RIJNSTREEK AUTO BANDEN GEBR. VAN' ULOEN Thijs Marinus 101 jaar Buiten zwemmen? Zwem veilig! J. DE 6RUYNE J. VAN DUYENDIJK Oogartsen Goskoop J. DE BRUYN vanZIJP VRIJDAG 25 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD -- PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN STRAAT-ATHLETIEK. Onder buitengewoon grote belang stelling zijn Donderdagavond in de Vondelstraat de straat-athletiekwed- strijden georganiseerd door de AAV '36 Comb, voortgezet. De uitslagen hiervan zijn dit keer als volgt: 60 M. Meisjes 12, 13 en 14 jaar: 1. Iefke Oost 9,8 sec., 2. Cobi Vis 9.8 sec., 3. M. Zierikzee 9.9 sec. 80 M. Meisjes IC. 16 en 17 jaar: 1. L. Langhout, 2. Ellie de Smits 12,2 sec., 3. G. Blauw 12,4 sec. 80 M. Dames 18 jaar en ouder: 1. Agnes Voorsluis 12 sec., 2. S. Blauw 13,9 sec. 80 M. Jongens 12, 13 en 14 jaar: 1. W. Noomen 11,2 sec., 2. Siem Bloem 11,3 sec., 3. G. Blauw 11,6 sec. 100 M. Jongens 15, 16 en 17 jaar: 1. Nico v. Oort 12,9 sec., 2. Theo v. d. Hoek 13,4 sec., 3. Gerrit Blauw 13.7 sec. 100 M. Heren: 1. R. Tuinenburg 12.1 sec., 2. A. de Lange 13 sec., 3. D. Dongelmans 13,1 sec. 800 M. Heren: 1. Nico v. Oort 2 min. 15,9 sec., 2. R. Tuinenburg 2 min. 16.8 sec-, 3. Pleun Broer 2 min. 17,9 sec. Alle nummers 1, 2 en 3 komen Dinsdag 29 Juli a.s. in de finale welke eveneens in de Vondelstraat zullen wordem gehouden om het kampioen schap van Alphen. ZOETERMEER Groene Kruis. Voor de tweede maal in een week tyds belegde het bestuur van het Groene Kruis Vrij dagavond een algemene ledenverga dering in het spaarbankgebouw. Vo rige week werd besloten tot aankoop van het pand Dorpsstraat 76, het welk na een verbouwing zal dienen tot Groene Kruisgebouw. Men hoopt dit gebouw bij het 50-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling in Fe bruari 1953 in gebruik te kunnen nemen. Een lang gekoesterde wens van geheel Zoetermeer zal hiermede dus in vervulling gaan. Dit nieuwe gebouw brengt evenwel nieuwe las ten en hoogst waarschijnlijk hogere uitgaven met zich mede. Vrijdag avond waren de leden van het Groene Kruis bijeen om te spreken over de contributieverhoging. Na enige dis cussie werd de contributie met ingang van 1 Januari 1953 vastgesteld op 0,60 per maand of 7,20 per ja&r. Voor on- en minvermogenden zal 't bestuur een oplossing trachten te vinden, Bij de behandeling van het bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie, werd door een aantal leden gevraagd naar een begroting. Het bestuur was evenwel nog niet in staat deze over te leggen, De kans is dus niet geheel uitgesloten, dat na verloop van tijd zal blijken, dat tot vermindering van de contributie kan worden overgegaan. R. K. Sportvereniging D. W. O. Ter gelegenheid van het 12 -jarig bestaan van bovengenoemde sport vereniging wordt op Zondag 27 Juli van 4 tot 6 uur receptie gehouden in de bovenzaal van hotel „De Gouden Leeuw" te Zoeteremer. Ieder die iets voélt voor deze sportvereniging kan nu zijn sympathie betuigen We hopen dat het bestuur een druk be zochte receptie mag hebben. Des avopds zal voor de leden een feest avond worden gegeven. Deze avond begjnt. om 8 uur eveneens in „De Gouden Leeuw". Voetbaluitslagen. Er is het week- einde in Zoetermeer lustig gevoet bald. De jaarlijkse traditionele wed strijd Nutricia—Bensdorp uit Bus- sum