1.05 Gaan de militaire woningen in hoofdzaak naar officieren? Schuchtere doch geïnteresseerde departementale aandacht Twee motorrijders bij het inhalen gedood Vier vliegende schotels gevolgd door een formatie van vijftig Deurwaarders en dwangbevelen deden hem autos en bromfietsen stelen Revolutie in de „brommerwereld" VRIJDAG 25 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Katholiek kamerlid vraagt Ongerustheid bij Brabantse onderofficieren Het lid van de Tweede Kamer de heer Fens (KVP) heeft aan de minis ter van Oorlog de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het juist, dat in het gar nizoen Zuidlaren de vijf nagenoeg gereed gekomen woningen ten be hoeve van militairen alle zijn toegewezen aan officieren, van wie drie zijn ingedeeld bij de 32ste ge vechtsgroep en dus niet gelegerd zijn in Zuidlaren, terwijl van de twee overigens één officier is over geplaatst naar Amersfoort, en der halve evenmin gelegerd is in Zuidlaren, en de andere in Zuid- laren op kamers woont en derhal ve vooreerst niet in aanmerking zou komen voor een woning? 2. Kan de minister deze ver deling van woonruimte billijken of ware het wellicht redelijker de woningen ter beschikking te stel len van die gezinnen, waarvan het hoofd wèl in Zuidlaren gele gerd is, daarbij een verdeling aanhoudend volgens welke ook aan onderofficieren enige der vijf nagenoeg gereedgekomen wonin gen worden toegewezen, b.v. drie woningen voor officieren en twee woningen voor onderofficieren? 3. Is het de minister bekend, dat in het garnizoen 's-Hertogen- bosch grote ongerustheid heerst in de kringen der onderofficieren aangaande de verdeling der 66 voor militairen gebouwde wonin- Gemeenten maakten te veel winst Op electriciteit De Kamer van Koophandel te Den Haag heeft een adres gericht tot de Minister van Economische Zaken, waarin gezegd wordt, dat de gemeen ten in staat gesteld dienen te worden af te zien van de grote jaarlijkse winsten op de stroomlevering, die zo'n schadelijke invloed op de elec- triciteitsvoorzienjng hebben gehad. Het adres, mede verzonden door een groot aantal andere Kamer% van Koophandel in het land, merkt op, dat de gezamenlijke gemeenten meer dan 40.000.000 gulden per jaar aan winst trekken uit de electrisehe be drijven. De fouten, die aan onze electrici- teitsvoorziening kleven, zijn volgens het adres de volgende: 1. De onjuiste bedrijfsfinanciering als gevolg van de gesanctionneerde jaarlijkse gemeentelijke winstont trekking. 2. De heterogene, willekeurige en voor een groot deel geheime tarief stelsels. 3. Het niet bekend maken van de werkelijke kostprijs van electrisehe energie. Wat punt 1 betreft: reeds vele ja ren hebben de gemeentebesturen het principe van stroomlevering tegen kostprijs verlaten, terwijl de grotere inkomsten bij toenemende afzet en verbeterde werkwijze niet werden gebezigd voor versneldeafschrijving lagere tarieven of reservevorming, maar om als winsten van vele mil lioenen jaarlijks aan de bedrijven te worden onttrokken. Gesproken groeten voor militairen Mobiele teams gaan rijden Het Nationaal Thuisfront, de stich ting „FOMIBA" (fonds voor onze militairen Band NederlandIndo nesië) zal dezer dagen in samenwer king met de afdeling Ontwikkeling Sport en Ontspanning van het mi nister van Marine een actie begin nen. die ten doel heeft alle Neder landse militairen in West-Indië, Nieuw-Guinea en Korea een „gespro ken" groet uit Nederland te bezor gen. Om dit mogelijk te maken zal een met „sound mirrors" uitgerust mobiel team in de komende weken verscheidene plaats in ons land be zoeken. Familieleden of verloofden van de militairen overzee kunnen daar een groet uitspreken, die dan op de band wordt opgenomen. De bandjes worden per luchtpost naar de militairen gezonden. Zij kunnen de groeten beluisteren door de „sound mirrors" welke door „FOMI Ba" zijn geschonken. Op hun beurt zullen zij dan weer een groet naar Nederland zenden. Deze groeten zul len stuk voor stuk door „FOMIBA" uitgewerkt worden tot „gesproken" brieven, die op afzonderlijke gramo- foonplaten opgenomen kosteloos ter beschikking van de familieleden in Nederland worden gesteld. De stichting „FOMIBA" is gegroeid uit de „Band NederlandIdonesië". Zij houat zich o.m. bezig met de wel- zijnsverzorging van de Nederlandse militairen overzee en de verzorging van» in het vaderland teruggekeerde verplegingsbehoevende militairen. gen, omdat in genoemd garnizoen door het huisvestingsbureau Mi nisterie van Oorlog 55 woningen zijn toegewezen aan officieren en slechts 11 aan onderofficieren, terwijl de door de garnizoenshuis- vestingscommissie met grote zorg samengestelde lijst van toewijzin gen geheel andere cijfers bevat? 4. Indien vraag 3 bevestigend zou worden beantwoord, heeft dan het huisvestingsbureau Mi nisterie van Oorlog zich wel ge realiseerd, dat urgente gevallen, voorkomende op de prioriteitslijst van de garnizoenshuisvestings- commissie, nu niet voor woon ruimte in aanmerking komen, ter wijl b.v. een tweede-luitenant, on 18 Feburai 1952 gehuwd en hoofd van een gezin zonder kinderen, wèl op de lijst van het huisves tingsbureau Ministerie van Oorlog voorkomt? 5. Is de minister bereid het in bovenstaande vragen gesignaleer de beleid op het gebied van huis vesting van militairen nader te doen onderzoeken, ten einde te be reiken, dat de verdeling der wo ningen naar recht en redelijk heid geschiedde, zodat de verde ling urgente gevallen prioriteit zullen genieten er. ook de gezin nen der onderofficieren op juiste wijze zullen worden bedeeld? Zaterdagmorgen 9 uur begint de verkoop LINGERIE KATOEN Zeer mooie kwaliteit. 80 c.m. breed in wit, rose, zalm, bleu en groen, voor dc ongelofelijk lage prijs van Werkloosheid bij toerbeurt „Niet overal en altijd, maar in critieke gevallen'' BETER EN TOCH GOEDKOPER HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKEBSTEEG. HONDERDEN KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN. (Advertentie) Gisteravond is op de Rijksweg Den HaagAmsterdam onder de ge meente Abbenes een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een Belgische mo torrijder, de jonge student Roger Rousseau uit Lembeek, het leven heeft gekost en drie personen min of meer ernstig heeft gewond. De autobestuurder, die oorzaak van dit ongeluk was, is doorgereden en tot nu toe niet door de politie achter haald kunnen worden. Een motorrijder en zijn duopas sagier stonden aan de kant van de weg en poogden hun motor op gang te krijgen. Op dit moment naderden twee auto's uit de richting Den Haag en een paar honderd meter voor de twee jongelieden, passeerde de ach terste auto zijn voorganger en sneed hem daarbij. De auto, die nu in twee de positie was komen te liggen wist niets beters te doen, dan zijn auto geheel rechts van de weg te bren gen, ten einde een aanrijding te voorkomen. Daar beide wagens een zeer grote snelheid hadden, kon hij daarna niet meer uitwijken voor de twee motorrijders. De beide Belgi sche studenten werden over de weg geslingerd, waar de duopassagier, Tilanus over kabinetsformatie Klap op zijn hoofd Bij de opening van de zomercon- ferentie van de Chr. Historische Unie, die van» Donderdag tot en met Zater dag te Lunteren wordt gehouden on der leiding van burgemeester H. M. Martens van Ermelo, heeft de voor zitter der Unie, de heer H. W. Tila nus. een toespraak „ehouden over de verkiezingsuitslag en dc kabinets formatie. Over de formatiepogingen van dr. Drees zeide de heer Tilanus, dat het niet onbillijk was, dat de P. v. d: A. de ministerszetels, die zij in het oude kabinet bezette, wilde behouden. Roger Rousseau dood bleef liggen- Do motorrijder werd zwaar gewond. De bestuurder van de auto en een inzittende, beiden eveneens Belgen, werden door de aanrijding ook zwaar gewond. De slachtoffers zijn naar een ziekenhuis te Amsterdam over gebracht. Gistermorgen wilde de 23-jarige H. Weusthuis uit Langevecn, die pas sinds kort in het bezit is van een rijbewijs, met zijn motor een voor hem uit rijdende auto passeren. Te laat kwam