De Kaagweek had prachtige eerste dag I -n - Magni won laatste tijdrit van de Tour 3i*e&identwiö.&elUtg J.. CL C. Nederland win hockeywedstrijd van Duitsland 1-0 MeCemaat uit Helsinki &anng bij haat twining. i 4 v.. ti I 1 ZATERDAG 19 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Teamprijzen werden zusterlijk gedeeld De eerste dag zit er alweer op en als we deze dag overzien, kunnen we ge rust zeggen, dat het alles is meegevallen. De hele dag zon en windDe oliejassen kon men thuis laten en de temperatuur viel ook best mee. Het was in de middag zelfs heerlijk op het water, 't was zomer voor de geharde zeiler, die invoor- en najaar heus wel onder andere omstandigheden zeilt. De eerste dag 'n drukke dag voor het wedstrijdcomité, dat met zoveel starts voor zeiljachten, voor motorboten en zelfs wherry's de handen meer dan vol heeft. Ons compliment voor de heren, die jaar in, jaar uit steeds zorgen, dat alles op rolletjes gaat. Want d3t is inderdaad het geval: niets is vergeten, aan alles is gedacht en de zeiler vindt alles voor hem klaar gemaakt enals hy zorgt zich een goede plaats te veroveren, krijgt hij nog een prijs op de koop toe. De teamwedstrijden. De eerste dag is ten eind en daar mede is de strijd in de teamwed strijden lweer gestreden. Het resul taat van de eerste wedstrijd der di verse klassen hebben we gisteren reeds vermeld. De tweede race in de Sharpieklas- se bracht een onverwacht resultaat: drie van de zes deelnemers moesten de strijd .staken, n.l. H. Kraan, H. Sauer en Jungschlager, van elke ver eniging dus één. Jac. Kraan bezette de eerste plaats, van Wijk de derde, hetgeen twee punten verschil betekende, waardoor de Braassemeermeer zowel als de Kaag elk op 14.1 pnt. kwam. Maar in de beslissende race lieten de Braas- semermeer -zeilers zich van hun bes te zijde zien, bezetten de twee eerste plaatsen en wonnen ten slotte op fraaie wijze. Uitslag:. 1. Braasemermeer 25.2 2. De Kaag 20.1, 3. Aegir 12 pnt. De Kaag won Valkenstrijd. v. Helvert en Hoppe hadden in de eerste race 3.1 pnt. achterstand, maar de tweed» bracht hun 'n maxi mum aantal punten, zodat zij 4.1 p. meer behaalden dan de Alkmaarders Keijzer en Kirkenier en het verschil vn twee wedstrijden 1. punt in het voordeel der Kaag-zeilers was. Toen bovendien in de derde race Kirkenier al spoedig werd uitgeschakeld, had den de Kaag-zeilers de overwinning maar voor het grijpen en dat deden ze ook royaal, want door een eerste plaats van v. Helvert en een derde van Hoppe kreeg de Kaag 28.2 pnt., 2. Alkmaar 22.1, 3. Braassemermeer 11 pnt, Schieland eerste in de 16 M2- klasse. In de 16 M.2 Eenheidsklasse wisten Verhoef en Tournier van Schieland in elke race behoorlijke plaatsen te bereiken, Weliswaar won Lagendijk van IJsselmonde de tweede race, maar Taselaar bezette de vijfde plaats, terwijl de Schielanders met de 3e en 4e slechts 1.1 pnt. onder IJssel monde bleven. De Kaag-zeilers van Dijk en van Bergen brachten het in de tweede race wederom niet verder dan 6 punten. De derde race bracht tenslotte het maximum-aantal pun ten voor de Schielanders. De totaal uitslag werd tenslotte: 1. Schieland 27.2 pnt., 2. IJsselmonde 18.1 pnt., 3. drecht 16 pnt. Fraaie zege van H.J.C. in de 12 Voetsjollenklasse. De vertegenwoordigers van de Haarlemse Jachtclub, Brinkmann en Holtrop, demonstreerden de meest constante vorm in de teamwedstrij den. Zij wonnen de 12 Voetsjollen klasse door in de twee eerste races telkens 13 c-n in de laatste. 13.1 pnt. te behalen. Totaal dus 39.1 pnt.. 2. Aegir 31.1. 3. de Kaag 22.1, 4. Loos- drehct 16 pnt. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN. De onderlinge zeilwedstrijden wer den deze dag evenmin weer verge ten en het waren vooral de eenmans- wedstrijden, welke de aandacht trok ken. En daar wer.l aardige strijd ge leverd. In de Regenboogklasse tussen de jonge Fries Hoff, van der Velde en Hofland met de Fries als winnaar, in de Drakenklasse tussen F. Verduyn en v. d. Steen met wisselende kan sen op de eerste plaats totdat de Al- phenaar winnaar bleef, in de dames wedstrijd der Regenboogklasse tus sen mevr. HoffGroothoff, mevr. v. d. SteurOudshoorn en mevr. de Vriesvan dor Linden. Eerstgenoem de maakte ook al kennis met de bak- boord-stuurboordregelen mevr. de Vries werd winnares. Er zou nog veel meer te vertellen zijn, maar we stoppen. De uitslagen. De uitslagen van de onderlinge zeilwedstrijden waren: Regenbóogwedstrijd (éénmans- wedstrijd): 1. L. L. Hoff Jr., 2. J. Hofland, 3. J. C. van der Velde, 4. F. P. Bos, 5. F. Theunissen. Pampusklasse zonder spinaker (éénmanswedstrijd): 1. J. Sieverts, 2. G. Biesot, 3. B. Ouwerkerk, 4. ir. J. v. d. Hoek. Vrijheidsklasse (éénmanswedstrijd) 1. H. C. Blok 8. C. H. v. d. Meer, 3. A. de Wit. Drakenklasse (éénmanswedstrijd) 1. F. M. Verduyn, 2. H. W. v ,d. Steen, 3. ir. J. C. P. Hofkes. Regenboogklasse voor dames: 1. mevr. B. de Vriesvan der Linden, 2 mevr. G. C. v. d. SteurOuds hoorn, 3. mevr. K. ZitmanTheunis sen. 4. mevr. M. M. v. d. Bas—Maar- tense. Pampusklasse voor dames: 1. mej. N. Verduyn, 2. mevr. A. Wijntjes—de Vries, 3 mej. E. Sieverts. Jeugdklasse: 1. A. v. d. Steur, 2. N. J. Jonker, 3. R. Blok, 4. A. W. v. Rij- menam. Jeugdklasse voor stuurlieden ouder dan 35 jaar: 1. L. van Essen, 2. mevr. G. C. H. v. d. SteurOudshoorn, 3. N L. Jonker, Af stands wedstrijd voor toerjachten. Open jachten: 1. H. Scheifer 160 p., 2. B. D. Kapteyn 150 p., 3 F. Boom 146 p. Kajuitjachten tot 22 M.2 zeilopper- vlak: 1. M. Knape 159 p., 2 P. v. Dam 150 p.. 3. mr. G. Smelt 142 p. 'idem met meer dan 22 M.2 zeil- oppervlak. 1. C. Chaudron 194 p., 2. J. W. Verhulst 167 r> Afstandswedstrijd voor wherry's: 1. W. Holthuizen 194 p., 2. J. F. H. baron v. d. Feltz, 3. J. W. Verhulst. De resultaten van de motorboot wedstrijden waren. Ringsteken: 1. R. van Asten, 2. dr. H A. G. M. Walenkamp, 3. J. P. C. Sentel. Wie wint de pot?: E. A A. Rolf van den Baumen -99 pnt., 2. F. J. J. van Wickevoort Crommelin 77 pnt., 3. J. W Visch 75 pnt. Ballonnenjacht: 1. R. van Asten 63 pnt. 2. Rolf van den Baumen, 3. Sen tel Behendigheidswedstrijd: 1. Rolf van den Baumen, 2. J. W. Visch, 3. dr. H. Walenkamp. Van Est goede vijfde ondanks tegenslag Om 11 uur werd aan de laagstgeklasseerde van de 78 overgebleven renners van de ronde van Frankrijk het startsein gegeven voor de 22e etappe Cler mont FerrandVichy, een tijdrit over 63 km. In verband met het grote aantal renners besloot men om de deelnemers om de drie minuten te laten vertrekken in plaats van om de 4 minuten zoals aanvankelijk bepaald was. De Noord-Afïikaan, Paret, die onderaan scaat in het algemeen klassement werd als eerste de weg opgestuurd, drie minuten later gevolgd door de Fransman Bernard en vervolgens de Noord-Afrikaan Soler. Talrijke toe schouwers verdrongen zich op de Place des Carmes om hun favorieten aan te moèdigen. De 63 km, die Clermont Ferrand van Vichy scheiden langs Riom, Aiqueperse en Cognat zijn vrij heu velachtig maar bieden geen ernstige moeilijkheden. De laatste kilometers zijn enigs zins hellend, zodat de renners met een behoorlijke vaart de wielerbaan van Vichy binnenstormden. Stan Ockers, die in de voorgaande etappe een straf opliep van 30 sec zette alles in het werk om te tonen, dat hij dit verlies wel weer zou kun nen inlopen. En inderdaad een twee de plaats in het etappeklassemer.t achter Magni is zeker niet onver