eindigde in een grote overwin ning voor Bensdorp. Met de rust leidde Bussum al met 50, de eind stand werd 73. Voor de nederlaag serie had DWO op haar terrein DHS uit Schiedam met 3 elftallen op be zoek. DWO 3 verloor haar wedstrijd met 3—1 van DHS 3. DWO 2 wist DHS 2 met 32 te kloppen, terwijl DWO 1 iy een prettige wedstrijd DHS 1 gelijk spel wist af te dwin gen. Strafschoppen brachten DWO de overwinning. Voor de serie wed strijden speelde DSO 1 in Moer- capelle in de finale tegen de orga niserende vereniging Moercapelle. Dit is een harde wedstrijd geworden met slecht spel, Herhaalde malen mogst de scheidsrechter het spel voor ongeregeldheden, vooral van de zijde van Moercapelle, onderbreken. Met de rust had Moercapelle een 19 voorsprong. Na de rust werd het zelfs 2—0. Wel wist W. Hertog voor DSO er 2—1 van te maken, doch verder kwam DSO niet en moest zich met de tweede prijs tevreden stellen. Om de Industrie-beker. Op het DWO-terrein aan de Voorweg werd de jaarlijks terugkerende bedrijfs- tournooi gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan de stich ting „Zwembad Zoetermeer". Deel nemende verenigingen waren: De Spar; Brinkers Fabrieken; Zephyr en Gebr. v. d. Spek. De uitslagen luiden: ZephyrGebr. v. d. Spek 21; BrinkersDe Spar 24; Gebr. v. d. SpekDe Spar 11, De Spar wint met strafschoppen. De Spar Lamboo 2—2. De Spar wint met straf schoppen. Gebr. v. d. SpekBrin kers 21: Gebr. v. d. SpekZephyr 1—2; De SparZephyr 41. Na af loop reikte de heer De Vree de prij zen uit bij Toon in „Ons Genoegen". Mej. Loes van der Burg slaagde te 's-Gravenhagc voor 't Middenstands diploma. Jac Rodenburg, Janny van Noort, Greta Gerritsma en Jan Hertog, allen leerlingen van de Chr. Nat. school alhier, slaagden te 's-Gravenhage voor het diploma Mulo A. Tot adjunct-commies le klasse ter secretarie dezer gemeente is be noemd de heer C. II. Vonk Noorder- graaf, 2e ambtenaar ter secretarie te Harmelen, wonende te Ouderijn. KRAAMCENTRUM VEENSTREEK. Het bestuur van het Kraamcentrum van het Wit-Gele-Krujs in de Veen- streek te Roelofarendsveen heeft zich tot het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn gewend met het verzoek een subsidie te mogen, ont vangen in de kosten van kraamver- zorging over het jaar 1951 ten be drage van 0,50 per interne verzor gingsdag en een suibsidie voor het jaar 1952 tot een bedrag van 1, per interne verzorgingsdag. Over 1950 bedroeg dit bedrag 0,50. Aan vankelijk hebben B. en W. hiertegen bezwaren gekoesterd op grond van het feit, dat het particulier initiatief te dezer plaatse de kraamzorg dien de te behartigen, zodat het verstrek ken van een jaarlijkse subsidie aan een centrum dat zijn hoofdzetel heeft in een andere gemeente minder ge wenst geacht werd. Het kraamcentrum in de Veen- streek voert hiertegen o.m. aan, dat de organisatie van de R.K. kraam zorg in Z.H. het minder goed moge lijk maakt de hoofdzetel van het centrum te Alphen a. d. Rijn te ves tigen, hoewel deze plaats zeker in de toekomst een der belangrijkste van het werkgebied zal worden. Eer. tweetal personen uit Alphen a. d. Rijn heeft reeds zitting in het, be stuur van genoemd centrum. Niettegenstaande dat het college zelfs na deze argumentering geen termen aanwezig vindt zijn stand punt dat de kraamzorg in een ge meente