School Schuttersveld en speeltuin voor Morskwartier lokten discussies uit Middenstand-examens Wethouder Menken over kwestie Colgate Meelfabriek „De Sleutels' DINSDAG 29 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA Gemeenteraad Leiden De gemeenteraad van Leiden kwam gistermiddag onder voorzit terschap van wethouder Van Schaik in vergadering bijeen- Burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kinschot en wet houder v. d. Kwaak waren wegens vacantie niet aanwezig. De eerste negen punten van de agenda behelsden diverse benoemin gen. De heer L. Korrelboom en mej. G. C- A. Pot werden benoemd tot respctievelijk leraar Engelse taal en letterkunde en lerares Ned. taal en letterkunde aan de gem- H.B.S. Aan openbare scholen werden benoemd de heren M. D. Palmer en A. Lin- schooten tot onderwijzer, de heer L. Adriaanse tot vakonderwijzer lich. oefeningen en mej. A. C. M. Ort tot vakonderwijzeres in hetzelfde vak. In het bestuur van de Ver. tot Be vordering van de Bouw van Werk manswoningen werden benoemd prof. dr. P. B. Kreukniet uit Haren (Gr en .de heer G. P. E. Weijer uit Leiden. Aan mej. G. K. Thorbecke werd eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de Opleidingsschool voor U.L.O. aan de Duivenbode- straat. UITBREIDING SCHOOLGEBOUW Bij de behandeling van het voor stel tot uitbreiding van het school gebouw aan het Schuttersveld met drie lokalen, zeide de heer v. Dijk (KVP), dat zijn fractie geschrokken was van het hiervoor benodigde be drag van 110-000. Omgerekend komt dit neer op ongeveer 37.000 per lokaal. De heer Knol (Prot. Chr.) merkte op, dat ook de financiële commissie het bedrag vrij hoog -had gevonden Spr. drong er op aan, dat voortaan een nauwkeurige opgave van de be groting der kosten en een omschrij ving van de bouw zou worden ge geven, opdat men door vergelijkin gen met andere schoolbouw zou kun nen nagaan, of de nodige soberheid is betracht. Na een korte gedachten- wisseling tussen de voorz. en de"heer v. Dijk werd het voorstel tenslotte aangenomen. Een aantal onderwijskwesties, gro tendeels verzoeken tot medewerking bij de aanschaffing van leermidde len, ging zonder opmerkingen onder de hamer door. Bij punt 17 van de agenda, voor stel tot het beschikbaar stellen van gelden voor het inrichten van een speeltuin in het Morskwartier, ging de raad in geheime zitting. SPEELTUIN-PRAATJE Na heropening van de vergade ring werd laatstgenoemd punt aan de orde gesteld. De heer v. Dijk 'KVP) vond een crediet van f 40.000 nogal aan de hoge kant- Nadat de heer Lardee (P.v.d.A.) als speeltuin- deskundige echter verklaard had, dat voor een attractieve speeltuin minstens 85.000 nodig zou zijn, vroeg de heer v. Dijk, of het niet beter was één behoorlijke speeltuin te hebben dan twee minder goede. Door het koppelen van de verschil lende plannen zou dit mogelijk zijn. De kinderen moeten dan misschien wat verder lopen, maar de tuin is ook veel- aantrekkelijker. De heer De Hosson vroeg om cij fers over het gebruik van bestaande speeltuinen. Hij achtte de behoefte aan dergelijke gelegenheden in de wijken met veel verkeer groter dan in de buitenwijken. Hierna voerden de heren v. Wei zen (Comm.) en Lardee (P.v.d.A.) het woord. Hun betoog was er enigszins naast, omdat zij de voor stelling wekten, dat de heren v. Dijk en De Hosson tegen het speel tuinwerk zouden zijn. Het ging er deze heren echter om de gelden, die voor het speeltuinwerk beschikbaar worden gesteld, zo doeltreffend