RIJNSTREEK Premiekeuring voor paarden groene late De Oranjefeesten te Zoeterwoude WMt 11 iet a weten? HOE wordt hét weer? DONDERDAG 17 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN De afd. Zuid-Holland van de Ver. Landbouwtuigpaarden hield gisteren in Alphen a. d. Rijn een premie keuring. De hengstenasociatie te Woubru- ge oefent met haar bekende hengst Kassier een belangrijke invloed uit op de paardenfokkerij in dit gebied. Van de negen geprimeerde merrie veulens waren er zeven, die Kassier tot vader hebben. Er werden in deze rubriek twee premies toegekend: la. Ricola van A. A. Jongebreur te Nieuwerbrug; lb. Ria van M. Straat hof te Oude-Wetering. Deze beide veulens zijn van extra soort en goe de bewegingen. Hierop volgden drie tweede pre mies, ook alle Kassierdochters, na melijk: 2a. Rida van H. Angenent te Woubrugge; 2b. Ridora van dezelfde; 2c. Runa van W. C. v, d. Vis te Al phen aan den Rijn. Een derde premie ontvingen: Ron- ni van J. van Zijtveld te Alphen; N.N. van D. C. v. d- Vis te Koude kerk; Rebina van M. G. Kromwijk te Niewerbrug; Rola van H. Blijle- ven te Nieuwkoop. De jaarlingen vormden als geheel een gewone klasse. Tweede premie Pandora, vader Kassier, van H. An genent. Derde premie Plona van M. Straathof te Oude Wetering en Pu- sola van J. A. Kool te Alphen. Beide dochters van Herman. De twee-jarigen vormden slechts een kleine groep, die echter van goe de kwaliteit was. Eerste premie voor de bekende Oldertje van T. v. d. Meij te Leiderdorp. Tweede premie- voor haar stalgenote Orose. De driejarigen gaven een goede indruk met negen aangiften. Eerste premie en tevens stermerrie: Nirria, een Huibert-dochter van gebr. Omt- zigt te Leimuiden. Tweede premie voor Nadonna van gebr. Noordam te Woubrugge en Nola van H. Blij le ven te Nieuwkoop. Een derde pre mie kreeg Nevini van gebr. van Til burg te Rijnsburg. De rubriek vier- en vijf -jarige merries vormde een matig goede ru briek, waarbij slechts twee derde premies werden toegekend. Deze vielen ten deel aan: Letrone van P. D v. dè Linden te Nieuwerbrug en Morrie van J. van Zijtveld te Al phen. De zes- en zeven-jarige merries waren heel gewoon. Een tweede pre mie werd toegekend aan N.N. van B C. Hijkoop te Zwammerdam, ter wijl de merrie van de gebr. Van der Meer te Hoorn bij Alphen een derde premie behaalde. Er waren slechts drie stermerries aangegeven. Van het Groninger type kreeg de bekende Mies thans een tweede premie, eigenaar H- Ange nent. Deze merrie had tot dusverre vier jaren aaneen een eerste premie behaald. Metha van W. Los te Bode graven werd derde. Van het Gel derse type kreeg Jodorrie van J. M. op 't Land te Bodegraven een twee de premie. Ernstige aanrijding In de Prins Hendrikstraat vond Woensdagmiddag, omstreeks 12.30 u., een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij het slachtoffer, de 16-.iarige wielrijder G. v. Leeuwen, pupil van de Martha-Stichting, 'n dermate ern stige hersenschudding opliep, dat hij des avonds nog niet tot bewustzijn was teruggekeerd. Ter hoogte van de bakkerij heer A. H. Balk, stond op dat tijd stip een auto geparkeerd. In de rich ting van de Stationsstraat reed een vrachtauto, bestuurd door de heer J. S. uit Leiden. De wielrijder kwam uit de Stationsstraat. Op het moment dat hij de stilstaande auto, voor hem' rechts van de weg, wilde