fltagióch moment Zwarte dag voor Nederlandse athletiek in Helsinki Nederland op tweede plaats in hockey-tournooi Mefanaal uit Helsinki z^L"\TzrL:re^:: Ziluei vaat de J\Ced. fïac&ei/piaeg. VRIJDAG 25 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Fanny, Harting en Slijkhuis gaven de strijd op rvE OLYMPISCHE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN 1952 zullen zeker niet in de annalen van de Nederlandse athletiek worden vermeld. Als ze wel zouden worden opgetekend, dan zal om „Donderdag 24 Juli" een rouwrand worden aangebracht. Maar ook zal er bijgeschreven staan, dat Fanny BlankersKoen haar wil heeft doorgedreven om, hoewel zij zich er niet toe in staat voelde, toch te starten in de finale 80 meter horden. Want vóór alles wilde zij vermijden, dat men, de achtergronden niet kennende, zou zeggen: zij heeft zich teruggetrokken, omdat ze in de halve finale ge klopt werd en dat dit dus ook wel in de eindstrijd zou gebeuren. velen als favoriet beschouwden, langs de tribune, waar de Duitse supporters hadden plaats genomen, kwam, konk het „Scha-de, Scha-de". De 1000 meter werden afgelegd in 2 minuten 47 sec. en op dat ogenblik nam Zatopek de vijfde plaats in. Schade had de leiding overgenomen van Chattaway, gevolgd doo Reiff, Mimoun, en Zatopek. Op dat ogen blik lag Anoufraiev op de zesde plaats. Voor de 2000 meter werd een tijd van 5 min. 37,4 sec. genoteerd. Na 2200 meter ging Zatopek naar voren, maar Schade liet dat niet toe en met nog 2400 meter voor de boeg had de Duitser al weer de leiding genomen met Zatopek op de tweede plaats, Reiff als derde, Chattaway vierde en Mimoun vijfde. Schade versnelde inmiddels het tempo en het was toen reeds duidelijk, dat de titel van olympisch kampioen 5000 meter, waarvoor het stadion voor de eerste maal geheel was uitverkocht, aan een van dit vijftal zou komen. De 3000 meter werden afgelegd in 8 min 30,4 sec. Ronde na ronde bleef dit vijftal bijeen en vier ronden voor het einde lagen Zatopek en Reiff samen op kop gevolgd in tweede positie door Schade en Chattaway. Mimoun was toen vijfde en op enige afstand als zesde de Engelsman Pi- rie. 1200 Meter voor het einde kwam Pirie plotseling naar voren om de leiding over te nemen. Toen volgde een strijd, zo fel, zo levendig, maar tegelijkertijd ook zo moordend, dat het publiek als één man overeind kwam om toch maar niets van deze prachtige kamp te missen. Aanval en tegenaanval, schijnbewegingen en échte pogingen om weg te komen wisselden elkaar af. Voor 4Ö00 meter werd een tijd van 11 min. 24,8 sec afgedrukt. Nog twee ronden waren er af te leggen en Schade had toen weer de kop met Chattaway op de hielen, gevolgd door de kleine Mi moun, de kameeldrijver uit de Afri kaanse woestijn, die iedereen als een schaduw bleef volgen en die bovendien elk tempo gemakkelijk kon draaien. Toen volgde de eerste sensatie. Anderhalve ronde voor het einde liep Gaston Reiff, die geen en kele maal initiatief had getoond, de baan uit en mistroostig liep hij het groene grastapijt op. Op dat ogen blik hadden Schade c.s. het tempo versneld, hetgeen hem te machtig bleek. De olympische kampioen van Londen 1948 op dit nummer scha kelde zich zelf uit en van een twee kamp op dë laatste meters tussen hem en Zatopek, zo scherp in ieders herinnering gebleven, kon niets meer komen. Het viertal overgeble ven lopers moest het toen onder el kaar uitmaken. De bel voor de laat ste ronde klonk, het stadion was één juichende en enthousiaste menigte, die hier een schouwspel kreeg voor getoverd. dat niet gemakkelijk meer zal worden vergeten. Bij het ingaan van die laatste ronde versnelde Za topek scherp het tempo. Hij nam de leiding over, maar hij kon zich niet van zijn drie concurrenten losmaken. Schade zette de tegenaanval in bij het uitkomen van de voorlaatste bocht en op 300 meter voor d' finish had Chattaway de leiding, gevolgd door