DUINSTREEK RIJNSTREEK Geldlening van f 2.500.000 voor enige kapitaalswerken Fantastische sprookjestuin door burgemeester geopend Jimte GOLF ZATERDAG 26 JULI 1952 de le1dse courant eerste blad - pagina 3 Gemeenteraad Leidschendam In een schrijven aan de gemeente raad zetten B en W uiteen, dat de gemeente te kampen heeft het grote moeilijkheden betreffende het slui ten van geldleningen. Het gevolg hiervan is, dat belangrijke bedragen aan kasgeld moet worden opgeno men voor het financieren van kapi taalswerken o.a. voor het .Tehuis voor Bejaarden en voor de bouw van de 44 woningen aan de Nieuwstraat. Voorts zijn er verschillende werken voor de gas- en electriciteitsvoorzie- ning met kasgeld gefinancierd en moet ook voor de kosten van de in aanbouw zijnde 19 woningen een de finitieve dekking worden gevonden. Voor het voeren van een gezonde financieringspolitiek is 'het noodzake lijk, dat zo spoedig mogelijk tot con solidatie van deze zgn. vlottende schuld wordt overgegaan. -De schaar ste aan kapitaal heeft bovendien tot gevolg, dat allerlei zeer noodzake lijke voorzieningen achterwege moe ten blijven. Nieuwe kapitaalswerken mogen nl. niet worden uitgevoerd als niet te voren vaststaat dat de de finitieve dekkingsmiddelen beschik baar zullen zijn. De woningbouw moest daardoor stagneren, zó zelfs, dat van het voor het jaar 1952 toe gewezen bouwcontingent vrijwel niets kon worden gerealiseerd. De snelle groei van de gemeente eist, dat tijdig allerlei voorzieningen worden getroffen. B en W denken in dit verband aan het aankopen en bouwrijp maken van gronden, aan uitbreiding van het gas- en electrici- teitsnet, aan scholenbouw, enz. enz. Deze toestand vervult B en W met zorg en zij hebben daarom bij her haling pogingen gedaan, kapitaal aan te trekken, om zodoende de im passe, waarin de gemeente geraakt is, te doorbreken. Het bankierskan toor Labouchere en Co. en de Neder landse Middenstandsbank tev Amster dam zijn bereid 'n door de gemeente a pari uit te geven obligatielening, groot 2 1/2 millioen gulden, over te neiwen tegen een rente van 4 1/2 pet. De raad heeft over dit voor de ge meente zeer belangrijke advies in-'n spoedvergadering van gedachte ge wisseld. De heer H. de Ruyter verklaarde zich namens de beide christelijke partijen voor het voorstel, maar stelde daarbij de eis dat na de con solidering van de lopende leningen het resterende geld uitsluitend zal worden gebruikt voor de woning bouw, welke voor Leidschendam een uiterst urgent probleem vormt. Ook de heer J. van Beek (KVP), had ernstige bezwaren tegen een obligatielening, maar gedwongen door de nood zal spr. daaraan zijn stem geven indien, zoals de heer De Ruyter reeds had aangegeven, 't res terende geld voor de woningbouw zal katwijk Roode Kruistent op Badweg. Dinsdag a.s. zal in een tent op de Badweg o. 1. v. het Roode Kruis de verkoping beginnen van de voor werpen en handwerken, die in de loop van het jaar door patiënten van het Roterdamse Zeehospitium zijn vervaardigd. De tent blijft 14 dagen voor verkoop geopend. lisse „Advendo". Door de Hengel sportvereniging „Advendo" is beslo ten, dit jaar wederom een jeugdwed strijd te organiseren voor jongens van 13 tot en met 15 jaar. De wed strijd zal worden gehouden op Za terdagmiddag 2 Augustus. Vertrek vanaf de Rolbrug 's middags 2 uur per fiets. Deze wedstrijd is gratis en er zijn weer vele mooie prijzen. Bij de volgende adressen kan men zich opgeven voor deelname: S. J. Slobbe, Romijnstraat 31, Lisse; D. Kaptein, Oranrjelaan 60, Lisse; W. Maarschalk, Crocussenstraat 12, Lisse; J. Laan, Beatrixstraat 11, Lisse; A. van Briemen, Lisserdijk 455, Abbenes. De opgave