AUTO BANDEN GEBR. VAN IILDEN groeit talel RIJNSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN R.K. Vacantiebezigheden MAANDAG 28 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 WEER PRIESTERFEEST IN „ST. MARTINUS" Was er vcgrige week de Eerste plechtige H. Mis van pater Rood in de St. Martinuskerk, Zaterdag en Zondag waren weer hoogtij dagen in dezelfde parochie. Pater Theo Turkenburg, CS Sp, 20 Juli priester gewijd in de kapel van het Kasteel Gemect, kwam naar hier om zijn eerste Plechtige Dankoffer op te dragen. Zaterdagavond was dc blijde in tocht. Voorafgegaan door de muziek an Crescendo, werd de neomist op het kerkplein van St. Martinus opge wacht door de geestelijkheid der pa rochie en collega's, mitsgaders hon derden belangstellenden. Voor het kerkplein speelde Crescendo een feestlied. Daarna schreed de neomist met de herder der parochie, tussen een haag van verkenners en welpen, voorafgegaan door een stoet bloe menstrooiende bruidjes naar het al taar. Pastoor Kosters heette hem na mens de parochie welkom' en vroeg •voor zich en de gelovigen de eerste priesterzegen. Daarop volgde een kort Lof, waarbij de celebrant werd geassisteerd door pater Goossens als diaken en pater Blommenstein als sub-diaken, beiden van dezelfde'con- gregatie. en de eerw. heer C. de Groot, zoon der parochie, als ceremo- niarus. In het priesterkoor hadden de parochiegeestelijken plaats geno men. Zondag te half elf begon de eerste Plechtige H. Mis, aan het rijk ver sierde hoog-altaar. Presbytèr-assi- stens was pastoor Kosters, verder de zelfde assistentie als Zaterdagavond. Het zangkoor voerde uit een Mis van O. Ravenello voor 3-stemmig mannenkoor, onder het uitreiken der H. Communie Quam delicta van Ph. Loots en na de Mis de priestercantate woorden van pater Wiers, muziek van de organist der kerk, de heer J- van Roode. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor Kosters, die tot tekst had gekozen de woorden van het In- troitus der Mis van Zondag: „O God, wij hebben de gave van uw barm hartigheid binnen uw heiligdom ont vangen." Spr. ging na, hoezeér deze woorden uit Ps. 47 van toepassing zijn op dit grote feest. De familie Turkenburg mag haar tweede zoon zien in dienst van God; zij ziet haar offers bekroond. Ten huize der ouders werd van 2.304 uur een zeer druk bezochte receptie gehouden. Om 5 uur werd een plechtig danklof gecelebreerd met Te Deun?. Zo is op grootse wijze het priester schap weer geëerd. Sleutelbeen gebroken. Door eigen onvoorzichtigheid ontstond aan de Haarlemmerstraat een aanrijding tussen een bromfietsrijder en een motorrijder. Laatstgenoemde werd met een gebroken sleutelbeen naar een dei' Haarlemse ziekenhuizen ver voerd. De politie maakte tegen de bromfietser, die door onachtzaamheid de schuldige was, proces-verbaal op. Examens. Mulo B: P. van Zuy- len. Mulo A.: L. Aay, J. Braak Hekke, A. Gort, J. Maas, C. Pors, H. de Vries, W. v. d. Akker, R. Buurman en H. Deen. Toegelaten 4e kl. H.B.S. B: P. van Zuylen; tot le kl. kweekschool J. Braak Hekke; Fr. Floor; 3e klas HBS A.: R. Buuïman. Geslaagd voor acte M O. Frans A: W. Kuil. Middenstandsdiploma: de dames M. Glas, C. de Groot, F. Kortekaas, M. Philippovan Egmond, J. Ver schoor en P. v- d. Zande; de heren: P. H. Damen, B. Akkerman. A. Gort, J. Grinsven, H- v. d. Jagt, S. Kemp- kes, P. Kok, H. Rijnbeek, J. Schuit, P. v. Trigt, E. Theuns, S. Uitendaal, A. v. d. Water en P. v. d. Zwan. Diploma vooropleiding lingerie: K- v. d. Hoorn, R. Hulsebosch, V. Strob- be, A. Verhoeven, A. 