromfiets, rij wiel, stofzuiger en meerder waarde volle prijzen. 1 i k k k k k ''HA k W m gp Tt' pm 'Ws t Aaé C D F G H zou gaan, stond bij voorbaat reeds vast, maar indien de voortekenen niet bedriegen, krijgt de bloemen liefhebber naar aanleiding van dat jubileum een feestelijke show voor gezet, welke hij zich nog lang zal herinneren. Op 1, 2 en 3 Augustus wordt er namelijk in Haarlem een gladiolententoonstelling in het Kre lagehuis gehouden, welke in alle op zichten iets bijzonders belooft te worden. De inrichting van de expositie wijkt af van de gebruikelijke. Het zal in ieder geval geen pakhuis vol bloemen worden. Verschillende in terieurs zullen in de grote beurszaal worden aangelegd, waarmee men wil trachten aan te tonen, welke plaats de bloem als versiering kan inne men. Tegen een achtergrond van licht blauw fluweel zal een vrouwenfi guur geplaatst worden met eer hoogte van zes en een halve meter; daarboven uit rijst de opkomende zon. Een podium, in het midden van de zaal opgericht, zal toegankelijk zyn voor het publiek, waardoor men ook een gezicht óp de tentoonstelling krijgt. De kap van de zaal zal met groen worden afgedekt, waardoor de hoogte "Wordt geminiseerd. De ruimte, die de tentoonstelling zal in nemen, bedraagt 1200 vierkante me ter. In totaal zullen er 24 inzenders deelnemen, onder wie een uit Jo hannesburg, en het geheel zal be oordeeld worden door een jury van 34 leden (17 Nederlanders en 17 bui tenlanders). De expositie zal een goed beeld ge ven van wat er nu in de gladiolen- cultuur gepresteerd wordt. En voor al de insider zal er verwonderd over staan, dat deze cultuur in vijftig jaar zo'n hoge vlucht heeft genomen. Weliswaar staat historisch vast, dat de gladiool reeds een twintigtal eeuwen bekend is, maar omstreeks 1900 kon men in Nederland toch slechts van een rommelige cultuur spreken. Uit die rommelige sfeer werd een gedegen cultuur getrokken in dit verband noemen wij* de naam van de Noordwijkse kweker C. P. Alkemade, die als winnaar van vele verscheidenheden het bloeitijd perk van de Nederlandse gladiolen inluidde. Ook vele andere kwekers legden zich op de veredeling toe en schitterende variëteiten werden en worden nog in toenemende mate Nederland uit over de gehele wereld verspreid. De bloemen wer den groter en groter, de vormen worden tot nabij het volmaakte op gevoerd, de bouw van de tros aan de stevige stengels met de sierlijke top voldoet aan steeds strengere eisen van elegance. Mogen er enkele landen zijn, waar grotere oppervlakten gladiolen ge teeld worden dan in Nederland, uit ons land komen toch de meest be langrijke nieuwe aanwinsten en deze vinden overal hun weg. Hoe deze cultuur van West-Fries taai vijftig tot honderd hectare in cultuur was, terwijl dat er nu ruim tweeduizend zijn. De export van gladiolen bracht in 1951 niet minder dan ruim twintig millioen in het laatje, en verwacht wordt, dat dat cijfer over twintig jaar de vijftig millioen zal hebben overschreden. Tot de bloei van deze gladiolen- cultuur heeft ongetwijfeld de jubi lerende Gladiolus-vereniging zeer veel bijgedragen. Het zou te ver voeren het historisch verslag van de heer J. F. Ch. Dix tot in details te volgen. Voldoende zij, dat de eniging een jaar na de oprichting in 1912 98 leden telde en thans bedraagt het ledental meer dan lOOO.^Niet zonder reden organiseert Gladiolus het komende weekend haar expositie in het Haarlemse Kre- lagehuis. De tentoonstelling wordt Vrijdagmiddag om twee uur door burgemeester P. O. F. M. Cremers geopend. Admiraal William Fechteler, chef operaties van de Amerikaanse mari ne, heeft vandaag by zijn terugkeer uit het Verre Oosten verklaard nog steeds te geloveni, dat er een wapen stilstand in Korea komt, „hoofdzake lijk omdat de communisten er een willen". Hij roemde de defensie-inspanning van de Chinese nationalisten op For mosa. „Ik geloof dat wij daar een groot potcniteel hebben", zei