tot deelname kan geschieden tot uiterlijk Donderdag 31 Juli. Geb.: Thomas A., z. v. J. Slager J. J. A. Bil; Johanna G. M., d. v. C. Th. v. d. Bos en J C. M. Vreeburg; Johannes M., z. v. P Kleijhorst en J. M. Lieverse; Margaretha C. M., d. v. G. A. Walraven en M. Turenhout; Dirk, z. v. H. Abbink en C. J. Have naar; Dirk A., z. v. M. van Waveren en G. Philippo; Yvonne B. W. M., d. v. G. A. Buschman en J. M. Vink. Ondertr.: Jan W. Boer, 30 j., te Ro den en Elisabeth Buurman 26 j.; Hen. d rik us W. Dofferhoff, 24 j., te Den Helder en Johanna M. van der Zwet, 24 j. Overl.: Gerarda C. J. Beijk, 39 j., echtg. v. G. W. Baars Bulten. Voor het u.l.o. examen slaagde mej. M. Lefeber. noord wijkerhout Tot adjunct-commies ter ge meente-secretarie is benoemd de heer B. J. A. M. Velge, adjunct-commies le klasse ter gemeente-secretarie van de gemeente Mook. Geboren: Adriana Maria, d. van J. J. Ruigrokvan Kampen; Wilhel- mina Johanna Paulina Maria, d. van S. W. Ruigrokvan Haaster; Alida Susanna Cornelia, d. van J. Otte— Rolvers. Gehuwd: A. Waasdorp en P. A. Looijestijn; J. W. v. d. Zalm en W. E. van Gijlswijk; G. v. d. Wolf en C. M. Gort. Overleden: J. A. J. de Jong, 80 jaar e-htgenoot van M. W. G. Zieseniss; C. J. Bovsboom 76 jaar; H. J. van Veen, 79 jaar, weduwnaar van C. F. van Lier. worden bestemd. Ook de eenhoofdige fractie van dv VVD was van hetzelf de gevoelen als de beide vorige spre kers. De eveneens eenhoofdige frac tie van de PvdA was niet aanwezig. Nadat de waarnemend burgemees ter, wethouder P. G. M. Groenewe- gen, 't leningvoorstel hadverdedigd en daarbij de gevraagde verzekering had gegeven, dat uit deze lening ook de woningbouw zoveel mogelijk zal worden bevorderd, had de raad geen verdere bezwaren, zodat dit voor een kleine gemeente zeer verstrekkend voorstel zonder hoofdelijk stemming werd aangenomen. Voor de nieuwe kapitaalswerken zullen B en W zeer binnenkort nadere voorstellen doen. De Wilhelminafeesten. Het be stuur van de Wilhelminevereniging heeft zich weer bezig gehouden met de plannen ter viering van het Ko- ninginnefeest. Omdat de verjaardag van de koningin valt in een tijd, dat redelijker wijze mag worden aange nomen dat de weersomstandigheden zich niet lenen voor feesten in de openlucht, heeft de Wilhelminaver- eniging besloten de feesten uit te stellen tot begin September a.s. Zo als steeds zullen ook dan weer feeste lijkheden gehouden worden voor de kinderen, die zich dan kunnen me ten in verschillende wedstrijden, waarbij zij dan tevens rijkelijk ge- tracteerd zullen worden. Ook aan de volksspelen wordt aandacht geschon ken, terwijl de echte dorpsliefhebberij ni.l. het ringrijden te paard en per jeep niet zal ontbreken. De feesten zullen ook thans weer georganiseerd worden op het grote terrein achter de Damlaan, zodat de feestviering in de kom van de gemeente zal plaats hebben. Een groot vuurwerk zal de tweedaagse feestviering op 3 en 4 September besluiten. Geb.: Elisabeth M., d. v. Th. G Heiningen en J. C. Vincenten; Leo- nardus J. M., z. v. J. J. Heijne en M. J. Rotteveel; Theodorus C. T., z. v. A. Lelieveld en A. G. Noordover; Laurentius L. J., z. v. C. H. Soonius en C. M. E. Onderwater; Willem J. H. Donkersteeg en A. W. An- sems de Vries; Catharina M. G., d. v. A. M. I. J. Zuydwijk en M. C Kallenberg; Frank P. J. J., z. v. M. H. J. C. Rutten en J A. M. van Vlij t; Hendrika W. M., d. v. Th. Boeree en M. A. Rijsdijk; Michel, z. v. M. Toet en C. van Rijswijk; Anna M. J., d. v. J. R. van Hoeven en G. W. J. A. Wolters; Clara C., d. v. S. S. Bakker en J. E. I. van Riel. Ondertr.: Johannes Verhage en Ja- coba J. M. Pieper te Wassenaar; Theodorus G. J. van