Schade. Zatopek en Himoun. Tezamen gingen zij de laatste bocht in, de strijd was volkomen open. Maar in die bocht zette de Tsjech, nog steeds zwaaiend met hoofd en armen, maar met een prachtige be weging in de benen, de slotaanval in. Het was of zijn tegenstanders stil stonden. Hij stormde naar voren en bij het uitkomen van de laatste bocht had hij de leiding overgeno men. Op dat ogenblik stootte Chatta way, de man, die de moedigste race van zijn leven had gelopen, tegen het randje, dat de afscheiding vormt tussen baan en grastapijt. Hij viel en was verloren. Zatopek stormde naar de finish, met Mimoun, de eeuwige tweede op de hielen. Schade kon dit machtsvertoon niet meer verwerken en zou waarschijnlijk als vierde zijn geëindigd, indien Chattaway niet zou zijn gevallen. Met enkele meters verschil ging Zatopek als olympisch- kampioen 1952 door de finish. Zijn revanche van Londen 1948 was vol komen en bovendien had hij te Hel sinki zijn tweede gouden medaille veroverd. Toen de tijd bekend werd, 14 minuten 6.6 sec., bleek, dat het olympisch record aanzienlijk was verbeterd, maar niettemin is Zato pek nog vele seconden boven het be roemde wereldrecord van Gunder Haegg, dat beneden de 14 minuten grens ligt en tien jaar oud is, 'geble ven. Enkele uren later slaagde zijn echtgenote, Dana Zatopkova erin de gouden medaille op het nummer speerwerpen te winnen. Het is wel uniek, dat een" echtpaar tijdens de zelfde olympische spelen en dan nog op dezelfde dag olympisch kampioen wordt. In de kwalificatie-ronde had Ook Gaston Reiff gaf zich gewonnen Fanny had zwaar gedroomd in de afgelopen nacht. En die droom ging, hoe kon het anders, over de eind-- strijd van de 80 meter horden. Of zij zou het nummer winnen, of zij zou een horde omwerpen. Zij vertelde het aan haar vriendinnen en deze hebben er, hartelijk als zy zijn, overheen gepraat. Maar toen Fanny die tweede horde had omgeworpen, herinnerde iedereen zich plotseling weer die droorti: winnen, of een hor de omverwerpen en verliezen. Het laatste is geschied, het drama had zich volledig voltrokken. Tegen de wil van haar man in ver scheen zij aan de start van haar lie velingsnummer. Voor de wedstrijd kwam Masjoriè Jackson naar haar toe om haar good luck te wensen. De eerste start was vals, omdat Ma ria Sander te vroeg weg was. Onze landgenote startte schitterend, en gelijk met Marjorie Jackson, die naast haar lag, ging ze over de eerste horde. De tweede horde stootte Fan ny Blankers om, waardoor zij haar balans kwijt was. Zij stapte er als het ware bovenop. Wel nam ze nog de derde horde, doch toen liep ze de baan af. De strijd was verloren. Door de injecties kon zij haar armen minder snel bewegen en dat waren juist de lichaamsdelen, welke zo uiterst belangrijk zijn bij het nemen van de horden. Onze landgenote liep terug naar de start en terwijl Marjorie Jackson na haar overwin ning met een tijd van 10,9 werd toe gejuicht,* trok Fanny haar trainings pak aan en verdween naar de kleed kamer, waar ze haar man vond. Jan Blankers zei later: „Fanny hield zich beter dan ik." Later op de dag kwamen de series 1500 meter, waarop Hans Harting en Wim Slijkhuis zouden starten. In de eerste serie iam Hans Harting di rect de kop en nam een ruime voor sprong. Omdat de AAC-man niet over een eindspurt beschikt, wilde hij trachten door een hoog tempo zijn voorsprong zo groot mogelijk te doen zijn, dat men hem in de sprint niet meer kon kloppen. Voor de eer ste 400 m. noteerde hij een tijd van 57.5 sec. zeer snel, want in de vol gende series werden de eerste 400 meter afgelegd in 62.