van een omvang als de onze, door het particulier initiatief ter plaatse dient te worden behartigd, te herzien, wil het, in de gegeven om standigheden, geen bezwaar maker, tegen toekenning van subsidie over de jaren 1951 en 1952 van 0,50 per interne verzorgingsdag, onder voor waarde, dat verzorgingsdagen waar voor de maximum verpleegprijs be taald wordt, bij de berekening van het subsidie niet in aanmerking wor den genomen. Zoals blijkt wijkt het voorstel van het college voor wat 't jaar 1952 af van het verzoek. AARLANDERVEEN DIPLOMA MET BONBONS. Voor het middenstands-examen slaagden Riet en Corrie Kempen. Als bijzónderheid van dit examen zij vermeld, dat de dames gelijk examen deden en beiden 3 tienen behaalden voor de 3 mondelinge vakken. De commissie te Leiden vond dit zo aardig dat ze de dames ieder een doos bonbons aanbood. Dit is tevens een mooie voldoening voor de leiders der R.K. Midden-^ standscursus te Aarlanderveen. BODEGRAVEN Bevolkingsonderzoek. Onder voorzitterschap van burgemeester rar. J. Croles kwamen vele genodigden uit de gemeente ini Hotel v. Haaften bijeen om een uiteenzetting te aan horen omtrent de noodzakelijkheid van een bevolkingsonderzoek op T. B.C. Nadat de voorzitter de bedoe lingen van de Stichting „Goutudo", die het onderzoek leidt, had uiteen gezet, kreeg de vice-voorzitter van de stichting, dr. de Vries, het woord. In een rustig betoog weidde deze ver der uit over de werkwijze van de stichting en het doorlichten zelf. Een comité zal worden gevormd, dat weer anderen stimuleert aan huisbezoek te doen. Elk persoon kr^'gt 20 woningen te bezoeken. Met ieders wensen zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Het onderzoek is vrijwil lig en kost 0.90 of minder per per soon. Verschillende aanwezigen stelden vragen, die door ar. de Vries bevre digend werden beantwoord. Na afloop verzocht de burgemeester diverse personen, die docr hun verenigings- funeties blijk gaven van een sociale instelling, nog even te blijven ter vorming van een comité. Kabinetsformatie Vanmiddag heeft de kabinetsfor mateur, prof. Beel, nog een onder houd gehad achtereenvolgens met de fractie-voorzitters dr. Schouten (A. R.) en Tilanus (C.H.U.). Colgate-fabriek stopt tijdelijk Meelfabriek hervat a.s. Maandag de productie Hedenmorgen vond de verdere be handeling plaats van het kort geding tussen de meelfabriek „De Sleutels" en de Colgate-Palmolive Handel maatschappij tc Leiden, omtrent de vraag of de meelfabriek ernstige hinder ondervindt van de nabijheid van het bedrijf van de Colgate. Zo als bekend is, heeft de meelfabriek sedert Zaterdag haar bedrijf gesloten uit vrees, dat haar producten een par- fumgeur zouden aannemen. De be handeling geschiedde ten woonhuize van de plaatsvervangend president der Arrondissementsrechtbank, mr. J» II. Marinus. Prof. ir. J. Coops te Amsterdam had op verzoek van de president een des kundig advies uitgebracht, waarin hij concludeerde dat indien het be drijf van de Colgate zich ter plaatse verder zou ontwikkelen, zowel wat betreft het mengen van ethernische oliën met diverse grondstoffen voor het bereiden van cosmetische artike len, als het opslaan dezer artikelen, de overlast, die de meelfabriek thans vreest, inderdaad ernstige proporties zou gaan aannemen en dat de om vang