den Berg Anna A. van Beek. Overleden: Adriana van Duijne, 81 j., echtg. van W. M. van 't Oosten. sassenheim Geboren: Adriana M., d. v. M. P. Verdegaal en P. A. Niekerk; Antonia, d. v. G. Bisschop en J. Tulen; Adria- nus B., z. v. P. Th. van der Lans en G. van Dijk; Martina B. L., d. v. H. C. Went en A. A. A. Kortekaas. Ondertr. (elders): Cornelius Oost veen, 27 j., en Cornelia H. Schelvis, 29 j., te Noordwijkerhout. Getrouwd: Arie van Baarle, 28 j., te Voorburg, en Neeltje Breedijk, 23 j.; Waltherus J. H. Giele, 29 j., en Maria J. M. Granneman, 29 j. valkenburg Gemeenteraad. Maandag 28 Juli 's avonds te acht uur komt de ge meenteraad bijeen. Volgens de agen da komt in die vergadering o.a. ter sprake: Voorstel tot verkoop op- bouwobligaties; verhuur postkantoor aan M. Kroon; wijziging begroting 1952; subsidieaanvraag van de Stich ting Kraamcentrum Noordwijk en voorstel tot verhoging van het cre- diet Uitgaven voor Volksfeesten. noordwijk Brutale inbraak bij fotograaf Hedennacht hebben vermoedelijk twee personen een brutale inbraak gepleegd bij de fotograaf Gr. de Roos aan de Oude Zeeweg. Door het inslaan van de winkelruit met een tegel werden een tweetal dure film toestellen door de dieven meegeno men. De door het gerucht wakker geworden bewoners maakten direct alarm, waarop de inbrekers per fiets ijlings het hazenpad kozen. Door de politie wordt een uitgebreid onder zoek ingesteld. oegstgeest Voor het Staatsexamen Gymna sium B slaagde mej. F. S. S. Dan- tuma. wassenaar DIPLOMA-UITREIKING R.K. HUISHOUDSCHOOL. Gistermiddag werd het schooljaar van de R.K. Huishoudschool op de gebruikelijke wijze besloten met een samenkomst van bestuur, leerkrach ten en leerlingen. voorzitter van het Schoolbe stuur sprak de meisjes toe en wekte hen op altijd te blijven tonen, dat zij leerlingen zijn geweest van de R.K. Huishoudschool. Spr. wees op de be voorrechte positie, die zij innemen ten opzichte van zovele andere meis jes. Maar, voorrechten brengen plich. ten met zich mee en daarom wordt van ieder meisje verwacht, dat zij de goede principes, die op de R.K. Huishoudschool werden geleerd, ook inderdaad in practijk zal brengen. Pastoor Buys reikte vervolgens de diploma's uit en de rapporten van de leerlingen van het eerste jaar. Het diploma voor de primaire op leiding werd uitgereikt aan Ineke van Brecht, Ingrid Baan,, Cisca Gil lissen, Cobie Knijnenburg. Beppie Corel, Ini van Spronssen, Riet Bar-, selaar, Adie Looyestein. Riet Bun- nik. Riet Coster, Bea Altorf, Bertha Meershoek, Jaantje van de Wijgert, Toos v. d. Barselaar, Annie van Spronssen, Jeane van Blaricum, Greet Wisse, Stien Brakel, Dini Voor ham, Ria Vente, Jaannette Sabée, Bep Schroder. Marini Grevers. Atjih Nievaart en Lidy Hakkeling. Van de ze meisjes slaagden met lof: Addie van Egmond en Bep Schroder. Het diploma assistente in de huis houding kregen Angela Castemiller, Riet van Leeuwen. Corrie Rooyak- kers, Nel Edelaar. Bep Knijnenburg, Will van der Holst, Nel Hooymans en Bets van Wetten, Nel Hooymans slaagde met lof. Het diploma huisnaaister werd toe gekend aan Nelie van den Barselaar, Gerda Westgeest, Martha van Win den, Jeanne Knijnenburg en Corrie Groenewegen. Het lof slaagden Ne lie v. d. Barselaar en Gerda West geest. Voor costuumnaaister slaagden Toos Hooymans, Corrie Hoogendoorn», Jannie van Eldik, Corrie van den Berg en Els Westgeest. Met lof slaag den Jannie van Eldik en Els West geest. Namens de directrice, zuster Can- tiariilla, die in het ziekenhuis ligt, feliciteerde mevr. Janson de geslaag de meisjes. Aan de leerlingen aan wie het diploma met lof werd toege kend, werd een prachtig boek aange boden als