passeren, naderde de Leidse vrachtauto. TuS' sen de beide auto's was voldoende ruimte voor de wielrijder. Deze gaf echter niet voldoende aandacht, keek even om en botste tegen de naderen de vrachtauto op, met bovenvermeld gevolg. De auto had een zeer geringe gang. Het slachtoffer is door dr. J. van Eek behandeld. Per ziekenauto is het slachtoffer naar het zieken huisje van de Martha-Stichting over gebracht. Zijn toestand is zorgwek kend. RIJNLANDSE PROCESSIE NAAR KEVELAER Zij, die eerder een bedevaart naar Kevelaer maakten, behoeven geen opwekkend woord. Zij bevestigen, wat pastoor Lohuis O.F.M., onlangs schreef: ,,Van andere tochten onder de vacantie zult u misschien spijt hebben, maar deze tocht blijft u bij als een weldaad." Pastoor Lohuis doelde op de Leidse processie naar Kevelaer. Hetzelfde is van toepas sing op de Rijnlandse processie. Trouwens, beide bedevaarten gaan dezelfde dagen, nl. 19, 20 en 21 Au gustus. In Kevelaer wordt het één processie. Slechts één klein verschil: De Rijn landse processie jubileert. Zij be staat dit jaar 40 jaar. Voorheen was ze aangesloten bij Utrecht. Thans is ze een zelfstandige broederschap. On- de Rijnlandse processie ressorteren de parochies Alphen aan den Rijn, Aar- 1 anderveen, Bodegraven, Bodegraafse Meije, Kudelstaart, H'woudc (dorp en R. D.), 't Zwaantje, Groenendijk, Leimuiden, Langeraar, Nieuwkoop, Noorden, Nieuwveen, Nieuwe-Wete- ring, Hoogmade, Oud Ade, Oude We tering, Roelofarendsveen, Reeuwijk, Waddinxveen, Zevenhoven, Voor schoten en de Kwakel. In elk dezer parochie is een broedermeester van deze bedevaart, die alle gewenste in lichtingen kan verstrekken. Is een aanbeveling nodig, om dit jubileumjaar met een extra groot aantal deelnemers te onderscheiden? Een advertentie in dit nummer ver meldt nadere gegevens. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Trio", 18 jaar. Lido: ,Vier meisjes van Broad way", alle leeftijden. Luxor: „Louise-Lotte", 14 jaar. Trianon: „Circus Arena alle leef tijden. Rcx: „Rio Grande", 14 jaar. Roelofarendsveen, de heer N. Turk, alsmede namens het personeel dezer veiling door de oudste ambtenaar, de heer Jae. van Berkel, beide on der aanbieding van een bloemstuk. Vele zakenrelaties kwamen hun per soonlijke gelukwensen aanbieden, alsook de directeur der veiling Ter Aar, de heer C. Hoogervorst, onder aanbieding van twee kistjes sigaren. Op het podium prijkten vele bloem stukken. In de geheel versierde zaal heèrste spoedig een feestelijke stem ming. Met voldoening kunnen de gebrs. Dobbe op de viering van het 50-jarig bestaan van hun zaak terug zien. WOUBRUGGE De heer M. Kroes slaagde aan de T. H. te- Delft voor het candi- aaatsexamen civiel ingenieur. ZEVENHOVEN Geslaagd te Amsterdam voor het examen Mulo: mej. Thea Kerkhoven. Voel de HAAGSE POLITIERECHTER. Gevaarlijk beroep. Een Leidse vertegenwoordiger had een zeer ge vaarlijk beroep. Hij was n.l. verte genwoordiger voor epn zaak in wij nen, limonade e.d. Hiervcor bezocht hij café's en dronk dan ook nog wel iets anders dan limonade. Nu stond hij voor de Haagse Politierech ter omdat hij onder drankinivloed een auto had bestuur en een carrier in elkaar had gereden. De bloedproef liet geen twijfel over. De schade was inmiddels geregeld en de verd. had ijlings een andere betrekking gezocht, zodat hij niet meer in de verleiding zou komen. Mensen die met zoveel alcohol in hun bloed gaan rondrijden zijn poten tiële moordenaars, zei de officier van justitie en hij eiste 100.