van de schade, die zij dan zou lijden, moeilijk ernstig genoeg was af te schilderen. Beide partijen hebben naar aan leiding van dit rapport overeenstem ming bereikt: Colgate zal haar pro ductieproces met ingang van Maan dag a.s. stilleggen zodat de meelfa- breik dan weer kan gaan draaien. Vervolgens zal, overeenkomstig een door de deskundige gedane sugges tie een oplossing worden gezocht, waardoor door middel van een tech nlsche installatie de geuren van Col gate onschadelijk worden gemaakt. Daarna zal, naar men hoopt, Colga te haar bedrijf volledig hervatten. TVPFii 10 vinB" «yat. E- blind rhythm. ftTF" Mil 4 tal,n (13° l,tt#r" 1 w grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klier. Aanvang dagelijks Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26658 (Advertentie.) (Advertentie) BOSKOOP Kinder- en volksspelen. Uitsla gen van de kinder- en volksspelen tijdens de Oranjefeesten. Zeepkistenrace: le prijs Hans Jon genburger, 2e prijs Piet Kroesemeger, 3e prijs Bas Radder, 4e prijs Wim Harkes. Hardlopen met hindernissen, jon gens en meisjes 10—14 jaar: 1. Piet Pels, 2. Kees van Helden, 3. Jan v. d Toorn, 4. Sjaak Büders. Balletje lopen: 1 .Truus v. Leeu wen, 2. Tini Bijland, 3. Tinike ter Brake, 4. Roeli Middelkoop. Vlaggetje steken: 1. Ineke v. d. Berg, 2. Joke van Vliet, 3. Adrie Houdijk, 4. Nelleke Hooftman. Boegspriet lopen: 1. Alb. Verlaan, 2. Ria Sluurman, 3. Rinike de Rugter. Paprace voor dames en heren: 1. mevr. Boom<v. d. Willik, 2. mevr. v. d. Heidenv. d. Willik, 3. mevr. ElswijkElswijk. Ongeval met Boskoopse tram. Met het Leidse Glippertje, hetwelk tijdens de Oranjefeesten, dienst deed als tram, is gisteren nog een klein ongeval gebeurt. De bejaarde heer Assenberg, die met de „tram" van 't feestterrein huiswaarts keerde, had te kennen gegeven er bij de hefbrug uit te willen. De conducteur beloof de hiervoor te zullen zorgen, en gaf tijdig het stopsein. De heer A. was blijkbaar bang, dat de conducteur hem vergat en maakte aanstalten om uit het rijdende vervoermiddel te springen. Ondanks de waarschuwin gen van de medepassagiers waagde hij toch de sprong doch kwam te val len, met het gevolg dat hij met zijn hoofd tussen de treeplank en het wegdek bekneld raakte. De man liep hierbij bloedende verwondingen op, zodat de hulp van dr. Flim werd in geroepen die het slachtoffer ter plaatse verbond en hem thuis bracht. NIEUWKOOP De heer M. Marinus, in de volks mond beter bekend als „Thijs Mari nus", wiens 100ste verjaardag vorig jaar op zo luisterrijke wijze werd gevierd, hoopt op 29 Juli a.s. 101 jaar te worden. De krasse oude baas ereburger van Nieuwkoop maakt het nog best en nam een paar weken geleden nog met veel ambitie deel aan het jaarlijkse uitstapje voor de bejaar den. En als senior van die categorie geniet hij een grote populariteit. Het „Comité Marinus", dat zich vorig jaar uit de burgerij van Nieuw koop en Noorden vormde, wil ook deze keer de verjaardag van de oud ste inwoner niet zonder meer laten voorbij gaan. Men heeft een circu laire rond gestuurd, waarin wordt verzocht om een klejne verjaardegs- bijdrage te bezorgen bij een der co mité-leden of iets te storten of over te maken op postrekening nr. 80701 van de voorzitter, de heer C. Snijders te Nieuwkoop. Het zal Thijs Marinus ook