herinnering. Nadat ook de eerstejaars hun rap porten in ontvangst genomen had den, sprak Corrie van den Berg een dankwoordje namens alle leerlingen voor alles wat bestuur en leerkrach ten voor de meisjes deden in het af gelopen jaar. „Dat we dankbaar zijn voor alles wat U deed" zo sprak Corrie van den Berg „zullen wij bewijzen door met woord cn daad de naam van de school hoog te houden". Met een „leve onze Katholieke Huis houdschool" en een „leve zuster Can- tianilla" besloot zij haar dankwoordje. Tot slot van de feestelijke samen komst werd door de leerlingen een danklied gezongen. Looddiestal. Ten nadele van de heer B., wonende aan de Nassaulaan, werd vanaf een balcon een hoeveel heid z.g. slabbelood ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Wassenaars Damkampioenschap. In de 8c ronde van de wedstrijden om de Wassenaarse Damkampioen schappen werden de volgende wed strijden gespeeld: Hoofdklasse: P. GysbertseC. van Dijk 1—1, P- GrashofC. G. Waardenburg 0—2, J. M. Lodewijks—A. Vermeulen 1— 1, J. VermeulenJ. van Doorn 02, in de 2e klasse: N. KnijnenburgW. Rotteveel 1—1, H. van BoxcelH. Oudshoorn 1—1, C. Knijnenburg— A. v. d. Berg 02, W. C. van Laar- Th. Orie 0—2, in de 3e klasse: P. van Schie—W. Steffhaan 0—2, A. Schut te— D. de Kievit 2—0, A. Schutte— W. de Jong 2—0. Buurtfeesten op komst. In de volgende maand zullen de Buurtver enigingen „Kerkehout en Omstre ken" en „Oostdorp en Omgeving" hun jaarlijkse buurtfeesten organise ren. In het Oostdorp zal het kinder feest worden gehouden op Zaterdag middag 2 Augustus a.s. niet, zoals in vorige jaren gebruikelijk was, op een terrein aan de Oostdorperweg, maar op het Bothaplein. Fototoestel zoek. De heer v. d. S. uit Wassenaar meldde de politie, dat uit zijn auto, die zowel in Den Haag als in Wassenaar onbeheerd heeft gestaan, een bruin lederen ac- tetas verloren of gestolen is. In de tas bevindt zich behalve zakelijke correspondentie een fototoestel, merk Zeiss-Ikon-Ikontar, in 'n don kerbruin lederen etui, met bijbeho rende geelfilter, belichtingsmeter, merk Sixtus, alsmede een slof Luc- key Strike sigaretten. Medische dienst. Hedenavond en morgen wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen A. H. Bertels, Lange Kerk- dam 33 tel. 2697 en dr H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apothekersdienst. Van heden avond tot de volgende week Zater dagmorgen heeft Apotheek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 doorlopend dienst. Geboren: Fernanda J. M. d. van F. A. A. Sutorius en L. T. F. A. Oos- terbaan; Hendrik z. van J- L. Ver poorten en L. P. Breederland; Gerda M. d. van A. Binnendijk en J. den Hertog; Aloysius A. J. z. van J. A. Hilhorst en M. G. de Groot; Frank H. z- van N. P. van Rooden en B. J. Toebak; Lucie T. d. van P. L. Schen- derling en F. Gosker; Patricia E. C d van F. Furnee en F. H. Rens; In grid-d. van P. J. Werner en J- Scho- neveld; Johanna E. J. d. van J. Ham en M. E. Kreugel. Getrouwd: M. Cats en E. H. J. von Freyburg; G. van Reenen en J. H. Janssen; H- I. Keus eh E. de Groot; P. W. Strootman en H. E. van dei- Kamp; A. F. Coenen en E. L. Hij mans; L. H. J. van Gorkom en jkvr N. C. van der Goes van Naters; C. M- van den Haak en M. W. Stolwijk; K. S. Biegcr en L. M. E. Jansen; P. W. Hoogendoorn en T. Bos; A. B. Roels en M. O. Streng. Overleden: Elisabeth v. d. Kwaak 51 j-; Christiaan H. Konincks 55 j.I Lummetje van Slooten 66 j.; Arend L. J. C. van Hasselt 74 j.; Abraham A. A. A. Sleijser 63 j Catharina van den Elzenakker 86 j.; Sophia Wil- lemse 78 j. Geboren: Dorothy, dr van C. Theil en A. van der Kooy; Kari, dr van W. de Iongh en M. I. Luyt, Jacob, zn van J. van