'Weijers en N. v. d. Vossen. Diploma lingeri: N. v. d. Loo, L. van Nobelen, J. Peetoom, T. Peet oom, B. Philippi, A. v. Rooden, C. v. Rooden, C. Weijers en N. Weijers. Middenstandsdiploma. MULO A. Ned. Handelscorrespondentie, Typen, Steno-Nederlands, id. Engels en idem Duits: mej. W. van Dril. Geboren: z. van F. R. Out en J. M. van Lierop; d. van H. L. A. Nielsen en J. H. Kruyff; z. van J. T- Jonkheer en J. J. W. Clemens; van C. G. P. Hermans en J. C. G. Mulder; d. van G- Prins en C. P. C. van Nierop. Ondertrouwd: J. C. Hoogkamer en B. M. Muus. Getrouwd: J. van den Bosch en M. Oudshoorn. Overleden: Wed. H. C. Witteman Lomerse vr. 69 j. LISSE R.K. Uloschool. In de afgelopen week hebben een 16-tal leerlingen van de R.K. Uloschool „St. Domini- cus Savio" examen afgelegd en alle leerlingen slaagden, t.w- Henny van der Aart, Ans Barnhoorn, Jo van Bezu, Corry Bulten, Lucie Does wijk, Gré Elfering, Ans Kroon, Leny Vree burg, Jan Akerboom, Jan Beelen, Joop van Berkel, Kees Caspers, Leo Langeveld, Piet Meijer, Karei Veek en Piet Wassenaar, allen te Lisse. Voor het Mulo-diploma A slaagden 13 leerlingen; voor A en B slaag den 2 leerlingen en voor B één leer ling. Zowel voor de leerlingen als voor de leraren is dit prachtige resultaat een extra-felicitatie waard, temeer daar de opleiding 3 jarig is. Personalia. Mej. M. van Dijk, slaagde voor de akte L.O. Engels. A. P. Rooijakkers slaagde voor het Mulo-diploma A. Benoeming. De Eerw- Broeder Hubertus van de H.H. Engelbewaar dersparochie is benoemd tot hoofd der B.L.O.-school te St. Willebrord. SASSENHEIM Fa. Wesseling nam nieuwe loods in gebruik. Zaterdagmiddag om half vijf verzamelden zich een aantal genodigden bij de nieuwe loods aan de Oosthaven om getuige te zijn. dat deze loods officieel door de burge meester zou worden geopend. Een der directeur van de Fa. Wes- seling, de heer J. Wesseling, zeide in zijn welkomstwoord, dat het geen al gemeen gebruik is, dat een nieuwe loods officieel door de burgemeester wordt geopend. Het was echter juist door de zeer gewaardeerde medewer king van het college B. en W. en de gemeenteraad, dat deze loods tot stand kwam. Door het maken van een omleidingsweg en een vaste brug over de Oosthaven werd de Fa W. zeer gedupeerd en met haar vele an deren. Spr. dankte het gemeentebe stuur dan voor de spontane mede werking. Hierna sprak de burgemeester. Deze betoogde dat de Fa. W. een zeer grote rol speelt in het commerciële leven van Sassenheim. Hij kon noodzaak van de loods dan ook zeer goed indenken en verheugde zich met de firma ovér de totstandkoming van het gebouwd. Met de wens dat deze loods mocht bijdragen tot de groei van het bedrijf in lengte van jaren, verklaarde de burgemeester deze loods voor geopend. De loods is zeer modern ingericht. De boten kunnen vanuit de loods van brandstof voorzien worden. Dit is reeds een groot voordeel daar deze brandstof vroeger per vat moest worden aangevoerd. Alles ziet er zeer solide uit. Het terrein er om heen is eveneens goed in orde, zodat men de grote drukte die nu komt gerust kan afwachten. VOORHOUT Nieuw bedrijf. Wat in Voor hout ontbrak was een service-sta tion en garagebedrijf. Nu is het er. In samenwerking met de Shell heeft de firma Chris Bierman in het grote nieuwe pand Heerenstraat 5456 en garagebedrijf en service-station geopend, wat er zijn mag. Het is een geheel nieuwe zaak, modern en fris met een smeerstation er aan verbon den. Het medeleven van velen kwam tot uiting in de tientallen fraaie bloemstukken. Aanwezig waren de (Advertentie) burgemeester, de wethouders cn de gemeentesecretaris, vele autobezit ters en als vertegenwoordigers der Shell, de heren v. d. Luur, Holdert, Plesman en Lodder. Burgemeester de Graaff richtte woorden van gelukwens tot dc fa milie Bierman met deze heugelijke dag. Ook de heer van der Luur voer de het woord. De heer H. A. Allard slaagde voor het B-gedeelte van het examen voor hoofdonderwijzer. De vierdaagse. De heer E. v. d. Hooff, Rijnsburgerweg heeft met goed succes de vierdaagse afstands mars te Nijmegen voor de 16e maal volbracht. Hij is 56 jaar oud. Ook de dienstpl. soldaat Jac. Op- penheim, heeft voor de eerste keer met succes hieraan deelgenomen. WARMOND „St. Matthias". In de laatstge houden bestuursvergadering van „St. Mattias" werd besloten aan de to neelafdeling een z.g. „beginners- groep" te verbinden, waarvan per sonen vanaf 14 jaar lid kunnen zijn. Het is de bedoeling om door deze groep 3 maal per jaar een Zondag middaguitvoering te laten geven. De leiding zal berusten bij de heer D. Duijnhoven en G. G. van Elburg. Zondagmiddag 19 October a.s. zal de eerste uitvoering worden gegeven. De eerste normale uitvoeringen van de afd. zullen gegeven worden op 12, 18 en 19 October met het to neelspel „Zo helpe mij De Kerstuitvoeringen hebben plaats op 26, 27 en 28 December en de Vas tenavonduitvoeringen op 8, 14 en 15 Febr. 1953. Bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan in 1935 zal een toneelwed strijd worden georganiseerd op 12, 19, 26 April en 3 en 10 Mei 1953. Mej. H. G. M. Paardekooper slaagde voor het examen Mulo-A. Zij was leerlinge aan de R-K. Avond- Mulo te Leiden. Vcwï de HAAGSE POLITIERECHTER. Rare methoden. Een loodsknecht uit Woubrugge was aan het voetbal len. De bal kwam in de tuin van zekere v. T. en de knech haalde de bal er weer uit. De eigenaar van de tuin had hierover een aanmerking gemaakt en de loodsknecht had hier op de broer van de eigenaar mishan deld. De verdachte vertelde hoe die broer hem eerst een duw had gege ven. Drie getuigen hadden anders verklaard. De officier van justitie was er van overtuigd dat verdachte er nog steeds niet van doordrongen was dat de schuld alleen bij hem lag en eiste 40.boete of 20 dagen. Het werd 25.of 15 dagen. Voor steunfraude veroordeeld. j Een los-werkman en zijn collega uit I Nieuwe Wetering hadden steun van de gemeente Alkemade. Toen zij ech. ter weer werk hadden gaven zij dit niet op en zij bleven naast hun loon de steun toucheren. De verdachten waren- een handeltje begonnen, maar zij beweerden er niets op verdiend te hebben. Voor de politie hadden zij een tegengestelde verklaring afge legd. De eerste verd. was al eens veroordeeld. De ander was reeds zes maal veroordeeld. Voor valsheid in geschrifte eiste de officier van ju stitie tegen de een 25.boete en twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en tegen de ander veer tien dagen gevangenisstraf. Het werd 20.boete of 10 dagen de een en 10.of 5 dagen voor de ander. 30.boete voor belediging van agent. Bij verstek behandelde de Haagse politierechter de zaak tegen een varensgezel uit Katwijk a. Zee, die de agent J. R. had beledigd. R. had de man op 12 April j.l. opge bracht bij een volksoploopje, omdat hij tegen de agenten begon te schel den. De collega had niet gezien dat verdachte had geroepen. Men had altijd veel last van het publiek, ver klaarde de beledigde agent. De ver dachte had gedeeltelijk ontkend. 40.of 20 dagen eiste de officier van justitie. De politierechter deed er een tientje af. HAAGSE RECHTBANK. Drie maanden voor valsheid in ge schrifte. Wegens valsheid in ge schrifte te Leiden stond een hande laar uit Voorschoten terecht voor de Haagse Politierechter. Eerst had ver dachte ontkend, later had hij een an dere houding aangenomen. De rech ter nam het hem vooral kwalijk, dat hij een man in een armelijke woon schuit voor de gek had gehouden. Tweemaal was verdachte al veroor deeld. Hij had ditmaal een valse ces- siè laten opmaken. Een Oneerlijk ka rakter, concludeerde de officier van justitie en hij requireerde drie maan den gevangenisstraf. De verdachte vroeg een voorwaardelijke straf. Con form de eis werd verdachte veroor- I van de drank af was. Uitspraak deeld. I Augustus. Vader hield dochtertje van school. In hoger beroep verscheen voor de Haagse Rechtbank een hulpgaar- der uit Boskoop, die door het Kan tongerecht was veroordeeld tot 60 boete of twee maanden. Hij had niet gezorgd, dat zijn docthertje die leer plichtig was, regelmatig de Nijver heidsschool te Alphen aan den Rijn bezocht. De