BIOSCOPEN Omgeving Kleine stijging in Leidse werkloosheid Spoedig klaarheid in Kabinetsformatie Alle Onderdelen DANSEN Dames-Herenkapper R.K. Meisje ZATERDAG 19 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zaterdag 19 Juli. Wat een kolossale drukte, vanmor gen om 8 uur op de Doezastraat. Daar stonden even niet minder dan 16 reiswagens gereed om 700 man perso neel van de Constructiewerkplaatsen en de Electrolasch een uitgaansdagje te bezorgen. Het was een imposant gezicht de wagens door de stad te zien rijden, over de Breestraat (Foto: N. v. d. Horst) naar de grote weg, richting Schiphol. De tocht voert eerst naar Amsterdam, waar koffie ge dronken wordt. Daarna liggen er 11 grote boten klaar voor een rond vaart door de grachten. Per bus gaat de tocht dan verder naar Hilversum, waar gegeten wordt. In de namiddag wordt een rondrit door het Gooi ge maakt: Baarn, Soestdijk, enz., waar na men weer terugkeert naar Hilver sum om er te dineren. Via Loos- drecht wordt teruggereden naar Lei den, waar men -de karavaan om elf uur verwacht. Gisteren was er feest bij de Ver. Touwfabrieken, waar de heren A. Reyken en J. Sierat hun zilveren ju bileum vierden. Beiden zijn werk zaam in de staaldraadkabelfabriek, afd. hekelarij. In aanwezigheid van chefs, bazen, kernvertegenwoordigers, sociale werkster en personeelchef werden de jubilarissen toegesproken door de directie, die 'hen prees om hun ijver en trouwe plichtsbetrach ting in de afgelopen kwart-eeuw. Vanzelfsprekend werden er gratifica ties en het V.T.-ere-metaal uitge reikt. De heer Reyken ontving van collega P. Hillebrand namens het afdelingspersoneel een smakelijke fruitmand en de heer A. Bey bood jubilaris Sierat een sigarettenkoker met inscriptie aan. Daarna werd er nog een poosje gezellig nagebabbeld. Gistermorgen om elf uur viel de 10-jarige knaap H. K. uit de Mel- chior Treublaan in de Thorbeckestr. van de bok van een groentewagen. Het rechterwiel van de wagen ging over hem heen, maar gelukkig had 'hij slechts enige schaafwonden op gelopen. Daar de knaap ook over in wendige pijn klaagde, werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Voor het examen middelbaar on derwijs lichamelijke oefening slaag den de heren H. van Leeuwen en D. van Haren, beiden uit Leiden. En voor het examen Engels M.O., gisteren in Amsterdam afgenomen, slaagde de heer A. C. H. Lamberts uit Leiden. Op de Hoge Rijndijk was het gis teravond om 7 uvr niet helemaal pluis. Daar reed de 46-jarige wiel rijder H. J. K. uit de Verdamstraat en zonder zijn hand uit te steken stak hij de rijweg over, met het ge volg, dat hij werd aangereden door een auto. Met een bloedende wonde WIELRENNEN Swift-Combinatie. Uitslag 40 km. avondcompetitie: A-klas: 1. R. Wallet; 2. J. Duiven voorde; 3. J. Slingerland. B-klas: 1. D. Nieuwenburg, 2. P. v. d. Meij. C-klas: 1. B. v. Wetten; 2. A. Pran gers; 3. J. Riethoven. Voor de Juli-competitie rijden A- en B-klas Zondag 80 km. Voor de C-klas is de afstand 40 km. Start 9.30 Ajax. Morgen speelt Ajax op haar terrein aan de Kempenerstraat tegen Roggewoning 2 uit Wassenaar. Wilt U iets weten? Vraag: LeidenGroesbeek. Antwoord: Leiden, Utrecht, Rhe- nen, Kesteren, Nijmegen, Groesbeek. Aantal km. 120. Vraag: Hazerswoude H.R. naar Spijkenisse. Antwoord: Hazerswoude, Benthui zen, Zoetermeer, Rotterdam, weg naar