den Bergh en E. M. F. Zwaan; Maarten Willem Henri, zn van P. Blankenbegr en J. J. Donker; Maria Joanna, dr van G. Walraven en M. J. van Tilburg; Theresia Be- rendina Cornelia, dr van F. J. Looye- stijn en A. M. van Haarlem. Overleden: Adrianus Hendricus de Mooij, 57 jr; Josephine Clara Eschauzier, 73 jr; Johannes Theodo rus Wessels, 58 jr. Ondertrouwd: D. Bolderbeek (Boxmeer) en A. Brijnen; G. J. Heins en J. A. van Graafeijland; A. T. L. Anthing Vogel (Don Haag) en E. G. Muller; J. J. Zygdla (Erie) en T. J. de Lange. Getrouwd: A. A. Hoekstra en M. C. M. Strijdbos; A. F. Coenen en E. L. Hijmans; L. H. J. B. van Gorkom en Jkvrwe N. C. van der Goes van Naters. zal worden voorgesteld over het boek jaar 1951 een dividend van 9 procent uit te keren. Mej. W. M .M. Korvas slaagde te Den Haag voor de akte M. O. a Duits. Geb.: Johannes N., z. v. A v. Veen cn J. R. Kouwenberg; Cornelia F., d. v. G. J. v. Veen cn M. C. Hiep; Hendrikus A., z. v. E. A. v. Egmond en A. M. Ekelsohot; Catharina E. M., d. v. A. W .v. d. Burg en T. J. M. v. d. Burg; Antonius, z. v. A. J. Sche pers en S. Vergunst; Marianne, d. v. H. G. J. Verburg en A. den Hertog; Marinus W. J., z. v. C. van der Laan en M. Breedijk. Ondertr.: Johannes van Leeuwen, 25 j., en Annie C. van Muiswinkel, 26 j.; Gerrit van Asselt, 56 j., en Neeltje de Baat, 57 j.; Ludolf W. Soherpbier, 25 j., en Cornelia Kwa- kernaak, 24 j.; Antoon Schoenewille. 21 j., en Cornelia O. van den Akker, 19 jaar. Getr* Gerrit Snatersen, 30 j., en Martha E. Werner, 29 j.; Hendrik J. Verhoef, 23 j., en Maartje de Jong, 21 j.; Ajie van Weeren, 24 j., en Wil- helmina van Klaveren, 25 j.; Jan de Lange, 24 j., en Elisabeth van Gaa ien, 23 j. Overl.: Adriana Kammeraad, 89 j. echtgenote van G. vn Dm. alphen aan den rijn REKENING BEDRIJVEN. Uit de rekeningen der water- en lichtbedrijven blijkt, dat de reke ning van de gasfabriek over 1950 sluit met een verlies van 145.420.72, terwijl de rekeningen van het elec- triciteitsbedrijf een winst van 63.326.18 cn die van het waterlei dingbedrijf een batig saldo van 12.332.39 aangeven. Per 31 Dec. 1950 waren diverse goederen tot een bedrag van 3.542.67 in bruikleen ge geven. Hiervoor wordt geen huur ontvangen. De financiële commissie adviseert de goederen of terug te ha len of ze in rekening te brenigen. De commissie betreur, de gang van za ken bij het gasbedrijf, doch zij is niet opnieuw in de oorzaken hiervan ge treden. nu sedertdien ten aanzien van dit bedrijf zulke belangrijke wij zigingen hebben plaats gevonden. De winst van het electriciteitabedrijf over 1950 is vrijwel gelij* aan die over 1949. Chr. Technische School. Afd. Machinebankwerken, bevorderd naar klas 2: A. A. Aldenkamp, Leiden; G. J. Boekensteijn, Ter Aar; W. Boevé, Hazerswoude; Th. Bon, Zevenhoven; H. Bosma; L. C. den Braber, Aar- landerveen; A. H. v. d. Bruggen; J. D. de Bruin; H. H. v. d. Burg, Uit hoorn; Y. Doeland; Joh. van Donk; Jac. G. Dool; J. Dijs; P. G. Groene- veld, Boskoop; W. den Hertog, Wou ibrugge; W. J. van Heusden; J. J Heykoop, Leiderdorp; P van Heijnin- gen; H. R. Hoogendoorn, Woubrugge; A. Leenheer; J. W. van Leeuwen; C. A. Mooy; R. Mulder; J. Nebbeling; Jac. Noordzij; P. G. van Oeveren; A. Oosterom, Leiderdorp; L. van Ooyen; Joh. A. Oudshoorn, Wou brugge; Jac. H. Sohmal; A. W. J. v. d. Schoot; J. N. P. Spaan; C. Spie renburg, Bodegraven; N. Spruyt; J, van Spijkeren, Rijnsaterwoude; J. A. Tukker; P. Verhoeven, Leimuiden; H. Verkade; C. A. Visser, Nieuiwveen (met lof); L. A. Visser, Rijnsater woude; G. J. Zwart. 