- sec. 60.4 sec. en 65.6 sec. Na C00 meter greep Hans Harting met beide handen naar zijn rug en even later verliet hij de baan. De olympische spelen waren voor hem geëindigd. Hij had een hinderlijke pijn, waarvan hij al eni ge dagen last had. Ook Slijkhuis gaf men niet veel kans. Men wist, dat hij nog steeds last had van zijn Achillespezen. Bo vendien had hij al zo lang zijn trai ning niet kunnen voortzetten en op wedstrijden heeft hij verschillende malen verstek moeten laten gaan. Na de start lag hij in zesde positie, twee ronden lang. Toen gaf ook hy de wedstrijd op. ECHTPAAR IN HET GOUD. Wie de olympische kampioen 10.000 m. de Tsjech Zatopek zijn tweede gouden medaille heeft zien veroveren zal dat nooit meer verge ten. Vijftien lopers hadden zich ge klasseerd en met uitzondering van Slijkhuis was het sterkste veld van de wereld present. Chattaway, de moedige Engels man, nam de leiding met Reiff op de derde plaats en Zatopek op de 14e. Het werd een langgerekt lint. Als de Tsjech de tribune passeerde, waar zijn landgenoten zaten, klonk fel en gescandeerd „Za-to-pek, Za-to-pek" door het stadion en als Schade, die Een terneergeslagen Fanny Blan- kers-Koen verlaat de baan in het Olympisch stadion te Helsinki, nadat zij in de finale van de 80 meter hor den voor dames de tweede horde had omgeworpen. Tele-foto Aleksandra Chudina (Rusland) het olympisch record, dat met 45.37 m. op naam stond van Herma Bauma (Oostenrijk), gemaakt te Londen 1948, verbeterd tot 46.17 m. In de eerste worp van de finale wierp me vrouw Zatopek de speer 50.47 m. ver, zodat het record wederom werd verbeterd. In de volgende worpen kon zij die afstand niet meer berei ken, maar het was genoeg voor het olympisch kampioenschap. Aleksan dra Chudina won haar tweede zilve ren medaille. Woensdag werd zy tweede bij verspringen, met haar laatste worp, 50.01 m. terwijl haar landgenote Elena Gorchakova derde werd met 49.76 m. GROOTLEERLING VAN GROOTMEESTER. De Hongaar Jozsef Csermak, leer ling van de wereldrecordhouder Im- re Nemeth, had de laatste maanden zulke goede resultaten geboekt, dat Hongarije grote verwachtingen van hem koesterde. Csermak heeft zijn aanhang niet beschaamd. In de kwa lificatieronde begon de Hongaar reeds het olympisch record, dat met 56.49 m. op naam van Hein (Duits.) stond, gemaakt te Berlijn 1936, te verbeteren tot 57.20 m. In d-; finale slingerde hij met zyn eerste beurt de kogel 58.45 m. ver en drie beurten later overschreed hij als eerste at- hleet ter wereld de 60 meter en ver beterde met 60.34 meter het wereld record van zijn leermeester, dat sinds 1950 op 59.88 meter stond Het merkwaardige was, dat zijn twee laatste pogingen werden afgekeurd. Nemeth. die in Londen 1948 de gou den medaille won, kon nu de bron zen in ontvangst nemen. Harrson Dillard heeft na vier jaar genoegdoening gekregen. Immers zijn vorm in 1948 was zo uitstekend, dat hij in dertig horden-wedstrijden geen nederlaag had geleden, doch bij de selectie wedstrijd voor de O. S. werd hij slechts vierde en we.d toen dus voor dat nummer niet uitgezon den. Hij wist echter op de 100 me ter een zeer fraaie tijd te noteren, zodat hij op de sprint te Londen uit kwam en zelfs op de gouden me daille beslag legde. Maar zijn num mer was de 110 m. hordenloop. Bij de selectiewedstrijden, welke eind Juni te Los Angelos werden gehou den, werd hij eerste en te Helsinki heeft hij de hoogste titel behaald, door in de finale als eerste door de finish te gaan in de nieuwe olympi sche recordtijd van 13.7 sec. Het oude record van 13.9 sec. stond op naam van zijn landgenoot Porter, die het maakte op de O. S. te Londen in 1948. Zestien athletieknummers zijn bij de heren reeds beslist. Elf daarvan zijn gewonnen door Amerikaanse athleten. Het is wel vermeldens waard, dat op één nummer, waarvan gisteren de series zijn gehouden, geen Amerikaan zich in de eindstrijd had geplaatst. Bij de 10 km snelwandelen werd een Amerikaan in de eerste serie ge diskwalificeerd en in de tweede se rie eindigde de andere Amerikaanse deelnemer als laatste met twee ron den achterstand op de winnaar. De Rus Junk wist in zyn serie een tyd te noteren van 45 min 05.8 een verbetering