dienstelijk. Bovendien heelt hij be wezen sterker te zijn dan zijn con current de Fransman Robic, die m het algemeen klassement thans de vijfde plaats bezet. Ockers verspeel de de overwinning doordat hij vyf kilometer voor het einde in een niet aangegeven bocht verrast werd door een verse laag grint. Hij remde piot seling en kwam daardoor midden tussen het publiek terecht, dat langs de weg stond opgesteld. De Belg Verloor daarbij enkele kostbare se conden. Bij de Nederlanders was van Est in weerwil van enige pech de beste. Hij ging nerveus van start en kreeg enige malen pech onderweg. Eerst werd hij in een valpartij oetrekken en moest daardoor zijn beide wie len verwisselen. Hij liep bij deze valpartij enkele schaafwonden op, Uet Internationaal Olympische Comité heeft Donderdag in rijn bijeen komst in Helsinki ccn nieuwe President gekozen. Hij is opvolger van J. Sigfried Edstroom (Zweden). De heer Edstroom (links) wenst de nieuwe president, de heer A very Brundage (Ver. Staten) geluk. zodat het verzorgen van zijn bles sures hem wederom tijd kostte. Een vijfde plaats onder deze omstandig heden mag beslist fraai genoemd worden, I De andere Nederlanders stelden enigszins teleur. Vooral Wout Wagt- mans van wie men in deze tijdrit méér had verwacht. Hij indigde zelfs nog achter Gerrit Voorting, die het ook maar tot de 42e plaats kon brengen. Opnieuw hebben onze land genoten tijd verloren op de Spaanse ploeg, zodat hun de eerste plaats in het klassement van de kleine ploe gen wel zal ontgaan. Het moet im mers niet mogelijk worden geacht, dat de Nederlanders in de laatste 353 km lange etappe naar Parijs nog ruim 10 minuten zullen kunnen te rug winnen op de Spanjaarden Coppi ging in deze etappe niet zo best. Hoewel hij de grote favoriet was voor deze tijdrit.kan men van de Italiaan toch niet verlangen, dat hij elke dag als eerste aankomt. Voor al niet omdat de moeheid hem na de bergetappe naar Clermont Ferrand nog in de benen zat. UITSLAG EN KLASSEMENTEN Het klassement van de 22e etappe Clermont FerrandVichy een tijd rit over 63 km, luidt: 1. Magni 1.33.11; 2- Ockers 1.33.13; 3. Carrea 1.34.16; 4. Corrieri 1.34.18; 5. van Est (Ned.) 1.34.31; 6. Teisseire; 7. Kebailv; 8. Ruiz; 9. Decock; 10. Remy; 42. ex aequo Neyt en Voorting 1.38.14; 53. ex aequo Wagtmans en Weilenmann 1.39.03; 63. Dekkers 1.39.51; 66 Nol ten 1.40.12; 72, Faanhof 1.41.45; 75. van Bresnen 1.42-53; 78. Roks 1.44.29. Algemeen klassement: 1. Coppl 140.24.41; 2. Ockers 140.52.58; 3. Ruiz 140.59.19; 4. Bartali 141.00 06; 5. Ro bic 141.00-06; 6. Magni; 7. Close; 8. Dotto; 9. Carrea; 10. Gelabert; 15. Nolten 141.55.15; 16. van Est 142.15.35; 22. Voorting 142.32.03; 24. Wagtmans 142.34.26; 55- Roks 143.53.46; 60. Dek kers 144.06.29; 70. van Breenen 144.43.35; 76. Faanhof 145.49.38. Het ploegenklassement luidt: 1. Italië 421.26.21; 2. Frankrijk 421.51.38; 3. België 422.18.43; 4. Spanje 424.11.57 5. Nederland 424.22.39; 6. Z.O.-Frank- rjik 425.48.34; 7- N.O.C. Frankrijk 42*6.12.27; 8. W.Z.W. Frankrijk 427.20.47; 9. Parijs 427.49.58; 10 Zwitserland 428.23-58; 11. Noord- Afrika 428.51.36. HULDIGING TOUR DE FRANCE-PLOEG De Nederlandse Tour de France- iloeg zal Maandag a.s. worden ge- ïuldigd door de stichting „Breda Oranjestad 1952". Om half zes komen de renners op het station aan en worden dan met, het feesttreintje dwars door de stad naar het Oranjepark gebracht, waar de huldiging zal geschieden door do voorzitter van de stichting mr. Ph, I. E. van Woensel. In deze huldiging zullen ook ploegleiders Pellenaars, de mecanicien en de verzorger wor den betrokken. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Gisteravond hield de Zwem- en Polovereniging „de Zijl" onderlinge wedstrijden. De uitslagen zijn: 25 M. schoolslag meisjes t.m. 12 jaar: 1. A. Meyer 27,1; 2. C. Martijn 27,2; 3. L. Penmenburg 28,2. 25 M. borstcrawl jongens t.m. 12 jaar: 1. A. Linschoten 22,6; 2. W. Bergman 23,7; 3. J. v. Wijngaarden 25 M. rugslag meisjes t.m. 12 jaar: 1. A. Meyer 27,6; 2. C. Martijn 31,5. 50 M. schoolslag meisjes 13 en 14 jaar; 1. D. Laken 46,3; T. Baart 47.—; 3. R, Trago 49. 50 M. borstcrawl jongens 13 en 14 jaar: 1. F. Snik 33,9; 2. J. de Haas 38,4. 50 M. rugslag meisjes 13 en 14 jaar: 1. B. Taffijn 42,4; 2. A. v. Scho ten 51,8. 100 M. schoolslag dames: 1. C. v. Iterson 1.30,8. 100 M. vrije slag dames: 1. B. Taf fijn 1.34,8; 2. D. Enseling 1.36,9. 50 M. schoolslag dames: 1. C. v. Iterson 42,6; 2. D. Wolrlng 44,3. 50 M. borstcrawl heren; 1. L. Stok- huijzen 30,3; 2. W. den Hartog 30,5; 3. T. Roman 30,9. 50 M. rugslag dames: 1. B. Taffijn 42,3; 3. D. Enseling 44.—; 3. G. Blauw 47,7. MOTORSPORT DE SCHOTTENRING EEN DODENBAAN? Ook op de tweede dag van de trai ning voor de Grote Prijs van Duits land op de Schottenring zijn weer enige ongelukken gebeurd. Twee Ita. lianen kwamen ten val en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, Roberto Colombo, die op een NSU reed, brak een sleutelbeen en een middenhandsbeentje en de troef van Gilera, Alfredo Milani brak eveneens een sleutelbeen. Het Nederlands hockey elftal "heeft voor een goed bezet velodrome, te Helsinki, zijn eerste wedstrijd van 't olympisch tournooi tegen Duitsland gespeeld. De rust kwam met een 10 voorsprong voor onze landgenoten. Eén minuut voor de eerste speel- helft was verstreken, kreeg Esser 'n strafbully te nemen tegen de Duitse rechtsback, Hans Dolheiser. Nadat de soheidsredhter de bully tweemaal had laten nemen, pushte Esser de bal in het lege doel. In de tweede helft van de weditrijd werd niet meer gescoord, zodat het Nederlands elftal met een 10 over winning in de halve finale is geko men. Het oranjeteam ontsnapte op het nippertje aan de verlenging, toen Ancion een strafbully kreeg te ne men, nndat hij een strafcorner met de hand uit het doel had geslagen. De Utrechter nam de bully edhter uitstekend en werkte de bal uit de cirkel. Het Nederlands elftal komt in de hallve finale uit tegen Pakistan, dat met 60 van Frankrijk heeft gewon nen. De halve finalen worden mor gen gespeeld. De Nederlandse ploeg speelt tegen Pakistan In dezelfde opstelling als tegen Duitsland. (Van onze ondeskundige medewerker). Terwijl zware wolkenvelden het ons reeds zo vertrouwde Helsinki bedekken en iede+een uitgetrokken is, om de benen te bezichtigen van Fanny Blan- kersKoen, die op een grasbaan verwoede pogingen in het werk stelt, om tussen de mensen doorschietend nog een tach- tig-metertje te rennen* (we heb ben ons laten wijsmaken, dat zij de persfotografen als horden gebruikt, maar dat zal wel over dreven zijn) zitten wij hier een zaam op het terrasje en staren bedrukt op een maagdelijk vel letje papier, want we kernen tot de ontdekking, dat ook ondes kundige medewerking zijn moei lijkheden meebrengt. Wij zijn niet naar Fanny BlankersKoen gaan kijken. Ten eerste vinden wij het niet netjes om zo'n grote belangstel ling voor damesbenen aan de dag te leggen en voorts krioolt het in haar buurt van deskundi gen, dus hebben wij er niets te maken. Behalve diepe smart heeft de voetbalwedstrijd Nederland Brazilië ons nog een waardevolle tip gegeven. Wij hebben name lijk geconstateerd, dat bij vele volkeren de zeer lofwaardige ge woonte oestaat, om bij overwin ningen elkaar en alle omstanders om de nek te vliegen en op zeer spontane wijze hun vreugde te uiten. Nu weten wjj tenminste, dat we uit de buurt moeten