Katholiek Leiden bood zijn zilveren Bisschop 'n onzichtbaar geschenk aan Ook de komende winter een Leidse Katholieke Paed. School Piet Gilberts t Pauselijke ohderscheiding voor de heer J. W. Goddijn „DE RECHTERHAND VAN PATER SLUYS" R.K. Mulo-examens Een net Meisje Lauwe Permanent Flinke Bakkersbediende J. BRANDON BOOTARTIKELEN MAANDAG 28 JULI 1952 DE LEiDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 Mgr. J. Buis 25 jaar priester Nog geen drie maanden was het geleden, dat de dekenale parochie kerk te Leiden, in feestelijke tooi ge stoken, haar tot de hoge uitverkie zing van het bisschopsambt geroepen zoon mocht ontvangen, of wederom had zij zich gisteren feestelijk opge maakt, om deze gemijterde Leidsc priesterzoon een grootse hulde te be reiden. Op 17 Juli j.l. herdacht mgr. Buis in alle stilte het feit, dat hij vijfen twintig jaar geleden de H. Priester wijding ontving en gisteren werd dit feest officieel herdacht. De Pontificale Hoogmis. Te tien uur werd do zilveren bis schop door de geestelijkheid, die hern aan het altaar zou assisteren, bene vens door tien acolythen van de de kenale parochie aan de ingang der kerk afgehaald. Zegenend schreed mgr. Buis naar het stemmig versierde hoogaltaar, waar hij een Pontificale Hoogmis opdroeg. Hierbij werd mgr. geassisteerd door kap. L. Sluys (pres- byter-assistens), pater Laurerotius Brandenburg O.Praem. én kap. A. Schrama (troondiakens), father J. Klijn, Mill Hill, seer, van mgr. Buis en father L. v. d. Geest, diein hetzelfde missiegebied als mgr. Buis zijn pries terarbeid zal gaan verrichten, (Mis- diakens) en kap. J. van Adrichem (ceremoniarius). De lagere functies werden vervuld door de acolythen van de Dekenale parochie. In het priesterkoor bevonden zich tevens de ken Homulle en kap. H. Stoelinga. Het koor van de dekenale parochie, onder leiding van de heer Willy Ver burg, zong de Missa Pontificalis I van Perosi, behalve het Credo, dat in het Gregoriaans door alle gelovi gen werd meegezongen. De Pontifi cale Hoogmis werd te omstreeks 12 uur besloten met het vijfstemmig „Te Deum" van Ph. Loots. Aan het orgel begeleidde de heer Abr. Martijn. Een onzichtbaar geschenk. j In de middaguren, van 1 tot 2 uur, J had in de R.K. Jongensschool aan de Herensingel een druk bezochte re- ceptie plaats, tijdens welke honder- den Leidenaars en andere belangstel lenden de zilveren bisschop hun hul- de kwamen betuigen. een nederig werker te mogen zijn in Gods grote wijngaard. Mgr. vertel de over de ontreddering van de oor log. Terug uit een dwangarbeiders kamp kreeg mgr. zijn benoeming tot apostolisch prefect van Jesselton, waar niets meer aanwezig was dan een grote puinhoop en waar getracht moest worden van niets iets te ma ken. De helft van het verwoeste ge bied is nu herrezen en mgrver trouwt, dat met Gods hulp en de steun van het moederland de tweede helft ook weer spoedig uit het puin herboren zal worden. Lichtpuntje in duistere zee. In de grote stroom van belangstel lenden, die gedurende de gehele re ceptie onafgebroken de zilveren bis schop kwamen feliciteren, bevonden zich o.m. pastoor W. v. Leeuwen uit Zoeterwoude, pater Retèl. kap. Fran sen, mevr. v. d. Klucht-Hendriks na mens het R.K. Vrouwengilde, weth. St. Menken, de heer J. v. Zijp na mens de R.K. Middenstand, hetjK.A. B.