bij zijn 101e verjaardag niet aan belangstel ling ontbreken. De heer A. de Groot, onderwij zer aan de Chr. Nat. School, slaagde te Utrecht voor de hoofdacte „A". De 15-jarige Joop van Wenger- den slaagde voor het toelatingsexa men voor de Machinistenschool te Vlissingen. Voor het Mulo-diploma slaagde dc heer Jac. v. d. Meer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Juli. Vee. Aange voerd 30 Stieren, 50 Melkkoeien, 190 Vette koeien, 208 Vare e.a. koeien, 69 Vette kalveren, 99 Nuchtere kalve ren, 577 Weide schapen, 997 Lamme ren, 22 Varkens, 120 Schrammen, 305 Biggen, 3 Paarden, 15 Veulens, 26 Geiten. Totaal 2711. Stieren f 725 1100.p. st., 2.60—2.90 p. kg. lev. gew., Melkkoeien ƒ78010.80, Vette koeien 8001200.p. st., 2.50 3.p. kg, lev. gew., Vare e.a. koeien 500800.Vette kalveren 180 360.per st., 1.302.35 p. kg. lev.' gew Nuchtere kalveren 4565 per St., 1.15-1.35 p. kg. lev. gew., Wei de schapen f 95130.Lammeren 50—85.—, Varkens 150—325.—, Schrammen f 60100—, Biggeni 40 52.Veulens 275—380, Geiten 15—35.—, Handel: Stieren, melkkoeien. Vare koeien, Geiten, matig; Vette Ijoeien stroef; Schapen, Lammeren, Varkens, Schrammen, Biggen: traag. 25 Juli, Kaai. Goudse extra kw. ƒ238; id. le soort f 225—230.— id. 2e soort 218—224.—, aanvoer 67 partijen, handel goed; Leidse le soort 234—236.—, aanvoer 8 partijen, han del goed. Vrijdag 25 Juli. De 21 -jarige Leidenaar D. B, is on langs uit de psychiatrische inrich ting Avergest ontsnapt. Hij keerde terug naar Leiden, pleegde een in braak in het St. Lidwinahuis uan de Zoeterwoudse Singel, waar hij 65 gul den ontvreemdde, brak in bij een ra diohandelaar aan de Hoge Rijndijk, waar een radio-toestel zijn buit was, en werd tenslotte door de politie ge grepen. Gisteren legde hij een vol ledige bekentenis af en hedenmor gen werd hij voor de officier van Justitie geleid. De straatmuzikanten zijn weer in de stad! Al enige dagen hebben we de bakfiets-met-piano in de Leidse straten gesignaleerd. Het duo is een trio geworden, want er is nu een tweede violist bij. De muzikanten, talentvolle mensen, maar zonder vast werk, trekken weer grote belang stelling en het is een genoegen hun klassieke muziek op straat te horen. Burgerlijke Stand Geboren: Maartina d. van H. J. cien Haan en R J. Haasnoot; Adria- nus z. van J. Tgaaen en M. J. Gijs- man; Willem z. van L. de Mol en G. E. Hogewonlng; Maria Cornelia d. van M. J. Waaijer en M. C. Hensing; Dirk z. van G. Stooker en O. Wink- hold; Hubrecht Johannes z. van B. van der Wiel en I. G. Nelisse; Jo hannes Petrus z. van J. J. Bleiji en D. W. de Lange; Gijsbert z- van M. Rijnsburger en W. van Vliet; Caro lina Maria Johanna d. van J. J. Bro- kaar en J. l'Amie; Lambertus z. van J, Bekooij en M. D. Arbouw. Ondertrouwd: K- Straatman en F. Kroeze; W. van den Berg en J. Plat- teel; A. Glasbergen en M. E. Meijer; G. J. A. Haast en J. Wouters; P. J. van Steenbergen en E- Blikman; L. van Deelen en M. van de Wijngaard; P. N. C. Heijnen en S. Neuteboom; J. J, Elijzen en J. P. W. van Leeu wen; A. van Roggen en L. N. Oei; G. J. Bloemendaal en L. den Hertog; G. Pikaar en K. van Tongeren; L. C. H. Mekel en A- M. Hoogeveen; W. C. van Dorp en E. Diehl; H. J. Jagers en P. C, Raar; A. M. Seis en C. G. van Dijk; J. Koolmoes en J. Moenen; A. J, Clavaux en A. M. Leicher; C, Trimp en W. P. Groeneveld; G. van Bemmel en W. E. Vilders; J. van Klarenbosch en E. G.