feiten erkende hij, maar de omstandigheden waren er zijns inziens naar. Hij had een zeer groot gezin en kampte met ziekte. Een van zijn kinderen had St. Vitusdans, zo vertelde hij. De officier van justitie, mr. Lulofs, begreep het niet goed: „Omdat het kind geen fiets had?", informeerde hij. Het misverstand was spoedig op gelost, want inderdaad bleek later zijn dochtertje geen fiets meer te heb ben gehad en toen naar een school in Boskoop te zijn gezonden. De of ficier van justitie requireerde thans, evenals bij een vorige overtreding van verdachte, 50.boete of 25 dagen. De verdachte vond het erg hoog. De rechtbank zal 5 Augustus uitspraak doen. Gevestigd van 21 tot en met 26 Juli: T. M. van den Berg. religieuse. Zoeter- woudsc Singel 33: B. P M. Thijssen— Berkhout, H. Kerkgracht 24; M. T Ber- tels. cheffin wolfabr.. Lammensch.weg 187; W. J. M. BernsenBlonk, Berestr. 157; G. van den Bos. naaister. R. en Schickade 79; D. A. J. Bosch, monteur, Rijnsb.weg 2; J. J. dc Bruijn en fam.. bankemployé, Breestr. 79; A. J. E,JK- man, Zoeterw. Singel 101: E. Goed koop—de Goede, Lorentzkade 13; W. H. Gorter, de Gijselaarstr. 1; C. J. A. van Laar—Groenendijk, Wolmaranstr. 20; C. A. M. Gutjahr. Rijnsb.weg 93; F J. Hanrath, electriciën, J. v. Hout- kade 30; N. J. van der Heijden, wachtm. rükspol., Marisln 35; H. W. Hozee en fam huisknecht, Vreewijkstr. 16; G. F. C. Brouwer—Koning. Noordeinde 19; J de Koning, grondwerker, Lusthofln 33; J van der Kwaak, landarbeider, Oran- ifcstr lb; A. M. Leeman. Zoeterw. Sin gel 47; J. P. F- van Lent, Plantsoen 53; G. G. Nijssen, religieuse, Pelikaanstr 1 G A. Onderwater, verkoopster, W. Sin gel 80; H. T. Oudhof. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; M. Koopmans—Over- duin, Zoeterw. Singel 62; C. M. Pdt, dienstbode, Roodenburgerstr. 72; IL «l. Pfaff, korp. ziekenverpleger K.M., Gal gewater 9; M. T. P. Pieters, marechaus see, Rembrandstr. 27; J. J. A. van Pop- pel. wever, Nieuwsteeg 10a; H. Prins, schipper binnenvaart, Binnenlaan 8; C. K. Sih, keukenknecht, Pietersk. Choor- steeg 26; A. R. van Sloten, beroepsmil.. Alexanderstr. 45; A. Eiserman—Smid en fam.. Oude Vest 223; P. Smit hu p i d. huish.. Vreewijkstr. 8; R. A. Snell, W. Singel 75; J. C. J. Stal. Vrouwen kerksteeg 12; H. Stikkelorum v. d. Werffstraat 45b; J. Stipdonk, Nieuwe Rijn 96; T. C. Thijsse, dienstbode, Nw Rijn 7a; J. T. J. Tibboel en fam., foto graaf. W. Rozenstr. 58a; G. Veenstra, Morsweg 6; Wed. E. J. I. M. Hogen- stijn—Vermeulen, Plantsoen 25; W. Vermeulen, huishoudster, W. Singel 71; A. v. d. Veen—Wiersma, Fagelstr. 23; G. G. Wissema en fam., paleontoloog, Lijsterstraat 8. Vertrokken van 21 tot cn met 26 Juli: J. Boer en fam., Sumatrastr. 96a, Zoe- termeer, J. Hoornst. 31; W. Boonstra, Lindestr. 17, Heerenveen, H.Veen Breed- pad 23; H. Boot en fam., Hoogl. Kerk gracht 31, Amsterdam, Vijzelstr. 109 hs I; J. Bosveld en fam., Fr. v. Eedenlaan 32 Oegstgeest, Duivenvoordestr. 41; J. Brasker, Calandstr. 29, 's-Gravenhage. Schimmelweg 463; P. C. Brinkerink, Leeuwerikstr. 16, Oostvoorne, Kerk plein A 84; H. Brinkgreve en fam., Lo rentzkade 39,Hellendoorn, Dahliastr. 7; K. M. M. A. HamerlynckBrooijmans, Korevaarstr. 11c, België: A. M. v. Die- men—de Bruijckere, Beestenmarkt 1 la Verenigde Staten van Noord-Ame- rika; C. J. Burgersdijk, Plantsoen 71, Denemarken; A. H. Corpel, P. Heinstr. 20. Zuid-Afrika; A. C. Das, H. Morsweg 34, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 54; C A. J. Dessing, de L. de Kanterstr. 28b, Gouda. Westhaven 45; P. G. van Diest, v. Hogendorpstr. 15, Hoensbroek, Deitistr. 75; E. van Dooremaal. Oude Vest 49, Wassenaar, v. Bommelln 14; L. J. Drukker, Steenstr. 5. Delft, Es- doornln 10; S. van Kuyk—Flippo. Ja- vastr. 2, Voorschoten. Molenln 27; Wed. J. v.