Brielle nemen, Spijkenisse. Aantal km. 55. aan het oog en een hersenschudding werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Tja, nu heeft er gisteren op de sportpagina een bericht gestaan over waterskieën in Oude Wetering, met de vermelding, dat dit schone dorp met deze komende demonstratie een primeur te beleven krijgt. Maar een Leidse lezer, die een groot aandeel heeft gehad in de jubileumfeesten 1948 te Leiden, wijst er ons terecht op, dat Leiden toen reeds de primeur gehad „heeft. Inderdaad, we herinne ren ons de demonstratie in 1948 op het Galgewater. Jammer voor Oude Wetering, maar Leiden is het vóór geweest. Vandaag opent J. P. v. d. Blom in zijn pand Steenstraat 57 de gemo derniseerde Institut de Beauté, het geen in rond-Hollands betekent: Schoonheidssalon. Wij zullen er per soonlijk geen gebruik van maken, maar desondanks vinden we het toch een aardig berichtje om deze week mee te besluiten. Prettig weekend! STADSKOK. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van heden de Korte Paradijssteeg alsnog voor de duur van ongeveer drie weken, voor alle rijverkeer gesloten zal zijn. 2169 Op 12 Juli stonden bij het Arbeids bureau Leiden ingeschreven 1714 werkloze mannen, waarvan 192 op D.U.W.-objecten waren tewerkgesteld. In vergelijking met de vorige week een zeer geringe stijging (21), ver oorzaakt door een waarschijnlijk tij delijke toeneming van het aanbod van bouwvakarbeiders, terwijl uit groentenconservenindustrie een aan tal seizoenarbeiders afvloeiden nu de doperwtencampagne is beëindigd, Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen bleef gelijk en bedroeg op 12 Juli 132. Zeer sterk steeg de vraag naar vrouwelijke krachten voor de wolindustrie. DANS-EXAMEN OM HET BRONZEN INSIGNE. Gisteravond vond in Dansschool Evert Castelein het 5e dansexamen plaats voor katholieke jongelui. Dit maal was het voor het bronzen en zilveren insigne van de Amateur test, georganiseerd door het Katho liek Cultureel Verband van Dansle- raren „San Filippo Neri". Als exami nator was door S.F.N. aangewezen Ant. van Riet, dansleraar te Utrecht. Het Bronzen Insigne en bijbeho rend certificaat werden uitgereikt aan de dames H. Bik, H. Gilein, H. Zantvoort, A. Edelaar. G. Fles, J. van Diest, H. Overdijk. B. v. Bar- neveld, A. Hogeboom, I. Hogeboom en de heren: Jacq. Schouten. Th. J. J. Mader, P. Vlasveld, P. Perquin, C de Graaf, F. van Ulden, Joh. v. Koperen, allen uit Leiden, mej. N. Sep en de heer M. Sep Zoeterwoude. S. v. d. Torre Alphen a. d. Rijn en C. Juffermans Lisse. 2 Slaagden met lof en 2 met hoogste lof, terwijl er 1 werd afgewezen. Voor het Zilveren Insigne slaagde: D. v. d. Weyden Leiden met hoogste lof. Allen waren getraind door Evert Castelein. Zondag vinden de laatste amateurs examens plaats voor de puplaire school-tests. LEIDSE GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Leiden zal, behoudens onvoorziene omstandighe den, op Woensdag 28 Juli a.s. om 2 uur in openbare vergadering bijeen komen. DE LEIDSE Casino. Na de geslaagde proef met ..Quartet", de vier korte films in één, kwam „Trio", dat bestaat uit drie verhalen van Somerset Maugham. Uit deze film blijkt weer, dat hij een geboren verteller is, waarbij niet de „positie" de hoofdzaak is, maar het verhaal zelf. Hij schept karakters en maakt deze vertrouwd met de toe