9 jongens wer den niet bevorderd. Afd. timmeren, bevorderd naar klas 2: A. Aldenkamp, Leiden; G. Anker, Leiderdorp; M. van Beusc- kom; H. P. Binnekamp; T. Boerefijn, Bodegraven; M. J. Bosman; H. M. v. Burik, Zoeterwoude; A. v. d. Ent; If. Geers, Boskoop; D. van Geest, Zwam- merdam; B. L. M. J. Hartman; J. P. van Heusden; D. A. Kardol; C. Kop- penol, Nieuwkoop; W. Krap; G. van Leeuwen; Joh. Noordam, Woubrugge; M. W. Rietveld; W. de Ruiter; Jac. Ste^S:AaHanS?veenTLe'NK'stoter; binnendrong Zü vernielden verder Zwammerdam; K. Tollenaar; E Uit- ™™,,kh^rb°men °n hol, Zwammerdam; C. Visser, Nieuw Attractie in Wassenaar Het sprookje van de Sprookjestuin, op het landgoed Oosterbeek, gelegen op de Haag-Wassenaarse gemeente grens, is gisteravond werkelijkheid geworden. Burgemeester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen heeft paleis van Ali Baba. Zij werdem toe gesproken door de heer K. J. de Winter, de Rotterdamse aannemer, die de tuin inrichtte. Daarna hield de burgemeester eer. korte toespraak. Hij merkte op, dat „Oosterbeek" een de tuin geopend en mevr. van Wijn- van de mooiste buitenplaatsen uit bergen knipte het lint door, dat de toegang tot het park afsloot. De ope ning werd bijgewoond door een groot aantal genodigden. Het Haagse Ge meentebestuur was vertegenwoordigd door de loco-burgemeester cn enkele raadsleden, het Gemeentebestuur van Wassenaar door de burgemeester en de wethouders rar. dr. Hazenberg en mr. van Moorsel, gemeente-secre taris van Boeijen, verscheidene le-" den van de Raad. Bovendien com missaris, hoofdinspecteur en inspec teurs van de Politie en vertegen woordigers van de Gemeentebedrij ven. Voorts had de directie van de N.V. Philips enkele afgevaardigden gezonden. Al deze genodigden zyn diep on der de indruk gekomen, van wat er aan romantische pracht in Sprookjes tuin te genieten valt. Vooral toen de avond gevallen was en de waarlijk fantastische verlichting van de tuin door Philips verzorgd eerst goed tot zijn recht kwam, waanden de bezoekers zich in een welhaast onwerkelijk lustoord. De genodigden werden ontvangen op een ruim terras, dat is aangelegd deze omgeving is en dat op dit bui ten stad cn net-stad elkaar ontmoe ten. Spr. zeide zich erover te verheu gen, dat hier iets geboden wordt, dat nog slechts zelden in Nederland ver toond is. Weliswaar was verleden) jaar de tuin in Eindhoven ingericht, maar de pokken-epidemie maakte het noodzakelijk, na een week reeds de tuin te sluiten. De Burgemeester zei- de het van groot belang te vinden, dat in deze tijd vol nuchtere zakelijk heid, op deze wijze in de Sprookjes tuin de fantasie wordt geboeid. Met de wens, dat de Sprookjestuin door zeer velen zou mogen- worden be zocht, verklaarde spr. de tuin voor geopend. Het gezelschap genodigden maakte daarna een rondgang, die voor allen een grote verrassing geworden is. Fantastische verlichting. In het prachtige bos verspreid I staan huisjes, paleizen en boerde rijen, die een rol spelen in de meest bekende sprookjes. De verlichting van die kleurige bouwsels is waar- lijk fantastisch. Oudere jongens en Er valt een zekere toeneming tc constateren van het aantal niet-blan. kern, dat aan burgerlijke ongehoor zaamheidsacties in Zuid-Afrika deel neemt. In het afgelopen weekeinde zijn ruim tweehonderd hunner gear resteerd. Communistische opstandelingen hebben zich, vijfhonderd kilometer ten Zuiden van Rangoon, meester ge maakt van een Birmese kanonneer boot, die was uitgezonden om door hen bezette stellingen te beschieten, Het Birmese vlaggeschip „Mayu" is thans naar het zeegebied, waar dit voorviel, gezonden. Dc regeringen van IJsland en West-Duitsland hebben besloten di plomatieke betrekkingen aan te kno pen en vertegenwoordigers met de ran<g van gezant uit te wisselen. Vijf