- d. Burg—van Ginkel, St. Buysing- slraat 26, Wissekerke, Kamperland Veerweg B 178; H. Graafmans, Dahlia straat 23a, Zuid-Afrika; H. J. Grob- bink, H. Morsweg 106, Zutphen, Coc- hoornsingcl 3; J. H. Hammink en fam., Houtln 8, Enschede, Getfertsingel 122; N. G. H. Vroom—v. Hceringen en fam., Haven 1. Zuid-Afrika; J. H. den Heeten, Fruinlaan 7, Ermelo, Groeneweg 37; L. S. T. HoogendUk, Rijnsb.weg 31d, Rot terdam, Prof. Bol kin 1; C. Ouwerkcrk- v. Hooidonk, Middeelstegracht 155a, Arnhem. Noordpad 43; W. A. Houwink, a. b. „Simmerwente" ligg. Scheeper.- kade, 's-Gravenhage. Kwartellaan 19; P. Jansen. Oude Vest 97, Nijmegen, Muchterstr. 19; W. H. de Jong. Rijnsb. weg 22, 's-Gravenhage, Thorbeckelaan 683; J. C. Klerks, woonschip „H 9156" ligg. veilingterrein, Alphen aan den Rijn, Gouwsluiseweg 34; G. Klootwijk, Kersenstr. 25, Hilversum, C. van Outs- hoornlaan 10; G. F. Knijnenburg, Re- sedastr. 4, Zuid-Afrika; M. A. H. Dc- ronLaming, Oude Singel 98, Tilburg, Roggestr. 30; H. van der Leeuw cn fam., W. Singel 95. Voorschoten, Kon. Julianalaan 13; M. E. van Leeuwen, H. Rijndijk 114. Zoeterwoude, Weipoortse- weg 59; T. N. Liem, Groenhovenstr. 23, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 88; Y. M. Marringa, W. Singel 37, 's-Gravenhage, v. Hogenhoucklaan 122; Wed. J. C. Hof- straMater, Kapteynstr. 61, Sassen heim, Hoofdstr. 82; J. A. Moschella, Rijnsb.weg 29b, Verenigde Staten van Noord-Amcrika; H. K. Muller en fam., lië; Wed. N. van Gellecum—de Smit. M. Treubln 19. Amsterdam, v. Spilber- genstr. 86hs; W. Snocks, Spieghelstr. 29. Nieuw Zeeland; M. Sommeling. Vreewijkstr. 6, Delft. Brasserskade 76; Hendriksvan Tongeren, Volders gracht 36, Vlaardingen, Billitonstr. 55a; D. A. H. Du Toit en fam., Rijnsb.weg 5, Zuid-Afrika; Th. J. J. Uljee, v. Hogen dorpstr. 13, Zuid-Afrika; C. J. Verbiest en fam., Huizingastr. 5a, Zuid-Afrika; H. Vis, Rijnsb.weg 31, Nieuwer Amstel, Wolfert van Borsselenweg 21; M. F. van de Vlierd, Rijnsb.weg 31, Buurmalsen, B 26b; K. Vos en fam., Coornhertstr. 21. Zuid-Afrika; T. Westerhoven, Hooi gracht 55, Centrale Bevolkingsregister; L. J. Wetselaar, Utr. Jaagpad 79, Zuid- Afrika; J. H. Wolvers, Zoeterw.weg 54, Amsterdam, Valeriusstr. 176. UITVAART A. C. B. v. BEUKERING. Hedenmorgen werd onder zeer gro te belangstelling in de parochiekerk van de H. Petrus de H Mis van Re quiem opgedragen vooi* de heer A. C. M. van Beukering, die de vori ge week Vrijdag na een korte on gesteldheid vrij plotselig is overle den. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Th. M. Beukers. Hierna vond om half een op de R.K. Be graafplaats aan de Zijlpoort de ter aardebestelling plaats. Onder de aan wezigen bevonden zich o.a. de he ren J. C. J. Lambermont en C. Linden hoff, resp. voorz. en secr. van de R.K. Ned. Middenstandshond, leden Leid- se Bouwcombinatie, leveranciers, col lega's, bestuur collectantencollege St. Petrusparochie, bestuur Leidse Bond voor Huiseigenaren, de heren B. J. Huurman, P. C. A Ten Broek en J. Ravenstein namens de Bouwcombi natie Zoeterwoudseweg en de Leidse Bouwkring, de heren L: Zitman en J. Olivier namens de Ned Aannemers- en Patroonsbond voor de bouwbedrij- beaarding werd verricht door pastoor Beukers. Vele kransen dekten dft>baar. ONTSPANNINGSMIDDAG VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE KINDEREN. Aangezien het bestuur van de Mytyl Stichting voor Leiden en Omstreken bleek, dat voor de reeds aangekon digde ontspanningsdag ruime belang stelling bestaat, besloot het deze mid dag plaats te doen vinden op Woens dag a.s. Deze middag zal bestaan uit twee gedeelten; t. w. een rondvaart per boot door Leiden te verzorgen dooi de Gebr. Harland, en b. een poppen kastvoorstelling, etc. in Restaurant Oud-Hortuszicht aan de Witte Singel te Leiden, te verzorgen door de Gebr. Devilé. Tevens zullen de kinderen hier een tractatie ontvangen. De boot vertrekt vanaf de Beesten markt precies op tijd. Eventueel meegebrachte invaliden- agentjes worden door medewerkers 1-1^,. +.