hoorders, hij heeft er plezier in, ze te laten leven tot zijn eigen genoegen en dat van anderen. Het eerste ver haal is dat van een koster, die na zeventien jaar -trouwe deinst ontsla gen wordt, omdat men tot de ontdek king gekomen is, dat hij noch lezen noch schrijven kan. Hij begint dan zaken te doen en wordt er schatrijk mee. De tweede vertelling is over een verwaand heerschap, dat aan boord van een schip iedereen verveelt, maar toch zó menselijk is, dat hij bij het afscheid zich laat bespotten om een dame niet te compromitteren. Het derde verhaal tekent uitstekend de sfeer van een ouderwets sanatorium voor rijke zieke lieden, waarin zich een liefdes-ilylle ontwikkelt. Weer een uitstekende Engelse film! Voor achttienjarigen. Triano: Het programma, dat Tria non de2e week presenteert, beant woordt misschien niet ten volle aan datgene, wat men doorgaans onder een filmprogramma verstaat, omdat de film-met-het-verhaaltje ontbreekt, maar de variatie en kwaliteit maken dit bioscoopmenue tot iets bijzonders, dat men als afwisseling slechts kan waarderen. Het programma is sa mengesteld uit drie producten van de Russische studio's en alhoewel we doorgaans weinig bewondering kun nen hebben voor hetgeen we van achter het ijzeren gordijn zien en ho ren, toch wint deze filmenreeks het verreweg van vele wanproducten uit het land van de meer populaire Uncle Sam. Het programma opent met een film uit de goede oude tijd, de verfilming van Tsjaikowsky's bal let „De Notenkraker". Met de tech nische vaardigheid, die het Russische ballet in vroeger dagen een wereld faam bezorgde, is het romantische en "harmante gegeven van deze grote Russische componist ou de celluloid- band vastgelegd en de sfeer voert ons terug naar een tijd, toen het in Rus land overal weliswaar ook geen ro zengeur en maneschijn was, maar toen grote geesten er konden gedijen en men hun prestaties wist te waar deren. De hoofdschotel wordt gevormd door een circusfilm, die niet alleen een verscheidenheid van attracties brengt, welke men doorgaans in een circusvoorstelling niet pleegt te zien, maar tevens een originele wijze van verfilming heeft, daar men kennelijk tijdens een normale voorstelling ca mera's heeft opgesteld. De hinderlij ke tussenpozen tijdens het verande- j 1 ren van de piste, waaraan een gewoon circus nu eenmaal niet kan ontko men, zijn weggevallen en met ziet gedurende een paar uur een m stop-circusrevue, zoals men deze werkelijkheid nooit zal kunnen mee maken. Tussen deze beide films in draait een aardig poppenfilmpje, dat een komische miniatuur opera ge noemd zou kunnen worden. Trianon heeft dit programma aangekondigd als een vacantieverrassing en we kunnen deze kwalificatie ten volle onderschrijven. Toegang alle leeftij den. Lido. Met „Vier meisjes van Broadway' 'is Lido al echt in de va- cantiesfeer gekomen. De film be hoort tot het genre van de gezellige niet gemakkelijk. Je moet proberen jongeman proberen iets te bereiken in de wereld van het variété en de revue. In Amerika, waar vrij veel animo is om ster" te worden, is dat niet gemakelijk. Je moet proberen om op de een of andere manier de aandacht te trekken. De kans om daarbij opgelicht te worden door hand'ge jongens, die zich impressario noemen is niet gering. In deze film wordt daarover op een genoeglijke manier verteld. Het pad