mo gelijk te gebruiken. De voorz. merkte dit op in zijn antwoord. Op de kosten ingaande, zeide hij, dat het hoekje van het uit breidingsplan, waar men de speel- Geslaagde grap Wethouder Jongelecn en het gemeenteraadslid Van Iterson hebben de gewoonte om het niet met elkaar eens te zijn. Dank zij dit feit, heeft de heer Ques- troo tijdens de pauze van de gis teren gehouden raadsvergade ring de beide heren een grap be reid, welke zij wisten te waar deren. In een aardig toespraakje zei de de heer Questroo, dat hij na mens de voetbalsupporters van het gemeenteraadselftal de heren Jongeleen en Iterson iets moest aanbieden voor hun buitengewo ne diensten bij de voetbalwed strijd tegen de journalisten Hij overhandigde hun ieder een inge lijste foto, waarop wethouder Jongeleen en de heer Van Iter son broederlijk naast elkaar zit ten op de tribune van het voet balveld, om hun elftal aan te moedigen. De foto had als onderschrift: „Twee, die het eens zijn!" tuin wil vestigen, toch op eerf of an dere manier geld gaat kosten. Zoals het jiu is, kan het niet blijven en daarom moet men het gevraagde cre diet ook niet uitsluitend als voor de speeltuin benodigd beschouwen. Spr. merkte voorts op, dat de buurtbe woners reeds veel voor de toekom stige speeltuin hadden gedaan en ook ongetwijfeld zouden doorgaan met te pogen tot een zo goed moge lijk resultaat te komen. Nadat de heer Questroo (Prot. Chr.) nog de suggestie had gedaan, om bij het bouwen van scholen de mogelijkheid onder ogen te zien om een combinatie speelplaats-speeltuin te maken, werd het voorstel met alg- stemmen aangenomen. REST VAN DE AGENDA De rest van de agenda, die wij reeds uitvoerig behandeld hebben, ging practisch zonder op- of aan merkingen onder de hamer door. Dr. Kortmann (KVP) vroeg enkele in lichtingen betreffende de voorwaar den, tegen welke een lening' van 2 millioen gulden wordt aangegaan en de heer Stolp (Prot. Chr.) vroeg bij het beschikbaar stellen van een cre diet voor de verwarming van Ende geest nog even het woord. Spr. merk te-op, dat, er bijna in jedere raads vergadering ecu. crediet voor Ènde- geest werd gevraagd. Hij vroeg, of er een plan bestond tot restauratie werkzaamheden in de inrichting en indien dit zo was, of het mogelijk was dit plan geheel aan de-raad voor te leggen en niet in stukjes en beetjes. De voorz. antwoordde, dat er inder daad een dergelijk plan bestaat en dat hij zou informeren, of aan de wens van de heer Stol kon worden voldaan. Het beloofde prae-advies ever slechte woontoestanden was nog steeds niet uitgebracht. Op een desbetreffende vraag antwoordde weth. Jongeleen, dat het advies waarschijnlijk in de raadsvergade ring van September behandeld zou kunnen, worden, RONDVRAAG Bij de rondvraag stelde dr. Kort mann (KVP) de volgende vragen: „Hoe komt het. dat de nieuwe huizen in de Beatrixstraat er nu alweer verveloos uitzien en waaraan is het te wijten, dat de pas herstelde wal kant aan de Oude Rijn nu reeds ver zakt. Op de eerste vraag antwoordde weth- Jongeleen, dat i.v.m. de tijds omstandigheden in de Beatrixstraat nog slechte verf was gebruikt. Mo menteel wordt er echter streng op het verfwerk toegezien. Wat de ver zakking betreft zou de weth. 