-bestuur en deputatffes van de K. A.V. en vele jeugdbewegingen. Aan het eind van de receptie heb ben wij mgr. toestemming gevraagd enige vragen te mogem stellen naar aanleiding van het aangeboden ge schenk. Op de eerste vraag, welke de ge dachten waren, die mgr. kreeg, toen hij van het geschenk hoorde, ant woordde de bisschop: „Wel, mijn eerste indruk was als die van een kapitein op zee, die in het donker zijn weg niet meer weet en plotseling een lichtpuntje ziet, waar hij op af kan stevenen". Op de volgende vraag, hoe mgr. ever het geschenk dacht, kregen wij ten antwoord: „Het allervoornaamste punt van het geschenk is, dat het een hulp is, die blijvend zal duren, dus een hulp, waar we op kunnen steunen". Op onze vraag, hoe mgr. de hulp zou wensen te zien, aarzelde mgr. Buis een moment en antwoordde toen: „Ik zou de hulp graag in geld ontvangen, liever dan in goederen. De artikelen, die hier in Holland uitgezocht worden, zijn in Borneo soms erg onpractisch. Alleen kerk goederen, die zal ik erg graag ont vangen. Daarbij komt, dat de hier in Holland uitgezochte voorwerpen voor ons soms te luxueus zijn, bf althans, dat andere voorwerpen een grotere urgentie hebben". Aan het slot van het onderhoud deelde mgr. ons mede, dat hij op 27 Aug. a.s. met het m.s. „Oranje" weer naar N.-Borneo hoopt te vertrekken. Behalve het aangeboden gefichenk van geheel kath. Leiden, heeft de bis schop van enige missievrienden een troonhemel ontvangen, die reeds tij dens de Pontificale Hoogmis in de ochtenduren gebruikt was. Voorts la gen op het geschenkentafeltje een mitra preciosa, een mitra simplex, een borstkruis met keten, de bis schopsring, een paar caligae, een cap- pa magna, de kleperklok, die mgr. tij dens het ziekentriduum is geschon ken, en andere geschenken, die ge durende de receptie door particulie ren en organisaties aan mgr. werden aangeboden. Bijzonder veel waarde hechtte mgr. aan het geschenk, bestaande uit een ruim bedrag ondercouvert en een fraai wandbord, dat hem door de buurtgenoten van zijn ouderlijk huis werd aangeboden. Aandacht voor de opvoeding Van verschillende zijden hebben gische School te Leiden ook in de komende wintermaanden weer een cursus organiseert voor jonge en toekomstige ouders. Na informatie bij het bestuur van de Kath. Bond i voor het Gezin, die deze cursus ver leden jaar voor het eerst in Leiden organiseerde, is ons gebleken, dat er inderdaad plannen zijn om in Sep tember a.s. te starten met de twee de cursus. De voorbereidingen zijn zelfs al in volle gang! De receptie werd geopend door de j ons in de afgelopen weken vragen heer F. C. de Hosson, die zich tot tolk bereikt of de Katholieke Paedago- maakte van het actie-comité, dat 1 reeds geruime tijd in Leiden werk-1 zaam is. De heer De Hosson merkte t op, dat het aanbieden van een zicht- j baar geschenk niet buitengewoon grote moeilijkheden met zich mee brengt, daar dit meestal voor zich zelf spreekt. Een onzichtbaar ge schenk vergt echter een nauwkeuri ge omschrijving. Leiden, dat zeer trots gaat op zijn bezittingen van geestelijke en kunsthistorische waar den, beziet deze eigendommen altijd met een passende bezorgdheid. Het grote bezit van een eigen bisschops- zoon wekt bij hem dezelfde bezorgd heid en onwillekeurig heeft Kath. Leiden zich de vraag gesteld: „Wat gaat er met deze bisschop gebeuren?" Deze woorden waren een inleiding tot de bekendmaking, dat Kath. Lei den besloten heeft Jesselton, het mis sie-gebied van mgr. Buis, te adopte ren. De heer De Hosson stelde de voorlopige commissie van dit adopta- tiecomité, bestaande uit de heren St. v. d. Meel, J. v. Zijp en N. Zandvliet aan de bisschop voor cn sprak de wens uit, dat het comité uitge breid met een aantal dames en he ren voor de missie van mgr. Buis een blijvende steun zal kunnen wor den. Een definitief programma van dit comité is nog niet volledig opge steld, doch dit is in de zeer naaste toekomst te verwachten. Het ideaal van mgr. Buis. Mgr. Buis was zichtbaar verrast met dit „onzichtbare" geschenk en Is het nog nodig na hetgeen wij verleden jaar reeds over deze school schreven en na de successen, die de cursus in de afgelopen winter heeft geboekt, uitvoerig in te gaan