hij tot de ontdekking, dat de weg niet vrij was. Hij werd door een tegenligger gegrepen en op slag gedood. Het plan van de heer C. J. Honig om te beginnen 1 Augustus ini de Hol- landia-fabriek te Nijmegen, een doch teronderneming van de fabriek van Honigs artikelen, een rouleersysteem in te voeren waardoor velen voor langdurige werkloosheid zullen wor den behoed, heeft, zomeldt het Alg. Dgblzd., in zeer brede kringen be langstelling gewekt. Op het Departement vam sociale zaken heerst belangstelling voor het plan en men is benieuwd hoe het zich in de practijk zal houden en of het zal voldoen. De Rijksarbeidsinspectie heeft het plan bekeken en in het algemeen had men hier geen bezwaren, omdat de verkorting van de werktijd zich be perkt tot een week per drie of vier maanden. Zou het echter om aan zienlijker verkortingen vam de werk tijden gaan, dan zou wel degelijk vergunning moeten worden ver leend. omdat het in principe een ge deeltelijk werkloos maken van groe pen betreft. Wordt er minder dan 48 uur in een bedrijf gewerkt, dan dient daarvoor een vergunning te wordeni aange vraagd. De gewezen directeur van hot Ge westelijke arbeidsbureau te Nijme gen, de heer T. J. A. M. van Lier, is ten nauwste betrokken geweest bij het plan van de heer Honig. De heer Van Lier gaf toe, dat er veel juri dische puzzles aan het plan vastzit ten. Waarschijnlijk ook daarom heeft men op Sociale zaken nog geen defi nitief standpunt bepaald en wil men afwachten hoe het plan in de werk loosheid past. Het plan is afgestemd op het solidariteitsgevoel van de werknemers, die een week in de drie of vier maanden werkloos zijn. Het lijkt mij niet verstandig, aldus de heer Van Lier, om het plan voor het gehele land toe te passen. Er zijn streken waar een tekort is aan werk krachten, en er zijn streken waar de werkloosheid groter is. Begint nu de werkloosheid in moeilijke gebieden of moeilijke bedrijfstakken de kop op te steken, dan kan het plan van de heer Honig prachtig worden toege past. Eigenlijk is het zo, dat het plan pas moet worden gehanteerd als de algemene politiek van de Regering tot verhoging van de werkgelegen held geen uiteindelijk .succes belooft te hebben. Dan kan voor een bepaalde streek, een stad, bedrijfstak of een bepaalde onderneming worden bekeken of het systeem van de heer Honig kan wor den toegepast. Het systeem is alleen maar te ver wezenlijken op basis van vrijwillig heid van de arbeiders en de werkge vers. De uitvoering er van biedt gro te moeilijkheden, maar heeft men in principe besloten om het plan in te voeren, dan komt de uitvoering ook wel voor elkaar. Want, zo besloot deze oud-directeur van het Gewestelijke arbeidsbureau te Nijmegen, het plan heeft aantrek kelijke kanten, hetgeen ook wel blykt daaruit, dat de vakverenigingen te Nijmegen zich accoord hebben ver klaard met het plan. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal de volgende week geen audiëntie verlenen. Nieuwe bestrijding bij boerderij-brand De commandant van de Aaltense trandweer heeft bvj een brond, die Woensdagavond in een hooiberg te Lintelo woedde, een nieuw wapen in ce strijd gebracht, waarmee de brand veel sneller dan anders het geval xou zijn geweest werd bedwongen. Het is een door de commandant, de heer H. E. Ruessink, ontworpen brandharpoen. Deze harpoen wordt in de vuurhaard geschoven, waarna hij door de brandweerauto wordt te ruggetrokken. Hierbij klappen dan drie weerhaken uit, die in een oog wenk de vuurhaard in zijn geheel uit de hooibtrg trekken. Arnhemmers aanschouwden ZAG KATWIJK ZE OOK VLIEGEN Nadat wc ongeveer een jaar lang geen geruchten over vliegende schotels boven Nederland vernomen hebben, zijn gisteravond vier van deze wonder lijke exemplaren boven Arnhem gesignaleerd, gevolgd door een serie van vijftig stuks, die zich in „V"-formatie voortbewogen. Alhoewel de aangifte slechts door één fam. gedaan is en door niemand bevestigd wordt, vertelt dit gezin haar waarnemingen zo levendig, dat men het bericht niet direct als