'een onderzoek laten instellen. de aandacht op, dat dc beloofde waarschuwingsborden op de Zoeter - woudse weg nog niet geplaatst zijn en vroeg in verband met de licht- storing van vorige week of het niet wenseliijk is op het Zwarte Pad borden te plaatsen zoals ook elders geschiedt om geen palen in de grond te slaan. Do heer v. Iterson (Prot. Chr drong aan op een spoedig prae-ad- vies betreffende de particuliere wo ningbouw aan de Kanaalwèg i.v.m. de werkloosheid onder de bouwvak arbeiders. Op vragen van de heer Questroo (Prot. Chr.) antwoordde wethouder Jongeleen, dat de directeur van ge meentewerken opdracht had gekre gen een plan uit te werken voor de verbetering van dc riolering aan de Rijndijkstraat en dat de sportvelden- aanleg in de Rood en burgerpolder in de Septembervergadering ter sprake zou kbmen. De heer Aalders (KVP) zeide, dat in een ruimte van het slachthuis, waar de slagers huur voor moeten betalen, rond Kerstmis een half var ken gestolen was. De betreffende slsger had hiervoor nog steeds geen schadevergoeding ontvangen. Spr. vroeg voorts, of er voldoende con trole op het slachthuis was. De weth. beloofde beide kwesties te zullen onderzoeken; W. Verboom Alphen, D. Verboom Leiden, N. J. Verdegaal Leiden. D. Verdoes Katwijk a. Zee, E. P. Ver- does Sassenheim, M. Verduyrv Ter Aar. W. Verhoef Leiden, D. Verkerk Alphen, L. Verkerk Alphen, H. Ver schuur Alphen, P. A. Verstoep Voor schoten, T. C. Vet Hazerswoude. C L. J. Visser Rynsaterwoude, P. Vis ser Wassenaar, L. de Visser Lisse, G, v. Vliet Ter Aar, L. v. Vliet Koude kerk, D. M. M. v. d. Vlugt Voorhout, S. Voets Hazerswoude. G. de Vogel Hazerswoude, J. Vogelaar Noordwijk, B. Vonk Leiderdorp, L. Vonk Nieuw koop. J. M. de Vreede Lisse, G. V Vreeswijk Alphen, C. J. Vriesekoop Alphen, G. v. Vulpen Zoetermeer, A. A. J. Waals Oegstgeest, H. v. d. Waals, Leiden, J. Th. C. Waayer Lis se, H. C. Wassenaar Wassenaar, S. v. Weeghel Katwijk a. Zee, L. J. M. Weerdenburg Leidschendam, P. G. J. Weerdenburg Leidschendam, J. J. v Weeren Leiden, J. J. Wesselman Roe lofarendsveen, H. v. d. Westen Lei den. A. J. v. d. Weyden Nieuwkoop, J. P. M. v. d. Weyden Nieuwveen, A. M. G. Wiering Sassenheim, Wiesmeyer Rijnsburg, J. v. Winger den Leiden, M. J. M. v. Winkel Lei derdorp, C. M. S. v. Winsen. War mond, C. Th. Wisse Wassenaar, M Wijfje Ter Aar. J. Wijsman Wou- brugge, M. Zaalberg Leiden, A. Zintel Hazerswoude, J. Zuiderduyn Katwijk a. Zee, A. M. Zwartjes Al phen, G. P. Zwetsloot Hoogmade, H. P. Plevier Haarlem. Van- de R.K. Hand-lsavond school afd. middenstandoplciding zijn 92,7% v.an de candidaten ge slaagd. Op vragen van de heer Aalders (KVP) heeft wethouder Menken in de raadsvergadering van gisteren na mens B. en W. het volgende medege deeld: De bezwaren, die de N.V. Meelfa briek De Sleutels heeft ingebracht te gen de oprichting van de fabriek van de Colgate-Palmolive Handelmaat schappij N.V., hebben ons college in zekere zin in een moeilijk parket ge- braent. Er streden hier twee tegenstrijdige belangen om de voorrang: nl. het let terlijk toepassen van de wet ten be hoeve van een bestaand Leids bedrijf, dan wel de jaar en dag overal in den lande gebruikelijke souplesse ten aanzien van een nieuw bedrijf, te wiens aanzien een prompte sluiting een weinig aantrekkelijk „welkom hier" betekent. Fcrmeel bezien ligt het voor de hand te zeggen, dat de wet er is om toegepast te worden, zodat sluiting van ce Colgate de enige oplossing zou zijn geweest. Het mag echter bekend worden verondersteld dat de Hinder wet op dit punt practisch nimmer wordi nageleefd en in het belang van nieuwe en bestaande bedrijven ook nimmer star kan worden toege past Allengs heft zich hieruit het ge bruik ontwikkeld, om