op het nut van een dergelijke school? Het zal de kath. jongelui, die plannen hebben een gezin te stichten, zo langzamerhand wel duidelijk zijn, dat het vooral in deze tijd onver antwoordelijk is onvoorbereid een huwelijk aan te gaan. Meestal is er wel voor gezorgd, dat de a.s. man een behoorlijke broodwinning heeft en dat de a.s. vrouw in staat is haar huishouden behoorlijk te doen. Maar over de opvoeding van de kinderen, die God hun hopelijk zal toever trouwen, is meestal niet nagedacht. „Dat gaat vanzelf wel", wordt er zo vaak beweerd, doch de practijk wijst anders uit. De vele fouten op dit ter rein spreken duidelijke taal Welnu, daarvoor heeft Leiden thans staande te midder van zijn familie ?en Kath. Paed School! Geen «hooi met aan de linkerzijde zijn vader, in de gebruikelijke betekenis van dankte mgr. Kath. Leiden voor der.è het woord, met klassen, banken, een toezegging van steun aan zijn mis- liegebied. Mgr. memoreerde, hoe hij 25 jaar geleden in Borneo begonnen was de kleine kinderen het A. B. C. an de weg naar de hemel te leren en hoe zijn enig ideaal toen was onderwijzer, dictees en huiswerk, maar een prettige cursus, waarop be kende docenten interessante inlei dingen houden over godsdienstige opvoeding, psychologie en medische aangelegenheden, een vertrouwelijk gesprek tussen ervaren mensen en jongelui, een wederzijdse gedachten- wisseling over belangrijke proble men, die de opvoeding raken. Natuurlijk, men kan het opvoe den niet leren uit boekjes en op cur sussen, maar wel kunnen er waarde volle richtlijnen gegeven worden, wel kunnen inzichten verdiept wor den, wel kan een beter begrip bij gebracht worden over de uitermate belangrijke betekenis van de opvoe ding, die niets minder zijn moe* d*m de kinderen, die men van God ont vangen heeft, terug te voeren tot Hem. Het bestuur prijst zich gelukkig wederom de bekende kath. psycho loge dr. Sis Heyster bereid gevonden te hebben de lessen psychologie te ge ven. Cursisten van verleden jaar waren er enthousiast over! De cursus begint op Woensdag 17 Sept. a.s. Nadere gegvens zullen zo spoedig mogelijk door middel van biljetten in de kerkportalen en pro spectussen bekend gemaakt worden. Wie tevoren reeds inlichtingen wil hebben, kan zich wenden tot de heer J. C. Diepgaarde, Bakhuis Rozeboom- straat 32, Leiden. Ook in de dorpen rondom Leiden zullen adressen be kend gemaakt worden, waar men in lichtingen kan bekomen. VERKENNERSHULP GEVRAAGD Het ziekentransport LeidenDen Haag, dat de zorgen voor het vervoer van de zieken naar Lourdes op zich neemt, komt nog tien verkenners te kort, die op 1 Augustus a.s. op het station Den Haag behulpzaam willen zijn met het verzorgen der zieken. Zij, die deze taak op zich willen ne men, worden uitgenodigd morgen avond tussen acht uur en half negen zich te melden op de Morsweg 174b, i Door elektrische stroom gedood Zaterdagmorgen vond op de Hol landse Constructie werkplaatsen aan de Zoeterwoudseweg een tragisch on geluk met dodelijke afloop plaats. De 22-jarige Piet Gilberts, wonen de Gerrit Doustraat la, die bezig was in een loopkraan 7 meter boven de grond met reparatie-werkzaamheden, is met de electrische leiding in aan raking gekomen, waarbij hij door een stroom van 300 volt werd getroffen. Bewusteloos viel hij op de grond, ten gevolge waarvan hij vermoedelijk de nek wervel brak. Enige tijd later is hij aan de gevolgen overleden. De E. H. D. vervoerde het slacht offer naar het St. Elisabeth-zieken- huis. IN MEMORIAM PIET GILBERTS. In de leeftijd van bijna 22 jaar is deze jongeman opgeroepen, om te verschijnen voor de rechterstoel van. God Zijn jonge leven is gekenmerkt door een grote godsvrucht en trouw, zijn leven was een zich offeren v.oor anderen. Als verkenner was