— boete of 20 dagen alsmede ontzegging van het rijbewijs voor de tijd van drie jaar. De verdedigster schetste hoe verd. zijn opschrijfboekje al rijdende te- voorschijrt wilde halen en dat hier door de aanrijding zou zijn ontstaan. De rechter hield rekening met het schuldbesef van verd. en met het feit dat deze nu een andere branche had gekozen. Het werd 40.— of 15 da gen zonder meer. VRAGEN OVER WONINGBOUW Na in herinnering te hebben ge bracht, een drietal geldleningen tèn behoeve van de woningbouw, t.w. 250.000,10.000,— en 100.000, waarbij B en W machtiging hebben ontvangen van de raad, om meerdere leningen aan te gaan, welke eventu eel uit de Nat. Woningbouwlening voor onze gemeente beschikbaar zou den komen, stelt het raadslid A. Kroon het college van B en W de volgende vragen: 1. Zijn uit de Nat. Woningbouwle ning reeds meerdere bedragen voor onze gemeente beschikbaar gekomen? 2. Wat is de reden, dat met het bouwen van woningen, waarvoor ka pitaal beschikbaar is, nog niet is be gonnen? 3.1s 'het college niet van oordeel, dat de woningbouw, indien het geld aanwezig is, in vlotter tempo tot ont wikkeling dient te worden gebracht. Spoedeisende raadsvergadering De raad der gemeente is tegen Don derdagavond 7.3Ö u., in spoedeisende vergadering bijeen geroepen, om 'n beslissing te nemen inzake het aan gaan Van een geldlening. Het desbe treffend voorstel zal de leden van de raad pas bij de aanvang van de ver gadering bereiken. BODEGRAVEN Mej. J. Telkers slaagde voor het eindexamen (theoretisch gedeelte) aan de Kath. school voor Maatschap pelijk Werk te Den Haag. BOSKOOP Mej. M. v. Vliet slaagde aan de Kath. school voor Maatschappelijk Werk te Den Haag voor het eind examen (theoretisch gedeelte). Exeelsior concerteerde. Het concert, dat Excelsior in de muziek tent heeft gegeven heeft niet aan net doel beantwoord. Dit lag niet aan de muzikanten, doch aan het publiek. Niet alleen dat de jeugd zich mis droeg door tijdens de muziek op hun rijwielen rondom de muziek tent een wedstrijd in het hardrijden te houden, maar ook de "Volwasse nen vonden het niet de moeite waard hun gesprekken even te staken. Op grond van deze ervaring heeft Ex celsior besloten geen concerten meer in de muziektent te geven. HAZERSWOUDE Onderzoek op t.b.c. In het dorp onderwierpen zich 2713 personen aan het t.b.c.-onderzoek. Dit is ongeveer 81 procent van de bevolking. Voor het examen bloemsierkunst, van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, slaagde de heer A. Visser. De heer J. Vos slaagde te Gouda voor het examen Mulo. DE KAAG Mej. A. Loogman en J. Zwet sloot behaalden op 21 Juni het di ploma Ned. Handelscorrespondentie. ROELOFARENDSVEEN GOUDEN BESTAAN GROENTE- COMMISSIONAIRS-FIRMA GEBR. JAN EN PIET DOBBE. De groentenlcommissionairs-firma Jan en Piet Dobbe herdacht Dinsdag 15 Juli, dat het juist 50 jaar geleden was, dat de beide heren als jongens van 14 jaar begonnen te werken in de groentenhandel en in deze eerste jaren de tuinbouwproducten recht streeks kochten van de tuinders. Intussen is een omvangrijk en flo rissant bedrijf opgebouwd. Var» de veiling te Roelofarendsveen wapper de feestelijk de driekleur, en alvo rens de verkoop hier kon beginnen, werd namens de handel het woord gevraagd door de heer L. A. v. d. Meer, die de goede en prettige sa menwerking memoreerde en de wens uitsprak, dat de naam Dobbe ook in de toekomst haar goede klank in handelskringen zal behouden. Spr. deed zijn woorden van> gelukwens vergezeld gaan met het aanbieden aan beide firmanten van een rust stoel. 