indien het niet anders kan op dit punt tijde lijk iets door de vingers te zien; ten zij er gegronde klachten worden in gediend. Op grond van dit gebruik werd getolereerd, dat de Colgate haar werkzaamheden begon alvorens op een reeds ingediend verzoek om Hin derwetsvergunning werd beschikt. Tot zover was er nog niets bijzon ders Anders werd dit, toen door De Sleutels een klacht werd ingediend. O.i. diende in dit geval evenals in alle andere gevallen geschiedt een onderzoek te worden -ingesteld naar de gegrondheid van de klacht. Hoe wel de belangen van De Sleutels bij ons college zeer zwaar wogen (zoals trouwens verwacht mag worden ten aanzien van elk bestaand bedrijf) kon het gebruikelijk onderzoek naar de gegrondheid' der klacht niet achter wege blijven, omdat dan de belan gen van de Colgate achter gest^.d zouden zijn bij die van bedrijven, die in dezelfde situatie verkeren. üit standpunt zou zeker niet te verdedi gen zijn geweest tegenover de Dr. Kortmann vestigde er voorts tiging van een nieuw bedrijf, die ffiauw aan het £eidóe station aavdett Het nieuwe Leidse station „in staat van wording" is lange tijd aan het oog onttrokken geweest door een schutting. Deze is thans gedeeltelijk verdwenen, zodat men het nieuwe gebouw kan bewonderen. Foto: Nic. v. d. Horst. onze door werkloosheid sterk geirof- fen gemeente zo zeer moet worden toegejuicht. Daar anderzijds een bestaand be drijf niet mag worden opgeofferd is met spoed een onderzoek naar het al dan niet gegrond zijn der klacht ingesteld. Ter zake werd onder meer advies ingewonnen van de Arbeidsinspectie, die in be roepskwesties ter zake advies uit brengt aan de Kroon; het advies strekte tot niet-sluiten van dc Colgate. Op een gegeven ogenblik scheen hei, dat ingrijpen onzerzijds nood zakelijk was, toen namelijk De Sleutels haar bedrijf sloot in ver band met Klachten tfan een harer afnemers buiten deze gemeente. Een 'erstond van verschillende zij den ingesteld onderzoek wees even wel uit, dat deze klacht in geen geval een gemotiveerde aanleiding tot sluiting van de meelfabriek kon opleveren. De Sleutels heeft het niet gelaten bij ce middelen, die de Hinderwet geeft aan belanghebbenden, doch heef» tevens een proces in kort ge ding aangehangen. Het zal u zijn opgevallen, dat ook de president in kort geding niet onmiddellijk sluiting van de Colgate bevolen heeft, maar eveneens eerst een deskundige om voorlichting heeft gevraagd. Ons college meende het niet te kunnen laten bij het afwachten van het verstrekken van de gevraagde adviezen, doch heeft enkele bespre kingen gevoerd met de directie van de Colgate, welke er toe hebben ge leid, dat van die zijde maatregelen zijn toegezegd en genomen om moge lijke hinder voor De Sleutels zoveel mogelijk te voorkomen. Ook anderzijds waren wij er op bedacht, de standpunten van partijen tot elkaar te brengen. Het was ons gebleken, dat de bereidheid daartoe bij beide partijen meer en meer be gon te groeien Wij zyn dan ook over tuigd dat onze pogingen in deze rich ting met succes zouden zijn bekroond, ware het niet, dat de president van de rechtbank ons in deze juist enkele uren vóór Was. In dit verband mag niet onvermeld blijven dat de onzerzijds tevoren met de partijen gevoerde besprekingen betekenende invloed hebben gehad op de schikking, die ten overstaan van de president haar uiteindelijke vorm kreeg Op grond van alles wat geschied is menen wij, dat wij in dit geval, dat door dc ingewikkelde technische