hij reeds met onze Sint. Petrusjeugdbe weging nauw verbonden, als clubleider z-ou hij later zijn idealen gaan uitdragen bij de anderen. Wie kent hem niet, de trouwe leider o.p de Zondagmid dagclubs, de geziene leider bij de huisvlijt? Wij weten het: er blijft een grote leegte achter. Vooral bij de harde werkers van de laatste maan den, die evenals Piet avond aan avond doorbrachten in ons jeugdhuis op de Garenmarkt, om het huis zo goed mogelijk in te richten. Moge de goede God hem de eeuwige rust schenken. En mogen jongens, zowel als mede. leiders hem dankbaar blijven geden ken in een innig gebed. A. C. J. Duindam, afdelingsleider. Oproep aan alle leden van de Jeugdbeweging in de St. Petrus parochie. In verband met het plotseling over lijden van onze clubleider Piet Gil berts, verzoeken wij aan alle cluble den, bezoekers van de Zondagmid dagsclubs, welpen, verkenners, voor trekkers, leidsters en leiders om aan wezig te willen zijn bij het bidden van de rozenkrans (morgen) Dins dagavond om acht uur in onze kerk, en tevens op Woensdagmorgen tijdens de H. Mis van half acht, en zo mo gelijk onder deze H Mis te commu niceren. De leden van de huisvlijtclub wor den bovendien gevraagd in de gezon gen H. Mis aanwezig te zijn. en daar na op het kerkhof. Het is niet nodig, om in uniform te komen. Voor het Associatie examen En gelse Handelscorrespondentie slaagde mej. I. Webber, te Leiden, leerlinge van mevr. Nell Kagie. Te Amsterdam slaagde voor het examen M.O. Handelswetenschappen de heer H. J, G. Mak, alhier. Gisteren vierde de heer J. W. God dijn, kerkmeester van de „St. Leo- nardus" zijn zilveren huwelijksfeest Pastoor Max. v. d. Schoot droeg de plechtige Hoogmis van dankbaarheid op met assistentie van pater Wijnand Sluijs en pater Dominicus Hoogen- brik. Het kerkkoor voerde op uit muntende wijze de mooie driestem mige mis van de II. Mathildis varr Hu bert Cuypers uit. Het was alles in ware feeststemming, vooral toen het zilveren bruidspaar na de 'Hoogmis naar het Priesterkoor werd geleid, waar de pastoor na een korte toe spraak over de zilveren juoi'.arissen de speciale zegen uitsprak, die bij gelegenheid van ?ilveren en gouden nuwelijksf eest en duor de Kerk wordt gegeven. Voor de eerst" keer werd in de „St. Leonardus' deze zegen over een jubilerend echtpaar uitge sproken. Het maakte op alle aanwe zigen een diepe indruk, die wel werd verhoogd, door het „Ave Maria", waarmede het kerkkoor op stichtende wijze de kerkelijke plechtigheid be sloot. De heer Goddijn, die niet alleen een zeer actief en verdienstvol kerk meester is, maar bovendien van de oprichting af een trouw lid is van de St. Vincentius-vereniging welke parochiaan kent hem niet vanwege de verjarings-zakjes, die hij trouw toezendt en nooit vergeet persoonlijk af te halen? is ook volijverig voor zitter van het collectanten-college. Bij dit alles is de jubilaris reeds meer dan 16 jaren de rechterhand van pater Wijnand Sluijs, bij zijn jaarlijkse conferenties en vervolgcur sussen voor niet-Katholieken. Wij kunnen ons die vruchtdragen de Conferentie en Cursussen niet meer indenken zonder de activiteit van de heer Goddijn, en pater Wij nand Sluys had ze zonder hem niet zó kunnen beginnen en doorzetten. Dit alles bracht pater Sluys op on dubbelzinnige wijze tot uitdrukking, toen hij onder het feest-ontbijt aan de pastorie de jubilaris en zijn echt genote feestelijk toesprak en mede namens de pastoor de jubilaris me dedeelde, dat het de Heilige Vader heeft behaagd, hem voor al deze ver diensten te begiftigen met de Pau selijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice", welk ereteken pater Sluys vervolgens hem op de borst speldde. De heer Godijn, voor wie deze on derscheiding evenals voor zijn echt