- Th. Beekwil- der; C. A. Slierings en C. C. C. van der Zwet; F, J. Zandbergen en P. Mieog. Overleden: I. J. P. Ruitenbeek wedn. 86 i.; A. D. Visser wed. van Dekking, 79 j.; P. van der Wiel m. 73 j.; C. A. Lamboo vr, 67 j.; J. J. Dekking, 73 j.; C. Dreef m. 29 j,; M- Bervoets z. 20 j Gisteren hoorden we hen onder de Korenbeurs, waar de klank uitste kend tot z'n recht kwam. De Leidse melkhandelaren gaan met vacantia van a.s. Maandag tot en met Zaterdag 9 Augustus. De be zorging geschiedt echter normaal en er zullen voldoende winkels in de stad geopend blijven. Alleen zullen de cliënten een ander gezicht zien, maar dat is voor de variatie ook wel eens aardig. Zullen we afspreken dat we zoveel mogelijk medewerking aan deze vacantii zullen geven? Van de Herengracht klinkt ons een juichkreet tegen, omdat de Bestra- tingsdienst er bezig is de kinderkop jes te vervange.. door behoorlijke klinkers. Aan de huizenkant wordt bovendien een tx-ottoir aangelegd, maar de stoepen en hekken blijven, liggen en staan. De leden van de H. Familie, afd. St. Lconardusparochie, worden er aan herinnerd, dat er Zondagmorgen om kwart over zeven een H. Mis wordt opgedragen ter gelegenheid van het 12 ',<l-jarig bestaan van deze congre gatie. Daarna is er een gemeen schappelijk ontbijt in het Parochie huis. STADSKOK. Voor de hoofdakte A slaagde te Breda zuster Vinceptio (T. Lager- berg), werkzaam aan het Doof- stommeninstituut te St. Michiels gestel. A. C. M. van Beukering f Hedenmorgen om half zes over leed op 54-jarige leeftijd de heer A. C. M. van Beukering. De Sitterlaan 19, Leiden, die vorige week Donder dagmiddag plotseling pnwel werd en een hartaanval kreeg. Uit voorzorg werden hem vorige week Donder dagavond reeds de H. Sacramenten der Stervenden toegediend door ka pelaan J. Franse. Na enige dagen liet de toestand zich iets gunstiger aan zien, zodat de behandelende genees heer nog enige hoop koesterde, doch een hernieuwde aanval maakte he denmorgen een einde aan dit leven. De heer Van Beukering heeft een groot aandeel gehad in de bouw van de Professorenwijk. samen met de fa, Van Driel en Ten Broek. Als lid van de Bouwcombinatie werkte hij ook aan het huidige plan Zoeter- woudseweg. De thans overledene was penningmeester van de Bond van R.K. Bouwpatroons, afd. Leiden, in welke hoedanigheid hij ook zitting had in het bestuur van de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden. Hij is ook jarenlang bestuurslid geweest van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. Voorts maakte hg ook deel uit van het Collectanten college in de St. Petrusparochie. De H. Uitvaartdienst wordt a.s. Maandagmorgen om half elf gehou den in de St Pctruskerk, waarna om twaalf uur de begrafenis plaats vindt op het R.K. kerkhof aan de Zijlpoort. Voor het examen M.O. Handels wetenschappen slaagde te Amsterdam de heer H. J. G. Mak uit Leiden. Voor het examen Frans M.O. (A) slaagde de heer W. J. A. Bots te Leiden. Middenstandsexamens te Leiden Dezer dagen worden te Leiden mid denstandsexamens afgenomen. De uitslagen van gisteren luiden: Arie Kruyt, D. Kruyt, Katwijk aan Zee, A. J, v. Leeuwen, Oud-Ade, A. van Leeuwen, Aarlanderveen, C. J. P. van