blij ven, wanneer de Brits-Indiërs een overwinning dreigen te be halen, maar. we zijn vanmor gen langs het dames-athletiek- verblijf gewandeld en we weten r.u al voor wie we zullen dui men KRONUS. YVETTE WILLIAMS MAAKTE KENNIS MET FANNY. De trainingsbaan voor de athleten, tegenover het olympisch dorp gele gen, stond nog gedeeltelijk onder water van de zware regenbuien, die zich de dag tevoren over Helsinki hadden ontlast, toen de eerste athle ten verschenen om hun dagelijkse trainingsprogramma te komen afwer ken. Wat afzijdig van de anderen had een klein donker meisjes alvast een droog plekje veroverd voor haar conditie-oefeningen ten einde de spieren wat los en warm te maken. Op dé blouse van haar trainingspak stond met grote letters N.Z. en voor ingewijden was het niet moeilijk te begrijpen, dat het hier Yvette Wil liams betrof, de verspringster uit Nieuw Zeeland, die enkele maanden geleden het wereldrecord van Fanny BlankersKoen met 4 cm. verbeter de en het bracht op 6.29 meter (zon der dat dit evenwel reeds als zoda nig is erkend). Yvette, een fris meisje met een guitig gezicht vol zomersproeten, was alleen. De enige begeleidster van de Nieuw Zeelandse ploeg, kan per slot van rekening niet bij al haar „schaapjes" tegelijk zijn. Yvette be klaagde zich over het gebrek aan in ternationale wedstrijden, dat zij in het verre Nieuw Zeeland heeft en 't gemis aan goede trainers. Intussen waren de Nederlandse dames-athleten op de baan versche nen. De Nieuw Zeelandse was dade lijk een en al aandacht en teleurge steld merkte zij op, dat Fanny Blan kersKoen er niet bij was. „Met haar zou ik zo graag eens kennis ma ken, zei ze, eenmaal heb ik haar tij dens haar Australische tournee bij de training gadegeslagen, maar gele genheid tot kennismaken heb ik nooit gehad". Lang behoefde de Nieuw Zeelandse verspringster niet te wachten, want Fanny, natuurlijk weer opgehouden door een legertje fotografen, kwam juist het terrein op. De Nederlandse athlete was dra op de hoogte gesteld van de aanwezigheid van de kleine Yvette en even later schudden zij eikaar de hand. „Dat is leuk, dat ik nu eindelyk weet, wie mij mijn we reldrecord heeft afgesnoept", waren de eerste woorden van onze landge note, waarop Yvette Williams slag vaardig antwoordde: „Wanneer uw prestaties niet zo goed waren, zou men zich niet zo behoeven in te spannen". Toen Fanny even later wegwan delde om zich bij haar teamgenoten te voegen, verzekerde Yvette de om standers nogmaals, dat zij al drie jaar op deze gelegenheid had ge wacht. BONDSKLFTAL WON MET t—1 Desondanks schamel voetbal Het Nederlands bondselftal heeft in Karkola, 50 km. van het ijzeren gordijn, een 21 overwinning be haald op een gecombineerd team van de stad Kantka, een elftal, dat onge veer van de kracht van een zwak Fins B-elftnl was. De opstelling van de Nederlandse ploeg was als volgt: doel: Landman; achter: Odenthal en De Jong; mid den- Van Schijndel, Hendriks cn Biesbrouck; voor: Van der Tuyn, Van der Gijp, Van Melis, Van Roessel, en Clavan. Als het Nederlands bondselftal re presentatief mag worden genoemd voor de kracht van het Nederlandse voetbal, dan hebben de Finnen daar van wel een schamele indruk moeten krijgen. Vooral voor de rust was het aan Nederlandse zijde een armoedig partijtje, waarbij alleen Hendriks zijn normale spel speelde. De vondst van drie midvoors in het binnentrio bleek een volslagen failure en voor al Van Roessel miste elke beweeg lijkheid. Het was dan ook geen won der. dat de snelle Finnen een kwar tier na ruust, na een pittige aanval over de linkervleugel, de leiding na men. Na de eerste helft was de Ne derlandse voorhoede gewijzigd. Ven der Tuyn speelde