van het Olympisch record van 45 min 13.2 sec. van kaelsson (Zweden) uit 1948. Brits Indië won met 6-1 OET NEDERLANDS HOCKEYELFTAL heeft het in de finale van het 1 olympisch tournooi niet tegen India kunnen bolwerken. De gouden medaille is terecht gekomen bij het team, dat het meeste aanspraak op de olympische titel maakte. Het feit dat het Nederlands elftal het onderspit heeft moeten delven, is niet zo teleurstellend. Eerlijk gezegd, had men in het Nederlandse kamp niet anders verwacht, maar dat het uiteindelijk zo'n grote nederlaag is geworden, is spijtig. De vreugde over het winnen van de zilveren medaille, iets dat sedert 1928 niet meer was gebeurd, is er echter niet door verstoord. De Oranjehemden troffen hun te genstanders in een vorm, zoals deze het gehele tournooi nog niet hadden gedemonstreerd en waarin zij in de loop van de wedstrijd meer en meer groeide. Ongetwijfeld werd door de Indiërs in deze wedstrijd het beste hockey vertoond, dat sedert de oor log ten beste is gegeven op Euro pese velden. Zij maakten prachtig gebruik van hun superioriteit in lichaamstechniek en balbehandeling en zo zuiver was hun shortpassing, dat de Nederlandse verdedigers de gehele wedstrijd van het kastje naai de muur hebben gelopen. In de eerste vijf minuten zag het er niet naar uit. dat India zo'n ge makkelijke en grote overwinning zou gaan behalen. De Nederlandse aanval nam dadelijk na de begin- bully het initiatief en reeds had Es- ;er een lange corner mogen aange ven, nog voor de voorhoede van In dia' zich over de Nederlandse bully- lijn had vertoond. Maar lang behoefde men hierop niet te wachten, want nog voor het eerste dozijn minuten was verstre ken had India een reeks gevaarlijke aanvallen op het Nederlandse doel ondernomen. Oranje trok zijn ver dediging en middenlinie geheel te rug. Het hierdoor ontstane gat ach ter de voorhoede moest nu overbrugd worden door lange verre passes, maar het plaatsen van de achter spelers was zwak en steeds was het een speler van India, die zo'n bal onderschepte om er een nieuwe aan val mee op te bouwen. India was voortdurend in de aanval met geraf fineerd spel, waaronder onze land genoten moedeloos werden en fouten gingen maken. Vier doelpunten wa ren het gevolg van deze constante druk. De thee had de Oranjehemden kennelijk goed gedaan en evenals in het begin van de wedstrijd wisten zij het spel nu naar de helft van In dia te verplaatsen. Er was een dui delijke verbetering te constateren in het aanvalsspel. De combinaties in het binnentrio werden sneller en gevaarlijker, maar lang duurde dit overwicht niet. Toen de gehele Ne derlandse defensie bleef staan voor een vermeend geval van shoot, maar de Britse scheidsrechter allen rustig liet doorspelen, kreeg Dosanjh een open goal voor zich en in het vol gende moment was het 50. Van de middenbully af gingen Kruize en Esser er toen vandoor. Kruizfe week naar de rechtervleugel uit, gaf de bal scherp voor het doel en zonder zich te bedenken maakte Esser van de hem geboden kans ge bruik (51). Nederland had hiermede alle kruit verschoten. Weer trok het gehele team zich in de verdediging terug en India kreeg vrij spel tot am de cir kel- Er was nog maar één man, die stand hield en die voorkwam, dat de (Van onze ondeskundige medewerker). Nu dachten we, dat vanmid dag de wispelturige „Vrouwe Fortuna", die gedurende de af gelopen dagen de Nederlanders in Helsinki tot wanhoop heeft gebracht, ons haar lieflijk ge zicht liet zien, maar we hebben ons weer deerlijk vergist. Lusteloos, omdat we toch wel weer niks zouden winnen, ston den we tegen een paaltje van het Hardloophordenstadion te soe zen, toen we plotseling door een luid gekrijs wakker schrokken. Of het nu kwam, doordat we half sliepen, of doordat de loud- speakerman niet zo erg duide lijk sprak, wij meenden, dat er „Netherland won" geroepen werd. Onmiddellijk waren we