fantasie ter zijde kan schuiven. Daarbij dient men te denken, dat kort ge leden ook boven Frankrijk vliegende schotels zijn gezien, een beticht, dat wél door meerdere personen bevestigd is en dat in Amerika zelfs de hogere legerleiding een onderzoek gelast heeft, daar de meldingen te veelvuldig tn te geloofwaardig waren, om hen als een „modegril" te beschouwen. Uit Frankrijk werd zelfs het bericht ontvangen, dat een geoloog, André Fregnale uit Clermont Ferrand, de vorige week gedurende enkele minuten vliegende schotels heeft waargenomen, waarvan hü een foto gemaakt heeft. De foto's zijn ontwikkeld en laten inderdaad enige ovale voorwerpen zien, waaromheen men een krans kan waarnemen. Volgens de geoloog wordt deze krans veroorzaakt door het lichteffect en de snelle wentelingen van de gefotografeerde voorwerpen. En nu het geval Arnhem. Het gezin Jansen uit de Woermanstraat, bestaande uit moeder, 2 zoons van 16 en 13 jaar en 2 dochters, zagen, nadat de 16-ja- rige zoon, die een bewonderaar is van alles, wat zich in de lucht bevindt, hen hierop opmerkzaam had gemaakt, vier vreemde voorwerpen op zeer grote hoogte in de lucht. Zij hadden de grote van een tennisbal, draaiden op cn neer en verdwenen na een poosje zeer snel in Zuidelijke richting. „Alsof ze met een touwtjes weggetrokken werden", aldus de verklaring van de familie Jansen. De Arnhemse politie deelde gisteravond desgevraagd mede, dat zij geen andere meldingen ontvangen had, maar de familie Jansen, die het gezicht angstig, maar groots heeft gevonden, is nog steeds diep onder de indruk. Trouwens voor „vliegende berichten" behoeven we no* niet naar Arnhem te gaan. Gisteravond bevond zich voor het gemeentehuis van Katwijk een verzameling mensen, die gewapend met zeekijkers en andere attributen de hemel afzochten en grote ontdekkingen meenden te doen. Wij zelf zijn er helaas geen getuige van geweest, maar „ooggetuigen" verklaarden, dat de „vliegende schotels" duidelijk te zien waren. HET GEVAL GRIFT Enige maanden geleden verdween uit Amsterdam de garagehouder Henk Grift,, die naar schatting 18 auto's en 30 bromfietsen zou hebben ver duisterd. Zoals men zich zal herin neren, vertrok de man in gezelschap van zijn vrouw in een auto, terwijl kort daarop verschillende levtfan ciers en een credietbank aangiften bij de politie deden, wegens verduiste ring. Henk Grift had gebruik ge maakt van zijn crediatwaardigheid en gedurende enige maanden auto's en bromfietsen, die hij in huur of in huurkoop ontvangen had, verkocht. Met dit geld zou hij naar het buiten land zijn uitgeweken. Enige dagen geleden is hij door de Belgische politie bij Antwerpen ge arresteerd en aan de Ned. recherche EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal Dinsdag 29 Juli des namiddags te half twee in 1 openbare vergadering bijeenkomen. Toen Zaterdagavond het bericht De voorzitter is voornemens, aan de van de weigering der Anti-Revolu- centrale afdeling voor te stellen in tionnairen mij bereikte, aldus spr., I de afdelingen te doen onderzoeken, was het alsof ik een zware klap op onmiddellijk na afloop van de open mijn hoofd kreeg. Hoewel de eis van bare vergadering, het wetsontwerp: de A.R. de portefeuille van Sociale Verandering in de Grondwet, strek- Zaken te bezetten, op zichzelf niet I kende tot uitbreiding van het aan- onredelijk was, vraag ik mij toch af, I leden van de Tweede Kamer der of dit nu van zoveel betekenis was, Staten-Generaal. dat daarop de kabinetsformatie moest afspringen, betoogde de heer Tilanus. Bij de kabinetsformatie van vorig jaar stelden de Anti-Revolutionnai- ren als eis de portefeuilles van Bin nenlandse Zaken en Onderwijs; ik vraag mij af, aldus de heer Tilanus, of toen de financiële en economische vraagstukken niet even belangrijk waren als thans. Ook achtte de heer Tilanus het principieel onjuist, dat in fractievergaderingen wordt ge sproken over zetelverdeling. Ten aanzien van de kabinetsfor matie door prof. Beel sprak de heer Het afgedankte fietsje Agent