's Namiddags van 2.30 tot 4 uur recipieerden de gouden firman- ten^in hotel „De Vier Heemskinde ren". Hier werden zij o.a. toegespro ken door de directeur der veiling Wisselbeker ging naar de Weipoort pret volop ingezet. In de vroege morgen trokken alle schoolgaande kinderen met fcestmut- sen en vlaggetjes gesierd met de Sint Jansfanfare naar het Raadhuis waar burgemeester Smeets op het bordes werd toegesproken door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer H. A. Friebel. Het was een huldiging aar. het Vorstenhuis, waar bij het „Wilhelmus" werd gezongen door de kinderen. Aan mevrouw Smeets werd door een klein meisje een bouquet bloemen aangeboden. Burgemeester Smeets prees de op voedende kracht telken jarc dc kin deren eerbied voor onze Koningin te leren. De rede van de burgemeester werd met een driewerf hoera voor de Koningin en het zingen van het „Wier Neerlands Bloed" ingestemd. Toen trok met volle muziek de stoet naar het feestterrein waar de kinderen werden getracteerd en de kinderspelen werden afgewerkt. Meer naar den tijdgeest met veel sportevenementen en ver breking van tradities, is het jaarlijk se volksfeest, gepaard aan kermis vreugde, mede dank zij het gunstige weer goed geslaagd. Het feest begon bp de vooravond al met het herstel van de van oüds beroemde Schenkelloop. Een zeer groot aantal rivalen kwamen aan de start ingedeeld in groepen van de dorpsgedeelten. De volgorde van aankomst was: 1. G. Belt, 2. Th. Engel, 3. G. Onderwa ter Nnz., 4. W. Belt, 5. A. Berg, 6. Th. van Niekerk, 7. C. Groen, 8. W van Leeuwen, 9. Jac. van Leeuwen. De Weipoortgroep kwam met drie lopers 1, 4 en 8 het eerste aan de finish en won nu voor de derde maal de beker, die daardoor definitief in het bezit van de Weipoorters is geko men. Met feestmutsen cn vlaggen. Op het feestterrein, waar vele ker misattracties waren, werd de feest- De prijzen werden gewonnen door de meisjes: le klas: 1. Nellie Borst, 2. Henny Vlasveld, 3. Jaantje Pieterse. 2e klas: 1. Willie van Leeuwen, 2. Dini Schuur, 3. Beppie Dompeling. 3e klas: 1. Agie v. d. Krogt, 2. Mien v. d. Maat, 3. Tonni v. d. Berg. 4e klas: 1. Rina v. d. Poel, 2. Carla Vlasveld, 3. Corrie Schrader. 5e klas: 1. R. Schuur, 2. R. v. Nie- rop, 3. N. van Nierop. 6e klas: 1. Rietje Pieterse, 2. Nelly v. d. Geest, 3. Jopie Straathof. 7e en 8e klas: 1. Barrie Overdevest,- 2. Agatha Turk, 3. Corrie v. d. Drift. Jongens: le klas: 1. Nico Overdevest, 2. Ge rard v. d. Werf, 3. Jan Versteegen. 2e klas: 1. Wim Borst, 2. Leo van Leeuwen, 3. Adri Olsthoorn. 3e klas: 1. Koos v. d. Spek, 2. Otto den Elzen, 3. Jan v. d. Ploeg. 4e klas: Ber v. d. Heiden. 2. Ge rard Zandbergen, 3. Freek Hulsbos. 5e klas: 1. Driek van Veem 2. Ben nie Groen. 3. Joop Maasdam. 