woningen in de dessa Tand- jung Gadang in het regentschap Sa- wahlunto-Sidjundjung (Midden Su matra) zijn dezer dagen vernield, toen een aantal olifanten dc dessa voor het tot restaurant ingerichte meisjes spelen er een enkele scène uit elk sprookje. Door het gehele park verspreid zijn boomgroepen cn strui ken op feeërieke wijze verlicht met zoveel mogelyk verdekt opgestelde schijnwerpers. Langs de paden staan zacht licht en bekoorlijke muziek verspreidende paddestoelen. In de bomen zijn op verschillende plaatsen vlinders aangebracht, die kleurig op lichten doordat ze bestraald worden met onzichtbaar ultra-violet licht. In de vijvers drijver fluorescerende exotische bloemen. In deze spookjesachtige omgeving vindt men de meest bekende sprook jes tot werkelijkheid gebracht. Er gens tussen een boomgroep ligt een 8 meter lange Reus van Klein Duimpje die „echt" ademhaalt en een snurkend geluid maakt. Een helder zingende nachtegaal" doet de Keizer ontwaken. Naast de boerderij uit „Tafeltje Dek je", staat een echte ezel. Hoog tussen de bomen schijnt een enorme maan met een echt man netje erin. Er is een schilderachtig straatje uit Hameln, waar het fluit spel klinkt van de Rattenvanger. Een Oostenrijks wijnhuis biedt gele genheid even uit te rusten. Die gele genheid is er ook op andere plaat sen, want overal zijn banken aange bracht. Nadat de genodigden hun rondgang hadden gemaakt, keerde het gezel schap terug op het terras van Ali Baba's paleis. Op een platform in dc fraaie vijver werden onder leiding van mevr. Han Rijnbeek enkele bal letten uitgevoerd. Deze eerste kennismaking met de Sprookjestuin heeft op allen een onvergetelijke indruk gemaakt. En dat zal nog veel meer het ge val zijn met de kinderen, die, naar wü hopen, met him ouders in grote getale zullen komen genieten van wat hier geboden wordt. veen; D. de Visser; W. A. van Vliet, Aarlanderveen C. van Vliet, Hazers woude; F. Woudenberg, Bodegraven; J. J. Zwaneveld, Aarlanderveen. 2 jongens niet bevorderd. 8 jongens ontvingen een prijs. Afd. machinebankwerken, eind diploma: F. L. Blom; C. v. d. Boom; J. Boot; A. Borst; A. M. Borst; H. v. d. Ent; M. Ferwerda, Boskoop (met lof); D. Gielen; C. A. Godthelp; J. B. de Groot; G. J. van Harskamp (met lof); C. J. Harteveld; P. Z. de Jong; A. M. G. Jongeleen; A. Keizer; C. v. d. Lee (met lof); J. v. Leeuwen; G. Ribbink; P. de Ruijter; P. Schal - kers, Leiderdorp; D. Scheers. Bode graven; M. Sepers, Leiderdorp; A. C. W. van Tol, Zevenhoven; M. van Triest; J. Vitters; J. J. Wijbenga. 6 jongens geen diploma. Afd. timmeren, einddiploma: F. Bink; A. v. d. Boom; A. Bosman, Leiderdorp; B. Broere, Bodegraven M. P. Donker (met lof); J. J. v. Driel, Leiderdorp; Ph. H. Eskes, Wou brugge (met lof); Ph. v. Gelder, Hazerswoude; H. Haak, Woubrugge; E. v. d. Horst, Woubrugge; Joh. v. d, Kooij, Boskoop; L. J. Kramer, Bos koop; J. v Muilwijk; W. v. Oosterom (met lof); J. Timmer; R. W. Verttade, Bodegraven; J. N. P. v. Veen, Kou dekerk; G. J. Verkerk; J. L. v. Vliet, Aarlanderveen; H. Wiggemansen; N. v. Zwieten, Zwammerdam. 3 jongens geen diploma. 9 jongens ontvingen een prijs cn 2 jongens ontvingen een prijs omdat zij gedurende de gehele cursus nooit te laat gekomen zijn. Waar geen plaatsnaam, woonachtig te Alphen aar. den Rijn. Uitgeversbedrijf N. Samsom Aan de algemene vergadering van aan deelhouders der N.V. Uitgeversbedrijf N. Samsom te Alphen aan den Rijn ZOEiermeer 12-Jarig bestaan WDO. Morgen zal om 9 uur ter gelegenheid van het 12)^jarig jubileum van de R.K. Sportvereniging DWO een plechtige H. Mis worden opgedragen voor de levende en overledene leden van DWO. Onder deze H. Mis algemene communie der leden. Zondagmiddag om 12 uur, 1.15 en 2.30 uur zullen wederom nederlaagwedstrijden ge speeld worden, resp, tegen Activitas I, 2 en 3. Daarna receptie van 4 tot 6 uur. 