problemen wel uitzonderlijk moeilijk was, de belangen der betrokkenen op de juiste wijze hebben afgewogen. Dit nu is in diepste zin de taak. die de wet ons oplegd. STATIONSRIJWIELSTALLING. Morgen voor publiek geopend. De rijwielstalling onder het nieu we stationsgebouw is gereed gekomen en zal morgen voor het publiek wor- den opengesteld. I Deze rijwielstalling, in exploitatie bij de A.B.R.M. (Algemene Bewaar- j plaatsen Rijwiel Mij.) te A'dam, kan I ruim 1800 fietsen bergen. Zeven grote gangen met een diepte van 40 meter cn twee flinke zijvleugels zijn aan- gebracht om de stroom van fietsen te verwerken. De rijwielen zullen alle naast elkaar niet in twee rijen bo- j ven elkaar geplaatst worden, om dat de hoogte van het sousterrain te gering is voor twee rijen. De twee bestaande houten fictsen- 1 loodsen zullen eerlang verdwijnen, j De oudste wordt voorlopig nog aan- i gehouden voor de spoorijrijwielen te i bergen. De rijwielstalling heeft de ingang aan de noordzijde (bij de overweg), de uitgang is aan de westzijde, zulks in verband met het één-richtingsver- I keer. Degenen, die hun rijwiel stal- Ilen, kunnen met een aparte trap naar boven om door het station naar dc trein te gaan. Donderdagavond te 8 uur zal „Werkmans Wilskracht een concert geven in de Genestetstraat. Vijf leden van de Leidse Politie Sportvereniging zijn gisteren in de Leidsè Overdekte geslaagd voor het diploma A reddend zwemmen. Het zijn de heren: A. Smiet, W. van Ek, J. van Leeuwen, A. Helt en H. Bloemzaad. In druk in verschenen het jaar verslag van de 3 October-Vereniging, samengesteld door de secretaris, de heer E. W. Wichers Rollandet. Voor het Associatie-examen Engelse Handelscorrespondentie slaagden de heer H. Bauer, Leiden en de heer K. van Rijn, Katwijk aan Zee, leerlingen van mevr. Nell Ka- gie. De spelers uü de dekenale pa rochie van het toneelstuk moeten be slist Woensdagavond op de repetitie komen en hun boekje niet te verge ten. AFSCHEID VAN DE HEER J. C. GAYKEMA. Donderdag 31 Juli a.s. zal het de laatste dag zijn, dat de heer J. C. Gaykema, chef van de coupon- en safe-afdeling van het kantoor Lei den der Amsterdamse Bank-Incasso- Bank zijn post zal bezetten, omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd be reikt heeft, na 45 jaren aani de Bank verbonden te zijn geweest. Daar de heer Gaykema uit hoofde van zijn functie veel persoonlijk con tact had met de cliënten der Bank, zal het hem op de dag van zijn af scheid ongetwijfeld niet aan belang stelling ontbreken. NED. KATH. METAALBEWERKERSBOND. In verband met het overlyden van het lid P. H. M. Gilberts verzoeken wij de leden van „St. Eloy" aanwezig te willen zijn bij het rozenkrans bid den hedenavond om 20 u. in de St. Petruskerk. Het Bestuur. Bij Koninklijk besluit is met in gang van 15 September 1952 aan prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoogleraar aan de rijks-universi teit alhier, met dankbetuiging voor de belangrijke, in deze betrekking bewezen diensten, en is met ingang van die zelfde datum aan prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl opdracht verleend om in de facultpit der let teren en wijsbegeerte aan de Leid se universiteit onderlijs te geven in de talen en geschiedenis van Ba bylonië en Assyrië. KUNSTHISTORISCH CONGRES. Het 17e Internationale Kunsthisto rische Congres, dat reeds sinds enige dagen te Amsterdam vergadert maakt dagelijks ook een excursie naar de verschillende Nederlandse steden, welke