genote en kinderen een totale ver rassing betekehde, was zichtbaar ont roerd, toen hem het gouden kruis op de borst werd gespeld. Pastoor van der Schoot onderstreepte nog eens de woorden van pater Sluys, en wenste de jubilaris nog veel vruchtbare jaren met dezelfde acti viteit en toewijding in deze voorna me functies voor de parochie van de ,.St. Leonardus". Moge deze pauselij ke onderscheiding hem blijvend aansporen, steeds in de geest van de H. Vader, in de geest van Jesus Christus en Zijn H. Evangelie op kerkelijk en sociaal gebied te arbei den „Pro Ecclesia et Pontifice". Ontroerd heeft de heer Goddijn zijn d%nk uitgesproken voor deze ho. ge eer, die hem even onverwacht als aangenaam was, maar hem ook ge heel onverdiend voorkwam, omdat hij als kleine, eenvoudige mant, zijn plicht had gedaan, die hij hoopte altijd te kunnen blijven doen in dienst van de Kerk en van de hem zo dierbare pa rochie van „St. Leonardus". C. A. van der Poel A, L. F. J. van Steenbprgen A F. J. Reekers B, G. M. M. Elfshof A. C. A. Herkströter, A, A. F. M van der Boscn A, P. H. M-. Conijn A, W. F. van der Beek A, A. H F. van der Drift A, G M. van Eg- mond A, J. M. J. Freusberg A, J. M. A. Halewijn A, C. M. J. de Jong A M. G. J. Alkemade A, B. C. F. An- sems A, C. A. M. Bakker A, C. M. Eik A. L. M. J. Brunt A, W. G. M. Casteleyn A, M. Dankbaar A. C. H. v. Engelen A; H. Rombouts A; L. J. J. Hoogeveen A; M. C. Snel- derwaard A; J. C. van Paridon A; J. L. J. Persoon A; C. M. Rössner A; M. J. A. Verhoeven A; J. W. Verkade A*, C. T. M. Willemse A; M. J. A. M. Witteman A; A. M. Kloeg A; J. B. Knappers A; A. M. Krom A; A. C. Langeveld A; E. M. J. Mank A; I. J. van Ooyen A; T. M. H. Papót A; P. M. Hage A; H. A. M. ter Haar A; I. A. M. Hillenaar A; J. A. M. Janmaat A; J. M. H. Koevoet A; M. M. van der Meer A. M. J. Stokman Leiden B; L. Tes- zelszky Dénes Leiden A; P. W. M. den Hollander Oegstgeest A; W. M. A. van Kesteren Leiden A; N. J. Oudshoorn Oegstgeest A; J. Th. A. van Zandwijk Leiden A; S. M. H. van der Meer Noordwijk A; Th. G. W. Otto Noordwijk A; A. F. M. Steenvoorden Noordwijk A; B. J. M. van der Werf Noordwijk A; A. M. C. Wynands Noordwijk A; C. A. van Vliet Voorschoten A: E. M. A. Wel ling Leiden A; W. Th. de Wit Lei den A; W. J. M. Zandbergen Zoe terwoude A; J. Boman Alphen a. d. Rijn A; M. A. E. v. Zandwijk Lei den A; L. M. J. van Zandwijk Lei den A; A. J. M. Padberg Leiden A; P. J. Kortekaas Noordwijk A; W. D. A. Strijk Leiden A. Algemene kennisgeving tTot onze onuitspre kelijke droefheid ge ven wij U hierbij ken nis van het plotseling overlijden door een noodlottig ongeval, nog voorzien van het H. Oliesel, van onze lieve Zoon en Broer in de leeftijd van ruim 21 jaar. Mevr. Wed. J. A. C. M. GILBERTS GERRITSMA, en kinderen. Leiden, 26 Juli 1952. Gerrit Doustraat la. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden od Woensdag 30 Juli a.s. in de Par.kerk van de H. Petrus, te 7.30 uur, 8 uur, 8.30 uur, en 9.30 uur, waarvan de Plechtig Gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafe nis vanuit de kerk te Dl.m. 11 uur op het R.K. Kerkhof (Zijlpoort). De overledene is opge baard in de Rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis. Bezoekuren van 9—11, 3—4, 6—8 u. Rozenkransbidden: Maandagavond te 7 uur in de Rouwkapel en Dinsdagavond te 8 uur im, de Kerk. 2354 gevraagd voor de huishou ding voor de dag of voor dag en nacht. P. J. Hagen, Kanaalstraat 54, Lisse. geheel nieuw systeem, zonder machine, geen warmte op uw hoofd ƒ7.50 compl. met garantie. De moderne kapsels wor den door ons gemaakt Wassen, watergolven 1.60 Alleen DAMESKAPPER Van Heeringen Morsstraat 16 - Tel. 23309 Bij ons kan geplaatst worden 16 tot 22 jaar. LUXE BAKKERIJ LEIDSCHENDAM ALB. SEGERS TELEFOON 