's Avonds om 8 uur feestavond, uitsluitend toegankelijk voor leden boven 17 jaar en hun familie. Voor de jeugd. In de maand Augustus zal voor alle leden bene den de leeftijd van» 7 jaar op een na der te bepalen datum op het DWO- terrein aan de Voorweg een middag vol attracties worden ggeven, waar onder poppenkast, goochelaar, snel- tekenen enz. De jeugd kan op een ge zellige middag rekenen. Kam peer tocht. Het kamp der verkenners, dat van 1 tot 8 Augus tus zou plaats hebben in Moergestel (N.-Br.), zal vanwege de aldaar heer sende kinderverlamming niet plaats kunnen hebben» in deze streek. Dc aalmoezenier zoekt nu een andere geschikte plaats, omdat alles verder in gereedheid is om te gaan. Aan de ambachtsschool te Delft slaagden onze plaatsgenoten J. Pelle voor afd. timmeren; W. Huurman voor afd. fijn bankwerken cn J. Lam boo voor afd. machinebankwerken. den pisangbomen. politie en andere instanties hebben pogingen in het werk gesteld om de olifantenplaag in dit gebied te bestrijden. De Olympische Spelen Hedenochten d is dc loting ver richt voor de halve eindstrijden van het Olympisch voetbaltournooi. Het programma luidt: Helsinki: 28 Juli: ZwedenHon garije. Helsinki, 29 Jlui: Zuid-Slavië— Duitsland. Beide wedstrijden worden in het Olympisch Stadion gespeeld. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 25 Juli. Groente. Frambozen 2829 cent per half pond, tomaten J 3968, kropsla 28.20, andijvie f 9—11, breekpeen 8—11, aardappelen 5 6 per 100, snijbonen I 3.204.90, idem II 2.403.60, idem stek 1— 1.40, princessebonen 3.904.80, dubb stambonen 3.204.30, pronk- bonen 1.802.10 per 10 kg. Augur ken C 41, idem klein D 42, idem D 33—35, idem E f 16—19, idem CD 28 per 100. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Juli. Groente. Bloemkool I 1715, idem II f 833, waspcen 17.80 18, bospeen 927, vroege aardappelen per kist, grote 23, idem' Drielin gen 1.502.princessebonen 40 50, snijbonen 4166, uien 513, kroten 5—8. selderie 3.806.10. peterselie 2.60—5.60, tomaten 16 19. rodekool f 513. tuinbonen 1635, snijbonen 5254, boskro- ten 3.904.00, groenekool 9 90 10, andijvie 1130, sperciebonen 44—45, .sla 1.60—7.40, kervel 3.90 4.Yellow appelen 2538v moesappelen 15.8016.10. TER AAR, 25 Juli. Groente. Snijbonen 45.50. idem B f 2.50— 3.80, idem stek 1.001.50, stam- princessen 3.80—4.3C. Idem B f 2.40 3.60, idem stek f 1.stokprinces- sen 4.40—5.60, Wagenaars 2.—, witte pronkers 1 402.00, tuinbo nen 1.101.75, idem stek 1.05, alles per 10 kg., Rabarber 8—12 cent, rodekool 57 cent, aardappelen 511 cent. andijvie 710 cent, uien 1316 cent, kroten 58- cent, postelein 5—8 cent zilveruien 3744 cent, idem B 617 cent, wasoeen 815 cent, spinazie 511 cent, groene kool 8 cent alles per kg. tomaten A 4266 cent, idem B 5864 cent, idem C 3759 cent, idem CC 2448 cent, idem bon ken 53 cent per kg., bloemkool I 32 51 cent, idem II 1730 cent, idem III 816 cent, sla 28 cent, kom kommers 919 cent alles per stuk, boskroten 2 cent, bosuien 5 cent sel derij 16 cent, peterselie 2 cent. bos peen 10 cent alles per bos, stoofsla 30 cent per kist, morellen 30 cent, zwarte bessen 30 cent, rode bessen 30 cent alles per half kg, Appelen: Ear ly Victory 1315 cent, Yellow Trans parant 2628 cent per kg. Bloemen: Gladiolen 20 cent per bos, Augurken: f(jn 70 cent, fijnbasterd 50 cent bas terd 44 cent, grof A 44 cent. grof I 34—37 cent, CD 29 cent, E 19—20 ct. alles per kg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3