op vrije voeten Voor het gerechtshof te Arnhem werd gistermorgen in hoger beroep behandeld de geruchtmakende zaak tegen de 32-jarige politie-agent S. G., die wegens her meenemen van een oud kinderfietsje uit een hoop oud -.. roest door de Arnhemse politierechter Tilanus als zyn verwachting uit. dat i tot drie weken gevangenisstraf was deze wel zou slagen. De heer Tila nus zal vanmiddag een onderhoud met de nieuwe formateur hebben. In de zomerzitting der Provinciale Staten van Noord-Hollar.d is een voorstel van Ged. Staten aangeno men, om in het ambtenarenregle ment der provincie een bepaling op te nemen op grond waarvan eervol ontslag kan worden verleend aan ambtenaren „uit wier gedragingen veroordeeld. Zoals jnen weet had ver dachte dit fietsje laten opknappen voor de verjaardag van zijn dochter tje. Op het momer.t, dat zijn kleine meid de heuglijke verjaardag vierde, werd vader in hechtenis genomen Gistermorgen in hoger beroep te- rest staande hoorde hij de procu reur-generaal zeggen, dat deze de dcor de politierechter opgelegde straf te hoog vond. Weshalve hij de straf wenste terug te zien gebracht tot drie dagen hechtenis, waarbij hij even- o0__0„. eens de onmiddellijke invrijheindstel een zodanige gezindsheicf blijkt, datüng van verd. eiste. Aan het laatste geen voldoende waarborg aanwezigverzoek kwam het Hof, na in raad- is, dat zij hun plicht als ambtenaar j kamer te zijn geweesgt, tegemoet, zo- onder alle omstandigheden getrou-| dat de Veenendaalse agent terstond welijk zullen volbrengen." 1 oo vriip uitgeleverd. Het verhaal, dat Henk Grift doet, is typerend voor deze tijd. De garagehouder had voor de oorlog een bloeiende zaak gehad en stond bij zijn leveranciers en andere zakenrelaties als volkomen betrouw baar te boek. Na de oorlog kwamen de belastingaanslagen en met deze de moeilijkheden. Eerst rolden de kleinere zijn brievenbus binnen, die hfj zij het soms met veel moeite vanwege hun aantal kon- voldoen. Toen hem echter op zekere dag een aanslag van 30.000.werd opge legd, betekende dit de genadeslag. De man kon niet betalen en vanaf dat moment werd hi» belegerd door deur waarders en dwangbevelen. Hij trachtte het ene gat met het andere te stoppen, maar ten slotte moest dit natuurlijk spaak lopen. Tenslotte gaf hij er de brui aan en na zijn ge hele voorraad, die voor een groot deel bestond uit gehuurde en in huurkoop ontvangen goederen, ver kocht te hebben, vertrok hij naar het buitenland. Zijn vrouw, hoewel met de moeilijkheden van haar echtge noot op de hoogte, wist niets van deze laatste manoeuvre en meende, dat hij op vacantie ging, om de moei lijkheden een kort poosje te ontlopen. Zij vergezelde hem op zijn tocht, die dwars door België en Frankrijk naar Spanje voerde. Onderweg was Henk Griftrusteloos en zenuwachtig. Zelf verklaarde hij, dat hij niet het plan en de middelen had, om er voorgoed tussenuit te gaan. Hij wilde alleen maar de definitieve slag nog even uit stellen. Ten slotte keerde hij terug.. De laatste nacht verbleef het echt- loofd, dat van departementGwege de paar m Belgie. vlak onder de Ne- bepalingen der Drankwet worden derlandse grens. Toen het de volgen- overtreden? de dag de grens wilde passeren, reed een Belgische politie-auto hen ach terop en arresteerde hen. Mevr. Grift is na - de uitlevering door de Belgische politie aan de Nederlandse, r.a een kort verhoor in vrijheid ge steld. Haar echtgenoot is in het Huis van Bewaring aan de Weteringschans te Amsterdam ingesloten. BAR EN STUDIECENTRUM „DE SCHAFFELAAR" Het lid der Tweede Kamer me vrouw Ploeg-Ploeg (Arb.) heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de volgende vra gen schriftelijk gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat in het studiecentrum „De Schaffelaar", te Barneveld, waar ter voorberei ding van de burgerlijke verdediging voor onderscheidene groepen van leidinggevende ambtenaren cursus sen worden gegeven door de zorg van het ministerie van binnenlandse zaken, een bar Ls ingericht, waar deelnemers en deelneemsters aan de cursussen tegen betaling alcohol houdende dranken cn zelfs sterke dranken kunnen krijgen? 