van de al tisten voert aanvankelijk niet over rozen. Ze stoten aan alle kanten hun hoofd, maar uiteindelijk krijgen ze toch een kans voor de televisie en het nummer, dat ze dan brengen, ver wekt in alle Amerikanen een gevoel van verrrukking. Goed beschouwd is het filmverhaal in dit geval maar bijzaak. Het is zo sterk aangelengd met show en liedjes, dat het volko- i op de achtergrond Taakt. De hoofdzaak is echter, dat dc film een uurtje gezelligheid brengt. Voor alle leeftijden. Luxor. Met de film „Louise- Lotte" heeft de directie teruggegre pen naar een filmverhaal dat reeds eerder in dit theater heeft gedraaid en toen zoveel succes had, dat een reprise alleszins verantwoord werd geacht. Het verhaal van de tweelin gen Louise en Lotte, die door een echtscheiding in twee geheel ver schillende milieus werden groot ge bracht en elkaar heel toevallig te rugvinden, waarna zij gezamenlijk 't huwelijk van hun ouders gaan repa reren, is inderdaad alleraardigst. Het is een echt genoegelijke film, uitste kend geschikt voor de vacantie. Bo ven 14 jaar. Rex. „Rio Grande" is een film verhaal uit de vorige eeuw, toen er in Amerika de burgeroorlog woedde tussen Noord en Zuid en de Rio Grande is een grensrivier. Daar len zich gevechten af, met Indianen maar ook tussen vader en zoon. De oplossing van dit laatste conflict is de inhoud van de film. Boven 14 jaar. St. Elisabeth-vereniging afd. St. Petrus-parochie De Sint Elisabeth-Vereniging van de St. Petrus-Parochie vraagt een ogenblik uw aandacht om U iets over haar wel en wee te vertellen. Zij is immers nog maar jong, deze Elisabeth - Vereniging - in - nieuwe- vorm, en na het experiment van ver leden jaar om namelijk voor iede re parochie een eigen afdeling op te richten, die alle aandacht aan die ene parochie kon schenken is het ook billijk, dat U weet of deze jeug dige telg al op eigen benen kan staan. Laten wij eerst U geruststellen, die ons vanaf het begin welwillend en ook met finan-tiële steun zijt tege moet getreden. U hebt er immers wel enig recht op te weten, wat er in dit jaar gedaan is en ook hoe uw bijdra gen zijn besteed. Welnu: deze winter hebben wij de zieken van onze St. Petrus-parochie voor een bedrag van 2250 aan versterkende middelen kunnen helpen. Wij zijn weer in staat geweest de zorgeni van vele gezinnen te verlichten en mèt de gaven ook weer nieuwe hoop en levenslust in huis te brengen. We zijn dus tevreden en we hopen, dat ook onze zieken dat zijn, maar we hadden nog méér kunnen doen. doeltreffender en radicaler kunnen ingrijpen, als(en nu weet U wel wat U hier moet invullen) als er meer geld geweest was. Begrijpe ons goecl, gij allen die reeds regelmatig uw bijdragen aan ons toekent. Het gaat niet in de eer ste plaats om U. Veel meer gaat het om diegenen, die nog niet van ons bestaan op de hoogte zijn, of die ver leden jaar sceptisch tegenover ons plan stonden, of die na een jaar hun bijdragen hebben stopgezet. Wij willen zo graag alle daarvoor in aanmerking komende zieken hel pen, zoveel we maar kunnen om hen met Gods hulp weer spoedig blozend en wel aan hun gezin, huni werk, aan de maatschappij terug te geven. En wij doen het zo graag. Doet U het ook? Geeft U zich dan op aan mevr. J. v. Driel-van Beuke ring, Lorentzkade 35, en U hoort van ons. HET BESTUUR. Burgerlijke Stand Geboi-en: Peter z. van