-.aTir>Vi+ 'v-s.n ppn hpütl llirsl ld onder toezicht'van een bestuurslid naar Oud Hortuszicht gebracht, op dat dc kinderen hier zo gemakkelijk mogelijk kunnen zitten. Voor de boot verdient het wellicht aanbeveling, voor de kinderen een kussen o. i. d. mede te brengen. Ove rigens is E. H B. O. hulp aanwezig. De rondvaart duurt één uur. De boot legt dan aan vóór Oud Hortus- zicht alwaar de middag in een zaal van dit restaurant wordt voortgezet. Om plus minus half zes is het „feest" teneinde. De deelname voor de kinderen als mede voor één der ouders is gratis. Mocht het onverhoopt 's middags egenen, dan vervalt de rondvaart, doch wordt de gehele middag gehou den in Oud-Hortus2icht, beginnende om twee uur. HENGELCOMPETITIE. De stand na de 3e wedstrijd is als volgt: A-klasse: VIOS 15 p., Onder Ons Nieuws in de regen Besy; meisjes en jongens! Het spijt ons allemaal heel erg, dat het vandaag zulk slecht weel was en we hopen natuurlijk op be ter weer. Wanneer het morgen nog zou re- tenen, zullen wij jullie weer in en- ele gymnastiekzalen en andere lo kalen prettig proberen bezig te hou den. Voor de St. Petrusparochie is er evenwel een moeilijkheid. Twee gymnastieklokalen in die parochie worden namelijk geschilderd en we kunnen daar dus niet terecht. Voor de St. Petrusparochie geldt daarom de volgende regeling: Wanneer het regent, verwachten wij 's morgens alleen de meisjes, dat is dus groep 26. 27, 28, 29 en 30, 36 en 37 en des middags alleen de jongens, dat is dus groep 21, 22, 23, 24, 31 en 32. Deze regeling geldt voor alle drie de weken van de Vacantiebezighe den, wanneer het regent. Bij goed weer gaan morgen alle gewone programma's door. Stedelijk secretariaat Kath. V acantiebezigheden A. NEUWAHL-SANDERS. Voetbaltournooi Leidse parochies. Op verzoek van het Comité v. Vacantiebezigheden, organiseren de beide R.K. Voetbalverenigingen VNL en Docos eer. voetbalcompeti tie tussen de 4 parochies. De wed strijden worden gespeeld op het VNL-terrein en zullen 2 x 20 min. duren. Voor deze competitie hebben 6 elftallen ingeschreven, welke el kaar in de komende weken, eenmaal zullen ontmoeten. Het proramma voor dc beide eerste wedstrijdmid dagen ziet er als volgt uit: Donderdag 31 Juli: 2 uur: Harte- burgSt. Joseph 2; 3 uur: Haagweg —St. Jozef 1; 4 uur: St. Petrus 1St. Petrus 2. Vrijdag 1 Augustus: 2 uur: Haag- wegSt. Jozef 2: 3 uur: Hartebrug St. Petrus 1; 4 uur: St. Petrus 2 St. Jozef 1. De programma's voor dc wedstrijd middagen in de komende weken, worden weer tijdig in de Leidse Cou rant bekend gemaakt. Door het comité v. Vacantiebezig heden is een prijs beschikbaar ge steld voor de winnaars van het tour- nooi. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE OVERDEKTE Zaterdagavond weiden in dc Leid se Overdekte weer zwemdiploma's afgenomen, een driemaandelijks te rugkerende gebeurtenis, welke bc-l(, wijst, dat er gestaag doorgewerkt wordt om steeds meer mensen de kunst en het genot van het zwem men bij te brengen. De heer Visser opende deze avond met een kort welkomstwoord tot de vele belangstellenden, waarna hij donk bracht aan de examinator, «je beer Lut, die zijn vacantie had on derbroken om aanwezig te kunnen zijn. De heer Visser wees vervolgens nogmaals op het grote nut van het zwemmen, waarbij hij toch vooral de ouders op het hart drukte hun kinderen zwemmen te laten leren. De Leidse Reddingsbrigade gaf daarna verschillende demonstraties, o.a. blindzwemmen onder en boven water. Met toelichting van de heer Linschoten werd vervolgens divers reddingsmateriaal gedemonstreerd. Daarna vingen de proeven voor het zwemdiploma aan. De resultaten Viermaal dronken. Op 22 Sept. 1951 had een koopman uit Leiden 's middags in de St. Aagtenstraat ge lopen, terwijl hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. Dit v/as al de vierde maal. Hij was nu veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf en plaatsing in een Rijks werkinrichting voor zes maanden. Van dit vonnis was hij in beroep gekomen bij de Haagse Rechtbank. De officier van justitie verzocht het vonnis van de kantonrechter te beves tigen. De verdachte betoogde dat hij ALPHEN AAN DEN RIJN Raadsvergadering uitgesteld. De vergadering van de Raad dezer ge meente, uitgeschreven tegen Maan dag is nader bepaald op Donderdag 31 Juli a.s. des avonds te 7.30 uur. Jaap Ram B-kampioen. De Al pheuse athleet Jaap Ram van de AAV '36c behaalde op de nationale kampioenschappen voor B-klassers, welke verwerkt v/erden op de sin- telbaan aan de Laan van Poot in Den Haag de kampioenstitel op het num mer polsstokhoogspringen met een sprong van 3 meter. Soldaat L. Borst is ^ls leerling vlieger naar Amerika vertrokken. BOSKOOP SERENADE OP HET WATER. Ter gelegenheid van het 65-jarig huwelijk van het echtpaar Colla, wo trouwen Zaterdagavond een serena de te brengen. Di: ging niet zo een voudig aangezien de woning langs def smalle kant van de Gouwe gelegen is. In verband hiermede werd de mo torboot van de Wed. Bos beschikbaar gesteld en zo kon Excelsior aan de Oostzijde van de Gouwe op de luiken van deze boot plaats nemen en varen de op de Gouwe de voorgenomen se renade brengen, hetgeen onder grote belangstelling plaats vond. Dat dit ook bij de beide oudjes in de smaak viel. bleek v/el, daar zij op de maat van de muziek nog een dansje maak ten. De muzikanten kregen een ver frissende dronk en een rokertje, ge paard met woorden van erkentelijk heid. Eecrlijke vinder. Tot haar grote schrik bemerkte Zaterdagmiddag een inwoenster, dat zij tijdens het win kelen haar portemonnaie, inhoudende 35.hetgeen haar gehele bezit uit- nende aan de Zuidkade. had de Har-1 maakte, verloren had. Ten einde raad monie Excelsior besloten om deze ge-1 spoedde zij zich, levend tussen hoop b. „Veelgemeten" ligpl. Kalvermarkt,. 12 p., DVV 11 r KNG 10 p., De o k vwiiMiit Bliek 10 p., DVS 10 p., Zaalberg 8 p., Hengelsport 8 p., De Voorn 8 p., De Ruisvoorn 7 p.. De Forel 6 p., De Leede 3 p. B-klasse: Hengesport 14 p., DW 12 p., DVS 8 p., De Ruisvoorn 6 p., KING 6 p., Wassenaar 2 p. LEIDSE REDDINGSBRIGADE. De volgende leden van de Leidse Reddingsbrigade hebben Zaterdag middag met succes deelgenomen aan de door de Katw. Reddingsbri gade uitgeschreven jaarlijkse zeepres- Canada; J. H. Riethoven, Zoeterw. Sin- j tatietocht 1.500 meter zwemmen. Mej B Rietberg, mej. R. v. d. Hoeven. De heren A. A. Grimbergen, J. Heijkoop, C v. d. Linde, A. Linschoten, D. Mon- tanus, L. Plug, T. v. d. Steen en P. H. Stouten. Achttienhoven a.b. Vechtdijk t.o. Roo sendaal; R. A. Nagel. Boerh.laan 51, Voorburg, Ln v. N. Oosteinde 362; J. de Neef, Rapenburg 110, 's-Gravenhage, de la Reyweg 522; E. M. van Nieuwkerk, Sophiastr. 22, Canada; J. E. van Oos- trom, Rijnsb.weg 10, Voorburg, Dam- sigtstr. 62; M. v. d. BoschOudshoorn, Rijnsb.weg 34, Hillegom, Ambachtstr. 76; Wed. B. de HaanPaauw, Middel weg 5a. Rijnsburg. Vliet N.Z. 7; G. A. Patrouilje, Rapenburg 59, Westwoud, Zittend 8; J. W. Perdeck, de L. de Kan terstr. 32, Amsterdam, Haarl.meerstr. 157 II; G. Pet, Munnikenstr. 72, Rijs wijk Z.H., Broekslootkade 83; A. T. Post, Rapenburg 59. Wieringen. Gemee- nelandsweg 86; N. C. Pijl, W. Singel 45, en vrees, naar het politiebureau, ten einde aangifte te doen van haar ver lies. Wit schetst echter haar verba zing en haar vreugde, toen zij aldaar aangekomen, vernam dat haar bezit reeds als gevonden was aangegeven, door een pl.m. 14-jarige eerlijke vin der. Tot tranen geroerd repte zij zich naar het opgegeven adres om haar dank kenbaar te maken. Een compli ment voor de eerlijke vinder, die ondarks zijn jeugd een lichtend voor beeld is voor hen, die er in vele ge vallen anders over denken. ZOETERWOUDE E.H.B.O. Na de cursus onder leiding van dokter Wybo Kortmann cn