2. Is de minister er van op de hoogte, dat De Schaffelaar" niet over een verguning beschikt en zo danige vergunning ook niet beschik baar is, omdat in de gemeente Bar neveld het maximum is bereikt? 3. Acht de minister het gewenst, dat de bovenbedoelde cursussen worden gegeven in een gebouw, waarin een bar gevestigd is? Vindt de minister het geoor- Nederland grijpt naar de wereldmarkt Door een nieuwe Nederlandse vin ding op het gebied van bromfietsen, krijgt Nederland een goede kans, om de wereldmarkt van bromfietsen ge heel te gaan beheersen. Reeds nu is het zo, dat er maai weinig fabrieken in het buitenland zijn, die bromfiet sen produceren en dat de meeste bromfietsen in het buitenland uit Ne derland afkomstig zijn, maar door het nieuwe product van de „Mag neet" rijwielfabrieken in Weesp, zal deze Nederlandse invloed op de we reldmarkt nog aanzienlijk versterkt worden. In bovengenoemde fabrieken is een „brommer" ontworpen, die door sommigen een revolutie in de ..brom- - —ij»» -»id wordt. Het nieuwe product doet veel denken aan een lichte motorrijwiel, heeft dezelf de capaciteit, maar valt wat bouw cn cylinderinhoud betreft, nog in de klasse der „brommers". Er is reeds zoveel vraag naar het nieuwe pro duct, dat de fabriek zowel haar ma chinepark als haar personeelsbezet ting heeft moeten uitbreide-- Het nieuwe type is te str n- der aantrappen, en heeft e ve frame, waardoor snelheden 45 tot 50 km. bereikt kunnen worden. De prijs zal ongeveer 670 gulden be dragen, de cylinderinhoud is 50 cc. en het benzineverbruik is een liter op 66 km. Op het rijwiel zijn twee versnellingen gemonteerd plus een vrij loop. I Het verbod van het nationaal j hoofdkwartier van de Kath. Jeugd beweging om te kamperen in Bra bant en Limburg uitgevaardigd wegens de heersende kinderverlam ming is in zoverre weer verzacht dat Brabantse groeperingen van de Kath. Jeugdbeweging hun kampen en bivakken in Brabant mogen hou den, mits de inspecteur van de volksgezondheid te Breda geen be zwaar tegen de kampplaats heeft cn de ouders daarenboven hun toe stemming hebben verleend. De huisvesting van gedetineerden Hoewel dc zes gedetineerden uit het Huis van Bewaring te Utrecht het kort geding tegen dc Staat der Nederlanden en de Minister van Justitie in eerste instantie hebben verloren, heeft de Minister van Jus- tistie toch maatregelen genomen, die een snelle oplossing beogen van het vraagstuk van de ter beschikkingge- stelde gevangenen die, zoals men weet, na hun straftijd vele maanden moeten wachten voordat zij in een Rijksassyl of particuliere inrichting ter verpleging worden opgenomen. Op instigatie van de Minister zal nl een commissie van deskundigen bijeen komen om dit te bestuderen meldt het Alg. Dgbl. In deze commissie zitten experts op het gebied van het gevangenis wezen, enige hoogleraren in het Strafrecht en enige psychiaters. Intussen zijn van de zes gedeti neerden in het Huis van Bewaring te Utrecht, voor wie mr. Keulen het kort geding aanhangig maakte, er al twee naar Rijksasyls overgebracht. Ook voor de andere vier zoekt men een oplossing. ECHTPAAR BIJ ONBEWAAKTE OVERWEG ZWAAR GEWOND. Het echtpaar J. v. d. Zalm uit Am sterdam, dat zichgisteren per auto van Amsterdam naar Amersfoort wilde begeven, is te ongeveer kwart voor twaalf op de onbewaakte over weg bij de Beekstraat te Soest door een trein gegrepen en ernstig ge wond. Het zicht op deze plaats is vrij goed en men staat nog voor het raad sel, hoe de heer v. d. Zalm de trein niet heeft opgemerkt. LAATSTE DER MOHIKANEN. De brouwerij van de fa. Vuilings te Kronenberg, Sevenum, die reeds vele generaties lang in handen van dezelfde brouwersfamilie is geweest, is thans overgegaan aan de Heina- kens brouwerij. Hiermee is de laat ste brouwerij in Noord-Limburg waar vroeger bijna ieder dorp eigen brouwerij had verdwioeil.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7