1479 HUIDARTS Hervai morgen de Praktijk. Coöp. Boerenleenbank STOMPWIJK Kantoor gesloten t.m. 3 Augustus. HET BESTUUR TROOST Zeilmakerij, Heven 14, Lelden Rustig student zoekt per 1 Augustus een zonni ge, ruime, ongemeubileer de of gemeub. zit- slaap kamer in rustig milieu. Br. onder no. 4393 bureau van dit blad. 2Per 1 Sept. a.s. slaap kamer gezocht door jonge man, 22 jaar. Liefst omge ving Professoren wijk b. b. h. h. met huiselijk ver keer. Brieven onder no. 4388 bureau van dit blad. <5? De grootste keuze, de mooiste modellen en de beste Service biedt U de Leidse Uurwerk Kliniek, Lage Rijndijk 8, horloges, wekkers, klokken, koe- koekklokken. pendules 14- daags met bimbam 49. De Speciaalzaak van Lei den. 2252 3? Hoe kom ik aan een rijbewijs voor een auto. motor of motorcarrier, met onze vermaarde opleiding, vlug en goedkoop slechts 5.per uur. Leidse Auto rijschool, Maredijk no. 159 Leiden. Tel 21280. 2264 S* Raadgevend en Bemid delingskantoor K. W. Wijk, gepens. Inspect, van Poli tie Thorbeckestraat no. 78. Leiden. Telef. 22503 maakt op: Verzoekschriften, Re- questen. Schuldbekente nissen; behandelt Huur wetzaken; behandelt, strikt vertrouwelijk, levensmoei lijkheden. 2346 Officiële Publicatie OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 29 Juli a.s. onder de wapen moeten komen, worden enkele extra- treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten, rekening houdende met de hun voorgeschreven reis route, van deze extra-treinen gebruik maken en daar toe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor' hen bestemde extra-trein De extra- treinen lopen in de volgende dienstregelingen: voor de opkomst te Bussum, Laren (N.-H). Harderwijk, Wezep, en Assen Amsterdam C.S. v. 9.41, Amsterdam M.P. v. 9.49, Weesp v. 9.59, Naarden-Bussum a. 10.09, v. 10.12^ Hilversum v. 10.23, Amersfoort v. 10.41, Harderwijk a. 11.01, v. 11.04, Wezep a. 11.28, v. 11.31, Zwolle v. 11.44, Assen a. 12.35. Voor de opkomst te Laren N.-H. Bus sum, Harderwijk, Wezep, Assen en Ede. Den Haag S.S. v. 8.55, Voorburg v. 9.00, Rotterdam Maas v 9.06, Gouda v. 9.25, Woerden v. 9.39, Utrecht C.S a 9.54 (richting Ede overstappen, Utreoht C.S. v. 10.10. Rich ting Amersfoort—HarderwijkWezep—Assen over stappen, Utrecht C.S. v. 10.09, Amersfoort a 10.31 al daar overstappen op de extra-trein komende uit Am sterdam). Utrecht C.S. v. 9.58, Hilversum a 10.14 v. 10.17, Naarden-Bussum a. 10.23. De dienstplichtigen, die, inverband met hun plaats var. bestemming of de hun voorgeschreven reisroute geen gebruik kunnen maken van een der hiervoren genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. Voor de opkomst op 30 Juli a.s. worden geen extra-treinen ingelegd, zodat op die datum betrokkenen moeten reizen ingevolge hun lastgeving met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. De dienstregeling der extra-treinen, ingelegd voor de opkomst op 31 Juli a.s., zal op Woensdag 30 Juli a.s. worden bekend gemaakt. 2350 3? Verlofgangers! Wegens vertrek naar Indonesië te koop aangeboden een zui nige „Standard" automo biel type 1940. Wijtten- bachweg 44, Oegstgeest. Bromfietsenverhuur 50 stuks. Solex. Avros, Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 11 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd T. v d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro- fessorenwjjk). Keukenbuffet. Inboe del wegens vertrek, waar bij prima eiken moderne schrijfbureaux, dressoirs, uittrektafels, stoelen, lin nenkasten, wascommodes, ledikanten, spiralen, tafel- mangel. Vanouds vakkun dig adres enz.: A J. Hart- wijk, Burchtsteeg 4, Nieu we Beestenmarkt 79. telef. 24013—26627. Ook inruilen, herstellen. 3324 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1952 | | pagina 4