thans linksbinnen en deed het daar veel beter dan op de rechtsbuitenplaats, waar nu Van Melis als zeer onvoldoende rempla- cant stond. Van Roessel stond mid- voor, maar miste ook op deze plaat* elk spoor van beweeglijkheid. Een kwartier na het Finse doelpunt wist Van der Tuyn van dichtbij gelijk te maken en vlak voor het einde maak te hij met een kopbal, na goed aan geven van Clavan, het winnende doelpunt. Het was een Nederlands bonds elftal. dat elke bezieling miste, dat speelde zonder enige overtuiging en onze voetbalnaam in Finland geen goed heeft gedaan. „GENERALE" VAN DE OPENINGSPLECHTIGHEID. In het oude stadion van Elaintarha, waar Nurmi sommige van zijn beste prestaties heeft verricht, en in het nieuwe stadion waar de jongere Finse athleten lauweren zullen oog sten als de verwachtingen van hun volk in vervulling gaan, is gisteren de generale repetitie gehouden voor de openingsplechtigheid van heden. Alle ploegen waren present, uiter aard in zeer verkleinde vorm, want behalve de chefs de mission liepen slechts enkele personen mee, met uitzondering van China, dat alleen door de drager van het schild met het opschrift „Kiina" was vertegen woordigd. De opstelling en het défilé geschiedde volgens het Latijnse alfa bet, doch in rangorde van de Finse benamingen. Deze repetitie werd met grote ernst en nauwgezetheid uitgevoerd, niet slechts door de deelnemers, maar ook door de Finse soldaten in hun lei kleurige uniformen, die aan weers zijden van de kronkelende weg tus sen de beide stadions met tussen ruimten van een meter of vijftien waren opgesteld en door de sterke detachementen politie, die mede voor de afzetting zorgden. Zij stonden stram in de houding en brachten het saluut aan elke passerende vlag. Terwijl de ploegen door de Mara thonpoort het stadion binnenkwamen en zich kolomsgewijs opstelden op 't middenveld, precies zoals dat heden ook zal gebeuren, maar dan op veel grootsere schaal, spoelde een militair muziekkorps, in de Noordelijke bocht gezeten, opwekkende marsen en daar tussendoor oefende een massaal koor zich in het zingen van de prachtige olympische hymne, gecomponeerd door Jaakko Linjama op woorden van Toivo Lyy. Adelborsten voor de ereloge gaven tijdens het défilé aan waar de vlaggen geneigd moesten worden en waar deze verplichte groet, die uitgevoerd mag worden volgens het gebruik van elk land, een einde diende te nemen. De cere monie van het vormen door de vlag- gedragers van een halve cirkel rond het sproekgestoelte, die plaats aal hebben na het ontsteken van het olympische vuur in de stadiontoren, werd tweemaal herhaald voordat de leider tevreden was over de uitvoe ring. Overigens is het nut van deze re petitie voldoende gebleken. Men mag aannemen, dat allen, die er aan deel nemen vooraf terdege het protocol hadden bestudeerd, maar een prac- tische vooroefening, die in totaal anderhalf uur heeft geduurd, was tooh broodnodig om vertrouwd te raken met de gang van zaken en met de sfeer waarin de plechtigheid zich zal afspelen. EERSTE REEKS DEELNEMERS VERTROKKEN De eerste deelnemers aan de olym pische spelen, Roemeense voetballers die in de voorronde werden uitge schakeld, zijn reeds vóór de ope ningsplechtigheid uit Helsinki ver trokken. Samen met hun officials, die met hun spelers een groep van 23 leden vormden, zijn zij gister avond in twee vliegtuigen naar hun land vertrokken. Ook ae Roemeense basketballploeg zou reeds zijn te ruggekeerd, doch miste 't vliegtuig. Mevr. Fanny Blanker*—Koen ia na aankomst In Helsinki onmlddelMfc aan de slag gegaan en heeft de training hervat. WIJ sien haar hier tesamen met de Amerikaan Marrison.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7