voor de congressisten van belang zijn. Zo bezocht gisteren een gezelschap van c.a. 200 personen onder leiding van Prof. Bijvanck de Sleutelstad. Nadat eerst een bezoek was ge bracht aan de Rijksmusea voor Vol kenkunde en Oudheden werden de congressisten op de Lakenhal door het Gemeentebestuur ontvangen. Op een begroetingswoórd van de wet houder van Schaik, antwoordde prof. Hatmlojzer uit Zwitserland. Burgerlijke Stand Geboren: Gerard us z. van P. K. Baardolf en N. v. d. Louw; Willem Leonard z. van J. Sterk en M. Brinks; Catharina Geertje d. van J. de Roo- de cn C. Beekman; Arie z. van J. Siera en F- Boom; Elias z. van E. Velthuijzen en J. M. E. Vrijbloed; Hendrina Hillegonda Maria d. van G. A. Ter veer cn E. H. C. D. Erades; Margaretha d. van H. J. Orth en G. Stouten; Antonia d. van A- de Vet on J. J. Marks; Marianne d. van J. J. H. v. d. Voort en W. J. Gijbeis; Johannes Jacobus z. van N. J. Vavier on C. van Kalkeren; Theresia Lid- wina d- van A. v. d. Wijngaard en N. Cornelisse; Lodcwijk z. van J. Lipsius en M. Duivesteijn; Emmi d. van C. Glasbergen en T. J. de Groen: Evc-rgradus Johannes z. van J. H. Moonen en H. P. Jordens; Gjjsje d van C. BI ij leven on P. Gorissen: Alida Wilhelmina d. van M. Zwaan en J. A. van Duyn; Apolonia Hil'"- gonda Clazina d. van J. C. Dobbe on J. C. M. Wijfje; Antje Jannigje a. van J. T. v. Leeuwen cn J. Piet. Overleden: M. van Leeuwen m. 56 j.; B. J. Roeloffs d. 6 d. VAN ONZE ADVERTEERDERS. In het pand Turfmarkt 3 is gister middag door de firma Dususwa een zaak geopend als showroom voor hulpmotoren, hulpmotorrijwielen en electrische artikelen. De rijwielen met hulpmotoren hebben de laatste jaren de wereld veroverd en wat er zoal gebracht wordt, laat de firma Dusoswa hier in alle kleuren zien. Dc originele Italiaanse Mosquito, de Cucciolo-, Ducati, een 4 tact kop- klepmotor 48 cc, die als de volmaak te hulpmotor wordt gekenmerkt, de Nazetti, om de Italiaanse merken te noemen, verder de Franse Vimer, de Duitse Flink en dan het Aristo-pro- duct, zijn de voornaamste merken, die hier ten toon gesteld worden. Bovendien is er het Aristo-rijwiel, waaronder alle hulpmotoren kunnen gemonteerd worden. Het geheel is uitstekend verzorgd en doet weldadig aan. Laatste Berichten DE KABINETSFORMATIE Prof., Beel heeft dus gisternamid dag een gesprek gehad met de vier fractievoorzitters. Het duurde nog geen uur. De formateur heeft hun medegedeeld, dat hy hetgeen reeds bekend was voort werkt op de grondslagen, door de vorige for mateur gelegd en dus op het pro gram, dat door de vier partijen is aanvaard, als basis voor deelneming aan een regering. Tevens gaf de formateur te ken nen, dat hij over dit program geen nieuwe besprekingen wilde voeren. Een bepaald voorstel heeft prof. Beel verder niet gedaan, doch hij heeft de fractieleiders uiteengezet, welke voornemens hij heeft om te trachten tot de formatie van een ka binet te geraken. Zowel mondeling als schriftelijk heeft hij deze voor nemens medegegeven. In dit verband kon worden opge merkt, dat de indruk bestaat, dat de formateur zoveel mogelijk, wat de zetelverdeling betreft, wil vasthou den aan de opvattingen dienaangaan de van de vorige formateur, dus 5, 5, 2, 2, 1. Wat hier en daar ondersteld wordt, dat prof. Beel een zetelver- houding 5, 5, 3, 2 zou nastrevèn schijnt in ieder geval niet op goede gronden tc berusten. Voorts is over personen nog altyd niet gesproken. De formateur heeft de fractieleiders verzocht, hem