klaar wakker en met ons ontwaakte de gehele voorraad nationale trots, die we in onze boezem verborgen hebben. We kregen van louter geluk een waasje voor onze ogen en na diep adem gehaald te hebben begonnen we een mengsel van het „Wilhel mus" en„Lang Zal Ie Leven" te zingen, terwijl we enthousiast met ons oranje Olympiadepetje (naar aanleiding van de gebeur tenissen van gisteren hadden we in de morgenuren er een, die een paar maten groter was, moeten aanschaffen) te zwaaien. „Wat sta jij daar als een idioot te blerren?'' klonk het ineens naast ons en een meneer, die het op zyn gezicht te lezen stond, dat hy zijn lol wel op kon, stok vinnig zijn strijdvaardige kin in onze richting. Toen klonk de loudspeaker op nieuw over het veld en dit keer was hij stukken duidelijker: „Dus dames en heren,, Mary Strickland heeft gewonnen en de kampioene van 1945, Fanny BlankersKoen heeft onder de race de baan verlaten." De politie dacht, dat we wat gestolen hadden, zo renden we door Helsinki's straten, maar twee pakken slaag in 48 uur zyn zelfs voor een ondeskundig me dewerker te veel. KRONUS. SLIJKHUIS. In zijn oranje trainingspak lag hy op bed in zijn kamer van het flat gebouw van het olympisch dorp. Stil hij voor zich uit te staren. Pech, duizendmaal pech, dit seizoen en hij had er zo weinig aan kunnen doen. Het was begonnen in die wedstrijd tegen Reiff, op 27 Mei te Brussel. Toen had hij last van de Achillespees de rechtervoet gekregen. Ge volg: rust houden, zich ontzien, wei nig trainen, proberen of het weer ging. En toen het in Rotterdam, bij de Nederlandse kampioenschappen met de rechtervoet goed ging, kreeg hij plotseling last van de Achilles pees aan zijn linkervoet, waarschijn lijk veroorzaakt door het feit, dat hy door de blessure aan de rechtervoet te veel van de andere had gevergd. Weinig wedstrijden, lichte training, omstandigheden dus, waaronder een athleet nooit in topvorm kan komen of blijven. Men zou het zo kunnen zeggen: Slijkhuis had de laatste maanden te weinig gedaan om met maar enige kans op succes een 1500 of een 5000 meter te lopen. Maar met een athleet van het kaliber als Slijk huis zijn de mogelijkheden vaak ver rassend en daarom had men besloten hem toch uit te zenden naar Helsin ki. Achteraf gesproken zou men ge makkelijk kunnen zeggen: hij had beter thuis kunnen blyven. Maar de pyn in de linkervoet kwam terug tij dens zijn serie 1500 meter en zo was hij gedwongen het voorbeeld van Fanny en Hans Harting te volgen: tijdens het nummer de baan verlaten. En nu heeft hij nog maar een wens. voor hij zijn athletiekloopbaan afsluit: te trachten het wereldrecord 3000 meter van Gaston Reiff te ver beteren. DE VERDELING DER MEDAILLES. De officieuse verdeling van de gouden, zilveren en bronzen medail les ziet er na 5 dagen als volgt uit: goud zilver brons nederlaag tot in de dubbele cijfers liep. Maar ook Loggere kon niet voorkomen, dat Dosanjh nog een keer in de roos schoot. Bij een straf- corner werd de bal tweemaal ver geefs ingeslagen, de derde keer was het raak. Nog enkele minuten bleef de achterhoede van het Oranjeteam tegen de overmacht worstelen, toen klonk het eindsignaal als een ver lossing voor het Nederlands elftal. Voor India was het echter een sein tot een uitbarsting van grote vreug de. Voor de vijfde achtereenvolgen de maal, van 1928 af, was India als olympisch kampioen uit de strijd ge komen. Overwinning gevierd met tamboerijn en dans Toen kort voor het begin van de hockeywedstrijd Nederland—India de Nederlandse zwemploeg op de tri bune de yell „Holland spreekt een woordje mee" aanhief, kwam hier tambourijngerinkel hieven zij een aan «n olymp^che mast gehesen monotoon en gescandeerd lied a n £er, de «anjjhemden met de tegen die muzikale begeleiding kon ^rits-Indlers en ,de Engelsen in de den de Hollandse meisjes ™et op houdln8 v°°r de tribune stonden. Maar irepc„,,„on P- was