Leeuwen, J. C. A van Leeuwen, Zoeterwoude, J P. van Leeuwen, Voorhout, J. F M, van Leeuwen, Zoeterwoude, J. W. G. v. Leeuwen, Alphen, L. P. v Leeuwen, Koudekerk, P. J. H. van Leeuwen, Nieuw-Ven- nep, W. A. van Leeuwen, Leimuiden, E. C. M. Lek, Ter Aar, A. Lekx, Al phen, W .C. Lemmers Leimuiden, H. M. C. v. Lierop, Voorschoten,, Ch. v. d. Linde, Hazerpwoude, H. G. J. v. d. Linden, Alphen, J. C. v. d. Lin den, Leiden, M. W. J. v. d. Linden, Alphen, P. W. J. Lommerse, Haarlem mermeer, P. W. J. Loomans. Kwints- heul, M. Los, Voorschoten, P. C. T. Lugthart, Katwijk aan Zee, M. Luyk, Lisse, C. G. Maas, W. C. L. v. Maas akker, Leiden, C. de Man,. J. v. d. Ma- rel, Wassenaar A. Marseille, Lisse, J. Matze, Leiden, W. v. d. Meent, Al phen, C. A. M. v. d. Meer, C. N. v. d. Meer, H. S. v. d. Meer, J. A. v. d. Meer, Roelofarendsveen, J. P. v. d. Meer, Hoogmade J. J. v. d. Meer, Roelofarendsveen, N. P. v: d. Meer, Hoogmade, E. Meskers, Delft, W. H, v d. Meulen, Noord wijk aan Zoe, H, v. d. Mey, Rijnsburg, J. J. v. d. Mey, Sassenheim, j. Meyer, Nieuwveen, J, G. P. Meyers, Leiden, H. J. M. v, Mil, Zoeterwoude. Ch. F. Moers, Zoe termeer, J. M. Mohr, Ter Aar, A. Mol, Leiderdorp, Arie Hol, Voorscho- ten, J. A. MolBloot, Katwijk aan Zee, C. Moolenaar, Lisse, J. C. Mul der, Ter Aar, J. Mulder, Rijnsburg, W. Mulder, Zoeterwoude,, W. J. Nag- tegaal, Leiderdorp, M. N. Nederhof, Voorschoten, A. Neuteboom, Leiden, H L. de Nie, Warmond, H. W. Niers man, Voorschoten, J. Noordcgraaf, Noorden, Th. P. J. Ober, A. Ommo- ring, Leiden, P. Oosthoek, W. Oud water, Rijnsburg, J. P. Mosseveld, Sassenheim. Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk overleed heden, tot onze diepe droef heid, na een korte ziek te onze innig geliefde Man, Vader, Behuwdu vader en Broeder de Heer ADRIANUS CORNELIS MARIA VAN BEUKERING Echtgenoot van Mevr. AGNES CORNELIA MARIA HARTWIJK In de ouderdom van 54 jaar. Namens de familie, Mevr. de Wed. A. C. M. v. Beukering Hartwijk en kinderen Leiden, 25 Juli 1952. De Sitterlaan 19. De H.H, Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Maandag 28 Juli a.s. in de parochie kerk van de H. Petrus. De gelezen H.H. Missen te 8 uur en 8.30 uur, de gezongen H. Mis van Requiem te 10 30 uur, waarna de begrafenis te circa 12 uur vanuit de kerk op het R. K. Kerk. hof Zijlpoort. 2291 Rozenkransbidden: Za terdagavond te 7 uur in de Rouwkapel van het St. Elisabeth-zieken- huis en Zondagavond na het Lof van 7 uur in de kerk. De bezoekuren in het St. Elisabeth-ziekenhuis zgn van 911, van 3—4 en van 68 uur. Algemene kennisgeving Liever geen bezoek. Hiermede vervullen wg de droeve plicht kennis te geven van het nog onverwachte overlijden van ons lid, de Heer A. C. M. v. BEUKERING Zijn onbaatzuchtige op offeringsgezindheid, trouwe plichtsbetrach ting en onovertroffen jovialiteit zijn voor ons onvergetelijk. HET BESTUUR Collectanten College van St. Petrus Met leedwezen geven wg U kennis van het overlijden van onze ge achte Patroon, de Heer A. C. M. v. BEUKERING Zijn nagedachtenis zal bü ons in hoge ere big ven. Het Personeel. Enige en Algemene Kennisgeving. Voorzien van do Gena demiddelen der H. Kerk overleed heden, tot on ze diepe droefheid, in het R. K. Ziekenhuis te Hilversum, na een lang durig, smartelijk doch moedig gedragen lüden, onze lieve Dochter, Zuster, .Behuwdzuster en Tante Leiden: H. G. v. EGMOND E. W. A. VAN VELDHOVEN- VAN EGMOND L. M. A. M. VAN VELDHOVEN Utrecht: M. M. M. KOK- VAN EGMOND W. TH. F. KOK en kinderen. Leiden Thorbeckestr. 