L. Seriier en E. E. van Zijll Langhout; Hans Pie- ter z. van N. Taat en M. Epke; Ma ria Wilhelmina d. van F. H. var. der Poel en J. C. Kok; Elisabeth d. van S. Th Bok en G. H. Assies; Geriy Wilhelmina d. van J. Metz en A. L. G. K. van Dijk; Izaak Hubrecht z. van I. de Kooker en M. Ohos; Anto- nius Bartholomeus z. van E. S. Prins en J. M. Ouwerkerk; Maria Helena d. van A. M. H- Rooijackers en J. M. van Seters; Hans Ronald z. van A. Hannart en J. Braggaar; Franciscus Adrianus Maria z. van A. A. J. Gij- bels en B. M. Jaspers. Overleden: G. de Lange wed. van Teske, 80 j.; N. Bakker wed. van Te- tenburg, 48 j.; F. van Vcnetiën m. 49 jaar. EINDEXAMENS VAN DE LEIDSE INSTRUMENTMAKERSSCHOOL Gisteren slaagden voor het eind examen van de opticiensafdeling van de Leidse Instrumentmakersschool de volgende leerlingen: W. Boonstra, Heerenveen, W. Bouwmeester, Den Haag, N. van Delen (met lof). Voort huizen, Th. J. M. Geerlings, Leiden, A. W. Hoek, Rotterdam, H. J. Jacobs, Tilburg, B. H. Kuisen, Bussum, R. K. van der Meulen, Drachten, L. Mirck, Krommenie, J. P. Mosseveld, Sassenheim, G. A. G. Nagtegaal, Lei den, H. B. Veeneman, Wassenaar, J. C. Verschragen, Arnhem. 2 Candi- daten kregen een herexamen; 6 wer den afgewezen. Bevorderd naar de tweede klasse: R. de Boer, IJmuiden; W. G. J. C. van Crimpen, Nijmegen; J. W. Ch. Dijkhof, Alkmaar; Mej. G. Israel, Zutfen; G. Koopman, Purmerend; F. Ruitenschild, Amsterdam; Mej. J. Tak, Den Bosch; J. Tjia, Amster dam; Mej. T. van Viegen, Pernis; G. P. Wolters, Groningen. 2 candidaten kregen een herexamen, 5 werden af gewezen. De Kabinetsformateur heeft gisteren nog een gesprek van ruim een uur gehad met prof. Romme. Vandaag vergadert de A. R. Tweede Kamer fractie over de voorstellen, welke de formateur gisterochtend aan de heer Schouten heeft gedaan. Dr. Drees hoopte nog in de loop van vandaag een positief antwoord van de A. R. fractieleider te krijgen. Het lijkt waarschijnlijk, dat de toe stand nu spoedig tot klaarheid cal komen. Dr. Drees heeft in zijn kabinet nog ontvangen prof. dr. W. J. A. Kern kamp, hoogleraar in het Staatsrecht, administratiefrecht en de wijsbe geerte van het reoht, te Utrecht. Deze werd gepolst over de portefeuille van Overzeese Rijksdelen. Prof. Kernkamp bleek bereid een even tueel verzoek om dit toekomstig de partement te beheren, in positieve overweging te nemen. Gezien het feit, dat prof. Kern kamp tot Chr. Historische richting behoort en de waarschijnlijkheid, dat minister Staf, ook Chr. Historisch, weder als minister van oorlog en ma rine zal optreden, wil men in poli tieke kringen de conclusie trekken, dat het departement van justitie weer in een andere kleur zal over gaan. HOE wordt het weer? (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERSPREIDE OPKLARINGEN. Over het algemeen veel be wolking maar ook verspreide opklaringen. Geen regen van betekenis. Matige en in het Noorden van het land tijdelijk krachtige Westelijke wind. De zelfde of iets hogere tempera turen dan vandaag. M.U.L.O.