hij. „Hun amphibie-oefeningen leken uit stekend, hun landstrijdkrachten zeer goed en hun vliegers flink, intelli gent en goedgeoefend". Er zouden spoedig meer deskundi. gen op het gebied van landingsopera ties naar Formosa worden gezonden. Dezer dagen is in Kopenhagen een nieuwe zending Thunderjet-straalja- gers voor landen van het Noord- Atlantisch Pact gearriveerd. Neder land krijgt 29 van deze republic F— 84 G straaljagers. Deze machines zul len binnenkort naar ons land wor den overgevlogen. De F84 G is een gemoderniseerde uitvoering van de F84 E, waarvan ons land reeds verscheidene heeft ontvangen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling om de nieuwste uitvoering van de Thunderjet, nl de F84 F aan de luchtmachten der Navolan- den te zenden, zodra dit toestel in voldoende mate is geproduceerd. Do F84 F is de Thunderjet met pijl vleugel en terugwijkende staartvlak ken. Het prototype van de F84 F werd binnen een half jaar na zyn ontwikkeling gebouwd en gevlogen. Dit prototype was voor het eerst op 3 Juni 1950 in de lucht. De kracht bron was aanvankelijk van Ameri kaanse makelij, de productie-uitvoe ring van deze modernste Thunder jet is uitgerust met de krachtigste Engelse straalmotor van dit ogen blik, nl de armstrong Siddcley „Sapphire", HARINGAUTO RAMDE TRAM UIT RAILS. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur ontstond op de Leidsevaart te Haar lem een botsing tussen een truck met oplegger, beladen met vaten haring, en een uit drie wagens be staande tramtrein van de Noord- Hollandse Vervoermij. De vrachtauto kwam uit Katwijk en botste tegen de tram uit Amsterdam, juist toen déze de brug afreed en links de Leidsevaart opzwenkte. De eerste wagen ontspoorde en zou ir. de om liggende huizen zijn gedrongen, in dien de trottoirband de vaart niet had gestuit. De twee andere wagens bleven tengevolge daarvan nog juist in de rails. Groot was de ravage en overal la gen de haringen verspreid. Om half ïn was de tramwagen met be hulp van vijzels on stalen platen weer in het gareel. Persoonlijke on gelukken deden zicli niet voor, al hadden de passagiers de schrik aar dig beet. Hedennacht is een verhouding, die ten een twintig-jarige jongeman uit Amsterdam sinds enige tijd had met een 18-jarig meisje, wel definitief tot een einde gekomen. Reeds geruime tijd boterde het al niet zo erg best, tussen hen en naoat het meisje enige tijd geleden besloten had, dat het maar „uit" moest zijn, is de jongen tot een vrij drastische daad overge gaan, om zijn misnoegen hierover kenbaar te maken. Door middel van in aanbouw zijnde huizen in de om geving, wist hij de woning van het meisje binruen te komen, trok, bin nengekomen, zijn schoenen uit er begaf zich naar de slaapkamer van het meisje, waar ook haar twee zus jes slapen. In de slaapkamer heeft de jongen het slapende meisje met een dolk enkele steken toegebracht en op Het raadsel Robert Het raadsel Robert is in een nieuw stadium gekomen. Na de geruchtmakende berichten van enige maanden terug, waarin ver teld werd over een Handelmaatschappij in Liberia en de „vlucht" van de familie Ros, heeft de correspondent van het Alg. Dgbl. in Casablanca thans van drie elkaar niet kennende getuigen een verhaal gehoord dat de figuur van „President Robert" geheel in het licht van leugen en bedrog stelt Hij heeft n.l. aan diverse mensen documenten laten zien, die hem zouden stempelen tot „Rooms Koning". Hij zou met toestemming van de Paus in geval van een derde wereldoorlog de deserteurs van de strijdende legers verzamelen en met hen een rijk stichten „een nieuw Romeins rijk", waar van hij monarch zou worden. Als voorproefje van deze vorstelijke waardigheid heeft „president Robert" alvast een vorstenkle.ed aangeschaft, versierd met talrijke decoraties, die hij in het nieuwe rijk als „Rooms Koning" zal dragen. Dus. moet hij nog even vachten op zyn rijk en onderdanen, de waardigheid heeft hij in ieder geval al vast en de rest verwacht hij zeer binnenkort. Inmiddels is vast komen te staan, dat deze fantasierijke kleermakerszoon uit Den Haag op slinkse wijze enige formulieren heeft weten te bemachtigen, die hij vervalst heeft en ingevuld naar eigen believen. De Nederlandse justitie staat nog steeds voor het raadsel, hoe mensen als notaris Quaadvlieg aan dit dwaze spel hun medewerking willen verlenen. Zy verwacht echter, dat de heer Ros haar waardevolle inlichtingen zal kun nen en willen verstrekken. 