38 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden In de Kerk van de H. Petrus te Leiden op Dinsdag 29 Juli a.s,, de gelezen H.H. Missen te 8 uur en te 8.30 uur, en de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur waarna de begrafenis te 11 uur op het R. K. Kerkhof aan de Zijl poort te Leiden. Rozenkransbidden Za- terdae- en Zondagavond te 7.30 uur in de Rouw kapel van het St. Elisa beth-ziekenhuis en Maandagavond na het Lof van half 8 in de Kerk van de H. Petrus te Leiden. De overle dene is opgebaard in de rouwkapel van het St- Elisabeth-ziekenhuis Bezoekuren van 911, 34 en van 6—8 uur. X Te koop: Heren-, Jon gens- en Meisjesrijwielen 25.—, 2 fauteuils 4 stoe len 45.—. poppenwagen 0.—, Kinderauto 9.—. 2 pers. 3-dellg bedstel 35. 1 pers. 17.50. ledikanten 9.—. opklapbed 12.50, F. Nieuwcnburg. Hooigr. 55, (Geen winkelhuis). Zumti in de daetdefite ARTS AFWEZIG VAN 28 JULI TOT 18 AUGUSTUS Waarn. dokterstelaf. 22222 ZENUWARTS AFWEZIG TOT 12 AUGUSTUS. NIET TE CONSULTEREN TOT 4 AUGUSTUS. In spoedgevallen zgn Dr. Kok, v. Alphen en Pieck bereid waar te nemen. TANDARTS Kam. Onneslaan 22 GEEN PRAKTIJK VAN 28 JULI TOT 19 AUG. Voor waarneming in nood gevallen: Mevr. D, W. G. Karstens— Wicherink. Rodenburger straat 18; C. A van Dorp, Zoeter- woudsesingel 27. A. Remmert, Geversstraat 50, Oegstgee.st. 2290 X Leune ruimt op Sport- colberts 16.75, kamaaren pantalons 9.09, khaki broeken kort en lang, ook voor Dames, Amerikaanse dassen, overhemden, sok ken. enz. Allea voor spot- koopjes. Leune, Janvoisen- steeg 67. Tel, 22415. Poulardes, Soepkippen, en Braadkippen. Als reclame Zaterdag Kippenpoulet 1.50 per 500 gram afgehaald. H. de Mooii. Diefsteeg 18, Telef. 21184. 4366 X Te koop: gebr. Damca- Heren-, iongens en trans- portrijwielen in prima staat. W v. d. Wiel. Ko ningstraat 2. 4361 X Morgen op de markt: Koordwol le kwal. 1.98, Jaeger krimpvrU 1.29, Zw. Sajet en Jumperwol 1.39. Dameskousen vanaf 69 cent, Nylons vimf 2.75 bij de goedkope wolkraam H. van den Blosch. 4368 RIJWIELEN FONGERS SIMPLEX HUMBER UNION MAXWELL Prijzen vanaf 128.— Berinl motoren 230.— Cycle Star Bromfiets vanaf 395.— Buitenbanden 3.05, 4.45, 5.20 Einnenbanden 1.75, f 2.25. Reparaliedoosje.s f 0 60, 0.75 cn 1.50 Pompjes vanaf 0.90. leiden X De grootste keuze, de mooiste modellen cn de beste Service biedt U de Leidse Uurwerk Kliniek, Lago Rijndijk 8, horloges, wekkers, klokken, koe» koekklokken. pendules 14» daags met bimbam 49 De Speciaalzaak van Lei den. 2252 X De Trekpleister brengt morgen op de markt: Tino- ihirts. versch. kleuren 0.98, kampeerblousjes vanaf 1.08, Damesinterl. 1.49, grote badhanddoek 1.25, Hoogstraat cn Bo termarkt. Let op de borden X Prachtige kop en scho tel 39 cent, mooi crème aar dewerk met fraai bloem- décor. Alle met inlevering van deze advertentie voor 30 cent. Geldig tot 2 Aug. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde no. 43. Leiden. 4337 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t 1.50. ui'aluiter.d tegen contante of-taling.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3