-EXAMENS LEIDEN Gisteren zijn te Leiden voor het examen M.U.L.O. A geslaagd: A. C Labordus, R. de Ru, M. J. Snelleman, A. Hendriksen, G. D. Verhoog, allen Leiden, T. I-I. Couvee, J. A. van Vliet. J. Verbeek, J- van de Marei, N. Fijn. S. C. Rijlaarsdam, allen Alphen aan den Rijn, M. Spies, J. van Winkel, beiden Leiderdorp, J. P. Waterland, Oegstgeest, G. van Egmond, Sassen heim, C. J. Dekker, Hazerswoude, E. Keesscn, Woubrugge. J. Kerrer ans, H. O. Doornbos, beiden Bodegraven, W. P- (ran Leeuwen. Er werden zeven candidaten af gewezen. AVONDMUZIEK IN DE HOOGLANDSE KERK Het programma van de 4e avond- muziek op Maandag 21 Juli 1952 om 8.30 uur in dc Hooglandse kerk door Adriaan Blankenstein, organist van de Hoogl. kerk, luidt: 1. Fuga as kl. terts, Joh. Brahms, 2. Prelude et Fugue B gr. terst, C. Saint Saëns, 3. Pastorale, C. Franck. 4. Ie Choral E gr. terts, C. Franck- Programma's a 10 ct. zijn aan de kerk verkrijg baar. De netto opbrengst is bestemd voor de restauratie van de Hoog landse kerk. De volgende avondmu- ziek wordt gehouden op Maandag 4 Augustus 1952. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Juli, 13 uur, tot Zaterdag 26 Juli, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Boekweit, Breestraat 74, tel. 2d552; de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: dc Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Doktersdienst. A.s. Zondag 20 Juli 1952 zal de dienst worden waar genomen door: dr. Van Alphen, De Jager, Kors, Kortmann, Teeuwen. 20 Juli: zon op 4.44 en onder 20.48; maan op 02.36 en onder 20.25 uur. 21 Juli: zon op 4.45 cn onder 20.46; maan op 03.44 en onder 20.51 uur. üet uu-tth in Ewiojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO mist 15 C. STOCKHOLM zwaar bew. 20 HELSINKI regen 19 EDINBURGH zwaar bew. 17 LONDEN zwaar bew. 21 KOPENHAGEN licht bew. 16 AMSTERDAM geheel bew. 19 GENèVE nevel 28 PARIJS licht bew. 21 BORDEAUX geheel bew. 23 NICE onbewolkt 28 BERLIJN licht bew. 18 FRANFURT geheel bew. 19 MüNCHEN geheel bew. 25 WENEN zwaar bew. 27 LOCARNO onbewolkt ZüRICH zwaar bew. 26 Niet veel warmer Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied ten Noorden van de Azoren heeft de afgelopen week voortdurend koele luchtmassa's uit 'het Noordwesten naar ons land gestuurd. Tevens trok een reeks kleine storingen van het zeegebied ten Zuidem van IJsland via Schot land en de Noordzee naar Noord- Duitsland, waardoor er veel bewol king en af en toe regen optrad. In deze toestand komt nu in zoverre verandering, dat de storingen gelei delijk wat minder invloed op het weer in ons land gaan uitoefenen-, terwijl iets warmere lucht van de Britse eilanden naar ons land stroomt. Deze warmere lucht is evenwel zeer vochtig, zodat er uitgebreide wolken massa's in voorkomen. Vanmorgen viel hieruit voornamelijk in het Noor den van het land enige lichte regen. Zondag is de kans op neerslag vrij klein, vooral in het Zuiden van het land. Misschien zal de zon af en toe door de wolken heendringen, maar over het algemeen zal er toch veel bewolking blijven. Hierdoor is, ondanks het binnendringen- van dc warmere lucht een belangrijke stij ging van de temperatuur niet te ver wachten. OEGSTGEEST Voor het examen M.O. Lichame lijke Oefeningen slaagde mej. G. v. Konijnenburg. ZOETERWOUDE Raadsvergadering. De raad komt 23 Juli in vergadering bijeen voor de behandeling van o.a,: Onderhandse aanbesteding van het leggen van een waterleidingbus door de Nieuweweg; Beëindiging huishuur van de woning van het hoofd der openbare lagere school. Voordracht tot benoeming van een hoofd der openbare lagere school; Opnieuw vaststelling van de grondprijs