6e klas: 1. Jan v. d. Loo, 2. Piet de Boer 3, Ben Berk. 7e en 8e klas: 1. Jan van Bemme- len, 2. Ben van Velzen, 3. Ben Turk. De tonknuppelaars gaan tanen. Als van ouds was er voor de ge hele dag aangekondigd: gelegenheid tot tonknuppelen. Maar deze liefheb berij, waaraan voorheen zovele „man nelijke ingezetenen" deelnamen liet de commissie met een groot ge deelte van de tonnen zitten. Onze tijd brengt geen nieuwe tonknuppe- laars. Het tobbetjesteken waaraan jon gens en meisjes deelnamen werd ge wonnen door: 1. Wim Loos, 2. Rie v. d. Drift en Jo Overdevest Jd. Plankrijden op de fiets: 1. A. Bos man, 2. Wim van Benten, 3. Th. Zand bergen. De kruiwagen-race: 1. Th. van Kooten, 2. Th. Overdevest, 3. Freek Hulsbos. Als een kleine opleving van de maan Vraag: Een dienstplichtige, die 29 Juli onder de wapenen moet komen, werkt momenteel op de grote vaart en kan niet tijdig thuis zijn. Welke weg moet bewandeld worden? Antwoord: Wendt U tot de burge meester of de afd. Militaire Zaken op het gemeentehuis. Daar zal men u alle benodigde inlichtingen kun nen verschaffen. Vraag: Als men op vast loon staat, kan men dan verplicht worden, om op de vrije Zaterdagmiddag en des avonds te balansen, zonder dat daar voor overwerk wordt uitbetaald? Antwoord: Wij weten niet in wel ke branche u werkt, maar het lijkt ons, dat u in elk geval recht op uit betaling van over-uren hebt. Vraag: Route LeidenHilversugi- Apeldoorn," Is er een kampeerter rein in de omgeving van Hilversum? Antwoord: Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge, Zevenhoven, Wilnis, Loosdrecht, Hilversum, Soest, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthui zen, Apeldoorn. Voor kampeerterrei nen moet u zich wenden tot de R.K. Vacantiehuizen Centrale, Nachtegaal straat 60, Utrecht. Vraag: Route OegstgeestDen Hel der; hoeveel km? Hoe laat vertrekt de boot Den HelderTexel? Antwoord: Oegstgeest, Sasscnheim, Lisse, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Castricum, Alk maar, 't Zand, Den Helder; afstand 97 km. De boten van Den Helder vertrekken te 6.40, 8.50, 10.50, 13.20 en 16.20 uur. Vraag: Route Roelofarendsveen naar Bovenkarspel en langs andere route terug; hoeveel km? Antwoord: Roelofarendsveen, Lei muiden, Kudelstaart, Amstelveen, Amsterdam, Purmerend, Oosthuizen, Berkhout, Zwaag, Oosterblokker, Hoogkarspel, Bovenkarspel; afstand 82 km. Terug: Hoogcarspel, Zwaag- dijk, Nibbixwoud, Wognum, Berk hout Avenhorn, Noordbeemster, door de Becmstcr, Purmerend, Pur- merland, lip, Landsmeer. Kadoelen, Amsterdam, Schiphol. Leimuiden, Roelofarendsveen; afstand 100 km. Vraag: Route Alphen naar Me- demblik; hoeveel km? Antwoord; Alohcn, RijnsaterwoU- de, Leimuiden, Kudelstaart, Amstel veen, Amsterdam, Purmerend, Oost huizen, Wognum, Benningbroek, Medemblik; afstand 80 km. Vraag: Route Langeraar naar Alem; ;hoeveel km? Andere route terug. Antwoord: Langeraar, Aarlander- veen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Montfoort, IJsselstein, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Tricht, Geldermalsen, Zalt-Bommel, Hurvenen, Alem;; afstand pl.m. 85 km. Terug: Alem, Tiel, Zoelen. Rijs wijk, Wijk bij Duurstede, Cothcn, Werkhoven, Bunnik, Utrecht, De Meern, Harmeien, Kamerik, Woer- dens Verlaat, Noorden, Nieuwkoop, Langeraar; afstand 105 km. Vraag: Route ZoeterwoudeAm sterdam, LemmerDrachten en LemmerDrachten via Sneek? Ho- veel km? Antwoord: Zoeterwoude, Leider- derpse brug, Hoogmade, Woubrugge, Rijnsaterwoude, Leimuiden, Kudel staart, Amstelveen, Amsterdam; af stand 45 km: Lemmer, Follega, Wol- legaast, St. Nicolaasga, Scharsten- brug, Haskerhorne, Nijehaske, Tjal- leberd, Tijnje, Bovenbergum, Drach ten; afstand 60 km. Lemmer, Folle ga, Wollegaast. Woudsend, Hom- merts, Sneek, Grouw, Terhorne, Ak- krum, Oldeboorn, Poppehuizen, Beets, Boornbergum, Drachten; afstand 68 kilometer. Vraag: T"-*nt u mij inlicl. ven ove - acantiekolonies in land? Antwoord: In ons Paasnummer hebben we uitvoerig geschreven over de R.K. Vacantiehuizen Centrale in Nederland. Er zijn op het ogenblik meer dan veertig R.K. jeugdherber gen en vacantiehuizen in Nederland. We kunnen deze niet gaan opsommen. U doet het beste een schrijven te richten tot de R.K. Vacantiehuizen Centrale, Nachtegaalstraat 60 te Utrecht. Vraag: Route van Zoeterwoude naar Rotterdam on van Roterdam naar Nieuwkuyk; hoeveel km? Antwoord: Zoeteryroudc, Stomp- wijk (Meerlaan), Zoetermecr, Hille- gersberg, Rotterdam; afstand 28 km. Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Wagenberg, Made, Geertruidenberg, Raamsdonk, Waspik, Waalwijk, Dru- nen, Nieuwkuyk; afstand 73 km. Vraag: Route Voorschoten naar Oirschot en Reuver. Van Voorscho ten naar Vaals; hoeveel km? Antwoord: Voorschoten, Ypenburg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Ze- venbergschen Hoek, Breda, Rijen, Tilburg, Moergestel, Oirschot;; af stand 115 km. Verder naar Eindho ven, Leende, Maarheeze, Weert, Wessem, Susteren, Sittard. Amsten- rade, Valkenburg; afstand 110 km. Vraag: Route WassenaarBlauw huis (bij Sneek); hoeveel km? Antwoord: Wassenaar, Noordwijk, Vogelenzang, Aerdenhout, Bloemen- daal, Santpoort, Velzen, Beverwijk, Castricum, Alkmaar, Sint Pancras, Nieuwe Niedorp, Winkel, Midden- meer, Wieringerwerf, Den Oever, Afsluitdijk, Kornwerd. Bolsward, Blauwhuis; afstand pl.m. 170 km. Vraag: Route LeidenBakkum; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Haarlem, Sant poort, Beverwijk, verder 2 uur ten Noorden van Beverwijk; afstand km. Vraag: Is er in Ottcrlo een R.K. kerk? Hoe is de busdienst van Ede naar Apeldoorn op Zondag? Antwoord; In Otterlo is geen ka tholieke kerk. De katholieken moe ten naar Ede om de H. Mis bij te wo- nen. Deze zijn op Zondag 7.30, 9.00 en 10.30 uur. Autobus vanaf Otterlo 7.00, 9.05 en 10.35, duur 35 minuten. Busdienst EdeApeldoorn op Zon- l dag: 8.05, 10.—, 11.30, 1.—, 2.45, (4.—, 5.30, 7.—, 8.45, 10— en 11.30 uur. Vraag: Route BoskoopDene kamp; hoeveel km? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort, Voorthuizen, Oud Mil- ligcn, Apeldoorn, Teuge, Deventer, Holten, Markelo, Goor, Delden, Hen gelo, OldenzaaL Denckamp; afstand 185 km. Vraag: Route Voorhout—Soester berg cn Voorhout—Assen; hoeveel kilometer? Antwoord: Voorhout. Sassenheim, Leimuiden, Mijdrecht, Wilnis, Breu- kelcn, Tienhoven, Achttien hoven, Bilthoven, Soesterberg; afstand 65 km. Verder naar Amersfoort, Nij- kt-rk, Putten, Harderwijk, Elburg, Wezep, Zwolle, Meppel, Havelte. Hogersmilde, Assen; afstand vanaf Amersfoort 144 km- Vraag: Route SassenheimWad dinxveen; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Leiderdorp, Groenendijk, Hazers- woude, Boskoop, Waddinxveen; af stand ruim 30 km. Vraag: Route Noord wij kerhout vla Driebergen naar Arnhem; hoeveel km? Antwoord: Noord wij kerhout, Sas senheim, Alphen a. d. Rijn, Bode graven, Woerden, Utrecht, de Bilt, Zeist, Driebergen. Doorn, Amerongen, Rhenen, Wageningen, Oosterbeek, Arnhem; afstand 125 km. Vraag: Route LeidenOisterwijk, h-oeveel km.? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Ypenburg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Ter- heijden, Breda, Tilburg Enschot, Ois terwijk; afstand 110 km. Vraag: Route Zoeterwoude (H. R.) Udenhout; hoeveel km.? Antwoord: Route als boven tot Ze venbergschenhoek, daarna Wagen berg. Oosterhout, Oosteint, Klein- Doneen, Moer, Loon op Zand, Uden hout afstand 115 km. Vraag: Route LeidenDeurne. hoe veel km.? Antwoord: Route als boven tot Til burg: vandaar Moergestel, Oirschot, Best Eindhoven, Helmond, Deurne; afstand 166 km. Vraag: Route ZoeterwoudeBest; hoeveel km.? Antwoord: Route vindt U in boven staande vraag beantwoord; afstand 138 km. Vraag: Route van Voorschoten naar Oirschot; hoevel km.? Antwoord: Zie hierboven; afstand 110 km. Vraag: Route LeidenValkenburg (L hoeveel km.? Antwoord: Route zie hierboven tot Eindhoven; vandaar Geldrop, Heeze, Maasheeze, Weert, Grathme. Wessem. Maasbracht, Susteren, Sittard, Sdsu- beek. Schinnen, Valkenburg; afstand 252 km. Vraag: Route LisseValkenburg. Antwoord: Zie bovenstaande. Vraag: Route Langeraar naar Gilze Rijen, hoeveel km.? Antwoord: Langeraar, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Zevenhuizen, Bergschcnhoek, Rotterdam. Dor drecht. Moerdijk, Zevenbergschen hoek, Breda. Ginneken, Bavel, Raak- eind, Gilze-Rijen. afstand 105 km Vraag: Route Lisse naar Mook: hoeveel km.? Mooiste route van Lisse naar Mook? Antwoord: Lisse, Sassenheim, Rijn saterwoude, Alphen .a d. Rijn, Bode graven, Woerden. Utrecht, Bunnik, Cothen. Wijk bii Duurstede, Rijswijk, Drimpt, Tiel, Wamel, Maasbommel, Megen, Ravestein, Grave, Gastel, Linden, Mook; afstand 135 km. Een mooie route kunt u vinden via Utrecht, dc Bilt, Renswoud, Ede, Arnhem. Nijmegen, Malden, Mook; afstand 150 km. Vraag:. Kortste en mooiste route van Warmond naar Boxmeer; hoe veel km.? Antwoord: U vindt beide routes ir bovenstaande vraag beantwoord. Van Warmond naar Leiden en Alphen a. d. Rijn, van Mook vindt tl 17 km. ver der Boxmeer. Vraag: Route Leiden naar Water landkerkje: hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk, Zoetermeer, Hillegers- berg, Rotterdam. Dordrecht, Moer dijk, Zevenbergen, Standaardbuiten, Oudenbosch, Roosendaal, Bergen op Zoom. Krabbendijke, Goes, Arnemui den, Middelburg, Vlissingen, Bres kens, Sehonedijke, Waterlandkerkje; afstand 200 km. Vraag: Route Leiden—Luxemburg; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Rotterdam, Dor drecht. Breda, Turnhout, Diest, Has selt. Tongeren, Luik, Gertrude, Houf- falize, Bastogne, Martelange, Arlon, Capellen. Luxemburg; afstand 365 kilometer. Vragen: betreffende gelegenheid tot kamperen en overnachten. Antwoord: Wendt U allen tot de R. K Vacantiehuizen, Nachtegaal straat 60, Utrecht. Hier alleen kunt U de juiste inlichtingen bekomen om trent dergelijke aangelegenheden bekomen. (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Half tot zwaar bewolkt met in het Noorden van het land enkele verspreide buien. Vannacht wei nig wind, morgen overdag over wegend matige Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Juli: zon op 4.41 en onder 20.50; i op 00.51 en onder 18.59 uur. Het M-teK ixi Swiafia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. ncr r» temP- OSLO regen 17 c. STOCKHOLM zwaar bew. 20 c. HELSINKI