instructeur B. L. den Bof uit Voorschoten werd Donderdag- en Vrijdagavond door de doktoren Kortmann en Postma uit Leiden een examen afgenomen. Geslaagd zijn de dames mevr. van der Salmvan der Kroft, Barbara van Klink, Fien van Leeuwen, Nel van Leeuwen, To Paardekooper Pd., de zeereerw. heer Seb. van Beurden en de heren A. Knul, A. Kogvoet en C. Overde- vest Jctz, RIJP WETERING Geslaagd tc Haarlem voor het diploma vakbekwaamheid in het schilderen de heer L. C. Schrijvers. Burgerlijke Stand Geboren: Maartje, d. van H. Krijgs- nan en L. Haasnoot; Bernadetta Ma ria Cornelia, d. van G. Th. de Jong en A. J. W. Ruiter; Johannes Jeco- bus, z. van W. Boom en J. den Os; Hermanus Petrus, z. van S. de Jong en M. H. Karremans; Gerard, z. van A. Gast en H. C. C. M. van Wijk; Willem Johannes Edgar, z. van W. Verra en L. H. A. Coret; Cornelia Ca- tharina Christina, d. van N. A. Dek ker en J. van den Berge; Johanna Catharina, d. van N. H. van der Zwaan en A. G. Kortekaas; Cathari na, d. van P. G. van der Neut en E. P. Stoutjesdijk; Reinie Gerda, d. van G. W. van Brecht en J. van Egmond; Frank, z. van H. F. Premsela en E. R. van Teutem. Geboren: Marijke Anneke Barbara, d. v. A Saber en B. P. Eggink; An ton Hans, z. v. J. A. Graafmans en J. Ouwerkerk, Adrianus Gerardus Hermanus, z. v. A. de Bruin en C. A, G. Keetman; Maria Catherina, d. v. W. Warmerdam en C. Taverne. Overleden: A. M. A. Voermans, dochter, 2 jaar; A. C. M. van Beuke ring, man, 54 jaar. Overleden: P. Vis man 45 j. zijn: Dames cn meisjes A: Clarietje Kok. Dini Rijneveld, Johanna Clara Smit, Petronella Fontein, Adric de Joode, Anneke de Koning, Sari Harland, Ca- thrientje v. Twillert, Henny v. d. Laan, Willy v. Vliet. Trientje Noort. Elly v. Hal, Ria de Graaf, Anneke Vogelaar, Hinde Moraal. Elly v. Leeuwen, A. v. d. Laan, Josje Kloos, Janny Zandber gen, Lia Bunschoten, Elly Terdengen, Duveken Engels (Wass,), Ria Pilancn, Adrie v. d. Akker, Co de Jonge, Mary Niebocf, Alienc v. Wieringen, Anneke Konijnenburg, Liesjc Bekooy (Wass.), Co Vogelaar, Henny Hoegen, Joke v. Wingerden, Petra 'Irip, Sari Kooyman, Suz, de Groot, Marijke tie Haas, Ria v. Hal, Joke Arentzen, Rietje Noort, mevr. A. D. BooyBotter, mevr. S. P. Groen- v. Klink, mevr. H. BogertWijntjes, mevr. A. Hulsbergen Henningv. Zijl, Martha Zweers, Bea Sira, Greta Troost. Heren en jongens A: Hans Metz. Jo- han Eric Trip, Kees Jan Nauta, Jclko v. Beek, Hans Vogelaar, Hans de Haan, Aad de Rode, Cees v. d. Akker, Roelie v. d. Zeeuw, Diederlck Trip, Ronnie Wielinga, Nico Booy, Gerard Boter, Gerard v. d. Berg, Dol! v. cl. Laan, Cok Geest, Jan Dijkstra, Huib Roe- loffs, Cecs Zaalberg, Wim v, d. Hoogt, Jan Smit, Willem Frcdcrik Neuteboom, H. Veiema, Teun v. Egmond, A. J. Rozemeyer, C. J Franeken. A. H. Vos, Wil Roorda, Henne Bouter Dames en meisjes B: Hanny Coster. Marijke Coster. Janny de Joode, Elly v. d. Akker. Linekc Kooreman. Frida Voortman. Elly de Bruyckere, Anneke Brink. Marian Wilschut, Wllly Arentzen. Aukje v. d. Geest. Jacoba J. Verkley, Thea Wijntjes, Grcta de Bruyc kere. Tineke v. Barneveld, Joke ten Napel, Irene Hansen, Greetje de Graaf, Miep Abspoel. Annie Binnendijk, Mien Versteen, Jacquiline Schoenmakers, J. d. Eykel. Heren en jongens B; Frans Koopman, Frans Carel Fontein, Willem H. J. Stork, Pietcr Smit, Rens Haanstra, Peter Ger- brandt, Albrecht Pommen, Peter Hoo- geveen, Wibo Roozen, Jacob Roest. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 Juli. Vee. Aanvoer 1483 stuks, waarvan 967 vette koeien en 516 varkens. Prijzen: vette koeien 2.70—2.85, 2 50—2.70, 7 2.202.40, varkens 2.18, f 2.16 en 2.14 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer als vorige week, han del kalm, prijzen als vorige week, prima's boven notering; varkens aan voer iets ruimer, handel kalm, prijzen leven lager, zware slecht te plaatsen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3