er weer een roemrijke bladzyde wii7e in iIp HniianiiOP ™ys eneuze geschreven in de geschiedenis van de «ure in de k^.ni, ookNederlandse ho|keysport. ^eede Loggere, „al had misschien 41 de verhouding beter weergegeven. De eer ste 2 doelpunten waren voor ons vrij ongelukkig, vooral het tweede, waar ik zelf een handje aan mee heb ge werkt. Maar de Brits-Indiërs spelen nu eenmaal beter dan wij". Uiteraard was de stemming in de Nederlandse kleedkamer niet uitbun dig na de wedstrijd, omdat de laatste indrukken op zo'n moment nu een maal het zwaarst wegen. Maar langzaam aan, haalde ieder toch in een hoekje de zilveren plak te voor schijn en realiseerde zich toen waar schijnlijk eerst, dat een tweede plaats in dit zwaar bezette hockey tournooi toch wel een uitermate fraai resul taat is. En toen voor de eerste keer 1. Ver. Stat en 14 9 7 2. Rusland 13 20 6 3. Zweden 4 2 1 4. Tsjecho-Slowakije 4 1 1 5. Frankrijk 3 3 6. Hongarije 3 1 10 7. Zwitserland 2 3 4 8. Australië 2 1 2 9. Turkije 2 1 10. Japan 1 3 3 11. Italië 1 3 1 12. India 1 1 1 13. Brazilië 1 1 14. Nieuw Zeeland 1 1 15. Zuid Slavië 1 16. Argentinië 1 17. Duitsland 3 3 18. Jamaica 2 19. Iran 1 3 20. Polen 1 1 21. Nederland 1 22. België 23. Zuid-Afrika 1 24. Finland 4 25. Groot-Brittannië 4 26. Denemarken 1 27. Venezuela 1 28. Uruguay 1 HET WERELDRECORD VAN SHIRLEY STRICKLAND. De wedstrijdcommissie van de olympische atletiekwedstrijden heeft besloten het wereldrecord op de 80 meter horden, gemaakt in de finale door de Australische athlete Shirley Strickland voor erkenning toe te zen den aan de I.A.A.F. Haar tijd was 0.1 sec. beter dani het wereldrecord van Fanny Blankers-Koen, gemaakt te Leiden in 1943. De I.A.A.F. zal waar schijnlijk dit record wel erkennen. Marjorie Strickland maakte in de halve finale een tijd van 10.8 sec., doch daar zy een sterke wind in de rug had, werd deze tijd niet voorge dragen bij de internationale athletiek federatie. Het merkwaardige feit doet zich mu voor, dat Shirley Strickland het wereldrecord met 10.9 sec. op haar naam heeft en het olympisch record met 10.8 sec. Immers voor een olympisch record geldt de beste tyd, welke tijdens een olympische wed strijd is genoteerd. Bepalingen kent men daar niet voor. HET WATERPOLOTOURNOOI een tambourijn en tienvoudig wer den de donkere en getulbande lie- j den toen overstemd. Dit was het enthousiaste begin van de strijd, doch naarmate de tijd verstreek werd het stiller in de Ne derlandse hoek en rinkelde de tam- baurijn steeds wilder aan de andere zijde. En aan het slot stormde een uitgelaten schare Brits Indiërs het veld op, mannen met kleurige tul banden en vrouwen in statige lange gewaden. In hun rondedans werden de Brits- Indische spelers meegenomen, nau welijks bekomen van de felle strijd, die een van hun officials betiteld als „Tough and clean". De warmste omarmingen golden de fenomenale aanvoerder „Babu" Sing, die ternau wernood zijn ongeschoeide voeten veilig kon stellen voor de wild trap pelende benen van zijn bewonde raars. Tientallen keren stelden de Brits Indiërs zich weer gewillig op i voor telkens weer een andere foto- 1 graaf, een radioreporter kwam met een microfoon het veld oplopen en ook hij had in de dolgelukkige over winnaars een dankbaar object. En toen de Nederlandse spelers al lang en breed aangekleed waren, dansten hun tegenstanders nog op het veld, omringd door tientallen Finse hand tekeningenjagertjes. „Verdiend gewonnen", was het commentaar van aanvoerder Dick van de wereld. Een moment om even bij stil te staan. In de eerste wedstrijd voor het waterpolotournooi won Hongarije met 134 van Mexico. Ruststand 6—2. In de tweede wedstrijd won Egyp te met 100 van Portugal, Rust stand 60. De aanvoerders met hun elftallen tijdens de ceremonie protocoLaire. Links de Nederlandse ploeg. TELEFOTO A. N P.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5