voor de gronden in het wederopbouwplan aan de Hoge Rijn dijk; Subsidie aan het Kraamcen- trum van het Groene Kruis te Lei den, R.K. Gezinsverzorging te Lei den en Veilig Verkeer te Leider dorp. VOORSCHOTEN Geslaagd (met bijz. prestatie voor het vakexamen textiel alg. ge deelte de heer J. J. Bolle. De medische Zondagsdienst wordt dit weekend waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 493. De Ver. „Het Hoogland" December a.s. 60 jaar. Op 21 t/m 26 Juli a.s. wordt in Leiden een COLLECTE gehouden voor het reclas- serings-, opvoedings- en verzorgingswerk van de vereniging „Het Hoogland" Deze ver. bestaat in Dec. 60 jaar en haar arbeid is in al die jaren voor vele duizenden mensen tot een maatschappelijke en gees telijke zegen geweest. Geeft mild voor dit uitge breide werk in de 9 inrich tingen der Ver. onder alle gezindten, waarvoor veel geld nodig is. 2166 Bericht van Inzet 1 Uiterstegr. 146 ƒ3550. 2 Oranjegr. 117 ƒ2600 3 Oranjcgr. 119 2325. 4 Waardgr. 177 ƒ2075. 5 Weverstr. 16 420. AFSLAG Vrijdag 25 Juli 1952, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden. Nots. A. H. DOYER. voor BERINI. CYCLE- MASTER en CYCLE- STAR zijn uit voorraad leverbaar. H.H. Rijwielhandelaren korting! GEBR. HUISMAN Fa. C. DONCKER Breestraat 159. vraagt een Zaal De Vier Heemskinderen ROELOFARENDSVEEN Zondag 20 Juli Medewerking van: DE VRIJBUITERS Aanvang half acht. Toegang uitsluitend R. K. HUIS TE KOOP Het Eestuur van de Droog gemaakte Veender en Lij - kerpolder is voornemens te verkopen een huis met erf en schuur, staande aan de sluis te Rijpwetering, gelegen in de gemeente Woubrugge. thans bewoond door sluiswachter G. Hil- lenaar. Schriftelijk bod wordt ingewacht bij het Bestuur, uiterlijk 26 Juli 1952 (Adres Voorweg 1. Nieuwe Wetering: op en velop vermelden: „Bod sluiswoning"). 2151 Het Bestuur voorn.. JOH. P. STRAATHOF. VooTzittcr. L. VAN DOMMELEN. 2151 Secretaris. TE KOOP: BEDRIJFSRUIMTE met bovenwoning (nieuw in het centrum van de staa Inlichtingen te bekomen: G. PRINSEN Jr., H. Mors- weg 98, Leiden. Tel. 21515 of 20352. 2143 Nette Bakkersbediende gevraagd, leeftijd 17 18 jaar. Bakkerij M. J. AL KEMADE. Rijnstraat 73, Katwijk a. d. R. Tel. 2552. Spoedig gevraagd: le Kapster 2c Kapster. EPSKAMP Voorstraat 39 2150 Katwijk aan Zee. glas IN ELKE l GLA^BE WERKING riAC WEPEN r-uAÜ5-7 QLA-, VEWIlVtBO Gebr tyuilaad Qias AUTO LEIDEN qEHAPD <*AS NARM5TRAAT 5 TEL 'V Adverteert in dit blad. Kampeertenten TE HUUR 2 pers. m. grondzeil fl.— p. dag TROOST HAVEN 14 Gevraagd begin Aug. net voor dag en nacht in ge zin met kinderen. W. BONTJE, Rembrandlaan 5, Voorburg. 2079 VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kor! Galgewaler 9 Leiden Telefoon 25468. Door dc E.A. Heer Rechter Commissaris in het fail lissement van H. DE BÓER, wonende te Rijnsaterwou- de, aan de Dorpsstraat 136, van beroep manufacturier, is bepaald: le. dat de termijn, binnen welke de schuldvorderin gen moeten zijn ingediend, zal eindigen de 19e Au gustus 1952: 2e. dat de verificatiever gadering zal worden ge houden op Zaterdag, de 6e September 1952. des voor middags te 10.20 u. in het Gebouw der Arrondisse- ments-Rechtbank, Jan van Nassaustraat 112, 's-Gra- venhage. Leiden, 19 Juli 1952, De Curator. Mr. J. GERRETSEN, Rapenburg 41, Leiden.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3