8. Humpo Hotsflots haalde ver heugd zijn pakje sigaretten uit zijn zak en duwde het open. „Och heden!" 'de hij. „Het is op! Niet een meer om dit feest te vie- de sigaren-winkelier wil me er borgenO, maar wacht zou ik haast vergeten hebben! Ik héb immers een volle geldbuidel!" Hij ,En maak een beetje voort, man! Ik rende de trappen af en stapte dade lijk de sigarenwinkel binnen. „Tien pakjes sigaretten!" bestelde hij met een opgeruimd gezich en haalde een van de bankbiljeten te voorschijn, dat hy met een onverschillig gebaar op de toonbank liet waaien. De winke lier liet zijn ogen haast uit de kassen rollen. „Wat is dat? Hebt u.oh..?" „Ik heb Geld!" zei Humpo Hotsflots heb weinig tijd. Ik ben druk bezet, begrijp je? Hier met die tien pakjes! Neen, niet van die goedkope! Die kan ik niet door mijn keel krijgen....!" Een paar minuten later verliet hij met opgericht hoofd de sigarenwin kelier, die sprakeloos van verbazing het honderd-gulden-biljet bekeek, waarvan hij nog niet eens had terug gegeven het luide gegil van zyn vroegere ver loofde nam hij de benen. Het meisje werd ernstig, doch niet levensgevaar lijk gewond en is in het O. L. Vrou wengasthuis opgenoemen. De jonge man is op kousenvoeten voortvluch tig, althans zijn schoenen staan nog in de gang by het meisje'thuis. Twee Nederlanders in België gewond Bezinefles sprong uit elkaar Op het ogenblik dat twee Neder landse kampeerders een vuurtje aanmaakten op de plek, waar zij hun tentje hadden opgezet, n.l. te Wezet bij Luik, ontplofte een fles benzine, van welker inhoud zij even tevoren hadden gebruikt. De 34-jari- ge H. P. uit Haarlem liep ernstige brandwonden op, terwijl zijn kam- peergenote de 24-jarige K. J. uit Overvcen brandwonden over het ge hele lichaam kreeg. Beiden werden naar een ziekenhuis ov-i-gebraéht. Schatgramij Honderden delvers dolven naar „goud" „Evenals het vorige jaar heeft de St. Vincentiusconf eren tic te Alk maar j.l. Zondag op het Egmondse- strand een schat-graverij gehouden. Niettegenstaande regen en wind hadden zich ongeveer 1500 personen naar het strand begeven, om de schatten op te gravi n die uit de Noordzee waren ..aangespoeld" en onder zand lagen verborgen. Burge meester Van de Egmondon loste het startschot voor de schatgraving Het was duidelijk waar te nemen dat niet alle schatgravers onder de Egmond- se jutters gerangschikt konden wor den, maar toch werd getracht hen na te bootsen. Zowel ouderen als jongeren groe ven koortsachtig met de handen in het zand om de schatten op te del ven. Onder gejuich werd de eerste grote vondst uit het zand gehaald. De gelukkige graver was de heer J. Prent uit Amsterdam. Het Week ech ter niet de grootste schat te zijn. De ze werd gedolvey, na bijna twee uren zwoegen, door do heer W. D. Brasser te Egmond Binnen. De St. Vincentiusconferentie Alkmaar was tevreden met het behaalde succes. TWEEDE RIJBAAN NIEUWE RIJKSWEG ARNHEM-NIJMEGEN. Naar de A.N.W.B. bericht zal op Dinsdag 12 Augustus a.s. de aanbe steding plaats hebben van de twee de rijbaan van de nieuwe rijksweg ArnhemNijmegen, waarvan de aarden baan reeds sinds 1939 gereed lag. /De eerste rijbaan werd direct na de oorlog aangelegd Wanneer deze tien kilometer lange tweede rij baan in gebruik kan worden geno men, betekent dit een aanzienlijke verbetering voor het drukke verkeer op deze belangrijke verbindin"

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5