zwaar bew. 16 c. EDINBURGH licht bew. 14 c. LONDEN zwaar bew. 21 c. KOPENHAGEN regen 18 c. AMSTERDAM zwaar bew. 19 c. GENèVE onbewolkt 27 c. PARIJS onbewolkt 22 c. BORDEAUX licht bew. 25 c. NICE onbewolkt 26 c. BERLIJN geheel bew. 20 c. FRANKFURT licht bew. 22 c. MüNCHEN nevel 21 c. WENEN onbewolkt 24 c. LOCARNO zwaar bew. 28 c. ZüRICH nevel 21 c. eertijds zo grote harddraverijen in Zoeterwoude was er 's middags een draverij van boerenpaarden. Dc deel name was niet groot en de prijzen werden gewonnen door: l. C. de Jong, 2. A. Paardekooper, 3. Nic de Jong. De paardenrennen werden gewon nen door: 1. A. Paardekooper. 2. Nic. de Jong. 3. G. Droogh. Van hot ringrijden por fiets werden prijswinnaars: 1. A. Bosman, 2. Cok v. d. Meer, 3. Mona Borst. Dc man met dc gele trui. 's Avonds halfacht ving onder zeer grote belangstelling het wielrennen aan. Er werd op gewone rijwielen ge reden De start lag voor het Postkautoor en een twaalftal jonge renners yen 14 tot 16 jaar, startten voor één ronde. Jan Slingerland verscheen in gele trui en werd met een tijd van 2.28 eerste op een wiellengte gevolgd door J. v. d. Geest, 3. Jan Vlasveld Wzn., 4. G. Pieterse, 5. N. v. d. Salm, Een evengroot aantal senioren re den 3 ronden. Na de eerste ronde had Arie Bos de leiding, gevolgd door Cees van der Poel; de tweede ronde waren Aad cn Theo Overdevest de voorsten en na de 3de ronde lag op de hoek by Dec kers Cees v. d. Poel Czn., voorop, maar Koos v. d. Geest sprintte zo fel, dat hij als winnaar over de eind streep kwam. Cees v. d. Poel was 2e en Arie Bos derde. Dc tijden waren: le ronde 2.33, 2e ronde 5.14, 3e ronde 7.50. De Junior Jan Slingerland heeft de beste rondetijd gemaakt en dus zijn gele trui met ere gedragen. Met bloemen gehuldigd reden de winnaars Jan Slingerland cn Koos van der Geest een ere-ronde, telkens luide toegejuicht door het publiek. Het feest werd met kermispret tot het nachtelijk uur op het feestterrein voortgezet. Gouden jubileum De heer J. D. van der Loo vierde gisteren zijn 50-jarig jubileum als typograaf bij de N.V. Boek- en Han delsdrukkerij voorheen J. J. Groen te Leiden. Omstreeks 11 uur werd de ju bilaris met zijn echtgenote ten ge meentehuize ontvangen. De burge meester wenste hem geluk met dit zeldzame jubileum en deelde mede, dat hem. door H.M. de Koningin de zilveren medaille behorende bij de orde van Oranje Nassau was toege kend. Enige familieleden en de di rectie van de Handelsdrukkerij wa ren hierbij aanwezig. JAN BELT SCHAATST IN NIEUW ZEELAND. Onze kampioen schaatsi ijden Jan Belt is geëmigreerd naar Nieuw Zee land. In de training heeft hij daar de kampioen van Nieuw Zeeland een nederlaag te slikken gegeven. ?n het landbouwbedrijf waar hij thans werkzaam is, heeft hij zijn Vacantie- dagen opgespaard om als er geen dooi intreedt aan wedstrijden deel te kunnen nemen. Scheepsberichten GAASTERKERK, R'dam-Sydncy, 16 Juli n.m. v. Fremantle-Adelaide. GROOTE BEER 16 Juli n.m. v. R'dam-New York via Lchavrc-Hali- fax. JOHAN VAN OLDENBAR- NEVELT. Sydney-A'dam, 16 t. h. v. Massawa Rode Zee. KOTA IN- TEN, Balikpapan-R'dam, 17 Juli te Suez verw. ORANJE, A'dam-Tj. Priok, 17 Juli te Colombo verw. PHRONTIS, Java-A'dam, pass. 17 Juli eil. Wight. Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziefceatNÉ

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7