Woensdag te willen doen weten, of hij aan de hand van wat hij hun heeft medegedeeld, op hun verdere mede werking kan rekenen. NEDERLAND—ZUID-SLA Vlè MOET WORDEN OVERGESPEELD. Zoals wij elders reeds meldden, heeft dc leiding van de Zuid-Slavi sche watcrpoloplocg na afloop van de wedstrijd tegen Nederland, welke in een 32 overwinning voor het Nederlands zevental was geëindigd, een protest ingediend tegen d« lei ding van de cBlgischc scheidsrech ter Delahaye. Het protest werd toegewezen. De wedstrijd zal worden overgespeeld Woensdagmorgen 8 uur. Na het bekend maken van det® uitspraak heeft de K. N. Z. B. bij het FINA Bureau een tegenproteet In gediend. Dc voorzitter van de K. N. Z. B. de heer Jan dc Vries, vertelde ons, dat volgens de officiële tekst van het protest van Zuid-Slavië geprotesteerd is tegen waarnemingsfouten van de scheidsrechter. Volgens het water- polo-reglement van de FINA is het echter niet mogelijk tegen waarne mingsfouten van de scheidsrechter te protesteren In deze zin zal het Ne derlandse protest worden opgesteld. Bovendien zal eraan worden toege voegd, dat Nederland zich ernstig ge dupeerd acht door het vaststellen van de wedstrijd op Woensdagmor gen, aangezien dit betekent, dat het Nederlandse zevental dan twee wed strijden op één dag zal moeten spe len. De jury d'appel heeft bij het be kend maken van dc uitspraak gewei gerd een motivering te geven. DIRECTEUR HERWAARDEN IN HET GELIJK GESTELD. De Haarlemse Rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de door de directeur van de Hille- gomse Kalkzandsteenfabriek aan hangig gemaakte zaak met betrek king tot de vergadering van aan deelhouders op 12 Mei, vaarbij de heer v. Herwaarden niet aanwezig mocht zijn cn tijdens welke verga dering hij en dc raad van beheer werden geschorst De rechtbank stel de de heer v. Herwaarden in het ge lijk en noemde de vergadeiing niet rechtsgeldig. De tijdens genoemde vergadering gekozen raad van be heer werd veroordeeld de proces kosten te betalen. DE TELEURGESTELDE MINNAAR MELDT ZICH. Bij de politie te Amsterdam heeft zich de afgelopen nacht de 20-jarige opkoper J. H. S gemeld, de ex-ver loofde van het 18-jarige meisje uit de Solostraat in Amsterdam, die Zon dagnacht gepoogd heeft haar van het leven te beroven. Tegenover de poli tie heeft de jongeman het feit toege- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Juli. Vette Varkens. Aanvoer 266 vette varkens, note ring' zware 2.16—2.18, lichte 2 13 —2 18, zouters 2.05—2.09, zeugen 1.95—2.00 per kg levend gewicht. Handel vlug. BODEGRAVEN, 29 Juli. Kaas. Aangevoerd 224 partijen kaas. Prij zen: le soort 2.26—2.33, 2de soort 2.202.25, extra 2.40 per kg. Handel goed. ROTTERDAM 29 Juli Vee Aan voer 2735 stuks waarvan 400 vette kooien, 885 gebruiksvee, 180 vette kalveren, 115 graskalveren. 449 nuch tere kalven, 107 varkens, 154 biggen, 124 paarden, 64 veulens, 223 schapen, 34 bokken. Prijzen: vette koeien 2.70 2 85, 2.50—2.70, f 2.20—2.40, vette kalveren 2.40—2.50. 2.20—2 40 en 2002.20 per kg levend gewicht; graskalveren 350—300200, nuch tere kalveren 656055, big^n 535045 per stuk; slachtpaarden 1.302.202.10 per kg. levend ge wicht; schapen 1209070, lamme ren 857055. kalf- en melkkoeien 1100975850, varekoeien f 730 -650 vaarzen 350750680 en pinken f 530—500—375 per stuk. Vette koeien aanvoer minder, handel ta melijk. prijshoudend; vette kalveren aanvoer groter handel heel kalm.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3